Dienstregeling treinen Het leven in Zweden SPORT De heer VAN HA AREN wilde wel eens weten wat Ged. Staten nu feitelijk voor heeft. Zo lang als hy' weet heeft Ged. Staten nog nooit een raadsbesluit verworpen. Dit is dan de eerste keer. Waar blijft dan de zeggingsmacht van de Raad, die toch al zoveel opgedrongen kry'gt. Doch, dat is het niet alleen. De men sen die de stukken aan het ontgin nen zyn zitten met stukken, want zy hebben er al geld genoeg in zitten. De heer CUöTERS begrijpt niet waarom nu alles duur mechanisch ontgonnen moet worden, terwyl 30 jaren geleden de schop goed was. De heer Fr. JANSSEN meent, dat door deze maatregel de deskundigheid der boeren wordt afgebroken en die van ambtenaren wordt verheerlijkt. De heer REINTJES antwoordt als voorzitter der Peelcommissie, dat door de Cultuurtechnische dienst geen zelf ontginningen boven 1 ha. zonder ontginningsplan meer kunnen worden uitgevoerd, omdat het Rijk niet zoals in het verleder wil over gaan tot herontginning. En daar we van do subsidie afhankelijk zyn, moeten we deze regeling wel accep teren. Slechts over de pachtprijs blijft te vechten en deze is naar zyn oordeel aan de hoge kant, maar hier zal de landbouwcommissie nog over meepraten Voor de VOORZITTER is de ont houding der goedkeuring van Ged. Staten ook een tegenvaller, maar hy onderstreept nogmaals de woorden van de heer Reintjes en zal alles in het werk stellen, dat dit verbod de mensen geen schade berokkenen zal. De gemeente heeft zich inmiddels met de N.V. Grontmy te Zwolle in verbinding gesteld en gevraagd naar de mogelijkheid tot ontginning van de drie woeste kavels. Het gevraagde plan met begroting is nog niet ont vangen. Dan trekt de Raad ook haar eigen besluit in. Mevr. Janssen-van Daal had B. en W. laten weten, dat zy niet in de woningcommissie wenste te zetelen. Dus moet er een nieuw lid gekozen worden t.w. P. H. W. Dommeck of L. H. Janssen. De laatste kreeg de meerderheid met dertien stemmen. Door P. L. van Lipzig, Laagheidse- weg A 13, kan thans worden overge gaan tot het bouwen van een woon huis met gebruikmaking van de Financieringsregeling Woningbouw 1948. By vraagt thans met gebruikmaking van de destyds door de gemeente getroffen hypotheekregeling een eerste hypotheek tot het bedrag van 65 pet. der bouwkosten. Nu deze bouwkosten nog niet be kend zyn kan bezwaarlijk een bedrag genoemd worden, maar de totale stichtingskosten zullen rond f 13.000 belopen, waarop dan een hypotheek zou kunnen worden verleend van ongeveer f 8500.— Z.h.st. gaat de Raad hiermede accoord, evenals met de aanstelling in vaste dienst van de technisch- ambtenaar van Rooy. Het is gewenst, dat ook in de Peelboerderyen, welke thans gebouwd kunnen worden, beton-zolderingen boven het stalgedeelte worden aan gebracht. De kosten hiervan bedragen f 1200.— per boerderij. Hoewel slechts vergunning is geven voor de bouw van 7 boerderijen, wordt nog getracht dit aantal ver hoogd te krygen. Ook in deze gevallen zyn de aan staande pachters genegen dit bedrag, dat niet uit de bouwsom kan worden gekweten, aan de gemeente terug te betalen in 10 jaar, bij wijze van annuïteit. De raad gaat dan accoord met het voorstel van B. en W. tot het ver strekken van een geldlening, groot f 12.000 aan de Stichting Venray tot het bouwen en exploiteren van Peel- boederyen, voor dit doel. De strijd om de „prefabs' Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om hen te machtigen tot het in overleg treden met Ged. Staten van Limburg over het te bouwen aantal montage-woningen is de inlei ding geworden van een fel debat, waarin in harde woorden de verbit tering naar voren