De Klokkeluier spreekt voor de Kath. Arbeiders Vrouwen SPORT De toestand in van deze week BEL BH 32 Verleden week hebben de man nen geluisterd naar het luiden van de klok. Ze hebben de KLOK horen luiden en ze wis ten waar de KLEPEL hing. In grote opkomst hebben ze de parochiekerk gevuld en gegre pen hebben ze nu het klokke- touw om de KLOK VAN GOD over Venray te laten klinken. Arbeidersvrouwen, nu bent U weer aan de beurt. Voor een paar maanden terug was de zaal volop bezet en we rekenen nu wéér op een laten we eer lijk zeggen massale opkomst. De titel van de toespraak van de klokkeluier is: „MOOISTE GESCHENK". Datum: Woens dag 6 April. Paatszaal Schel len, om acht uur. U krijgt er natuurlyk weer een lekker kppje koffie by, maar weet U wat U doet Breng in Uw tas een KOPJE mee. Voor de inhoud zullen wy over vloedig zorgen. fëen HadióZendei VÓÖÏ 141. de P, aus. Na ryp beraad hebben de Neder landse Bisschoppen besloten de ge lovigen te vragen* aan de Heilige Vader een nieuwe radio-zender aan te bieden by gelegenheid van zyn gouden priesterfeest Dit werd medegedeeld in de brief van de Aartsbisschop en de Bisschop pen van Nederland, die Zondag in alle Nederlandse kerken is voorge lezen. De Paus, zo wordt in de brief medegedeeld, heeft verklaard, dat hij uitdrukkelijk wenst, dat de dag van het jubileum zonder uiterlyk feestbetoon zal worden herdacht. Met het voornemen een nieuwe radiozender .aan te bieden, heeft de Paus echter vol dankbaarheid zyn instemming betuigd. De bestaande radiozender voldoet niet meer aan de moderne eisen en ieder gevoelt van hoe grote betekenis het is, dat de woorden van de Paus over de gehele wereld kunnen wor den uitgezonden en allen zyn stem kunnen horen. In de Bisschoppelijke brief wordt verder gezegd: de katholieke pers heeft de taak op zich willen nemen een levendige propaganda te voeren met het doel de finantiële middelen voor het aanschaffen van de zender bijeen te brengen.| Een stichting van vooraanstaande leken is opgericht om alles te rege len. Er wordt veel gevraagd, zeggen de Bisschoppen, maar dit is een prachtige gelegenheid om uiting te geven aan de liefde jegens de Heilige Vader. Daarom hopen en verwachten de Bisschoppen, dat allen, arm en ryk, een bijdrage voor dit mooie doel wil len storten. Er zal veel geld nodig zyn. Langs verschillende wegen zal worden ge tracht het benodigde bedrag byeen ie brengen. Begonnen zal worden met een collecte in de kerken, wel ke morgen Zondag 3 April zal wor den gehouden en die door het Ned. Episcopaat warm wordt aanbevolen. De uieietd eend Duitsland en de grenscorrecties. Het botert niet in West-Duitsland. Daar is op de eerste plaats de rede van Minister Adenauer, die hy in Zwitserland hield en waarin hy een scherpe aanval lanceerde op de ge- allieende politiek ten opzichte van West-Duitsland. Dit was de eerste openbare critiek en geeft een beeld van do moeilijk heden, die tussen de geallieerden en het Westen gerezen zyn. Voor de tweede maal is namelijk een grondwet door de Duitse "staten ingediend, maar door de militaire gouverneurs afgekeurd, omdat zij de centrale regering geen recht willen geven belastingen te heffen, wel aan de afzonderlijke „Liinder" of provin cies. Hiermede gaan de Duitsers niet accoord en het heeft er alle schijn van, dat zy dit gevecht zullen win nen, want by de conferentie in New- York zal dit punt zeker ter sprake komen en de groten zullen water by de wyn moeten doen, willen zjj de communisten geen prachtkans geven voor hun rode propaganda. Dan is op de tweede plaats de kwestie