PEEL EN MAAS Tlö§ 3 ufèke qeduld Ut ündenesië BEL BIJ BRAND 39 2 acht het feit, of zy al dan niet van de dienst gebruik maken. Ofschoon op deze verordening nog niet de Koninklijke goedkeuring is verkregen, mag als vaststaande wor den aangenomen, dat deze goedkeu ring zal worden verleend ën deze verordening dus rechtsgeldig wordt. Zodra dit een voldongen feit zal zijn, zal aa.i betrokkenen een aanslagbiljet in de Reinigingsrechten worden toe gezonden en de daarop voorkomende aanslag kan dan, zo nodig bij dwang bevel, worden geïnd. In verband hiermede kunnen der halve ingaande Januari 1949 alle gebruikers van een perceel', gelegen langs een weg waarlangs huisvuil wordt opgehaald, zonder dat enige verdere formaliteit behoeft te worden vervult, met inachtneming van de daaromtrent te geven nadere richt lijnen hun vuilnisemmer of bak aan de weg gereed zetten en zal deze van gemeentewege worden geledigd. Ven ray, 22 December 1948 Burgemeester en Wethouders vnd. A. M. H. JANSSEN, Burgemeester H. VURS 1\ S-*c taris Afschrift verguuuings- of yerlofakte De vergunning- en verlothouders in de gemeente Venray worden ge wezen op hunne verplichting inge volge artikel 36 en artikel 52 der Drankwet S 1931No. 476 om een ge waarmei kt afschrift hunner ver- gunnings- cq. verlofsakte duidelijk leesbaar en niet hoger dan anderhal ve meter boven de vloer in hur.ne vergunhings- c.q. verlofslocaliteiten op te hangen. Door de politie zal op nauwkeurige naleving dezer bepalingen worden toegezien. Venray, 22 December 1949. BEKENDMAKING Muziek in Café's De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat een ver gunning tot het doorlopend hebben van muziek in café's voor het jaar 1949 ten spoedigste ten gemeente huize moet worden aangevraagd. Venray, 29 Deceml/er 1948 De Burgemeester van Venray •A. H. M. JANSSEN Klooster-Jubilea bij de Minderbroeders-Franciscanen ill 1949 Diamanten kloosterfeest 31 October Pater Augustinus Bulters te Venray en Pater Benjamin Hoefnagels te Maastricht. Gouden kloosterfeest 3 October Pater Angelicus van der Stok te Maastricht; Patt>r Oswalt Hafraans, te Heerlen en Pater Berno Strootman te Watersley Sittard. Zilveren kloosterfeest 12 Sept. Pater Velastus Petit, Sittard; Pater Venecundus Scholberg, en Pater Da niel Wen y te Weert; Pater Jueundus Frankemolen te Venray; 1 Aug! Br. Sylvester Vincent te Venray. Verduistering Distributie Wegens verduistering van f 4600 gepleegd in dienstbetrekking bij de Distributiedienst is aangehouden de 29j,arige gewezen distributie-ambte naar C. de K. te Meerlo. Hy is overgebracht naar Roermond en ter beschikking van de Officier van Justitie gesteld. Met pensioen Met, ingang van 1 Jan. a.s zal de Heer Martinus Gommans, Wachtpost „Buus", na byna 42jarige dienstbe trekking bij de Nederlandse Spoor wegen deze dienst met pensioen verlaten. Binnenbrand Maandagavond werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrandje tèn huize van J. H. aan de Gtotestr.. welke ontstaan was door kerstboom-, verlichting. Hqt vuur werd spoedig geblust. De Boskat Na enkele jaren heeft het Geyiengd Koor ons jl. Zondag weer verrast in zang en spel met de droeve ge schiedenis van Neeltje, de Boskat, die eerst na veel ongelooflijke weder waardigheden haar !