Het nieuws uit tyndóue&'ü Aanbesteding kerk te Lottnm Door architect Franssen, Roermond, werd aanbesteed het bouwen van een nieuwe kerk te Lottum, zonder toren en doopkapel. De inschrijving was als volgt Gebr. Geelep, Neer f 294.000 Fa. J, Nelissen, Haarlem 293 000 J. Gerats en Zn, Blerick 290.800 N.V. Theunisson, Heemstede 289.000 Fa. Hagens Martens Horst 276.290 J.A. Schroojen, Roermond 257.491 Gebr. Verstralen, Venray 252.000 J.H. Peelen, Horst 243.100 Smokkelaar doodgeschoten Dinsdagavond is te Bingelrade, in een 20 meter van de'Duitse grens gelegen boomgaard een onbekende man dooj een douane-beambte met een schot door het hoofd gedood. De man, die vermoedelijk van Ne derlandse afkomst was en ongeveer 40 jaar oud was, vervoerde in een koffer 20 a 25 pakjes sigaretten en ondergoed. Hij had geen gevolg gegeven aan een sommatie om te big ven staan. Noorderlicht boven ons land Dinsdagavond en 's nachts was op verschillende plaatsen in ons land Noorderlicht te zien. Boven de kust van Noord-Holland was het omstreeks het middernach telijk uur duidelijk waarneembaar: een rode gloed, die uitliep in brede banen, waarvan de kleur varieerde van wit tot groen. Een paars tot purperrood licht zagen de Westlanders omstreeks elf uur aan de Noord-Wes telijke horizon en uit Doetinchem werd gemeld, dat het Noorderlicht daar reeds de gehele avond, zij het nu eens wat sterker, dan weer wat zwakker, eveneens in het Noord- Westen te zien was. De kleur was daar rood tot rose, met witte banen. Ook uit Middelburg en Eindhoven kwamen Noorderlicht meldingen bin nen. Vroeg in de avond had men in het Noorden des lands het natuur verschijnsel al gezien. Vrachtaoto te water Dinsdagavond geraakte een vracht auto van de firma Offringa te Uit- huizermeeden, waarschijnlijk door de gladheid van de weg, in het Boter- diep. In de wagen bevond zich een zestal personen. Twee personen, de chauffeur E. Kooi en de heer C. Blok, beiden woon achtig te Uithuizerineeden, kwamen hierby om het leven. Zuinig met kolen De persdienst van het ministerie van Economische Zaken deolt mede Toen in September 1948 de bonnen voor de tweede zes eenheden vaste brandstoffen werden toegewezen, werd er de aandacht op gevestigd, dat voor dit stookseizoen geen bonaanwijzing meer zou plaats vinden. De gezinnen zullen dus evenals in de beide vorige winters in het geheel over twaalf eenheden op de bonnen kunnen beschikken. Reeds vroeger is er al eens op gewezen, dat de totale hoeveelheid, die nodig is om deze twaalf eenheden te leveren, succes sievelijk in de loop van het tijdvak 1 Mei t.m. 30 April boschikbaar komt. Hieruit volgt, dat do handel moeilijk de laatste drie eenheden van het rant soen reeds thans geheel of gedeeltelijk kan bezorgen, omdat hy deze zelf eerst in de nog resterende maanden van dit stookseizoen zal kunnen be stellen. Het is helaas niet mogelijk het tempo van levering van het resterende rantsoengedeplte te versnellen. Onze huisbrandpositie wordt nog steeds ongunstig beïnvloed door de zich op een begrensd viveau bewegende huis brand-productie van onze mijnen en door het deviezengebrek, waardoor aankoop van huisbrand in het buiten land tot het uiterste moet worden beperkt. De Scandinavische landen, Denemarken, Noorwegen en Zwoden, zyn het nog steeds niet eens, hoe zij het beste elkaar kunnen helpen. Zweden heeft na lang praten be sloten, zyn neutraltiteit op te geven en zich aan te sluiten by het Scan dinavisch-pact, mits Noorwegen en Denemarken hun bewapening met die van Zweden die in prima staat verkeert in overeenstemming brengt. Hierop zyn Denemarken en Noor wegen by Amerika om wapens aan komen kloppen, dat echter weigert te helpen, indien dit Scandinavisch- pact zich niet aansluit bij de Atlan tische Unie. En nu is het twistpunt daar. Zweden, dat zich in beide wereld oorlogen netjes buiten de twistende partijen heeft kunnen houden, voelt er niet veel voor nu openlijk partij te kiezen tegen Rusland, dat