De mteid iend SPORT Hier gebeurt niets Wanneer men daartegenover de ac tiviteit in Nederland stelt, dan is deze maar magertjes. Enkele burgemees ters in grensstreken zenden zo nu en dan een telegram naar de regering, maar deze worden netjes opgeborgen en daarmede is de zaak af. Natuurlijk is hier hogere politiek in het spel. Do Engelsen, die dat deel van Duitsland bezetten, waarop Neder land aanspraak maakt, voelen er heel weinig voor. En de Engelsen spelen een voorname rol in de opge richte Westerse Unie, spelen een grote rol in de Benelux, spelen een grote rol in Azië. Kortom, Engeland heeft wat te zeggen en wy.... Ja wy, dit is het grote struikelblok voor velen, de een is er van overtuigd, dat een met de vuist op tafel slaan, helpen zal, de ander meent, dat men beter de Engelsen door dik en dun kan volgen om zodoende tenminste wat te bereiken. Men is echter geneigd te vergeten, dat wij niet alleen van Engeland af hangen, maar Engeland ook van ons o.a. voor het vormen van een sterk West-Europa en zou het dan verkeerd zyn om van deze gelegenheid gebruik te maken, door Engeland er op te wyzen, welke belangen Nederland bij do grenscorrecties heeft. Grote belangen staan op het spel Beschouwen we de economische eisen alleen al, dan blijkt, dat Neder land ongeveer 13 millioen ton kolen per jaar er by krygt, waardoor de kolenpositie van ons land aanmer kelijk verbeterd wordt. Zo wordt de kalivoorziening even eens aanmerkelijk verlicht, terwijl de olieconcessies het totaal potentieel van 2 millioen ton opleveren. De gebiedseisen die reeds zeer klein zyn, bedragen rond 1750 km2 grond, waarvan 67000 ha bouwland, 42000 ha grasland en öóooo ha bosland. In deze gebieden wonen per km2 83 inwoners, tegen 279 in Nederland. Het levert een voedseloverschot op voor maximum 100.000 mensen. De houtopbrengst der in deze streek gelegen bossen, schatten deskundigen op 30.000 m3 per jaar. Verder vindt men daar naast kolen, kali en olie, veen en klei, grind en zilverzand. Bovendien zijn hierin verschillende industriën gevestigd als textiel fabrieken, met een spincapaciteit van plus minus 17 pet. der Nederlandse. Verder wijzen we op de kleivenver- ker.de industrie in de buurt van Venlo, die een totaal van 30 pet. der Neder landse productie halen, die allen met een min of meer groot aantal Neder landse arbeiders hebben gewerkt. Sommige zelfs met meer dan 50 pet. Over de grensverkorting van 525 tot 364 km, een verbetering der com municatie en van de waterstaatkun dige toestand (denk b.v. aan de vuile Niers, te Gennep). Over planologische verbeteringen spreken we niet eens. He Huitse tegenargumenten hebben geen waarde, de eisen door Nederland gesteld, kosten de Duitsers niets, van zijn olievoorraad gaat een fractie af en zijn kol en voorraad merkt niets van de Nederlandse eis. Daarby moet niet vergeten worden, dat de jaarlijkse baten uit dit gebied zeker minder zal zyn dan 1 pet. van het bedrag ^an oorlogsschade, dat wij van Duitsland te vorderen hebben en, dat op basis van 1939 geraamd wordt op is milliard gulden. Als men dan de zaak rustig bekijkt, komt men tot de enigst juiste con clusie, dat een grensregeling tussen Nederland en Duitsland op deze basis, de enig mogelijke wijze van schuld- delving is. Het is de taak der Nederlandse regering om deze, zoals hier boven blykt, toch minimale eisen naar voren te brengen, tegen de wil misschien van öe grotere landen, die al te gauw hun kleinere broeders voorbij zien. Misschien is het goed hen nog eens het ontwerpverdrag van Versailles van 1918 voor te leggen, waarin aan Nederland door de toenmalige over winnaars, concessies en