§an tinkt» en eeckts Raadsvergaderiu g te Venray ïïlusieancql aic. n Si vecptti Particuliere bouw* Al degenen, die hun plannen gereed hebben, om zo spoedig mogelijk te kunnen overgaan tot de bouw van een woning c.a., met gebruikmaking van de Financieringsregeling Wo~ ningbouw 1948, dienen zich uiterlijk tot en met Dinsdag a.s. met medebrenging van de gereedgemaakte schetsplannen te melden ter gemeentesecre tarie, Afdeling I* Er dient n.l. ten spoedigste aan het Provinciaal Bestuur een opgave te worden gedaan van de ten deze in de gemeente bestaande plannen* Engelse schade Burgemeester en Wethouders van Venray maken bekend, dat belang hebbenden, die vanwege het Centraal Bureau Vergoeding Militaire vorder- gen een kennisgeving hebben of nog zullen ontvangen, dal de behandeling van hun schadeaangifte aan de Scha de Enquete Commissie te Roermond is overgedragen, dan wel dat hun verzoek om vergooding is afgewezen, omdat zy terzake van de onderhavige schade reeds een bydiage uit hoofde van de oorlogsschaderegeling hebben ontvangen, hiervan in beroep kunnen komen by het Centraal Bureau Ver goeding Militaire Vorderingen, Duin weg 20, kamer 23 te Den Haag. Dit beroep moet worden ingesteld vöör i Aug. a.s., dan wel uiterlyk één maand na ontvangst van dé des betreffende kennisgeving, indien deze alsnog mocht worden ontvangen. De beroepschriften moeten inhouden a. naam en vollec'ig adres van de belanghebbende; b. het nummer van het dossier, waaronder de schade by het C.B.V, M.V. is geregistreerd; c. het S.E.C. nummer Gennep of Roermond. Ter gemeentesecretarie, afd. I zullen formulieren voor het beroepschrift worden ter beschikking gesteld. Zy, die deze week dit bezwaar schrift niet hebben ingedieDd, wordt alsnog gelegenheid gegeven zich ter gemeentesecretarie afd. I te vervoe gen op Maandag 25 Juli en Donder dag 28 Juli van 9-12 uur onder medebrenging van het registratie nummer by het C.B.V.M.V. en by de Schade Enquete Commissie. Bestrijding Coloradokever De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis dat, ofschoon geen spuitperiode is aangegeven, iedere houder van met aardappelen beteelde percelen verplicht is deze te bespuiten op de gewone wyze. Het niet-voldoen aan deze verplich ting is strafbaar. Mededeling van het bovenstaande .aan ieder gebruiker van een met aardappelen boteeld perceel, zal niet plaats hebben. Venray, 21 Juli 1949. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secre tarie afd. I ter inzage liggen twee verslagen van de op 6 April te Ven ray en Sevenum en van do op 12 April 1949 te Lottum-Grubbenvorst, Tienray en Meerlo gehouden keuring van stieren. Venray. 21 Juli 1949. Vrijstelling van de dienst wegens Brocderdienst De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat voor de lichting 1950 vrijstelling van de dienst wegens broederdienst wordt verleend aan de ingeschrevene, die ten minste drie broeders heeft of gehad heeft, die dienen of gediend hebben bij de Landmacht, bij de Zeemacht of by de overzeese krijgsmacht. In een van deze gevallen wordt ge acht te verkeren de broeder, die vóór i November 1949: a. ten minste 30 dagen in wer kelijke dienst is geweest, of b. ten gevolge van een na 31 Dec. 1945 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst geweest, of c. in het genot van militair pensioen is gesteld, of d. gedurende zyn verblijf in wer kelijke dienst is overleden. Als broederdienst blijft buiten aan merking a. dienst als vrijwilliger by de Nationale Reserve; b. dienst als vrijwilliger by de Reserve Grensbewaking. Voor de vrijstelling wegens broeder dienst worden onder broeders verstaan wettige broeders en wettige half broeders. Door of vanwege de ingeschrevene, die voor vrijstelling wegens broeder dienst in aanmerking wenst te komen, wordt daartoe aanvraag gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke hy voor de dienstplicht is in geschreven. De aanvraag moet worden gedaan vóór 15 Augustus 1949. Ontstaat het recht eerst na 14 Augustus 1949, dan moet de aanvraag binnon veertien dagen na het ontstaan worden gedaan. Indien twee of meer broeders be stemd zyn om ongeveer in dezelfde tyd in dienst te treden en twee andere broeders reeds dienen of gediend heb ben, kunnen belanghebbenden aan do Minister van Oorlog een verzoek richten 0111 vrijstelling van de dienst plicht wegens aanwezigheid van een bijzonder geval van één of meer hunner, ten einde te voorkomen, dat meer dan drie broeders zouden be hoeven te dienen. Venray, 19 Juli 1949. De Burgemeester voornoemd, Mr. A.H.M. JANSSEN Concert Zondagavond zal Oostrura's Har monie „Sub Matris Tutela"een volks concert geven op de Grote Markt. Het programma bevat verschillende nieuwe nummers. Aanvang 8 uur. YENRAY'S BRANDWEER IN DE BLOEMEN. Na het opmerkelijke succes Horst, trok Zaterdag jl. Venray' Brandweercorps met de nieuwe brand weerwagen naar Ede, waar zy met 30 andere corpsen om de prijs van Nederland ging „spuiten". Wekenlang was hun vrije tijd be steed aan oefenen en nog eens oefe nen en nu ging het er op los. Maar ze hadden pech, want juist toen zy aan de beurt waren, barstte er een onweer los, dat iedereen deed vluch ten, tot diverse juryleden toe. Ondanks dat spoot en werkte Ven ray het opgegeven programma af, terwijl Pluvius blijk gaf van zyn kunnen. De eind-uitslag was de negende plaats voor Venray, een succes, dat or zijn mag tussen dit puikje van Nederlandse brandweercorpsen. De vlag ging uit by het clubhu en Harmonie en Mannenkoor boden hun gelukwensen aan. Dr. Sala bracht nog in herinnering de toestand voor veertig jaren, toen de brandweer nog r.iet zo paraat en niet zo uitgerust was als nu. Velen boden hun felicitaties aan en de brandweermannen hebben dui delijk kunnen maken, dat men hun werken waardeert, al hoopt men ze rooit nodig te hebben. Binnenkort zal de brandweer een demonstratie geven van haar kunnen voor het Venrayse publiek. Mevrouw Poels overleden Tamelyk onverwacht is Mevr. Poels Zondagmorgen overleden. En daar mede heeft Venray een grote vrouw en moeder verloren. Mevrouw Poels, zoals ze allen kenden, was in onze gemeente zeer bemind, niet het minst door de steun en bijstand, die zy anderen gaf. Woensdag had de plechtige begra fenis plaats. Voorafgegaan door het Kerkkoor en een stoet van meer dan zestig priesters, waaronder wy o.m opmerkten de oud-kapelaans van Venray, de deken van Maastricht de Hoogeerw. Heer Ingendael, verschil lende dekens van het Bisdom, Ven rayse geestelijkheid, trok de begrafe nisstoet de kerk binnen. Ook verschillende wereldlijke autori teiten gaven blijk van belangstelling o.m. de deputé's Peters en Derks, terwijl ook uit België velen gekomen waren om Mevr. Poels op haar laatste tocht te vergezellen. In de St. Petrus Banden werd de pl. Requiem mis opgedragen door de Hoogeerw. Heer Deken met assistentie van de parochiegeestelijkheid, terwijl Deken Poels uit Wyk en pastoor Poels uit Vor.lo aan de zijaltaren een H. Mis celebreerden. Na de absoute werd het stoffelijk overschot bijgezet in het familiegraf, waar Mevr. Poels thans rust naast haar echtgenoot Jan Poels zg. Overplaatsing J. de Geus, stations-chef te 3eugen. is met 1 Augustus a.sovergeplaatst naar Station Venray. Staatsexamen Muziek. Op het te 's-Gravenhage gehouden Staatsexamen voor Muziek slaagde voor het Theoretisch gedeelte M.O. met hoofdvak piano, Mej. Mia Jacobs te Helmond. Melkventerg. Ons verslag van de jaarvergadering der Zuivelfabriek schijnt op dit punt aanleiding te geven tot misverstand. Uit onze notities blijk*-, dat het bestuur van bovengenoemde fabriek zich het recht voorbehoudt