slechts door het bezette Finland van Zweden gescheiden is. De vraag of een neutraal Zweden echter ook nu mogelijk zal zyn, by een uitbreken van vijandelijkheden, is een andere zaak. Tussen beide zal het nu gaan en het is zaak voor Zweden gauw een keuze te bepalen, daar Noorwegen en Denemarken met de jongste erva ringen er niets voor voelen, alleen te blijven staan en al duidelijk naar de Atlantische Unie uitwijken. Terwyl uit Indonesië weinig be richten komen van het militaire terrein, is op politiek gebied des te meer te melden. Zo is daar een rede van onze minister van Buitenlandse Zaken Stikker, die zo tussen deuren drempel het buitenland nog eens duidelijk te verstaan gaf, dat de In donesische kwestie verschillende kan ten heeft en dat men niet alleen steeds maar een zijde moet belichten, maar alles objectief moet bekijken, iets wat tot heden nog steeds niet gebeurd is en tot de eigenaardigste situaties leidt. De gedragingen van de Veiligheidsraad en de Commissie van Goede Diensten geven daar wel een allertreurigst beeld van. De C.v.G.D. heeft reeds onderling ruzie over de rapporten, die verzonder zyn en maar voor een klein deel werkelijk zyn gecontroleerd. Trouwens het protest van de Nederlandse rege ring tegen dit rapport spreekt boek delen. De Veiligheidsraad wil door het voorstel van de Amerikaanse afge vaardigde zich nog al meer interna tionaal met de Indonesische zaak bemoeien en verder de republikeinen meer macht geven dan de andere staten, terwyl het verleden geleerd heeft hoe fataal beide plannen zijn door de onkunde en betweterij waar mede wordt gewerkt. Tot heden toe is het Amerika nog steeds niet gelukt voldoende steun voor dit voorstel te krygen, waardoor weer enige rust in de situatie is gekomen. En rust is alles wat wij nndig hebben volgens minister Drees, wiens bezoek nu niet bepaald vruchtdragend schijnt te zyn geweest. In ieder geval hebben de rest der Indische staten, de zgn. federalisten reeds pogingen in het weik gesteld om contact te krygen met de Republikeinen, waar door de instelling van een interim regering mogelijk zal worden. De vraag is echter, of deze door de Veiligheidsraad en de conferentie in Delhi geholpen, daartoe wel overgaan. De Ned.-Indische Regering zal aan een en ander nog wel het nodige te doen hebben. Sportnieuws S.Y.Y. Gewroken is de smadelijke neder laag, welke Venray op eigen terrein te slikken kreeg van F.C.V. Met een bang hart gingon velen naar Venlo. Wat zou Venray presteren Geladen kwamen de spelers op het veld en dan moet men van goeden huize" zyn, om Venray te weerstaan. Voor de rust was het reeds be keken, een veilige 2—0 was het resul taat. Na rust was het weldra 3-0. Even kwam de spanning terug, toen het 3 1 werd. Venray hield stand en wist juist voor het einde de stand op 4 1 te brengen. Bergen speelde bovendien in de kaart van Venray, door een gelyk iel tegen Horst te forceren. Met nog vyf wedstrijden te spelen en etn voorsprong van drie punten op de naaste concurrent, is de kans te mooi, om nog verloren te laten gaan. Zondag een thuiswedstrijd tegen Sevenum. Het kan een prachtwed- stryd worden, want Sevenum zal zijn kansen tot de laatste minuut verdedigen. Als Venray speelt zoals tegen Horst, dan kan er gewonnen worden en blyven de puntjes in Venray. Venray 17 14 2 1 30 56—18 Wittenhorst 18 13 3 2 29 76—30 Sevenum 17 9 1 7 19 45—35 Venlose boys 17 7 5 5 19 31—26 Mill 17 7 4 6 18 41—36 F.C.V. 18 8 2 8 18 46—33 I.V.O. 18 8 2 8 18 38-40 Panningen 16 4 7 5 15 23—27 R.K.D.E.V. 17 6 2 9 14 34 50 Boxmeer 18 5 3 10 13 27—40 Montagnards 18 4 1 13 9 21—54 H-R.C. 17 3 O 14 6 31—70 Het tweede won aller harten, door het enthousiasme waarmee telkens de wedstrijden gespeeld worden. Hoe staan de kansen van dit elftal voor het kampioenschap Venray 2 en Horst 2 hebben elk 8 verliespunten, Tegelse Herten 2 heeft er 9 en Steyl 2 en Tegelen 2 elk 10. Zondag moet Venray 2 naar Teg. Herien 2 die dus ook nog een kans hebben. Voor enige weken werd in de thuiswedstrijd gelijk gespeeld. Met wat geluk hadden wij deze wedstrijd kunnen winnen. We hopen maar, dat nu het geluk aan onze zyde is en, dat er een kleine overwinning mee naar huis komt. Met het winnen van deze wedstrijd zal byna zeker de beslissing vallen voor het kampioenschap. Met belangstelling zien wy de uit slag van deze wedstrijd tegemoet. Steyl 2 17 11 4 3 24 65-21 Venray 2 15 9 4 2 22 43 20 Wittenh. 