gebieden wer den aangeboden, groter dan nu door het geplundeide en leeggestolen Ne derland gevraagd worden. En dat op een moment, dat Nederland in die oorlog geen rol gespeeld had en geen enkele eis gesteld had. Terecht is dat toen afgewezen. Maar nu op dit moment ligt de toestand geheel anders. Al zal de rol van West- Duitsland in de huidige politiek als afweerbumper tegen het Oosten on getwijfeld groot zijn, men mag nim mer verlangen, dat daarom Nederland maar afziet van een eis, die nu voor dit land een der grootste levenskwes ties is. Maar zo gezien duurt het en blijft het duren, terwijl Frankrijk al bij voorbaat zyn deel heeft ingepikt 6n terwy'l de Duitsers zicb in alle bochten wringen om er vanaf te komen. Daarom is het zo jammer, dat onze grote dagbladen dergelijke berichten nog opnemen, daarmede het belang van do grensprovincies verkleinend, ja zelfs de Duitsers helpen met deze reclame. Deze kwostie, wy herhalen dat voor de zoveelste maal, moet opgelost worden, het is het recht van een ge schonden Nederland en een plicht tegenover het nageslacht. De eisen zijn zeer klein, te klein zelfs, maar deze zullen vervuld moeten worden wil Nederland over enkele tientallen jaren niet geheel afhankelijk zyn van de Duitse kolenproductie. Dan zijn we gebaat met mijnen, niet met hoogovens. Amerika Het grote wereldnieuws van deze week is wel de volkomen onver wachte overwinning van Truman, de Democratische president op zyn tegen stander de Republikein Dewey. Nadat allen en alles al een week lang de laatste als President was aan gewezen, heeft de publieke opinie Trumar. gekozen, ondanks de vele fouten die hem zijn verweten. En sterker als ooit te voren is deze kleine man uit de strijd gekomen, nu ook in het Congres de Democraten sterker geworden zijn en de Repu blikeinen zwakker. Dat is dan een grandioos einde geworden van een grandioos spektakel, dat de Ameri kaanse presidentsverkiezing is. Voor ons in Europa is een het gerust stelling, de toestand is er niet beter op geworden, in Griekenland niet, in Frankrijk niet en evenmin in China. Nu er weer vol moed begonnen kan worden met regeren zal de nadruk zeker weer meer op de buitenlandse politiek vallen. Zyn Marshall-plan blyft op de oude voet doorgaan en Europa kan weer vol vertrouwen op zien naar de kleine overwinnaar, die wel een duidelijk voorbeeld heeft ge geven van wat doorzettingsvermogen vermag en van de macht van een democratie, waarin het volk ondanks alles, toch zyn eigen weg wil gaan. Frankrijk Terwijl te Parijs de Verenigde Naties in vergadering byeen, zich uitspreken over de vrede, die nog steeds gewon nen moet worden, vergaderingen, die soms ontaarden in ordinaire scheld partijen en waarin niet het minste vooruitgang te vinden is, is thans de Franse regering er eindelijk in geslaagd, de staking, door de com munisten uitgeroepen, in zoverre on gedaan te maken, dat met behulp van militairen, de mijnen bezet zyn en kolenschepen gelost worden. Heel langzaam heeft dus de Franse regering de teugels weer vaster in handen. Maar wat zal het resultaat zyn van de krasse prijsverhogingen van byna 100 pet., die zij op verschil lende levensmiddelen heeft moeten toepassen Frankrijk legt de lange moeilijke weg naar herstel wel heel beroerd af. China In China het land der eeuwige wanorde, is met de val van Moekden, dat veroverd is door de communisten, practisch geheel Mandsjoerije, de na tuurstaat van Sovjet-Rusland in han den gevallen van de communistische legers. En daarmede verliest China een onuitputtelijke reservoir van kolen en. ertsen. Doch dat is het niet alleen, nu ligt de rest van China en Korea open voor de communisten, die gesteund door Moskou nu een goede kans maken om het land, dat innerlijk voos is door inflatie, omkoperij en middeleeuwse toestanden, te over rompelen en daarmede voor Stalin een rijke buit binnen halen. Ook hier moet Amerika's hulp redding brengen, als het tenminste nog niet te laat is. Amerika heeft tot nu toe er weinig voor gevoeld, geld in een failiete- boedel te steken. Maar komt Rusland los, dan.... S.Y.V.