Deze raag dan zelfs niet meer in de café komen, daar hy dan niet alleen zelf bekeurd wordt, maar ook de caféhouder. Het komt natuurlijk niet dikwijls voor, maar sinds de bevrijding schij nen 19 personen, zelfs uit Boxmeer zy'n er bij, de toegang tot iedere café en daarmee de toegang tot de drank geweigerd te worden. En niet alleen de caféhouder is daar best mee tevreden, maar wat het betekent voor de familie van genoemde personen is moeilijk te achterhalen. By navraag bleek, dat na verloop van tijd het weer eens geprobeerd wordt en het is maar een enkeling, die weer in zy'n oude tout vervalt. We zeggen niet, dat Venray nu ook maar direct aan het lijsten maken moet 'gaan, maar zo nu en dan zijn er gevallen, dat het en voor de caféhouder en voor de persoon in kwestie zelf het heel goed zou zijn, dat er zo'n regeling bestond. Uit WELL. Vorig'jaar heeft een groot deel van Well's jeugd gratis kermis gevierd en aangezien Venrayse kermis in het verschiet ligt, moge bijzonder „de manier waarop" volgen, ook al omdat het in Well vorig jaar reeds zo goed bevallen is, dat dit jaar dezelfde regeling wordt toegepast. De plaatselijke middenstand g'e6ft een maand voor de kermis op iedere gulden verkoop een bonnetje, dat gratis toegang geeft tot caroussel en luchtschommels. Is men geen lief hebber van dit vermaak, dan zullen de bonnetjes in de kermisdagen als koopmiddel kunnen dienen in de winkels. Een bonnetje wordt gegeven by alle artikelen en heeft een waarde van 4 centen. Hier wordt dus met een betrekkelijk kleine korting het publiek gelegenheid gegeven een spaarpotje voor de kleintjes te maken en de plaatselijke middenstand zal er wel by varén. Misschien, dat hier zc iets ook wel in slaat. Maar wie bindt de kat de bel aan Einde in zicht van de Engelse Schade Na afloop van de Raadsvergadering bracht wethouder Wintels verslag uit van de Engelse Schade-commissie van ce Raad. Het bleek, dat de Com missie naar den Haag gegaan was en daar allereerst had weten te be reiken, dat de officiële schade-datum veranderd is. Zoals bekend had het Centraal. Bureau Militaire Vorderingen de schadedatum voor Venray vastgesteld op 22 November 1944, toen de kom der Gemeente al zeer zeker een maand bevryd was. Als officiële schadedatum is nu aangenomen 17 October 1944, waar door dus automatisch de vernielingen der Engelsen tussen 17 October er, 22 November ook voor rekening van het C.B.M.V. komen en als Engelse Schade wordt aangemerkt. Verder is bereikt dat zy', d'e bericht ontvangen hebben, dat hun Engelse schade is overgeschreven op de SEC, hiertegen nog in beroep kunnen gaan, en de oproepen hiervoor hebben de laatste 2 weken geregeld in ons blad gestaan. De heren van het C.B.M.V. zullen dan ter plaatste zitting houden en deze week zijn reeds verschillende personen, die in beroep gegaan zijn, op het matje moeten komen, in dit geval dus op het Stadhuis, waar de deskundigen zitting hebben. Een en aader wil intussen nog niet zeggen, dat de Engelse Schade nu binnenkort klaar is, maar er is nu een begin gemaakt met het onderzoek van de 1400 gevallen. Hoewel er nog verschillende zijn die geen beroep schrift hebben ingediend zal een en ander nog wel de nodige tyd kosten. Bovendien schijnen weer nieuwe controles ingesteld te worden. De gehele kwestie waarom het nu draait is, dat men zijn elaimschade kan onderbrengen bij de SEC, waar door men nog kans heeft op een suppletie volgens de berichten die gaan over het nieuwe wetsontwerp dienaangaande, of dat men Engelse schade, Engelse schade laat waardoor de elaimschade wordt uitbetaald en men verder geen suppletie of wat ook meer krijgt. Er zit voor ons aan deze hele „handel" iets