kwam over de willekeur in Den Haag en over de dwangpositie waarin de Raad komen te verkeren. De heer Fr. JANSSEN wenst een geheime zitting, die byna 11/, uur duurt. Als de zitting openbaar wordt bly'kt uit het debat dat volgt, dat het vol gende is gebeurd. In September j.l. kon B. en W. mededelen, dat na lang bidden en smeken een vijftigtal montage woningen gebouwd konden worden. Een bepaald systeem zou door B. en W. uitgezocht worden en de voorbe reidingen getroffen. Dit is nu gebeurd. Plannen zyn opgesteld en met de meeste spoed naar Den Haag gestuurd. Op het Departement is men echter aan het bezuinigen geslagen, waar door de inhoud der huizen zoveel kleiner is geworden en het uiterlijk veel schy'nt geleden te hebben o.m. door het schrappen van het schuine dak, dat veranderd is in een plat dak. De pry's is daarbij gedaald van f 48.— per 1113 tot f 32.50 per m3. Om nu nog goedkoper te bouwen, was het voorstel van B. en W. om in Maastricht nog enkele woningen erby zien te krygen. Toen de vergadering weer openbaar werd, bleek al direct uit de woorden van Wethouder WINTELS, dat liy in ieder geval dit voorstel niet steunt, evenals zyn ambtgenoot ODENHOVEN, zodat' men dus moei lijk van een voorstel van B. en W. kon praten. Wethouder WINTELS stelt de Voorzitter voor, dit voorstel terug te nemen, daar liij er van overtuigd is, dat de te bouwen woningen zo zyn uitgekleed, dat hy de verantwoorde lijkheid er ni6t voor neemt. De heer VAN BOVEN stemt hier mee in, maar de heer REINTJES meent, dat uitstel leidt tot afstel en is er voor de knoop door te hakken. Venlo 6.55 Blerick 7.00 Venray 7 23 Vierlingsb. 7.32 Boxmeer 7.40 Cuyk 7.51 8.55 9.00 9.23 9.32 9.40 9.51 Nijmegen 8.04 10.04 Nijmegen 6.40 Cuyk 6.54 Boxmeer 7.06 Vierlingsb. 7.15 Venray 7.25 Blerick 7.46 Venlo 7.50 8.42 8.56 9.07 9.15 9.24 9.46 9.50 10.55 11.00 11.23 11.32 11.40 11.51 12.04 10.42 10»56 11.07 11.15 11.24 11.46 11.50 12.55 13.00 13.23 13.32 13.40 13.51 14.04 12.42 12.56 13.07 13.15 13.24 13.46 13.50 14.55 15.00 15.23 15.32 15.40 15.51 16.04 14,42 14.56 15.07 15.15 15.24 15.46 15.50 16.55 17.00 17.23 17.32 17.40 17.51 18.04 16.4? 16.56 17.07 17.15 17.24 17.46 17.50 18.55 19.00 19.23 19.32 19.40 19.51 20.04 18 42 18.56 19 07 19.15 19.24 19.48 19.52 20.55 21.00 21.23 21.32 21.40 21.51 22,04 20.42 20.56 21.07 21.15 21.24 21.46 21.50 De heer Fr. JANSSEN moppert allereerst nog eens op den Haag, die eerst de plannen liet liggen en er tenslotte zo aan snoeide, dat er niets behoorlijks meer overblijft. Hy wenst op de eerste plaats al niet accoord te gaan met het platte dak en is er voor om deze kwestie aan te houden waarmee de heer CUSTERS instemt. De heer v. HAAREN zegt, dat er misschien veel tyd verloren gaat met voorbereid.ngen voor een ander sy steem, maar vindt deze plannen ook wel wat teveel geplukt. Wethouder ODENHOVEN is de aannemingsom hard tegen gevallen, ondanks de prijsverlagingen, maar van de andere kant is de woning nood urgent, dus wat te kiezen Even aanhouden lijkt hem 't beste, De VOORZITTER meent, dat deze hele geschiedenis lang genoeg heeft geduurd. 7 maanden lang is er vochten en nu de verwezelyking komc, wil de Raad weer eens van voren af aan beginnen. Bovendien de gemeente gehouden aan de op dracht aan de architect. Spr. noemt dit onverantwoordelijk om by de bestaande woningnood de mensen nog eens ettelijke maanden langer te laten wachten op een woning. Wethouder WINTELS is het met deze redenatie niet eens. Het bekijken van een nieuw systeem en de voor bereidingen behoeven geen maanden te duren. Als wethouder van open bare werken wenst hij niet verant woordelijk te zyn voor het