van deze mek De petroleumlamp verdwenen Pim DRANKWET Burgemeester en "Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dal is ingekomen een verzoekschrift van Verheijen Leonardus Wilhelmus, wonende te Venray, Oirlo F 10a, om een volledige vergunning voor de verkoop van sterke drank in het klein voor de localiteit, groot 47.83 M2 van het perceol Oirlo F 10a. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking, kan eenieder tegen hot verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwa ren by Burgemeester en Wethouders i nbrengen. Venray, 10 November 1948 Burgemeester en Wethouders van Venray, A.H.M. Janssen, Burgemeester, H. Vorst, Secretaris. Pater Artomius Huls O.F.M. Het noodlot schijnt de ons zo be kende Pater Artomius steeds te achter volgen. Moest hij by zyn heenreis naar de Missie in China, onderweg wegens brand op de boot zonder have en goed terugkeren, thans is by de Eerw. Paters Franciscanen alhier, bericht ontvangen, dat hij en zyn confraters hun missiestatie hebben moeten ver laten en zyn geëvacueerd. Het zal wel overbodig zyn om te vermelden, dat de opdringende communisten hier de oorzaak van zyn. Laten "we hopen, dat Pater Artemius minstens net zo'n goed evacutieoord zal treffen als wy destyds. We vrezen daarvoor echter het ergste, gezien de miserabele toestand waarin China verkeert. Zodra het mogelijk was, zou hjj ons uitvoeriger bericht zenden en wy hopen onze lezers hiervan dan in kennis te kunnen stellen. In verband met de toestand in Noord-China heeft de Ned. ambassade in China de Nederlanders in dat ge bied dringend aangeraden te evacuëren zolang ziflks nog mogelyk is met commerciële zee- en luchtverbin- dingen. Het gaat hier om ongeveer 150 Nederlanders en dan nog in hoofdzaak katholieke missionarissen. Aanbesteding In de loop van de vorige week is aan't aannemersbedrijf Gebr. Janssen te Venray, gegund, de bouw van de nieuwe kerk aan het Veulen. Deze kerk, die gebouwd wordt onder leiding van het Architectenbureau v.d. Sluis uit Eindhoven, zal plaats bieden aan een 300 personen en is waarschijnlijk de eerste nieuw te bouwen kerk in ons bisdom. HIOOR-nieuws Nog altijd is „Dr. Knock, de triomf der medische wetenschap", een der meest succesvolle blijspelen van de grote Paryse theaters. Ook te Amster dam werd dit uiterst genoegelyke spel ontelbare malen vertoond. Het Zuiden heeft hoegenaamd nog niet met dit juweeltje van Jules Romains kennis gemaakt. Daarom zal de Toneelgroep Hioob de kat de bel aanbinden en op 2" en 28 November a.s. een voorstelling geven van Dr. Knock, in de vertaling geheel naar het origineel van Pater Gebhardt Voor velt o.f.m. Wie wil genieten van een werkelijk goed blij spel, houde een der avonden vry voor een bezoek aan deze magische dokter. „De Vlasbloem" Voor het stuk „Vier mannen en een meisje", verwacht de Oostrumse voetbalvereniging een talrijk publiek, ondanks het feit, dat de harmonie zich, vanwege de lange duur van het stuk heeft moeten terug trekken. Voor het spel en tuss6n de be drijven, zal nu Oostrums jaszband de „Fliere Fluiters" de vrolijke' stem ming die de komedie ons zal brengen, er in houden. Wy raden eenieder aan, goed op de tyden te letten voor kaartverkoop en begin van het spel, zoals die op de aanplak-affiches zijn aangegeven. LEUNEN. Door de Ryvereniging „Ons Genot" alhier, zal op 8 en o l)ec. a.s. een grote Fancy-fair geor ganiseerd worden in 't Patronaat. Tevens wordt