>rn>s Ie pakken krygt en daarmede een bly élut maakt aan deze opera eomique. Ondanks het behoorlijk vlotte spel konden sommige stukken ons niet voldoen, ook al omdat de muziek niet precies het spel volgde. Er werd door de meeste spelers goed gezon gen en gespeeld en de regisseur had eer van zijn werk. Het gemis van een tekstboekje deed zich soms geweldig voelen, daar sommige gedeelten geheel niet waren te verstaan. Ondanks deze bezwaren, zijn het twee mooie uitvoeringen geweest, waarvan het Gemengd Koor eer heeft en waarvan een talry'k publiek heeft genoten. Uitspraken Rechtbank Roermond M. A. te Venray, aan zijn schuld brand te wijten hebben, f 30.— subs. 15 d. h. -Th. M. te Helmond, verdacht van het veroorzaken ener aanrijding op 25 Aug. j.l. te Venray, waarbij J. Ousters werd gewond: vrijspraak. MERSELO. j.l. Zondag 26 en Maandag 27 Dec., vonden in Merselo de jaarlijkse winteruitvoeringen plaats, gegeven door en ten bate van de Fanfare St Oda en de Handboog schutterij St. Hubertus. Dit jaar werden deze uitvoeringen gegeven geheel in een Kerstmissfeer, door 't wonderschone Kerstspel „De nieuwe Kerstmis" van Br. Gummarus ten tonele te brengen. Belde avonden was Zaal Arts, veel te klein. Tussen de pauze werd telkens ge collecteerd voor onze jongens in Indië. Studiedag Jonge Boeren te Leunen Deze studiedag wordt gehouden op Donderdag 6 Jan. in het Patronaat te Leunen voor afdelingen van het Dekenaat Venray, de nieuwe kring dus. Om 9 uur wordt de dag ingezet met een hoogmis, opgedragen door de HoogEerw. Heer Deken Berden. De intentie is voor onze jongens in Indië en voor betere toekomstmoge lijkheden voor onze boeren en tuin ders. De wisselende gezangen worden uitgevoerd door de koorzangers van de verschillende afdelingen. Voor deze zal een repetitie gehouden worden te Castenray in 't Patronaat op Maandag 3 Jan. 's avonds om half acht. Na de Hoogmis zal onderstaand programma worden afgewerkt: 10 uur Vaandelopfocht. De afdelin gen stellen zich op in volgorde van het a,b,c; 10.30 uur opening van de Studie dag door J. Loonen. Limburgs Volks lied. „De boer ploegt voort in Gods vertrouwen" door Rector .Toosten; M45 uur „Met opgestroopte mou wen" dooi M. de Ponti; 12 45 uur Pauze; 2 uur „Zang en declamatie" door H. Hollewyn. GTean enkele jonge boer blijft hier weg I Uitvoering te Castenray Zondag 2 Jan. en op Driekoningen dag organiseren het Gemengd Koor uit Oirlo en Mannenkoor te Casten ray een opvoering van „Het Kerstge beuren" in het Patronaat te Casten ray. Ten behoeve van de Oirlosche bezoekers zal er vanaf kwart voor zes een busdienst onderhouden wor den tussen Oirlo en Castenray v.v. Verhoging tabaksprijzen De op 1 Januari 1949 ingaande accijnsverhoging voor tabaksproduc ten enerzijds en de gestegen prijzen voor ruwe tabak anderzijds hebben geleid tot vaststelling van maxi mumprijzen voor tabaksproducten op iets hoger peil. De verhoging luidt als volgt: Sigaren per stuk: 1948 11 tot 27 ets; 1949 12 tot 30 ets; senoritas per 10 stuks in 1948 88 tot 132 ets; in 1949 1Ö0 tot 130 ets; sigaretten per 20 stuks in 1948 42 