'PctpóUiii... üetkmsceqds £imdueqi ^ihuis^ccnt Q, ueepeinzinqen... Steun UQettiq Qezaq SPORT In een hotelletje In Bretagne staat boven de cassa het volgende amusan- sante opschrift te lezen: ,,Wy hebben slechts vertrouwen in God. Alle an deren moeten contant betalen." 'Nu kan men wel weer zeggen: zo - de waard is, zo vertrouwt hy zijn gasten, maar er staat ook geschre ven: Wees vertrouwd, maar vertrouw niemand. Denken we er ooit aan, dat we met ons gul vertrouwen een arme duivel gelukkig kunnen maken en hem zelfs van de zedelijke ondergang kunnen redden. Waarom zouden we niet voortdurend onze handen uit steken om een drenkeling op het droge te trekken en hem te bewijzen dat wi] ondanks alles aau zijn betore natuur blijven geloven We kunnen werkelijk vertrouwen hebben in God, want de Heilige Schrift zegt van Hem, dat Hij de enige is, die werkelijk getrouw is. En toch eisen wij het liefst boter bij de vis. Zelfs kopen op afbetaling is een onding en een sociaal euvel, iets dat verboden moest zijn, want het wekt de kooplust in de hand en de mensen kopen spullen, die ze niet direct nodig hebben. Nu is God een van de weinigen, die steeds contant betaalt. Al laat Hij ons wel wachten, tot de grote vervaldag aangebroken is, we hebben toch de zekerheid, dat zijn boekhou ding in orde is en dat Hy ons voor goen cent tekort zal doen. God zal ons ieder goed werk con tant betalen, het moet een daad van deugd zijn, in staat van genade en met een zuivere intentie gesteld. Zo heeft Hy nog wel noten op zyn zang maar voor een contante betaler mag dat wel. Zo valt er overal wat te gokken, maar niet met O.L. Heer. Praatjes vullen geen gaatjes, is boven het parool. Met slinkse middelen kan men zich een groot vermogen ver schaffen, maar onverbiddollijk eist Hy, dat wij Hem het volle procent geven: de goede gedachten van ons hart, de goede werken van onze handen. Met mooie woorden en nog schoner beloften komen wy met Hem niet klaar. Hy ontkurkt de fles en wil eerst weten, wat er in zit, geen kat in de zak gekocht en Hij vaart er wel by, beweert men. We kunnen mensen zo hard be driegen als we willen, maar deze vlieger gaat bij Hem niet op. Hy heeft ons in Zijn hand, want Hy schrijft de laatste rekoning uit en zal daar heel ons bedrag als breuk aftrekken. P. H. RONGEN, O.C.R. voor fietsers. Het is gebleken, dat nog altijd veel fietsers niet bekend zijn met de voor hen geldende verkeersregels. Vooral de regels ten aanzien van het verlenen van voorrang geven nog wel eens aanleiding tot misverstand. Wy laten hier de voorrai.gsregels en enkele andere algemene regels volgen: Men onderscheidt bij het verkeer de voertuigen in snelverkeer en langzaam verkeer. Alle voertuigen, die mechanisch worden voortbewogen (auto's, motorfietsen, trams) behoren niet tot het langzame verkeer. Een algemeen geldende ïegel is, dat het snelverkeer op wegen van gelijke rangorde altijd voorrang heeft boven het langzame verkeer, ook al komt dit laatste ten opzichte van het snelverkeer van rechts. Zodra echter snelverkeer op een kruising naar links of rechts afbuigt krijgt het tegemoetkomende verkeer dus ook het langzame, dat daardoor wordt gekruist, voorrang boven dit afbuigende snelverkeer. Het spreekt vanzelf, dat ook het afbuigende langzame verkeer aan het tegemoetkomende verkeer, dat daar door wordt gekruist, voorrang moet verlenen. Bovenstaande algemene regel geldt niet voor het verkeer, dat zich op hoofdwegen bevindt. Op deze wegen heeft ook het lang zame verkeer voorrang boven het verkeer op de wegen, die de hoofd weg kruisen, onverschillig van welke zyde dit verkeer komt. Hoofdverkeerswegen, die alle hoofd wegen zyn, zyn gekenmerkt met borden, bestaande uit een oranjevier kant mot een brede witte rand er omheen, of door oranjekoppen op de kilometer- of hectometerpalen. Op de