der grenscorrecties. Zaterdag is in de hoofdsteden van de betrokken Westelijke landen, naar aanleiding van de ophanden zijnde grenscorrecties met Duitsland offi cieel bekend gemaakt, dat de rege ringen van de Verenigde Staten, van frankrijk, Engeland en de Benelux- Lwiden, de haar gedane voorstellen op dat punt, na grondige studie, hebben goedgekeurd. In dit verbar.d zullen dan in totaal 32 geringe correcties ten uitvoer worden gelegd op een nader vast te stellen tydstip en wel langs de grens tussen Duitsland enerzijds en de na- buurstaten anderzijds. Zy beslaan een oppervlakte van omstreeks 135 Km2 en betreffen een bevolking van 13.500 personen. Ondanks alle protesten heeft Duits land hier de vlag moeten strijken en dit punt gaat door. Maar dit alles is geen prettig nieuws nu het Noord Atlantisch Pact op het punt staat definitief afgesloten te worden en menige conferentie zal nog gehouden moeten worden om een en ander naar beider genoegen op te lossen. Amerika. - Nu de verschillende ministers van Buitenlandse Zaken der West-Euro- pese Staten naar Washington zijn gereisd om het Noord-Atlantisch Pact te ondertekenen, hebben zij dan tevens een mooie gelegenheid om zo onderons de verschillende problemen van deze tyd eens te bespreken. Daar is dan de Marshall-hulp, die niemand ontberen kan en waarvan men zo veel mogelijk wil profiteren. Daar is het probleem Rusland, dat nog altijd het Noord-Atlantische Pact uitmaakt voor aanvalsverdrag en dat hierover op de a.s. algemene verga dering van de Veiligheidsraad nog wel eens een hartig woordje zeggen kan. Daar is de Midd6landse Zee met het economisch zwakke Spanje, met het binnenlandse oorlogen geteisterde Griekenland, met Palestina. Daar zyn de problemen in 't Verre Oosten, Burma, India, Indonesië en daar is nog verder het Duitse pro bleem, allen zoveel twistpunten, allen even zoveel wrijvingspunten, die het gesmeerd lopen der geallieerde ma chine verhinderen. Sportnieuws S.V.Y. In een goed gespeelde wedstrijd hebben wy kunnen zien, dat er toch nog het een en ander-te doen is aan het elftal, om het klaar te maken voor de promotiewedstrijden. De uitslag o—o tegen een sterke tweede klasser Wilhelmina uit Den Bosch is alleszins zeer eervol. De achterhoede met middenlinie was zeer zeker volwaardig aan die van Wil helmina. De voorhoede is nog steeds het zorgen kind. Hoe is deze mogelijk te verbeteren. Hier moet meer vaart in komen. Het verrassende element ontbreekt. Een meer doortastender centervoor is zeker noodzakelijk, iemand die er steeds boven op zit. Jammer, dat de proef met Philipsen te kort was, om daar iets positiefs over te zeggen. Het verdient zeker een herhaling De binnenspelers moeten niet zo ver terug blijven. Bijna nooit trof men ze in de voorhoede. Het werk moet over de buitenspelers verdeeld worden. De linksbuiten werd te weinig in het spel betrokken. Het afspelen van de bal moet vlugger geschieden. Bij een tweede klasser waar het tempo hoger ligt, wordt het ophou den, zoals wij dat Zondag by Venray nog al eens zagen, de tyd ruim schoots gegeven, om de vrijstaande spelers af te dekken. Vandaar, dat Zondag heel weinig kansen ontstonden om een doelpunt te maken. Voor de komende vriendschappelijke wedstrijd moeten wij dus ons toe leggen, om de bal vlug af te spelen, het tempo daardoor te verhogen. De rechtshalf mag gerust, de bal dwars over het veld spelen, om de links buiten aan het werk te zetten. De voorhoede spelers lopen zoveel mogelijk vrij, zitten er boven op en de binnenspelers sluiten zo goed en vlug mogelijk aan by