hieraan een loterij verbonden, waarvan als hoofdprijs oen best veulen, benevens verschil lende andere schitterende prijzen. Inwoners van Leunen steunt de ruitersport door te zorgen, dat deze fancy-fair en loterij een succes worden. MERSELO. Op 4 Nov. jl. slaagde onze dorpsgenoot, de heer Pierre Muysers op 't mondeling examen voor de „Boerenleergang" te Eind hoven. Enkele weken geleden bericht ten wy, dat de Toneelclub K.D.O. voornemens was 26 en 27 Dec. a.s. een Kerststuk ten tonele te brengen. Nu is Jan in studie genomen „De nieuwe Kerstmis" van Br. Gummarus in vier bedrijven. VEULENKEURINGEN TE HORST Deze week had te Horst aan de Oude Lind de Veulenkeuring plaats van de Noord-Limb. Paardenfokdag. Ondanks hot gure najaarsweer was de belangstelling niet gering. De al mene indruk was dat het aangevoerde materiaal zeer goed was te noemen. Wij laten hieronder de ie en 2e prijswinnaars uit Venray volgen: Cat. I. Merrioveulens, gob. voor 5 Mei 1948. 2b Mida, eig. G. Wilms, Veulen-Venray. Cat. II. Merrieveulens geb. vanaf 5 Mei. 2b Nicora van Jan, eig. J. vd. Winkel, Smakt Venray. Cat. III. Merrie veulens geboren in 1947, grote maat. ia Miep, eig. H. v. Lipzig', Ysselsteyn; ïb Nicoline, eig. Jos. Thielen, Oostrum2b Maria van Kemmelingslioeve, eig. J. W. Geurts, Onlo. Cat. IV. Merrieveulens geb. in 1946 grote maat. 2a Betsie v. Siemushoeve, eig. G. Hendrickx, Leunen. Kleine maat2c Co vd. Heibloem, eig. J. Geurts. Heide. Cat. VI. Hengstveulens geboren na 13 Mei 1948. 2a Adries Nico, eig. P. Pubben, Merselo2b Nico v. Avenira, eig. A. n. van Osch, Venray. Het voornaamste In St. Nicolaas- en Kersttijd winkels tot 10 u. 's avonds open Naar men verneemt heeft de minis ter van Economische Zaken de Midden stand geraadpleegd over het langer openhouden van de winkels in de St. Nicolaas en Kersttijd. Te verwachten is een regeling gelijk die het vorig jaar van kracht was: alle zaken zullen geopend kunnen zyn tot 19 uur 's avonds en wel van 2 tot en met 5 December en van 22 tot en met 24 December. Voorts kan gemeld worden, dat de hoofdpunten bekend zyn van de bin nenkort te verwachten Winkelslui tingswet. Het sluitingsuur, dat in de oude wet op 8 uur 's avonds was ge steld en in de bezettingstijd tot 6 uur werd teruggebracht, wordt nu op 7 uur 's avonds bepaald. De nieuwe wet schrijft een ver plichte sluiting voor van alle zaken Dinsdagmiddag. Tenslotte is in d8 pen, dat de winkels op Donderdag avond open zullen blijven. Yals geld in omloop Wellicht is het -olgende voor U van belang: er zjjn valse bankbiljetten van honderd in omloop. Kenmerken van deze valse bankbiljetten zyn a) De serieletters en- nummers zyn onregelmatig uitgevoerd. b) Het bedrag „100" in hët midd9n van de voorzijde van het biljet is flauw afgedrukt; in het bijzonder ont breekt de zwarte omlijning der af zonderlijke cijfers. c) Het watermerk ontbreekt of is flauw. d) De vlakvulling tussen de letters „honderdgulden" is flauw. e) De letters, die de bruine strook over het miden van het biljet vormen zyn onduidelijk afgedrukt. Kolenprijs nog niet omhoog. De kolenpryzen voorlopig nog niet duurder. Er is voor de verhoging nog geen datum vastgesteld en waar schijnlijk zal zij niet voor 1 Januari a.s. in werking treden. In afwachting daarvan kunnen degenen, die hun kolenrantsoen nog niet hebben ontvangen, nog voor de oude prijzen terecht, voor zover al thans de kolen voorradig zyn. De verhoging van