tot 96 ets; in 1949 45 tot 100 ets; pijp-, shag en pruimtabak per 50 gram in 1948 39lh tot 67V> ets; in 1949 40 tot 80 ets. Door een verlaging van de accijns op zwaar gesausde pruimrollen kun nen deze over enkele weken in prijs verlaagd worden van 37 tot 25 ct. Sportnieuws S.V.V. Zondag j.l. is dan zonder sport ver lopen. Gelukkig maar, want de winter heerste in al zijn strengheid. Vele velden zouden er zyn afgekeurd en daarom beter zo. Voor Zondag is er echter weereen volledig programma. Zo zien wy voor Venray aangegeven uit naar Mill. Al meteen een der.zwaarste wedstrijden. Het is niet gemakkelijk om een over winning in Mill te halen. Het bestuur vertrouwt er op, dat de spelers van het ïste en 2e elftal daar belangrijke wedstrijden ge speeld moeten worden daags na nieuw jaar niet zullen drinken. Zy hoopt, dat de kasteleins, vrienden en familie leden de jongens hierbij zullen helpen door voor hen niet te tappen of hen over te halen tot drinken. Het beste is, dat geen enkele sport man ook maar een borreltje neemt en zich tot het uiterste beperkt met het roken. Leden van S.V.V., bijzonder de ïste elftal spelers, de bovenste plaats staat op het spel. Terwille van Uw ver eniging, van Uw supporters, van de vele voetballiefhebbers van Venray, zorg er voor Zondag, fit op het veld te komen. Dan is de overwinning by de uiterste krachtsinspanning mo gelijk. Dan komen de puntjes meè naar Venray. Wat hierboven voor de eerste elftal spelers gevraagd werd is ook toe passelijk voor het tweede en derde elftal. Jongens, ook U hebt nog buiten gewoon fraaio kampioens kansen. Horst 2 enn mede candidaat voor de bovenste plaats dient zich aan. Wyst hem onherroepelijk terug, door hem een nederlaag mee naar huis te géven. U kunt het jongens, doch dan met Nieuwjaarsdag niet roken en niet drinken. Afgesproken P.D.Y. de Zwaluw De generale kampioenschappen in 1948 zyn behaald als volgt: ïste J. van Leuken; 2e G. Janssen; 3e P. Janssen K; 4e J. Strybosch; se A. Willems. Tevens maakt het bestuur bekend, dat de jaarvergadering wordt ge houden op Zaterdag 8 Januari a.s., 's avonds om 7 uur. Deze vergadering is zonder kennisgeving verplicht op boete van'f 1,— Handboogsport Zondag jl. had op de binnenbaan van Stork's fabrieken te Boxmeer 'n vriendschappelijke wedstrijd plaats tussen de Handboogschutteryen St. Oda, Venray en Oefening en Ont spanning, St. Anthonis. Uitslag zestallen: ie zestal ie St. Anthonis, 190 p. 2e Venray, 180 p. 2de zestal: ie Venray 143 p. 2e St. Anthonis, 142 p. Personele baan: ie Gieben, St. An thonis, 24 p; 2e Lemmens, Boxmeer, 22 p; 3e Gieben, St. Anthonis, rozen- prys; 4e C. vd. Heuvel, Venray 4x4; 5e J. Janssen, Venray, 4 x 3; 6e W. Maassen, St. Anthonis 3 x 2; 7e G. van G er ven, Venray 3x1. HOCKEY Het bestuur van H.C.V. verzoekt ons te melden, dat het bericht in het Dagblad van Noord-Limburg, als zou de Hockey-club in Augustus naar Zwitserland gaan absoluut uit de lucht is gegrepen. Er is nooit sprake geweest van een uitnodiging van een of andere Zwit serse Hockey-club om wedstrijden te spelen in Zwitserland. Het bestuur van H.C.V. verzoekt aan dit bericht geen waarde te hechten. Op de lemen baan „ONDER ONS" SNOEPTEN „ONS GENOT" TWEE WAARDEVOLLE PUNTJES AF. 22 December jl. gingen by „Ons Genot" „De Knippers" kampioens- illusie's verloren en waardoor „Ons Genot" de bovenste plaats weer in nam. Ons Genot won met 6—2 in de A en 5—3 in de B. R.D.Z. had Ons Plezier op bezoek, weer mocht R.D.Z. niet winnen, ze bekampten elkander hardnekkig, maar de buit* moest toch gedeeld worden met 4 4. 