(Qan iinks en ceckts Zondag 17 Juli 1949, Venray's Harmonie te Leunen 8 uur; Zondag 24 Juli 1949, Harmonie Sub Matris Tutela Oostrum, te Yenray 8 u.; Zondag 31 Juli 1949, Fanfare Ons Genoegen Oirlo, te Oostrum 8 uur; Zondag 21 Augustus 1949, Fanfare St Oda Merselo, te Venray 8 uur; Zaterdag 27 Aug. 1949, Venray's' Harmonie, te Venray 8 uur; Zondag 4 September 1949, Fanfare St. Catharina Leunen, te Venray 8u.; Zondag 11 September 1949, Venray's Harmonie, te Venray matinó 11.30 u.; Maandag 26 Sept. 1949, Venray's Harmonie, te Venray 7.30 uur. Venray, 16 Mei 1949. Bekendmakingen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van de ingezetenen dier gemeente, dat dooi de Directeur van 's Rijks Belastingen en Domeinen te Maastricht, met wij ziging in zoverre van vroegere ter zake genomen beslissingen, is bepaald dat met ingang van 16 Mei 1949 het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Venray voor betaling van directe belastingen, loon- en omzet belasting zal zijn opengesteld op Maandag tot en met Vrydag van elke week van 8.30 tot 12.30 uur. Do Burgemeester van Venray brengt ter kennis van belanghebbenden, dat alsnog de mogelijkheid bestaat om huurwaardevergoeding aan te vragen over de evacuatieperiode, zowel voor particuliere woningen als voor bedrijfs inrichtingen. Formulieren hiervoor zyn ter secretarie afd. III verkrijg baar. Deze moeten uiterlijk 27 Mei 1949 ingevuld en ondertekend inge leverd worden op voornoemde afd. ter secretarie. Na deze datum kunnen geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Inenting tegen dipliterie. Op Vrydag 27 Mei a.s. zal de ge legenheid worden gegeven tot koste loze inenting tegen diphterie van de kinderen uit de Kerkdorpen, die in het geheel nog niet geënt zijn of niet volledig alle drie de inentingen hebben gehad. De inenting is opengesteld voor alle kinderen, dus ook voor hen, die de school bezoeken of op de bewaar school zitten. De inenting zal plaats hebben: om 2 uur in Patronaat Leunen; om 2.30 in School Castenray; om 3 u. in meisjesschool Oirlo; om 3.30 in school Oostrum. Vertrouwd wordt, dat alle ouders, wier kinderen nog niet volledig tegen deze gevaarlijke kinderziekte zijn ent, van deze gelegenheid gebruik zullen maken. OORLOGSMONUMENT. Twee jaren geleden reeds heeft Venray de gelden bijeengebracht voor een monument, als herinnering aan de bange dagen van 1944. Door van allerlei oorzaken is dit blijven rusten, maar nu is het zover, dat het monu mer.tencomité in overleg met de schoonheidscommissie van „Venray Vooruit" als plaats waar dit gedach tenisteken zal komen, heeft uitgeko zen het stuk voor de kerkhofmuur in de Hofstraat. Omtrent de uitvoering van dit monument zal de schoonheidscom missie zich nog beraden, maar men zal alles in het werk stellen om voor 18 October a.s. gereed te zijn. Mensenjagers veroordeeld. Zaterdag eiste de advocaat-fiscaal bij het Amsterdamse gerechtshof tegen Pieteis, vd. Loo, Ullman en Cramer als leidende figuren van het Jagdkommando Zeppelin, de doodstraf. Dit Jagdkommando is berucht gewor den door de martelingen, die zij hun gevangenen deden ondergaan, waar tegen de Duitsers zelf hebben inge grepen. In de jaren 1942—1943 was Cramer te Venray ingedeeld bij de econo mische afdeling der Marechaussee. Hij stond reeds toen bekend als N.S. B.