om aan venters al of niet melk te leveren. Levert zy aan particuliere venters, dan zal dit gaan onder bepaalde voorwaarden en om bepaalde rede nen. We hopen, dat nu het standpunt van het bestuur, zoals uit ter ver gadering door verschillende sprekers naar voren werd gebracht, duidelijk zal zijn. Decoraties Aan de wachtmeesters ie klas G. den Holder en G. J. Lamers, benevens aan do wachtmeesters A. Baan, W. J. Bergs, G. H. van Helden en D. vd. Kaay zal het Oorlogsherinnerings- kruis met de Gesp Mei 1940 worden uitgereikt. Aanbesteding Uitslag aanbesteding voor het bouwen van een lijkenhuis met sectiekamer voor het Ziekenhuis te Venray. Fa. Akerboom f 31650 Gebr. Verstralen f 31289 Gebr. Oudenhoven f 29960 Gebr. Janssen f 28873 J. P. A. Nelissen f 27927 J. Verhoeven f 25956 Begroting architect f 25600. Het werk is aan de laagste inschry ver gegund. Aanbesteding Op de Maandag j.J. gehouden aan besteding voor de bouw van 'n nieuwe school te Castenray, kwamen de de volgende cijfers uit de bus Gebr. Oudenhoven f 36.184,— H. Oudenhoven Zn. 35.446,— Gebr. Spee, Venray 35.200,— Hagens Martens, Horst 34.930,— Gebr. Dinghs, Castenray 34.494,— Schroeder, Roermond 34.000,— Gebr. Verstraelen, Venray 33.402,— Gebr. Hoebers, Horst 32.349,— De school wordt gebouwd onder leiding van architect Franssen, te Roermond en komt te liggen aan de Oirloseweg. Oyername-markt Op de deze week gehouden over- namemarkt werden aangevoerd 25 stuks slachtvee, 4 stuks gebruiks- 13 nuchtere kalveren, 1 schaap en 55 biggen werden aangevoerd. De biggenprys varieerde van 40—60 gulden. Geslaagd voor Costumière Op het examen aan de Modevak school te Oirlo slaagden voor costu mière: Doortje Drabbels, Tony Ewals, Anny Linders, Maria Rongen, Gondje Pee- ters en Mientje Zanders te Oirlo; Toos Achten en Jo Pingen te Oos trum; Nelly Gellings, Dien Kuijpers en Nelly Strybos te Castenray; Netje van Els, Koos Wijnhoven, Betsy Cup pen en Lieny Rutten te Wanssum Truus Seelen, Jo Kusters, Mimi Moo- ren en Mientje Vogelzangs te Meerlo; Mia Janssen, Leen Jenniskens, Mia Nellen, Mientje Philipsen, Truus Reintjes en Mia Weijs te Leunen. Doortje Reintjes en Tilla Reintjes te Veulen; Rika Bcerkens, Cobie Smits. Lies Janssen, Mientje Janssen enlny Rongen te Venray. Voor het examen Mulo slaagden te Venlo: mej. J. v.d. Beuken en A. Fleurkens, te Venray. Ongeluk Een kind van de fam. Peeters uit Overloon werd Zondag jl. op de Over- loonseweg door een auto gegrepen en overreden. De chauffeur treft gee; schuld. De kleine was op slag dood. De belangstelling en deelneming van de buurt was zeer groot. OYERLOON IN LAST De zwaar getroffen inwoners van Overloon zyn verre van tevreden over de regeling van de oorlogsscha de. In een onderlinge samenkomst, heeft men daarover beraadslaagd en als uitvloeisel daarvan zal men nu een gezamely'k request sturen aan de regering, waarin enkele algemene bezwaren zullen worden opgesomd, Vooral wil men hierby wijzen op de bedragen, die, voornamelijk van de schadeboekjes, zouden zyn afge schreven voor ondeugdelyk huisraad en textiel. Verder zal men de aandacht nog eens vestigen op de jaarlijks terug kerende schade, die een gevolg is van het feit, dat men nog steeds niet normaal zyn bedrijf kan uitoefenen De Homiteuto te Horst Nu de goederenschaarste groten deels is opgeheven kan ook de mid denstand weer haar traditionele ac tiviteit ontplooien. Zy kan dat niet alleen, maar het is tevens een onaf wendbare eis om de economische wed loop by te benen. Weer is de klant koning, maar die koning weet ternauwernood welke artikelen op velerlei gebied weer aan de markt zyn. Die koning weet nog jeon weg in de wir-war van nieuwig- reden. Wat is er dan beter om die koning te gerieven, dan hem, smakelijk op gediend, de huidige goederenaanwas te tonen. De