29 December jl. werd Ons Genot's kampioenszekerheid door Onder Ons ontnomen. Er waren voor Onder Ons geen problemen en vader Gielens twijfel aan verlies moest echter 't Genot aan Onder Ons dulden. Onder Ons won met 7—1 in de A. De B van Onder Ons moest een puntje afstaan waardoor Ons Genot ook dit jaar weer de beste kansen maakt. Met 4—4 moest Jep en zyn makkers tevreden zyn. 5 Januari a.s. beginnen met No. 4 om 7 uur gaan R.D.Z. en Onder Ons hun laatste uitwedstrijd spelen. R.D.Z. A gaat naar „Ons Genot", hier zullen ze met een gelyk spel er niet afkomen, want Ons Genot wil de bovenste plaats behouden. Onder Ons gaat by De Knippers hun laatste kans wagen. Wy zyn met vele beugel-enthousiasten zeer benieuwd, wie dit zal winnen. Hier krijgen we een stryd die voor beide even belang rijk is. De Venrayse jongens zullen ook hier hun slaeger eens goed moeten vasthouden. De gebeurtenissen De gebeurtenissen in en rond Indië zyn sinds vorige week ef vele geweest. Men kan ze het best onderscheiden in drie punten: 1. de behandeling van de gebeurtenissen in Indië -door de Veiligheidsraad; 2. de militaire situatie in Indië zelf en; 3. de nieuwe opbouw De Yeiliglieidsraad De behandeling van de Indonesische kwestie te Parys, heeft wel een treurig beeld gegeven van de zorg voor vrede en veiligheid voor de wereld, die dit college ten toon spreidt. Men kan eerder spreken van een politieke poppenkast, wane alleen reeds het spel van Aifierika is van een der gelijk laag politiek gehalte, dat ieder weldenkend mens vreest voor de toe komst. Wy hebben dat in dePalestynse kwestie gezien, we zien dat ook hier. Amerika heeft ditmaal Rusland voor willen zyn en op willen treden de grote beschermer van het nationalisme in Z.O.-Azië, ondanxs het feit, dat het opperbest wist, dat in Indonesië het nationalisme dei- Republiek ongezond en rot was en, dat het communisme er feitelijk de baas speelt. Rusland heeft echter het grote Amerika weer overtroefd, door Neder land als de grote aanvaller te brand merken, wat het intussen toch niet gelukt is. En door dit politieke spel heeft Nederland menig bittere pil moeten slikken. Het eerste resultaat was, dat het vuren gestaakt -moest worden en de gevangen genomen Republikeinse leiders moesten worden vry gelaten. De Nederlanders.konden aan deze wensen niet direct voldoen, immers, men kon de zuiveringsactie met be eindigen als haar doelveiligheid en vrede te brengen niet verzekerd was. En Nederland kon ook niet de ge vangen genomen leiders los laten, als de acties nog gaande waren. Dit heeft Nederland weer veel ver wijten bezorgd, maar de regering heeft dan haar plannen bekend gemaakt. Zo zullen op Java de vijandelijk heden op 31 Dec. 1648 te 24 uur staken. Op Sumatra enige dagen daarna. De regering behoudt