Be midd tend SPORT opgenomen, dat de accijns op suiker binnenkort zal worden verlaagd en dat in verband daarmede ook spoedig een verlaging van de suikorpiijs zal kunnen worden tegemoet gezien. Dit bericht is, naar van bevoegde zyde wordt medegedeeld, voorbarig, aan gezien de verlaging van de accijns op suiker pas kal plaats hebben, nadat een daartoe strekkend verdrag met Be'giö en Luxemburg zal zijn tot stand gekomen en bij wet zal zijn g-> dgekeurd. Wetsontwerp materiële oorlogsschade verworpen Op het congres, dat de Federatie voor oorlogsgetroffenen Zaterdag j.l. in Den Bosch hield, heeft men het wetsontwerp op do materiële oorlogs schade met wat er aan en by hangt verworpen, omdat het. geen zekerheid geeft, dat de getroffenen hersteld zullen worden en hun sociale en economische posities in verhouding tot de niet-gotroffenen. Do Federatio kan er wel mee ac- coord gaan, dat dit wetsontwerp direct tot noodwet verheven wordt, om zo doende de ergste nood vast te lenigen. Daar zijn dan echter voorwaarden aan verbonden. Zo zal in de noodwet moeten wor den vastgelegd, dat binnen 5 jaren een definitieve regeling zal volgen, op grond van integraal herstel, verder, d it de oorlogsgetroffenQn principieel recht kunnen doen gelden op vol- vergoeding. GRENSCORRECTIES in de Tweede Kamer De grenscorrecties zyn deze week ook ter sprake gekomen in de Tweede Kamer, die zich nu niet zo byster enthousiast uit liet over deze „af- schepery". Op de eerste plaats was zy van mening, dat deze grenscorrecties niets mochten afdoen aan de schadever goeding, die aan Duitsland gevraagd zou worden by de vredesconferenties, terwijl zij verder van oordeel was, dat annexaties hierdoor niet uitgesteld moesten worden. De regering was zelf ook teleur gesteld, maar deze grenscorrecties waren slechts technische verbete ringen. Zo wordt de hals by Sittard van 5 tot 12 km verbreed. In de achterhoek .en by Nymegen worden inhammen in de grens gedicht. Dat is alles by elkaar een droevig beetje. Lichtingen 1941 tot en met 1943 worden gekeurd. Naar de Msb. verneemt, wordt overwogen de jongemannen van de lichtingen 1941 tot en met 1943 als nog te keuren. He* ligt echter geenszins in de bedoeling deze per sonen voor zover zy worden goedge keurd, op te roepen voorde militaire dienst. Men wil alleen door een vry op pervlakkige keuring te weten komen of deze jongemannen, wanneer zij zich eventueel voor de Nationale Re serve aanmeldon, daarvoor ook ge schikt zyn. Subsidie pootaardappelen Het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed maakt in aansluiting op voorgaande publicaties bekend, dat het heeft besloten de tegemoetkoming aan telers van pootaardappelen vast to stellen op f 7.50 per 100 kg voor klasse A; f 6.— per 100 kg voor klasse AB; f3.— per 100 kg voor klasse B; f 1.50 per 100 kg voor klasse C; Deze tegemoetkoming wordt alleen gegeven over de hoeveelheden die een teler per ras en klasse minder dan 8000 kg, per ha heeft laten plomberen van de daartoe aan gewezen exportrassen. Vreemdsoortige overval. Een Mjarig meisje, dat met haar I2jarig zusje in de avond by bot afgelegen sportterrein te Blerick wandelde, werd het slachtoffer van een werkwaardige overval. Drie meis jes van )8 tot 20 jaar, het gezicht verborgen achter een masxer, over rompelde de meisjes en brachten haar met een schaar verwondingen toe aan wang en arm. Aardbeving. Zondag werd in Zuid-België in de buurt van Mons (Bergen) een lichte aardschok waargenomen, die enige schade aanrichtte. Een vrouw werd gewond en