wegen, die een hoofdver keersweg kruisen, staat kort voor de kruising een bord, bestaande uit een op da punt geplaatste witte driehoek met een rode rand er omheen, zodat het verkeer op deze wegen rekening kan houden met de nadeiing van de hoofdweg. Verharde wegen gelden ten opzichte van onverharde wegen als lioofuwegen. Tenslotte heeft men in de steden punten, waar incidentele voorrang geldt. Dit komt voor op wegen, die niet in hun geheel als hoofdweg worden beschouwd, maar op een be paalde kruising als zodanig gelden. Kort voor het kruispunt staat op de ondergeschikte wegen dan weer het bovenomschreven driehoekige bord. De laatste voorrangsregel voor het langzame verkeer is die van de krui sing met gelijkwaardig verkeer op gelijkwaardige wegen. Hier geldt: verkeer van rechts gaat voor Behalve de bovenstaande voorrang- regels gelden voor fietsers de volgen de verkeersregels: Fietsers mogen nooit gebruik ma ken van wegen, die uitsluitend voor motorvorkeer zyn aargewezen (auto wegen). Deze wegen zyn kenbaar aan een rond blauw bord, waarop een auto is afgebeeld. Ze zyn niet alleen in overtreding, wanneer zy zich op deze wegen bevinden, doch stellen zichzelf' en de automobilisten boven dien aan ernstige gevaren bloot, vooral in de avonduren, als door het veelvuldig gebruik van auto koplampen de achterlichten van de fietsers niet voldoende opvallen, Op alle andere wegen, waarvan de fietsers wel gebruik mogen maken, moeten zy altijd uiterst rechts hou den en, wanneer zich langs de we gen een rijwielpad bevindt, moeten zy daarvan gebruik maken en mogen zy zich niet op de hoofdrybaan be geven. Rijwielpaden worden aangegeven door een rond blauw bord, waarop een fiets staat afgebeeld, of door een rechthoekig bordje, dat liet woord „rywielpad" 'draagt. Op plaatsen, waar fietsers een ry wielpad moeten of wensen te ver laten, dienen zy nauwlettend rekening te houden met het overige verkeer op de hoofdrybaan. Wanneer vijftien of meer fietsers in gesloten formatie en onder leiding ryden, mogen zij twee aan twee rydend, van de hoofd rijbaan gebruik maken, ook a'. is er een rywielpad aanwezig. Dit geldt echter niet voor auto wegen, waarop fietsers zicli in geen geval mogen bevinden. Fietsers mogen nooit met meer dan twee naast elkaar ryden; wan neer het verkeer daardoor wordt belemmerd of in gevaar gebracht, moeten zy afzonderlijk achter elkaar blyven ryden. Het inhalen van ander verkeer mag als regel slechts door één fietser tegelyk gebeuren; wanneer 't overige verkeer daardoor niet wordt belem merd of in gevaar gebracht, mag het ook door twee fietsers tegelyk ge beuren. By het veranderen van richting moet dit tydig en duidelyk kenbaar worden gemaakt door het uitsteken van de linker- of rechterarm. By afbuigen naar links moet de fietser zich bovendien van te voren zoveel mogelijk naar de linker weghelft begeven, opdat het achter hem ko mende verkeer rechts van hem kan doorrijden. Een bocht naar links moet ruim, een bocht naar rechts kort worden gemaakt. Het is voor een fietser verboden met de handen los van het stuur te rijden of de voeten van het pedaal te nemen. Het is verboden naast een ander voertuig dan een fiets te blyven rij den, of zich door een ander voertuig te laten voorttrekken. In het bijzon der is het verboden naast een tram te blyven ryden. Het is verboden om, zittend op een fiets, een handwagen e.d. voort te trekken of aan het rijwiel bevestigd te vervoeren. Ook is het verboden, zittend op een fiets, een dier te leiden. Alleen volwassenen mogen op een fiets een kind beneden de leeftijd van tien jaar vervoeren, mits de fiets daartoe is vooizien van een geschikte zitplaats, die de beryder niet hin dert in zyn bewegingen. Ook voorwerpen mogen alleen dan op een fiets worden vervoerd, als zy de beryder niet hinderen in zyn be wegingen en