de voorhoede. Dan zal de productiviteit worden op gevoerd. Schaken De promotie-wedstrijd Venray— Weert op 20 Maart is in eer. gelijk spel 5—5 geëindigd. Deze uitslag kon niet eerder worden bericht, omdat er nog drie hangpartijen waien, die nu pas beslist zijn. Met 6en beetje meer geluk, of liever, met een beetje minder pech, hadden we dus royaal kunnen winnen. Nu zal de promotie naar de iste klasse wel verkeken zijn. Maar daar om niet getreurd, nog maar een jaartje duchtig getraind en met nog wat meer enthousiasme by alle leden, zal het over een jaar best lukken 1 De Nederlandse Regering heeft zich bereid verklaart deel te nemen aan de conferentie, die door de Commissie van de Veiligheidsraad vooi Indonesië zal belegd worden, mits deze niet vooruit loopt op de rechten, eisen en positie der partyen. En zy heeft daar mede weer een nieuw voorbeeld ge geven van haar goede wil, al moet zy daardoor voor een belangrijk deel de macht der Veiligheidsraad erken nen en al is Mr. Sassen enkele maan den geleden moeten gaan, omdat hy toen voorstelde, wat nu gedaan wordt. Wat er ook van zy, we gaan dus weer eens onder het hoogste opper toezicht van de Veiligheidsraad aan het confereren, mits natuurlyk de Republ'ek toegeeft. En hiervan is tot op heden nog weinig sprake. Zal deze aan de conferentie deel nemen en zo ja, in welke status De vertegenwoordigers der Republiek dromen er nu eenmaal van naar Djocja terug te keren en misschien zal eerst de eis komen„Terug, naar Djocja". Wat dat betekent behoeft geen nader betoog. Maar nu Nederland zich ree 's heeft aangemeld en daarmede voor het forum der wereld blyk heeft gegeven van goede wil zal de Commissie voor Indonesië ook wel enige druk uitoefe nen op de Republiek. Zo is hot dus best mogelijk dat deze vóór conferentie voor de Ronde Tafel-Conferentie in Den Haag toch door zal gaan en dat de Republiek haar medewerking zal verlenen. Men kan het betreuren, dat een dergelijke vóór-conferentie nog nodig is, we zijn reeds zover, dat wy blij zullen zyn om ze te kunnen houden, om zodoende uit de impasse te komen, waarin het gehele Indonesische probleem nu is terecht gekomen. Dat de Republiek een en ander goed inziet blykt wel uit de onder linge conferenties, die gehouden worden tussen de voormannen. Be ramen zij een tegenzet of zullen zij ook eindelijk eens blijk geven dat het welzy'n van het Indonesische Volk hun na aan het hart ligt? We kun nen er slechts het beste van hopen Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. v. d. HOMBERGH Telefoon 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. GROENE KRUIS Donderdag 7 April CONSULTATIE-BUREAU uitsluitend voor zuigelingen uit de Kerkdorpen. Zie dienstregeling Autobus. Bedevaart naar de Smakt van H. Familie en Kajotters Zondag a.s. 3 April, gaat de H. Familie en Kajotters ter bedevaart naar St. Jozef op de Smakt. De Harmonie herstelt dan tevens een oude traditie en de bedevaart gangers op hun tocht begeleiden. Er wordt gebeden voor de God loochenaars en de bekering van af vallige katholieken. Opdat allen in de gelegenheid zullen zijn twee H. Missen bij te wonen wordt om 7 uur hier in de Parochie kerk één H. Mis opgedragen en precies half acht vertrekt dan de bedevaart vanaf de Grote Markt. Op de Smakt is de tweede H. Mis ongeveer kwart voor negen. Hier onder is preek. Alle leden worden verzocht hieraan deel te nemen en het boekje mee te nemen. Ontwikkeling en Ontspanning Op Dinsdag 5 April des avonds om half 9 wordt de laatste ontwikkelings avond van dit seizoen gehouden. Dan spreekt