bouwen van huizen, waarvan men 50 jaren lang spy't heeft. Er zyn andere en betere systemen, die ook het oog wat gunnen en geen schandaal wor den. De heer Fr. JANSSEN meent, dat de gehele kwestie al een lijdensge schiedenis achter de rug heeft van September tot Mei en nu puntje by paaltje komt, moet de Raad een be slissing nemen zonder kennis te kunnen nemen van het veranderde plan en bestek, en moet men slechts op de woorden van de architect af gaan. Bovendien hangt om deze hele geschiedenis zo'n waas van geheim zinnigheid, dat hy nu wel eens eerst de stukken op tafel wil zien. Daar de architect beweert, dat deze binnen enkele dagen klaar zyn, kan toch zolang dit voorstel wel aangehouden worden. Ook Wethouder ODENHOVEN vraagt om enkele dagen uitstel om de stukken te bestuderen. De heer HETTEMA vraagt waarom dat uitstel nodig is, daar de meeste Raadsleden toch geen tekening lezen kunnen. Nu er een misverstand is gerezen tussen de Voorzitter en de Bouwcommissie behoeven de woning zoekenden daar toch niet de dupe van te worden. Dus doorgaan. De heer REINTJES wil B. en W. machtigen om te beginnen, maar wethouder WINTELS beklemtoont nogmaals dat ook hy op de hoogte is van de noden der woningzoekenden maar hy wenst deze mensen niet te zetten in „huizen", waaraan nu let ter] k alles bezuinigd is en die in de normale tyden, die weer komen, een bespotting zijn voor de opdrachtgevers. Bovendien wil hij over die bezuini ging met de Commissaris nog wel eens een hartig woordje wisselen en met hem de bouwcommissie. De heer VAN HAAREN consta teert dat er feitelijk twee meningen zyn. Een die zegt, dat uitstel de bouw voor maanden vertragen zal, de ander, dat uitstel slechts enkele weken duren zal, en beide party en houden deze mening resoluut vol. Zo zal de Raad dus moeten kiezen. De heer CUSTERS vindt het dwaas dat andere gemeenten een behoorlijke uiterlijke afwerking kunnen krygen, maar Venray niet. De heer SELDER wil weten waarop de Voorzitter het baseert, dat de niet- aanneming van dit voorstel maanden uitstel zal opleveren. VOORZITTER vertelt dan nog eens hoe de vork aan de steel zit. Den bezuinigt en dus moeten wy het ook. Wanneer deze plannen 7 maanden hebben nodig gehad, waar door de gemeentelijke en provinciale ambtenaren hard aan gewerkt is, dan zal dit zekér zo lang duren by een nieuw sƒsteem. Nu kan binnen 14 dagen met de bouw begonnen wor den. Spreker doet nogmaals een dringend b'eroep op de verantwoorde lykheid der leden. Wethouder WINTELS is echter niet te overtuigen. Reeds vóór een. maand heeft hy gewaarschuwd, dat dit systeem veel te veel kost- en Den Haag zou gaan schrappen. En er zyn andere systemen, die èn goedkoper beter zyn, waarom die dan r.iet geprobeerd Spreker is er van over tuigd dat het uitstel geen twee maan den zal bedragen. Dit wordt beaamt door de heer Fr. JANSSEN. De heer VAN HAAREN vindt het alles by elkaar een raar gedoe. Op welke begroting staan deze woningen vermeld? Als ze staan op 1949, dan kan de Raad die straks afkeuren en wat dan De heer HETTEMA is nog steeds er voor om de zaak maar spoorslags af te doen. De heren CUSTERS en DE BRUIJN willen weten of deze montage-wonin gen als toegift moeten worden be schouwd of als voorschot? De heer VAN BOVEN spy't het, dat hy niet met het voorstel mee kan gaan. Hij wil eerst de stukken zien. Waarom kan over enkele 'dagen de Raad niet bijeenkomen, als de stuk ken er zyn en dan na inzage een besluit nemen Hiervan wil hy een voorstel maken, waarby hjj gesteund wordt door de heren SELDER en VAN HAAREN. De VOORZITTER wy'st nog eens op de woningtoestand, op de opdracht aan architect Lerou, op hot