andere personen of zaken daardoor niet worden gehin derd of geschaad. Tenslotte gelden voor de verlich ting van fietsen de volgende regels Aan de voorzijde van de fiets dient een koplamp te zyn bevestigd, die een niet verblindend helder geel licht of wit licht geeft. Aan de achterzijde moet zich een achterlicht bevinden, dat een niet verblindend, duidelyk zichtbaar, rood licht geeft. Dit achterlicht mag zich niet hoger dan 60 cm. boven het wegdek bevinden en het moet be vestigd zyn op het wit gemaakte gedeelte (tenminste 30 cm. lang) van het achterspatbord. Wanneer het waar is, dat met be trekking tot Indië over ons allen een gevoel van teleurstelling is gekomen, een gedeprimeerde stemming zich van ons heeft meester gemaakt, in hoeveel groter mate zal dit dan niet het geval zyn met onze jongens, die daar zitten, werk verrichten en nog gevaren trotseren. Toch mag die stemming zich noch van ons, noch van onze jongens mees ter maken. Als een van de sterkste hulpmid delen in de strijd legen die teleur stelling en het zo gevaarlijk defai tisme, moeten wy onze jongens nog sterker dan voorheen, de band doen voelen tussen ons en hen, tussen het vaderland en hen, die er voor vech ten. Meer post, meer .contact en meer verstrooiing moeten wy hen bieden. Kankerzucht en moedeloosheid moe ten wy verdrijven door hen na de zware en gevaarlijke dienst andere ondeiwerpen te geven om hun ge dachten mede bezig te houden. Hiervoor meent 't Limburgs Thuis front het middel gevonden te hebben door naar de meest verlaten buiten posten RIMBOE-KISTEN te sturen. Kourig verpakt gaat naar zo'n buitenpost: koffergramofoon met 25 platen; 3 gecombineerde dam, schaak en dominospelen; boek hersengymnastiek; i complete voetbal met een extra binnenbal; volay-bal met een extra binnen bal en een net; i badmintonspel met net en 4 racketten; i tafeltennis voor 4 personen; i monopolyspel; strategospel; voetbalpomp met nippel en ryg- naald;; gasolinelamp; voetbalspel en tien spelen kaarten. Lezers, een indrukwekkende ver zameling van alles wat op de meest afgelegen buitenposten in de rimboe afleiding, bezigheid en genoegen kan verschaffen. De eerste kisten zyn er al en de brieven die terugkwamen, geven wel duidelijk aan, dat men er dol geluk kig mee is. De parochie Oostrum heeft zyn kist al gekocht en ook St. Petrus Banden heeft er een besteld en beide kisten reizen vermoedelijk al. Alleen ons parochie-comité moet het geld er nog voor hebben en valt de opbrengst mee, één telefoontje en uit Venray—Kom gaat een tweede kist over zee om op een verafgelegen slecht bereikbare buitenpost ontspan ning en verstrooiing te brengen. De aanstaande week komen de comitéleden aan Uw deur, huis voor huis en zullen U voor de kosten van deze kist een coupon aanbieden, er zyn er van f5. van f 2.50, van f i en van 50 cent. Ilebben zegeen coupon meer van het bedrag, dat U wilde besteden, geen nood,zij hebben ook een bus by zich om Uw deel van de couponkosten in ontvangst te nemen. Elke kist kost f 4io.— Lezers dat is veel, maar wanneer gij allen helpt, kunnen gemakkelyk twee kisten de boot op, geschonken aan jonge kerels, die wellicht in de put zitten en door zo'n kist er uit kunnen komen. Wanneer het daar zo moeilijk voor hen is, laten wy hen dan helpen. Zy weten dan tenminste dat onze pa rochie St. Petrus Banden niet alleen aan hen denkt, voor hen bidt, maar ook voor hen zorgt. Uit onze parochie tenminste twéé kisten naar Indië EXAMENS.... Zo gauw is niet de zomer in de lucht of het grootste deel der op groeiende jeugd kan er nog eens een schepje op doen om hun jeugdige hei sens vol te proppen voor allerlei examens. Hetzij voor school of cursus, hetzij voor algemene ontwikkeling of vakdiploma's. En menige keer wordt dan gezucht, dat de „ouwelui" het vroeger toch maar wat gemak kelijk hadden, daar