zakenman zal zulks moeilijk alleen in zyn zaak kunnen doen, want dan bereikt hy slechts een kleine schare van consumenten. Veel beter en veel doeltreffender kan dat op een middenstandstentoon stelling, waar de goederen uit vele branches samenkomen. Dat heeft ook de Horster midden standsvereniging begrepen en is daar om druk doende tot het organiseren van haar groots opgezette Homitento (Horster middenstatidstentoonstelling) die zeer zoker drommen van bezoekers zal trekken. Deze Homitento opent haar poorten op 13 Aug. a.s. en zal worden voort gezet op 14, 15 en 16 Augustus. We komen hierop nader terug. Weer Nederlanders in Frankrijk in moeilijkheden. Herhaling kan voorkomen worden. Aar. de plaatsing van Nederlandeis, die in het buitenland willen werken, wordt tegenwoordig alle nodige zorg besteed. De Stichting Landverhuizing heeft in de voornaamste landen waarheen de trek van emigranten zicli richt, haar vertegenwoordigers, die regelend bemiddelend voor onze landge noten optreden. Zo is erin Frankiyk een emigratie-attaché, verbonden aan onze Ambassade te Parys. Maar Frankrijk is zo dicht by de deur en men komt er ook wel zon der visum in zyn paspoort en zonder een te voren door "de overheden goedgekeurde arbeidsovereenkomst met een werkgever. Daardoor gebeurt het telkens, dat landarbeiders en boerenzoons zich laten overhalen door de oen of andere totaal onbevoog'de particuliere bemiddelaar, veelal een .n Frankrijk wonende Nederlander. Soms loopt dat goed af, maar dik wyls spruit er allerlei narigheid voor de betrokkenen uit voort, niet-nako ming van gemaakte afspraken enz. Ook nu weer meldt de emigratie attaché dat 6 Nederlanders het slachtoffer zijn geworden van een gewetenloze bemiddelaar. Men zy dus gewaarschuwd. Men wende zich, zo men naar dit land wil emigreren uitsluitend tot de Gewestelijke Arbeidsbureaux of hun bijkantoren, of zo men georganiseerd landbouwer is, tot zyn organisatie. Al deze bureaux beschikken over uitgebreide gegevens over tewerk stelling in de landbouw in Frank rijk, hun verschaft door de Stichting Landverhuizing, met welke zy ten nauwste samenwerken. De eerste appelen Op de Zuid-Limburgse veilingen zyn de eerste appelen aangevoerd, de yellow ti ansparant. Alleen deze soort mag thans nog worden aangevoerd en W9l in de betere kwaliteiten. De standaard boven 60 mm. werd gekocht voor export naar Duitsland en bracht een prijs op van rond 40 cent. De moord op de burgemeesters Tan Asten en Someren In Den Bosch stond Dinsdag terecht de Duitser K. Brendle, die ervan be schuldigd wordt medeplichtig te zyn aan de moord op de burgemeesters van Asten en Someren. Verder zou hy hebben deelgenomen aan het fusilleren te Vught van een viertal illegale, werkers. De eis luidde 12 jaar. Door anto gedood Op de Parklaan te Eindhoven is Dinsdag een i 2jarig meisje, dat met haar moeder in de richting Tongelre fietste, aangereden door een tege moetkomende vrachtwagen, toen deze voor een andere auto moest uitwij ken. Het kind was vrijwel op slag dood. Binnen twee weken is dit in Eind hoven het vyfdo dodelijk verkeers ongeval. FOOLSE MIJNWERKERS YREESDEN INVASIE Nu een nieuwe groep Poolse mijn werkers bij de Staatsmijnen in Lim burg ontslag heeft genomen, zullen er binnenkort nog slechts 750 Polen in de Nederlandse mijnen werkzaam zyn. Dit betekent, dat op een totaal van 2000 Poolse arbeidskrachten 1250 Polen de mijnen hebben verlaten. De voornaamste oorzaak van het verloop moet worden gezocht in de groeiende angst in het Poolse kamp voor een eventuele Russische invasie aldus de Volkskrant. De directie der Staatsmijnen had reeds in 1947 rekening gehouden met een groot verloop van de nieuw ge worven Poolse arbeidskrachten, maar dat dit verloop meer dan vijftig percent zou worden, had men niet verwacht. De