uitstel, maar nadat de heren JANSSEN, REINTJES, WINTELS en CAMPS nog eens hun standpunt uiteengezet hebben is er aan een stemming niet te ontkomen. Het voorstel van B. en W. werd verworpen door de heren H. Janssen. Van Haaren, Van Boven, Custersj Camps, Fr. Janssen, Odenlioven Wintels, terwyl het voorstel van de heer Van Boven door bovengenoemde en de heer Reintjes werd gesteund, zodat dus binnenkort de Raad zich alsnog over deze kwestie zal uitspre ken. Rondvraag Traditie getrouw begon de heer Fr. JANSSEN met zyn lijstje. Reeds meermalen heeft hy gesproken over de slappe gang van zaken by de Wederopbouw, vooral wat betreft de financiële regeling bij herbouwgeval len. Vorige vergadering is door de Voorzitter beweerd, dat alle gevallen voor 1 April klaar zouden zyn, maar nu midden Mei is er nog niets be kend. De VOORZITTER moet inderdaad toegeven, dat de Wederopbouw ook hem teleur gesteld heeft, maar nu is hem beloofd dat voor 1 Juni de aan vragen weg zyn. Verder heeft de heer Fr. JANSSEN nog steeds niets van de Politieveror dening gezien, die reeds langgeleden is aangenomen. Volgens de VOORZITTER ligt de schuld bij Ged. Staten. Voor kleuter onderwijs, waar dezelfde spreker ook om vroeg, verwees de Voorzitter naar de komende begroting, waarop voor dit doel geld is uitgetrokken. De heer VAN HAAREN had de vorige vergadering eens gesproken over de classificatie der gemeente en door de Voorzitter verwezen naar de organisaties. Maar de uitkering van de ouderdomsvoorziening worden ook uitgekeerd volgens bepaalde classifi catie en deze mensen zyn niet geor ganiseerd. Hiervoor moet de gemeente inspringen. Een klas verschilt reeds f 75.— per jaar en verschillende kleinere gemeenten dan Venray staan in hogere klassen. Dus verzoekt spreker B. en W. hiervoor eens moeite te doen. Verder verzoekt hij tevens nog eens op spoed aan te dringen voor d6 uit betaling van de onteigende gronden, De VOORZITTER zegt een en ander toe. De heer DE BRUYN is verheugd over de restauratie van het Hense- niusplein, maar vraagt of er niets aan de modderpoel té doen is, die de reiniging van de Vitessebussen daar telkens veroorzaakt. Bovendien zou hij gaarne vernemen wat B. en W. denkt te doen om de rust tydens vólksconcerten te handLaven. De VOORZITTER hoopt dat Vitesse binnenkort een andere reinigings plaats vindt. Het verkeer zal gedu rende de volksconcert omgelegd wor den, maar het publiek zal nu een maal zelf blyk moeten geven van goede wil en de mond houden onder de uitvoeringen. De heer CAMPS vraagt hoe lang het nog duurt voordat de brug aan het Station woidt hersteld en of de weg Wanssumseweg—wachtpost nu geheel in orde gebracht wordt. De VOORZITTER vertelt dan dat die brug van het Ryk is en de Ge meente de onderhoudskosten heeft. Nu wil het Ryk de Gemeente en de Gemeente het Ryk de brug laten opr bouwen, maar het eind van het lied is nog niet in zicht. De Gemeente zal nog eens op spoed aandringen. De weg naar de wachtpost wordt onder handen genomen, zo gauw de weg Oirlo—Oostrum klaar is. De heer SELDER heeft in Peel en aas een ingezonden stuk gelezen over bevallingen en zou daar graag meer van weten. De VOORZITTER antwoordt, dat dit geen kwestie voor de Raad is. De woning aan het Overbroek, die al verschillende maanden leeg ligt en waarover de heer SELDER even eens sprak, schijnt intussen bewoond te zyn. Met deze vraag is het einde geko men aan een vergadering, cie op zo'n onverwachte mar.ier zo'n zwaar dispuut opleverde, dat de weerslag ervan nog lang merkbaar zal zyn in de toekomst. De Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis, af deling Venray heeft DRINGEND be