moest naar het zieken huis worden vervoerd. AMERIKA. Nauwelijks ishet Noord-Atlantische Pact ondertekend door de betrokken ministers, of de stafchef van het Amerikaanse leger dringt aan op een militair hulpprogramma, ter verster king van West-Europa. Hiermede geeft de hoogste Ameri kaanse legerleiding wel blijk van vertrouwen, immers als m n niet gelooft, dat een eventuele Russische aanval op het Westen, in het Westen zelf kan worden tegengehouden, dan is het dwaasheid om millioenen in dit hulpprogramma ie steken. Zo blykt dus, dat het Atlantisch Pact niet alleen vrye landen ver enigt, maar ook sterker en krach tiger maakt, waardoor zy zonder vrees de toekomst tegemoet kunnen zien* Zo staat dan nu de wereld in twee stukken gesplitst. Amerika en West- Europa aan de ene zijde Rusland en zyn satelieten aan de andere kant. Of wil men het in cijfers uit drukken: staat het Westen met 15 pet. meer mensen, 8 maal meer olie, m maal meer scheepsruimte, 3 maal meer staal en 2 maal meer steenkool legen Rusland, dat in elk laad ter wereld zyn aanhangers heeft, dat wr«et. in elke regering. Maar Stalin zal zich wel tweemaal bedenken, voor hy hetzelfde doet als een Hitler, die eens zyn plaats in- uam. Het Westen is sterk, zolang het zelf wil en wee het land, dat zyn plicht in deze. niet kent. Het zal do droeve weg gaan van de Oost- Europesche Staten. Engeland In het Amerikaanse Boston hield W. Churchill vorige week een indruk wekkende rede, waarin hij de veertien mannen van het Kremlin er van be schuldigde, milioenen mensen onder de knoet te houden en te streven naar een wereldheerschappij die zelfs in het verdorven brein van een Hitier niet is opgekomen. Churchill, een der eerste die na de grote overwinning waarschuwde voor Rusland en aanvankelijk niet gelooft werd, is er van overtuigd, dat Europa al lang communistisch zou zijn indien Amerika geen atoombom had. Zyn woorden „Indien wy standvastig by elkaar blijven en in geen onkel9 vorm de tyrannie en het slechte bevredigen dan kan de vrede alsnog gehandhaafd blyven, omdat wy dan het sterkste staan", onderstrepen wel duidelijk de betekenis van het Atlantisch Pact. JEUGDVOETBAL Venray B Terslaat Wansvum A Zondag j.l. brachten ons aan de Oostsingel 2 wedstrijden, die ons nog lang zullen heugen n.I. Venray A Oostrum A en Venray B—Wanssum A. Venray A en Wanssum A, beido can- didaten voor het kampioenschap met 'n gelijk aantal punten, waren vast van plan om geen vergissing te maken. Maar voetballen blijft iets wisselvalligs. Venray A—Oostrum A gaf in het begin een gelijk opgaande strijd te zien. Venray werd echter hoe langer hoe sterker, maar de Oostrum verde diging met de keeper aan het hoofd waren op hun qui-vive. Venray's aanvallen bleven te door zichtig en diverse mooie kansen wer den gemist. Een door Venray's links binnen ingezet doelpunt werd geannu leerd wegens buitenspel. Dé rust ging in met een blanco stand. Na de rust drong Venray nog meer op en werd Oostrum geheel op eigen gebied teruggedreven. Tot doelpunten kon het echter niet komen en het opdringen van Venray's achterhoede gaven nog moeilijke ogenblikken voor Venray's keeper, die echter door resoluut ingrijpen erger kon voorko men. Tegen het einde van de wed strijd gaf een niet door de scheids rechter geconstateerde handsbal, door één der Oostrumspelers veroorzaakt, groot misnoegen by de Venray-spelers, daar ze hierdoor de kans op de over winning definitief zagen tenietgaan. Het einde kwam overanderd 0—0. Venray B trok te velde tegen het sterke Wanssum