de kinderbijslag. De regering heeft, na overleg met de Stichting van de Arbeid besloten, de verhoging van de kinderbijslag met 24 cent per week, ter compen- tatie van het levensonderhoud ten gevolge van het opheffen van de subsidies ook toe te kennen voor het tweede kind. Deze maatregel blijft echter slechts van kracht tot het tijdstip, waarop de in de M. v. A. aangekondigde verlaging van de loonbelasting zal zyn ingegaan. Beheer der mijnen Opheffing in Januari Het beheer der mijnen, waaromtrent in het Staatsstuk omtrent de sociali satie der mijnen zoveel te doen was, zal, naar de Tyd verneemt, met in gang van 1 Januari a.s. opgeheven worden. Dan kunnen de directies der parti culiere mijnen dus hun bedrijven (acht van de twaalf mijnzetels, doch met een productie van ongeveer tweederde der gezamenlijke opbrengst) weer zelf besturen. Ook wordt aangenomen, dat na dit stookseizoen de distributie niet meer wordt voortgezet. De vrije markt voor steenkool zal evenwel, door het vervallen van toeslagen, met verho ging van de steenkoolprijzen samen gaan. Vrijgaïe Tan geblokkeerd geld Het is de minister van Financiën gebleken, dat zowel by banken als by houders van geblokkeerde tegoeden nog onjuiste opvattingen bestaan om trent enkele details van de afwikke ling der geldzuivering. In een missive wijst hy er op, dat de omzetting van geblokkeerd tegoed via optierekening in Investerings certificaten de enige weg is, welke leidt tot de mogelijkheid 0111 op korte termijn voor het geheel of voor een gedeelte over een tegoed op optie rekening te kunnen beschikken. Aan de Ned. Bank kan vergunning worden gevraagd om de recepissen van Investeringscertificaten in drin gende gevallen vervroegd te verwis selen in verhandelbare stukken. Na verkoop ter beurze van deze stukken verkrijgt men vry geld. De Ned. Bank neemt in het alge meen aanvragen tot vervroegde ver wisseling in overweging in die ge vallen, waarin tot voor enige maan den nog deblokkering werd verleend; derhalve voor het bestrijden van kosten voor levensonderhoud, voor eerste inrichting bij huwelijk, voor repatriëring en voor emigratie. Ook voor investeringen kunnen aanvragen by de Ned. Bank worden ingediend. Daarenboven bestaat nog demogelijk heid, dat nog in enkele andere drin gende gevallen aanvragen tot ver vroegde verwisseling van recepissen van Investeringscertificaten in over weging worden genomen. Dat de Ned. Bank bereid is bedoel de aanvragen in overweging te nemen houdt echter niet in, dat op een ver gunning tot vervroegde wisseling ook steeds kan worden gerekend. Heeft men eenmaal zyn keuze op de beleggingsrekening bepaald dan is men daaraan gebonden. Middenstanders laten zich ook horen. De Ned. R. K. Middenstandsbond heeft in een communiqué mede deeld, dat op zeer korte termijn voorzieningen moeten worden getrof fen voor de middenstanders, die nu, de afschaffing der regeringssubsidies, öök voor hogere kosten van levens onderhoud zyn komen te staan. Daar komt nog by, dat zeer vele middenstanders loonsverhoging moe ten betalen aan hun werknemers. De katholieke middenstandsbond is bovendien van mening, dat er spoedig een afdoende kinderbijslag regeling voor zyn leden moet komen. MEER GOEDKOPE DAMESMANTELS. In de laatste tyd is herhaaldelijk geklaagd, dat goedkope damesman tels in de winkels niet verkrijgbaar zyn. Dit is niet alleen een gevolg van de grote vraag, welke in ver band staat met de langere