Q, vetyeinzinqen. BEL BIJ BRAND 3 9 2 (Dan links en eeckts prima Tongeworst SPORT Zult keetliike zuee ▼an iedere inwoner van Yenray voor zyn eigen parochiekerk te doen groeien en een afbeelding van de kunst schatten van de kerk in eigen bezit te kunnen hebben. Bovendien komt de opbrengst ten goedo aan het herstelfonds van de kerk. Tegen de zeer lage pry's van 15 ct. per stuk zyn deze kaarten verkrijg baar in de boek- en kantoorboekhan dels Messemaeckers en vd. Munckhof. Laat iedere inwoner van Venray zyn liefde voor onze parochiekerk tonen door zich direct in het bezit te stellen van deze foto-kaarten. En als hij zyn vrienden en kennissen wil verrassen met een ansichtkaart zal hy dat nooit beter kunnen doen dan met een kaart die een uitbeelding is van onze eigen Venrayse schoonheid, H.L. GEMEENSCHAPSGEVOEL Onder dankzegging aan de Redactie voor de geboden plaatsruimte, wil ik het volgende opmerken. In de dagbladen werd met veel lof het werk geprezen van onze Yenray se Brandweor, welke op de Provinciale wedstrijden te Horst de eerste prys wist te behalen. Als inwoner was my dit nog niet bekend tot het moment dat ik dit in een der dagbladen heb gelezen. Ik vind het een eigenaardig ver schijnsel, dat de prestatie's van onze Venrayse verenigingen niet gelijkelijk gewaardeerd worden. Als een muziek of zangvereniging naar een concours gaat dan staat reeds voorop vast, dat deze met een prjjs naar huis komt. Het is n.l. zo, dat alle deelnemende verenigingen een prys behalen, helzy een ie, 2e of 3e prys, naargelang hun capaciteiten, Wordt er een 2e of 3e prys behaald, los van de afdeling waarin men deol- neomt, dan is de vereniging zelf niet voldaan, maar als „zalf op de wonde", wordt deze bjj thuiskomst toch fees tely'k ontvangen, en zyn de geluk wensen en bloemstukken „de orde van de dag". Ik vind dit prachtig dit „houdt er de moed in." Voor onze Brandweer waren de perspectieven in Horst niet zo gunstig. Van de 12 aanwezige brandweer corpsen, kon slechts één vereniging de eerste prys behalen, en hierin is onze Brandweer geslaagd. Als men er rekening mee wil houden, dat grotere plaatsen en zelfs fabrieks-brandweren de mededingen waren dan heeft onze Brandweor een schitterend succes geboekt. Hier bij gevoegd het feit dat ook de prys voor de beste commandant aan Venray werd toegekend, had men toch mogen verwachten, dat deze successen met wat meer waardering waren ontvan gen. Niet het simpele feit dat men nu eenmaal een Brandweercorps heeft om brand te blussen, dóch Je g clubgeest die er heerst onder onze brandweermensen en het daardoor meer verrichten als wat van hun kan worden geëist (zie b.v. het in orde brengen van het mooie oefenterrein achter de „rouwkoelen") is vooral do reden van hun succes te Horst. Door deze geleverde prestatie zijn onze Brandweermannen afgevaardigd voor Limburg naar de landelijke wed strijden welke op Zaterdag 16 Juli a.s. te Ede worden gehouden. De grootste optimist durft op die wed strijden voor onze jongens geen eerste prys te verwachten, doch het behalen van een prys is voldoende reden bm ook ons Brandweercorps eens in de bloemetjes te zetten. De eerlijkheid verplicht ons daartoe. OPMERKER. Het vorige jaar organiseerde bij gelegenheid van de Venrayse kermis de Postduivenvereniging „De Zwa luw" een vlucht, waarvan de op brengst ten goede kwam aan de Venrayse organisaties of afdelingen, welke zich ten doel stellen de be strijding van de tuberculose of het verlenen van hulp in de kosten van de verpleging van tuberculose lijders. Het Venrayse publiek liet zich niet onbetuigd en een zeer behoorlijk bedrag kon beschikbaar gesteld wor den voor dit doel. Ook by de aanstaande kermis zal wederom een vlucht gehouden wor den en wel van