ïléq 56 naackte élaófte 9 Zilveren feest Vastelaovesliedjes is verleend van het verbod vervat in artikel 2 eerste lid van het winkel- sluitingsbesluit 1941 met dien ver stande, dat gedurende bedoelde tijd vakken de winkels voor het publiek geopend mogen zijn tot 20 uur. Bovendien mogen in de gehele ge meente, ingevolge de „Verordening betreffende Winkelsluiting" dd. 13 Juni 1935, alle winkels op de Zondag voorafgaande aan 6 December ge opend zijn van 6 uur des voormid dags tot 10 uur des namiddags. Venray, 26 November 1948. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat zij, ten deze hande lende ter uitvoering van het besluit van de Raad dier gemeente van 17 October 1946, in hun veigaderir.g van heden besloten hebben aan het be stuur der R.K. Jongensschool te Oirlo E 18, Venray, uit de gemeentekas alsnog ter beschikking te stellen een bedrag ad f 20, zulks ter aanvulling van het bij besluit van 9 Juni 1948, nr. 143, reeds beschikbaar gestelde bedrag ad f 530.88, voor de aanschaf fing van leermiddelen ter vervanging van soortgelijke, welke door oorlogs geweld verloren zyn gegaan. Venray, 24 November 1948 Burgemeester en Weth. van Venray A. H. M. JANSSEN, Bargem. H. VORST, Secretaris BEKENDMAKING De Ambtenaar van de Burgerlijke Stand der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat vanaf heden in deze gemeente tweemaal per week gelegenheid zal gegeven worden tot kosteloze huwelijksvoltrekking en wel des Maandags en des Zaterdags van 11 uur voorm. tot 12 uur voorm. Venray 1 December 1948 De Ambtenaar vd. Burgerlijke Stand in de gemeente Venray Mr. A. H. M. JANSSEN GEYONDEN Bruinlederen ceintuur, J. Ouden hoven, Hoenderstraat 31sleutel van rijwielslot, kazerne Langstraatbruin lederen handschoen en damespols- horloge met bandje, J. Jacobs, L 85a Veltumkerkboek, J. Tijssen, Veld- straat 6; portemonnaie m. inhoud, Ousters' Meubilering. GESLAAGD: Te Eindhoven slaagde op 1 Dec. W. van Meijel te Leunen voor het examen machineschryven. Voor het candidaats-examen Economie slaagde te Tilburg K. Oudenhoven. Handelsbelangen. In het weekblad „Handelsbelangen" van 1 December 1948 wordt o.a. opgenomen de crediteurenlijst in ondervermeld faillissement: L. Knapen, loderwarenfabrikant te Venray, met een passief groot f 24.272.32 plus f 506.80 VOOldopig betwist. Het actief is gewaardeerd op f 12.270.36. Er is een accoord aange boden van 30 pet. tot finale kwijting. Bakkers opgelet In de weken van 6 tot en met 18 Dec. a.s. zal aan de bakkers, die reeds een voorschot voor patentbloem ontvingen, wederom een nieuw vooi- schot worden uitgereikt voor het verbruik tot en met 12 Febr. a.s. Deze uitreiking zal plaats hebben te Venray op Dinsdag 1 December. Oyernaraemarkten slachtvee Wegens de sterk teruggelopen aan voer zullen de overnamemarkten voor slachtvee met ingang van de week van 13 18 Dec. a.s. voorlopig als volgt worden gehouden: te Venray op de eerste en derde Maandag van de maand, als volgt: 6 en 20 Dec. enz.; te Horst om de 14 dagen op Dins dag, in de week, dat in Venray geen overname plaats heeft, als volgt: 14 en 28 Dec. enz. Pater A. Tillemans veertig jaren priester. Op 19 Dec. zal het 40 jaar geleden zijn, dat onze oud-dorpsgenoot Pater Antoon Tillemans, Rector te Over- hoven—Sittard tot priester gewijd werd. De jubilaris werd in 1883 te Venray geboren. In i908 werd hij te Mechelen tot priester gewijd. Daarna kwam hij te Antwerpen in de ziel zorg. Van 1912—1920 was hij leraar aan het Missiehuis te Tilburg. Hier na zette hij met Pater Jacobs het moeilijke parochiewerk te Stadbroek voort, door zijn mede-oud-dorpsgenoot Pater G. Pouwels z.g. aldaar begon nen. Tevens doorkruiste hij 't gehele land om missies en preken te houden. Van 1937—1945 was Pater Tillemans werkzaam als bouwpastoor te Eind hoven (Tivoli) waarna hij Rector