IQan links en eeckts Rouwgoederen „DEVLINDER" Bakkersbond Bouwvakarbeiders slachthaantjes flinke Dienstbode Nieuwei Voor onderhoud van Uw auto naar Garage B. W. van Maanen j Verhoeven, Yenray 26.678,— fa. v. Dijk, Helmond 26.212,— Gebr. Vollenberg 25.777,— fa. H. Oudenhoven Lzn 25.740,— Gebr. Verstralen 25.644,— P. Koenen, Holthees 25.600,— Gebr. Janssen 25.578,— Gebr. Oudenhoven 23.985,— Het werk werd aan de laagste in schrijver opgedragen. AANBESTEDING De aanbesteding van de bouw van 4 woningen, waarvan twee te Leunen en twee andere aan het Veulen, had het volgende resultaat Gebr. Spee, Venray A f 24500, B f 28500; Pijpers, Leunen B f 21899; Raedts, Oostrum A f22651, B f25436; Gebr. Oudenhoven, Venray A f 24344, B f 27411 Claesser.s, Venray A f 19699, B f 23990. De aannemers Glaessens, Venray en Poels, Horst, hadden voor het ge hele complex ingeschreven met be dragen van} resp. f 43930 en f 53100. Zilveren Jubileum. Op 2 Juni a.s. is voor de heer C. van Uden, chef van het Albert Heijn filiaal, Markt alhier, een belangrijke dag. De heer van Uden herdenkt dan dat' hij voor 25 jaren in dienst trad bij deze firma. Reeds direct vestigde by zich in Venray, zodat hij zijn post daar nu reeds 25 jaren inneemt. Ongetwijfeld zullen de velen die hem kennen, deze feestdag niet on gemerkt voorbij laten gaan. Lastige klanten. Zondagavond wilde enkele personen uit Horst na sluitingsuur nog een borreltje pikken in een café te Leunen. De kastelein kreeg de „heren" niet de deur uit en de politie sprak een woordje mee. Maar ook hiertegen werd verzet gepleegd, dat tenslotte werd onderdrukt met de gummistok. Ongetwijfeld zal dit: reisje hen nog lang heugen. Storm Door de storm van Donderdag middag werd de mast van het circus op '.het sportterrein doormidden ge broken en kon de voorstelling niet doorgaan. Te Deurne is het circus „Het Hofke" tegen de grond gewaaid. Aan de te velde staande rogge is veel schade berokkend door het plat- waaien van dit Landbouwhuishoudlerares OIRLO. Op het te Posterholt ge houden examen voor lerares Land- bouwhuishoudkunde, slaagde onze dorpsgenote n ej. Resy Petei s. Tevens behaalde zij de aantekening voor prac- tisch werk. Intussen volgde haar be noeming aan de Landbouwhuishoud- school te Horst. De geslaagde proficiat Statenkring Horst. Bestuursleden en afgevaardigden van de K.V.P. in de Statenkring Horst kwamen op Hemelvaartsdag te Well in vergadering bijeen. Voorzitter Emonts richtte zich in zijn openingswoord speciaal tot de heren Koops en Dolmans, die ver volgens resp. de wet op de oorlogs schadevergoedingen en de internatio nale toestand bespraken. De heer Koops, die onlangs deelnam aan de besprekingen die het College van Beraad der K.V.P. aan de wet oorlogsschade wijdde, verklaarde, dat de resolutie 1947 nog steeds leidraad blijft van de party. Adjunct secretaris Dolmans trok niet alleen uit de K.V.P.-houding ten opzichte van de oorlogsgetroffenen, maar ook uit de critieke internationale situatie de conclusie, dat de katholieken front moeten maken op politiek gebied. Dan alleen kan men eruit halen wat eruit te halen is. In dit verband herinnerde de heer Koops weer aan de woorden van oud-minister Goseling, dat de Neder landse katholieken verplicht zijn ten koste van alle offers een hechte politieke organisatie te vormen, die het katholieke beginsel kan helpen realiseren. GENERAAL SPOOR OVERLEDEN. Generaal