2 15 ll O 4 22 59-34 Tegelen 2 14 7 4 3 18 34—25 Teg.Herten 212 8 1 3 17 43-21 Blerick 2 15 8 0 7 16 41—41 Gennep 2 15 3 3 9 9 32-64 V.V.V. 3 16 3 3 10 9 38-64 Venl. boys 2 14 3 2 9 8 33 55 Boxmeer 14 O 3 11 3 17—58 Het derde was vry'. Zondag a.s. zullen ook zy hun best moeten doen om de kans, welke z\i nog hebben, te verdedigen. Het kan er. dan ge beurt het toch. Supporters van S.V.V. worden Zon dag in de gelegenheid gesteld om de vereniging te helpen met het aan schaffen van nieuwe trico's. Deze kosten punten en wanneer nu ieder een één punt meebrengt Zondag a.s. dan kan eindelijk ook eens iets nieuws aangeschaft worden. Wat op andere plaatsen kan, moet ook in Venray kunnen. Jeugdvoetbal Volgende maand zal de competitie weer voortgezet worden en ook deze 2e helft van de competitie, zullen we ons beste beentje voor moeten zetten om op een zo gunstig mogelijke plaats op de ranglijst te eindigen. Een aller eerste vereiste is hiervoor, dat er serieus getraind wordt en allen op de training aanwezig zijn. Het bestuur van S.V.V. laat iedere Zaterdag, om de 14 dagen, speciaal voor ons de trainer overkomen en het is dus van onze kant niet anders dan plicht om dan aan de Oostsingel aan wezig te zyn. Je ziet het resultaat by da groten van een geregelde trai ning. Alle elftallen staan boven of practisch bovenaan op de ranglijst. En met de opstelling der elftallen, zullen do leiders degelijk rekening houden, wie er steeds op de training geweest zijn. Dus mannen Zaterdag 5 Febr., allen aanwezig op de training, want anders zal het bestuur helaas eenoodzaakt zyn om de trainer niet meer te laten komen. H.C.Y.-nieuws a.s. Zondag zal er op hockey-gebied weer eens iets te beleven zijn. Het is het bestuur mogen gelukken, om een zeer sterke 2e klasser, n.l. Kollenberg uit Sittard, voor een hul- digingswedstryd naar Venray te halen. Om half 2 zal deze wedstrijd, die uitermate spannend beloofd te worden, aanvangen. Na afloop van deze wed strijd spelen onze dames tegen de dames van Kollenberg. Dat onze dames op de goede weg zijn, bewezen ze afgelopen Zondag door met slechts 2—0 van het sterke Blerick te ver liezen. Van 5-6 zal het bestuur in vel band met het behaalde kampioen schap en promotie, recipiëren in zaal Gitzels. Schaaknieuws Zaterdag 29 Jan. om 7 uur, speelt de Venrayse schaakvereniging „De juiste zet", een competitie wedstrijd tegen Siebengewald, in het clublokaal aan do Merseloseweg (café Siebers). Belangstellenden zyn welkom! R.K. V.Y.-„Oostmm" Vier elftallen bonden Zondag j.l. de strijd aan, en vier evenzo behaalden de overwinning. Het eerste, tweede en jeugd B op Leunen en A op Boxmeer. Voor het tweede was het echter op het kantje af. Het is te betreuren, dat, nu het kampioenschap bijna bin nen het bereik ligt, er nog zo geknoeid moet "worden met de kansen. Het is o.i. niet nodig, dat er slechts met tien spelers gespeeld moest wor den. Laten zy, aan wie deze schoen past, hem aan trekken. Zondag komt Gejjsteren op bezoek en wordt het ernst. Handboogsport Op de binnenbanen van Stork's- apparatenfabriek te Boxmeer, had Zondag j.l. een vriendschappelijke wedstryd plaats van de Handboog- schutterij &t Antonius te Oostrum en Oefening en Uitspanning te Sint Anthonis. De uitslag is als volgt iste zestal: iste pry's Oefening en Uitspanning 205 p.; 2de pr. St. An tonius Oostrum 152 p. 2de zestal: iste prijs Oefening en Uitspanning St Anthonis 173 p.; 2de prijs St Antonius Oostrum 141 p. Personele baan H. v. Aarsen Oos trum iste 24 pP. Lemmens, Boxmeer, 