vreemds. Een doodge wone redenatie zegt dat Engelse schade nooit of ce nimmer huisraad- schade is en hieronder verstaan we dan dat dit de schade is die door de Duitsers of door oorlogsgeweld is aangericht. Bovendien dreigt men nog telkens als men aan zy'n claim- schade vasthoudt met controleurs, die voor de zoveelste maal. weer eens- zullen komen controleren. Ook doen de reeds bekende vragén van „hebt U er iets van gezien" weer lustig opgang ondanks dat de com missie zeer goed weet, dat dezelfde Engelsen de bevolking hebben ge- evacuserd en dat minstens twee maanden het dorp enkel en alleen door Engelsen is bewoond. We hebben de indruk, dat mer. nog steeds proberen wil uit dit hele geval een cent te slaan. Wil men helpen, dan kan men dat ook, maar tot heden wordt er slechts gehandeld. Wo hopen van harte dat we pns vergissen, maar wat wy tot heden over de gang van zaken hebben ge hoord, kan ons nog steeds niet van het tegendeel overtuigen. Distributie loopt teneinde Do Haagse. redacteur van de Tyd, schryft aan zijn blad het volgende: Kort na de bevrijding waren 24.000 ambtenaren verbonden aan het dis tributie-apparaat; enkele maanden ge leden waren er reeds 20.000 afge zwaaid en geleidelijk aan is de bezetting tenslotte tot de helft terug gebracht, zodat ons land thans nog rond tweeduizend distributie-ambte naren telt: 200 op hetC.D.K. en 1800 op de plaatselijke kantoren. Deze cijfers wyzen op een nade rende liquidatie van het gehele ap paraat; verwacht kan worden, dat omstreeks October het C.D.K. aan zy'n formele opheffing toe zal zy'n. Niet alleen de betrekkelijk een voudige brandstoffen-rantsoenering, maar ook de textieldistributie zou dan voor de slotpbase in handen ge legd kunnen worden van b.v. een afwikkelingsbureau of van de des betreffende Ryksbureaux of van een speciale afdeling op het Ministerie van Economische Zaken. Hoe dit precies geregeld zal worden is nog geen uitgemaakte zaak en het isook niet zo belangrijk. Wat de vooruitzichten over de af schaffing van de distributie voor de laatste vier artikelen in de levens middelensector betreft, kan het vol gende gemeld worden: De rantsoenering van rijst zal zeer spoedig beëindigd worden en men onderzoekt thans wanneer de koffie zal kunnen worden vry gegeven dit zal niet lang meer op zich laten wachten. Ten aanzien van kaas geldt nog altyd de overweging, dat de distributie van deze broodbelegging niet los kan gezien worden van de vleesrantsoe nering en voorts, dat enige voorzich tigheid geboden blijft om de export te garanderen by de stijgende con sumptie. Doch ook hier is het einde in zicht. Tenslotte zy'n er, zoals reeds vaak gemeld, goede redenen voor.de ver wachting, dat overeëh paar maanden het vlees van de bon zal gaan. De veestapel, vooral wat betreft de var kens, is dan voor het eerst weer nor maal en de aanvoer van slachtvee zal derhalve in het najaar het vrijgeven van vlees mogelijk maken. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spood gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 4 Augustus: Consultatiebureau voor Zuigelingen uit de Kom. Dr. Sala in de bloemen. Vrijdag j.l. vierde Dr. H. Sala onder grote belangstelling zyn sojarig veearts jubileum Voeg daarbij nog het feit, dat de jubilaris 25 jaren President was van Venray's Harmo nie, dan was er dus wel reden om de jubilaris eens flink in de bloemen te zetten. Naast vele persoonlijke felicitaties sprak Dr. Vercauleren namens de Harmonie en daarmede namens ge heel Venray zijn gelukwensen uit tijdens de serenade, welke de Har monie hun President 's avonds aan- bpod. Spreker ging nog eens in het kort 11a onder welke omstandigheden Dr. Sala zy'n