zy met al die rompslomp mets te maken hadden, maar voor het overgrote deel als ze van school kwamen, aan het werken werden gezet en met hun vak op groeide. Nu zyn er allerlei examens, die de sleutels moeten geven om het volle leven binnen te gaan. En zeer zeker kan niet ontkend worden, dat wy in een tyd leven overladen met examens voor mogelijke doeleinden en al zullen velen ongetwijfeld hun nut hebben er zyn er verschillenden onderwaar- van het practisch nut nog ver te zoeken is. Dit laatste is vreemd genoeg dikwyls te constateren by vakdiplo ma's, waar men soms de indruk krijgt dat de cursus feitelijk begonnen is om de lieve duiten, die cursussen nu eenmaal schijnen te kosten. Wat er ook van zy, de jeugd zit een moeilijke periode. Terwyl buiten het zonnetje voor de eerste keer eens flink aan het schijnen gaat het water van de Maas juist wat op temperatuur gaat komen, zitten zy met dat vervloekte wiskunde en wat dies meer zy. Maar de vacantie wenkt en dat is misschien een troost. COLLECTE'S Evenals de jeugd wordt overladen' met examens in dit tijdvak van het jaar, zo wordt de gemeenschap ge plaagd met collecto's, maar dan het ihele jaar door. Bussen rammelen langs de deuren, grote portemonnaie's worden U onder de neus geduwd. Giften worden U gevraagd en van allerlei soorten speldjes op Uw jas geprikt. Dan is het voor deze instelling, dan voor dat fonds, dan voor dit doel, dan voor die bestemming. En de meeste onzer laten we eerlijk zijn hijsen dan met een lang gezicht de portemonnaie uit hun broekzak en zoeken lang. Wat daarby gedacht wordt, kan dikwijls helemaal niet vermeld worden. Yan de andere kant krygt men juist van mensen, van wie men het niet verwachten zou de grootste bij dragen, terwijl anderen, die beter met aardse goederen gezegend zyn, zich bepalen met een binnensmonds neen". We praten dan nog maarniet over de gezindheid van collectanten en collect]ices, die dikwyls, omdat het niet anders kan, de offerbus ter hand genomen hebben en hun medemensen het lastig gaan maken. Zo zyn dan èn offeraar èn collec tant beide het slachtoffer van de nood van liefdadige verenigingen en instellingen. En dat allemaal in een land, waar de sociale maatregelen toch- ook een aardige belasting vor men en goede hulp bieden. Zou er geen methode te vinden zijn, dat tenminste een groot deel van deze bedelpartijen tot 't verleden behoren. We lazen ergens van Va pet. van loon- en inkomstenbelasting, of zo veel meer dan nodig is, waardoor ieder naar vermogen by zou dragen en waaruit dan diverse liefdadige instellingen naar vermogen zouden kunnen putten. De rest zal dan nog genoeg de offerbus kunnen doen rammelen. Zoals dat nu gebeurd, telkens en telkens opnieuw, wordt het publiek het moe, tot schade van de doelstellingen der collecterende verenigingen. NATUURSCHOON. Het schynt voor sommige betrok kenen buitengewoon moeilijk te zyn om gele zand te gaan halen, waarhy gehaald kan worden, zonder dat de mooie plekjes of natuurschoon vooi goed beschadigd wordt. Vroeger is reeds gewezen op de vernielingen in de buurt van de St. Odakapel, waar intussen de afgravin gen nog even lustig doorgaan en grote gaten de plaats van 't misdryf aanwijzen. Ook nu trof het ons weer dat byv. langs de weg achter het Noviciaat in Oostrum, gewoon bossen worden afgegraven, terwyl de weg zelf zo zanderig is, dat hy rustig enkele melérs ingegraven kan wor den. Neen, de weg blijft onbegaan baar, behalve voor trucks en de bossen worden afgegraven. Deze weg zou door uitgaving een heel stuk verbeterd kunnen worden, byv. door het puin van Oostrum. Niet alleen was de aannemer daar mee geholpen, maar ook de boeren daar in de buurt, terwyl Meerlo hierdoor een rechtstreekse en goede verbinding met Venray zou krygen, wat weer zyn voordeel heeft voor de plaatselijke middenstand. Juist