zich het recht voor, op te treden tegen guerillas. De leiders worden vrijgelaten indien zy zich onthouden van handelingen, die de openbare orde in gevaar brengen. Minister-president Drees, zal naar Indië gaan om daar zyn steentje by te dragen tot de federale opbouw van Indonesië, terwijl eveneens de diplo maat Jhr. Mr. Michiels van Yerduynen naar Indië gaat. Verder zullen de heren van de Commissie van Goede Diensten, alle mogelijke medewerking krijgen voor hun op te stellen rapport. Deze mededelingen hebben de ge moederen in de Veiligheidsraad voor lopig bedaard. De militaire situatie gaf wel een duidelijk bewijs van de onmacht der Republikeinen. In een forse ruk werd het gehele Republi keinse gebied doorkruist en op Java is in een goede week geen enkele grote stad meer in hun handen. Op Sumatra vordert de opmars ook snel en belangrijke stukken zyn reeds in Nederlandse handen. Zo hebben onze jongens in Indië laten zien, dat zy hun taak verstaan en de uitzon derlijke lage verliescijfers geven blijk, dat nodeloos geen mensenlevens wor den opgeofferd. Nog enkele dagen gaat de stryd officieel door, maar tegen de resten van het verslagen leger zal nog geruimen tijd gewapend optreden nodig zyn. Maar nu kan aan de Federale opbouw begonnen worden en vrede en vrijheid samen met alle volkeren van Indo nesië. Minister Drees gaat binnenkort naar Indië om mede de vele moeilijkheden die ongetwijfeld nog zullen rijzen, te helpen overwinnen. Gemakkelijk zal het allerminst gaan, maar nu Nederland duidelijk heeft laten zien, dat haar gegeven woord haar ernst is, nu zullen de moeilijk heden terdege worden bestudeerd en overwogen eri aan hun oplossing het mogelijke worden gedaan. Gevonden 1 paar schaatsen, Leunseweg 12a. Kijk de spaarpot na Wie niet voor onaangename verras singen wil komen te staan, doet er goed aan vóór de jaarwisseling zijn spaarpot en die zijner kinderen eens na te kyken, of er geen munten in zitten, welke hun'geldigheid gaan verliezen. Na 31 December zyn namelyk on geldig halve guldens, bronzen en zinken vïerduitstukken bronzen halve centen. Deze munten zyn reeds geen wettig betaalmiddel meer, doch men kan ze vóór het einde van dit jaar nog in leveren by de Postkantoren en by de kantoren van de Nederlandse Bank. Bij normale vraag Wekelijks 2 eieren in de pan voor ieder Wekelyks komen thans ongeveer 22 millioen eieren voor de handel beschikbaar, di6 door tien millioen kippen worden geproduceeid. Na af trek van vier millioen export-eieren bly ven er achttien millioen over voor de binnenlandse consumptie. Iedere Nederlander kan dus wekelyks twee eieren in de pan slaan, aldus een deskundige van het bedrijfschap voor pluimvee en eieren. Wanneer het publiek zich beperkt tot een normale vraag, kan hét gevaar voor eierloze perioden worden overwonnen. BURGERLIJKE STAND van 23 t.m 29 December 1948 GEBOREN van Rens, Wilhelmina E.H.J., Heide de Poot, Antonius J.A., kamp Vlakwater Cox, Joseph L.P.M., Merselo van Kemenade, Cornelis A.F., Mgr. Nolensstraat Verheyen, Frederica A.W. Ziekenhuis van Daal, Peter J.Th., Ziekenhuis Cuppen, Alberdina M.M., Schoolstraat Keyzers, Gerardus J.M., Ziekenhuis Custers, Johanna J!G.M. Boschhuizen Janssen, Johannes G.A., Ziekenhuis Coppus, Cornelis M.J., Eindstraat Veraart, Theresia J.M., Ziekenhuis Hendrix, Gertruda J.M., Merselo Hendrix, Allegonda J.M.M., Merselo ONDERTROUWD Haas, Ferdinandus. 