-NIEUYTS Op schitterende wijze heeft Venray zich gerehabiliteerd en Sevenum aan de zegekar gebonden. De uitslag 4-0 zegt nog niet alles, want was de rust met een 4—0 voorsprong ingegaan, dan zou Sevenum niets gezegd hebben. Prachtig werd er samen gespeeld, de bal ging van man tot man, zowel over links als rechts en dreigde steeds weer gevaar voor het Sevenum doel. De race met Horst blyft, want ook Horst had een moeilijke uitwedstrijd tegen I.V.O., welke zy met 7 4 wisten te winnen. Zondag komt Bergen op bezoek. Jongens weest op je hoede. Bergen zit in het hoekje waar de slagen vallen, maar het dreigend degradatie gevaar komt in zicht. Een kat in het r.auw kan rare sprongen maken. Neemt de wedstrijd niet te licht op, speelt het aantrekkelijke spel zowel voor als na de rust en dan blyven de puntjes in Venray. Langs de lyn zullen de trouwe supporters zich van hun beste zijde laten kennen en zal het niet ontbreken aan aanmoedi gingen. Het tweede speelde een behoorlijke party voetbal en had deze wedstrijd dik moeten winnen. Alleen in de buurt van de goal je hersens beter gebruiken jongens en niet zo maar in het wilde weg trappen. Nu werd het toch nog twee gelijk en zowel Gennep als Yenray kunnen daarmee tevreden zyn. Yoor Zondag staat er weer een zware uitwedstrijd op het programma. Een uitwedstrijd tegen V.V.V. 3. Er zal goed gespeeld moeten worden, hard gewerkt en beter schieten dan Zondag. Als hieraan voldaan wordt komt ten minste de helft, misschien de hele buit mee naar Venray. Het derde elftal wist de zware uit wedstrijd tegen Melderslo met 3—2 te winnen. Door deze overwinning komt het derde aan de kop van de ranglijst. Nu niet meer afstaan jongens. Elke Zondag winnen en U wordt vast kampioen. Boys veel succes! Wittenhorst 8 7 0 I 14 44—13 Venray 8 7 0 1 14 32—10 F.C.V. 8 5 1 2 11 26—17 Sevenum 7 4 1 2 9 17—11 Venlose Boys 8 4 1 3 9 15- 10 Panningen 8 2 5 1 9 13-12 I.V.O. 8 4 1 3 9 21 -23 Mill 7 3 0 4 6 19-20 H.R.C. 8 2 0 6 4 18 37 Montagnards 8 2 0 6 4 6-29 R.K.D.E.V. 8 1 1 6 3 13-27 Boxmeer 8 1 0 7 2 8-22 P.S. In verband met de verhoogde vermakelijkheidsbelasting, is S.V.V. gedwongen de entréepryzen te ver hogen. Zy heeft echter gemeend slechts de entréeprys voor wedstrijden van het eerste elPal vyf cent hoger te zetten, zodat in het vervolg 45 cent betaald moet worden. Yoor kinderen en voor wedstrijden der lagere elftallen blyven de oude prijzen gehandhaafd. Jeagdvoetbal Vrienden, na de genoten rust van j.l. Zondag is er morgen weer een flink programma af te werken. Vier elftallen moeten aan de slag. Venray A speelt tegen America en we rekenen op 'n overwinning. Het B-elftal gaat naar Horst en wie weet? Technisch zyn jullie niet de mindere, als jullie maar volhouden tot de laatste minuut en de voor hoede z'n beste beentje voorzet. C trekt naar Ysselsteyn, we zyti benieuwd naar de uitslag. Het D-elftal speelt thuis tegen America. Dat zal wel lukken, als er maar goed wordt samen gespeeld en ieder z'n plaats houdt. E heeft nog 'n Zondagje rust. Wie zonder reden wegblijft, zal een zware pijp roken. H.C.Y.