praktijk begonnen is en wat er al in de afgelopen vyftig jaren veranderd en verbeterd is. Doch niet alleen als veearts heeft Venray de vruchten geplukt van Dr. Sala's werken, zowel sociale, als charitatieve verenigingen hebben on der zy'n leiding en medewerking rijke vruchten afgeworpen. Voor dit alles dankte Dr. Ver- cauteren de jubilaris hartelyk en hy hoopte, dat Venray nog lange jaren van zyn werkkracht mag genieten. Dr. Sala's dankwoord omvatte allen, die een blyk van belangstelling voor zyn feest gegeven hadden. Hy riep op tot samenwerking en eensgezind heid, omdat alleen daardoor in een gemeenschap wat te bereiken is. Dat heeft hy vooral als president dei- Harmonie ondervonden en alleen daar door waren de tyden van pech en tegenspoed ook te overwinnen. Huishoudkunde Op de R.K. Vakschool „St. Anna" voor meisjes te Venlo, werd het diploma Huishoudkunde uitgereikt aan mej. M.J.J. Goumans, te Venray. Geslaagd In Den Bosch slaagde voor het vakdiploma Handel in Branstoffen, de heer Fr. van Gerven, Maasheese- weg, alhier. De heer G. Theeuwen te Wans- sum slaagde te Tilburg voor het examen Bouwkundig Opzichter. Aan de Middelbaaar Technische School te Heerlen, slaagde voor het examen algemene ontwikkeling N.O., onze dorpsgenoot de heer H. Clephas. Op het 9 Juli, aan de technische school te Boxmeer gehouden examen, slaagden, uit Venray: H. de Boer; W. Jeuken; A. v. Ooi; P. v. Ooi; G. v. Goch; J. v. Lieshout. uit Leunen: M. Loenen; L. Claessens. uit Oostrum G. Mulders; J. Kessels. Op het te "Wageningen gehouden examen slaagde voor Brocdbakkerij en Handelsdiploma de heer Hub. van Rhee te Castenray. Op het te Maasl richt gehouden examen slaagde voor Coupeuse de dames Leen Nellen te Leunen en Toos Boots te Horst-Amerika. Voor het examen R.K. Mulo te Venlo slaagden op 22 Juli de dames: E. J. P. Geurts, J. E. Geurts, E. J. M. Hendriks, A. E. J. Hendriks en H. W. M. Janssen te Venray. Volksconcert t© Oostrum. De Fanfare „St. Catharina" Ie Leunen geeft Zondagavond om 8 uur te Oostrum een volksconcert. Benoeming By besluit van de Commissaris der Koningin in Limburg is benoemd tot onbezoldigd veldwachter der genieente Venray J. H. van de Mortel, jacht opziener te Venray, tevens onbezol digd veldwachter der gemeente Bergen. AANBESTEDINGEN Zaterdag, vond de aanbesteding plaats voor de bouw van een winkel en woonhuis voor rekening van de fa. J. Derksen in de Patorsstraat. De volgende cyfers kwamen hierby uit de bus. Akerboom, Venray f 37.437 P. Koenen, Holthees f 37.100 Gebr. Janssen, Venray f 36.650 L. Oudenhoven, Lzn., Venray f 35.320 Maandag daarop volgde de aan besteding voor de verbouwing en uitbreiding van garage van Haren onder architectuur van Magry en Lerou en hier was de uitslag: Fa. Nclissen, Venray f 59.359 Akerboom, f 58.900 P. Koenen, Holthees f 58.200 Fa. Verhoeven, Venray f 56.860 Gebr. Oudenhoven, f 55.650 Gebr. Verstralen, f 51.700 De gunningen wachten beiden nog op de Ryksgoedkeuring. Gevonden Zilveren ketting met medaille, B. Derks, Kruisstraat 22; zegelring en cigarettenaansteker, Rongen, Lang straat 36; Portemonnaie met inhoud, van Maris, Molenhofweg 2; lierenvest G. Thyssen, Oude Oostr.weg 23; kin derarmband, Timmermans, Hense- niusplein 1; rozenkrans, G. Willems. Veltum L 70; broekriem, A. Baan Oostsingel n.w. 14; portemonnaie met inhoud, G. Stoks Leunseweg 5; kerk boek, Smits, Vlakwater 7; 3 kinder jasjes, kazerne; zonnebril en pijp, W. Janssen Langeweg 41rozenkrans met beursje, vullings, Langstraat 70; por temonnaie met inhoud, van Soest, Merseloseweg 12; missiekruis, H. Peeters, Oostrum C 5; paar sokken Wmr. Dijkman, Oostrum; zwarte hond Willems, Nachtegaal; snelbinder, G. Seuren, Oude Oostr.weg 30; Engelse sleutel, Lucassen, Oude Oostr.weg 31; autoped, Vermeulen, Kolkweg 4; lederen riem, J. Arts, Veldstraat 3. S.V.Y.