De Cöéotadö-kevei. SPORT Jaarmarkt Venray Maandag 20 Juni Rouwcc diep zw „DE Vil besloten is om met de palm der victorie te gaan strijken. By de senioren verdedigen in de kopgroep Boy de Boer, J. Janssen Tienray, L. Janssen en Fr. Poels de Venrayse kansen tegen Govers, Ble- rick, Sparridaans, Venlo en de Tegel- se renners Kunzelaars, Gryzeels en Vincken, ïïnneveld Well, en Tyssen Sevenum. Ook hier zal de strijd hevig zyn, daar de oude concurrenten een woordje willen meespreken. Kortom, wie nog eens een hevig spannende wedstrijd wil zien, zal morgen Zondag op Servatius niet ontbreken en met grote belangstelling deze derde Tenrayse Ronde bijwonen. Tengevolge van de ongunstige weersomstandigheden voor de colora dokever en de intensieve bestrijding van verleden jaar, zyn deze kevers dit voorjaar niet zo talrijk aanwezig als andere jaren. Optimisten verkondigen al, dat de kever aan het uitsterven is wegens inteelt of familieteelt. Deze theorie is wel een aardige vondst, maar het zal een fabel blijken te zyn. Men late zich door zulke fantasiën niet van de wys brengen. Zo goed als alle velden in de ge meente Venray zyn besmet en by gunstig weer, we weten het allen, vermenigvuldigt de coloradokever zich enorm. Dit jaar gullen als de bestrijding goed blyft verlopen geen data wor den aangewezen, waarop ieder ver plicht is, zyn aardappelgewas te bespuiten. Het zal nu echter zaak zijn, dat men uit zichzelf en ook tijdig, alè het nog makkelijk gaat de bestryding ter hand neemt, want en men neme hier goede nota van de bestrydingsplicht blijft overal gelden. Artikel 2 van de Coloradokeverwet luidt: „Elke gebruiker van een per ceel, waarop zich de coloradokever bevindt, is verplicht, deze zo goed mogelijk te verdelgen". Zo goed als U kunt dus en nu er niet veel coloradokevers zyn, zal het ook makkelijk goed kunnen. Om alle narigheden te voorkomen adviseren wij: 1Controleer uw gewas eens per week; 2. vernietig alle aanwezige kevers; 3. spuit wanneer de larven zo groot zijn als een tarwekorrel; 4. gebruik goede middelen en werk nauwkeurig; 5. herhaal de behandeling zovaak als nodig is. Goede middelen zijn: a. calciumar- senaat, het goedkoopste middel, hier mede kunnen de nog niet volwassen larven afdoende vernietigd worden. b. DDT-emulsies zijn iets duurder maar geven gewoonlijk de beste re sultaten van alle bestrijdingsmid delen. c. DDT-spuitpoeders zijn nog wat duurder, doch met zeer goede wer king. Dit middel wordt, wegens de geringe giftigheid, aangeraden voor tuinen. d. DDT-stuifpoeder is ook goed, maar duur, voor een bestuiving is 30—40 Kg. nodig per B.A. Men gebruike geen HCH" (666)-mid- delen als de aardappelen voor con sumptie bestemd zijn. Nieuwsuit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Yan Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Openstelling Bureau Gemeente- Secretarie. Burgemeester en Wethoudeis van Venray brengen ter algemene kennis, dat de gemeente-secretarie in verband met de verkiezingen op Donderdag 23 Juni a.s. uitsluitend geopend is voor de afdeling Burgelijken Stand en Verkiezingen, van io tot 12 uur. STEMMING yoor de VERKIEZINGEN y. d. LEDEN yan de GEMEENTERAAD. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op Donder dag 23 Juni 1949, van des morgens acht uur tof des namiddags vyf uur, zal geschieden de stemming ter ver kiezing van de leden van de Ge meenteraad. Herinnerd wordt aan de verplich ting, opgelegd bij artikel 72, tweede lid der Kieswet, dat ieder, die volgens de Kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zich binnen de voor de stemming bepaalde tyd tor uitoefening van zyn kiesrecht moet aanmelden by het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldige reden van verhindering blykt gestraft met een geldboete van ten hoogste vyf gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren zyn verlopen, sedert een vroegere veroor deling van de schuldige wegens ge lijke overtreding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vyftien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht geves tigd op Artikel 128 van het wetboek van Strafrecht, luidende: Hij, die opzette lijk zich voor een ander uitgevende, aan ene krachtens wettelijk voor schrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar. Artikel i r>oa der kieswet, luidende: Hij, die by ene verkiezing als ge machtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van t9n hoogs te oen maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Venray, 15 Juli 1949. Uitoefening van kiesrecht door personen, die in dienst betrekking zijn. De Burgemeester van Venray her innert personen, by wie en bestuur ders van bijzondere ondernemingen en instellingen, waarbij personen, die de leeftijd van drie en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn dat zy, volgens art. 55 der kieswet verplicht zijn te zorgen, voor zover niet by algemene maatregel van be stuur vrijstelling is verleend, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot een te houden stemming mede te werken, gedurende ter. minste twee achtereenvolgende uren tussen acht uur des voormiddags en vyf uur des namiddags, daartoe gelegenheid vin den; dat zy, volgens art. 56 van genoem de wet, voor zover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen verplicht zyn te zorgen, dat in het arbeidslokaal en, zo er meerdere arbeidslokalen zyn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op de tot stemming bepaalde tijd op een zichtbare wijze is opgehangen een door hen of van hunnentwege ondertekende lijst, de twee achter eenvolgende uren, bovenbedoeld, ver meldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewijze of voor allen gezamelyk; dat, volgens art. 151 der kieswet, overtreding van bovenstaande voor schriften wordt gestraft met hechte nis van ten hoogste veertien dagen of een geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. By koninklijk besluit van 27 Mei 1929 (staatsblad nr. 265), gewijzigd by koninklijk besluit van 13 Augus tus 1930 (staatsblad nr. 363) is in verband met het vorenstaande bepaald dat vrijstelling wordt verleend aan de in artikel 55 der kieswet bedoelde personen en bestuurders van bijzon dere instellingen en ondernemingen ten aanzien van by hen in dienstbe trekking zy'nde personen, welke uit hoofde van die dienstbetrekking op de dag der stemming tusseü de in vermeld artikel genoemde tijdstippen niet gedurende twee achtereenvolgen de uren vei toeven in de gemeente, waar zy bevoegd zijn aan de stem ming deel te nemen, of in een aan grenzende gemeente. Lijsten, op te hangen in fabrieken en werkplaatsen, als in art. 56 dei- kieswet bedoeld, zijn ter gemeente secretarie verkrijgbaar. Venray, 15 Juni 1949. Verkiezing Gemeenteraad. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau in de gemeente Venray maakt bek9nd. dat de openbare zitting, bedoeld in aitikel 92 der kieswet,ten aanzien van de op 23 Juni a.s. te houden stemming, gevolgd door de openbare zitting, bedoeld in artikel 107 der genoemde wet, waarin de uitslag der verkiezing voor de leden van den Raad der gemeente Venray wordt vastgesteld en bekend gemaakt, zal plaats hebben op Zaterdag 25 Juni a.s. des voormiddags 10 uur in een lokaal van Hotel de Zwaan, Grote Markt 2. Venray, 15 Juni 1949 De Voorzitter voornoemd, A. H. M. JANSSEN. Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de „Verordening tot wijziging en aanvulling der Algemene Politiever ordening Venray", vastgesteld by besluit van de gemeenteraad van 20 November 1948 No. 330 en blijkens bericht van Gedeputeerde Staten van Limburg dd. 21 Mei 1949, 4e afdeling No. 3 9021, aan dit College medege deeld, gedurende drie maanden op de gemeente-secretarie (afd. Algemene Zaken) voor eenieder ter lezing is nedergelegd. Venray, 15 Juni 1949 Inenting tegen Dipkterie, Op Vrijdag 24 Juni zal de gelegen heid worden gegeven tot het voor de tweede maal laten inenten tegen diphterie van de kinderen uit de kerkdorpen, die slechts de eerste enting hebben gehad. Deze inenting is opengesteld voor alle kinderen, dus ook voor hen, die do school bezoeken of op de bewaar school zitten. De inenting zal plaats hebben: om 2 uur in het patronaat te Leunen; 2.30 in de school te Casten- ray; 3 uur in de meisjesschool te Oirlo; 3.30 in de school te Oostrum. Vertrouwd wordt, dat alle ouders, wier kinderen nog niet volledig tegen deze gevaarlyke kinderziekte zyn geënt, van deze gelegenheid gebruik zullen maken. GEVONDEN groene dameshandschoen, Kazerne Langstraat; kinder regencape, Cox, Veulen H 17; dubbeltje en zwarte rozenkrans, Dekkers, Hoenderstraat 49; portemonnaie met inhoud, Kers ten, Maash.weg 15a: zilveren oorbel, Flinsenberg, Broekweg 6; portemon naie met inhoud, Heyligers, Meerlo A 21; zakdoek, v. Lierop, Veltum L 88; luier, Janssen, Maash.weg 48; leren voetbal, W. Loenen, Leunen K 43; jongensjas, Gielen, Stationsweg 37a. Hy, die Donderdagmorgen in de Patershoogmis een verkeerde hoed heeft meegenomen, wordt verzocht deze om te ruilen Oud Oostr.weg 22. Gouden bruiloft Dinsdag vierde het echtpaar B. Hendriks—Dommeck aan de Over- loonsweg de gouden bruiloft. Een H. Mis van dankzegging, een prachtige versiering door de buurtvereniging en 's avonds de gebruikelijke serenade van Venray's Harmonie, benevens de hartelijke gelukwensen van familie en buren, maakten deze dag voor de gouden jubilarissen tot een onver getelijke. Wy wensen ook hen nog vele jaren 1 Dinsdag brachten leden van Lim burgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap een bezoek aan onze Parochiekerk en het graf van Mgr. Poels. Zy waren vol lof over de her bouw en spraken hun voldoening er over uit dat Noord-Limburg haar Kathedraal weer terug heeft, zy het dan nog zonder toren. Verplaatsing De kommies A. B. Struy, is overge plaatst van Venray naar Dongen en de kommies W. J. M. Willemsen, van Dongen naar Venray. Volksconcert De Fanfare St Oda uit Merselo, zal morgen Zondagavond, een muziek uitvoering geven, te Heide. Aanvang uur. Alléén als U zeker weet dat u nooit een ongeluk kan over komen op een grote verkeersweg; dat u nooit het slachtoffer zult zijn van een overstroming; dat u nooit in do buurt zult zijn als er een ontploffing gebeurt; dat u nooit zó ziek zult worden, dat u een bloedtransfusie nodig heeft; dan kunc u zeggen, dat u het Rode Kruis nier. nodig heeft. Maar dan zoudt u het Nederlandse Rode Kruis toch altijd nog kunnen helpen om hulp te bieden aan anderen, die deze dingen niet zo zeker weten als u en die misschien wel geholpen moeten worden als ze in nood zyn# 1 Juli tabak Yan de bon De minister van Economische Zaken deelt mede, dat hy in verband met een ruimere aanvoer van grondstoffen en een daarmede gepaard gaande uit breiding van de productie-mogelyk- heden, besloten heeft met ingang van 1 Juli a.s. de distributie van tabaks producten op te heffen. Teneinde de opheffing van deze rantsoenering bevredigend te doen verlopen en een regelmatige voor ziening na 1 Juli te verzekeren, is het noodzakelijk, dat een ieder zich tot 1 Juli a.s. stipt aan de bestaande distributie-voorschriften houdt. Handboogsport Op Zondag 5 Juni had op de doelen van „St Joris" Leunen, het jaarlijks koningsschieten plaats. Na een span nende stryd werd het koningsschap behaald door Jac. van Osch met 141 punten in 32 pijlen, gevolgd door W. Heidens 124 p., H. Swinkels 122 p., 5. Wims 117 p., H. v. Ooi 106 p., G. Gielens 105 p. Hondensport Zondag hadden by café Buitenlust alhier, onder grote