-er en heeft hier gearresteerd het Joods echtpaar Wolfsberger, alsmede enkele onderduikers. Van hieruit is by vertrokken naar Schalkharen, waar hij z'n „opleiding"' als beul ontvangen heeft. Enkele maanden geleden heeft men hem gearresteerd, toen hij heimelijk over de Belgische grens wou vluch ten. Over veertien dagen zal het Hof uitspraak doen. Onderscheiding Achter de kazerne stond Maandag morgen de troep politie aangetreden, in het trotse blauw van heu uniform der Koninklijke Marechaussee. En voor do troep ontving hun comman dant Adjudant P.Rouvroye de gouden medaille voor zijn zes en dertig jaren trouwe dienst uit de handen van Overste Kengen. In zyn toespraak stelde de Overste de gedecoreerde adjudant als een voor beeld voor alle manschappen en bracht in herinnering het werk in Engeland, waar adjudant Rouvroye commandant was van het bewakingsdetachement van Koningin Wilhelmina. Naast de burgemeester van Venray waren nog vele andere autori teiten uit politiekringen aanwezig en de sympatieke commandant had vele felicitaties in ontvangst te nemen. Bedevaart naar Oostrum Zondag a.s. zal de H. Familie haar jaarlijkse bedevaart naar Oostrum houden. Door bijzondere omstandigheden is dit niet eerder bekend geworden, maar het bestuur vertrouwt, dat Zondag morgen om 8 uur alle leden aanwezig zullen zijn op de Grote Markt, waar vandaan naar Oostrum vertrokken wordt. Hier is een H. Mis omstreeks kwart voor 9. Circns Venray heeft de afgelopen dagen weer bezoek gehad van circus Roberti, dat stil gekomen is en ook stil weer vertrokken is en nu niet bepaald op een succes kan bogen. Toch was het programma niet slecht, zo werden o.a. goede acrobatiek te zien gegeven, maar door het feit, dat by na niemand iets van dit onverwachte bezoek af wist, zal de financiële zyde nu niet bepaald denderend geweest zyn. Volgende maal beter. Onze nieuwe brandweerwagen. Deze week leverde de Fa. Houx uit Tegelen de nieuwe brandweer wagen af, waarvoor zij op een G.M.C- truck de carrosserie bouwden. Deze „kast" van een brandweerwagen heeft reeds veel belangstelling getrokken in de werkplaatsen en wie hem door Venray's straten heeft zien ryden, zal dit begrypen. Het zeswielige gevaarte is lieist 8 meter lang en 2.10 meter breed en heeft een laadvermogen van tien ton. Aan beide zijkanten bevinden zich in totaal 17 ingebouwde 'oergkasten, terwijl de zitplaatsen voor de brand weerlieden zyn aangebracht voor in een gesloten cabine. Op een zeer merkwaardige wijze is deze cabine gestoffeerd. Volgens een nieuw pro cedé worden de wanden bespoten met een zekere soort kleefstof, vermengd met uiterst fijne textielvezols. Wan neer de bespuiting droog is, heeft men een zeer aantrekkelijke stoffering die bovendien nog afwasbaar is. In de wagen bevindt zich een grote watertank, die liefst 300Ö liter water kan bevatten en die geheel geïsoleerd is met een kurkplaat, die bestand is tegen een vorst van 20 gr., zodat het water geen gevaar loopt te bevriezen. Op deze tank en dat is wel een zeer bijzonder voordeel is een kleinere tank aangebracht, die spu- mogeen bevat, een vloeistof, die de eigenschap heeft van b.v. 3000 liter water een schuimmassa van 30.000 liter te maken met een nog grotere bluskracht dan water. Vooral van belang is dit by branden op afgelegen plaatsen of by vliegtuig- of olie- en benzinetankbranden. Deze spumogeen, die voor meubels en ander huisraad geheel onschadelijk is en gewoon is af te wassen, is een kostbare vloeistof, doch de gemeente was de mening toegedaan, dat derge lijke uitrusting op een moderne brandweerwagen onmisbaar is, even als de vier grote verstelbare schijn werpers, die boven op de wagen zyn aangebracht. Zo heeft Venray dus zyn materiaal voor de brandweer weer op peil ge bracht en dat het hard nodig was, daar zyn alle deskundigen het wel roerend over eens. Toch hopen wy", dat deze wagen een uiterst rustig leven zal hebben en zijn levensdagen zal slijten in de garage. Scliuttersnieuws. Waren het vorige week de schut ters van Het Zandakker, die nieuwe tropfeën aan hun vaandel