Polen zijn echter doods benauwd voor de Russen. Deze onrust werd nog verhoogd doordat het Poolse consulaat in Nederland is begonnen de Poolse mijnwerkers via tussen personen te bewegen, naar hun vader land terug te keren. Achttien van hen hebben aan deze uitnodiging ge volg gegeven. De meesten hebben echter ontslag genomen, omdat zy in terugkeer naar de ontheemden kam pen in Duitsland een kans zien, spoedig te emigreren naar Canada of Amerika. Ofschoon mon by do Staatsmijnen het heengaan der Polen betreurt, huldigt men toch bet standpunt, dat dè indertijd in de ontheemdenkampen ondernomen wervingsactie niet ver is geweest. De 2000 Poolse ondergrondse arbeiders hebben gezorgd voor een steenkoolproductie, die wel is waar kostbaar is geweest, maar die Nederland toch geen deviezen heeft gekost. By het ontbreken van deze productie had een zelfde hoe veelheid kolen tegen harde dollars moeten worden geïmporteerd. BOUWWERKEN BENEDEN 500 GULDEN YRIJ Het College van Algemene Com missarissen voor de Wederopbouw heeft besloten, dat voortaan bouw werken, waarmede een bedrag van 500 gulden of minder is gemoeid, mogen worden uitgevoerd zonder dat voor ieder dezer werken een ryks- godkeuring is verleend. Het vervallen van do noodzaak om voor ieder klein werk een rijksgoed keuring aan te vragen, betekent voor de bouwnijverheid een vereenvoudi ging, voor de overheid een admini stratieve bezuiniging. Voor werken, waarvan de gezamenlijke kosten aan materiaal en arbeid meer dan 500 gulden bedragen, blijft een afzonder lijke rijksgoedkeuring vereist. Indien overtredingen in dit opzicht worden geconstateerd, zal tegen de schuldi gen streng worden opgetreden. Zodra de situatie in het bouwbe drijf het mogelijk maakt nog bestaan de beperkende bepalingen op te hef fen en dus grotere vrijheid te verlenen, zal het College dadelijk de daartoe geschikte maatregelen treffen, aldus wordt van officiële zyde medegedeeld. -Emigranten naar Canada en Brazilië Dinsdag 19 en gister 22 Juli ver trokken de „Volendam" en de ,,Ta- binta" met emigranten naar Canada. Deze twee schepen zyn de laatste, dij dit jaar emigranten naar Canada, vervoeren. In verband met de gevorderde werk zaamheden op de landbouwbedrijven is het niet wenselijk, dat in de herfst nog mensen vertrekken. Thans worden de voorbereidingen getroffen om in het voorjaar 1950 wederom een respectabel aantal emi granten de gelegenheid te bieden naar Canada te emigreren. Op 11 Juli j.l. vertrokken vanuit Antwerpen 70 personen naar de Ka tholieke boerenkolonie de Fazenda Ribeirao in Brazilië. Teneinde de overgang vanuit Ne derland naar Brazilië te vergemak kelijken, wordt zoveel mogelyk de gelegenheid geboden, de ongehuwden een paar maanden op het katholieke emigratiecentrum Chateau d'Artigues in Zuid-Frankryk te doen verblijven, teneinde hun bekendheid te geven met nieuwe levensverhoudingen etc. Rampzalig lot bedreigt ketti ng-verbreker... In Brabant is een nieuwe ketting brief-actie op touw gezet, die in brutaliteit alle records slaat. De Eindhovense politie heeft een exem plaar van de kettingbrief in handen gekregen, die in het Engels gesteld Hierin wordt degene, die de ketting verbreekt, met rampspoed bedreigd. In bedekte termen wordt zelfs te kennen gegeven, dat de verbreker van de ketting een rampzalige dood kan treffen. K.J.M.Y .-nieuws Maandagavond viel onder „over weldigende" belangstelling het start schot voor de jaarlijkse K.J.M.