uit diep in Frank rijk. By deze vlucht zijn de duiven wedorom dragers van nummertjes en zy of hy, die vooraf een nummertje koopt, kan dan niet alleen het goode werk steunen, maar dingt mode naar prachtigo pry zen. In de verschillende series, waarin een en ander is verdeeld, lokken de woorden als „een radio, een fiets of renfiets, een wringer", wel 0111 eens speciaal in de portemonnaie of in het vestjeszakje te duiken. Maar het goede werk alleen moet al voldoende deelneming garanderen. Wanneer U weet, dat Venray sedert de oorlog een grote zwarte plek vormt op de landkaart en tuber culose op een ontstellende wyze hier is toegenomen; wanneer U weet, dat een groot aantal gevallen van open tuberculose, de gevaarlijkste en meest besmettelijke vorm, wegens gebrek aan hulp niet weg kunnen en thuis moeten wachten op genezing; dan moet voor een'ieder vaststaan, dat doze T.B.C.-vlucht moet slagen en dat dat de drie Venrayse verenigin gen tot bestrijding van de tubercu lose, Herwonnen Levenskracht, San tos en Groene Kruis beter in de geldmiddelen moeten komen en nog hulp moeten kunnen gaan geven. Heel Venray moet dan ook ver tegenwoordigd zyn wanneer by de kermis de duiven in Frankrijk wor den losgelaten. Wanneer dan binnenkort de col- portrices en colporteurs aan Uw deur komen, stuur ze dan niet weg, maar koop loten en help Uw Venrayse zieken. Ongelukken. Meer dan zestig verkeersborden zijn in onze gemeente onlangs neergezet en toch zyn in een go9de maand tijds by Hotel Gitzols nog ongelukken gebeurd, die gelukkig zonder veel brokken zijn afgelopen. Was het vroeger by het Postkantoor altijd een gevraag van automobilisten waarheen nu de weg naar Venlo of Helmond ging, nu is dit by Café Schellen te doen. En dikwijls tuft men de Hen- seniusstraat in, om dan tot de ont dekking te komen, dat men verkeerd zit. Misschien dat er nog twee rich tingwijzers over zyn voor dit stra tegische punt sterven Onder dit veelzeggend kopje gaf de Volkskrant deze week een kleine beschouwing over het industrialisatie probleem van onze gemeente. Daarin staat o.m.: Wil Venray's bevolking op den duur niet tot pau perisme vervallen, dan is het nood zakelijk, dat er op ruime schaal industrie komt. De schrijver voert dan verschillen de redenen aan waarom Yenray zich daarvoor prachtig leent: ie. sociaal-rustige en arbeidzame bevolking; 2e. goede industrieterreinen met gas, waterleiding en electriciteit en goede spoorverbindingen; 3e. goed vak- en hoger onderwijs: 4e. zeer ijverige middenstand; 5e. vele en goede jonge werk krachten, waaronder veel jong6 boeren die zich nergens meer kunnen ves tigen. Al met al kunnen we wol een hoge borst opzetten als we ons zo hoog van de toren sociaal-rustig, goed ontwikkeld en zeer ijverig horen noemen, maar het is toch niet dom dat een dergelyk blad eens de aan dacht van het grote publiek vestigt op de mogelijkheden, die Venray voor de industrie biedt. Maar dit mag nooit verhinderen, dat onze eigen Venrayse mensen, die omhoog willen, ook niet allo steun ontvangen, die „vreemden" kry'gen. Intussen behoeft men nu ook weer niet te verwachten, dat de fabrikan ten op dit stukje met hele rijen aan komen loptn, maar er blijft altyd wat van hangen, zou Goebels zeggen en wie weet Het is in elk geval een mooie steun voor het werk vap V.V.V. Hoe werkt een Bouwkas De Bouwspaarkassen gaan uit van een eenvoudig principe, n.l, dat door gezamenlyk sparen in een pot, waar uit men weer kan putten, mogelyk- heden ontstaan voor de spaarders, die ver uitgaan boven de mogelijk heden, die elk mens afzonderlijk door hetzelfde sparen zou kunnen bereiken. Uitgaande van dit principe is men toe gekomen een wiskundig uit gebalanceerd systeem op te bouwen, dat voor een onbeperkt aantal spaar ders deze zelfde mogelijkheden biedt. Men komt dan tot de volgende methode van werken Iemand neemt een polis bij een Bouwspaarkas voor een bedrag, dat hy meent nodig te hebben voor het bouwen of kopen van een woonpand dat hy wenst. Vanaf dat ogenblik begint de spaar periode. Deze spaarperiode duurt nor maal 8 jaar, kan echter naar believen van de spaarder ingekort worden tot een minimum van 3 jaar. In deze spaarperiode stort men maandelijks een spaarbedrag, dat be draagt f 2.