omdat deze weg zo maar blyft liggen - een behoorlyk fiets pad was al voldoende trekken nu vele inwoners van Meerlo naar Horst. Zo wordt dus niet alleen natuur schoon vernield, maar ook klandizie. En dat is in deze tyden altyd dom. Mot dezelfde moeiten en kosten kon hier heel wat anders teweeg gebracht worden als het afgraven van een perceel bosgrond. Na de opening op St. Anna en na het 50-jarig bestaan van de Boeren leenbank, was er dan tenslotte dien nog een propaganda-avond voor Steun Wettig Gezag, waarop het feitelijk drukker was, dan de organi sators zelf verwacht hadder., maar waar nog een belangrijk deel van het publiek van weg bleef. Pater Govaert, de Majoors vd. Put en Verstappen gaven op deze bijeen komst wel een duidelyk antwoord op de vraag: Wat is Steun Wettig Gezag? De Ned. Regering heeft gezien de internationale verwikkelingen en 't gewroet der communisten besloten om een thuisleger te vormen. Door dat het overgrote deel van ons leger in Indonesië is, zou by binnenlandse onregelmatigheden een betrekkelijk kleine groep genoeg zyn om de macht in handen te krygen. Dit moet voor komen worden. Er moet een thuisleger zyn, dat het wettig gezag kan handhaven. En hiervoor is dan ingesteld de Nationale Reserve, de Reserve Grens bewaking, Reserve Ryks- en Gemeen tepolitie, Reserve Civiele Diensten. Wie kunnen zich nu voor de Na tionale Reserve opgeven 1. alle dienstplichtigen van de lichting 1935 en ouder; 2. alle manschappen(dus officieren) van de lichtingen 1936 tm. 1940; 3. alle buitengewoon dienstplich tigen en de personen van de lichtin gen 1941 tm. 1944, voor zover zy niet volledig zyn ge-oefend. Deze laatsten zullen niet meer in werkelijke dienst worden opgeroepen ongeacht de militaire verplichtingen, welke nog op deze jaarklassen zullen komen te rusten. Degene, die zich vrijwillig aanmeldt wordt onderzocht op betrouwbaar en gezagstrouwbaarheid en gaat dan na de militaire keuring een verband aan voor één jaar, met een maand opzeggingstermijn. Hy krygt een vol ledige uitrusting, dus militair cos- tuum, ondergoed, schoenen, sokken, wapen. Dit alles neemt de vrij williger gewoon mee naar huis. Bovendien neemt hy de verplich ting op zich gedurende dat jaar max. 200 uur te oefenen, gewoonlijk in zyn woonplaats en op uren, dat het hem 't beste uitkomt. De vrijwilliger zal slechts dienen binnen Nederland en kan dus na eventuele mobilisatie niet uitgezon den worden naar het buitenland. Ontvangt de Nationale Reserve de opleiding van de territoriale troepen, de Reserve Grensbewaking staat on der de Koninklijke Marechaussee. Zyn rechten en plichten zyn dito, alleen zal hy 2 dagen in het jaar dienst moeten doen op de kazerne, wat natuurlijk vergoed wordt, terwijl hy meer getraind wordt voor 'twerk van de marechaussee. Ook hij dient slechts aan Nederlands grenzen, in geval van mobilisatie en kan dus nooit naar het buitenland gezonden worden. Dit is dan heel in het kort wat Steun Wettig Gezag beoogt en hoe de diverse onderdelen werken. Staande de vergadering gaven zich reeds verschillende jongens op en ongetwijfeld zullen nog meerdere volgen om, zoals de heer Burgemees ter zei, het voorbeeld van de Ven- rayse mannen van 1918 te volgen, die de revolutiepögingen in den Haag en Rotterdam op het eerste bevel hebben onderdrukt. Inlichtingen zyn ten alle tyden te verkrijgen op het gemeentehuis en by het plaatselijk comité of bij de commandant N.R. in de kazerne te Venlo. zo grote vereniging als Venray moet in de eerste klas onderafdeling spelen. En dan verwachten wy dat ei ten minste een vierde elftal aan de com- peticie deel neemt. Kom jongens maakt zelf eens wat propaganda dan zal het best lukken. De jeugd A werd aldelings kampioen en wist zich te plaatsen in de eind strijd van de Bisschopbeker. Jammer genoeg verloren zy de eindstrijd tegen