2de prijs 23 p.; P. Gieben, St. Antho nis 3de pr. rozenprijs; H. Reynen, St Anthonis 4de pr. 5x4; G. Rem men, Boxmeer 5de pr. 4 x 3; J. Heijnen, Oostrum, 6de pr. 3 x 2; H. van Aken, Boxmeer 7de pr. 2 x 1 Zondag 9 Jan. had een wedstrijd plaats tussen Diana, Venray en Oefe ning en Uitspanning te St Anthonis, waarvan de uitslag is als volgt iste Zestallen iste pr. Oefening en Ontspanning met 222 p.; 2de pry's Diana met 204 punten. Personele baanH. Gieben, St An thonis iste pr. 23 p.; F. Pluymen, Venray, 2e pr. 22 pP. "Willems, Venray, 3e pr. rozenprijs; G. Remmen, Boxmeer, 4de pr. 5 x 4; J. Gieben, St Anthonis, 5de pr. 4x3; J. Peters, Venray 6e pr. 3x2; J. Vollenberg, St Anthonis 7e pr. 3x 1. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VAN DEN HOMBERGH Ch. Ruysstraat, NW. 5 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Bestrijding aspergevlieg. De Burgemeester van Venray brengt ter algemene kennis, dat de gemeen te Venray by beschikking van de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 15 Januari 1946 no. 1074 54 is aangewezen als gemeente, in welke de bestrijding van de aspergevlieg verplicht zal zyn overeenkomstig de by of krach tens de Aspergevlieg wet 1948 S.I. 206 vastgestelde bepalingen, totdat de aanwijzing door genoemde Minister wordt ingetrokken. In verband hiermede wordt de aandacht van belanghebbenden vestigd op artikel 2, vierde lid der wet, waarbij wordt bepaald, dat ter stond na de publicatie de bepalingen der artikelen 1 en 3 tot en met 13 der wet voor deze gemeente gelden. Deze bepalingen liggen voor belang hebbenden ter Secretarie, afd. I ter inzage. Venray, 26 Januari 1949. AFSCHEID. Op 23 Februari zal de heer A. Driessen officieel afscheid nemen als Directeur van het Gemeente-Gasbe drijf alhier. Na 31 jaren dienst aan de gemeen schap zal hy dan zyn welverdiende rust gaan genieten. Maar zo zonder meer zal dit niet gaan. Het 25jarig dienstjubileum, dat wegens de oorlog in alle stilte is herdacht, zal nu nog eens dunnetjes worden overgedaan. Bovendien komt de 70ste verjaardag er nog bii, dus alles bij elkaar wel een reden om de scheidende gas- directeur eens in de bloemetjes te zetten. Het zal hem dar. ook op die dag niet aan de nodige belangstelling ontbreken. GEVONDEN: lederen handschoen, ring met sleutels en want, Lamers, Hofstraat NW 2; zilveren rozenkrans, A. Vollenberg, Willemstraat 2; portemonnaie, Rongen Landweerdwog 58; bruine portemon naie met inhoud, H. Relouw, Broek- weg 7; portemonnaie met inhoud, M. Hogenhof, Overloonseweg 43; tas met stamkaart t.n.v. Vermeulen, Bureau Gemeentewerken; paar wollen wanten Wed. J. Janssen, Henseniusstraat 8; aangelopen een konijn, van Opbergen Hoenderstraat 18. JUBILEA. Op St. Jozefsdag, Zaterdag 19 Maart herdenkt de Zeereerw. Heer Gerards pastoor te Oirlo zijn 4 3jarig Priester feest en de Eerw. Broeder H. Coenders zyn 40jarig kloosterfeest. Op Vrijdag 1 April herdenkt de Zeereerw. Pater Dr. W. H. Muy'sers, geboortig uit Merselo zyn 50jarig Priesterfeest by de Missionarissen van het H. Hart te Tilburg. Onderscheiding. Adjudant Rouvroye zal op 1 April de gouden medaille ontvangen voor trouwe dienst by het wapen der Kon. Marechaussee. Aangebonden. Verdacht van diefstallen van een 6tal pompen en van loden leidingen werd deze week door de Rijkspolitie aangehouden de i9jarige W\ B. alhier, die na verhoord te zyn, overgebracht werd naar het Huis van Bewaring te Roermond. Opvoering K.A.B. Op 5 en 6 Februari zal de toneel club der K.A.B. in zaal Wilhelmina opvoeren voor haar leden en belang stellende, het Vlaamse wonder-kerst- spel „DE SUKULEER". DE ZWARTE PLAK. Het door de heer Piet Vermelt- foort alhier geschreven toneelstuk De Zwarte Plak" viert in Horst— America lioogty. De toneelclub aldaar heeft reeds 10 uitverkochte voorstel lingen gegeven en nog is er aan vraag in overvloed. Zelfs met bussen is Venray er heen gegaan. Men vraagt zich dan toch wel af waarom het toneel hier in Venray dan zo lijdt aan gebrek aan belang stelling. K J.M.V.