— van iedere f 1000.— van het bouwkapitaal. Deze spaai stortingen worden door de Bouwspaarkas uitgedrukt in spaar- dagen. Wanneer men het vereiste aantal spaardagen heeft bereikt en dat is bij normaal sparen 8 jaar en 4 maan den heeft men 20 pet. gestort van het aangevraagde kapitaal. (Men moet minimum 20 pet. gespaard hebben). Dan komt men in aanmerking voor uitbetaling van het poliskapitaal of bouwkapitaal. Men ontvangt dan een renteloos kapitaal, als onopzegbare hypotheek. Dit „onopzegbare" betekent in de practyk, dat men bij nakoming van zyn verplichtingen, dit geld als eigen kapitaal kan beschouwen. Men bouwt of koopt met dit kapitaal een woon huis of woonhuis met winkel- of werkruimte. Dat huis zal nu in de loop der jaren totaal eigen bezit worden. Zoals we zagen, spaarde men in de spaarperiode totaal pl.m. 20 pet. van het polisbedrag. Na het bouwen of kopen zal men dus de resterende 80 pet. moeten aflossen. We moeten hier de opmerking bij voegen, dat de Bouwkassen onkosten in rekening brengen voor iedere spaarder. Deze onkosten zyn laag en duidelijk omschreven. Ze bedragen in totaal voor de gehele tijd, die een polis loopt, ruim 10 pet. van het poliskapitaal. Bjj het aflossen nu van het bouw kapitaal stort men maandelijks (vyf gulden van iedere duizend gulden) van het aangevraagde kapitaal. Dezo aflossing komt ongeveer overeen met een normale huur van een huis var. dezelfde waarde. Echter door deze aflossingen komt men na 13 a 15 jaar in het volle bezit van zyn huis. Een eenvoudig voorbeeld ter illustra tie Men neemt een polis van f 5000. Dit bedrag moet dan in de huidige omstandigheden overeenkomen met de rendabele waarde van het te bouwen huis. In de spaarperiode be taalt men per maand 20 pet. van f 5000.— of f 10.— per maand. Indien men zo normaal spaart, moet men dit ruim 8 jaar volhouden. In die ruim 8 jaren spaart men dan f 1000.—. Dit is dus 20 pet. van het spaar bedrag, dus van f 5000.—. Dan ont vangt men zyn bouwkapitaal ad. f 5000.- dus men ontvangt een werkelijk hypotheekbedrag van f 4000. Nu bouwt men zyn huis of men koopt. Dan begint de aflossingspi Men is schuldig aan de Bouwspaar kas f 4000.— plus de onkosten, die deze in rekening brengt. De beide bedragen, samen groot pl.m. f 4500 lost men af met vyf gulden van iedere duizend gulden per maand van het bouwkapitaal. Per maand lost men af f 25.—, d.: per jaar 12 x f 25.— is f 300.—. Men zal het nog schuldige bedrag aan de Bouwspaarkas dan aflossen in (f4500, f 300) of 15 jaar. Dan is het huis volledig eigendom. Zoals we zagen duurde de spaar periode vóór het bouwen normaal ruim 8 jaar. Deze spaarperiode ka:i men naar believen inkorten tot minimum drie jaar. Dit verkorten van de spaar periode kan men verkrijgen door buiten de verplichte maandely'kse stortingen om, extra-stortingen doen. Ook de aflossings-periode kan men naar verkiezen zoveel bekorten als men wil. Het is dus niet nodig 15 jaar lang af te lossen men zou zelfs het gehele schuldige bedrag ineens kunnen aflossen. Uit het voorafgaande blijkt dus: De Bouwspaarkassen bieden de mogelijkheid, om in betrekkelijk korte tijd, het kapitaal te verkrijgen voor het kopen of bouwen van een woonhuis met of zonder werkruimte. Dit kapitaal krijgt