prof. Dr. W. Asselbergs, meer bekend als Anton van Duinkerken over„De strijd om de Katholieke Cultuur in Nederland". Anton van Duinkerken werd het eerst bekend als dichter, toen als schrijver van zeer bijzondere eruditie, en tenslotte als redenaar. Zyn ver rassende associaties en zeldzaam veel zijdige kennis maken het bijzonder aantrekkelijk hem te beluisteren. Het te behandelen onderwerp is zeer belangrijk; meer kennis dienaan gaande zal het besef omtrent onze taak als katholieken in Nederland versterken. Ongeluk met dodelijk afloop Maandagmiddag is het dochtertje van de familie L. het slachtoffer ge worden van een verkeers-ongeval. Zij werd door een melkwagen met aanhanger gegrepen, die moest uit wijken voor geparkeerde wagens en herstellingswerkzaamheden aan de straat. Dr. Yercauteren kon slechts de dood constateren. Kapelaan Keyzers diende haar het H. Oliesel toe. De chauffeur, die niets van het ongeluk bemerkt had, werd dcor par ticulieren ingehaald, waarna hy terug keerde. De consternatie was -zeer groot, vooral onder de schoolgaande jeugd. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. PROF. WISMANS vierde gouden priesterfeest Prof. J. H. Wismans, oud-leraar te Rolduc vierde 19 Maart zyn 50 jarig priesterjubileum. Prof. Wismans werd g9boren te Venray en ontving in 1899 zyn priesterwijding. Prof. Wis mans voltooide zyn studie aan de universiteit te Groningen en te Leeds (Engeland). Hij is de schryver van talrijke Engelse schoolboeken, waar van o.a. English Reader en een gram matica zeer de aandacht hebben getrokken. In 1923 werd prof. Wis mans benoemd tot pastoor in Lottum, in 1935 kwam hy in dezelfde functie te Sevenum. Thans is pastr Wismans Emeritus te Brakkesteyn-Nymegen Hy woont momenteel te Cuyk. „Kiek toch es an" Als men op het einde van een jaar de gebeurtenissen, welke zjch inzo'n betrekkelijk korte periode hebben af gespeeld, overziet, dan komt men soms tot verrassende resultaten, want in Venray gebeuren vaak geestige dingen, waarbij men vanzelf zegt: „Kiek toch es an". Ook ieder kerkdorp heefc zo wel Ingezonden mededeling Wie siadig sieigeri, raaki ten letsie waar hei siüii. (aldus Vondel) BIJ ons stuit het steigeren bij het bouw/en van ons Modehuis, Korte Molen straat hoek Ziekerstraat, nog lang niet. Wij reiken nu tot de 2e étage- Dezelfde étage waar U straks in een rustige en modieuze sfeer, een keurcollectie mantels zult vinden- Niet alleen met dit nieuwe modehuis, maar ook met onze aantrekkelijke prijzen zullen wij een nieuw tijdperk op modegebied inluiden- het een en ander, dat het bespreken waard is. De nieuwe revue geeft dan ook van ieder kerkdorp wat, in een verhaal, dat zich afspeelt tussen 1898 en 1948, zijnde het tijdsgewricht, waarin de beroemde, drieling Maan, Flora en Maties opgroeien. Het begint in Merselo en dreigt spaak te lopen in de Smakt, waar St. Joseph eens een keer niet wil knikken. We buitelen van de ene dolle scene in de andere in adembenemende vaart, om dan tot rust te komen by het uitgangspunt „de konings kroning". Jan Toep zegt weer terechtMense, kom es kieke, Jan Toep den hit wat neejs. Inderdaad, het is anders dan anders en ook U zult zingen: „Kiek toch es an". Stemmen voor de Gemeente raad te Y^nray. Op Donderdag 23 Juni a.s. zal in de gemeente Venray de stemming plaats hebben voor de Gemeenteraad. OOSTRUM. Op Zondag j.l., werd onze dorpsgenoot Gerard Op 't Veld door Mgr. Mutsaerts, in de kapel van de paters Montfortanen te Oirschot, tot priester gewijd. Op het hoogfeest van Pasen hoopt hij zyn eerste plech tige H. Mis op te