-nieuws. Zaterdag werd in zaal Gitzels een districtsvergadering gehouden, waarop Siebengewald, Horst, Wanssum, Se venum en Venray aanwezig warem De afd. Venray vroeg 0111 vrijstel ling van bondscontributie, daar de onverantwoordelijke uitgaven in het verleden de afdeling voor grote moei lijkheden plaatsten. Besloten werd dit onderling in de afdeling te regelen. De candid.iatstel- Jing voor het bondsbestuur leverde een heftig debat op, daar er een can- didaat gesteld werd, die bij geen enkele afdeling was aangesloten. Een lid van het bondsbestuur ver- teldé, dat deze zgn. zwevende leden rechtstreeks onder het bondsbestuur vielen, maar hiermee ging de verga dering niet accoord. Deze kwestie werd voor nader onderzoek aange houden. Jaarvergadering Bouwvak- arbeidersbond Yeuray. Woensdagavond hield de afdeling Venray van de R.K. Bouwvakarbei dersbond in zaal Schellen de jaarver gadering. Ongeveer een tachtig leden waren aanwezig, toen voorzitter de Bruyn de vergadering opende. In zyn inleiding feliciteerde hij W. Peters met zyn benoeming tot hoofd bestuurslid, waardoor deze nu voor taan direct verantwoordelijk is voor een 50 afdelingen. Verder memoreerde spr. de prac- tische resultaten, die de bond dit jaar tot stand bracht, zoals risicofonds schilders, vacantieregeling granito- werkers, herziening jeugdlonen in 't bouw- en stucadoorsbedryf, vacantie- toeslag en looncorrecties. Allen evenveel voordelen voor de leden. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat ondanks de splitsing van Ysselsteyn in een aparte afdeling het ledenaantal nog is toegenomen van 438 tot 465 leden. Ook werd dit jaar weer aan velen hulp gegeven bij moeilijkheden van sociale en financi ële aard. Het jaarverslag van de penning meester was één gegochel met cyfers, maar bet feit alleen, dat reeds byna f 46 000 aan vacantiebons door zijn vingers zyn gegaan, toont wel dui delijk dat deze baan geen geraakke-' lyke is. Het nieuwe lid van de kas controle, W. Claessens, zit hem dan bovendien nog op zyn vingers te kyken. Hoofdlost. Windt kwam ondanks de Italiaanse griep toch nog oven praten en op de van hem bekende manier, de leden nog eens opfrissen. Wanneer hy deze afdeling nu zag tegenover 21 jaren geleden, toen zy werd opgericht, met behulp van Dr. Poels z.g., dan was er toch wel wat bereikt. Toen niets als een armzalig loon, nu allerlei sociale maatregelen en een loon, dat gezien de beroerde omstandigheden van ons land, er mee door kan. Dat is het werk van de organisatie, waarvoor eenieder heeft op te komen. De toestand der wereld eist mannen, die in hun prin cipiële organisatie hecht aaneen ge sloten vechten voor hun geestelijke en materiële belangen. Een daverend applaus bedankte deze enthousiaste spreker. De aftredende bestuursleden W Peters, J. Ponjé en J. Martens werden zonder hoofdelijke stemming her kozen. De nieuwe hoofdbestuurder Peters legde de nieuwe loonregeling uiteen, wat nogal een ingewikkelde materie is, waaruit zelfs verschillende aan nemers niet wy's kunnen worden, laat staan uw verslaggever. Degene, die hier moeilijkheden mee hebben, moeten hierover dat bestuur maar eens raadplegen. Van de rondvraag werd veel ge bruik gemaakt en velen kregen direct een oplossing voor hun moeilijkheden mee naar huis. Dat was dan ook het einde en de aanwezigen hebben weer eens te meer ervaren, dat deze bond niet stil zit, maar de geestelijke en materiele belangen van de bij Ifitar aangesloten leden zo goed mogelyk verdedigen, CIRCUS Mök. Zo geleefde Venray dan voor het een uitgebreide Vastelaoves- daar de vorige door slecht \V3er in het water gevallen was. Maar nu ging het erop in de Wil- helminazaal, die op carnavalistische manier versierd was en waar de buurtbend de stemming erin bracht. De nieuwe Raad kwam op groot scheepse manier binnen en werd voorgesteld, waarna de Vorst in een toóspraak het publiek aanmoedigde 0111 ook