Juliana Spekho'zerheide. Ook de overige jeugdelftallen deden het best en plaatsten zich behoorlijk in do eindstand van deze competitie. De promotie-wedstrijden zijn voor Venray wel tegen gevallen. Wy had den een heel wat beter resultaat ver wacht. Vooral de laatste twee wed strijden waren van goed gehalte en zo spelende waren wij een ernstige bedreiging geweest voor de bovenste plaats. Het deed 't Bestuur toch wel goed een waarderend schrijven te mogen ontvangen namens do supporters vereniging van Roermond. Hierin werd o.a. gezegd„Indien U altyd op dezelfde sportieve wyze uwe wed strijden speelt, als deze ontmoeting tegen Roermond, wensen wy U in de toekomst veel succes en het volgend jaar het 2e klasse-schap. Wy sluiten ons gaarne aan by deze wens en hopen dat hy by het eerste lustrum in vervulling moge gaan. Jeugdvoetbal Vrienden, voortaan is het iedere Woensdagavond trainen, aanhang 7 uur op Servaasterrein. Alle jeugd leden moeten hierby aanwezig zyn. Met het opstellen der elftallen zal er speciaal opgelet worden, wie by de trainig aanwezig zyn. Wie, zonder zich persoonlijk of schriftelijk af te melden bij een der jeugdleiders, niet aanwezig is met de training, wordt dus niet opgesteld. 2 spelers van het eerste elftal der groten stellen zich speciaal beschik baar en geven hun vrye avond, die zo ook heus wel anders kunnen be steden, om ons te trainen. Dan kun nen wy toch zeker aanwezig zyn. A.s. Zondag 3 Juli, sportdag op het terrein aan de Leunse weg. Als leef tijd voor deelneming is gesteld 16—23 jaar. O.m. kan men zich opgeven voor hardlopen, sprint, lange afstand en estafette, verspringen, touwtrekken etc. Inlichtingen en opgaaf tot deel neming tot Zaterdagavond bij één van de jeugdleiders. Sportnieuws S.V.V. Het seizoen 1948—'49 is dan weer voorbij. Wy mogen meer dan tevreden zijn met het gunstig verloop en de prestaties van de diverse elftallen. Het eerste werd. kampioen. Het tweede eindigde op de tweede plaats met een punt achterstand op Teg. Herten II. Het derde moest in America II haar meerdere erkennen en Hegel- som kwam zelfs op de tweede plaats, doch met geringe achterstand werden zy derde. Volgend seizoen kampioen heren want het derde elftal van een TURNEN Door de turnvereniging St Christoffel werd op 26 Juni deelgenomen aan het kringfeest in Roermond. Door de heren werd deelgenomen in de tweede klas, waarin zij de tweede prijs behaalden. Door de dames werd voor de eerste keer aan wedstrijden deelgenomen. Hoewel zy niet voor een pry's in aanmerking konden komen.— daar zy nog slechts een jaar serieus hebben kunnen oefenen, terwijl andere ver enigingen reeds jaren bestaan ver- k egen zy toch de vermelding, „zeer goed gewerkt". Ronde van Tienray Bij de junioren werd de winnaar i eens niet Voesten of Bergmans, daar die twee zo vriendelijk waren, elkaar in de 9de ronde wat spaken kapot te rijden en genoeg achter raakten om de anderen, die hun kans roken, niet meer in te halen. Vooral de eeuwige derde,. August Willems, wilde ook wel eens bloemen op tafel er. trok er zo geweldig aan, dat na 17 ronden hy alleen nog Jacobs en Hulsman by zich had en de rest gedubbeld was. Wel probeerde Berg mans nog op te halen maar Hans Voesten gunde de zege liever aan August en hielp hem zozeer, dat de uitslag werd: Aug. Willems; 2 G. Jacobs; 3 Hulsman, Oostrum4 Berg mans; 5 Hans Voesten; 6 Kessels, Meerlo. Je zi9t wel, alles Venray, wat de klok slaat, wat tevens bewijst dat er wel getraind is. By de senioren, gaat van Doorn Deurne, het direct proberen, neemt 50 m voorsprong en weet die vyf ronden lang te behouden. Dan krygt hij gezelschap van Kuntzelaers Tege- len en gestadig neemt hun voorsprong toe. In de ïse ronde komt echter Kuntzelaers alleen door en weet zyn voorspong tot meer dar. een halve ronde op te voeren, dank zy de hulp van