dragen in zyn parochiekerk. Cross-Coantry te Lennen. Half-Vasten-Zondag organiseerde de Landelijke Ry vereniging „Ons Genot" te Leunen een goedgeslaagde Cross Country. De pryzer. werden behaald als volgt: ie Goemans, Leunen; 2e Driessen, 3e Christiaens, Melderslo; 4e Hermans Blitterswyk; se Loenen, Leunen; 6e Gielen, Wanssum; 7e Rongen, Mel derslo; se Arts, Ysselsleyn; 9e van Dijck, Leunen; ïoevanRens, America; lie van de Ven, Oirlo; 12e Gielen, Wanssum; 13e Arts, Merselo. Oorlogsgetroffenen blijven onvoldaan. Honderden oorlogsgetroffenen uit Noord-Limburg, die te Gennep bijeen waren, sloten zich aan bij de woor den van de heer Wy'nhoven, r ie zeide: „Wij blijven integrale vergoe ding eisen, wy houden vol tot het bittere einde en stellen ons vertrou wen op de K.V.P. Met alle begrip voor het standpunt van de regering, achtte ook de heer Merx, oud-directeur van de landelijke federatie van oorlogsgetroffenen, de door de regering in het uitzicht ge stelde regeling onaanvaardbaar. Aan de hand van een Gelders instituut deelde hy mede, dat 56.3 pet. van de totale schade in de Zuidelijke provin cies is geleden, waarvan 11.7 pet. in Limburg. )an tinkt en eeckts Met ingang van heden kunnen de veiplegingsprijzen voor alle klassen behalve de laagste, van ziekenhuizen en sanatoria met f 1 per dag worden verhoogd. Ook zullen de salarissen van lekenverplegers en verpleegsters belangrijk worden verhoogd. Maandag zijn weer 70 Neder landse emigranten vanaf Antwerpen naar Brazilië vertrokken. Hieronder bevonden zich ook 17 Limburgers, o.a. de pasgetrouwde echtparen Jan en Antoon Michels van Venray— Volen en de familie Bové uit Grub- benvorst met 7 kinderen. Goede reis en een gelukkige toekomst wensen wij hen toe. Het vliegveld Zuid-Limburg ondergaat thans een belangrijke ver betering. Men is druk bezig met de aanleg van de tweede grote start baan, welke men nog deze zomer hoopt klaar te krijgen. Tussen de twee startbanen komt een sport- vliegveld. Op Tweede Paasdag zal er een groot vliegfeest worden georga niseerd door de Limb. Aeroclub. Te Kerkrade reed een auto door de mist tegen een autobus. De bios coophouder Helferichts werd hierbij gedood en zyn chauffeur zeer zwaar gewond. En 45jarige landbouwer uit Schinnen kwam onder zyn zwaar geladen kar en overleed aan de be komen verwondingen. - De Kantonrechter te Sittard eiste tegen de kioskhouder der Spoor wegen aldaar 8 maal f 50 wegens het ten verkoop aanbieden van prik kellectuur. De zaak weid met geslo ten deuren behandeld. - Op 26 April a.s. zal te Arcen worden aanbesteed het bouwen van een nieuw raadhuis. De kosten zijn geraamd op f 143.000. Het bouwen van een kerk te Lóttum is opgedra gen aan J. H. Peelen te Horst voor f 243.100. De volledige restauratie van het Raadhuis te Gennep is op gedragen aan Q. de Veer aldaar voor f 114.500. - Tegen de beruchte Verstappen uit Roermond werd Maandag weder om de doodstraf geëist, wegens ver raad van illegale werkers. Opruimen is netjes - De aloude Abdy van Binderen te Helmond zal weer worden opge bouwd. Eenige zusters Dominicanes sen hebben zich er reeds gevestigd en men is met het grondwerk reeds begonnen. - Te Venlo zal door een Zw.tserse firma binnenkort een bedrijf worden gesticht tot fabricage van foto-toe stellen. Een isotal personen zullen hier werk vinden. - De Ned. Bioscoopbond hield de jaarvergadering en constateeide, dat de inkomsten in dit bedrijf dalende zijn, meer nog dan waarop gerekend werd. De vooruitzichten zijn verre van gunstig, wat een gevolg zou zyn van de te hoge belasting. Wy