werd te Överhoven. Daar de jubilaris op zijn feestdag ST. NICOLAAS IN VENRAY Zondag 5 December hoopt St. Nicolaas zijn jaarlijkse bezoek aan Venray weer af te leggen. Om 2 uur hoopt hy te arrive ren op het stadhuis, waar de goede Heilige ontvangen wordt door de Edelachtbare Heer Burgemeester. Voordien heeft de Sint reeds een bezoek gebracht aan Huize Servatius, vanwaar hij over de Stationsweg en Hofstraat naar het stadhuis komt. Vanaf het stadhuis gaat hy door Grotestraat, Patersstraat, Paterslaan, Langstr. tot Mare chaussee-kazerne, Henseniusnl. Leeuwstraat, Schoolstr. Eind- straat, Overloonse weg, Gasstr. Maash.weg, Hofstraat, Markt. Aan- en ifyeckócpveleniqinq, lOeniaq Het was Woensdag j.l. druk inzaai Wilhelmina, waar de Verkoopver eniging St. Antonius, haar 25-jarig bestaan vierde en tevens die dag haar eigen doodvonnis uitschreef. Talloze genodigden, o.a. de deputé's Peters en Derks, het bestuur der Limco G.A. en zelfs de oude „mester" Rutten uitWanssum waren aanwezig. De Voorzitter gaf in zijn voorwoord een summier overzicht van de lot gevallen der vereniging en vooral de heer Salemans, liet in zyn financiële verslag duidelijk zien, dat de vereni ging goede jaren gekend heeft. In 1923 werd met de veehandel begon nen die in 1935 reeds een winst boekte van f 27.377,—, die echter in de jaren daarna terug liep tot f 23.218,—. In 1932 werd met de fouragehandel begonnen, maar ondanks de geweldige omzet leverde deze een verlies op van f 10.108, een bedrag echter wat de leden dubbel dwars in hun zak ge stoken hebben. En hoewel de oorlog de gehele handel kapot heeft ge maakt, is er nu in 1948 een reserve van f 10.000,—. D« geschiedenis De heer Th. Peters, gaf in zijn rede een overzicht van het wel en wee van de jubilerende vereniging. Hoe wel een 25-jarig bestaan op zichzelf geen reden tot feesten geeft, is het toch goed even naar het verleden te zien, om lering voor de toekomst te trekken, uit de fouten en de goede dingen, die gemaakt zijn. Het hoofd der school te Overloon, de heer A. Jansssn, heeft de meesters Wijnhoven en Peters de voordelen geschetst van een verkoopvereniging en met enkele anderen, o.a. M. Wis- mans, W. Loonen, B. Loenen en later H. Claessens, werd in 1923 begonnen. De ondergang van de Planzebank, die ook f 5006,— van de vereniging meenam, was de eerste klap, maar gestadig werd doorgewerkt en met zo weinig mogelijk onkosten, in de eerste jaren zelfs voor 58 cent per varken. Er was animo genoeg voor aan sluiting, immers, de practyken bij ai- levering in de varkenshandel, gaven reden tot ontevredenheid, er werd geknoeid met gewicht en levering. Er werd verder naar kwaliteit uitbe taald, waardoor ook de kwaliteit der varkens in deze steeds verbeterd werd. De gemiddelde prijs steeg, doordat 2 of 3 weken vay te voren reeds de benodigde leveringen konden worden aangekondigd. Door voorrang bij levering, kon de boer altijd geld maken en ingeval van besmettelijke ziekten kon onmiddellijk worden ingegrepen, terwijl de omzet- kosten zeer gering waren. Zo steeg de omzet en in 1930 werd bijna voor 11/, millioen omgezet. Dan komt de crisis met de Ned. Varkens Centrale, die de courante lichte vaikens opkocht en de vereni ging met de onverkoopbare zware liet zitten. De fouragehandel leverde verlies op- ook al door de sterk schommelende prijzen en is later dan ook overgedaan. Spreker herdacht nog Directeur Loenen, die steeds zijn beste krachten voor de vereniging heeft ingezet. De laatste 8 jaren is het weer wat beter geworden, de prijs liep van f 80,— tot f 14O.