men onder zeer gunstige voorwaarden: het is onopzegbaar kapitaal, van wege de Bouwspaarkas; het dekt de volle 100 pet. van de publieke veilingswaarde van het on derpand; en daarby ontvangt men een hy potheek, waarvan men geen rente behoeft te betalen. Mm betaalt slechts de onkosten, die de Bouw spaarkas in rekening brengt en deze onkosten zyn laag en zuiver 0111 schreven. Niet alleen voor de arbeiders, maar zeker ook voor de jonge middenstan ders en ook voor de jonge intellectu is het van grote betekenis, dit aÜ9s te weten en hun voordeel ermee te doen. We herinneren hier aan een gezeg de van Dr. Poels: „Iedere enorgieke jonge kerel moet het recht hebben op een bepaald ogenblik in zijn leven te kunnen zeggen: dit huis en dit stuk grond is mijn eigendom! Zeker kunnen wij ook zeggen Indien de Bouwspaarkassen hadden bestaan in de roemrijke werkperiode van Dr. Poels, had deze ze zeker gebruikt tot oplossing van het woon vraagstuk in de Mijnstreek. Jonge mensen, grijpt Uw kans! De Bouwspaarkas wacht op U en helpt U. Jacques Rats, Inspect. Bouwspaarkas Rohyp. Voor het vaderland gevallen Dinsdagmiddag ontving de burge meester var de gemeente Sevenum, het bericht, dat 2 militairen uit Seve num, n.l. Piet van Enckevort en Hub. Hermans, op 3 Juli by Solo in In donesië gesneuveld "zijn. Stichting 1940-1945 Direct na de bevrijding, toen de herinnering aan het oorlogsleed nog vers in ons geheugen lag, kostte het de Stichting 1940—1945 niet byzonder veel moeite het nodige geld by elkaar te krijgen. Maar in 1947 reeds con stateerde men een grote teruggang in de opbrengsten. Het jaarverslag over 1948 stelt ons weer gerust. Nederland heeft de offers van zo velen nog niet vergeten. Par ticulieren brachten in 1948 meer dan 1,5 millioen gulden by elkaar. Voor een groot gedeelte werd dit geld ver kregen uit de actie, die progageerde één uur loon af te staan van de slacht offers van het verzet- Een prachtig voorbeeld gaven de mijnen, die f 25.000,— wisten te ver zamelen. Grote vordering werd gemaakt mot de afwikkeling van de vergoedingen van schaden, geleden ten gevolge van een persoonlijke verzetsdaad. Van de 13.000 aanvragen werden er 7000 door Stichting behandeld en voorzien van advies aan de minister van Financiën doorgezonden. De Stichting meent dan ook deze werkzaamheden in 1949 vol ledig te kunnen afwikkelen. Meer paarderookvlees op vleesbon liet Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 5 Juli op een bon voor 100 gram vlees in plaats van 100 gram paarderookvlees, 150 gram paarderookvlees verkrijg baar zal zyn. Voorts zal men op een bon voor ïoo gram vlees desgewenst 100 gram pekelspek kunnen kopen. Muziek- en Zangconcours te Vierlingsbeek Zondagmiddag werd te Vierlings beek het laatste gedeelte gehouden van het nationale muziek- en zang concours ter gelegenheid van het 75-jarige bestaan van de harmonie „De Herleving". Door slechts één muziekgezelschap werd deelgenomen en wel door do harmonie „St. Cecilia" uit Hoensbroek. Dit gezelschap slaag de er in in de ie afdeling met „Achil les" ouverture van Rogister en het „Ballet Egptien in 4 delen" van van Luigini, het grootste aantal punten van het concours te halen en wel 340 punten met lof der jury. Het kwam daardoor in het bezit van een medaille van H.M. de Koningin en van een op 3 Juli uitgeloofde extra ereprys. De rest van de middag werden zangwedstrijden gehouden, waaraan door 7 zangverenigingen werd deel genomen. Het gemengd koor uit Beesel behaalde in de 4e afdeling de ie prys met lof der jury en kwam daardoor in het bezit van een door het gemeentebestuur van Vierlings beek beschikbaar gestelde medaille. Het gemengd koor „Ilgrim" uit Bem- mel behaalde in de ie afd. een ie pr. Voergiaan wellicht