zouden zeggen: de centen raken op - De bewoners van het Blerickse tuindorp hebben een soort Burger wacht in het leven geroepen teneinde paal en perk te stellen aan de ver regaande baldadigheid van de lieve jeugd. - Dinsdag arresteerde de politie te Helmond een 4tal smokkelaars, die circa 1000 meter textiel en 60 badhanddoeken clandestien uit Bel gië hadden ingevoerd. - Op het electrische baanvak Eindhoven Maastricht is de 25jarige electricien Kwinten uit Utrecht met een onder stroom staande draad in aanraking gekomen en op slag ge dood. Hy was gehuwd en vader van een kind. - In Den Bosch is de heer Fok- kelman met zyn auto tegen een boom gereden en gedood. Een dokter, die naast hem zat, werd zwaar gewond. Het voornaamste DE OOGST IS BINNEN. Een jonge boer, wiens huis en hof in de oorlog door inundatie zyn vernield, slaagt erin opnieuw te be ginnen in een van de polders, die nog maar kort geleden aan de zee zijn onttrokken. Vol vertrouwen in de toekomst gaat hij zijn land be bouwen, hoofdzakelijk met tarwe; de vruchtbare klei leent zich hier uit stekend voor. Het gewas groeit voor spoedig en het laat zich aanzien, dat de komende oogst hem er geheel bovenop zal brengen. Een opmerking van een van zyn buren, dat hy moet oppassen voor de talrijke veldmuizen, die op zyn land voorkomen, gaat geheel aan hem voorbjj. Hy kent slechts één verschrikking: inundatie; wat is een veldmuis daarby vergeleken Maar alras leert de jonge boer dat het niet om één veldmuis gaat, maar om duizenden en nog eens duizen den. De diertjes vermeerderen zich onrustbarend en in enkele weken tyds staat het als een paal boven water, dat het dit keer de veldmui zen zullen zyn, die zyn bestaan be dreigen. Op het laatste ogenblik echter grypt de Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen in. Deze orga niseert een verdelgingsactie op grote schaal, bijgestaan door de buren van de getroffen boer. Het resultaat is niet ongunstig. Hoewel een groot deel van het graan is vernietigd, is de oogstopbrengst nog van die aard, dat de jonge boer zyn bestaan kan redden. Hij heeft bovendien uit het gebeurde de les getrokken, dat een landbouwer niet te lichtvaardig over de veldmuis moet denken. Beperkte lichtreclames weer toegestaan. Met ingang van heden zal het zyn toegestaan lichtreclames te branden, voor zover deze dienen voor de aanduiding van de naam van het bedrijf, waarop deze reclame is aan gebracht. Het verlichten van reclameslag zinnen dergelyke is dus niet toege staan, evenmin als de naamsverlich- ting op andere panden dan die, waar in het bedryf gevestigd is. Deviezen-smokkelaar gepakt. Via het kleine grenspostje Berg aan jfle Maas, heeft de 40 jarige riet meubelfabrikant Ch. R., kans gezien voor tweehonderd duizend gulden aan deviezen van en naar België te smok kelen. De fabrikant had een en ander erg handig georganiseerd. Hy bezat n.l. een fabriek te Urmond in Nederland en tevens een zelfde bedryf in het Belgische dorpje Stokkum, dat aan de overkant van de Maas ligt. R. kocht, via zyn Belgische fabriek, van Nederlandse leveranciers grond stoffen. Deze werden inderdaad aan de Belgische fabriek geleverd, doch dooi de Nederlandse fabriek te Urmond uitbetaald in Nederlandse guldens, waardoor aan ons land flinke bedra gen aan vreemde valuta's onttrokken werden. Nog listiger ging R. te werk met het knoeien met het grensarbeiders reglement, waarbij Belgische grens arbeiders, die in Nederland werken hun loon uitbetaald krijgen in Ned. valuta. Op een loonverklaring kunnen zy dat geld vry naar België uitvoeren. R. heeft deze loonverklaringen op iegen naam uitgeschreven en presen teerde er ongeveer 30 per week, zonder dat de arbeiders daarby per soonlijk aanwezig waren. Geen der grenskommiezen noch de ontvangers hebben het wekelijkse bedrag, dat door de loonverklaringen gedekt moest zyn, nageteld, zodat niet is na te gaan, of R. niet ook nog een teveel aan guldens heeft uitge voerd. Bij een nauwkeurig onderzoek der boeken bleek tevens een bedrag van f 62.000 niet verantwoord. 