— per stuk. En nu is de tijd gekomen om over te schakelen in groter verband, reeds vroeger zijn daar pogingen voor ge daan, maar nu de Slachtvee-centrale te Weert is opgericht en met steun der L.L.T.B., de verkoopverenigingen tot een machtig orgaan zyn uitge groeid. Dan herdacht spreker de overleden bestuursleden en de oude pioniers en sprak de hoop uit, dat de vereniging in haar nieuwe vorm succes zal hebben. Coöperatie De heer Dinglis beklemtoonde in een uitvoerige rede het belang van de boerenoreanisaties en het nut. van voor 200000 boeren, die tesamen op komen voor medezeggingschap op economisch en sociaal terrein. Op economisch terrein door mee te praten bij handelscontracten, by export etc.; op sociaal terrein door een goede kinderby slag regeling op te stellen, verbetering van het on derwijs enz- Zo is het ook met de coöperaties, hier moet gezocht worden een goede afzet en een goede prijs van producten We hebben de grote voorbeelden aan de eiermijnen, waarvan de zandboer geweldig profiteert. Zo moet het ook worden by het vee en vlees. En dat kan, samen zyn de boeren sterk en samen kunnen zy de moeilykheden overwinnen. De Limco Dan stelde de Voorzitter voor, nadat hy enkele punten had toegelicht, om te stemmen voor of tegen toetreding tot de aan- en verkoopvereniging Limco G.A., sectie vlees en vee en met algemene stemmen werd besloten hierbij toe te treden. Eventuele vragen en moeilykheden, alsmede de statuten zullen nog in een aparte vergadering behandeld worden. Vervolgens spraken nog de heren van Enckevort uit Sevenum, deputé Derks, Mestér Rutten, enkele leden d9r Limco-directie, die allen de ver eniging feliciteerden met het jubileum en het genomen besluit en verder veel succes toewenste. Medegedeeld werd verder, dat de jubilerende bestuursleden nog een cadeau zou worden aangeboden en een collecte werd gehouden voor de zoon van de Voorzitter, die binnen kort als missionaris gaat vertrekken echter nergens te vinden zal zyn, bereiden de rectoraatbewoners hem een huldiging op tweede Kerstdag voor. en deze bracht meer dan f 100 op. Dan kwam het einde van een lange maar vruchtbare vergadering en de byna 500 aanwezigen keerden voldaan huiswaarts. Het voornaamste van deze mek Bisschop van Roermond neemt stelling tegen A.B W.M. De Bisschop van Roermond heeft openlijk stelling genomen tegen de Algemene Bond van Wc-rkers in het Mynbedryf, naar aanleiding van het feit, dat door een katholieke fanfare te Roermond aan de plaatselijke afd. van deze eenheidsbond medewerking was toegezegd by de organisatie van een St. Nicolaasfeest. Het bestuur van deze fanfare ont ving namelyk van drs. P. van Odyk, secretaris van het bisdom een brief, waarin het er namens de bisschop op attent wordt gemaakt, dat deze herhaaldelijk zeer ernstige bedenkin gen heeft geuit tegen deze zooge naamde neutrale, voor katholieken zeer ongewenste organisatie. „Ondanks besprekingen, aldus het schrijven, die met bestuursleden van deze 'algemene bond zijn gevoerd, en waarbij hun het inzicht van do bisschop duidelijk is gemaakt, on danks herhaalde waarschuwingen blijven deze mensen volharden in een onbegrijpelijk afwijzende houding. Wanneer u er prijs op stelt een ka tholieke vereniging te zyn en te blyven, zo eindigt het schrijven, zult u deze medewerking niet kunnen geven." De bisschop verwacht, dat u in deze een principiële houding zult aannemen, al zou u dit ook in moei lijkheden brengen. De zaak is ernstig genoeg. Italiaanse mijnwerkers naar Limburg. Eiud vorige week is een wervings- van de mijnen naar Italië getrokken om arbeidskrachten te werven. De voorlichtingsdienst van de Ned. Steenkolenmijnen heeft met het oog op deze werving een bro chure van 32 pagina's verlucht met tal van foto's samengesteld, waarin deltalianen vele wetenswaardigheden over de Limburgse mijnon kunnen zen. Krasse honderdjarige. Te Nederweert vierde de weduwe Kaelen—Gubbels haar honderdste verjaardag. De bisschop van Roer mond dro6g de H. Mis van dankzeg ging op. Ook de Commissaris der Kifhingin kwam feliciteren. De jarige is nog zeer kras