hechtten, Zondag trok St. Anna naar Groenin gen, waar de plaatselijke gilde het 525 jarig bestaan vierde, op eenwyze die klonk als een klok. St. Anna kreeg de ie pry's voor 't schoonste geheel in de optocht voor schutterijen, terwyl het St. Willi- brordusgilde te Geysteren de ie prys voor de gilden behaalde. Het O.L. Vrouwe-gilde uit Holthees bracht de 10 korpsprys mee naar huis. Van de individuele winnaars ver melden we tenslotte nog de tamboers Janssen Sr. en Jr., die beide een ie prys en Sjjbers de 2e prys behaalden. Fancy Fair K.A..B. De jaarlykse Fancy-Faii van de Solidariteitsdienst der K.A.B. is weer ten einde. Drie avonden heeft het Rad van Avontuur gedraaid, is er geschoten en met ringen geworpen, is er touwtje getrokken en bal ge worpen, kortom heeft het Venrayse publiek prachtige spullen kunnen winnen en tevens een goed doel kunnen steunen en al was de drukte niet als andere jaren, toch zyn er o.i. wel goede zaken gedaan en zal de Solidariteitsdienst er wel by varen. Degene, die al dit schoons bij elkaar hebben gebracht, verdienen wel een extra pluim voor het vele en voor treffelijke werk. Terug naar Holland. Per s.s. Volendam is op 3 Mei uit Tandjok Priok vertrokken op weg naar huis de soldaat M. J. Claessens uit Ysselsteyn, die by aankomst in Indonsië vrijstelling verkreeg. Op 3 Juni a.s. hoopt de Volendam in Rot terdam te arriveren. Trein- en busverbindingen In ons nummer van vorige W6ek is een fout geslopen in treindiensten. De treinen naar Nymegen vertrekken hier 23 minuten over ieder oneven uur, dus 7.23, 9.23, ii.23enz. tot 21.23. De trein naar Venlo vertrekt op ieder oneven uur van 7 tot 21 uur. Verder rijdt de laatste bus van en naar Helmond op werkdagen om 19.50 en 20.40, terwyl alleen op Zondagen om 21.50 en 22.40 een extra dienst wordt ingelegd. A. H. Jansen te Overloon ovërleden In Overloon overleed Woensdag avond vrij plotseling het hoofd dei- school, de heer A.H. Janssen. De overledene werd in Mei 1921 tot hoofd der school in Overloon be noemd, nadat hy" als onderwijzer in Meerlo, Tienray en Venray werkzaam was geweest. Bovendien was hy landbouw-onder- wyzer en menig jonge boer heeft by hem zyn opleiding genoten. Vanaf de oprichting der Jonge Boeren-vereniging was hij hun tech nisch adviseur, onder wiens leiding de proefvelden tot stand kwamen en gewassen wedstrijden gehouden wer den. Als secretaris-penningmeester van het Varkens-stamboek en secre taris van de Boerenleenbank, heeft liy veel verdienstelijk werk voor de boerenstand gedaan. Verder bekleedde de overledene veel functies in het verenigingsleven van Overloon. Zo was liy o.m. voorzitter van de Gemeenschap, sec: .-penning meester van de K.V.P. afd. Overloon, van het Wit Gele-kruis, lid van het stichtingsbestuur Oorlogsmuseum en van de Landbouwonderwyzersclub St. Anthonis. Dit onverwacht heengaan is een zware slag voor Overloon, dat hier mede een harde werker en een op rechte vriend verliest. Aanbesteding. Voor de bouw van een 5 klassige school te Overloon kwam de Firma Koenen te Holthees als laagste uit de bus met f 58.678. Do cijfers der 32 aannemers liepen uiteen tot f 103.000 als de hoogste. Sportnieuws S.V.Y. Met spanning werd de uitslag ver wacht van de wedstrijd tegen de Tegelse Herten—Venray van j.l. Zon dagmiddag. Jammer genoeg kreeg Venray met 3 0 de kous over de kop. Voor Zondag a.s. staal de roturn- wedstry'd reeds op het program. De spelers hebben gezegd voor de laatste kans op promotie te zullen vechten tot het bittere einde. Zondag staat er dus een spannende wedstrijd te wachten, die Venray moet winnen om nog een kleine hans op promotie t^ behouder. Indien de spelers nu werkelijk spelen zooals zy