08S 550 jaar stad Dit jaar zal het 550 jaar geleden zyn, dat Oss bij privilege-brief van hertogin Johanna van Brabant d.d. 14 October 1399 de stadrechten ver wierf. Dit historisch feit zullen de Ossenaren op grootse wyze gaan vieren. VOEDSELBUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING Levering 7-weekse pullen Er zullen een aantal 7 weekse pullen beschikbaar worden gesteld, die ongeveer half April "worden afge leverd. De prijs zal ongeveer f 3.20 bedragen (exclusief vrachtkosten). De pullen zullen zonder bestelbon wor den worden afgeleverd. Voor deze dieren kan geen voedertoewijzing worden verleend. Pluimveehouders, die zich hiervoor interesseren, worden verzocht spoedig bij de P.B.H. op te geven hoeveel pullen zy gaarne zouden willen ont vangen. BURGERLIJKE STAND van 25 t.m. 31 Maart 1949 GEBOREN Kusters, Martinus E. J., Leunen K 17 Vorst, Hubertina S.W.M., Schoolstr. 26 Litjens, Godefridus H. G., Leunen K20 Slits, Charlotte H. Th. J., Langeweg 26 Camps, Jacobus G. M., Oostrum D 7d Derks, Elisabeth J. P. M., Mersel.weg 7a OVERLEDEN Cuppen, Franciscus L., wed. van Verhaag Egberta P., oud 75 jaren, landbouwer, te Veltum. Beerkens, Petronella, echtgenote van v.d. Heuvel Peter J., oud 76 jaren Poels, Catharina H., weduwe van Antoon H., oud 64 jaren te Leunen. Leenders, Agnes C. W., oud 7 jaren, Stationsweg. Carolina A. M. vd. Vorle, echtgenote van Johannes Janssen, oud 61 jaren, Hoederstraat. 1 pat. St. Anna, 1 pat. St. Servaas ONDERTROUWD Janssen Antoon W., oud 28 jaren, metselaar, en Theuws Theodora W., oud 23 jaren, beiden te Venray. Liket Adrian us N. H., oud 25 jaren, aannemer, te Vught en Hoedemaekers Hendrina J. M., oud 21 jaren, Venray van Ooi Franciscus P. C., oud 26 jaren, landbouwer en Fleurkens Jacoba J. oud 23 jaren, beiden te Venray GETROUWD Cuijpers Jacobus H., oud 20 jaren, broodbakker, te Vierlingsbeek en Claessens Maria W. J., oud 20 jaren, te Venray. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIEWeest arbeid zaam, leeft sob6r Priester v.d. week Kap. v. Leipsig, Maash.weg 6. Tel. 274 ZONDAGPassie-Zondag. 6 uur leesmis Johanna Jacobs Jansen, 7 uur leesmis Henricus Hoevenaars, 8 uur leesmis behouden terugkeer van 2 broers uit Indië, 9 uur kindermis. 10 uur Hoogmis. Na de H. Mis van 7 uur, dat is om 7.30, vertrekt de H. Familie naar de Smakt. Collecten ie kerk, 2e geschenk voor Z.H. Paus, 3e armen. 3 uur kinderlof, 7 uur Lijdensmeditatie en Lof. MAANDAG: 6.30zielemisvooralle overleden parochianen, 7 uur leesmis overl. fam. Bouten-Verschuren, 7.30 leesmis uit dankbaarheid (v.M.), 8.15 uitvaart Carolina Janssen-v.d. Vorle, 7 uur zielelof en Rozenhoedje. DINSDAG6 30 leesmis Fr. Swin- kels,-7 uur. leesmis overleden ouders; 7.30 gest. jaard. Jacobus Verhaag en ouders (3 kl), 8.15 gest. jaard. Martinus Janssen en echtgenote (1 kl). WOENSDAG 6.30 leesmis Arnold Coenders, 7 uur leesmis P. Verblakt, 7.30 leesmis Jessie Leenders, 8.15 gest. jaard. Hendrik Caesar Kuipers en Anna Haegens (sol. 1 kl). DONDERDAG6.30 leesmis Gerard Pouwels, 7 uur leesmis H. Ouden hoven, 7.30 gest. jaard. Jac. Schaeffers