vrij voor eigen bedrijf Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat voor de voergranen rogge, gerst, haver en gemengd gewas van de oogst 1949 geen leverings plicht meer aan de telers zal worden opgelegd. Deze soorten graan zouden dan onbeperkt voor vervoedering in het eigen bedrijf mogen worden ge bruikt. Een plan daarvoor is in studie. Voorts zyn peulvruchten en zaden van de oogst 1949 niet meer aan be perkende bepalingen gebonden. Ge- leidebiljetten voor vervoer zullen niet meer worden gebruikt. TEKEN DES TIJDS Door de nood gedwongen, hebben de gezamenlyke neringdoenden van de Uooise dorpen 'sGraveland, Kor- tenhoef en Ankeveen de volgende maatregel getroffeningezetenen, die niet betalen, kunnen niets kopen winkeliers, die dan tóch leveren, kry'gen boete. NAAK CATASTROPHE IN DE TUINBOUW GROENTENEXPORT NAAR DUITS LAND LIGT THANS GEHEEL STIL Naar de Tyd verneemt, is de vorige week 't groentenexportcontingent van 250000 dollar niet alleen op één dag uitgeput, maar zelfs jongstleden met 50 000 dollar overschreden. Daar blijk baar aan de vastgestelde bedragen in verband met de betaling streng de hand moet worden gehouden, is het genoemde bedrag van 50.000 dollar niet eens in aftrek gebracht van het contingent voor deze week, maar is d9 uitvoer thans geheel stopgezet. In kringen van de tuinbouw ziet men dit als een catastrophe. De glas cultuurproducten zyn thans geleverd, maar de koudegrondproducten, veelal geteeld juist door de kleine kwekers, kunnen nu niet meer worden afgezet Deze mensen komen nu, zoals een vakman het uitdrukte, met lege vel den to zitten en met een lege porte monnaie. Inmiddels worden de onderhande lingen te Frankfurt, om tot verkry ging van een groter contingent te komen, voortgezet. Heeft U ze al geprobeerd onze met spek Om van te smullen. Staqetii Vlath. óuntans Kerkpad 3. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat 5, Telefoon Alléén voor spoed gevallou. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Dinsdag 12 Juli: GEEN Kleuterbureau maar Con sultatiebureau voor Zuigelingen uit de Kerkdorpen. Donderdag 14 Juli GEEN bureau Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray, brengen ter openbare kennis, dat by besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 24 Juni 1949, no. B 14024, ie Afdeling, opgenomen in het provinciaal blad no. 30 van 27 Juni 1949, de gemeente Venray is geplaatst op de lijst van gemeenten, bedoeld in'artikel3, 2e lid, der Drank wet (S. 1931, no. 476). Binnen 21 vrije dagen na de d tekening van het provinciaal blad, waarin het besluit van Gedeputeerde Stat6n tot "aststelling van de lijst is opgenomen, kan daarvan by de Kroon in beroep worden gekomen o.a, door elke belanghebbende, houder van een vergunning in de gemeente. Venray, 6 Juli 1949. YISSERIJ De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat ter Gemeente secretarie formulieren verkrijgbaar zyn voor hét aanvragen van vis- of hengelakten. Venray, 4 Juli 1949 De Burgemeester van Veriray, A. H. M. JANSSEN Succes van de brandweer In Horst werden Zaterdag j.l. de brandweerwedstrijden in klasse C verspoten", waaraan 12 van de 96 Limburgse brandweer-corpsen deel namen. Ook Venrays brandweer was aan wezig, die daar met hard en accuraat werken dan ook met de prijzen ging vertrekken. Een vergulde medaille met 3 draagmedailles en de prys voor de beste brandweer-commandant wer den mee naar huis genomen. Zo zal Venrays brandweercorps met dat van de Staatsmijn Maurits, Lim burg vei tegenwoordigen op de brand weerdag te Ede op Zaterdag ïóJuli a.s. Supporters en belangstellende kun nen volgens achterstaande advertentie per extra-bus mee. Wij wensen ons brandweercorps veel succes toe. Thuisfront De Rimboekist-actie, die