kunnen en wy van hen verwachten, dan ligt de overwin ning in hun bereik. Kom, supporters en voetbalenthou siasten van Venray en moedig de spelers eens extra aan. Het inspireert tot grotere daden van de spelers, indien zij horen, dat er langs de lijn met de belangen van de vereniging wordt medegeleefd.' Indien het weer medewerkt, dan verwachten wy", dat het op het Sportpark aan de Oostsingel gezellig druk zal zijn. Laat de talrijke bezoekers eens extra juichen voor do mooie doel punten, welke er in deze wedstrijd door jullie gemaakt worden. Boys, onze beste wensen en veel succes Dinsdagavond is het trainon. De supporters, die mee naar Echt gaan, moeten zich Zondag opgeven. Rond de Bissckopsbeker. Venray A in de finale van de Kring Horst. Nadat in de eerste ronde Venray A met 5—0 Horst A in het zand had doen by ten, kwam Venray A in de tweede ronde tegen "Wittenhorst B, die van Oostrum had gewonnen en daar Arcen B niet was opgekomen, nu tegen Venray A moest uitkomen. Ogenschijnlijk leek het dus een ge makkelijke prooi, maar dat viel tegen. Alhoewel Venray het eerste doel punt scoorde, wist Horst B uit een goed opgezette aanval al spoedig een juweeltje van '11 doelpunt te scoren en was de stand 1 1. Een Venrayse back maakte hands en de scheidsrechter wees naar de penaltystip. De bal ging echter over de lat en dit deprimeerde Horst toch wel. Een goed gericht schot van de linksbinnen van Venray wist de keeper nog te grypen, maar doordat hy hem niet vast omklemde, glipte deze uit z'n handen en ging tergend langzaam over de doellijn, 2—1 voor Venray.. Na de rust bleef Venray aanvallen en ondanks dat ze geen sterk enthou siast voetbal liet zien, bracht een schot aan de binnenkant van de lat de stand op 3—1 en aan alle onzeker heid werd een einde gemaakt toen de rechtsbinnen, zich al vrijspelend door een goed schot 4-1 voor Venray maakte, waarmede onveranderd de eindstand kwam. Morgen Zondag speelt Venray A tegen Wanssum A in Horst. Twee rivalen in de afgelopen competitie en we vertrouwen, dat Venray z'n kam pioenschap waardig toont door als overwinnaar uit de stryd te komen. Dit kan, als er van de eerste tot de laatste minuut hard wordt gewerkt en de goede teamgeest van de laatste weken zich handhaaft. Boys, succes W ielrennersnieuws. 19 Juni komt reeds in zicht, de dag, dat de Venrayse Wielerclub de ronde van Venray laat verrijden op het parcours naby St. Servatius. Dat zal dan ook wel de reden zijn geweest waarom de Venrayse renners jl. Zondag op de.-3e Kermiskoers te Oirlo er nog eens een extra schepje opdeden. Er werd flink hard gereden op het nogal gevaarlijke parcours en aangelokt door de premies en de toe juichingen van het talrijke publiek werd fel gevochten om de eerste plaats. Van de 40 junioren won na een snelle sprint H. Voesten, op de voet gevolgd door A. Bergmans, terwijl 3e en 40 werden Ottenheimuit Baar- lo en Hintzen uit Roermond, se werd G. Jacobs uit Venray. Van de 40 senioren werd ie de Boer uit Venray, die een tamelijk gemak kelijke zege-behaalde, 2e Janssen uit Tienray, 3e vd. Westelaken, Deurne, 4e L. Janssen, Venray, 5e Gooffers, Blerick. Zo is dan deze Oirlose Kermiskoers een verdiend succes geworden voor de leden van de Venrayse Wielerclub, die hier meteen een goede repetitie hadden voor de aanstaande Venrayse Ronde. Uitslag wedvlucht duiven P.D.Y. De Zwaluw. Wedvlucht vanaf Noyon, afstand 303 KM. Opname 507 duiven. Los 10 uur. Windrichting N.W. Aankomst ie duif 2.31, laatste 3.12. Snelheid ie duif uil— 35. Prijswinnaars: J. Derks 1—2—43-120; P. Strybos 3 73-80—94; W. Thijssen 4—44 53 77—108—115; J. van Leuken 5—68— 110; P. Janssen G 6-17 101; P. Spee 7—20; M. Hendriks 8—125; P. van