28 jaren, bouw kundige, te Venlo en Poels, Ida M.J., 23 jr, te Venray Kessels, Johannes W., 33 jr,kapper, en Folbers, Wilhelmina M.F., 32 jr, costumière, beiden te Venray Stoks, Martinus H., 25 jr, brieven besteller, en Noijen, Maria H.A., 26 jr, dienstbode, beiden te Venray GETROUWD Geelen, Jacobus H., 24 jr, land bouwer, te Deurne, en Geerets, Lóuisa M., 26 jr, te Venray OVERLEDEN van de Waeter, Antoon, echtgenoot van Bom, Francina, 86 jr, te Venray Sybers, Hubertus C., echtgenoot van Dohr, Katharina A., 74 jr, te Venray Litjens, Maria P., 82 jr, te Venray 3 patiënten St. Servatius 1 patiënt St. Anna (Ingez.mededeling) an dan DISTRIBUTIEKRING VENLO. Uitreiking NIEUWE BONKAARTEN Het publiek wordt er nogmaals aan herinnerd,, de bonkaarten af te halen op de datum, welke op de thans geldige bonkaarten is vermeld. De inwisselingsbonnen, voor het verkrygen van de nieuwe bonkaarten tabakskaarten. dienen thuis te worden afgeknipt. NIEUWE BONNEN (Geldig van 3 t.m. 15 Jan.) Bonneii voor vlees 521, 523 vlees 100 gram vlees 522 vlees 300 gram vlees Alle bonkaarten 901.: 527 Algemeen 250 gram boter of margarine of vet Bonkaarten KA, KB, KC 901: 531 Algemeen 250 gram» boter of margarine of vet 532 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 533 Algemeen 125 gram koffie B 545 200 gram kaas of 2'50 gram korstloze kaas Bonkaarten KD, KE 901 537 Algemeen 125 gram boter of margarine of vet 538 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Tabak- en Diversenkaarten QA QC 901 11 Tabak, 14 diversen 2 rant soenen tabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZB, ZE, MD, MF, MH 9OI. (byz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zyn de bonnen van strook B VOEDSELBUREAU YENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Eierleveringskaarljes. Men gelieve de eierlevoringskaartjes waarop de zegels voor afgeleverde eieren van 5 Dec. tot 2 Jan.'49 geplakt zijn, vóór 6 Jan. op het bureau oT de zitdagen in te leveren. Voor zegels welke na die datum binnen komen, kunnen de komende periode geen voederzegels verstrekt worden. Zaairogge. Om de hoeveelheid rogge welke als zaaizaad is aangewend op eigen bedrijf, in mindering gebracht te krijgen op de aanslag, dienen alle graantelers, die hiervan wensen ge bruik te maken, de komende week een toewijzingsformulier af te halen, dit kan ook op de zitdagen gebeuren. Zitdagen. Deze worden de volgende week gehouden als volgt: Maandag van 3 4 u. te Smakt in café Nellen; Dinsdag v.m. van 9—10 uur te Oos trum, café Camps; van 11 12 u. te Merselo café Arts; van 1.39—2.30 uur te Heide, café Litjens; van 3 4 u. te Yséelsteyn bij G. Fleurkens; Woensdag van 9—10 uur te Oklo, café Drabbels; van 11 12 uur te Cas tenray, café Kuipers; van 1.30—2.30 u. te Veulen, café van Gasselt; van 3 4 u. te Leunen, café Martens. Veevoeder. Voor meer levering van rogge kunnen steeds, mits de graan- aanslag voldaan is, zegels voor vee voeder worden afgegeven. Het kan voor verschillende be drijven met de geringe veevoeder toe wyziyg van belang zyn, hiervan gebruik te maken. De Bureauhouder, H. EMONTS. KERKELIJKE DIENSTEN. PAROCHIEKERK St. Petrus-Banden PAROCHIE-ACTIE: Alles voor het behoud en redding van onze jeugd Priester van de week Kap. Keysers, Maashese weg 6, Tel. 274 ZONDAG: Feest van den zoeten Naam Jezus. 