-nieuws Do competitie-indeling voor het 3e elftal is als volgt Ysselsteyn Swolgen 2 Blittters- wyk 2—Wanssum 2—Well 2—Weller- looi 2—Melderslo—Meterik 2 Ame rica 2—Venray 3. Zondag gaan het 2e en 3e elftal naar Vierlingsbeek. Vertrek om 1 uur vanaf clubhuis. Jeugdvoetbal. Als kroon op het werk van het afgelopen seizoen houdt onze jeugd afdeling a.s. Zondag een tournooi, waaraan deelnemen Arcen, Tiglia, Cuyk, Boxmeer, Gemert, Deurne en elftallen van Venray. We hopen, dat ons A-elftal zeker goed uit de bus zal komen en dat B ook niet zal onderdoen. De eerste pry's kan in Venray blij ven en wie weet of de tweede of derde ook niet hier blijft. Er worden 10 wedstryden gespeeld en we moeten zorgen dat ongeveer 6 uur de prijsuitreiking kan plaats vinden. Aan allen veel succes en dat we een mooie herinnering aan dit tournooi mogen houden. Postzegel-verzamelaars. Van 1 Aug.—30 Sept. zullen byzon- deie postzegels de zg. „Vergeet my niet serie", uitgegeven met een toe slag boven de frankeerwaarde, die gelykelyk ten goede zal komen aan het Ned. Rode Kruis, Stichting Neder land helpt Indië en de Ni win. De verkoopprijs van deze serie be draagt 70 ct. en zullen by alle PTT .Kantoren verkrijgbaar zijn. Tevens zy'n met ingang van 11 Juli de eerste in de reeks van de nieuwe postzegels met de beeltenis van H.M. Koningin Juliana de 10 ct. en de f 1 in omloop gebracht, deel uitmakend van de serie van 5 tm. 60 ct. en f 1 tm. 10.— De verkoop geschiedt zolang de voorraad strekt. Ter herdenking van het feit, dat Guracao 450 jaar geleden is ontdekt, worden, in de Nederlandse Antillen gelegenheidsseries uitgegeven in de waarden van 6, 12 1/ï en 15 ct. Ter gelegenheid van de 7 5jarige herdenking van de HPH zal eind September in de Ned. Antillen een gelegenheidsserie worden uitgegeven in de waarden van 6 en 25 ct. Of deze series in Nederland worden verkry'gbaar gesteld, zal nog nader worden bekend gemaakt. Ter gelegenheid van de eerste KLM vlucht Suriname—Nederland in Mei j.l. zy'n in Suriname bijzondere fran keerzegels in de waarde van 27Y2 ct uitgegeven en tijdelijk in gebruik gesteld. Deze zegèl zal niet in Ne derland aan de philatelisten-loketten verkrijgbaar worden gesteld. Schntterssncces Zondag 24 Juli is het voor de hand boogschutter^' „De Batavieren" te Castenray, wederom een succesvolle dag geweest. Op het Nationaal Concours te Roer mond, behaalde het ie zestal met 144 punten de 3e corpsprys in klasse B, zyede een prachtige lauwerkrans, terwyl de schutter H. Emonts, met 33 punten het Koningskruis over alle klassen behaalde. Tevens mocht hetzelfde zestal óp die dag te Herten in klasse B met 46 punten de ie kampioen, alsmede met 135 punten de 7de corpsprys be machtigen. SPORTFEESTEN te Wanssum Zoals de heer Loonen, uit Leunen, voorzitter van de Kring-Venray en de heer M. de Ponti, Roermond, tech nisch adviseur van de Jonge Boeren, hun vreugde uitten over het wel slagen van deze sport-middag, zo ook zal iedere Jonge Boer trots zy'n ge weest op de geleverde prestaties die zeer bevredigend waren, de deelname goed en de publieke belangstelling groot. Nadat de heer H. Hendrickx, voor zitter van de afdeling Wanssum, de openingsrede hadden uitgesproken, namen de diverse wedstryden een aanvang. De twee finalisten voor voetbalOirlo en Heide namen het tegen elkaar op. Oirlo wist de Ileide- doelman tweemaal te verschalken en legde dus beslag op de iste pry's. Heide word nummer 2 en Geysteren nam de 3e pry's in ontvangst. De overige uitslagen waren als volgt: 100 m hardlopen1. P. Litjens, Ysselsteyn; 2. P. Reynen, 'Blitters wyk; 3. G. Kunen, Geysteren. Hoogspringen: 1. E.Janssen, Oirlo; 2. G. Jenniskens, Leunen; 3. A.Beer- kens, Heide. 