hoefte aan meer bloedgevers uit de KOM VENRAY, welke goed bereik baar zyn (liefst bloedgroep 0) Spoedig opgeven by Mej. N. Gou- mans, Kerkpad 3 Venray. Men heeft er ook boeren nodig Herr Hanson en z'n vrouw Karin, bewonen een kleine Zweeds-luxueuze flat in Appelviken, een van Stockholms buitenwijken. Herr Hanson is administrateur van een kleine onderneming en, als schier alle Zweedse huisvrouwen heeft „fru" Karin een kantoorbaantje in de stad. Samen verdienen ze een stevig in komen, maar houden geen cent over. Huishuur, juffrouw voor de huis houding, de Zweedse Lieftinck zorgen daar wel voor, evenals de wel wat al te vlotte Zweedse levenswijze. De huur is hoog, 200 kronen per maand (f 120,—); daar Karin werkt, moeten keuken en kinderen aan de zorgen van „fröhen" worden over gelaten en „fröhen", wel wetende, dat ze „schaars" is, vraagt 200 kronen per maand plus alles vry; de ene Lieftinck doet niet voor de andere onder- Maar als Herr Hanson en fru Karin nu eens niet 2 maal-per week naar een van Stockholms 100 bioscopen togen en éénmaal naar opera, sport paleis of een feestavondje, als ze nu eens niet eeuwig in taxi's zaten en er geen hyper-luxueuze tafel op na hielden, dan zou Herr Hanson z'n costuums en radio niet op afbetaling behoeven te kopen, evenmin als fru Karin haar nieuwe avondjapon of stofzuiger. Als die 5Vï millioen Zweden niet „Zweeds" leefden, dan zou de chef- vèrkoop van't grote warenhuis P.U.B. my' ook niet hebben kunnen vertellen, dat 6 van de 10 herenpakken op af betaling de deur uitgaan en het cijfer voor de dames equivalente 7 per 10 is Maar die 5Vj millioen Zweden leven wèl Zweeds en zouden voor elkaar niet anders durven ook. Want het behoort nu eenmaal tot den „bon ton" in Gustav V's grote land om méé te doen, om er een uitgebreide garderobe op na te houden en zich daarin uit gebreid te vertonen, of men daardoor nu wel enige kilometertjes boven zyn stand leeft of niet... Er was immers toch crediet te over? Er was ja, want sedert enige tyd wordt het stilaan wat anders in Zweden. Het al spoedig na de oorlog eigenlijk onder afpersing afge sloten „handelsverdrag" met Rusland, doet zich al lelyk geldeD, de verdedi ging verslindt schatten en de Zweedse Lieftink trekt de touwtjes al strakker aan. En ik moet my dan ook al heel sterk vergissen als Herr Hanson bin nen niet al te langen tijd z'n costuums eerst wel eens zal laten keren en nóg wat dragen inplaats van zoals tot nu, deze al vry spoedig cadeau te doen aan het Hulp-Comité voor Duitsland, afd kleding en zal fru Karin de kunst moeten leren verstaan om van „niets1". ,iets" te maken, zoals haar Franse zuster al zoveel jaren lang, met zoveel zwier, ólegance en virtuositeit heeft weten te doen... De grote vlucht die de vlucht- van het platteland naar de steden in Zweden heeft genomen, baart de re gering veel zorgen en het is my ge bleken, dat waarschijnlijk nog dit jaar Nederlandse en Deense boeren zullen worden uitgenodigd naar Zweden te emigreren. De Zweed was nimmer een geboren boer, slechts noodgedwongen vestigde zich eeuwen geleden een groep op het platteland, doch de zwerflust bleef bestaan en vanaf 1900 reeds vertrok ken tal van jonge boeren naar de V.S., Canada en vooral ook Zuid-Amerika, Het leven op het Zweedse platte land is eenzaam en nogal triest door de large lange winters en de zo korte zomer, en tevens door de grote afstanden waardoor o.a. het onderlinge contact tussen meisjes en jongeman nen onvoldoende bleef. Verder zyn de resultaten van de Zweedse landbouw niet zó goed, dat b.v. de boer zyn arbeiders eenzelfde loon kan betalen als de grote indus trieën (hout en staal) en