-wieler- ronde. Yol enthousiasme zette het peleton zich in bewoging en vocht verwoed om de voorste plaats. Een felle strijd ontbrandde. Een 2-tal renners namen de kop en hadden al gauw een voorsprong van sec., die geleidelijk opgevoerd werd. Het peleton zat échter niet stil en zette de jacht in op de beide kop lopers. Ze werden dan ook in de haarpin te Maashees ingehaald, waar door de kopgroep tot 6 renners was uitgegroeid. Dan ging het naar Geijs- teren en Wanssum zag de kopgroep met 3 minuten voorsprong op het uiteengerafelde peleton voorbijgaan. In Meerlo was deze voorsprong al ruim 4 minuten geworden. In Tienray verleende de spoorwegen de kopgroep haar volle medewerking door achter hun ruggen de .spoorbomen te sluiten en zodoende de achtervolgers een halt toeriepen. Dan begon het peleton eindelijk een snelle achtervolging. Het gevolg hier van was, dat de Rode Kruiswagen diverse uitvallers moest inladen die het tempo niet konden volgen. De voorsprong der koplopers min derde echter aanzienlijk. Ook op de weg naar Castenray, konden enkelen het tempo met meerrukken en vielen „plat". In het zicht van de finish, onder de rook van de Stoomzuivel- fabriek, namen de koplopers hun plaatsen in voor de beslissende sprint. Jacq. Lucassen kwam met een formi dabele rush opzetten, gevolgd door de zeven overige deelnemers. De afstand van 35 km was door de winnaar afgelegd in een tyd van 57.35 minuten, een prestatie, die door het feitj dat op gewone fietsen gereden werd, aan belangrijkheid wint. Vervolgens had onder toepasselijke woorden van de voorzitter de prijs uitreiking plaats, waarna met een gezellig samenzijn dez9 geslaagde wielerronde weer tot het verleden behoorde. gende competitie bekend zijn zal het zaak zijn zich zo spoedig mogelyk gereed to maken. De nieuwe plannen zyn klaar, en het zal aan de spelers zelf liggen of een en ander zyn beslag zal kunnen krijger.. Detraining wordt tot heden goed bezocht, maar dit zal ook nodig zyn. Niet alleen om het spelpeil hoger te voeren, maar ook om zich een plaats te verzekeren in de elftallen. Het bestuur is vast besloten om spelers, die niet voldoen de trainen onverbiddelijk te weigeren. Hot zal dus aan de spelers zelf liggen welke kansen zij maken. Wy van onze kant vinden het wel jammer dat de competitie-indeling niet zo is gewijzigd, dat er eens wat meer nieuw bloed in deze klassen kwam. Maar de Bond heeft gesproken en dus.... aan de slag, ook dit jaar zullen wo hard moeten werken voor olke overwinning. S.V*Y.-nieuws De nieuwe competitieindeling staat hierboven reeds vermeld. Vanavond om 6 uur spoelt S.V.V. I in zyn oude competitieverband tegen Venlose Boys. Dit is dan tevens het afscheid van Manien Creemers, die volgende week naar Indië vertrekt. In de vergadering om half 9 neemt de club officieel afscheid en alle wer kende leden worden dringend verzocht aanwezig te zyn, ook al wegens andere agendapunten. S.V.V. 2 speelt Zondag in een nieuwe opstelling. eken „ai 1 elko gelioui rane Vo°tt "a destuClag geen e verstL K°njn Cil iVOlMy DAG EX 1 P.B I. E: Zaterdag 30 Juli Zondag 31 Juli Wandelsport Donderdagavond hield de Wandel sportvereniging „Onder Ons", Venray in hotel Gitzeis haar eerste ledenver gadering. Er werden verschillende punten naar voren gebracht, o.a. het oprichten van een spaarkas. Het voorlopig bestuur werd vervangen door een nieuw bestuur. Moge dit bestuur de wandelsport weer tot bloei brengen. Ook werd besloten om aan te sluiten bij de N.W.B. afd. Limburg. Nieuwe leden zyn steeds welkom en kunnen zich opgeven Paterslaan 14 WIELER-NIEUWS De 3-daagse te Tegelen Gezien de roep die het slechte par cours voorafging, verschenen er de eerste dag pl.m. 25 junioren enpl.m. 15 seniorea. By de junioren mistte H. Voesten zyn rivalen Bergmans en Willems, maar kreeg de punten van Jacobs en Hulsman heus niet cadeau. Jammer, dat Hulsman in de 203te ronde keUingpech kreeg, waardoor de uit slag werd: iste Voesten, 2de Jacobs; 3de Susteren, Venlo; 4de Custers, Sevenum; sde Hulsman. By de senioren hadden ook vele favorieten verstek laten gaan misten we o.a. Vinken Tegelen en Boy de Boer. Opmerkelijk was het goede