en heeft nog honderd uit verteld over de „goede oude tjjd". Door auto gedood. By het oversteken van de Napole- onsweg onder de gemeente Neer werd de missiebroeder Dorsers door een passerende auto gegrepen en op slag gedood. Van 30 M. hoogte gevallen. Te Geldermalsen is een 4ojarige arbeider van een 30 M. hoog gebouw naar beneden gestort. Hij was na zyn val nog by bewustzijn, doch stierf enige uren later. ZEEP WEER VRIJ. STEENKOLEN VERMOEDE LIJK MET YOORJAAR VRIJ. Met ingang van Maandag mag ook de zeep en zeepproducten zonder bon worden verkocht, maar wordt 20 cent per pond duurder. Ernstig wordt overwogen op welk tijdstip in 1949 de kolendistributie zal worden opgeheven. Het stookseizoen 1949—1950 zal naar alle waarschijnlijkheid geen kolenrantsoen voor de kleinverbrui kers meer beleven. Zodra de twaalf eenheden, welke voor deze winter nog per gezin be schikbaar worden gesteld, zullen zyn afgeleverd, zal vermoedelijk de liqui datie der distributie van alle soorten huisbrandkolen volgen. Eind Maart—begin April wordt het einde der kolendistributie ver wacht. De doodstraf geëist. Tegen de zeven Duitse beulen uit het kamp te Amersfoort werd door het Bijzonder Gerechtshof te Amster dam de doodstraf geëist. Uitspraak 14 Dec. a.s. Vleesrantsoen wordt wederom verlaagd. Met ingang van 3 Dec. wordt het vleesrantsoen weer gebracht op 200 gram per week voor de leeftijds groepen A, B en C en op 100 gram voor de groepen D en E, kleine kin deren en babies. Deze terugkeer naar het basisrant soen is noodzakelijk om de consump tie in overeenstemming te brengen metde binnenlandse aanvoer en de import van slachtvee. Handhaving van het indertijd voors hands verhoogde rantsoen van 250 gram per week zou een te grote aantasting van de voorraad ingevro ren vlees betekenen, aldus deelt het ministerie van Landbouw en Voed selvoorziening mede. Dodelijk ongeval door mist. Tengevolge van de zware mist kwam te Lith by Oss een vrachtwagen van v. D. uit Tiel in botsing met een andere vrachtauto. De 26jarige v.D, werd hierbij gedood. Prijzenstop wordt opgeheven voor gebouwd onroerend goed. Zeer binnenkort zal de prijzenstop op gebouwd onroerend goed worden opgeheven. By koop en verkoop van huizen, fabrieken, boerderijen enz., zal de meestbiedende dus in het bezit kunnen komen van het ge wenste pand. De prijzenstop voor ongebouwd on roerend goed, zoals weilanden en bouwgronden, wordt gehandhaafd. By koop en verkoop van deze goe deren moet de transactie dus nog nader worden goedgekeurd door do pryzenbureaux voor onroerende za ken. Verwacht wordt, dat de vrye ver koop van gebouwd onroerend goed ua 5 Dec. wordt toegestaan. Enorme muizenplaag in de Noord Oost-Polder. De Noordoostpolder en ook de aangrenzende Noordwesthoek van Overijssel worden sinds geruime tijd al geteisterd door een muizenplaag. Een der oorzaken hiervan wordt ge zocht in het feit, dat in dit nieuwe gebied natuurlijke vijanden van deze kleine knagers nog niet in voldoende mate aanwezig zijn, terwijl hetvry- wel geheel uitblijven van zware herfstregens talloze van de diertjes voor verdrinking heeft behoed. .Maar het gevolg is, dat nu al zeer grote schade is aangericht aan de uitgezaaide wintertarwe, terwijl ook de weilanden veel hebben te lijden, doordat de muizen, die in vele dui zendtallen tieren, de graswortels aanvreten en de bodem omwoelen. Met gif korrels heeft men de ge lederen der aanvallers al eens behoor lijk gedund, maar de laatste weken was de aanvoer hiervan zo gering, dat de aanval met volle kracht op nieuw is ingezet. Aanbesteding Voor de Woningvereniging Blerick werd aldaar aanbesteed het bouwen van 62 woningen. Hoogste inschrij ver S. Willems Blerik f 770.770.