sinds de opkomst hiervan trok een groot ge deelte van de beschikbare arbeids krachten naar de grote steden waar betere lonen en méér vertier en grotere aantrekkingskracht uitoefenden, dan b.v. de idee om trouw te blyven aan je herkomst. De Zweedse agrarische bedrijven hebben deze twee zware aderlatingen de emigratie en de trek, de over gang naar de fabrieksindustriën van het arbeid6rspersoneel niet kunnen verdragen en het aantal bedrijven, dat te koop of te huur wordt aange boden, is groter dan ooit te voren. De boer koopt zelf niet en de be- gger durft de koop niet aan uit vrees straks geen huurder te kunnen vinden. De Zweedse regering liet zich Langen tyd weinig aan de nationale land bouw gelegen liggen, maar met de oorlog is dat wel anders geworden. Toch is die belangstelling te laat gekomen, het resultaat althans is, dat men zich nu gedwongen ziet buitenlanders te requireren om in het bestaande tekort te voorzien. En of het de Nederlandse boer in Zweden zal bevallen, meen ik sterk te moeten betwy'felen. Het klimaat en de daardoor zo geheel van de onze verschillende werk wijze, de eenzaamheid, de taal, trou wens de gehele sfeer in Zweden, ligt de Nederlander niet bijzonder goed. Men zal goed doen zich eerat eens persoonlijk te gaan overtuigen de reis is niet zo kostbaar 1- alvorens op eventueel komende voorstellen in te gaan... Retraite voor dienstplichtigen Voor jongens die dit jaar nog in militaire dienst moeten, is er te Venlo op „Manresa" een retraite van 14 tot 7 Juni. Men wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven bij Pater Domitius, Patersklooster. Sportnieuws S.Y.Y. In de wedstrijd Venray-Teg. Herten hebben wij weinig kunnen consta teren van het grote belang van deze wedstryd. Venray speelde voor zijn laatste kans voor promotie, doch het belang dat op het spel stond heeft hun niet kunnen inspireren tot zich ten volle te geven. Het spel was te lauw, om beter dan een nederlaag te verwachten. Jongens indien U niet doordrongen bent van wat sportief Venray van jullie verwacht, dan zult U op der gelijke manier nooit inlossen wat van U verhoopt wordt. Het is jammer maar een feit is het, dat wy er dit jaar weer neven zitten. Laat ons nu de hoop maar weer koes teren, dat het volgend jaar beter zal gaan. Zondag gaat de reis naar Echt. U kunt op een warme ontvangst kenen, want hier moest E.V.V. voor U op een sensationele wijze capitu leren. Zet de tanden eens opeen en verrast ons eens opeen overwinning, Venray A wint de finale van de kring In oen zware maar sportieve wed stry'd by zomerse temperatuur werd in Horst de finale van de Kring Horst om de Bisschopsbeker tussen Wans- sum en Venray uitgevochten. Venray heeft gewonnen met 2—1. De techniek won het van verrassing en enthousiasme. Vóór de wedstryd bood do jeugd leider van "Wanssum, de heer Busse- makers, de aanvoerder van Venray, J. Hoedemakers, een mooie plant aan vanwege het door Venray behaalde afdelingskampioenschap. Hy feliciteer de Venray A met het behaalde succes en hij hoopte, dat er tussen Venray en Wanssum steeds een vriendschap pelijke sfeer mocht blijven heersen. Direct daarop begon de wed strijd en van beide kanten werd er in hoog tempo gespeeld. Wanssum viel keer op keer aan, maar Venray's middenlinie en achterhoede hielden goed stand. Venray werkte zich ook wat meer los, maar het schot bleef ontbreken. Een schot vanaf de zijlijn door de linksbinnen van Venray ging rakelings naast. Het spel bleef echter veelal op het middenveld en daar ook Wanssum een mooie kans miste, ging de stand met de rust blanco in. Na de rust bleef middenlinie en achterhoede van Venray pal