Vastenavond 1949 met zijn installatie van de prins, met optocht en boerenbruiloft te doen slagen door medewerking van ieder afzonderlijk en in verenigings- of zakenverband. De keuze der Vastenavondliedjes 1949 verliep niet zonder hilariteit en het talryke publiek zong lustig mee. Na het optreden van het Mannen- kwartet en de „juffrouw" met de hersengymnastiek kwam de pauze, waarna met nieuwe moed aan de tweede helft begonnen werd. Dit gedeelte werd verzorgd door de nieuwe Venrayse Variötéclub, die een vlot cabaretprogramma bracht, waarvan vooral het muzikale gedeelte uitblonk door voordracht en origina liteit. Een en ander vei liep vlot en de verschillende dames en heren hadden eer van hun werk. De nieuwe club heeft schitterend werk verricht en de medewerkers kunnen op een geweldig succes terugzien. Tussen door werden nog hoeden van de Raad van Ellef verkocht en de uitslag van de Vastenavondliedjes- keuze bekend gemaakt. Het bleek, dat „Rooise Megjes", op de wyze van Marjoleintje als no. 1 en „Carnaval" de wy's van Jamboree als no. 2 was gekozen. De beide makers, de heren G. Janssen en J. Gerrats moesten de nodige felicitaties in ont vangst nemen en hiermede was een einde gekomen aan Cirkus Mök, dat by zjjn eerste optreden de vele be zoekers een werkelyk bonte avond bezorgd heeft. YASTELAOYOND 1949. Het verslag over de zitting komt elders voor in dit blad. De vergader ing van Maandag was ondanks het feestelijk karakter van die dag niet slecht bezocht. Er werd een dringend beroep gedaan op alle verenigingen, zaken en particulieren, om de optocht, die toch de spil is van de Vasten avond, zo goed mogelyk te doen slagen, door een grote deelname. Nu hier in de buurt ook al plannen voor dansen gemaakt worden, is 't dubbel noodzakelijk, hier eens extra goed voor de dag te komen. Dat behoeft geen kapitalen te kosten, een echt vastenavondidée kan ook met een minimum aan geld aardig worden klaar gemaakt. Voor ideën kan men ten allen tijden by de vereniging aankloppen en hiervoor komt nog een aparte bekendmaking. Voor Dinsdag is de nadruk gelegd op de „Boerenbruiloft" en reeds is bekend gemaakt, dat pryzen hiervoor beschikbaar zyn. Ook hier worden alle verenigingen op uitgenodigd en juist deze bruiloft met zijn gemakkelijke verkleding geeft groepen en verenigingen aardig kans om nu eens gezamelijk Carnaval te vieren en eens gezellig uit te gaan. Laat allen eens hiervoor de handen in elkaar slaan en ook meedoen, daar hier de deelname geheel vry' is. Verschillende verenigingen zegden hun medewerking toe, zowel voor de optocht als de'bruiloft, daar zij het grote belang van beide voor de Vas- tenavonddagen begrepen. Het bestuur verzoekt verder de danstenthouders in hun eigen belang zich voor het aanvragen een muziekvergunning in verbinding te stollen met het Carnavalscomité. Binnenkort is er gelegenheid zich weer op te geven als donateur en daar de organisatie van Vastenavond nu eenmaal centen kost, wordt dit dringend aanbevolen. De besprekingen op de kerdorpen vlotten goed en verschillende hebben hun volle medewerking op alle gebied, voor zover mogelyk, reeds toegezegd. „Bakke, artiekele en avetensies" voor de Vastenavondkrant worden nog aangenomen, alsmede alle mo gelijke ideën en voorstellen voor de vastenavondviering. Katholieke voorlichting bij beroepskeuze. Met genoegen vernemen wy, dat hier in Limburg is opgericht „Het psychologisch Instituut Limburg" hetwelk is gevestigd te Maastricht, Brusselsestraat 87b. Daar wy vernomen hebben, dat door dit instituut in meerdere Lim burgse plaatsen spreekuren zullen worden gehouden is dit ook voor Venray een belangrijk bericht. Er is een algemeen bestuur gevormd dat zodanig is samengesteld, dat er by geïnteresseerde groepen er in ver tegenwoordigd zijn. Daarnaast heeft dit bestuur een aantal deskundige adviseurs aangetrokken. Hot dagelijks bestuur bestaat uit de heren Ir. B. Franken, bedrijfs directeur van de „Sphinx" te Maas tricht