Spoor, opperbevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten in Indonesië, is Woensdag aldaar over leden. Generaal Spoor bereikte de leeftijd van 47 jaar. Sinds hij Maandag ge troffen werd door een hartaanval, ging zy'n toestand zienderogen ach teruit. In een officieel communiqué heeft de Regering te Batavia met diep leedwezen het overlijden van generaal Spoor bekend 'gemaakt. MILITAIREN NAAR AUSTRALIA Naar aanleiding van de berichten over emigratie van militairen uit Indonesië naar Australië, deelde d9 directeur van de demobilisatie aan de Tijd mede, dat hierover een over eenkomst tussen de Nederlandse en Australische regering is gesloten, die de mogelijkheid opent, dat maximaal 5000 Nederlandse soldaten (en bur gers) rechtstreeks uit Indonesië kun nen emigreren. Kolonel Pruys verwachtte, dat ech ter lang niet 5000 man van deze £>6;^gei}heid zullen gebruik maken. Zy is vooralsnog alléén maar van toepassing op ongehuwden, die met terdaad ook de Australische nationa liteit zullen aannemen. Binnenkort zal een ambtenaar van het ministerie van Sociale Zaken zich naar Australië begeven om daar de sociale voorwaarden, waaronder de Nederlanders (ook geschoolde) tewerk zullen worden gesteld, te bestuderen. Dit jaar zullen autobezitters op vier Zondagen mogen ryden en wel 5 en 26 Juni, 31 Juli en 28 Aug. DEMOBILISATIE. De Directeur voor de Demobilisatie heeft deze week nog eens uitdrukke lijk verklaart, dat aan het onlangs bekend gemaakte demobilisatie-sche ma voor de troepen in Indonesië niets meer zal worden veranderd. De laatste oorlogsvrijwilligers, circa 9000 man, komen eerst, waarna van October tot Januari de 7-Dec.-divisie zal demobiliseren. De dienst is gereed om 4000 man per maand te demobi liseren. In Nederland zullen de troepen nog een herhalingsoefening van 6 weken moeten doormaken. Een snellere demobilisatie is om technische en militaire redenen niet mogelyk, maar in de toekomst zal geen soldaat langer dan tweè jaren in Indië behoeven te verblijven. Belastingen voldaan nit beleggingsrekening Overeenkomstig art. 4 van de wet Afwikkeling Geldzuivering (Staats blad no. J 53) wordt op 1 Juni 1949 wederom een vijfde van de beleggings rekeningen met een minimum van f 300 vrijgegeven. De vaststelling van het vry te geven bedag kan tot moeilijkheden aan leiding geven, indien gebruik is ge maakt var. de mogelijkheid, geboden in art. 15 der wet Afwikkeling Geld zuivering om aanslagen in de ver- mogensaanwasbelasting, in de ver mogensheffing ineens en in z.g. „oude" belastingen, benevens zekerheidstel lingen, ten laste der beleggingsreke ning te voldoen. Teneinde deze moeilijkheden te vermijden, deelt het ministerie van Financiën mede, dat op 1 Juni van elk jaar 20 pet. van het oorspron kelijke bedrag der beleggingsrekening wordt vrijgegeven, onafhankelijk van het feit of van de belastingfaciliteit gebruik is gemaakt en uiteraard met een minimum van f 300. Indien b.v. een beleggingsrekening oorspronkelijk f 3500 bedroeg en hier van op of na 1 Juni 1948 f700 is vrij gegeven, teiwyl voor f 800 van de belastingfaciliteit gebruik is gemaakt, kan op l Juni 1949 van die beleg gingsrekening, die dan f 2000 aan wijst, een bedrag van f 700 worden vrijgegeven. Spijsolie op de boterbon Van 15 Juli af zal geregeld op de boterbonnen naar keuze verkrijgbaar zyn óf 250 gram boter, margarine of vet of desgewenst 240 g spijsolie. Om