staan en de Venrayse voorhoede, die telkens en telkens opnieuw pogingen waagden •die echter door te kort spel en te weinig spelen over de vleugels werden onderschept, boekte eindelijk succes en Venrays midvoor maakte de eerste goal. Al spoedig volgde een tweede goal door een zuiver geplaatst schot van de rechtsbinnen. Wanssum versaagde niet en een goed opgezette aanval, met een drib bel van de midvoor met de keper van Venray alleen voor zich, leverde een tegenpunt op. 2—1 voor Venray. Even later gaf van zeker 30 meter afstand de spil van Wanssum een hard goed gericht schot, maar ook deze werd door Venrays linkshalf met het hoofd gekeerd. En onver anderd kwam het einde. Venray heeft zich door deze 2—1 overwinning in de volgende ronde geplaatst en speelt Zondag a.s. tegen Thorn in Maasniel. We kennen de tegenstander niet, maar de goede onderlinge sfeer, taai volhouden en het systeem zullen zeker de hoofdschotel vormen, om met een goed succes thuis, te komen. Good Luck, boys Vriendschappelijk Deurne A—Venray B Deurne A—Venray C in de kleuren van de nationale A- ploeg en dan.... is er natuurlijk geen houden aan. By de junioren won voor de ver andering Bergmans maar weer eens en wees Voesten naar de 2de plaats, 3de werd Jacobs, dus Venray volledig in top, 4de Hintzen, Roermond en 5de Jan Hulsman uit Oostrum. De senioren gingen direct met 40 km. per ronde van de start. Premie's voor het uitlopen van een ronde, zijn met zulk een vaart niet te halen. Boy de Boer moet in de derde ronde al van z'n fiets, krygt echter vlug een ander en weet de kopgroep weer in te lopen. De einduitslag, kwam in de sprint, waar Vinken, Tegelen zich sterker toonde dan Th. Janssen, Tienray; 3de werd de Boer; 4 Thiessen, Seve- nurn; 5de Sparridaans, Venlo, terwyl Fr. Poels zich no. 8 plaatste. Voor de grote Ronde van Venray op 19 Jur.i, vernemen wy", dat er gaarne premies worden aangenomen by Firma Poels, Rijwielhandel. Uitslag wedvlucht duiven P.D.V. l)e Zwaluw. Wedvlucht Corbeil 4ioKm. Duiven los 6.30, aankomst ie duif 12.50,37; laatste 13,26,46. H. Arts en Zn. 1 en overduif; P. Swaghofer 2—37; Jac. Verstegen 3 17; H. Vermeulen 4 13 54; J. Derks 5—51—56; P. Janssen G 6—10—15; P. Janssen en Zn 7—12—22—34 47; H. van Ass 8—20; H. van Asten 9; M. Duif 11; J. Verstegen 14 20; G. Janssen Y. 19; H. Strybosch 21; G. Janssen 23—27—30; W. Janssen 24; P. Spee 26; J. Goumans 28; P. Stry bosch 29; W. Smits 31; K. Sybers 32; E. Vermeulen 33—49; Gebr. Rongen 35; J. Boom 36; F. van Zwamen 38; L. Coopmans 39; Servaas 41; J. Bas- tiaans 42; M. Tonen 43; J. vd. Heiden. 44; G. Gielen 45; H. van Els 46; P. Willems 48; A. Willems 50; W. Thy's- sen 52, Jean Jansen 53, Jaap Jansen 55, B. van Daal 57, H. Derks. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Telef. 465 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 2 Juni Consultatiebureau voor Zuigelingen uit de KERKDORPEN Handboogsport Zondag 22 Mei werd het eerste Districts-concours gehouden door de Vriendschap District XI. De uitslag was als volgt Eerste zestallen 1 St. Antonius Halfweg, 213 punten; 2 St Anna Venray, 206 p.; 3 St Joris Leunen, 198 p.; 4 St Oda Venray, 194 5 De Batavieren Castenray, 189; 6 Diana Venray, 173 p.; 7 De Eendracht Veulen, 169 p.; 8 St Hubercus, Merselo 166 p.; 9 Willem Tell Oirlo, 159 p.; 10 Griendsveen Uitspanning Griendts- veen, 146 p.; 11 St Jozef Holthees 123 p.; 12 St Agatha Ayen, 100 p. Tweede zestallen "St Antonius Halfweg, 162 p.; 2 Diana, 152 p.; 3 St Joris, iso p.; 4 St Anna, 149 p.; 5 De Eendracht 141 p.; St Hubertus, 127 p.; 7 St Oda 119 p.; 8 Willem Teil, 101 p.; 9 Griendts- veen 98 p.; 10 De Batavieren 