belangstelling, nationale wedstryden plaats door de Kon. Ned. Politiehondenvereniging „De Verdediger", georganiseerd. Als keurmeesters fungeerden de heren Smits uit Blerick en J. Peeters uit Venlo. Het publiek heeft prachtige staaltjes kunnen zien van het kunnen der dieren. De uitslag was als volgt: 1. v. Achel, Eindhoven 268V2 p,; 2. Wagner, Santpoort, 2487a p.; 3. Gub- bels, Kessel, 237 p.; 4. Scheurs, Swal- men, 225 p.; 5. Wieg Prights, Helmond 215 p.; 6. Kokx, Swalmen, 195 p.; 7 Hendriks, Mierlo Hout, i85p., cerwyl de heer Schreurs, Swalmen, nog een extra prys na loting in ontvangst kon nemen voor het beste revieren van zyn hond. Ronde van Broekbuizenvorst Over het algemeen, zagen we dit seizoen geen mooiere wedstryd, dan te Broekbuizenvorst. Steeds was er afwisseling en spanning. Bij de junioren begon het voor goed, toen Hans Voesten in de elfde ronde door pedaalpech van zyn fiets moest verwisselen en 60 m achterkwam. De kop profiteerde hiervan, en voerde beurtelings het tempo zo hoog op, dat Hans, toen hy zyn eigen racecar weer terug had, 1 min. achter stand boekte, teveel om nog gevaarlijk te zyn. Premies regende het gewoon. Aug. Willems wist zelfs in één keer f 13,50 in de wacht te slepen, In de laatste ronde trok Albert Bergmans de sprint wel wat vroeg aan en liet zich op de streep ver schalken door Nico Hinzen uit Roer mond, met als resultaat: i. N. Hinzen, Roermond; 2. Albert Bergmans, Venray; 3. Aug. Willems, Venray; 4. G. Jacobs, Venray; 5. H. Kessels, Meerlo; 6. G. Rutten, Bergen. De senioren, gedachtig de les van Sevenum, hielden het duo Vinken- Kuntzelaers stevig in de gaten en wat die twee ook prcbeeiden, meer dan 40 m kregen ze niet, of het peleton liep ze terug. Bij de tiende ronde gaven ze hun pogingen dan ook maar op, met als gevolg, een grote kop- groop, waarvan ieder op zyn beurt mooi wat premies inde. Boy de Boer, wist met 12 punten het klassement sprinten te winnen, wat hem f 10 opbracht. In de 26ste ronde gaat Tiesen uit Sevenum, het ook nog eens proberen. Drie ronde lang ligt hy 60 m voor, totdat Boy de Boer, even een sprintje weg geeft en het peleton hem verder opslokte. Leo Janssen, Venray, die de laatste wedstryden opmerkelijk goed mee draait, blijkt, dan in de laatste ronde ook nog de beste tacticus te zyn, hy laat Kuntzelaers mooi de sprint aan trekken, om hem dan voor de streep, met drie lengten te verslaan. Uitslag 1. Leo Janssen, Venray; 2. Kuntze laers, Tegelen; 3. Boy de Boer, Venray; 4. Vinken, Tegelen; 5. Gofers, Blerick; 6. Griiseels, Tegelen; 7. Theo Janssen Tienray. JEUGDVOETBAL Venray A 2e prijs in het tournooi om de Bisschopsbeker In een fraaie en spannende eind stryd om de prachtige Bisschopsbeker, is het Venray A niet gelukt, om de Bisschopsbeker te bemachtigen en van de 159 elftallen,,die daarom kampt hebben, mag"het toch zeer zeker een buitengewoon eervol resul taat genoemd worden om de 2e prys in dit tournooi te behalen. In de finale kwam Venray A tegen Juliana A uit Spekholzerheide. Nadat de elftallen de eregroet had den gebracht aan de Bisschop, Zijne Hoogwaardige Exc. Mgr. Lemmens, werd al spoedig de strijd aangebonden. In de eerste minuten werd Venray reeds overrompeld en Juliana maakte na goed samenspel en een kleine ver warring in Venray's verdediging de eerste goal. 1 —0 vóór Juliana. Gelukkig ontmoedigde deze achter stand Venray niet en diverse aan vallen werden ondernomen, echter zonder resultaat. Ook Juliana bleef fel aanvallen maar Venray's verdediging was paraat. Toch kon niet verhinderd worden, dat na 20 minuten spelen wederom een gevaarlijke aanval van Juliana met eer doelpunt werd bekroond. 