zich tydig van spijsolie te kun nen voorzien, zullen de winkel:ers van de dag na Pinksteren af by Je in levering der boteroonnen kunnen op geven voor welke hoeveelheid spijs olie zy toewijzing wensen te ont vangen. Electriciteits-tarieven 1 cent dnurder. In verband met de sinds het begin van het jaar gestegen kolenkosten hebben de electriciteitsbedryven toe stemming gekregen hun tarieven met één cent per kw. te verhogen. Voor de grootverbruikers was dit reeds eerder doorgevoerd. Ter verdeling over het gehele land zullen bouwvolume voor 6000 extra woningen, dit jaar nog worden beschikbaar gesteld. Voor de helft in traditionele bouw en de andere helft in montagebouw. - Voor het opsporen van vermiste jersonen uit de bezettingstijd, is niet 'anger geld beschikbaar. Er zyn plan nen om een fonds te vormen, dat een beroep zal doen op de offervaardig heid van ons volk. De gewone jaarlijkse misère met de groenten is aan de veiling te Venlo weer begonnen. Gedurende de laatste dagen is reeds 6O.000 kg spinazie naar de mestvaalt gegaan. Hetzelfde lot verwacht men ook van de sla, die in één week terugliep van 13 tot 4 cent per krop. - De nachtvorsten van de laatste weken hebben in Noord- en Midden- Limburg veel schade gedaan aan de fruitteelt. Dit jaar zullen 20.000 jonge runderen in de Noord-Oostpolder wor den ingevoerd. In deze polder zyn thans 3038 ha grond verpacht. Tegen de Jodenjager J. Vera uit Gemert, die o.a. zyn slachtoffers wijs maakte, dat hij hen naar Zwitserland kon helpen gaan en voor zyn „hulp" grote sommen gelds (o.a. f 4000) vroeg, heeft de officier van justitie by de bijz. strafkamer te Den Bosch levens lange gevangenisstraf geëist. Boeren mogen volgend jaar zelf herbouwen. Landbouwers, die er voor in aan merking komen om hun door oorlogs veld vernielde boerderij te her bon wen, zullen van 1 Januari 1950 af zelf hun nieuwbouw kunnen besteden. Tot nu toe geschiedt dit door het Bureau Wederopbouw Boer derijen. Van 1 Januari 1950 zal ook de betaling gaan lopen via de Boeren leenbanken. Voorlopig betaalt het Rijk 75, de boer zelf 23 percent van de bouwkosten. Beide meningen zyn onjuist. Im mers, by het „vry" komen van de briketten werd de basis getrokken over de afname van het voorafgaande jaar. Zij die voorheen voor briketten geen bonnetjes over hadden, roepen nu het hardst om levering van deze bonvrije briketten, terwijl zy part noch deel hebben aan de gevormde basis by de handelaar. Zy die het meeste recht erop had den, omdat zy voorheen al hun bon netjes aan briketten besteedden, kun nen thans geen gelijke hoeveelheid betrekken omdat zy „bonvry" zijn. Met de thans vry gegeven cokes voorziet men mogelijk nog meer moeilijkheden. Uit de publicatie zou men de conclusie kunnen trekken, dac de cokes onbeperkt leverbaar is. Dit moet evenwel sterk in twijfel worden getrokken, gezien de hande laar niet „vrij" kan betrekken, doch ook weer aan een basis-jaar gebonden is. De Besch. maakt melding van de verplichting uit het afgelopen jaar om op 2 bonnen cokes te leveren. De kolenhandelaar die zyn afnemers hiertegen in bescherming nam, ziet zich thans geplaatst voor het feit dat zijn basis-quote voor de bonvrye cokes daardoor minder is geworden. De centrale-verwaï ming-bezitter lacht nu in zyn vuistje. Hij denkt dat thans voor hem de gouden tijd van onbeperkt stoken is aangebroken en hij zelfs bonnetjes zal kunnen