A, evenals Venray A ook candidaat voor het kampioen schap. De Venray supporters hoopten op een goed resultaat, al was ieder een overtuigd van de nederlaag van het B-elftal. De mannen van Venray B dachten er ochter anders over en waren vast van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen. Aanval op aanval van Wanssum werd gekeerd en de terug getrokken binnen spelers van de voor hoede hielpen daarbij een geducht handje mee. Na een kwartier spelen werd by een goed opgezette aanval van Venray de Wanssum-aehterhoede gepasseerd en had door een schot van de vrij staande rechtsbuiten van Venray de keeper van Wanssum het nakyken. 1 —0. Dit gaf Venray B een zeker zelfvertrouwen, terwijl Wanssum zich nog niks ongerust voelde over dit tegenpuntje. De stryd verplaatste zich in een snel tempo en de sterke spil van Wanssum kon zyn normale spel niet ontplooien wegens speciale be waking van een der Venrayse spelers. Al was Wanssum meer in de aanval, de uitvallen van Venray waren niet minder gevaarlijk en nog voor de rust zagen we Venray voor de 2e keer doelpunten 2—0. Iedereen wreef zich de ogen uiten de teleurgestelde Venray A spelers, nog niet geheel bekomen van de schrik van de vorige wedstrijd, staken hun enthousiasme voor de goede resultaten van hun clubgenoten van B niet ODder stoelen of banken. De rust brak aan en men was bang voor het geduchte kwartiertje van Wanssum. Venray B met z'n mooie voorsprong dacht er het zijne van en speelde hard werkend maar rustig tegen het reeds zenuwachtige Wans sum verder. Wanssum zette alles op alles en inderdaad gelukte het hun een tegenpunt te maken 2—1. Er was nog niets verloren en Ven ray's aanvallen bleven gevaarlijk. Een hard schot van de goed spelende linksbuiten ging rakelings over de lat, maar een van de volgende aanvallen, door Venray ondernomen, had meer succes en de goed spelende midvoor, gesteund door de rest van de ploeg maakte by een uitval een keurig doelpunt 3 1. Wanssum wilde niet versagen, maar zag wel dat 3 doelpunten scoren voor de overwinning veilig was, toch wel veel was. Bij een aanval van Wans sum, waarby een lichte handsbal werd gemaakt, door een der Wans- sum-snelers, werd Venray B toch noodlottig door een fout van de keper 3—2. De spanning werd ondraaglijk en de minuten werden geteld. Vlak voor het einde ging de bal via een Ven ray's been .over de outline en dus corner voor Wanssum. De corner word genomen, de bal bleef voor het doel zweven, maar gelukkig schoot een Venray's been de bal in de rich ting van het middenveld en floot de goed fluitende scheidsrechter het einde van deze voor Venray B eerlijk verdiende overwinning. Onder gejuich van de supporters, niet in het minst van de A spelers, die hierdoor hun kampioenskansen met 100 pet. zagen gestegen, trokken de overwinnaars zich in de kleedkamer terug. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAÜTEREN •Telefoon 335 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten" aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS DINSDAG 12 April CONSULTATIEBUREAU voor kleuters. Donderdag 14 April GEEN consulta tiebureau voor zuigelingen. Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat van Dinsdag 5 April a.s. tot en met 19 April a.s. ter gemeentesecre tarie dezer gemeente, afd. I kosteloos voor eenieder ter inzage liggen de navolgende stukken betreffende do onteigening door het Collego van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw van een perceelsge deelte ten name van de gemeente Venray en ten behoeve van het bouwplan 1949: a. een aanzegging van genoemd College; b. een lyst, waarop het onteigen de perceelsgedeelte is vermeld; c. een kaart," waarop het ontei gende perceelsgedeelte is aangeduid. Venray, 4 April 1948. De Burgemeester van Venray, Mr. A. H. M. JANSSEN. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray breugen ter algemene kennis der ingezetenen dezer gemeente, dat het College" van Algemene Commis sarissen voor de Wederopbouw, van Alkemadelaan 350 te 's Gravenhage, voornemens is ten behoeve van het Bouwplan over te gaan tot onteige ning van een aantal percelen en perceelsgedeelten ten name van de gemeente Venray. Een lyst van kadastrale nummers van de te onteigene percelen en per ceelsgedeelten, alsmede een kaart waarop zy zyn aangeduid, liggen vanaf heder. tot en met 20 April 1949 kosteloos voor eenieder ter in zage ter gemeentesecretarie afd. I. Op Donderdag 21 April 1949 des namiddags 12 uur zal ten gemeente huize alhier een zitting worden ge houden door een daartoe aangestelde commissie teneinde eventuele bezwa ren tegen deze onteigening aan te horen. Belanghebbenden kunnen tot uiter lijk twee dagen-voor deze zitting ook schriftelijk hun bezwaren indienen by het College van Algemene Com missarissen voor de Wederopbouw voornoemd. Venray, 5 April 1949 Burgemeester en Wethouders vnd. A. II. M. Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris, Herkeuring van trekhonden Het Gemeentebestuur van Venray brengt ter algemene kennis, dat een herkeuring van trekhonden en hon denkarren wordt bevolen, welke zal worden gehouden op Donderdag 2i April a.s. des voormiddags om 11 uur te Venray, Henseniusplein, voor de gehele gemeente. Venray, 6 April 1949. WAARSCHUWING Houders en bestuurders van motor rijtuigen worden gewaarschuwd, dat zeer strenge controle zal worden ge houden op de nummerplaten van motorrijtuigen. De geldende bepalingen zynHet nummer met letter mag niet anders worden aangebracht dan in witte on uitwisbare tekens (dus niet met kryt), op donkerblauwe achtergrond, aan gebracht, hetzij door aanhechting in vaste stand (dus niet met een ijzer draadje), op verticaal geplaatste recht hoekige (dus niet met schuine hoeken) metalen platen, hetzy doorschilderen op verticaal geplaatste rechthoekige (dus ook niet met schuine hoeken) velden. De letter mag niet anders worden geplaatst dan, hetzij midden boven, hetzy vóór het nummer, in het laatste geval daarvan ter halver hoogte ge scheiden door een horizontale streep (streep lang 15 mm, breed 10 mm). De hoogte van de cijfers en de letter is 90 mm, breedte (behalve het cijfer 165 mm; dikte der lijnen 15 mm; ruimte tussen de verschil lende tekens 15 mm. Bij motorrijtuigen op 2 wielen kun nen de genoemde afmetingen tot de holft worden verlaagd. Zowel de eigenaar als de bestuurder zyn voor overtreding van de bovenstaande be palingen verantwoordelijk. De Opperwachtmeester Groepscommandant, WJ. STEERNEMAN. Getonden: Zilverbon, Thyssen Oude Oostr.weg 23; glazen rozenkrans, H. Janssen Langeweg 41; bruine hoed, Hendriks Veltum L74; lederen herenhandschoen P.H. Rongen Hansenberg B 26; rozen krans en haarkam, Ariaens-Kosmans Grotestraat. R.K. Ayondnijverheidsscliool te "Venray. Bij de gehouden examens op deze school behaalden 10 leerlingen hun vakdiploma, t.w.: L. G. W. Reintjes en C. M. Mens te Leunen; A. G. M. Heynen te Oos trum; M. H. J. Groenen, J. M. G. Reynders en H. W. M. Koopmans te Venray; P.J.Koonings te Ysselsteyn; J. M. Rutten te Oostrum; P. J. van de Goor, Veulen en