4 x 100 m Estafette1Merselo; 2. Geysteren; 3. Oirlo. Ver-springen1. E. Janssen, Oirlo; 2. P. Reynders, Geysteren; 3. P. Reynen Blitterswyk. 1500 m hardlopen: 1. A. Jochyms, Blitterswyk; 2. Jan Gielen, WTanssum; L. van Dyck, Heide. Jaskeren te paard1J. Goumans, Leunen; 2. P. Hermans, Blitterswyk; J. Peters, Leunen. Poprijden 1. J. Loenen, Leunen; 2. J. Goumans, Leunen; 3.J. Cornelissen, Leunen. Appelhappen: 1. V. Reynen, Blit terswyk; 2. J. Goumans, Leunen; 3, L. Loenen, Leunen. Restauratie van de kerk te Leunen Nadat de kerk van de H. Catharina te Leunen, die een van de minst getroffenen van onze gemeente was, van buiten grondig is hersteld en gerestaureerd, krygt nu de binnen kant een grote beurt. Daan Wilschut, eeri jonge schilder en glazenier, heeft enige nieuwe ramen ontworpen en vervaardigd voor de kerk en houdt zich nu bezig met de interieurbeschil dering. Het zal nog wel enkele weken duren voordat hy' hiermede gereed is, maar dan is Leunens kerk ook de eerste, die weer m zyn vooroorlogse staat is hersteld, terwyl verschillen de verbeteringen zy'n aangebracht. In de kerk zal ook een nieuw doopvont worden geplaatst. SJolang de restauratie duurt, zullen de ÏL Diensten in het patronaat plaats vinden. De le Indië-vaarder 3$et de „Zuiderkruis" repatrieerde dèTiiiarinier Jan Bol uit Indië. Hij kwam Maandag te Wanssum aan, waar des avonds om 8 uur heel het dorpe leeg liep om Jan en zyn familie te feliciteren met zyn behouden thuis komst. Een lange stoet met de fanfare aan 't hoofd, gevolgd door vry'wel alle ver enigingen en een grote menigte belang stellenden trok naar zy'n tehuis. Nadat de fanfare een paar nummers geblazen had sprak de heer L. Wijn hoven, voorzitter van Thuisfront, in "gekozen woorden Jan en zyn familie toe. Pastoor Hoefnagels, vertolkte na mens de hele parochie de vreugde en dankbaarheid van alle inwoners. De zangvereniging liet een paar, keurig gezongen, liederen horen en vervolgens boden met een toepasselijk vers een paar tinderen, namens de buurt, een geschenk aan. Jan dankte daarna allen voor de spontane hulde hier en voor de ge noten steun ginds in de Rimboe. Velen drukten Jan de hand om hem eindelijk weer aan zyn familie te laten. Er komt kleur aan de Homitento De organisatie van de Horster Middenstandstentoonstelling wordt aangepakt door enthousiaste zaken mensen en, dat waarborgt uiteraard het grootst mogelijke rendement voor de exposanten, doch niet minder is dit "een stimulans voor bezichtiging van deze show, want de bezoekers zullen er hun kennis t.a.v. de vele aan de markt zijnde goederen kun nen verrijken, zowel wat betreft de kwaliteit als wat betreft de prijzen. Er zal leven en beweging zy'n, want heel wat branches worden in vol be drijf opgesteld. Apparaten snorren, motoren draaien en by avond zullen de lichteffecten het geheel een be toverend aanzien geven. Een moderne luidsprökersinstallatie is er gemonteerd voor het omroepen van reclame en staat ten dienste van het. publiek voor oproepen e.d. Spontaan werken de inwoners van Horst mede om de Homitento van 14, 15 en 16 Augustus te doen slagen. Reeds een zo groot aantal prijzen is beschikbaar gesteld of toegezegd, dat aan iedere tweehonderste bezoeker een fraaie prijs kan worden uitgereikt. COLORADOKEVER- GEVAAR WIJKT Waarschijnlijk dóór het koude voor jaar, maar zeker door de actieve be stryding in 1948, is de Coloradokever situatie tot heden toe over het alge- vry gunstig geweest. Wat voorheen in de zwaar besmette gebieden in