— Volleberg Venray f 640.000. Laagste Linssen Blerick f 632.000. Er waren 11 inschrijvingsbiljetten. Architect Sorée. Gunning aangehouden. Tliee nog niet vrij Het ministerie van Landbouw deelt mede, dat berichten of geruchten, als zou de rantsoenering van thee per 2 December worden opgeheven, on juist zijn. De nieuwe bonr.enlyst voor deze week houdt de normale bonaanwijzing voor de gebruikelijke hoeveelheid thee in. Kersenplukken vras voordeliger Ongeveer dertig stoenfabrieksarbei- ders uit de Betuwe moesten zich Maandag voorde economische rechter te Arnhem verantwoorden, omdat zij zonder vergunning van het Gewestelijk Arbeidsbureau de fabrieken hadden verlaten om met kersenplukken een hoger weekloon te verdienen. In het seizoen 1947 waren zij zo zes weken lang in de kersencampagne werkzaam en zo gingen die tijd met weeklonen van f 100 en meer naar huis. Toen de plux was afgelopen gingen ze terug naar hun oude bazen en wegens het nijpend tekort aan ar beiders moesten dezen hen wel terug nemen. Er waren echter ook werk gevers, die eerst met de economische rechter gingen praten. Het gevolg daarvan was, dat deze dertig thans voor het hekje moesten komen. De econ. rechter wees hen op het ongeoorloofde van hun handeling en zeide, dat zy moeten beseffen, dat zij niet straffeloos zonder vergunning van werkgever kunnen veranderen voor een geldelijk voordeel van slechts enkele weken. „De desbetreffende voor schriften zijn niet voor niets gemaakt". De schuldigen werden tenslotte ver oordeeld tot geldboeten, die varieer den van f 25 tot f 100. Pater Brokx O.F.M. Z. Em. Joh. Kardinaal de Jong heeft benoemd tot algemeen adviseur van de Organisatie van R. K. Kermis exploitanten en kermisreizi Ters pater B. Brokx O.F.M. en hem jurisdictie in alle bisdommen verleend voor alle in het kermisbedrijf werkzame per sonen. In verband hiermede wil men komen tot de stichting van z.g. rij dende pastorie, waardoor pater Brokx in de gelegenheid wordt gesteld de leden regelmatig te bezoeken. Er bestaan voorts plannen om een katho liek internaat voor de kinderen der leden te stichten, met het doel hun regelmatig schoolbezoek te bevorderen. Rond 300.000 woningen te weinig. Op korte termijn 150.000 kuizen gewenst. Zich baserend op reële veronder stellingen inzake de woonbehoefte en daarbij rekening houdend met inwo ningen, samenwoningen, onderhuur e.d. trekt het Centraal Bureau voor de Statistiek uit de uitkomsten van de woning- en gezinstelling van 31 December 1947 de conclusie, dat het woningtekoit in ons land gerekend naar de toestand op 31 Mei 1947, varieert van 271.000 tot 357.000. Let men op de grootte der inwo nende huishoudens, dan blijkt, dat 153.000 dezer huishoudens drie of meer personen tellen en 135.000 daar van bestaan uit een echtpaar met één of meer kinderen. Beperkt men zich tot laatstge noemde groep en de bijna 13.000 huishoudens, die tijdelijk in hotels, zomerhuizen, kantoren en andere volstrekt onaanvaardbare noodver- blijven zijn ondergebracht, dan kan voor de leniging van de ergste nood de bouw van 150.000 woningen op korte termijn noodzakelijk worden geacht. en dan COLLECTE-MOEHEID. Met slschts enkele woorden en nog niet eens in alle kranten is het aan gekondigd: er komt binnenkort een wettelijke regeling, die een eind zal maken aan het collecte-vraagstuk. Dat is om twee redenen 'n tragisch bericht. In do eerste plaats heeft iedere collecte op zichzelf reeds een droeve achtergrond: het leed van kinderen, hulpbehoevenden, zieken, armen, misdeelden, oorlogsslachtoffers of weduwen en wezen. Liefdadigheid komt altijd uit nood of leed voort, en collecten zyn de meestgebruikte middelen. Hoe groter de nood, des te groter is ook het aantal collecten. Dat heeft de na-oorlogse tyd ons geleerd. In die wisselwerking is nu een dood punt bereikt. Zó vaak is de laatste tijd op de liefdadigheid der mensen een beroep gedaan, dat de opbreng sten van inzamelingen langzaam