Vinken, die prachtig drukte op een parcours dat zich daartoe zeer mooi leende. Dit parcours was op plaatsen zo slecht dat de wielen half wegzakten en wie op zo'n stuk een maal achter was, moest wel achter blijven. i de 270 ronde, is Boy de Boer het gezeur echter moe, neemt de leiding in de kopgroep, en twee ron den later is Kuntzelaers daar ook by. In de 5ie ronde zien we dan Boy de Boer met materiaal-pech langs de weg. Erg jammer, daar hy de beste papieren had. Tinneveld, Well, die 500 meter achter was geraakt, weet dan, mede door hulp van zijn sport vrienden en een premie van f 12.50, weer by te komen. Zoals te verwach ten was bleek Vinken in de sprint de sterkste al zal het ons inziens niet lang meer duren of er komen anderen aan bod. De uitslag was1 Vinken, Tegelen; 2 Theo Janssen, Tienray; 3 C. Gry- seels, Tegelen; 4 Janssen, Venlo; 5 Kuntzelaers, Tegelen; 6 Schokker, Venlo. P.D.V. De Zwaluw. Uitslag wedvlucht Corbeil, 26 Juni 191 duiven, los 7.25, windr. N.W. aank. ie duif 1.50, laatste 2.45. P. Janssen en Zn- 1—7—19—21—37 Joh Janssen 2—11; 'H Rutten 3—32; P vd Pasch 4 5—29; J Goumans 6— 23; M Tonen 8—6; L. Coopmans 10; P Swaghofer 12—30; P Rut ten 13; H vd Heiden 14; G Janssen 15—33 45; K Sybers 16; Jean Janssen 17; H van Ass 18; J Verstegen 20 46; M Duyf 22; W Smits 24-43; W Janssen 25; J van Leuken 26; Th. Steeghs 27; J Bastiaans 26- 36; P Kersten 31—40—48; P Janssen G 35 F van Zwamen36—47; H Vermeulen 38; Jaap Janssen 39; J Thissen 41, J Strybosch 42; Jac Verstegen 44; G Vissers overduif. K J.M.V.-voetbaltournooi om de Dr. Poels-wisselbeker Zondag werd het jaarlijkse K.J.M.V, voetbaltournooi om de Dr. Poels- wisselbeker gehouden op het sport terrein aan de Leunseweg. De deelnemende verenigingen waren Horst, Roermond, Tegelen, Venlo en Venray. Om 12 uur had de aftrap plaats en begon de eerste wedstrijd Venló—Tegelen. Laatstgenoemde ver eniging, die reeds vorig jaar beslag op de beker wist te leggen, bleek niet van zin te zyn hiervan nu zonder meer afstand te doen, iets wat de afdeling Venlo al spoedig met een 0—3 nederlaag moest ervaren. Daar alle wedstrijden slechts 2x1 minuten duurden, waren al spoedig Horst en Venray in een sportieve stryd gewikkeld. Beide clubs schenen met een gelyk spel (1-1) genoegen te nemen. Ook in de daarop volgende wedstiyd tegen Venlo, bleek Venray geen beter resultaat te kunnen be halen. De tweede afdeling, die Tegelen aan haar zegekar bond, was Horst, dat met 2—1 geklopt werd. Hierdoor niet ontmoedigd sloeg Horst Venlo met dezelfde cijfers. Ondertussen was Roermond gearri veerd en werd meteen in staat gesteld haar krachten met Tegelen te meten, die volgens de uitslag, 1 1, gelyk bleken te zyn. Direct daarop vervulde Venray zijn gastheerplicht op spor tieve manier en gaf Roermond met 7 0 haar overwicht te kennen. Venray bleek daarmede haar kruit verschoten te hebben, want het kon het tegen Tegelen in de volgende ronde niet verder brengen dan een gelyk spel. Aangezien voor enkele Venlose spelers intussen de tyd was aangebroken om hun militaire plichten te gaan vervullen, achtte Venlo zich niet meer in staat de wedstryd tegen Roermond te spelen en schonk deze vereniging beide punten, zodat toen nog restte Roermond—Horst, welke wedstryd door laatstgenoemde ver eniging met 3-4 tot een goed einde werd gebracht. Uit de eindstand bleek toen, dat Tegelen met 6 punten weer als over winnaar geëindigd was, gevolgd door Horst en Venray, ieder met 5 punten, Roermond met 3 punten en dat Venlo met 1 punt het rijtje sloot. In zaal Gitzeis had daarna de over handiging van de beker aan Tegelen plaats en werd deze sportdag met een gezellig samenzijn besloten. Nieuws uit - Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 7 Juli: Consultatiebureau voor Zuigelingen uit de Kom Bekendmakingen Burgemeester en Wethouders