rokken mode, waarby de dames ook langere mantels wensen te dragen, maar ook van het feit, dat er fabrikanten zyn geweest, die hun verplichting niet zijn nagekomen om het hun voorge schreven percentage mantels in de lagere prijsklassen af te leveren, doch die eerst duurdere mantels hebben gemaakt. De pryscontroledienst heeft thans ingegrepen en de fabrikanten, die in gebreke zyn geweest, geverbaliseerd. Verwacht mag worden, dat tenge volge van dit optreden het aanbod van goedkopere mantels zal toe nemen. Geen duurdere sigaren tooi- X Maart. In aansluiting op het bericht van verleden week over het duurder worden van de tabaksartikelen, ver neemt De Tijd van bevoegde zijde, dat de prijsverhoging van sigaren, sigaretten en kerftabak niet voor 1 Maart 1949 te verwachten is, daar de accijnsverhoging van tabak wanneer deze althans door de Staten Generaal wordt aangenomen dan pas zal ingaan en een tussentydse verhoging met 111 de bedoeling ligt. Dat de duurste sigaren dan onge veer 40 cent zullen gaan kosten, klopt met de berekening, maar het kwantum, dat in de hoogste pry's- sse zal worden gemaakt, zal aan merkelijk lager liggen dan thans het Doordat de fabrikanten met een middenprys moeten werken, kunnen zy de goedkopere kwaliteiten in mindere mate verhogen dan de duur dere. Verwacht wordt, dat de goed koopste kwaliteiten sigaren en sig- norila's niet in prijs zullen stijgen. Ook voor sigaretten zal een gemid delde prys voor de gehele productie worden vastgesteld en zal de ver plichting, bepaalde hoeveelheden in lagere prijsklassen af te leveren, gehandhaafd blijven. Naast de sigaretten van f 1.20 per pakje, zullen dan ook aanmerkelijk goedkopere soorten verkrijgbaar zijn. Op een opheffing van de distributio of een verruiming van het rantsoen per 1 Januari 1949, behoeft men niet te rekenen. Het Rijksbureau voor tabak blijft althans ten aanzien daar- vau nogal pessimistisch gestemd. Zandaardappclen ook geseliikt tooi* meel industrie. Na overleg tussen het ministerie van Landbouw en de aardappelmeel- industrie, heeft laatstgenoemde zich in principe bereid verklaard, zodra de fabrieksaardappelen zyn verwerkt ook meel te fabriceren van zand- aardappelen. Het Bouwplan 1919. Woninginhoud wordt groter. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zal in het bouw plan 1949 een verruiming toestaan van de woninginhoud. Van 260 zal deze worden gebracht op 282 kubieke meter. Dit nieuwe cjjler geldt, evenals het vorige een gemiddelde, zodat, naarmate men by de woningbouw voor een deel vasthoudt aan de oor spronkelijke 260 M3, of deze niet maximaal overschrijdt, men temeer gelegenheid krijgt tot het bouwen van woningen boven de 282 M3. Plaatselijk beleid in de besteding van het toegestane kan dus op lukkige wijze tegemoet komen in de behoefte aan woningenJ voor grote gezinnen, een punt, waarop de KAB in het kroostrijke Zuiden sinds jaar en dag met kracht heeft gehamerd. Tliee nog niet vry. Tot nu toe werd de thee, die in ons land geïmporteerd werd, centraal ingekocht. Thans zal de handel weer by deze aankopen ingeschakeld wor den. Tot opheffing der distributie zal dit nog niet direct aanleiding geven, daar hiermee gewacht moet worden tot de theeproductie in In donesië is hersteld. Ontspanning in de gevangenis. De strafgevangenis te Breda heeft thans als eerste in ons land de be schikking gekregen over een ont spanningszaal, welke door de gedeti neerden