6 uur leesmis, 1 uur leesmis behouden terugkeer. 2 broers uit Indië, 8 uur leesmis, 9 uur kin dermis, alleen toegang voor kinderen, 10 uur Hoogmis, 2 30 Kinderlof, 5 uur Lof en Rozenhoedje. Collecten: lekerk, 2e Bisschoppelijke Noden, 3e Armen. A.s. Zondag 2e collecte voor Afrikaanse Missie. MAANDAG6.30 zielemis voor alle overleden parochianen, 7 uur leesmis, 7.30 leesmis J. Baken-Beigmans, 8 uur best. jaard. Nicolaas Bekkers, dochter en kleinkinderen, 7 uur zielelof. DINSDAG6.30 leesmis, 7 uur leesmis Christiaan en Mart. Claassen, 7.30 leesmis overl. fam. Volleberg- Litjens, 8 nur gest. jaard. Johanna Munsters (3 kl). WOENSDAG: 6.30 leesmis Johan nes Arts, besteld door de buurt, 7 uur leesmis H. Oudenhoven, 7. Het Plaatselijk blad komt binnen, i de regelmatige. Weï» kome brenger van alle nieuws uit de eigeo omgeving. Juist op het platteland en in de provinciesteden is er |een grote gehechtheid f aan de eigen streek. HET PLAATSELIJK BLAD IS EEN DEEL VAN HET VOLKSLEVEN! "ÏÏaatex-z.in. »8u.leesm.Geurts- Hoogmis, 3 uur E. Oudenhoven-Arts, 8 uur gest. jaard. Joh. Munsters en Marg. Wijnhoven(3kl) DONDERDAGDriekoningen. Dag van devotie. H. Missen om 6, 7.30, 9 en 10 uur. 6 uur leesmis P. J. v. Soest, 7.30 leesmis Johan Kusters, 9 uur Kindermis, 10 uur Hoogmis, 7-8 H. Uur. VRIJDAG: Eerste Vrydag van de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. 6.30 pl. Hoogmis t.e.v. H. Hart van Jezus, 7 uur leesmis, 7.30 leesmis Engelbert Jansen, 8 uur leesmis. ZATERDAGPriesterzaterdag. 6.30 O.L. Vrouw hoogmis, 7 uur leesmis, 7.30 leesmis E. Oudenhoven-Arts, 8 u. leesmis overl. fam. Claessen-Janssen, 9 uur Hoogmis uit dankbaarheid by 25-jarig huwelijk Verheijen-Loonen, 10 uur pl. Huwelijksmis voor bruids paar Claassen Janssen. Biechten van 5-7 uur. 7 uur Marialof en Rozen hoedje. HEIDE. Zondag Gellings, 10 uui Rozenkrans. Donderdag 8 uur leesmis vr. Wil lems en dochter Allegonda, 10 uur1 Hoogmis. Vrydag 7.30 leesmis Nellen-Rutten PATERSKERK. ZONDAG: Feest van do Zoeten Naam Jezus; 5*45, 4.30 en 7.30 lm. met in structie; 9 u. hoogmis met preek; 4 15 gez. VeSpers; 5 uur lof. MAANDAG: 7 u. overl moeder Heynen; 7.30 voor het welslagen ener onder neming; 7.30 idem (zijaltaar) 8 uur Gerard Berkens; 8.30 u. behouden terugkeei uit Indië. DINSDAG: 6 u. uitstelling van het Allerheiligste; 6.30 u. Aleida Assel- berghs—Poels; 7U. Maria Franssen; 7.30 Antonius-hoogmis; 7.30 t.e.v. St. Antonius (zijaltaar); 8 u. Gerard Berkens; 8.30 behouden terugkeer uit Indië; haff 7 St.. Antonius-lof met verering der relikwie. WOENSDAG7 11. Math. Litjens en kiflderen; 7.30 Mart. Maas lid van 't Koordje; 8 11, Willem Janssen en echtgenote; 4 u. pl. gez. Vespers. DONDERDAG feest v. Driekoningen. Gen. Abs. voor de leden van deD.O.; Missen als op Zondag; 5.45 lm; 6.3Ó lm