2—0 voor Juliana. Na de rust kwam Venray -hevig opzetten en Juliana had handen vol werk om Venray's voorhoede te be dwingen. En tenslotte maakte Ju liana's keper geen fouten, want die was geweldig op dreef. Ook had Venray met pech te kam pen en vaak te individueel spel van enige voorhoede-spelers, deden prach tig geboden kansen teniet gaan. 5 min. voor het einde van de wedstryd deed Venray's gelederen opleven, toen een niet meer te missen kans door Ven ray's rechtsbuiten in een goal werd omgezet. 2—1. Het was echter te laat en toen tenslottte nog eên goede kans, door op een te grote afstand van de goal te schieten, om zeep werd ge bracht, floot de scheidsrechter het einde en had een gelijk spel beterde verhouding weergegeven. Na de wedstryd reikte de Bisschop onder een toepasselijk woord de beker aan de aanvoerder van Juliana over, tevens overhandigde Zijne Hoogw. Excellentie, de 2e prys aan de aan voerder van Venray's jeugdelftal, n.l. een medaille* Op de lemen baan Zondag jl. 12 Juni, werd op de baan van „Onder Ons", Venray, het jaar lijkse B concours van de N.L.B.B. gehouden. Aan dit concours namen elf verenigingen deel. Er werden goede partijen gegeven, waarvan uiteindelijk „De Kuiters" Tegelen, beslaglegde (voor een jaar) op de beker. Tweede werd „Ons Genot", Heide, met de niet minder fraaie Lauwerkrans. Tevens was dit concours het einde van het beugelseizoen 1948 '49. Na enige maanden rust voor,training beginnen we in November weer met de nieuwe competitie. Uitslag wedrluclit duiven P.D.Y. Dc Zwaluw. Uitslag Orleans 12 Juni; 116 duiven los 7.45; windrichting ZW., aankomst ie duif 19.08; laatste 9.57. Prijswinnaars: P. Willems 1; B. van Daal 2—28; P. Swaghofer 3; P. Lem- men 4; H. Rutten 5; H. van Els 6: H. Crooimans 7—18; A. Loonen s;M. Steeghs 9; P. Kersten 10; M. Franken 11—26; J. Verstegen 12; P. Manders 13; A. Willems 14—22; J. Bastiaans 15; H. Tissen 16—26; W. Creemers 17—27; G. Janssen 19; M. Poels 20— 29; Th. Rutten 21; J. Boom 23; W. Loi mans 25; M. van Ass, overduif. GROENTENEXPORT naar Duitsland stopgezet Zoals bekend, geschiedde de export van verse groenten naar Duitsland, sedert begin Mei j.l. op individuele basis, zulks in afwijking van het con tract, dat in 1948 met de Bezettings autoriteiten werd afgesloten en waarbij een centrale levering van 200.000 kg ton groenten werd overeengekomen. Dit contract was eind April vol ledig afgewikkeld en 2 Mei j.l. werd op basis van de in het nieuwe handels verdrag overeengekomen bedragen be gonnen met de export van verse groenten naar Duitsland, waarbij meer rechtstreeks contact tussen importeur en exporteur mogelijk was. De enorm grote vraag van Duitse zijde naar de Nederlandse producten heeft een bijzonder snelle uitputting van het overeengekomen betalings contingent teweeggebracht. Een der gelijke ontwikkeling was te enenmale niet te voorzien, omdat de spontane vraag uit West-Duitsland niet vooraf viel te peilen. Daarbij komt, dat in Duitsland ge broken was met het systeem van toe wijzingen op basisjaren, waardoor ife individuele handelaar volkomen vry was in het bestellen van alle ge wenste quantiteiten, zy" het ook, dat men gebonden was aan overeenge komen maximum- en minimum prijzen. De vraag van Duitse zijde is zo groot gebleken, dat de uitputting van het waarde-contingent buiten ver- wachting werd versneld. Aangezien Nederland verantwoor delijk is voor het beheer over de uit putting van het contingent moest, in afwachting van het resultaat van opnieuw geopende onderhandelingen over nieuwe contingenten, de export van groenten worden opgeschort. Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit heeft zich derhalve genoodzaakt gezien met ingang van Maandag 13 Juni a.s. de export van groenten naar Duitsland tot nader order stop te zetten, deelt de Afdeling Voorlichting van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede. Dit betekent, dat er weer tonnen groenten naar de mestfaalt gaan. Het is te hopen, dat de energieke pogingen van de Nederlandse onder handelaars spoedig tot een gunstig resultaat mogen leiden, aangezien de aanvoer van enige belangrijke Neder landse tuinbouwproducten in deze periode bijzonder groot is. Net dagmeisje gevraagd L. Koppers, onderwijzer, Kard. van Rossumstraat 4. Plechtige Sacraments-processie Morgen trekt de plechtige Sacra- ments-processie, na jarenlange onder breking voor het eerst weer vanuit onze mooie hersteldo Parochie-kerk. Venray gaat vooruit. We moeten zorgen, dat niet alleen ons inwendig godsdienstig leven bloeit, maar dat ook by de uiterlijke geloofs-mani- festatie van deze Sacraments-processie alle bloemetjes zoveel mogelijk wor den buitengezet. De Processie moet even prachtig worden als voor de oorlog. Iedereen moet meehelpen om aan Koning Christus in Zijn H. Sacrament de grootst mogelijke hulde te brengen. Vooral door de versiering van de straten en huizen waarlangs onze Koning in plechtige Processie wordt rondgedragen. Aan elk huis moet men kunnen zien, dat de bewoners het een geweldige eer vinden, dat onze Allerhoogste Koning door hun straat komt. De Processie moet een hulde zyn van heel de Parochie aan Koning Christus. Iedereen die enigszins kan, trekt met de Processie mee of staat langs de weg 0111 aan Koning Christus eerbiedig zijn hulde te brengen. Zolang als de Processie duurt wordt er niet gepraat, maar gebeden of ge zongen, een Sacraments processie is geen optocht die we lachend en pratend sfaan af te wachten of aan te kyken. Laten wy zorgen, dat deze Sacra ments-processie een prachtige geloofs- manifestatie wordt, iiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiii ii 11111 11111111111111 BURGERLIJKE STAND van 10 t.m. 15 Juni 1949 GEBOREN Janssen, Petrus C.G.M. Stationsweg Wilmsen, Anna H.J., Veltum OVERLEDEN van Vegchel, Antonius H, echt genoot van Arts, Wilhelmina H., 50 jaren, landbouwer, te Venray In 't Hulst, Henricus J.J., 22 jaren, dienstplichtig-soldaat, te Venray GETROUWD de Mulder, Hendrikus J.Th26 jr, landbouwer, en Franssen Johanna J., 33 jr, beiden te Venray Claessens, Wilhelmus, 28 jr, land bouwer, en Engels, Antonia J., 27 jr, beiden te Venray Poels, Jean P.H., 33 jr, fruitteler, te Venray en Smeulders, Magdalena D.L., 30 jr, te Tilburg YOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Evenals andere jaren is de verkoop van te velde staande gewassen ook dit jaar niet toegestaan. Ontheffing hiervan kan bij uitzondering in on derstaande gevallen verleend worden a. De teler-verkoper niet in staat kan worden geacht het betreffende gewas zelf te oogsten en/of op te slaan, tenzij de betrokken teler in het verleden ook geregeld de door hem geteelde gewassen verkocht heeft; b. de eventuele koper moet zelf ook teler van akkerbouwgewassen zyn; c. Er kan alleen verkocht worden indien de percelen minstens 50 are groot zyn, kleiiiere oppervlaktes kun nen dus niet in aanmerking komen. Export-eierzegels. Indien pluimvee houders wegens ziekte een aanmer kelijk aantal kippen hebben opge ruimd, gelieve men direct een schrif telijk verzoek ten onzent te richten, voor vermindering van het te leveren aantal expolrteiereri. Vermeld dient te worden het aantal dieren, dat is opgeruimd, alsmede het aantal dat nog aanwezig is. Tevens bespoedigd men de afwerking wan neer het eierzegelboekje, dat in veel gevallen bij do verzamelaar is, wordt meegebracht. Voor de komende periode zullen 7 eieren per kip voor export bestemd worden, by een prys van 5 cent per ei voor de zegels, maakt dit een be drag van 35 cent per kip. By opruimen wegens ziekte is het derhalve voor elke pluimveehouder wel een belang, direct schriftelijk vermindering aan te vragen. NIEUWE BONNEN (Geldig van 19 Jun t.m. 2 Juli) Voedingsmiddc-lenkaarten 905 181 Vlees (A,B,D) 100 gram vlees 182 Vlees (A, B) 300 gram vlees 183 Vlees (D) 100 gram