de Laar 9-38; H. Arts en Zn. 10; H. Beterams 11; H. van Ass 12; P. Wil- lems 13; H. van Els 14; G. Janssen 15 54—61 112; Jean Janssen 1631 P. van de Pasch 18—92; H.Vermeulen 19; J. Gonrmans 21—46; J. Boom 22— 49—78—89—102; P. Swaghofer 23—24 56-70: Th. van Houdt 25; Gebr. Hen driks 26—8i; P. Janssen en Zn 27—34 H. Strybosch 28—58-117; K. Sybers 29 69; Joh. Janssen 30—83; B. van Daal 32—37; M. Steegs 33—98; Jac. Verstegen 35 4S—126; Gebr. Ewalts 35; J. Bastiaens 39—63 106; G. Jans sen H 40; I-I. van Helden 4i; II. Bou ten 42; M. Duyf 45—104; H. v. Asten 47; J. Verstegen 50-7 1 90- 124; F. van Zwamen 51 11 s; M. Keyzers52; G. van Cu ijk 55; W. Cremers 57; W. Smits 59—91 - 110—123; W. Lormans 62; E. Vermeulen 64—71 72- Jaap Janssen 65—85—109; J. Arts 66; St. Servaas 67-87—95—111; II. Rutten 69—82; P. Philipsen 73; H. Peeters76 P. Kersten 79—99; M. Tonen 81 127 A. Loon en 86; Th. Arts 8S; A. Wil- lems 93—122; W. van Osch 97; L. Coopmans 09; A Smits 100 en over- duif; G. Boom 103; G. Vissers 105; P. Dings 107; J. Janssen 113; H. van der Heiden 114; J. Donders 119; P, Jacobs 121. H.H. Adverteerders gelieven er aan te denken dat in verband met de feestdag van O. H. HEMELVAART de advertenties één dag vroeger, dus Woensdag, moeten worden ingediend. Ook do copie moet Woensdagmorgen binnen zijn. Locomotief wild geworden. Op het station Heerlen reed een kolentrein, waarvan do remmen blijk baar defect waren, met grote snel heid op een rangerende locomotief. Deze machine kreeg zulk een hevige klap, dat zij langs de perrons over het gehele emplacement stormde en tenslotte een andere locomotief ramde. Óp het emplacement werd een ont zettende verwoesting aangericht. De machinist en stoker waren bijtijds van de machine gesprongen. Siuaasappelen en citroenen. In de Amsterdamse haven is aan gekomen het motorschip Brigitte Skou met isooton fruit van Valencia en Cartagena, namelijk 50.000 kisten sinaasappelen en citroenen. Bedevaart naar Lourdes. De Limburgse Bedevaart naar Lour des wordt dit jaar gehouden van 3 tot 11 Juni. Er zijn 800 deelnemers onder wie de Bisschop van Roermond Mgr. G. Lemmens. Bouwen goedkoper. Met ingang van 1 Juni zullen de maximum bouwprijzen per kubieke meter voor woningbouw worden ver laagd. Dit is mogelijk omdat de hout- voorziening ruimer is. Per woning zal voortaan 10 kubieke meter bout mogen worden toegewezen inclusief de deuren. In verband hiermede zyn de vast gestelde maximumprijzen voor na 1 Juni goed te keuren woningen voor laaghout veiminderd met f 1 per kubieke meter, die voor etagebouw van f 1.50 en f 2.50. Dat helpt nog huishouden „Rimboe-kisten" voor onze jongens in Indonesië De NIWIN gaat bijzonder zorgen voor de militairen op de buitenpos: en in Indonesië. Slagen de plannen, be reiken de NIWIN, Katholiek Thuis front, Prot. Int. Thuisfront en de Band Nederland —Indonesië wat zij zich hebben voorgesteld, dan zullen duizend „rimboe-kisten" binnenkort worden verscheept naar de veraf gelegen buitenposten en hun uitlo pers. Voor de „rimboekisten" houden de NIWIN en de organisaties, die met haar medewerken deze maand en de volgende een grote actie, die f 400.000 moet opbrengen. Voor dit geld krygen de jongens, die in de rimboe verstoken zyn van cabarets, filmvoorstellingen en derge lijke opvoeringen, een koft'ergramofoon met 25 platen, drie gecombineerde dam-, schaak- en dominospelen, an dere gezelscliapspelen en een gasoline lamp. Eind Me. zullen de eerste vylhon- derd kisten worden verzonden. Particulieren en verenigingen kun nen door het kopen van coupons geld bijeenbrengen voor de 'ontspanning van de jongens, die in de verlaten heid leven. Werkloosheid daalt. In de maand April