als voorzitter, J. L. G. Acker- mans, inspecteur van het lager onder wy's te Heerlen als secretaris en Drs H. J. Benders, bedrijfspsycholoog van de Staatsmijnen treedt op als alge meen psychologisch ad"iseur en Drs. B. F. Kruysen, vroeger werkzaam aan de psychologische afdeling van Philips te Eindhoven, is als psycho loog vast aan het instituut verbon den. Er bestaat een nauwe samenwer king met het R.K. Limb. Groene Kruis en met de gewestelijke ar- beidsbureaux. Dat het instituut reeds nu een plaats van betekenis inneemt, blijkt wel daaruit, dat men van elders reeds naar Limburg is gekomen om te zien, hoe hier de zaak op geluk kige wyze is aangepakt. Laten we hopen, dat dit uit ka tholiek initiatief geboren werk nog veel nut moge stichten en dat vele ouders de weg naar de bureaux van het instituut mogen vinden om raad te vragen bij de keuze van een be roep voor hun kinderen. Deze kinderen zelf zullen en wel bij varen en er hun op latere leeftijd dankbaar voor zijn. YERDELING BOUWVOLUME Donderdag kwamen de toewijzingen van het bouwvolume 1949 uit de bus. Zoals bekend, heeft Limburg voor 1949 3100 woningen toegewezen ge kregen, waarvan er al direct 1300 voor het my"n district afgingen en 1000 voor montagebouw. Van de schamele rest kreeg Venray toegewezen4 woningen, 50 montage woningen en 16 hei bouw woningen. Wanssum 2 woniy.gen, 1 herbouw- woning. Horst: 17 woningen, 4 herbouw- woningen. Het gehele district Venray, 93 wo ningen (montage inbegrepen) en 27 herbouw woningen. Toneel te Leunen. De Handboogschuttery „St. Joris" zal met medewerking van de Toneel vereniging „St. Catharina" te Leunen een toneelavond houden op Zondag 13 en Maandag 14 Februari a.s. De toneelvereniging zal opvoeren: „Kin- déren van ons volk" een spel van het land in 5 bedrijven door Antoon Coolen. Concert- en toneelavond Wie Oostrums harmonie kent weet, dat haar concerten de moeite van het bezoeken waard zyr.. Voor deze gelegenheid zijn er weer enkele ge heel nieuwe nummers in studie ge nomen. Wilt U dus genieten van een heerlijk programma, zorgt dan tijdig voor plaatsen. Na dit meer serieuze gedeelte van de avond volgt er een spel van zot ternij en vrolijkheid, doorvlochten met een liefdeshistorie. Bertje Arts en Gratje Lemmens, zullen U weer eens ouderwets tot py'nigings toe doen lachen. NIEUWE BONNEN (Geldig van 30 Jan. t.m. 12 Febr.) Bonnen voor vlees 601, 603 Vlees 100 gram vlees 602 Vlees 200 gram vlees Alle bonkaarten 901 607 Algemeen 250 gram rijst 608 Algemeen 250 gram boter, margarine of vet Bonkaarten KA, KB, KC 901: 611 Algemeen 500 gram boter, margarine of vet 612 Algemeen 400 gram kaas of 5oo gram korstloze kaas 613 Algemeen 125 gram koffie B 625 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Bonkaarten KD, KE 901 617 Algemeen 250 gram boter, margarine of vet 618 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabak- en Dirersenkaarten QA QC 901 31 Tabak, 34 Diversen 2 rant soenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZB, ZE, MD, MF, MH 902. (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen van strook D DISTRIBUTIEKRING VENLO. BAKKERS. Aan de bakkers zal ^oor het verbruik van patentbloem gedurende het tijdvak van 13 Febr. tot 7 Mei a.s. toewijzingen voor deze bloem worden uitgereikt te Venray op Dinsdag 1 Februari. TEXTIEL. De uitreiking der toe wijzingen voor vergoeding van pun tenverlies tengevolge der opruiming, zal tegen inlevering der volledig ingevulde en geverificeerde notaris accountantsverklaring plaats hebben op de normale loketdagen voor de textielhandelaren in de weken van 31 Jan. t.m. 4 Febr. en 7 Febr. t.m. 11 Febr. Belanghebbenden zorgen er dus voor tijdig af te halen; na 11 Febr. zal uitreiking niet meer mogelijk zijn. AFHALEN BONKAARTEN Het publiek wordt eraan herinnerd, de bonkaarten af te halen op de datum welke op de thans geldige bonkaar ten is vermeld. De inwisselingsbonnen, voor het verkiygen van nieuwe bonkaartenen