-Nieuws In een zeer aantrekkelijke wedstrijd bevestigden onze jongens j.l. Zondag hun aanspraken op de tweede plaats door V.K.H. II gedecideerd met 5—0 te slaan. Van meet af aan toonden zy hun meerderheid. Speciaal de ach terhoede speelde prima. De midden linie sloot hier uitstekend by aan en vormde samen met de backs een on overkomelijk struikelblok voor de Venloèrs. De voorhoede speelde zonder meer goed, alleen de rechtsbinnen zondigde te veel aan gepingel, waar door enkele mooie kansen om zeep gingen. De rust ging in met een 3—0 voor sprong, door doelpunten van de rechts binnen en linksbinnen(2x). Na de rust begon V.K.H. met een offensief dat op niets uitliep, waarna onze midvoor en rechtsbinnen de stand op 5~o brachten. Onze dames leden in Blerick een smadelijke 9—0 nederlaag. Het samen spel was nergens te bespeuren en tot overmaat van ramp was da keepster er volkomen uit. a.s. Zondag krijgen ze de gelegen heid om te tonen, dat ze toch wel beter kunnen. Limburgia komt pp bezoek en als de dames hun uiterste best doen, zijn ze in staat, minstens één puntje hier te houden. Voor de heren staat Zondag de big- match tegen Weert I voor de deur. Deze club heeft momenteel de leiding met 8 punten uit 4 wedstrijden, ter wijl wy 5 punten uit 3 wedstrijden hebben. Deze wedstrijd heeft dus a.h.w. de eerste plaats tot inzet. Als onze achterhoede dezelfde vorm ver toont als j.l. Zondag en de voorhoede speelt goed samen (niet tekort) dan zien wy de uitslag vol vertrouwen tegemoet. Biljarten Uitslagen 30 October: A klasse. K.O.P—Gaef 'm effec 6—0 Alle Drie—Onder Ons 1—5 Poedelaars—B.C. Y. 5—1 B klasse Gaef 'm effec—B.C.Y. 4—2 Poedelaars—Onder Ons ï1/»-4Va Programma 6 November Gaef 'm effec—Alle Drie Ketsers—B.C.Y. Onder Ons—Poedelaars B.C.Y.—Onder Ons Gaef 'm effec—Poedelaars Stand op 31 Oct. A klasse. Kryt op tyd 24 20 4 1899 Poedelaars 24 16 8 1424 Onder Ons 18 11 7 1117 Gaef 'm effec 24 8 16 1355 Ketsers 18 7 11 972 Alle Drie 18 5 13 948 B.C.Y. 18 5 13 942 B klasse. Onder Ons 24 18 1 5 960 Poedelaars 24 13 I 10 923 B.C.Y. 24 19 0 14 849 Gaef 'm effec 24 7 0 17 700 Cross-Country te Oirlo Zondag werd te Oirlo door de Ry- vereniging „Sport na Arbeid" een cross-country verreden ten bate van de naar de Missie vertrekkende Pater vd. Sterren. Hier volgt de uitslag 1 P. Gielen, Wanssum; 2 W. Thielen, America; 3 A. Hendriks, Overloon; 4 W. van Ryswyck, Ysselsteyn; 5 J. Driessen, Oirlo; 6 W. Gielen, Wans sum; 7 Goumans, Leunen; 8 M. Ron gen, Oirlo; 9 Th. Loonen, Oirlo; 10 G. van Dyck, Leunen; 11 H. vd. Hoogen, Bergen; 12 M. Philipsen, America; 13 M. vd. Ven, Oirlo; 14 H. Peelen, Meerlo. Als bijzonderheid dient nog ver meld te worden, dat de eerste prijs winnaar, de heer P. Gielen te Wans sum hiermede in dit seizoen reeds zijn vierde beker won en wel op vier achter elkaar volgende Cross Coun try's nl. te Venray, Meerlo, Yssel steyn en Oirlo. BROOD VAN DE BON. Weet U nog hoe we van 13 Juni 1940 tot 16 September '44 met ongeveer 1800 gram in de week moesten toe komen en daarna tot midden 1945 met 2400 gram per week. In het Westen werd hec eind 1944 tot aan de bevrijding nog erger. Daar zyn weken by ge weest van 400 gram, maar hier werd dan nog brood verstrekt door het Zweedse Rode Kruis, terwijl Groningen, Friesland en Drente tevreden moesten zijn met circa 150 gram. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. v. d. HOMBERGH Charles Ruysstraat N.W. Tel. 393 Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Inenting tegen Diptherie. Op Vrjjdag 12 November a.s. zal gelegenheid worden gegeven, om de jeugd tot en met de schoolplichtige leeftijd voor de derde maal te laten inenten tegen diphterie en wel als volgt: om 2 uur nm. voor de Heide in de zaal Litjens; om 2.45 uur te Ysselsteyn in de zaal M. van Asten; om 3.30 uur te Veulen in de school. Wy vertrouwen erop, dat eenieder van deze gelegenheid zal gebruik maken, om de jeugd hierdoor im muun te maken tegen de gevaarlijke ziekte van diphterie. Geslaagd, Voor het examen Ziekenverpleging slaagde te Amsterdam Mej. Meta Schim v.d. Loeff alhier. Onze Parochiekerk De grote St. Petrus Banden nadert zyn voltooïng en staat wel vast, dat er met Kerstmis de H. Mis kan worden opgedragen. In de loop van de laatste week is dan de preekstoel geplaatst links aan de eerste pilaar en de biechtstoelen, die een vak naar achteren komen. Het hoogaltaar is reeds geplaatst in een heel eenvoudige uitvoering. De ondergrond van de banken is men bezig te leggen en binnenkort zullen de eerste banken, die aan circa 900 mensen plaats bieden, geplaatst worden. Ontwikkeling en Ontspanning Filmen, die aesthetisch en moreel op hoog peil staan zijn zeer zeldzaam. Zulk een film is „The Sullivans" (De vyf gebroeders). Daarom heeft Ontwikkeling en Ont spanning een harer avonden met deze film gevuld en verdient het aanbe veling er naar te gaan kijken. De betreffende ontwikkelingsavond wordt gehouden op Dinsdag 9 Nov. en zal ditmaal hopenlyk precies op tyd n.l. om 8 uur beginnen. Hioob-nieuws Om tegemoet te komen aan de wensen van enige Venray se Vereni gingen zal de toneelgroep Hioob, haar jaarlykse revue iets later geven dan gewoonlyk en wel in Januari—Febr. Op 27 November geeft Hioob nu het beroemde Franse blyspel van Jules Romains, „D. Knock, de triomf der medische wetenschap". Is „Knock" een oplichter, zaken man of groot geleerde Wat hy ook is, U zult genieten bi; het zien van deze wonderbare avon turier. Gevonden Trainingsbroek, Rutten, Stations weg C 13 Oostrum. De Vlasbloem te Oostrnm. De repetitie's van Oostrum's To neelclub zijn bijna achter de rug. Het blijspel „Vier mannen en één meisje" zal er ongetwijfeld by de spelers volkrmen inzitten en by het publiek zal het er in gaan als koek. Ook Oostrum's Harmonie zal weer niet achterblijven en de avonden met heerlijke muziek opluisteren. Wilt gij een noodlijdende sportclub steunen en tevens genieten van een heerlijke avond, reserveer dan 14 of 15 Nov. a.s.. Vooral tydig plaatsen bespreken wegens de betrekkelijk kleine Wilhelminazaal. Huisvestingsprobleem in Limburg. Aan dit onderwerp zal de Stich ting „Limburgs Gemeenschapsoord en Volkshogeschool" op 4 en 5 Dec. a.s. een weekend wijden, te houden te Roermond. Als sprekers zullen optreden de heren mr. Palmen en E. Jongen te Heerlen en ir. Kluitmans (W.O.B.) te Maastricht. Het probleem der volkshuisvesting in Limburg is niet alleen bijzonder actueel vanwege de grote verwoes tingen in het Noorden, Midden en Zuiden der provincie, doch ook en hierdoor zyn nationale belangen er bij betrokken, doordat de aanwerving van arbeidskrachten voor de mijnen, noodzakelijk om de productie op te voeren, ernstig gehinderd wordt door onvoldoende woongelegenheid. Aftrek by gezinnen met verdienende kinderen. Vrijdag is by de besprekingen, die thans nog gevoerd worden over het opvangen van de prijsstijging voor grote gezinnen, door de Stichting van de Arbeid een voorstel ter tafel ge bracht voor een extra kinderbijslag behelzende een progressieve extra kinderbijslag, ie beginnen by het derde kind. Hierover vindt thans beraad plaats. Het schijnt, dat men van N.V.V.