J. J. Clevers te Venray. Van het totaal der 117 leerlingen werden er slechts 15 niet bevorderd. Parochienieuws. Woensdag 13 April a.s. zal er in de Parochiekerk een Paaswake ge geven worden voor ALLE jongeman nen van 17. jaar en ouder. Wy doen dit als naaste .voorbereiding op onze Paasbiceht en Paascommunie. Jongemannen maakt die avond vry en komt allen te kerke. OFornamemarkten rundvee in verband met Pasen. In verband met de Paasdagen zal de overnamemarkt te Venray gehou den worden op Woensdag 20 April a.s. Tevens is het dan marktdag. Waarschuwing. Tegen een 33-tal hondenhouders in deze gemeente werd reeds procesver baal opgemaakt wegens het niet aangeven dezer dieren. De boete, die bierop wordt geheven, is niet mals en bedraagt f 17.50. Bekroond. Op de te Utrecht gehouden slagers- vaktentoonstelling werden de volgen de prijzen behaald: ie prijs droogworsf, 2e pry's boter hamworst en 2e prijs beenham G. Léenders; 2e prijs Berliner leverworst en 2e prifs sierstuk M. Goumans. Eerv. verm. boterhamworst H.Poels. Jongens van 14—17 jaar. Vandaag, Zaterdagavond om 8 uur in de Parochiekerk is weer Jeugd- H. Familie. Ook jongens, die geen lid zyn, kunnen deze keer toch komen. Op voor onze H.K.W. De Nederl. Kath. Bond van Admi nistratief, Verkopend en Verzekering- personeel „St. Franciscus van Assisie" afd. Venray, maakt bekend, dat de grote voorlichtingsvergadering wordt gehouden op Donderdag 28 April om 8 uur 's avonds in Hotel de Zwaan. Geachte collega's, komt allen naar deze "zeer belangrijke vergadering. Collega A. W. Janssen, districts bestuurder van onze organisatie, zal u dan spreken over: „De komende structuurwijzigingen in het sociaal economische leven en hun betekenis voor de hoofdarbeiders." Collega's U moogt deze gelegenheid niet laten voorbijgaan. Kom daarom naar deze bijeenkomst en komt niet alleen, wijs uw familielid, uw vriend of vriendin, uw collega, met wie u dagelijks werkt, op deze ge legenheid, om kennis te maken met enkele meest actuele kwesties, welke op het ogenblik aan de orde zyn voor allen, die op de oen of andere manier in het bedrijfsleven werkzaam zijn. Breng ze mee, ook voor hen staat veel op het spel Het Afdelingsbestuur. Overnamemarkt. Maandag waren aangevoerd 27 stuks slachovee, 22 kalveren. Er waren verder nog 7 stuks ge- bruiksvee en 80 biggen, waarvan de prijzen 40 tot 57 gulden beliepen. Zandverstuivingen. Het stormachtige weer van Maan dag veroorzaakte aan vele akkers belangrijke schade door verstuiving van veelal pas omgeploegde en met haver bezaaide percelen. Een flinke beplanting, die sinds jaren achterwege bleef en grotendeels werd uitgeroeid, zou hier uitkomst brengen en veel schade voorkomen. Jubileum Pastoor Linssen te Grubbenvorst, die van 1934 tot 1939 kapelaan was in de parochie St. Petrus Banden, herdacht Dinsdag j.l. de dag, waarop hij voor 25 jaren priester werd gewy'd. Ontwikkeling en Ontspanning Dinsdagavond sprak Anton Vc.n Duinkerken over„De Strijd om de Katholieke Cultuur in Nederland". Het ie deel was een voorbeeldige geschiedenisles. Boeiend, pittig, ge kruid met geestigheid wel het meest treffend was hoe de spreker dikwijls met enkele korte woorden zijn gehoor een situatie uit het verleden kon doen doorleven. 1581 Unie van Utrecht, begin van de uitstoting der Katholieken in Ne derland. Dat duurde tot 1796. Belang rijke culturele ontplooing was niet mogelyk wegens schaarste aan stoffe lijke en geestelijke middelen. Toch zjjn er hier en daar wel belangrijke prestaties verricht; zo door de pries ter-dichter Halpaert van der Wielen. 