tot stand is gekomen en waar zij zelf ook geregeld een uit voering zullen verzorgen. Van een aantal werkbarakken is deze recreatieplaats ingericht en zy biedt plaats aan ongeveer 350 ge vangenen, die er op normale wyze zullen kunnen vertoeven. Er is zelfs een toneel aangebracht, terwijl er ook films vertoond kunnen worden Hier zullen in de naaste toekomst de gedetineerden dus tevens van een ruimere bewegingsvrijheid kunnen genieten. Militair lesyliegtuig neergestort Maandagmiddag, is een „Firefly trainer" van de Marine Luchtvaart' dienst bij Voorhout neergestort, hon' derd meter van de spoorlijn Haarlem' I Den Haag. De twee inzittenden, de twee inzittenden, de officier-vlieger tweede klasse W. A. Limque en de luit. ter zee tweede klasse, W. L. H. de Vries, waren op slag dood. Ter dood veroordeeld De bijzondere raad van cassatie deed uitspraak in de zaak tegen S. Blaauw uit Almelo, die door het B. G. in Den Bosch tot levenslang ver oordeeld was. Als AKD-man had Blaauw, die met de beruchte Berendsen naar Venlo kwam tal van ouderduikers opge spoord, joden gearresteerd en dood geschoten en voor de Duitsers ook gespionneerd in het bevrijde gebied van Brabant. De procureur fiscaal bij de bijzondere raad had tegen hem de doodstraf ge- eist, welke conclusie thans door de raad werd bekrachtigd. l)e St. Pietersberg wordt afgegraven De directie van de Ënci-cement- fabrieken in Zuid-Limburg heeft van de regering de mededeling ontvan gen, dat haar voor 60 jaren conces sie zal worden verleend tot het af graven van de St. Pietersberg, waar de Enci een fabriek wil bouwen, welke by deze lange duur der con cessie rendabel wordt. In verband met de belangrijkheid van de cementvoorziening in ons land, is de regering heengestapt over het bezwaar, dat door de afgraving een stuk natuurschoon zal verdwij nen. Ook de vleermuizen, die in de grotten van de St. Pietersber een verzameling vormen, welke enig in Europa is, zullen een goed heenkomen moeten zoeken. Dader van moord bij Boxmeer bekend Een zekere Hermsen, die was ge arresteerd, verdacht van de moord op een 30 jarige vrouw, wier lyk op 8 September in een greppel by Boxmeer werd gevonden, heeft bekend demis daad ta hebben bedreven. H., die uit Duitsland afkomstig is en in Boxmeer heeft gewoond, was aangehouden toen hij kort nadat de vrouw was gevonden illegaal de Duitse grens wilde over schrijden. Hy had toen een koffertje met vrouwenkleren by zich. De man ontkende de moord te heb ben gepleegd en wierp de schuld op een derde, met wiens verblijfplaats hij niet bekend zou zijn. Hij werd echter ook verdacht van verraad van de „Zwarte Plak" in America, tijdens de oorlog door de POD gezocht en bleef dus in ver zekerde bewaring. Thans heeft hij bekend de vrouw, die hij in Duitsland had leren kennen, by een hooglopende twist met een pistoolschot om het leven te hebben gebracht. Kiudersanatorium te Bakel in 1951 klaar Het kindersanatorium St. Jozefheil in Bakel zal waarschynlyk in 1951 de eerste patiënten kunnen ontvangen. De gelden voor de bouw van dit sanatorium, waarvan dr. EduardMul ler, de populaire tuberculose-arts van Helmond, directeur wordt, zyn reeds ten dele bijeengebracht door de stich ting St. Jozefheil. De boeren van Bakel en De Rips en Milheeze en andere omliggende dorpen hebben pro Deo het grondwerk verricht. De capaciteit van St. Jozefheil zal zyn 180 bedden120 bedden voor longtuberculeuze kinderen, 30 bedden