tabakskaarten, dienen thuis te worden afgeknipt. Yoedselbureau Yeuray Paterslaan 20. Telefoon 416 TOESLAG ZANDGRONDEN. Reeds geruimen tyd geleden zyn in Limburg de berekeningen klaar betreffende de toeslag over 1947, het wachten was echter steeds op de afwikkeling van het financiële ge deelte vanuit Den Haag. Nu verna men wy, dat zeer waarschijnlijk over enkele weken de uitbetaling zal plaats vinden. Nadat de berekeningen hebben plaats gehad, zyn de regelingen in zoverre in het voordeel der land bouwers veranderd, dat by boom gaarden slechts korting zal plaats vinden, indien hoogstam geplant is voor 1 Juni 1940 en by struikaan- plantingen aangelegd voor 1 Juni 1945. Daar deze gegevens op de Mei- inventariesatie-formulieren van 1947 niet te vinden zijn, gelieve de fruit telers, welke na 1940 hoogstam of wel na 1945 struikvorm hebben aan geplant en dit by de Mei-inventarisa- BURGERLIJKE van 21 t.m. 27 GEBOREN Oomens, Petrus I. Th., Litjens Th. J. E. M., O Thuyls Hendrika J. M., Beerens Peter H.M.B., 1 Weys Lodewyk J. G., I Yerhaeg Theodora W., Spee Johannes H-^J., Z OVERLEDEN van den Heuvel, Ma 6 jaren, Venray Folbers, Joseplius H. van Siuyers Johanna, Venray Huisman, Antonius 35 jaren, los-arbeider, ei van Soest Josephina, V Claessens Gerardus jaren, landbouwer, Ven ONDERTROUWD Koenen Joseph J., landbouwer en Creepier oud 27 jaren, beiden te van der Sterren Pe 30 jaren, accountant, te Janssen Sophia J. M., te Venray. Claessens Jacobus H., landbouwer, en Jenni Gertruda M., oud 27 jar Venray. Vergeldt Leonardus 1 29 jaren, landbouwer, Custers Christina J., ou Bergen (L.). Smeets Joseph G. H., landbouwer, en Verge J. M., oud 24 jaren, beid GETROUWD Reijnders Jacobus, 0 dakdekker, te Vierlingsl gen Berta J., oud 18 jan Martens Petrus G. A., broodbakker, en Tonen oud 23 jaren, beiden te Kroon Frank, oud 23 j man, en van den Hei Hendrika, oud 28 jarc Venray. tie gewoon als boom opgegeven, dit Maand aan het bureau even c wat ook schriftelijk ka Wellicht kunnen dai tuele reclames hieron men worden. BRANDSTOF KUIK Pluimveehouders, die electrische opfokgeleger ken, kunnen het best bon voor brandstoffei mogelyk opsturen na; kolenbureau, Kleine Maastricht. ZITDAGEN Deze zullen de konu niet gehouden kunnen w wel woderom. KERKELIJKEJDI PAROCHIEKERK St. P PAROCHIE-ACTIE: "V zaai ZONDAG: 6 uur le leesmis Henri Swaghovt mis Christiaan Arts, 9 u 10 uur Parochiehoogmi Bistervelds, besteld doe uur kinderlof, 5 uur 1 hoedje. Vergadering Apostola: Zondagmorgen half 12 0 MAANDAG: 6.30ziel overleden parochianen, Henri Oudenhouden, 7.3 Zeereerw. Heer Pastoo (1 H), 8.15 Huwelijksmis paar Kroon-vd. Heuvel, dienst voor Henri Oude Zielelof, 7 uur opening voor de Congreganisten, DINSDAG: 6.30 lm. dis Derikx-Peeters, lid penning, 7 uur leesmis E, Aerts, 7.30 leesmis P. J besteld door de buurt, 8 Leonard Smulders (2 kl duum voor Congreganis WOENSDAG: Feest Lichtmis. Dag van devo als op Zondag, 6 uur le Broers, 7 uur leesmis v leden Congreganisten, 6 9 uur kindermis, 9.45 kaarsen, processie, daa 3 uur kinderlof, 5 uur p neming van nieuwe Cc DONDERDAG: Feest 6.30 leesmis P. J. Bistei leesmis Maria Gertr. D 7.30 leesmis overl. fai 8.15 gest. jaard. Martin van Kuyck.en Petn^Cïia van 5.30—6 30 gelegenhei 6.30-7.30 H. Uur. VRIJDAGEerste V wyd aan H. Hart van J Hoogmis t.e.v. H. Har 7 uur leesmis Engelbert leesmis E. Oudenhöve leesmis Sophia Sala-van Lof en Rozenhoedje t. van Jezus. ZATERDAG: Eerste gewyd aan Onbevlekte J Priestei zaterdag. 6.30 hoogmis, 7 uur leesm: hoven-Aerts, 7.30 leesmi velds, besteld door de gest. jaard. Joh. Rongen e Broeks (2 kl.), 9 uurpl. voor bruidspaar van C 7 uur gelegenheid 6.30 Lof, Rozenhoedje en Onbevlekt Hart van Ma VELTUM. Dondeidag HEIDE. Zondag g uu Even, 10 uur Hoogmis, krans. Vry dag 7 uur leesr Martens. Jeugd-Familio voorde j 14 jaar. In de maand Ft begonnen met de Jeugd de H. Famiiie voorde by eenkomst zal steeds z vóór de 2e Zondag va

Peel en Maas | 1949 | | pagina 2