daalde het aan tal ingeschreven mannelijke werklozen in ons land van 63.240 tot 57.524 Het aantal werkloze vrouwen daal de in dezelfde periode van 4084 tot 3852. Bij de mannelijke werklozen zyn 33.091 geheel werklozen (in Maart 34.942) 862 wachtgelders (778) en 23571 DUW-arbeiders (27.520). Het aantal aanvragen voor manne lijk personeel nam van 26.449 af tot 25.900; de vraag naar vrouwelijk per soneel steeg en wel van is.401 tot -19.138. Kolenbonnen Het huisbrandrantsoen 1949/1930 vastgesteld op 11 eenheden. Aange zien in het rantsoen van 12 eenheden voor het stookseizoen 1948/1949 on geveer 2 eenheden (4 mud) cokes waren begrepen, betekent het thans vast gestelde rantsoen, tezamen met de bonvrye cokes, een zekere verruiming van de consumptiemogelykheid. Voor het betrekken van bovenge noemde 11 eenheden is aangewezen bon 06 van de brandstoffenkaart TA 806. Deze bon dient zo spoedig mo gelijk, doch uiterlijk op 10 Juni a.s., bij de brandstoffenleverancier te wor den ingeleverd. Bonnen werkkleding Het Centraal distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen voor werk kleding H 14 en L 14 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werk kleding. De bonnen H 10 t.m. 12 en L 10 t.m. 12 zijn geldig t.m. 9 Juli a.s. De bonnen II 13 en H u en L 13 en L 14 en de ran'tsoenbonnen FC en F blijven voorlopig geldig. DISTRIBUTIEKRING VENLO. Uitreiking bonkaarten 909. In het til'dvak van 23 t/m 31 Mei zullen nieuwe bonkaarten 909 worden uit gereikt te Venray. De uitreiking vindt plaats op de datum, welke op de thans geldige bonkaarten is vermeld. De zitdag te YENRAY op Vrydag 27 Mei vervalt. NIEUWE BONNEN (Gqldig van 21 Mei t.m. 4 Juni) Voedingsmiddelenkaarten 905 141 Vlees (A, B, D) 100 g vl9es 142 Vlees (A, B) 300 gram vlees 143 Vlees (D) 100 gram vlees 145 Algemeen (A, B, D) 250 gram boter, margarine of vet 146 Algemeen (A, B) 500 gram boter, margarine of vet 147 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 148 Algemeen (A. B) 125 g koffie 152 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 giam korstloze kaas 154 Algemeen (Dl 250 gram boter margarine of vet 155 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabakskanrten 908 82 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak 84 Tabak (QC) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE,.MD, MF, MH 906 (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen, gemerkt met de letter N. De bonnen 124, 128, 129, 130, 131 133, 136, 137, 138 en 139 Algemeen der bonkaarten voor voedingsmid delen, kunnen vernietigd worden. VOEDSELBUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Graanlevering. Graantelers die een aanslag voor tarwe, rogge, haver, gerst of gemengd gewas voor oogst I94S kregen opgelegd, moeten deze voor 29 Mei voldaan hebben. Daar de C.C.D. na die datum met de controle op de bediyven zal beginnen, by die telers welke niet aan de verplichting vol daan hebben, hopen wy', dat alle telers die nog achterstallig zyn, voor 29 Mei zullen inleveren. Vanaf September 1948 is meerdere malen de gelegenheid geweest voor die bediy\en waar moeilijk de aan slag voldaan kon worden dit op het Bureau kenbaar te maken. Wjj ver wachten dan ook, dat niemand dit nagelaten heeft, mocht dit wel het geval zyn dan is hiervoor de laatste gelegenheid op Maandag 23 Mei var. 9 tot li uur v.m. op het Bureau. Zitdagen. Deze zuilen de komende week wederom normaal doorgang vinden en wel als volgt Maandag van 3—4 uur te Smakt, café Nellen; Dinsdag van 9— louur te Oostrum, café Camps; van 11 12 uur te Merselo, café Arts; van 2—2.30 uur Heide,'café Litjens; van 3—4 uur te Ysselsteyn, by G. Fleurkens; Woensdag 9—10 uur te Oirlo, café Drabbels; van 11 12 u. te Castenray café Kuypers; van 2—2.30 te Veulen, café van Gasselt; van -3 4 uur te Leunen, café Martens. BURGERLIJKE STANB van 13 t.m. 19 Mei 1949 GEBOREN Voermans Antonius, Leunseweg 16a Janssen Gerardina, Gasstraat 11 Schaeffers Louisa, Patersslraat 14 Janssen Wilhelmina, Langstraat 26 Theeuwen Antonetta, Landweertw. 