Limburg al niet meer denkbaar was, bleek dit jaar mogelijk, n.l. eerste lingen telen zonder dat er een kever aan te pas kwam. Alleen in de gebieden, waar in voorgaande jaren weinig aan de be strijding is gedaan en ook in streken, waar in 1948 enkele zwaar besmette percelen aan de scherpe controle zy'n ontsnapt, was de toestand minder gunstig. Sedert het warme weer is echter allerwegen een hevige activiteit van de kever waar te nemen. n.l. veel ei-hoopjes, ontelbare jonge en halfwas larven en zelfs reeds kaalgevreten planten op percelen, die tot voor kort nog weinig of niets van al dat fraais vertoonden. Het spreekt vanzelf, dat de spuit weer voor de dag gehaald moet worden, daar anders de winst van 1948 weer verloren gaat. Iedere teler van aardappelen weet, dat art. 2 Coloradokeverwet 1947 hem verplicht, de Colordokever te ver delgen. Deze verdelgingsplicht geldt voor het hele seizoen, dus ook wan neer er geen algemene spuitdata wor den bekend gemaakt. Tot heden kon worden volstaan met het geven van waarschuwingen maar naar we vernemen zal... in de komende dagen de controle weer ver scherpt worden en wil men tegen nalatigen streng optreden. De bestrijding is zeer eenvoudig. Op volledig resultaat kan men echter alleen rekenen indien deze op de juiste wyze wordt uitgevoerd n.l. spuiten (eventueel stuiven) met de daartoe aanbevolen middelen, in voldoende hoeveelheid en bij droog weer. Twee weduwen strijden om één pensioen Een weduwe uit Goes en een weduwe uit Brussel strijden 0111 het pensioen van één man, een landgenoot, die tydens de oorlog vermoedelijk als geheim agent in dienst is geweest van de Verenigde Staten. De vrouw uit Goes, die kortgeleden dollars uit Amerika ontving, waarop zy na de dood van haar man enkele jaren had gewacht, ziet het haar toekomende geld betwist door een Brusselse, die zich tot de Amerikaanse autoriteiten heeft gewend met de mededeling, dat zy al jaren uitziet naar het pensioen van dezelfde overleden man. Indien dit waar is, is een van de beide, vrouwen het slachtoffer geworden van bigamie. De man, die in het begin van de oorlog huwde met de vrouw in Goes, was tydens de bezetting in Amster dam ondergedoken. Na de capitulatie der Duitsers kwam hy bij zijn vrouw terug. Hij was toon ziekelijk en moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Daar is hij enige maanden later overleden. In de loop der jaren ging de vrouw twijfelen aan de woorden van haar overleden man, die haar had verteld, dat hy geld uit Amerika verwachtte. Totdat zij enige tyd ge leden met dollars werd verrast. Door het appèl van de Brusselse vrouw is zy echter opnieuw teleurgesteld. NIEUWE BONNEN (Geldig van 31 Juli t.m. 13 Aug.) Voedingsmiddclenkaarten 900 241 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 242 Vlees (A, B) 300 g vlees 243 Vlees (D) 100 g vlees 244 Algemeen (A, B, D) 250 g rijst 246 Algemeen (A, B) 200 g kaas of 250 g korstloze kaas 254 Algemeen (D) 100 g kaas of 125 g korstloze kaas Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD MH 009 (byz arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen gemerkt met de letter T. De niet-aangewezen bonnen 224,225, 228, 229, 230, 231, 233, 235, 236, 237, 238,239 van de bonkaarten 905 kunnen worden vernietigd. BURGERLIJKE STAND van is t.m. 21 Juli 1949 GEBOREN Wolters Peter G M, Oirlo E 66a van Ass, Johannes P.M., Veltum L 11 Kromwijk, Charles EM,Scho'olstr. nws Kromwyk, Andreas idem idem Arts, Catharina H CJ, Grotestraat 1 Hendrickx Hendrik us WF, Schoor 1 Oudenhoven Johannes, Wilhelm.str. 0 Lenssen Leonardus PTh, Hagel weg 5 Jeuken Wilhelmus £HM, Oostrum 48 OVERLEDEN: Huisman Hendrikus, 21 jaren, rij