overhouden. Waarschijnlijk heeft de Minister zich laten leiden door de gedachte dat deze bevoorrechten nu zó sociaal voelend zullen zijn om hun bonnetjes af te staan aan de in het gedrang gekomen haard-stoker, die daarvoor in ruil zijn „recht" op cokes gaarne afstaat. Deze compensatie zou moge lijk tot een redelijke verdeling kun nen bijdragen. St. Vrijdag te Vrijdag, toegewijd aan H. Hart van Jezus, 6.30 hoogmis t.e. van H. Hart van Jezus; 7 u. Jeesm. Piet Theuws; 7.30 leesmis overleden vader; 8.15 lêesmis Sophia Sala—van Aarssen; 7 u. lof en rozenhoedje. Zaterdag ie Zaterdag toegewijd aan Onbevlekt Hart van Maria, Priester- Zaterdag: 6.30 O.L.Vrouw-lioogmis; 7 u. leesmis Herman Bexkens; 7.30 lm. vr. J. vd. Heuvel van Buurtverenig. „Helpt elkander"; 7.45 wijding van doopwater, daarna hoogmis Joh. Bug gems; gelegenheid tot biechten 4—6 en 6.30-8 u.; 7 u. lof, rozenhoedje en van te Zaterdag. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis voor Henri Volleberg. HEIDE Zondag 8 uur leesmis overl. familie Droesen, 10 uur Hoogmis, 3 uur Rozenkrans. Vrijdag 7 uur leesmis Maria Claes. INGEZONDEN DISTRIBUTIEKRING VENLO. Na uitreiking bonkaarten 909 vindt te Venray plaats op Maandag 30 Mei a.s. BURGERLIJKE STAND van 20 t.m. 25 Mei 1949 GEBOREN Rooy Huberdina, Groenewoltsepad van Meyel Maria H. G., Heide L 32 Renkens Leonarda, Boschhuizen B 33a Vermeulen Margaretha, Ziekenhuis v. Vegchel Lambertus, Peelplan-Zuid Basten Leonardus A., Oostrum C 33c Smeets Jacobus A. M., Ziekenhuis van Hoof Petrus G., Ysselsteyn I 105 OVERLEDEN Verstraelen Peter M., weduwnaar van de «Bruijni Hendrika, oud 88 jaar, Perikelen in de Kolenhandel. Waren in het afgelopen kolensei- zoen de bonvrye briketten de doorn in het oog van de handelaar, dit mocht den Min. van Econ. Zaken niet verhinderen er een tweede doorn bij te prikken. Ook de COKES voor huisbrand werd „vry" gegeven. Hoeveel moeite het den kolen handelaar gekost heeft zyn afnemers met een gelyke hoeveelheid bonvrye bruinkoolbriketten tevreden te stel len, protesten van zyn kant werden vrywel niet gehoord. Het publiek berustte by de gedach te, dat zodra er sprake is van „bon- vrij" het artikel recht schaars gaat worden, of erger, hoewel c categorie steeds minder wordt dat de leverancier er bepaalde voorkeur klantjes op na houdt. 3 patiënten St. Servatius. ONDERTROUWD de Mulder I-Iendrikus J. Th., oud 26 jaren, landbouwer, en Franssen Johanna J., oud 23 jaren, béiden 'te Venray Claessens Wilhelmus, oud 28 jaren landbouwer, en Engels Antonia J. oud 26 jaren, beiden te Venray. Claessens Pierre J. W., oud 24 jaren, timmerman, en Jacobs Henriette J., oud 21 jaren, beiden te Venray. GETROUWD Bartels Martinus J., oud 33 jaren, landbouwer, te Meerlo én Muysers Anna M., oud 34 jaren, te Venray. Muysers Gerardus H., oud 28 jaren, landbouwer, en Vullings Maria P., oud 28 jaren, beiden te Venray. Schulpen Willem L. H., oud 25 j'. ambtenaar Ned. Spoorwegen, en Jans sen Jacoba J. M., oud 22 jaren, beiden te Venray. Classens Theodor G., oud 27 jaren, pluimveehouder, en Swinkels Sebasti- P. G., oud 23 jaren, beiden te Venray. Verstegen Christiaan A., oud 47 jaren, landbouwer, te Sevenum en Poels Petronolla Th. H., oud 44 jaren, te Venray. Hoenselaar Martinus A. W., oud 28 jaren, landbouwer, te Oploo ên Thijftsen Martinus M., oud 27 jaren, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6r Priester v. d. week