en zoon Piet (1H), 8.15 gest. jaard. Peter* Ant. v.d. Munckhof, Theod, Poels, Henrica Poels en Gerard Lam berts (2 kl). VRIJDAGFeest van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, 6.30 leesmis Hendrik Rongen, 7 uur leesmis Elis. Oudenhoven-Aerts, 7.30 gest. jaard, Joh. en H. Willems en echtgenote M. H. Reynders (1 H), 8.15 gest. jaard. Johanna v.d. Pas, ouders en familie (2kl), 7 uur Kruisweg Lof. ZATERDAG: 6 30 u. O.L. Vrouw hoogmis, 7 uur Elisabeth Oudenhoven Aerts, 7.30 leesmis Wilhelmina v.d. Kuip, 8.15 gest. jaard. Antoinette Smulders. Van 3.30-7.30 gelegenheid tot biechten. 7 uur Marialof en Rozen hoedje. 8 uur vergadering Jeugd H. Familie jongens van 14 17 jaar. VELTUM Donderdag 7 uur leesmis voor Wilhelmina Rumen-v. Houdt. HEIDE Zondag 8 uur leesmis P. J* Voesten en zoons Martin en Frans. 10 uur Hoogmis, 3 uur Rozenkrans. Vrydag 7 uur leesmis Th. Michels PATERSKERK. Zondag Passie-Zondag; half 6 ïste tweetal H. Missen; half 7 tweede tweétal H. Missen; half 8 derde tweetal H. Missen; 9 m een stille H. Hi Col feestgeschenk ft on Paus; 3-6 uuru ter aanbiddinghjn gez. Vespers; 5 or ic se lydensmeditaie gehouden door kt'or O.F.M. .aandagiir z half 8 Thys Liljns kaartclub; half 9gekc Dinsdag: sste.ünsc Antonius-novene; 0 v.h. Allerheiligst te volle aflaat; 6 ut t.e byzondere intejL- houden terugkeiuj t.e.v. St. Antonfe u (zijaltaar); halfeioog Antonius; 8 um t.e tot zekere intent*; b Antonius; halfe/j. toni us met preec, der relikwie. Woensdag: 7uove: Potten; half 8 Mria Donderdag«i. t.« uur overl. oufrs tonius voor ge«ing half 8 Gerar<tynss< Koordje. Vrydag: Feeskan Zeven Smarten;: u. half 8 voor A.ti. cine Bom (zyalft^.1; voor Jacobus vaif Cortenbach; 8 u.ïi Willem Janssen 1 >z. Completen; !a Zaterdag7 u,g Poels; half 8 Kt v.h. Koordje; tuf Franciscaans Ia s Zaterdags vaiij- Deze week 5! Franssen en ïtj voor onze weldoa Mededelinr. Vandaag (Zon? hoogmis om pin tentie van Z.H.è gadering der uw gens en meisje, wing der profes; Dinsdagavond]" onderricht van 1 en meisjes, in h- Donderdag hsi- jongens en na klooster. Vrydag half: tot intentie vanl PAROCHIEB I ZondagPasa Mis voor de pat; Willemse, 9 uur 10.15 Hoogmis a Jenniskens, 3 u: Allerheiligste e:, volgens Bisset] 6 uur plechtig 'J 3—3.30 aanbiddi; van 3.30—4 uu» Heden colleca Z.H. Paus XII,: kerk. laandag?i overl. fam. Heesi Dinsdag7.0* van Meyel, eet; kinderen. Woensdag dorus van Cuydi Donderdag: overledene. VrydagFee Maria. 7.30 leea Zaterdag71 H. Apollonia. Ba 7.30 Lof t.e.v. (j. A.s. Zondag,;! wijding der Pala de mannen en Graf te Jerusak PAROCHIE ZondagVau begin van de Pi munie; half 8 el van 3 5 uur sl Maandaghat Broeren en echi Dinsdaghalf overl. fam. Veni Woensdag: l| Petronella en Ji Donderdagl voor Jac. Vullj verdere familie Vrijdag: feesti van O.L.VrouwjJu o Ed. Camps. Zaterdag-ha g< voor Ger. Canfen half 8 Maiia-lof RECTORAAT. Jo ZondagPasZon en half 8 de H.isen half 9 aankomèr I Venray met gH. kwart voor 10- I Hoogmis t.e.v. tfoz< Eerste schaatste schenk aan Z, de gouden Priestdst, wordt ten zeergn u heid aanbevoleu Maandag7.1- M Willems als lid- St schap, overl. te)nra H. Mis voor ThPrm lid vd. St. Jozel>ed( te Venray-Heidc Dinsdag1 st-, M Joosten-v. BradMd Broederschap, P- 1 Hendriks lid St. hap. WoensdagI dankbaarheid tjSt. Mis t.e.v. St. Jo Donderdag: iP-1 Gerrits, 2de H. Vrijdag: ïsté^'8 2de H. Mis v. P13-. Zaterdag: 1st Mi 2de. gez. C.L. ^ei uur gelegenheid te Lof t.e.v. O.L. W- Zondag a.s. c<fe plaatsen in 't Pan Palm-Zondag, 9ia"

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2