vlees 185 Algemeen (A,B,D) 250 gram boter, margarine of vet 186 Algemeen (A.B) 500 gram boter margarine of vet 187 Algemeen (A,B) 200 gram kaas of 250 gram korst loze kaas 188 Algemeen (A,B) 125 gr. koffie 192 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 194 Algemeen (D) 250 gram boter, margarine of vet 195 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabakskaarten 903 ho Tabak (qa) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 90 Tabak (QC) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD ME, MH 907 (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter \Q. De bonnen 168, 169, 170,121, 173,'176 177,178 en 179 kunnen worden vernie tigd. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Pfetrns-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6r Priester v. d. weekKap. Keyzers, 1 Tel. 274 Zondag onder het octaaf van H. Saciamentsdag; 6 uur lm. Johar.na Jacobs—Jansen; 7 uur lm. Engelbert Jansen en moeder; su.lm. Theodorus Weiten; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis, na de hoogmis H. Sacramentsprocessie; vandaag geen kinaerlof en geen ver gadering van christenmoeders; 7 uur rozenhoedje en lof. mdag6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 uur lm. Dorine Goumans Rutten; 7.30 best. jaard. Hendrik Hezen en overl. fam.; 8.15 uitvaart Jacqueline Coenders; 7 uur zielelof en rozenhoedje. Dinsdag: leesmis P. J. Bistervelds, nameus H. Stede; 1 u. lm. Th. Sclirei- nemakers, echtg. ouders en kinderen; 7.30 best. jd. Henri Stevens en zoon Antoon; 8.15 best. jd. Maria Boom-Hoex Woensdag: 6.30 lm. P.J. Bistervelds 7 u. lm. Theodora Hoedemakers-Mar- tens; 7.30 gest. jd. Louisa Messemakers (1H); 8.15 gest. jd. A. vd. Biggelaar, C. Otten en dochter (sol ïkl) Donderdag: 6.30 lm. P. J. Maassen, echtg. en kinderen; 7 u. lm. Maria Boom—Hoex; 7.30 best. jd. Gertr. v, Veghel Arts; 8.15 gest. jd. Anna Maria v. Ryswyk, eclffg. Goumans (2kl) Vrijdag, feest van H. Hart v. Jezus, 6.30 lm. M. Verstralen en echtg.; 7u. lm. Marinus v. Es-Vermeulen; 7.30 gest. hoogmis t.e.v. H. Hart v. Jezus, 8.15 best. jd. Louis Raedts en echtg., 7 u. lof, rozenhoedje en oefening van eerherstel. Zaterdag: 6.30 O.L.Vrouw-hoogmis; 7 u. lm. Jacob Oudenhoven en echtg. A.van Osch; 7.30 lm. Albert Jacobs— Morenhoven; 8.15 gest. jd. Hendrik Poels, G. van Meyel en J. Bistervelds (3kl) Gelegenheid tot biechten 5.30— 7.30; 7 u. lof en rozenhoedje. HEIDE: Zondag 7 u. lm. Hendrik Hezen en overl. fam.; 9 u. hoogmis Boerenbond. Geen rozenkrans. Vrijdag 7 u. lm. W. Voesten. VELTUM: Donderdag 7 u. lm. voor jongens in Indië. PATERSKERK. Zondagonder het Octaaf van Sacramentsdag; 5.45, 6.30, 7.30 voor behouden terugkeer uit Indië (lees- missert); 8.30 hoogmis voor .de overl. leden van het Aartsbroederschap, dus niet om 9 uur vanwege de Sacraments processie vanuit de Parochiekerk; 4.15 gez. Vespers; 5 uur lof. isle Collecte voor Paterskerk, 2e voor de parochie, 3e voor de Bisschoppelijke noden, Maandag0 u. Aleida Asselbergs— Poels en Cath. Meyers—Poels; 7 uur Joh. van Soest; 8 u. t e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; half 7 lof. Dinsdag6 u. uitstelling van het Allerheiligste, te verdienen een volle aflaat; 6 u. voor behouden terugkeer uit Indië; 6.30 Gertruda v. Dijk Smits en zoon Martinus; 7 u. Communiteits- Mis de D.O.; 7.30 Maria Franssen (zijaltaar); 7.30 pl. hoogmis voor Lamb. Spee Arts, dochter en familie; 6.30 St. Antoniuslof waarna verering der relikwie. Woensdag6 u. Antoon Zegers en Joh. Keyzers; 7 u. Gerardus Janssen; 7.30 tot zekere intentie; 6.30 lof. Donderdag :-Octaaf van Sacraments dag; 6.30 Rika Kusters; 7 u. Anna Aben als lid van het Koordje; 7.30 zekere intentie; 4 u. pl. gez. Vespers; 6.30 lof. Vrydagfeest van het H. Hart van Jezus; Gen. Abs. voor de leden der D.O.; 6 u. Gertruda v. Dijk—Smits