Katholiek Thuisfront deze week heeft ingezet ten behoeve van onze jongens op de buitenposten, verloopt zeer goed. Een rimboekist en inhoud zal vanaf Zaterdag te bezichtigen zijn in de étalage van de Firma Pijls. Ongelukken In de bocht by Veltum slipte de auto van v. H. uit Deurne en kwam tegen een boom. De inzittenden kwamen vry met de schrik, de wagen met wat averij. Toen de heer G. R. alhier, Zondag morgen uit de kerk per rijwiel huis waarts keeide, werd hy door een andere wielrijder aangereden waardoor hy kwam te vallen. Hy moest naar het ziekenhuis worden vervoerd, waar bleek, dat hy een been had gebroken. Naar Kevelaer Het ligt in de bedoeling van het Reisbureau Peeters te Venlo, om op Maandag 15 Aug. a.s een bedevaart te organiseren naar Kevelaer voor de inwoners van onze gemeente. Aangezien er nog al wat formali teiten te vervullen zyn, moeten de opgaven binnen zyn voor 25 Juli a.s. Voor veidere bijzonderheden ver wijzen wij naar achterstaande adver tentie. Brandgevaar Er wordt nog eens uitdrukkelijk op gewezen, dat men by droogte zeer voorzichtig moet zyn met vuur in bos en heide, daar het minste of geringste al voldoende is om grote branden te doen ontstaan. Het publiek wordt in zijn eigen belang gewaarschuwd deze regeling op te volgen. Geslaagd Te Arnhem slaagde voor het diplo ma Radiotechniek de heer J. van Rhee te Castenray. Tussen Caen en Overloon Dit is de titel van het openlucht spel, waarvan Hioob eind Augustus de première zal geven. In tegenstelling met wat eerder in dit blad omtrent de inhoud verscheen, kan worden meegedeeld, dat in dit spel wordt behandeld de geschiedenis van Venray juist voor en tijdens de oorlogsdagen, dus vanaf de vorming van de corridor door de geallieerden en de mislukkig van Arnhen tot de morgen van de beviyding van he:, westelijk gedeelte van Venray op 10 October 1944. Nadere mededelingen omtrent dit spel kunnen in de volgende edities van Peel en Maas worden tegemoet gezien. Nieuwe lauweren tooi* St. Auna Ter gelegenheid van het federatief) Gildefeest te Gendt bij Nijmegen, georganiseerd ter gelegenheid van het 450 jarig bestaan van het Sint Sebastianusgilde aldaar, werden dooi de schuttery St. Anna de volgende pry?en behaald ie prijs schoonste geheel in de op tocht, ie prys mooiste zilver, ie pr. oudste papagaai, ie prys koningsschild, terwijl H. Janssen jr., oud 11 jaar, een ie prys behaalde met Marsslaan en Roffelen. Bjj het kruisboogsehieten voor Ko ninginnen behaalde Doorlje Sanders de isto prijs met lof der jury en kwam hierdoor in het bezit van een prachtige beker. De commandant Flinsenberg ver- wieif de 3e prys, terwijl de schutter Th. Willemse nog een 3e prijs be haalde. Benoeming. Aan de Lagere School te Baarlo is benoemd tot onderwyzer de heer Th. Koopmans te Oirlo. Benoemd Tot onderwijzeres aan de R.K. Bjjz. School te Merselo werd ingaande 1 Juli benoemd mej. Corry Wijnhoven uit Wanssum. Zeer vlotte verkoop van Lu va Loten. Do animo voor de verkoop van de Luva-Loten ten behoeve van de Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart, blykt allerwege zeer groot te zjjn. Reeds meer dan de helft der loten zijn geplaatst. De trekking vindt definitief plaats op 29 Juli as. te 's Gravenhage, op uitgegroeid tot een der grootste uit de omgeving. Tevens heeft hij in het verenigings- en organisatieleven een belangrijke plaats ingenomen en heeft reeds vele jaren als lid van de Gemeenteraad de belangen van de Gemeente waardige.wyze behartigd. Moge lijj nog vele jaren zjjn werk op dezelfde energieke wyze bljjven vooitzetten. GEVONDEN: 3 paar kinderkousen en 2 bollen garen, Peeters, Lull G 50a; Bruine motormuts, van Stiphout, Merselose weg M ld; Militaire windjack, Leen- ders, SchoolstraatZwarte