1796: Formele gelijkstelling van de (Katholieken met andersdenkenden. De eerste seminarie's komende Waterstaatskerk geeft een beeld van het. katholieke cultuur leven dier dagen. De verdere ontplooing in de 19e eeuw geeft spreker weer door vier personen kort te belichten Joachim le Sage ten Broek, de ka tholieke journalist; Cornelius Broere, de katholieke intellectueel (buitenge woon duidelijk toonde de spreker aan hoe 't mogelijk was dat er in die tijd zulk een bewondering voor Broere's detbyrambe bestond); Joseph Alber- dingh Thym, de katholieke cultuur historicus en Dr. Schaepman, de rede naar en staatsman. (De bespreking van diens jeugd-gedicht „De Paus" was weer een van de hoogtepunten in deze rijke lezing). Na Schaepman, in de 20e eeuw, gaat de erfenis over op velen. In het 2e gedeelte beantwoordde van Duinkerken de vragen waarom moeten wy strijden voor een katho lieke cultuur en hoe moeten we dat doen. Na een zeer duidelijke verkla ring "van het woord „cultuur"be heersing van de stof door de geest oen eigen uitdrukkingswijze kwam spreker tot de conclusie, dat wij voor katholieke cultuur moeten strijden, omdat wy steeds moeten zoeken naar onze juiste uitdrukkingswijze jegens God, de uitdrukkingswijze waardoor wij Hem het best ae eer brengen waartoe wij geroepen zijn. Onze stryd moet gevoerd worden met vertrouwen. Godsvertrouwen, onderling vertrouwen, zelfvertrouwen. Moed, in 't bijzonder: moed tot.eer lijkheid en met beleid. In een bewogen peroratie drukte de spreker zijn gehoor dat op 't hart. In zyn slotwoord dankte dokter Veraart op deze laatste ontwikke lingsavond van het seizoen het pu bliek voor zijn onmisbare medewerking waardoor dit geslaagde programma tot stand kon komen. In 't bijzonder ging zyn dank uit naar de abonne menthouders. Er werden 189 betaalde pax-partouts uitgegeven en 179 betaal de abonnementen voor gewone avon den. De losse entrée's voor de tien gewone avonden beliepen 325; boven dien werden 3 buitengewone avonden gehouden en 1 extra Hongarye-avond ingelaster waren toen ongeveer 550 aanwezigen. De gehouden enquête had als resul taat opgeleverd, dat de meesten Dinsdag en Woensdag als vaste avond voor O. en O. prefereerde. Tenslotte dankte dr. Veraart de Rector van het Gymnasium voor zyn medewerking, de pers en zijn mede bestuursleden, in het bijzonder mej. A. van Bragt en de heer J. Verheggen, die in hoofdzaak en op zo voortreffe lijke wy'ze de administratie der O. en O.-avonden hebben verzorgd. Eindles Landbouwschool. Op 4 April had de eindles van de Lagere Landbouwschool „St. Mar- tinus" te Venray plaats. De Voorzitter A. Poels heette de genodigde autoriteiten en ouders der leerlingen van harte welkom. Hierna kreeg 't Hoofd der School dhr. J. Wijnhoven het woord. De leerlingen werden nog allen op de door hen opgedane kennis getest. Na een korte pauze werd gezongen „Kruis en ploeg" en door een der leerlingen werd gedeclameerd. Hier na werd gezongen „'t Lied van de boer" en de declamatie „De Zaaier" voorgedragen. Vervolgens kreeg Dr. Droesen, als voorz. van de Yer. Lb. het woord. Spreker schetste in 't kort het nut van het landbouwonderwijs, dat de grondslag legt vooreen goede, hechte landbouworganisatie. Rykslandtouwconsulent ir. Zeguers feliciteerde de leerlingen en spoorde aan tot lezing van „Boeren Tuinder" en andere landbouwlectuur. Vervolgens lichtte dhr. Poels de verbouwing van de school toe en spr. k de hoop uit de Landbouw- winterschool in Venray gevestigd zou worden. Weth. Pubben