12 den Holder Johannes, Ysselsteyn Peelplan Zuid Kamp B Hendrix Jeannetta, Oostrum D 42 Vermeulen Catharina, WeversloM76b van Daal Georgius, Oostsingel NW 12 OVERLEDEN van Dijck Gerardus J., oud 72 jaren, winkelier te Merselo. GETROUWD van Ooi Franciscus Peter C., oud 26 jaren, landbouwer, en Fleurkens Jacoba J., oud 23 jaren, beiden te Venray. Vullings Hendrikus G., oud 26 jaren metselaar en Coenen Gertruda J. P., oud 26 jaren, beiden te Venray. Verheugen Petrus J. G., oud 27 jaren, banketbakker te Roermond en Volle- bergh Maria A. P., oud 24 jaren, te Venray. van Tilburg Petrus, oud 32 jaren, landbouwer, en Emonts Maria C., oud 26 jaren, beiden te Venray. van Dijck Peter J., oud 41 jaren, landbouwer, en van der Burgt Lam- berdina, oud 41 jaren, beiden te Venray KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Bauden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sober Priester v. d. weekPater Domitius, Patersklooster, Tel. 502 Zondag: 6 u. lm. Truus Dy'kmans; 7 u. lm. Wilhelmina v. Erpen; 8 uur lm. Johanna Jacobs—Janssen; 8 uur vertrek van de H. Familie vanaf de markt naar Oostrum; 9 u. kindermis; 10 u. hoogmis Theodorus Schreine- makers, echtgenote, ouders en kin deren; 2 u. grote Congregatie, waar onder collecte St Petrus Liefdewerk; 3 u. kinderlof; 7 uur lof en rozen hoedje. Maandag Vandaag, Dinsdag en Woensdag zyn Kruisdagen; 6 u. pro cessie, waarna hoogmis voor alle overl. parachianen; "u. lm. Piet Janssen en zoon Theo; half 8 lm. Elisabeth Ouden hoven-ArD-; 8 15 gest. jaard. Notaris Linssen (sol. ïekl.); 9 u. pl. hoogmis by 50 jarig huwelyk v.Ham—Pouwels, Dinsdag6 uur processie, waarna hoogmis; 7 u. lm. Hendrica Hezen Ousters; half 8 best. jaard. voor Frans Schaeffers; 8.15 u. gest. jaard. Hendrik v.d. Heuvei (2e kl.) Woensdag: 6 u. processie, daarna hoogmis Cath. Maas—Swaghoven; 7 u, lm. Petronella Beerkens; half 8 lm. Ilenri Oudenhoven; 8.15 best. jaard. Wilhelmina Rumen—v. Houdt. DonderdagHemelvaartsdag, ge boden feestdag; 6 u. lm. voor behouden terugkeer van 2 broers uit Indië; 7 u. lm. Antonia Janssen; 8 uur hoogmis, waaronder de plechtige communican ten hun doopbelofte hernieuwen. De kinderen worden om 7.45 aan de meisjesschool afgehaald; 9.45 uur kindermis; half 11 lm. van Ham Pouwels, besteld door de buurt; 4 u. plechtig lof, waaronder toewijding aan O.L.Vrouw; 7u. lof en rozenhoedje. Vrydaghalt 7 lm. P.J. Bistervelds; 7 u. lm. voor overl. leden van Legioen v. Maria; half 8 lm. Jessie Leenders, besteld door de buurt; 8.15 gest. jaard. Ev. Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen (2e kl.). Vandaag begint de noveen t e.v. H. Geest. Na de H. Missen zyn voorgeschreven gebeden. Zaterdag: 6.30 O.L.Vrouw-hoogmis; 7 u. lm. Herman Bexkens; half 8 t.e.v. zuiverheid van Maria; 8 15 gest. jaard. Michiol Schraven en Anna Roolofs (3ekl.); 9 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar Jacobs—v.d. Eisen; 10 uur pl. huwelijksmis voor bruidspaar Gossens—Coenders. In de Meimaand is iedere avond om 7 u. lof en rozen hoedje. Heide. Zondag 8 uui lm. Cornelis v. Mey'el; 10 u. hoogmis overl. fam Janssen—Janssen; 3 u. rozenhoedje. Donderdag: 8 u. lm. t.e.v. St Jozef; 10 u. hoogmis; 3 u. rozenhoedje. Vrydag: 7 u. lm. uit dankbaarheid. PATERSKERK. Zondag: se Zondag na Pasen; 5.45 overl. moeder, 6.30 en 7.30, (lm. met instructie); 9 