fam. Lensen Drabbels; 7.30 lm Joh. Claessen en Joanna Fleurkens; 9 u. pl. hoogmis; 4.15 pl. gez. Ves pers; 5 uur pl. Lof. VRIJDAGEerste Vrydag v.d. maand; 7 u. Maria Pouwels; 7.30 hoogmis waarna zegen met Allerheiligste en litanie v. h. H. Hart; 7.30 voor be houden terugkeer uit Indië (zijalt.); 8 u. overl. ouders Custers—01 fers; 6.30 lof met toewijding tot 't H. Hart ZATERDAG6.30 Maria Franssen; 7 u. overl. fam. Janssen—Reynen; 7.30 overl. fam. Engels; 811. Mat.h. Litjens en kinderen; 6.30 Maria-lof met Franciscaans kroontje: van 3 6 en van 6.30—8 uur gelegenheid om te biechten. Deze week 5 H. Missen voor Maria Franssen. Deze week iedere dag een H. Mis voor onze weldoeners. P.S: Huurders van eigen plaatsen in de paterskerk, worden beleefd ver zocht vóór Zondag 9 Januari degelden aan broeder portier af te dragen. Zy, die voor (leze datum niet betaald hebben, worden geacht geen belang meei te stellen in hun plaats. De opengekomen plaatsen zullen dan aan anderen worden verhuurd. Mededelingen Derde Orde Zondag 2 Jan. 10.15 H. Mis voor Zr. Petronella Litjens, waarna verg. mannenafd. in Paterskerk. Half drie vrouwenafd. Franciskaanse Kerstviering Hebt U het program van onze Kerstviering al gelezen. Opgevoerd wordt „de Nieuwe Kerstmis" van de bekende toneelvereniging K.D.O. uit Merselo. Het wordt een mooie Kerst viering, een kerstvoorstelling waarin het Wonder van de Kerstnacht en de betekenis ervan ieder van ons treffend en echt van naby aan ons worden voorgesteld 4 Het gebeuren van Kerstmis was het hoogste feest van Franciscus. Hy vierde het in de stille grot by Grae- cio. De mensen dicht by de kribbe brengen, dat was zyn leuze. Gods goedheid en liefde aan hen tonen en hen ervan overtuigen, daarin zag hy het heil van Christus Kerk. Over rompeld door Gods goedheid willen de mensen van zelf ook goed zyn jegens hun evenmens, dankbaar zyn jegens God, Christen van de daad zyn. Daarom willen wy dit Geheim nog eens vieren buiten de kerk en in intieme kring. Dit jaar houden wy een Kerst avond, alleen voor onze Tertiarissen. Ook leden van hun gezin zyn wel kom. iDe entreeprys is laag gesteld, zodat iedereen er aan kan deelnemen. De opbrengst willen wy besteden voor het arme gezin. Daaraan denken wij het eerst als we voor de kribbe staan. Daarom onze EENSTUKS- ACTIE van kledingstukken en andere ga^en voor het arme gezin. Dinsdagmiddag om 5 uur wordt de tentoonstelling vaff onze eenstuksactie geopend in de gastenkamer van het klooster. Zy, die nog niets hebben bijgedragen, kunnen hun gaven mee brengen naar de Kerstavond. Voorziet ^U tijdig van programma's, verkrijgbaar bij de bestuursleden en de heer Hub. Scliols, Paterslaan. Op vertoon van Uw programma ontvangt U een plaatsbewijs aan de ingang van het Gymnasium. De toegang tot de aula wordt opengesteld om half 1 PAROCHIEH. Catharina, LEUNEN ZONDAGFeest vd. Zoeten Naam Jezus. Om 7 uur H. Mis v. Gertrudis van Dijck-Smits, om 8.30 H. Mis voor de parochie, om 10.15 Hoogmis voor Johannes Schwaghófer, om 3 uur maandelijkse aanbidding. MAANDAG Om 7.45 gest. jaarg. Antoon Derks, echtgenote en Peter Johannes Derks.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2