maar zeker verminderen en dat het ook steeds moeilyker wordt collec tanten te vinden tengevolge van een zekere collecte-moeheid En dat is de tweede reden, waarom er tra giek schuilt in deze simpele aankon diging. Het is niet overdreven te beweren dat het collecte-vraagstuk zich het zwaarst doet voelen in onze dorpen en kleine gemeenten. Want het is veel gemakkelijker een gift te wei geren aan een onbekende collectant, dan aan iemand die je kent. En in kleinere gemeenten kent men ieder een Nieuwiglieidje Heeft U gelezen van die chef-kok uit de Bildt, die een vloeistof uitge vonden, waarmee hout doorzichtig gemaakt kan worden? Die man zal zó geredeneerd heb ben als 't met puddinkjes gaat, waarom dan niet met hout Zo langzamerhand naderen we de eeuw der doorzichtigheid. „Vulpenhouders, sigarettenkokers, regenjassen en muziekinstrumenten van doorschijnend plastic zyn al niet nieuw meer. Straks wonen we achter doorzichtigo deuren en zitten we op doorzicht ge meubelen. Ontvijanding Een nieuw woord heeft zyn intrede gedaan in onze taalontvyanding. In de Staatscourant verscheen een be schikking waardoor Duitsers en Oos- temykers die daarvoor in aanmer king komen de vrijheid kan wor den gegeven zich uit eigen werk zaamheid vermogen te verwerven. Zij zullen dan dus niet meer onder voogdij staan van het Beheersinstituut. Aan alles komt een einde. En zo moet er ook na iedere oorlog weer ééns een tyd komen, dat men niet meer over „vijanden" spreekt. Die tyd begint nu langzamerhand aan te breken. Langzamerhand inderdaad, want nog steeds worden telkens weer vele wonden opengereten door de processen tegen Nederlandse en Duitse oorlogsmisdadigers.... Extra boterbon overbodig De tjjd van verrassingen in de bonnenlyst is voorbij. Extraatjes wor den tegenwoordig al weken tevoren aangekondigd. Zoals bijvoorbeeld de extra boterbon, die deze week is be kend gemaakt. Eigenlyk is zo'n extra rantsoen boter totaal overbodig. Ten minste, de dokter schreef onlangs in de krant„Een mens kan gezond en sterk blyven, al krygt hy nooit vet of boter. Een klein vetrantsoen zal by gezonde mensen geen afbreuk doen aan hun gezondheid wanneer ze overi gens maar voldoende eten. Het is van veel meer belang, dat iemand genoeg eiwitten naar binnen krygt. En eiwit is behalve in vlees en kaas volop bonloos verkrijgbaar in melk, vis en peulvruchten." Of 't waar is Ach, dit staat in ieder geval vastgeen enkele huis vrouw kan een smakelijke stevige Hollandse pot klaar maken zonder boter of vet. En alleen daarom is dat extra bonnetje bijzonder welkom Vreemd woord Weet U wat een „attestatie de vita" is? Een gemeenteraadslid in Zoeter- woude wist het ook. Maar toch vroeg hy by de vaststelling van een nieuwe verordening naar een beter Nederlands woord. Het resultaat was, dat in de verordening achter het vreemde woord de Nederlandse vertaling (bewijs van nog in leven zyn) tJssen haakjes werd geplaatst. Goed voorbeeld doet goed volgen. Het zy zo I Kort en krachtig Menige vergadering wordt volkomen ongenietbaar door ellenlange droge jaarverslagen of notulen van vorige vergaderingen. Een Groningse pen ningmeester heeft nu de juiste manier gevonden om dergelijke zaken op te lossen. Toen hij aan |de beurt was om zyn verslag uit te brengen stond hy op en zei tussen twee buigingen door „Het klopt" ...en ging weer zitten. Over goede voorbeelden gesproken By het invullen derregisrxatiekaart gelieve men naast de veebezetting een opgave te verstrekken van de uitge zaaide oppervlakte wintergranen, dit met het oog op de zaaizaadaftrek, tevens dienen de eierzegels op de kaart geplakt te worden voor afge leverde eieren voor 4 December. De eierzegels na 5 December ont vangen tot 2 Jan. 1949 dienen ver antwoord te worden op het aange hechte kaartje. Ruiling rogge mais. Voor de boven de aanslag geleverde rogge is destijds reeds toegezegd, dat te zynertyd hier voor maïs kon worden terugontvan gen, nu vernamen wy echter, dat deze maïs pas i Sept. 1949 afgeleverd kan worden vanwege de geringe voorraad. Wel kan direct mengvoeder en zoveel mogelijk gemengd graan voor meer geleverde rogge beschikbaar ge steld worden. Veevoeder. Veehouders welke een partij tarweTogge gries wensen te ontvangen, gelieve dit voor Donderdag aan te vragen er kan slechts een klein kwantum van dit product voor de veevoeding beschikbaar gesteld worden, de prijs zal ongeveer f 17.