u. hoogmis met preek; 4.15 gez. Vespers; 5 u. lof met Fran ciscaans Kroontje. P.S. Maandag, Dinsdag en Woens dag Kruisdagen. Maandag half 7 Gertruda v. Dy'ck Smits en zoon Martinus; half 7 pro cessie in de kloostertuin v. d. vruchten der aarde; daarna pl.m. 7 u. hoogmis; half 8 fam. Bekkers—Verschuuren; half 7 Meimaandoefening. Dinsdag: 6 Gertruda v. Dy'ck— Smits en zoon Martinus; 6.30 behou den terugkeer uit Indië; 6.30 processsie in de kloostertuin voor de vruchten der aarde; daarna pl.m. 7 u. hoogmis; 7 u. Gerard Wismans (zijalt.); s uur Willem Janssen en echtgenote; 6.30 lof met Meimaandoefening, waarna verering der Antonius relikwie. Woensdag: 6.30 overl. ouder&en uit dankbaarheid t.e.v. St Antonius; 6 30 processie in de kloosteituin voor de vruchten der aard; daarna pl.m. 7 uur hoogmis; 8 uur Maria Franssen; 4.15 pl. gez. Vespers; 6 30 u. Meimaand- oefening; biechthoren van 3 6 en 6.30—8 uur. Donderdag Hemelvaartsdag (ver plichte Zondag); Gen. Abs. voor de leden der Derde Orde; 5 45, 6.30 oveil. moeder, 7.30 Th. v. Cuijck (leesmissen); I 9. u. pl. hoogmis; 4.15 pl. gez. Vespers; 5 u. pl. lof met Meimaandoefening. Vrijdag: 6 u. Maria Franssen; 7 uur Aleida Asselbergs—Pools en Cath. Meyers—Poels; 7.30 Leonard Janssen (zyalt.); 7.30 hoogmis; 8 u. overl. ouders Claessens—Wynhoven; 8.30 tot zekere intentie; 6 30 lof met Meimaand oefening. Zaterdag 6 u. Gertruda v. Dy'ck - Smits en zoon Martinus; 7 uur uit dankbaarheid; 7.30 Gertr. Wismans— Gooren als lid v.li. Koordje; 6.30 lof met Mejmaandoefening; biechthoren 's Zaterdags van 3 6 en van 6.30—8 u. Deze week 5 H. Missen voor Maria Franssen en iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. Mededeling Derde Orde. Zondag om 10.30 onderricht voor novicen jongens en mannen in het klooster. Zondag a.s. 29 Mei, bedevaart van de gehele Derde Orde naar O.L.Vrouw van Oostrum. Om 9 u. vertrek vanaf paterskerk, na aankomst hoogmis. PAROCHIE H. Catharina, LEUNEN Zondag: 5e Zondag na Pasen; 7 u. H. Mis voor de parochie; half 9 H. Mis voor Maria Thijssen—Direks; 10.15 u. hoogmis als jaarg. voor beide echt genote van Theodorus v. Cuy'ck; half 12 H. Familie voor de jeugdafdeling; half 3 congregatie der meisjes; 3 uur lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag zijn de Kruisdagen; om 7 u. H. Mis, daarna Kruisprocessie. Maandag: 7 uur hoogmis als jaarg. voor Maria Jenniskens—Friezen; 10 u. pl. hoogmis van dankzegging by het 25 jarig huwelijksfeest Goumans— Peeters. Dinsdag: 7 uur hoogmis als.jaar&. 70or Joh. Willems en Anna Thielen; half 9 sol. zieledienst voor overl. fam. Goumans—Peeters; 9 uur huwelyks- hoogmis voor 't bruMspaar Vullings— Coenen. Woensdag7 u. hoogmis als jaarg. voor Frits Martens, Anna Jacobs en overl. familie; half 9 gez. zieledienst voor de afgestorven fam. Vullings Coenen; 's avonds biechtgelegenheid van 6—8 uur. Donderdagfeest van 's Heren- hemelvaart, verplichte feestdag; 7 u. H. Mis Hendrikus Bom en Gertrudis Beclet; half 9 H. Mis voor de parochie; 10 u. hoogmis van dankzegging vol gens intentie; 3 uur Vespers van 's Heren-hemelvaart. Vrydag: half 8 H. Mis voor Gertr. van Dyck Smits; heden begint de noveen van voorbereiding op het Pinksterfeest. Zaterdaghalf 8 H. Mis Petronella van Rens; biechten van 6—half 8; half 8 lof t.e.v. O.L.Vrouw. In de loop dezer week rondgang voor de 2de H. Mis in Overbroek en Scheide. PAROCHIEKERK OOSTRUM Zondagvijfde Zondag na Pasen; half 7 H. Communie; 7 u. vroegmis; 8.45 bedevaart H. Familie Venray; 10 uur hoogmis; 3 uur pl. Lof ra6t preek en ommegang over de Vlasakker. Maandaghalf 8 gest. gez. jaarg. voor de overl. fam. Jacobs—Noyen;

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2