82 p.; 11 St Agatha 71 p. Derde zestallen 1 St Anna, 142 p.; 2 St Antonius, 133 p.; 3 St Hubertus Merselo 110 p.; 4 Willem Teil, 93 p.; 5 De Eendracht 86 p.; 6 St Oda, 79 p.; 7 De Batavieren 77 p.; St Joris 41 p. Personele pry zen 1 J. Wijnhoven St Anna Venray, 27 p.; 2 H. Dinghs, Batavieren Castenray, 4 rozen; 3 G. Aarts, Diana Venray, 5 vieren; 4 J. Thijssen, Willem Teil, 5 drieën 5 A. Jacobs, St Anna Venray, 4 tweeën; 6 A. Moorrees, St Antonius Halfweg, enen. Drietallen: 1 St Anna Venray, 60 j.; 2 Batavieren Castenray 52 p. l.bl. 10; 3 St Oda Venray 52 p. l.bl. 5. Wielerronde Horst. Op alle plaatsen is een stijgende belangstelling voor de wielersport merkbaar, zo ook in Horst, waar een grote massa publiek aanwezig was, toen de junioren om half drie ver trokken. Voor 't begin sloeg de jury de schrik om 't hart, toen ze meende dat de officiële Franse ploeg uit de Ronde van Nederland wilde meedoen. Al ras bleek echt9r, dat de Sevenum- mers, in de voorraad tiico's aan het schommelen waren geweest en nu netjes in het lichtblauw met de Franse lelie, aan de start verschenen. Voor a.s. Zondag in Bergen komen ze Ingeleverde geldige lijsten van candidaten voor de Raadsverkiezing. De Voorzitter van het Hoofdstem- bureau voor de verkiezing van de leden van de Raad der gemeente Venray maakt bekend, dat naar aan leiding van de beslissing van het Hoofdstembureau over de geldigheid der op 10 Mei jl. ingediende Candida- tenlysten 'ew over de handhaving der daarop voorkomende candidaten bin nen de vastgestelde termijn, volgens bericht van Gedeputeerde Staten geen beroep is ingesteld. Op Zaterdag 28 Mei des middags 12 uur zal het Hoofdstembureau in een lokaal van Hotel de Zwaan een voor de kiezers toegankelijke zitting houden teneinde de geldige lysten voor die verkiezing te nummeren. Binnen twee dagen na heden kun nen een of meer zitting hebbende leden by het Hoofdstembureau een schiiftelijke, door hen ondertekende verklaring inleveren, waarby' zy een lyst voor een voorkeurnummer aan bevelen. Ieder lid mag slechts één zodanige verklaring ondertekenen. Heeft hij meer dan een verklaring ondertekend dan is zyn ondertekening onder alle verklaringen ongeldig. Venray, 23 Mei 1949 De Voorzitter voornoemd, get. Mr. A. H. M. JANSSEN. Verduistering. Voor de Rechtbank te Roermond stonden terecht: A. v. d. G. te Venray, vei duistering in dienstbetrékking ten nadele van Huize St. Servatius, 9 maanden ge vangenisstraf, waarvan 3 maanden voorwaardelijk. C. de K. te Meerlo, verduistering in dienstbetrekking van geld, ten nadele van de gemeente Venray (dis tributiebureau) 8 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk, proeftijd 2 jaar. Motorongeluk. Maandagavond slipte de motorrijder A. op de Maashese weg en kwam in een greppel langs de weg terecht. A. werd met hersenschudding naar het ziekenhuis vervoerd, terwyl de duo zitter K. er met wat lichte verwondingen afkwam. De motor had nogal wat geleden. Gouden Bruiloft. Maandag herdacht het echtpaar A. van Ham—Pouwels aan de Stations weg de 50-jarige echtvereniging. Dit zeldzame feest werd in huiselijke kring herdacht. Door de buurt werd een toepasselijk cadeau aangeboden. Talryk waren de bewyzen van be langstelling die dit gouden paar mocht ontvangen.-Tot de Diamanten Bruiloft Volksconcert Morgen Zondag zal de Fanfare uit Oirlo, een concert geven op de Grote Markt. Aanbesteding Bij de Maandag gehouden aanbe steding voor de bouw van eèn winkel pand, ten behoeve van de heer J. Schaeffers Grotestraat, kwamen de volgende cijfers uit de bus: Fa. v. Nunen, Deurne f 28.100,—

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2