voor kinderen met beentuberculose en 30 bedden voor volwassenen met beentuberculose. TIEN JONGENS SPEELDEN ROYERTJE De politie te Heerlen is erin ge laagd een bende jongens te ontmas keren, die zich de laatste maanden heeft schuldig gemaakt aan een aantal diefstallen te Heerlerheide. De bende noemde zich ,,Dezweven de hand" en bestond uit tien jongens, tussen 12 en 17 jaar. PIun opperhoofd was een 14-jarige bakkersleerling. Geïnspireerd door beeldromans had den zij zich verenigd om, zoals zy zeiden, een eind te maken aan de onrechtvaardige verdeling van de aardse goederen In September begonnen ze hun activiteit met een inbraak in een school, waar zij uit een lessenaar een klein bedrag ontvreemdden. Daar na stalen ze de papieren van een automobilist. Toen deze echter van geen waarde bleken te zyn, legden zy ze enkele dagen later weer voor de deur van de politiepost in Heer lerheide. Uit de auto van een verloskundige kaapten ze vervolgens een bloeddruk meter röaar ook met deze buit wisten ze geen raad. Waarom ze „het prul' maar weggooiden. Verder hebben ze nog een aantal andere kleine dief stallen op hun geweten, maar die zyn nooit aan het licht gekomen, omdat de gedupeerden geen aangifte deden. Hun laatste diefstaltwee dozen marsepein en 'n fles wyn uit een bestelwagen, bracht de politie op hun spoor. Ze hebben een bekentenis P1ELHAAS De elfde van de elfde, de grote datum voor de Carnavalsvereniging is niet zonder meer verlopen, al is naar buiten daarvan weinig gebleken. In een plechtige zitting van de Vastenavondvereniging is de oude Raad afgetreden en heeft Prins Wim I, voorgoed afscheid genomen van zyn onderdanen. Onnodig te zeggen, dat een en ander soms hartroerende momenten op leverden, maar er werd niet lang ge treurd, de nieuwe Raad werd ook ge presenteerd, die direct vol goede moed met de organisatie van de Vastel aovend 1949 begenende nodige plan nen daarvoor reeds hebben opgesteld Het begin is er en de Piëlhazenen hazinnekes zullen er binnenkort meer van horen en hoe...! Ysselsteyn heeft eindelijk electrisch licht Menig raadsverslag, menig officiële rede, hield in de afgelopen jaren een dringende bede van Ysselsteyn in, om licht, licht in de ondoordringbare Peel. Als jongste van Venrays Kerkdorpen ontbrak daar nog het gemak van de electriciteit en waren de mensen genoodzaakt, zoals de anderen vlak na de bevrijding, te prutsen met petroleum benzine en wat dies meer zy. Dank zy' lang bidden en hard werken, werd Donderdag de petro leumlamp opgedoekt en behoeft Ysselsteyn ook slechts een knop om te draaien om licht te krjjgen, dat niet stinkt en niet walmt. Was het een wonder, dat Ysselsteyn dit heugelijk feit nukook eens flink wou vieren. De Commissaris der Koningin Dr. Houben, de directie der PLEM, Ven rays Gemeentebestuur en vele andere autoriteiten gaven van hun belang stelling blijk. Verder was jong en oud uit Yssel steyn zelf'op de been en het was in het donker een „gezellige boel". De heer Burgemeester was de eerste, die het spreekgestoelte beklom, waar een schamel pitje de voorbode was van wat komen ging. Spreker beschouwde do electrificatie van Ysselsteyn als de kroon op het werk van wijlen Jan Poels, die een dertig jaren geleden de stoot gaf tot het oprichten van Ysselsteyn. In verloop van tyd is uit de eerste Peelontginning een dorp ontstaan met kerk, school en winkels en verder groeit h9t dorp naar alle kanten, een dorp, dat