wielmonteur, Langeweg Niessen Maria G., echtg. van Arts Willem, 91 jaren, Leunen Gerrits Peter M., echtg. van Thuyls Antonetta, 77 jaren, Lull Jacobs Hendrika, 5 maanden 1 patiënt St. Anna ONDERTROUWD: Huisman Franeiscus, bedrijfsleider 32 jaren, te Gennep en Nabuurs Maria, te Venray. DISTRIBUTIEKRING VENLO. Met ingang van 1 Aug. zullen de 14-daagse inleveringen voor hande laren als volgt worden gewijzigd: Venray Woensdag 3 Aug.: slagers, textielhandelaren, brandstoffen, pro ducenten, fabrikanten. Venray Woensdag 10 Aug.: detail listen codeno's 1000, 2000, 3000, 4000; alle handelaren van Castenray en Oirlo. Iedere Woensdag voor het publiek zitdag te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Ramleu PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6r Priester v. d. weekKap. Keyzers, Tel. 274 Zondag8ste Zondag na Pinksteren; 6 u. lm. Willem Broers; 7 u.lm. overl. fam. Jeurissen—Hendriks; 8 uur lm. Hendrik v.d. Heuvel en echtgenote; 9 u. kindermis; 10 uur hoogmis voor Harie Huisman, besteld door vrienden: na de hoogmis vergadering van Apos tolaat des Gebeds op 't Dekenaat, trouwe opkomst verwacht; 3 uur kinderlof; 7 u. lof en rozenhoedje. Maandagfeest van St. Petrus Banden, patroon v.d. parochie;- 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; u. lm. Harie Huisman, besteld door de buurt; 7.30 best. jaard. Willem Winters; 8.1.5 pl. hoogmis t.e.v. Sint Petrus Banden; 7 uur pl. lof en rozen hoedje. Dinsdag: feest van St. Alfonsus; 6.30 lm. vr. van P. Derks; 7 u. lm. Gerrit Janssen en overl. ouders; 7.30 lm. overl. fam. Oudenhoven—Aarts; 8.15 gest. jaard. Ferd. Beeikens, Maria Peeters en familie: 10u.pl. huwelyks- mis v. bruidspaar Oudenhoven—Aarts. Woensdag: feest van vinding van St. Stephanus; 6.30 lm. Regina de Bruin—Weiten; 7 uur lm. Herman Bexkens, echtgenote en zoon Louis; 7.30 lm. t.e.v. H. Brigitta; 8.15 gest. jaard. Martin Litjens en Petronella v. Vosselen(2ekl.); 9 u. bestelde hoog mis tot zekere intentie. Donderdagfeest van H. Dominicus: 6.30 lm. Mathijs Verstraelen en echt genote; 7 u. lm. Gertrudis v. Ham Pouwels; 7.30 best. dienst Jeannette Poels, vanwege St Elisabethsvereni- ging; 8.15 gest. jaard. Henricus Wis mans en echtgenote (2ekl.); 6 7 uur gelegenheid tot biechten; 7—s H. Uur; in de nacht is het Allerheiligste ter aanbidding uitgesteld. Vrijdagfeest van O.L.Vrouw ter Sneeuw; iste Vrijdag v.d. maand; 6.30 lm. Piet Janssen en zoon Theo; 7 u. lm. Harie Huisman, besteld door de buur»; 7.30 H. Hart hoogmis; 8.15 lm. behouden terugkeer van 2 broers uit Indië; 7 u. lof en rozenhoedje. Zaterdagfeest van Gedaante ver andering des Heren; iste Zaterdag, toegewyd aan Onbeviekt Hart van Maria;.Priester-Zaterdag; 6.30 O.L.Vr.- hoogmis; 7 uur lm, Theod. Schreine- makers, echtgenote, cuders en kin deren: 7.30 best. jaard. Michiel Ver hagen; 8.15 gest. jaard. Paul Kuypers (iH.); 5 30—7.30 gelegenheid om te biechten; 7 u. lof, rozenhoedje en ge boden van Eerste Zaterdag. A.s. Zondag Processie. VELTUM. Donderdag 7 u. Icesmis zieke vriendin. HEIDE. Zondag8 uur lm. W. Voesten, 10 uur hoogmis, 3 u. rozen hoedje. Vrydag 7 u. lecsmis Thomas Micliels. PATERSKERK. Zondag sste Zondag na Pinksteren; 45, 6.30, 7.30 M. Voesten, (lm. met Instructie); 9 uur hoogmis vooi de levende leden der F.M.B<1.15 ge?.. Vespers; 5 uur lóf; Collecten: iste Paterskerk; 20 byz. noden. Maandag: 7 uurBaltussen—Bon als lid v.h. Koordje; 7.30 Zr. Gertruda Arts—Niessen als lid der Derde Orde. Vanaf hedenmiddag 12 uur t.m. mor gen middernacht, kunnen "alle ge lovigen in deze kerk een volle aflaat verdienen, door iedere keer wanneer zy' deze kerk bezoeken 6 maal Onze Vadei met Weesgegroet en Eer aan den Vader