rijden van Schokker Venlo, die dan ook onbedreigd winnaar word, gevolgd door: 2 Kuntzelaers; 3 Gofers; Verhorstet, Sevenum; 5 Bos, Blerick. Juniore 2de dag. Hier kwam al ras een nieuw gezicht naar voren en wel Munckhof, Horst. Deze knaap gaf Voesten, Hulsman en Jacobs zo'n partij, dat. de uitslag werd 1 Munckhof; 2 Jacobs; 3 Voesten; 4 Heinen, Venlo, 5 Hulsman. Senioren 2de dag. Omdat de Jury besloten had voor de tweede nieuwe renners te laten rijden, die alleen voor premies en dagprijzen in aanmerking kwamen vertikte 't veld van de eerste dag, op Verhorstet na, van start te gaan. Zodra echter de nieuwe renners enige ronden gereden hadden, kreeg de rest spijt en moch ten na enig gepraat met de Jury een achtervolging inzetten. Uitslag1 Janssen, Tienray; 2 Schokker; 3 Kuntzelaers; 4 Bos; 5 Gryseels, Tegelen. 3de dag junioren. Hier misten wy; Hulsman, die wegens een knieblessure niet van de party was. De andere Venrayers namen door hun voorsprong van de beide andere dagen geen risico's en zorgden dat er niemand uitliep en klassificeerden zich als volgt: 1 Voesten; 2 Munckhof; 3 Jacobs; 4 Heinen; 5 Custers, Sevenum. 3e dag Senioren 1 Bos; 2 Janssen Tienray; 3 Sparidaans; 4 Gryseels; 5 Gofers. Ons clublid Boy de Boer, ging het Zondag eens met de echte amateurs opnemen en wel te Simpelveld. Al hoewel niet getraind over een afstand van 100 km, plaatste hy zich 4de achter Nederlands kampioen Vincken. gevolgd door Nolten en Trusch, allen uit Geleen. Dit bewijst wel, dat de wilde rondes, hun succes beginnen af te werpon en zien we verdere ver richtingen hoopvol tegemoet. Rui tersuccessen Op het kringconcours te Heyen, Zondag j.l., behaalde ook enkele Ven rayse ruiters aardige successen. Zo werd Fr. v.d. Weyer uit Ysselsteyn 3e bij het nummer individuele dres suur A, 4e in het nummer rennen L.T.P. en 2e bij het springen zwaar. J. Bistervelds en A. Beerkens werden resp. 5 en 6 by dressuur klasse C, terwijl Nabuurs uit Leunen 8 werd in dit nummer. J. Goumans Leunen, werd 5e by het springen licht. G. Claessens Oirlo en J. Arts Ysselsteyn, werden in 't nummer springen middel rep. no. 1 en 8. G. v. Dyck Leunen, werd 2e bij het harddraven L.T.P. en 5e by het rennen. Verder kreeg „Ons Genot" te Leunen, de 2e pry's by het patrouille springen. Competitie-indeling Uit de Competitie-indeling voor het nieuwe seizoen 1949—1950 blij kt, dat Venray I zijn route moet maken weer langs de oude rivalen Boxmeer, I.V.O., Mill, Montagnards, Panningen, Sevenum, Steyl, Tegelen, Arcen en Wittenhorst. Venray II zal moeten spelen tegen Blerick, Gennep, Boxmeer, Steyl, Tegelen, Tegel se Herten, Venl. Boys, V.V.V. en Wittenhoist. Misschien dat door een mogelyke fusie van de verschillende Tegelse clubs nog een kleine verandering mogelijk is, maar voor de rest ziet het lijstje er tamelyk bekend uit. Nu de tegenstanders voor de vol- Op Donderdag 21 Juli j.l. De geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van de gemeente raad werden in orde bevonden. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De vaststelling van een nieuw Reglement van Orde voor de verga deringen van de gemeenteraad, ki wat commentaar maar werd enkele kleine wijzigingen z.h.st. goed gekeurd, eveneens de afschaffing van verordening houdende verkeersvoor- schriften, daar deze door een nieuwe vervangen zal worden. Het verlenen van machtiging aan B. en W. tot het aangaan van lenings overeenkomsten voor de financiering van de woningwetwoningbouw kreeg de gevraagde goedkeuring. liet verstrekken van een geldlening onder verband van eerste hypotheek aan S. de Boer ontlokte een debat over de voordelen die de nieuwe industrie moet bieden, maar kreeg tenslotte de gevraagde steun. De vaststelling van do lijst van oninbare posten, by de gemeente- rekening over 1947, werd zonder com mentaar aanvaard, alsmede de voor lopige vaststelling van de gemeente- rekening over 1947 met de bedryfs rekeningen en de vaststelling van de rekening van het Algem. Burgerlijk Armbestuur over dat jaar, ging ook z.h.st. onder de hamer. Het beschikbaar stellen van gelden ingevolge artikel.72 der L O.