dei- gemeente Venray brengen hierbij ter openbare kennis, dat door de Raad dezer gemeente in zyn vergadering van 24 Mei jl, verkavelingsplannen zijn vastgesteld voor een tweetal ter reinen, n.l. één gelegen aan de hoex Merseloseweg—Langew.eg en één ge legen aan de hoek Langstraat—Molen pad, terwijl door de Raad machtiging is verleend tot verkoop van deze kavels aan gegadigden. Alhoewel deze besluiten nog niet de vereiste goedkeuring hebben ver kregen kunnen gegadigden ter ge meente secretarie, afdeling IV inzage nemen van deze verkavelingsplannen en desgewenst een verzoek tot hun college richten om verkoop aan hen van een of meer dezer kavels in aan merking te komen. Venray, 22 Juni 1949. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat by hun besluit van heden aan A. Pypers en Zoon, K 23, vergunning is verleend tot het oprichten van een timmerwerkplaats met 5 electro- motoren met een gezamenlijke capacir teit vr.n 22,5 te Leunen K 23, kadas traal bekend gemeente Venray, Sectie D 3822. Venray, 15 Juni 1949. Uitslag der verkiezing De Voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Venray maakt bekend, dat vanaf heden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is neder- egd het besluit van dat stembureau, waarbij de uitslag der verkiezing is vastgesteld. Venray, 25Juni 1949. f Mulo B-diploma. Voor het Mulo-examen te Roer mond en Sittard slaagden alle can- didaten voor het Mulo B-diploma van de R.K. Jongens-Ulo te Venray, nl. Hub. Versleijen, Martin Hendriks, Kees Kousemaker, Wim Peters, Ger. Oudenhoven, Hub. Thielen, Wim Ver meulen en Jo Weymans te Venray, Piet Derks, Oostrum; Math. Arts, Merselo; Math. Jenniskens, Meterik; Jo Reintjes Leunen. Verkoop fruit Gegadigden voor het fruit, te was sen staande in de boomgaarden ge legen Molenpad en Jan Hensenstraat, eigendom der gemeente, kunnen tot uiterlijk Woensdag 6 Juli schriftelijk hun aanbieding doen ten gemeente huize. GEEI Met in9%0 Sirene op|U gebruikt sinister $VI nog slecht en ander )1 metalen kfy<j Mersel.wegoz sen, O vei l, hamer, kag£ kaart, Fran^ zakdoek, k^-t inhoud, Roist Seuren, O.Oq- Molenhof (Heynen, O016 Gooren, B(C rozenkrans^ Rongen, Vlieg !Duykers, Cg overjas, DrsnÉ «chakelarffilei contact sleufns Dr. kn Woensdajcl de ex-hogfni de: Kroon itjö ter-presiden'im Ven ray. n< Op de Ito. brood- en bikt behaalde di p Stationswegge (ontbijtkoek t. Aansla Maandag Sn jheid van B.ie Deken en v^jk missaris deig namiddags lei van Venrajmi vinden. Hetva ■nabij dtal ig De Heset ter gemeentde deze week 1 examen getdn Op het gebii het diploma ie slaagden M. Baken, ,er v.d. Berg,DL v. Gerven, J.ar J. Michels, Roi P6etors, H.s, Swir.kels en et By hetur gehouden exroc goud, zilver eh de heer J. AïV. - TeDenkaj de heer J. Cvc EdelsteenkuuP: goud- en zilver lg Te Eindhoaa diploma cosl-c mes Mien Ss 1 Mien SwinkLe Wismans ter. Examar Psychiatrisch te Venray. 2» J zenuw- en ek pleging DipB) islaagd de S: Coenen E va Gorissen M hel kers H J; JaH J M P (Eerw^r Laak J M Man Schelbergen Vorachen M jse; G. Aite Maandag jrd weg Oostruirlo. inschryvers. My Wegenbo'tri Jaartsveld, A>rn Jaartsveld, G) Hoyinck, Arn Janssen D(> I De brug bijtal hoort daar ret de gemeentere bateren met »ge Aate By de ontidi voor de herbcan Koonings tun volgende insebgs bus Fa. Akerb<Yei Th. Claesse A. Pijpers, en Fr. Poels, I Gebr. Oudern, De gunniDor architectuur G> aangehouden. Rrs] De RuitenPas het concours prijzen in tfac werd zij 2de 't r achttallen mspu werd 2de bidh By het spm lie te best /is) tevreden ste ur Tenslotte w$L ie troostprijs'0*1! Ker 31 kermis'*61' tot h(0rl waarscRjk het goede v» andere kerrab laatste tijd g^d bazen" klaag e( maar in ied0va record aanla'laa het bier vonc^ z Enkele kei®ai over de kop J.®ei men met de De

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2