te bidden. Dinsdag: feest van Portuincula; 6u. uitstelling v.h. Allerheiligste te ver dienen een volle aflaat; voor behouden terugkeer uit Indië; 7 u. vrouw van Martinus Heozen; 7.30 t.e.v. H. An- tonius uitdankbaarheid(zyaltaar); s u. zekere intentie; 8.30 Maria Clavel; 4 uur gez. Vespers; 6.30 St. AntoniuSlof; waarna verering der relikwie. Woensdag: 6 u. zekere intentie; 7 u. Aleida Asselbergs Poels en Cath. Meyers Poels; 7.30 Zr. Jeannette Poels, lid der Derde Orde. Donderdagfeest van de H. Domi nicus; 6 u. zekere intentie; 8 u. zek. intentie; half 8 Petrus Gerrits, lid dei- Derde Órde; 4 u. pl. gez. Vespers. Vrijdag: iste Vrijdag der maand; u. Hendrika lleezen Ousters als lid v.h. Koordje; 7.30 voor behouden terugkeer uit Indië(zyaltaar); 7.30 pl. gez. H. Mis voor Esser en Elisabeth Tummers v. Eeffen, waarna litanie v.h. H. Hart. ZaterdagPriester Zaterdag; 6 uur zekere intentie; half 8 Herman Bexkens, echtgenote en zoon Louis; .30 pl. gez. II. Mis; 6,30 Marialof met Franciscaans Kroontje; biechthoren 's Zaterdags van 3 6 en 6.30—8 uur. Deze week iedere dag een H. Mis voor onzo weldoeners. Mededeling Derde Orde. Zondag 31 Juli: Vandaag 0111 10 15. H. Mis v. Godfried Litjens, waarna vergadering mannenafdeling. Oni 2.30 precies, vergadering voor vrouwen afdeling. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN Zondag sste Zondag 11a Pinksteren; half 7 H. Mis voor Jacobus Jacobs on echtgenote; half 8 t.e.v. O.L.Vrouw ^an Altyddurenden Bijstand; half 9 H. Mis hoogmis voor Jean Loenen; ïsto collecte voor de kerk, 2de horstel der kerken; half 12 H. Familie voor de Jeugdafdeling; half 3 Congregatie der meisjes; 3 uur lof. Maandag half 8 solemneel jaarg. P. J. Arts. Dinsdag: halfs sol. gest. jaarg. Henricus Loenen. Woensdag: half 8 sol. gest. jaarg. voor de afgestorven familie Goemans. Donderdag half 8 gez. zieledienst Godfried Litjens. Vrijdag: iste Vrijdag v.d. maand; 7 u. H. Mis voor behouden terugkeer; 8 2. hoogmis t.e.v. het Allerheiligst Hart van Jezus, tot zekere intentie van hen, die daartoe offeren en alge mene H. Communie der kinderen. Geen lof. Zaterdagde Zatordag van het On bevlekt Hart van Maria; half 8 gest. jaarg. Joh. Poels, echtgenote en dochter Johanna. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag 7 u. H. Communie; 7.30 en 10 u. de H.H. Missen,3 u. lof., Maandag 7.30 H. Mis voor 'n zioke. Dinsdag 7.30 best. zm. voor Th. Jenniskens. Woensdag 7 30 gest, gez. jaarg. voor fam. van Enckevort—Deenen. Donderdag 7.30 best. zm. voor Dina Derks. Vrijdag ie Vrijdag der maand en feest van O.L. Vrouw ter Sneeuw; 7.30 pl. II. Mis t.e.v. h. H. Hart, voor Willem Hermans. Zaterdag, Zaterdag der maand, 7.30 best. zm. voor Edm. vd. Venne, 7.30 Marialof. Maandag 6.45 H. Mis voor de vruch ten der aarde ,t.z.i. Dinsdag 6.45 t.z.i. Woensdag 6.45 t.e.v. O.L.Vrouw van Oostrum uit dankbaarheid. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 6.45 H. Mis t.z.i. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Zondag 7.30 vroegmis v. -Tos. Ver stegen en zonen; s.30 aankomst dei- bedevaart Hoensbroek; 9.30 hoogmis t.e.v. St. Jozef; 10.30 hoogmis der bedevaart; 1.30 lof voor de pelgrims met processie; 3 u. lof v.d. parochie Maandag ie H. Mis voor Peter Dekkers; 2e H. Mis t.z.i. Dinsdag ie en 2e H. Mis t.e.v. St. Jozof. Woensdag ie H. Mist.e.v. St. Jozef, 2e H. Mis voor Martin Bonants. Donderdag ïeH. Mis voor overledene 2e H. Mis voor fam. Golissen; 5-6 gelegenheid tot biechten. Vrijdag, ie Vrijdag der maand, 1 H. Mis t.e.v. H. Hart, waarna acte v. eerherstel. Voor on na de H. Mis biechtgelegenheid; 2e H. Mis t.e.v. H. Hart.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2