Kap. Keyzers Zondag 6 u. leesmis Johanna Ja cobs—Janssen; 7 u. leesmis overleden vader; 8 u. leesmis voorde parochie; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis voorde vruchten der aarde en andere open bare noodwendigheden. Na de hoog mis vergadering van apostolaat deè gebeds op 't Dekenaat; 3 u. kinderlof; 7 u. lof en rozenhoedje. Maandag 6.30 zielemis voor alle overl. parochianen; 7 u. leesmis Frans Swinkels; 7.30 leesmis Wilhelmina vd. Kuip; 8.15 gest. jd. Hendrik vd. Heuvel (3ekl); 7 u. Marialofen ïozen- hoedje. Dinsdag 6.30leesm. Jan Rooyakkers en zoon Gerard in Indië; 7 u. leesmis overl. fam. Liket—Hoedemakers; 7.30 leesmis Gerlach Spee; 8.15 gest. jd. H. Schraven en B. Leyffers (1H); 9 u, pl. huwelyksmis voor bruidspaar Arts- Hendriks; 9.30 pl. huwelyksmis voor bruidspaar Liket—Hoedemakers; 7 u, pl. Lof. rozenhoedje, als sluiting van Meimaand en begin H. Hartmaand. Woensdag 6.30 leesmis P. J. Bis- tervelts; 7 u. leesmis overl. familie van Ooi—Lucassen; 7.30 leesmis Th. Schreinemakers, ouders en kinderen: 8.15 gest. jd. Mathys Verriet en beidé echtg. P. Coopmans en A. Folbers (3k) 9.30 pl. huwelyksmis voor bruidspaar SandersHoedemakers. Donderdag 6.30 leesmis behouden terugkeer; 7 u. leesmis uit dankbaar heid; 7.30 leesmis overl. fam. Janssen Doumen; 8.15 gest. jd. Philip Esser en echtg. (lekl.sol.); 6-7 gelegenheid tot biechten; 7—8H.Uur. Inde nacht van Donderdag opVrydag nachtelyke aanbidding Na 10 uur worden geen vrouwen in de kerk toegelaten. De aanbidding duurt tot 6 uur. Geldgebrek doet Venray wegenbouw staken Twintig duizend meter voor haar eindpunt zal de stoomwals, die in Venray de in de oorlog verwoeste wegen fatsoeneert, haar werk moeten staken omdat het gemeentelijk crediet voor weg verbetering aanmerkelijk te kort schiet. Na vyf maanden is de begroting— 1949 reeds uitgeput, ze was zo krap, omdat ze moest worden vastgesteld volgens het recept van Ged. Staten: twee-derden van het gevoteerde in 1937. Voor Venray bracht dit de moeilijkheid mee, dat dit basisjaar het jaar was van burgemeesterwisse ling. De nieuwe burgervader had dat eerste jaar wel wat anders te doen dan wegen lappen en bovendien waren die toen niet zo geruïneerd als vandaag. (Volkskrant) PATERSKERK. Zondag onder 't octaaf van Hemel vaart; 5.45, 6.30, 7.30 t.e.v. PI. Maria uit dankbaarheid (leesmissen met in structie); 9 uur hoogmis met preek; 4.15 gez. vespers; 5 uur lof met Fran ciscaans Kroontje. Deze week na iedere H. Mis gebeden der Pinkster novene. Maandag: 6 u. A^ida Asselberghs- Poels en Cath. Meyers—Poels; 7 uur Gerardus Janssen; 7.30 Maria Am- brosius en overl. ouders: 8.30 Maria Franssen; 6.30 Meimaand-oefening. Dinsdag6 uur uitstelling van het Allerheiligste, te verdienen een volle aflaat; 6 u. Gertruda v. Dyck—Smits zoon Martinus; 6.30 behouden terugkeer uit Indië; 7 u. Anna Aben lid v.h. Koordje; 7.30 Hubertin Janssen (zijaltaar); 7.30 Antonius- hoogmis; 6.30 pl. lof met Meimaand oefening, tot sluiting v.d. Meimaand. Woensdagbegin van de Junimaand, toegewijd aan het H. Hart; 6.30 Ger truda v. Dyck—Smits en zoon Mar tinus; 7 u. Th. v. Cuyck; 7.30 uur Anna Vosters; 8 u. overl. vrouw van L. Dykmans. Donderdag7 uur zekere intentie; 7.30 fam. v. Ham—Pouwels, besteld door de buurt. Vrijdag: eerste Vrijdag v.d. maand; T u. Antoon Janssen; 7.30 voor be houden terugkeer uit Indië (zy altaar); 7.30 hoogmis t e.v. het H. Hart; waar