eerst zonder licht nu ein delijk electrisch zal worden verlicht en daarmede erkend wordt als vol waardig. De heer Commissaris sprak ook een enkel woord van hulde aan de P.L.E.M. voor het vele werk dat zy heeft gepresteerd om Ysselsteyn in korte tijd aan te sluiten. De Zeereerw. Heer Pastoor Hille- brandt zegent dan de transformator en het net in en de heer Commissaris treedt naar voren. Een korte druk op de handle en Ysselsteyn baadt in een zee van licht, het helder witte kerkje gloeit in het licht der schijnwerpers, de klok beierde en in alle huizen brand de het nieuwe licht. Het was een historisch ogenblik voor dit jonge Peeldorp, het resultaat van grote offers. Hierop doelde dan ook prof. Galis sen in zyn korte rede, waarin hij de voorgaande sprekers 'dankte, maar speciaal de heer Wismans, die als voorzitter van de plaatselyke com missie alles, maar dan ook alles ge daan heeft om dit te bereiken. Dat beeft moeiten gekost en offers, maar juist daardoor en met behulp van het daarvoor bestemde fonds is de elec trificatie van Ysselsteyn voor 1949 eenfeit geworden. Dat was het einde van de officiële gebeuren, maar hebben wy' in het verleden de heer Wismans in ons blad wel eens een rondje laten geven zonder dat hy het wist, nu moest hy er inderdaad aan geloven en ook elders in Ysselsteyn werd binnens kamers het feest .verder gevierd. De 11e van de 11e 1948 is een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van Ysselsteyn. BELGIE 1 JAN. BONLOOS Op 1 Januari 1949 zal de voedsel distributie in België geheel zyn afgeschaft. Op dezelfde datum zal het ministe rie van de voedselvoorziening ophou den te bestaan en zal Moens, die dit ministerie beheert en bovenstaande mededeling Woensdag in de Belgische kamer deed, aftreden als minister. België zal het eerste Europese land zyn, waar de voedseldistributie vol ledig wordt afgeschaft. 5^0p het ogenblik zyn daar nog alleen gerantsoeneerd boter, olie en sla-olie. dragen WALA-BEHA! Want „dochter" kijkt naar de mooie uitvoering en „moeder^' let op de prachtige kwaliteit van de WA LA-bustehouder. Geen wonder, dat onze WALA- BEHA's als sneeuw voor de zon verdwijnen. Toch doen wij hel uiterste om iedereen te helpen. Best mogelijk, dat morgen juist Uw WALA-BEHA voorradig UI Grootestraat 14, Venray Telefoon 50Q UW BELANG Droesen Henricus Th. M., Heide L 34 Geurts Anna P. MOirlo E 73 Derikx Paul J. M., Volen L 55 Lemmeris Petronella, Ysselsteyn N 3a Janssen Hendricus M., Buitenweg 6 Deckers Theodora M., Leunseweg 13a Hendriks Henkrikus, Hoopweg M 71a Cuppen Cornelis, Merseloseweg Nw. 29 Thomassen Gertruda,Hoenderstr. Nw. Verstappen Johanna J., Oirlo E 35a Martens Anna M. P., Akkerweg 4a Pouwels Theodora, Peelpl. Zuid I 107 Vennekens Theodora G., Veulen H 15 Kersten Johannes H. M., Ziekenhuis ONDERTROUWD Schers Petrus Paulus, oud 30 jaren, gemeente-arbeider, wonende te Venlo en Cox Theodora Maria, oud 26 jaren, wonende te Venray. Uitterhoeven Henri M. G. J., oud 35 jaren, broodbakker en Schoeber Johanna H. M., oud 32 jaren, beiden te Venray. GETROUWD Creemers Leonardus W. H., oud 26 jaren, administrateur centrale con trole-dienst en Eydens Hubertina J. A. S., oud 26 jaren, beiden te Venray. BURGERLIJKE STAND van 5 t.m. 11 November 1948 GEBOREN Spee Jacoba E., Oude Oostrumsew. 16 Gooren Johannes W., Hoenderstr. 19 v. Zwamen Mathilda, Hoenderstr. "Wilms Franciscus M. J. KERKELIJKE DIENSTEN. ParochieactieAlles voor het be houd en redding van onze jeugd Priester van de week Kap. Keyzers, Maash. 