— per 100 kg zijn. Zitdagen. Deze wordende komende week gehouden als volgt Maandag van 3—4 uur te Smakt cafo Nellen; Dinsdag van 9—10 uur te Oostrum café Camps; van 11 12 uur te Merselo café Arts; van 2 3 uur te Heide café Litjens; van half 4—half 5 te Yssel- steyn bij G. Fleurkens; Woensdag van 9—10 uur te Oirlo café Drabbels; van 10—11 uurteCas- tenray café Kuypers; van 2—3 uur te Veulen café van Gasselt; van half 4 half 5 te Leunen café Martens. De Bureauhouder, H. EMONTS. BEL BIJ BRAND No. 392 VOEDSELBITREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 614 Aanvragen voor kuikens. Pluimvee houders welke met de Registratie- kaart een aanvraagformulier voor een kuikentoewijzing ontvangen hebben gelieve deze beide voor Woensdag avond, op het Bureau of de zitdagen ingevuld terug te bezorgen, daar anders geen kuikentoewyzing gedaan kan worden. Diegenen, die geen formulier ont vangen hebben kunnen dit tot Woens dag op het bureau afhalen. DISTRIBUTIEKRING VENLO. Vervolguitreiking bonkaarten le en 2e periode 194b. In de week van 6 tot en met 11 December a.s., zullen nieuwe bonkaarten worden uitge reikt te Wanssum, Maandag 6 Dec., van half 10—2 uur, voor alle inwoners; Casten ray, Dinsdag 7 Dec., van half 10—3 uur, voor alle inwoners; Venray, Donderdag 9 Dec., van 9 12 uur en van 2—half 4 voor de letters A, B en C. Door het publiek mede te brengen Stamkaarten met inwisselingsbonnen, a.s. en jonge moeders tevens het inlegvel CA of Cb. ONTWIKKELING en ONTSPANNING Op Vrijdag 10 December zal het Maastrichts Stedelijk Orkest voor de eerste maal in Venray een concert geven. Dit concert vindt plaats niet in de zaal .Wilhelmina, maar in de aula van het Gymnasium. Het programma is als volgt samengesteld 1. Weber C. M. v. „Oberon", ouverture 2. Tschaikowsky P. Concert voor viool en orkest in D gr. t. Op. 35 PAUZE 3. Borli.oz A. a. La Reine Mab; b. Danse des Sylphes c. Marche Hongroise. 4. Grieg Edv. Elegische Melodiën 5. Dvorack A. Slavische Dansen Toen dit blad ter perse ging waren er nog 21 plaatsen ver krijgbaar voor deze unieke ge legenheid. De zaal zal worden gesloten precies om 8 uur en niet worden geopend t.ydens de uitvoering. DeVastelaovesvereniging „0e Piëikac ff ia$ vraogt vui- 1 Jannewarie 1949 ienzendinge van neej (op aide en op neej wies) Vurdrachte en Vurdracht-kunstenaars vur de zitting van de Raod. Ien te stuie beej JAN HENDRIKS, GroëtestraotMaester VAN OP BERGEN, Ch. Ruysstraot; of beej den drukker van dit blad- Hioob-nieuws Zaterdag en Zondag heeft Hioob Dr. Knock in Venray uitgenodigd, ter uitoefening van zyn praktijk. Het spel was schoner dan de werkelijkheid. Kreeg Dr. Knock op het einde van het spel, voldoende patiënten, in de zaal waren er slechts weinig aan wezig. Jammer voor het spel, jammer voor de spelers, er was werkelijk alle mogelijke moeite gedaan voor een goede opvoering, maar het financiële resultaat was droevig. We hebben al meerdere malen kun nen constateren, dat het toneel een cronisch gebrek aan liefhebbers krijgt in ons dorp en zelfs Dr. Knock, kan deze ziekte niet genezen. Misschien, dat een purgeermiddeltje helpt? Maar nogmaals, het spel en hot stuk waren goed, maar de rest...! Jammer.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2