en zoon. Martinus; 7 u. overl. ouders; 7.30 Thelósen—v.d. Broek(zyaltaar); 7.30 pl. hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus; 8 u. voor overledene; 4 u. pl. gez. Vespers; 6.30 pl. lof t.e.v. H. Hart van Jezus. Zaterdag: feest van de H. Joannes den Dooper; 6 u. Gertruda v. Dijk— Smits en zoon Martir.us; 8.30 t.e.v. St Antonius uit dankbaarheid; 6.30 Marialof met Franciscaans-Kroontje. Biechthoren: 'sZaterdags van 3 6 en van 6.30—8 uur. Deze week 5 H. Missen voor Maria Franssen en iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. By de kerk is een jongensjasje gevonden. Mededeling Derde Orde. Dinsdag om 7 u. Communiteits-Mis aanwezige leden. Woensdag geen» verdiepingscursus. Feestviering t.e.v. H. Hart. Vrijdagavond om 8 uur pl. lof en preek en toewijding aan het H.Hart, waarby alie tertiarissen, ook de jongeren worden verwacht. Feest 1272-jarig bestaan van D.O.- huis te Alverna, op Zondag 10 Juli. Zy die mee willen gaan worden ver zocht zich op te geven bij hun be stuursleden of propagandist, vóór Zondag a.s. De onkosten voor de reis bedragen f 2,50. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN Zondag, de solemniteit of plechtige viering van het feest v.h. Allerh. Sacrament. 7 u. H. Mis voor de pa rochie: half 9 tot intentie; 10 u. pl. hoogmis voor onze jongens in Indië; daarna de jaarl. Sacramentsprocessie. Na de processie Te Deum en zegen. De leden van de H. Stede gaan on middellijk achter 't Allerheiligste, daarna de Jonge Boeren met vaandel, Jong Nederland en Jonge Garde in uniform. Om 4 uur Lof. Maandag 7.30 sol. gest. jg. Peter J. Smits en Gertrudis Derks. Dinsdag 7.30 leesmis Wed. Meyers- Poels. Woensdag 7.30 sol. gest. jg. Antoon Jacobs. Donderdag 7.30 leesmis Gertruda van Dyck—Smits. Vrydag feest van het Allerh. Hart van Jezus, 7 u. H. Mis Johanna Loo- nen-Cruijsen; 8 u. hoogmis gesticht ter ere van het Allerheiligst Hart en algemene H. Communie der kinderen 3.30 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag 7.30 leesmis tot dankzeg ging. Biechten 6-8; 7.30 lof t.e.v. O. L.Vr. A.s. Zondag hoogmis gesticht t.e.v. O.L.Vr. v. Altijddurende Bijstand. H. Familie v. d. Jeugdafdeling en Congregatie der meisjes. 10 VoIgoi-(]el Schoolkiien jes vanhe Jozef. Jeugdbew en meisj^n Maria-cciw van K.A.J Christenqer de Orde. R.K. Spob-a] Verken ncf^ 13-Ui Studentei,n H. Familtx), gens bovt7 K.A.B. Schutterig Flambou^ge Harmonuinr Kerkelijkqg] Broedersp Eerw. Pa» y Bruidjes Allerheilig Kerkbesti; 0r Schutterij!, 1 e te volgroi Patersstraat, I een rustaltaan>po Langstraat, Isei niusplein, alw w altaar, Schoolnat Jeugd-H. Ftili Vandaag, Ziflfo is het weer Jja-I jongens van U)t Er is by dedei bezorgd; nu ktni, wist niet, d^r was. Men wor mee naar de ik af te geven. Aier is, wordt diesde huis bezorgd. '!rg niet en zorgat staat blijftb moeite en veehk Jongens dienaj boekje willen ijbi de vergadering Denkt ook ia moeten zorgen,ttd wat in kas eigen vaandel tki De vergadttig precies, geen ur dus op tijd, c£ k voor 9 zeker afelo f Heden orl diepe droeftd, voorzien vaid Sacramentale! liet St. Elisótl Venray, 00 zuster en scioi Jacquelis in de ouderóm Wij bevelenha godvruchtige De dised Venray J. COÏÏD M. CON] Antwerpen: IDA I Venray W.GOSE JOOS Of Venray WED.. FAM. 01 FAM. 11 VENRAY, liJi De plechtigeijk door de bepfi hebben op 2te: de Parochice: Banden om 1 u P. VAN O Grotestraaf^ PAROCHIIIE ZondagTvred steren; 7 u. H.Co 10 u. de H. Misser Maandaghalf Dina Derks. Dinsdag: halfs 1 Camps Jr. Woensdag: lal Nella Hoex; half dankzegging hij vereniging; half 1 dankzegging hjj vereniging. Donderdag Helena Verkoel»" Vrijdag: feeS half 8 gest. gea H. Hart. Zaterdaghalf vr. Vermeulen; te RECTORAAïS1 Zondag: 2e plechtige vieriD» het Allerheilig H. Mis voor Ge1

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2