na litanie van het H. Hart van Jezus; 8 u. zekere intentie; 6.30 lof met acte van toewijding. Zaterdagpriester-Zaterdag, voor avond van Pinksteren, geboden ont houdingsdag; 6.30 Gertruda v. Dyk— Smits en zoon Martinus; 6.30 profetiën en Litanie van Alle Heiligen, waarna pl.m. 7.10 hoogmis; 7.30 Maria Frans sen; half 7 lof met Franciscaans Kroontje. Biechthoren 's Zaterdags van 3—6 en 6.30—8 uur. Deze week 5 H. Missen voor Maria Franssen en iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Mededeling Derde Orde. Zondag 29 Mei, vandaag bedevaart van de gehele Derde Orde naar Oos trum, om 9 uur vertrek gezamenlijk vanaf de Paterskerk. Na aankomst ais te Oostrum. Zy die niet te voet kunnen, worden verzocht per fiets of met de bus te gaan. Zondag a.s. vanwege Pinksterfeest i?een D,O.-vergadering deze wordt ge houden op de feestdag v.h. H. Hart. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN Zondag6de Zondag na Pasen; 7 u. H. Mis voor overl. familie Janssen— Achten; half 9 H. Mis voor de parochie; 10.15 hoogmis voor Mathys Litjens; 3 uur lof. Maandaghalf 8 gez. jaarg. Petro- nella Kusters. sdag: half 8 leesmis Catharina Meyers—Poels; 10 uur pl. huwelyks- hoogmis voor de bruidsparen Joosten- Smits en Wiersma—Smits. Biechten voor de meisjesschool. 'Woensdag: begint de maand Juni, toegewijd aan het Allerheiligst Hart van Jezus; half 8 gez. jaarg. Jacobus Jeuken, Wilhelmina Lenssen enPeter Jeuken; 9 u. sol. zieledienst voor de overl. fam. Joosten Smits en Wiersma. Biechten voor de 2de klas jongens- en meisjesschool. Donderdag: half 8 H. Mis tot ge nezing van een zieke; Biechten voor de jongensschool, 's Avonds van 7—8 H. Uur en gelegenheid om tebiechten. Vrijdag iste Vry dag van de maand; 7 u. H. Mis voor Gertruda van Dyck— Smits; 8 u. hoogmis t.e.v. het Aller heiligste Hart tot intentie van hen, die daartoe ófferen en algemene H. Communie der kinderen; half 4 lof voor de schoolkinderen. Zaterdag: vigilie voor Pinksteren; geen vasten- doch wel onthoudings dag; 7 uur wijding van het doopwater; half 8 hoogmis voor Gerardus van Meyel, echtgenote en overl. kinderen; Biechten van 3 4 (een biechtstoel) en van 5—8 uur (twee biechtstoelen). a.s. Zondag uitsluitend maand- collecte voor de schildering der kerk. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondag, Zondag onder het octaaf van Heer Hemelvaart, 6.30 H. Com muniej 7 en 9 de beide H.H. Missen ten gerieve van de parochie; 10 uur bedevaart van de Derde Orde van Venray, pl. hoogmis met preek; pl. lof met preek en ommegang 0ver den vlasakker. Maandag 7.30 best. zm. voor vr. Vermeulen. Dinsdag, feest ?an O.L.Vrouw, Middelares aller genaden, 7.30 gel. gest. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Woensdag 7.30 H, Mis voor'n zieke. Donderdag 7.30 best. zm. voor de overl. fam. Martens—Ripkens. Vry dag ie Vry dag van de maand, 7.30 pl. H. Mis t.e.v. het H. Hart tot int. van Johannes van Rooy. Zaterdag ie Zaterdagen Vigilie van Pinksteren, 6.45 H. Communie, waar na de Dienst, circa 7.30 voor Lamb. Pyls; 9 u. pl. H.Mis tot dankbaarheid by 25jarige echtvereniging; 7.30 Ma- rialof. RECTORAAT St. Jozef, Smakt Geen opgaaf ontvangen. ADVERTENTIEN Voorzien van de laatste H.H. Sacramenten overleed na een langdurig lyden, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader Andreas Voermans echtgenoot van Gertruda Peeters in de ouderdom van 64 jaren. Wy bevelen