-wet 1920 liet opnieuw vaststellen van een verordening op de heffing van markt- gelden, werd zonder meer aangenomen, De wijziging van de legesveiorde- ning kreeg wat commentaar maar werd tenslotte toch in de voorgestelde vorm aangenomen. De wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor het jaar 1948 leverde ook geen moeilijkheden op. Het verlenen van eervol ontslag aan Th. Helwegen, in verband met diens overgang naar de Limagas N.V. kreeg zonder meer zijn beslag. Voorstel van B. en W. tot aan- en verkoop van grond ën het nemen van een beslissing op ingekomen bezwaar schriften tegen aanslagen in de school geldheffingen werden in besloten vergadering behandeld. In de Rondvraag kwam nog het electriciteits-, gas- en rioleringspro bleem naar voren. Franciskaanse Dat was in 1946! Weel U 't nog? Die zo magnifieke Pinkster-missie-fancyfair. Je,hoort ze 't nu nog zeggen. Dat was nog eens fancyfair. 'Zo beleef je er nooit meer een. Zeker niet in deze tijd. 't Zou 't achtste wereldwonder zyn. E11 toch, Missievrienden, we zyn er druk mee doende om dat wonder in Venray te laten gebeuren. Wy worden nu al bestormd door journalisten en persfotografen. De volgende week Zaterdag en Zondag 30 en 31 Juli stroomt heel Venray en omgeving weer naar 't Gymnasiumterreir.. 't Zyn de mannen in de vuurlinie, onze Missionarissen, die rekenen op ons Thuisfronters. Hun werken en zwoegen voor de uitbreiding van't Ryk Gods in de verre landen, zal des te meer kans van slagen hebben onze Venrayse Missie-fancyfair slaagt 1 Komt dus allen en bemachtig de mooie prijzen. Het is een gezonde ontspanning en de Missie is er mee VOEDSELBITREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING De pluimveehouders dienen er rekening mede te houden, dat per 31 Juli de zegels van de serie K.U. voor kuikenopfokvoeders hun geldigheid verliezen. WEIDE-VOEDER Veehouders, welke alsnog een toe wijzing voor weidevoeder wensen te ontvangen, gelieve dit in de loop der week even op te geven. Wal welke L heeft, tjoiïn Dezai t,ii drie itln el derne 5. VOO en zad^ot 1 het getuik worden.. welke cj>6 t gehoude^nd nemers ten 1 Denemard. Italië, L'jerli wegen, Zt&ei Hit- Btdrii detachecjjelf uit Lux ee: detacheirand burgers, ïn dames eFra groep hetdar overige ]s siD delaars. Trei-L Ten ovipt I toor Walcme zal Vrydaietc trekking en verlotingen, v. Luchtrting Luchtvaar De veïk»ten gewoon vel j leen hebfrtie ruige zakftgnf zaakt tijtooi vacantie tjer enkele loieke verkopers r 1 Woensdag Een aui 0 geeft nadeiedi DISTE! Yoodel Alle toren buliekringixt: gen wenseger met gelever opruimingofw omzetvergen aanvraagfo 10 de voor lidde dag en plsper Juli tot eigus De vollele notaris olaci krachtigdea v ingeleverdive; sen 8 en li Uitreikjoff Voor za nieuw gevieu gezinnen liane brand in oabb kunnen daiër vraagfornuvei de-je branpei indienen éne uren. BUIIGE van Tul GEBORENj Hagelaar, E., Zanders As C Hendriks Ja, I Cox, Johaueej Janssen, GA, Janssen, M?M, Bertrams, I, S Dick, Mariake Bastiaans, -W van DijckjL V Janssen, Da Z Peeters, Ma Z Creemers, On OVERLEl Simonds ei van Her Lr U' H van den 'en wodn. vanïtl Poels Jobf, Poels Johaï j* Muijzers A van Tilbuild Merselo. 2 patiënttva St. Anna. GETROUW Strybos M banketbak $<3] ters Elisabi» 0 Venray. IN' KATfli Ieder ja£ van hogeilPF hagen en voetpaden oh geschoren u^0 wil de polit;01 met het op^ dergelyk sefc Doch het i woorden, miM want de hag^t onteigende

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2