sprak een kort dank woord, waarna dhr. P. Reynen na mens de leerlingen dankte en aan 't hoofd der school een geschenk aanbood. De volgende leerlingen ontvingen het diploma Jos. Bouten, Venray; Chr. Bovee, Hol thees; W. Clephas, Veulen; J. van Dijk, Leunen;-L. v. Dyk, Venray; M. Gielen, Blitterswijk; J. de Hanraets, Meerlo; K. Hermans, Blitterswyckj P. Janssen, Ysselsteyn; Fr. Janssen, Maashees; K. Jenniskens, Wanssum; P. Kersten, Smakt; P. Loonen, Leunen; J. Poels, Heide; A. Poels, Merselo; P. Pouwels, Heide; J. Peters, Wanssum; P. Reynen, Blitterswijk; A. v. Stip hout, Merselo; Fr. Schelbergen, Oos trum; J. Tielen, Oostrum; Jos. Weys, Castenray; M. Wismans, Merselo; Jac. Wijnhoven, Oirlo. Te Horst werd aanbesteed het bouwen van 5 Peelboerderyen. De laagste inschrijver voor de massa is firma Jos. Keysers en Zn te Horst voor f 48.630. De hoogste inschrij vingssom bedroeg f 60.150. Te Lottum hebben zich vergif tigingsverschijnselen voorgedaan bij de familie V. Dit wordt toegeschre ven aan het eten van haring. Te Roermond stond voor de Rechtbank terecht de sojarige J. E. te Roermond, die op 1 Maart j.l. zyn schoonzoon doodschoot, nadat deze gedreigd had de gehele familie te zullen vermoorden. Eis 2 jaar gevan genisstraf. E. werd hierop in vrijheid gesteld. Te Reuver is de schuur met stalling van de landbouwer de Rijk afgebrand. Zyn gehele veebezit, nl. 3 koeien, 1 vaars en 7 varkens gingen verloren. DISTRIBUTIEKRING VENLO. Wijziging zitdagen In verband met Goede Vrijdag en Pasen worden de zitdagen voor pu bliek en handelaren in de weken van 11 tot en met 23 April gewijzigd en gehouden als volgt: Afdeling Handel: Maandag 11 April Venray, slagers en tabak. Dinsdag 12 April, Wans sum. Woensdag 13 April, Venray, codeno's 1000 en 2000. Woensdag 20 April, Venray, codeno's 4000. Donder dag 21 April, Oirlo. Vrijdag 22 April Venray, codeno's 3000_ en vleeswaren, fabrikanten. Voor het publiek: Oirlo (Castenray) Donderdag 21 Apr. Venray Maandag 11, Woensdag 13, Woensdag 20 en Vrijdag 22 April. Wanssum Dinsdag 12 April. N.B. Van Vrijdag 15 tot en met Maandag 18 April zyn alle loketten gesloten. Uitreiking nieuwe Bonkaarten In het tydvak van 11 April tot 1 Juni a.s. zullen nieuwe bonkaarten worden uitgereikt aan personenr wier stamkaart is voorzien van een con trolezegel, behorende tot de kring Venlo; aan personen, ingeschreven in het Centraal Bevolkingsregister, als mede aan personen, die door hun werkzaamheden tijdelijk in de kring Venlo verblijf houden. Uitgereikt worden: Levensmiddelenkaarten KA, KB en KD 909 aan niet-zelfverzorgers; Levensmiddelenkaarten LA^ en LB aan zelfverzorgers vlees; Toeslagkaartjes aan a.s. en jonge moeders. De aanvangsdatum van deze kaar ten is bepaald op 31 Juli 1949. Het afhalen der nieuwe bonkaarten dient te geschieden op de datum welke op de thans geldige bonkaar ten is vermeld. Door het publiek mede te brengen: Stamkaarten met inwisselingsbonnen 905; a.s. en jonge moeders, tevens't inlegvel CA of CB. Afhalen Bonkaarten Ysselsteyn: De aandacht van do inwoners van Ysselsteyn wordt er op gevestigd, dat de datumstempel Vrijdag 15 April (Goede Vrijdag) op de bonkaarten niet juist is. Deze moeten worden afge haald op Donderdag 11 April a.s. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Handel in fokrarkens Te Venray op de markt zal eens per maand (derde Maandag) de han del in fokvarkens, zowel fokzeugbn als opfokzeugen zyn toegelaten. Zitdagen. De komende week zullen de zit dagen gehouden worden als volgt: Dinsdag 9 10 te Oostium, café Camps; van 11 12 te Merselo, café Arts van 1.30—2 te Heide, café Litjens; van 3—4 te Ysselsteyn, Fleurkens; Woensdag 9— 10 te Oirlo, café Drabbels van 11 12 te Castenray, Kuypers van 1—2 te Veulen, van Gassel van 3 4 te Leunen, A. Martens. Op de zitdagen te Heide, Yssel steyn, Leunen en Veulen is de assis tent van de R.L.V.D., Ant. Willems aanwezig voor inlichtingen betreffen de subsidieering grasland, groenvoe- derverbouw, mestvaalten, electrische weideafrastering, gierkelders en si lo's. Rekeningen en certificaten kunnen ook op deze dagen ingeleverd worden. Rekeningen moeten gezegeld en voor voldaan getekend zijn en tevens moet do naam en het juist adres op de rekeningen vermeld zijn. Certificaatnummers moeten op de rekening vermeld zijn, voor zover zy niet ingeleverd kunnen worden. Gegadigden voor silobouw, ook zonder subsidie, worden dringend verzocht te willen komen. Voor be kistingen en materialen kan zonodig gezorgd worden. De landbouwers van Venray en de Smakt kunnen hiervoor Woensdag a.s. van 10 tot 11 uur zich op het Bureau vervoegen. De PI. Bureauhouder, H. EMONTS. NIEUWE BONNEN (Geldig van 10 t.m. 23 April) yoedingsmiddelenkaarten 905 osi vlees (A, B, D) 100 gram vlees 082 vlees (A, B) 400 gram vlees 083 vlees (D) 100 gram vlees 085 algemeen (A, B, D) 250 gram boter, margarine of vet 086 algemeen (A, B) 250 gram boter, margarine of vet 087 algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 092 algemeen (B) 500 gram boter, margarine of vet 094 algemeen (D) 123 gram boter, margarine of vet 095 algemeen .(D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabakskaarten 903 73, 74 tabak (QA) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 75 tabak (QC) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 905, (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen, gemerkt met de letter K. (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen) De niet-aangewezen bonnen 069,070, 07i, 073, 076, 077, 078 en 079 van de bonkaarten 903 en de bonnen 62, 65, 68 en 71 van de tabakskaart QA 903 kunnen worden vernietigd. BURGERLIJKE STAND van 1 t.m. 7 April 1949 GEBOREN Rongen Leonardus F., Oirlo E 10 Custers Maria H. A., Stationsweg 3 Beerkens Gerarda H. J., Hiept M 86 Kunen Petronella J. M., Castenray F 12 Janssen Maria, Grotestraat 3 Achten Petronella W. M., Oirlo E 19 Bisschops Maria S. L., Maash.weg 53 de Bruyn Henricus G. M., Langstr. 7 OVERLEDEN Versteegen Maria E. echtgenote van Cremers Gerardus H., oud 66 jaren, Castenray. ONDERTROUWD Peeters Gerardus L., oud 31 jaren, en Steeghs Maria P. J., oud 25 jaren, beiden te Venray. Vullings Hendrikus G., 26 jaren, metselaar en Coenen Gertruda J. P., oud 26 jaren, beiden te Venray. GETROUWD van Mil Wilhelmus H. H., oud 24 jaren, timmerman en Wientjens Jo hanna M., oud 19 jaren, beiden te Venray. Jeurissen Mathieu, oud 31 jaren, te Horst en Hendriks Carolina Antonia, oud 24 jaren te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrns-Bamlen PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sober Priester v.d. week Pater Domitius, patersklooster tel. 502 ZondagPalm-Zondag, 6 u. leesmis Johanna Jacobs—Janssen; 1 uur lm. Wilhelmina v. Erpen; 8 u. lm. Hen ricus Hoevenaars; 9 u. lm.; 9.45 palm wyding, processie, hoogmis. Vandaag 2e collecte voor H. Graf. 3 u. kinder lof; 7 u. Lydensmeditatie en lof. Maandaghalf 7 zielemis voor 'ille overleden parochianen; 7 u. lm. overl. fam. Bouten—Verschuuren; half 8 lm.

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2