rozenkrans in etui, Lensen, BrukskeSnelbinder, lichtgrijze garbardine regenjas, 1 paar bruine schoenen, M. Hubers, Yssel steyn Pop (merk schildpad), Martens. Kempweg 25. Ergelijk plichtsverzuim Door de plaatselijke politie werd proces verbaal opgemaakt [tegen een landbouwer, die zyn kalf zo verwaar loosd had, dat de ketting in het vlees was gegroeid. Een smid moest de ketting losmaken. Wandelsport; Zaterdagavond had alhier een con tactavond plaats van de reeds vroeger opgerichte vvandelsportverenigir.g, die helaas door omstandigheden enige tyd stillag. Nu echter is er weer nieuw leven in gekomen en werd besloten deel te nemen aan de Wan doltocht te Weert op Zondag 3 Juli Alhoewel de tyd nog maar zeer kort was, heeft de club te Weert gewandeld met zeer groot succes. Het mag gezegd worden, dat deze tocht van 25 KM., .waaraan vooraf een fietstocht van 40 KM. zeer g Moge deze een aansporing zyn tot herleving van de wandelsport Venray Ruitersport te Veuray. Het Kringconcours van de Lande lijke Rjjvereniging zal te Venray worden gehouden op het Sportterrein Zondag 21 Augustus. Op warme dagen eet men zonder bon. Stageiii Vlath. óuntans Kerkpad 3. „Vaststelling Oorlogsschade voor Noord-Limburg" Door de centralisatie van de diens ten van Wederopbouw en Volkshuis vestiging zjjn de voormalige bureaux Vaststelling Oorlogsschade voor de districten Venlo, Venray en Gennep samengevoegd tot één bureau. Dit bureau, het bureau „Vaststelling Oorlogsschade voor Noord Limburg", dat voorlopig" werd ondergebracht aan de Stationsweg te Venlo, is sinds 1 Juli overgeplaatst naar het Arbei derskamp aan de Kaldenkerkerweg te Venlo. Onder dit bureau ressorte ren ook alle onteigeningszaken in dit district. Het bureau is iedere morgen, behalve 's Zaterdags, van 9 tot 12 uur voor het publiek geopend. LEUNEN. Op Maandag 11 Juli a.s is het 25 jaar geleden, dat de heer G. Reintjes benoemd werd tot kassier van de Boerenleenbank. Dit belangrijk feit zal enigszins feestelijk worden herdacht. Die dag is er om 10 uur een plechtige H. Mis tot dankzegging waarna tot 1 uur een receptie van Bestuur en Jubilaris in café Ant. Martens, 's Namiddags uur is de Jaarvergadering der Boerenleenbank in het Bondslokaal waarop de Hoofd-inspecteur van de Centrale Bank een spreekbeurt zal houden. Wy' twijfelen er niet aan of het zal de Jubilaris op deze dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken, gezien de grote verdiensten die hy zich op dit en op menig ander terrein heeft verworven. Want onder zjjn ambtsperiode is de plaatselijke bank Jeugdvoetbal In plaats van Woensdagavond zal er voortaan Dinsdagavond getraind worden. De spelers, die overgaan naar de groten, kunnen dan ook mee- trainen. Hoe groter de opkomst, te aangenamer voor de trair.ing- meesters en des te doeltreffender voor jullie individueel re training. Zij, die zor.der sporttenue en voetbal schoenen op het veld komen,kry'gen geen bal en worden van het veld verwijderd. Indien mer verhinderd is, gelieve men zich af te melden by één van de jeugdleiders. Voor eventuele verdere mededelin gen zie raambiljet. P.D.V. De Zwaluw Uitslag wedvlucht vanaf Limoges, op Zondag 3 Juli. Afstand 720 km Los 5.55 uur. Aankomst eerste duif Zaterdag 20 29, laatste duit Zondag 10.18 uur.. De prijzen werden behaald als volgt: Jac. - Verstegen 1; M. Poels 2; P. Svvaghöfer 3, 11; J. Boom 4; J. Ver stegen 5, 13; P. Manders 6, 18; W. Cremers 7, 14; H. v. Ass 8, 16; P. Strybosch 9; J. Vermeulen 10; A. Willems 12; Jaap Janssen 15; G.Jan sen 17; H. Rutten 19; M. Hendriks 20; J. Kusters overduif. Uitslag wedvlucht vanaf P. St. Max, Afstand 344 km. Los 6 30 uur. Aan komst eerste duif j2.04, laatste duif 12.44 uur. W. Thijssen 1; J. v. Leuken 2; P. Janssen