zijne ziel in Uw godvruchtige gebeden aan. De diepbedroefde familie Venray WED. A. VOERMANS- PEETERS JOS. VOERMANS-PROOSTEN en kind Batavia N.O.I. TH. VAN ECK Venray: G. VAN ECK-VOERMANS HERMIEN JOHAN CHRISTIEN ANTOON FAM. VOERMANS FAM. PEETERS Venray, 26 Mei 1949. De plechtige lyxdienst, gevolgd door de begrafenis, heeft plaats op Maandag 30 Mei te 9 uur in de Parochiekerk St. Petrus Ban den te Venray. diep zwart verven P. VAN OPBERGEN Grotestraat 24a VENRAY Mia Hoedemaeckers Jan Sanders geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de plechtige in zegening zal plaats hebben Woens dag 1 Juni a.s. om 9.30 uur in de Parochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Venray, Henseniusstraat 19 Horst, Hoofdstraat 12 Toekomstig adres Baarlo, Rijksweg 415 Op 4 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders H. Janssen W. Janssen-Korsten de dag te herdenken dat zij vóór 25 jaren in het huwelijk traden. Dat God hen nog lang moge spa ren, is de wens van hun dankbare kinderen HEIN WIES MIEM en Verloofde BART, JAN, TONNY, TRUUS, FRITS, ANNY, MIA, ROBBIE. Receptie 1 - 2 uur Oostrum D 6. Venray. Zaterdag voor Pinksteren wordt niet bezorgd. Om teleurstelling te voorkomen, gelieve men tijdig te bestellen. Vanaf Dinsdag wordt weer besteld. HET BESTUUR Voor Hemelvaartsdag en Pinkster- Maandag kan men 5 vacantiebonnen inleveren op Donderdag 2 Juni van 7 tot half 10 n.m. De inlevering heeft plaats by Pon jee, Beek weg 6c. HET BESTUUR KOOLPLANTEN verkrijgbaar by P. J. van der Putten, Kruisstraat 10. Steeds verkrijgbaar alle soorten Koolplanten en J.M. van Gerven, Bergweg 2 GEVRAAGD te Helmond Mevrouw Dr. G. Lauwers, Wessel- manlaan 6. Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Premiebetaling Zondag 29 Mei van 11 12 uur by E. Nellen, Heijde. Premie ï1/» °/0. Het Bestuur. Voor de blyken van belangstelling, ondervonden bij ons 25jarig huwe lijksfeest en mijn ambtsjubileum, be tuigen wy allen, in het bijzonder Venray's Harmonie, onze hartelijke dank. P. Rouvroye L. Rouvroye-Ritzen DINSDAG en WOENSDAG a.s. is onze zaak wegens familieomstandig heden GESLOTEN P. J.MAESSEN. Grotestr.13 Sier's Woninginrichting Wegens familieomstandigheden zaak en tennisbaan Zaterdag 28 Mei gesloten HOTEL GITZELS GEVRAAGD meisje van circa 17 jaar Lucassen, Leunen. TE KOOP 200 droge schansen en gras G. v.d. Berg, Oostrum. TE KOOP radio op accu Wed. H. Tiesen, Overloon. TE KOOP zo goed als nieuwe kinderwagen Adres bureau van dit blad. TE KOOP 6 zware biggen M. Flinsenberg, Broekweg 6. TE KOOP een toom biggen P. Emonts, Scheide K 88. TE KOOP zo goed als nieuwe kinderwagen merk Mutsaerts. L. Verheyen, B 4, Wanssum. TE KOOP dikke voeraardappelen en 40 aren rode klaver om te hooien. Kind. Hendriks, Oostrum. TE KOOP 4jarige luxe volbloed-merrie P. Weerts-Nelissen, C i28a, Overloon TE KOOP voldragen koe tbc vrij of koe met 25 kg melk. Joh. van Vegchel, Merselo. Maalkalf te koop by J. Mommen, Deurneseweg L 21. TE KOOP 2 tomen zware biggen F. Jaspers, Ysselsceyn I 35. TE KOOP partij biggen J. Litjens-Direks, Merselo. TE KOOP partij biggen Jac. van Vegchel, Merselo. TE KOOP partij biggen H. Willems, Deurneseweg M 75.) DOOR BEHANDELING BIJ JAN HENDRIKX Ged. Pedicure Grootestraat 5 Doorsmeren Olie Reparatie Uitmuntende service, vlotte bediening, kundige adviezen. Langstraat 33, VENRAY Tel. 396 (voorlopig)

Peel en Maas | 1949 | | pagina 3