6 Tel. 274 PATERSKERK. ZONDAG 7 uur leesmis overl. fam. Fransen—Graat; 8 uur Patershoogmis; 9.30 leesmis overl. fam. Stevens—Bertrams; 10.30 Parochiehoogmis Arnold Coenders; 2 uur kl. Congregatie op St. Jozef; 2.30 kinderlof; 4.15 gez. vespers; 5 uur lof. MAANDAG 6 uur gelovige zielen 6.30 Henri Hoeymakers; 7.30zielemis voor alla overl. parochianen; 1 uur voor overledenen; 7.30 H. Gerrits, lid v.h. koordje; 8 uur gest. jd. Hendrik Poels en Johanna Camps (iH); 8.30 leesmis; 8.30 overl. moeder en zoon (Camps) DINSDAG 6 uur overl. fam. Voer- mans—Strybos; 6 uur uitstelling v.h. Allerheiligste; 6.20 pl. Hoogmis voor vrouw van Piet Coopmans, ouders, broer en zuster; 6.30 behouden terug keer uit Indië; 7 uur Jean Loenen; 7.30 P. J. Moorrees; 8 uur gest. jd. Joha. Smits, Ant. Smits en Petron. Bekkers (2kl); 8 uur Paul Kuypers; 8.30 leesmis; 8.30 overl. moeder en zoon (Camps); 9 uur pl. huwelijksmis bruidspaar Brakela—Odenhoven; 6.30 H. Antoniuslof met verering der relikwie. WOENSDAG 6 uur overl. familie Voermans—Strybos; 6.30 zekere int.; 7 uur Wilhelmira Kemmelings; 7 7 uur Hub. Janssen en echtgen.; 7.30 overl. fam. Roemen; 8 uur gest. jd. E. Messemakers, A- .Geenen en kind. (2kl); 8 uur overl. fam. v. Kessel— Linders; 8.30 overl. moeder en zoon (Camps) DONDERDAG 6 uur gelovige zielen; 6.30 Mart. de Haas, echtgen. en twee dochters; 7 uur P. F. v. Lieshout en H. M. Dirks; 7.30 overl. fam. Curfs— Delissen; 8 uur best. jd. Martin Gou- mans (1H); 8 uur P. Hoedemakers; 30 overl. fam. Custers—Jacobs. VRIJDAG 6 uur overl. fam. Cus ters—Jacobs; 6.30 P. H. Derks; 7 uur L. Voeimans; 7.30 overl. fam. Curfs— Cillissen; 8 uur best. jd. Th. Michels (1H); 8 uur G. Spee en overl. fam. 8.30 A. Asselbergs—Poels; 6*30 Kruisweg. ZATERDAG 6 uur voor overledenen 6.30 zekere intentie; 7 uur uit dank baarheid; 7.30 OLVr.hoogmis; 7.30 P. Moorrees; 8 uur zegen huwelijk; 8.30 overl. Custers—Jacobs; 8.£0 huwelijksmis bruidspaar Custers— Vergeer; 6 uur huwelijksmis bruids paar Wyers—Willems, tevens H. Mis by 25jarige echtvereniging Willems- Vermeulen; 6.30 Marialof. HEIDE: Zondag 8 uur leesmis P- van Meyel; 10 uur hoogmis Johanna Litjens; 3 uur Rozenhoedje; Vrijdag 7.30 leesmis Thomas Michels. VELTUM Donderdag 7.30 leesmis. St. SERVATIUS: Zondag 6.45 overl fam. Jeuken; 8.45 overl. fam. Pouwels Wismans; 10 uur vrouw van Piet Pouwels; 6.10 lof en rozenhoedje. Maandag 8 nur Michiel Raymakers Dinsdag 8 uur Willem Kusters Woensdag 8 uur Helena v. Helden Donderdag 8 uur overl. moeder 6.10 lof en rozenhoedje Vrijdag 8 u. W. Janssen echtgen. Zaterdag 8 uur overl. ouders 6.10 lof en rozenhoedje 6.30—8 uur biechthoren. ST. ANNA: Zondag 7.45 fam. van Gerven Gommans; 9 uur hoogmis t.z.i.; 10.30 Gertrudis Dykmans; 3.30 lof. Maandag 6.45 Berta Hendriks— Dommeck; e.05 zekere intentie. Dinsdag 6.45 fam. Rongen—van den Heuvel; 8.05 overl. vader. Woensdag 6.45 levende en overl. leden buurtver. St. Jozef; 8.05 z.i. Donderdag 6.45 vrouw van Piet Verbeek en zoon Theo; 8.05 Piet Bom 9 uur pl. hoogmis by een jubileum. Vrijdag 6 45 z. int.; 8.05 Gertrudis Dijkmans; 5.30 Kruisweg. Zaterdag 6.45 Willem Clephas; 5.30 Marialof; 6—7.30 biechthoren. hartelijk dank aan de H. Maagd, voor het verkrijgen van een gunst, door het houden van de Noveen der Drie Weesgegroeten. N.N.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2