G 3 6; M. Duif 4, 36; P. Swaghöfer 5, 9, 11; Jean Janssen 7, 28, 45; Joh. Janssen 8, 30; G. Janssen 10, 19; W. Smits 12, 48; Gebr. Ewals 13; M. Franken 14; L. Coopraans 15, 24, 32, 35; W. Denen i6; Jac. Ver stegen 17; J. Derks 18, 29; P. van de Pasch 20,23, 40; P. Rutten 21; J. Aarts 22; E. Vermeulen 25; J. Gommans 26, 38; H. Vermeulen 27,39, 4\; H.v. Ass 31, 47; F. van Zwamen 33,42; G. Wil- lemsen 34; A. Willems 37, 46; Sint Servatius 43; H. Rutten 44; J. Bas- tiaans overduif. Kouingscliieton CASTENRAY. Op 29 Juni hield de handboogschulterij „De Batavieren" alhier haar jaarlijks koningschieten, Mocht het 2 jaar achter elkaar aan M. Emonts gelukken om deze titel te behalen, dit jaar moest hy die eer aan zyn broer laten. Het eerste zestal behaalde de vol gende punten (in 32 pijlen): H. Emonts 134; H. Dinghs 128; M. Emonts Fz 107; J. Cremers 103; G. v. Kuyck 102; M. Verstegen 89. Zo'n hoog aantal punten heeft Zyne Hoogheid hier nog nooit geschoten, wel een bewijs, dat het steeds cresendo gaat. Dat ook de aspirant schutters niet mis waren bewees Gerard Duy'ckers, door 86 punten te behalen. Sportdag Limb. Kajotters Kring Horst De kring Horst van de Limburgse Kajotters Beweging hield haar sport dag te Venray op 't sportterrein aan de Leunseweg. De uitslagen waren 1500 meter hardlopen: i.P. Ver, horstert, Sevenum; 2. K. v.d. Lesl- Gennep; 3 J. Sares, Horst. Hoogspringen 1Helmerch, Horst; Verdellen, Sevenum; 3. G. Hogers, Horst. 100 meter l;ardlopen: 1. Verdellen, Sevenum; 2. J. Vinkens, Horst; 3. G. Kuntzler, Venray. 4 x 100 meter hordenlopen: 1. G. van Lieshout, Venray; 2. P. Verhors- tert, Sevenum. Verspringen 1Bouwerichs, Horst; 2. Helmerch, Horst; 3. Hendriks, Venray. Tweede an Na het hq, ziekconcou.y0( de Wielerl, a minder da& ners zullen talrijke pri d prijzen bon In de jjas sterk favor; hi jongen zyr h tegen de j»ee Senioren spannerdor.0 p en een flin\jS smaden, niag< |f- de leidal de besthu hebben. Iedere ba^yi heden en ndi tegenvallerfcidi wordt hier ge behoudt ieien- trekkingskr, Voor Zotwa weer b s grote ,ge prachtig. Luide aanjd 1 supporters z;e voor de ovjg schenkers ta zullen hunn kl gehele trajlde geluidsinsta Cm half.t 1 met inzall ronde na jen Als het weejrk 0 verst room^n enthousiaste 300 meu, tert, Sevsy 3. Hansss >nd Zondag) in zoveelste^ va verreden.1ior winnaars 1 M. Kq0. Venray; 3 rc Bergmans' 5 Venray. detwï •T ^-egt L. J<\}o: Wellje'r jrmedeére! Heylifck: - ray^0 stekende p By door door veld hier - J. Venray In de d: de junioren Bergmans, en W"1 by de ie1 n°g fore wyi ners ook ons dit 1 de V0EDSEIA1 Paterslaan*2 BÏA1 Eier-crt Hot Bedrjjroi Eieren lieef n: oor exportast De nieuwrdi dat voor elknb dan 10 stulde wezig heefthe. per kip versd Vrijstelling d echter verleede die in de pein Jan. i9i.ei komstig deyzi bedrijfschap asi eierexportzepft geleverd. Voor het rei wel de verza. Elke pluimde in de eerste op 5 Juli n bi zal doen: dag exportzegels Wy verwada houders vafic zulleaei tot heden vrilg< was. Wy' vinde z< regeling.ni dat geen rel v met het feine begin van di! re genomen b 0: malen, of hel 1 De Stichtboi had zich w sproken dod>r 'leen hy vahe zou krygen, r zegels had gé- I hier echteina ingegaan. Daar de v>oe lijk was van'n exportzegels, re meeste onzerjv noodgedwongg© Nu de hePe kopen van ei®? een verorder-is iedere pluinpu digst doen ged aantal zegels are Voor bepatfai pen, waarvoo10* getaald ofwePls eerste maal de opgave b: terwijl de vasbn voor het tv plaats vinden Gnaa Zoals de zal alleen dat per bed b1 ild van0 leveringsplich* Alle andere110 aanwending kunnen word< Mocht hieP0! men, dan gemaakt. BÜBGEJJ van 1 7 GEBOREN Geurts, Johan:H Heidens, Hen1® van Houdt,

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2