- zyde hieraan echter een beperking wil toevoegen, namelijk een aftrek voor gezinnen met verdienende kin kinderen, op soortgelijke wyze als dit geschiedt by het gezinstoeslag- fonds. Een gezin met b.v. 7 kinderen, waarvan er 2 verdienen, en dus 5 normaliter voor kinderbijslag in aan merking komen, zou dan slecht- voor 3 kinderen de extra kinderbij slag kry'gen. De toeslag zou ongeveer 15 a 20 cent per week bedragen. Heden hoopt de Stichting var. de Arbeid over deze kwestie een beslis sing te nemen. ZEEP GAAT OOK VAN DE BON Naar de G.v.L. verneemt wordt momenteel overleg gepleegd over het vrijgeven van zeepproducten. Door een bevredigende aanvoer van grond stoffen is dit mogelijk geworden. Bovendien kunnen zeepproducten ook in België vrij worden gekocht. Zo mogelijk zullen de betreffende distri butiebepalingen eind November of begin December worden ingetrokken. MELK WORDT MAANDAG GOEDKOPER Maandag 8 November zal de melk prijs met één cent worden verlaagd. De prijsverhoging van suiker is gis teren van kracht geworden. Omtrent de datum waarop de zeep- en kolen- prijzen mogen worden verhoogd, is nog geen beslissing genomen. SIGAREN WORDEN BETER MAAR OOK DUURDER De kwaliteit wordt beter doch daartegenover gaan de prijzen aan merkelijk omhoop. Nederland kreeg toestemming om met Marshall-dollars Zuid-Amerikaan se tabak te kopen. De Braziel en de Havanna zullen nu dus eerlang komen, zodat de melange voor het binnen werk en daarmee de hele sigaar kan worden verbeterd. De sigaar van 27 cent thans, zou dan, verzekerde men ons, 40 cent gaan kosten, zonder dat hiertoe de kwaliteit zou worden opgevoerd. En de andere prijsklassen navenant. Alleen de goedkoopste sigaar (van 13 cent) zou moeten blyven en hiervan zullen de fabrikanten een bepaald percentage moeten maken. De gemid delde pry's van hun productie, die thans 191/, cent bedraagt, gaat even wel aanzienlijk omhoog. Met de sigaretten is het, wat de pryzen aangaat, al niet anders gesteld. Zyn wy wel ingelicht, dan zullen de duurste f 1.20 per pakje gaan kosten. Wat nu de rantsoenering betreft van de sigaretten en tabak wordt er sedert enige tyd overwogen met in gang van 1 Januari het rantsoen per 14 dagen te verhogen tot 6 pakjes sigaretten of 150 gram tabak. Een be slissing is ten deze echter nog niet gevallen. Versnaperingen worden duurder Naar G.v.L. verneemt zal het in trekken van de subsidie mede tot gevolg hebben, een prijsverhoging van versnaperingen. Deze prijsverhoging zal één cent per ons bedragen. Een uitzondering hierop vormen de zg. stukgoederen, zoals chocolade-repen, waarvan de prijs niet verhoogd mag worden. Weer extra boter „De Kruidenier" verneemt, dat ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest aan de A-, B- en C-groep 250 gram extra boter of margarine en aan de D- en E*groep 125 gram extra bocer of margarine gegeven zal worden. Deze extra bonnen komen voor in de bonnenlyst van 2 December a.s. Echte banketletters met St. Nicolaas Naar „De Kruidenier" verneemt, zijn binnenkort 1100 oalen amandelen uit Italië te verwachten. Waarschynlyk gaat het grootste gedeelte hiervan naar de banketfabrieken. CENTRALISATIE DISTRIBUTIEKRINGEN Kring Noord-Limburg omvat nu 113.000 inwoners Na de samenvoeging van de distri butiekringen Maasbree, Tegelen, Hel den en Venlo zyn per 1 November ook de kringen Venray en Bergen by deze kring gevoegd, die thans geheel Noord-Limburg omvat, met in totaal 143.000 inwoners. De kring staat onder leiding van directeur W. Vy- genboom, voormalig directeur van kiing Tegelen, met als plaatsverv.- directeur de heer P. Schreurs, oud directeur van Maasbree. In de gemeenten Venray en Maas bree zyn agentschappen gevestigd. Momenteel zyn nog 57 ambtenaren aan kring Venlo verbonden. Het ontslag yan C.C.D.-personeel In het kader van de voorgenomen inkrimping van de burgerlyke Rijks diensten is ook de Centrale Contöle Dienst overgegaan tot vermindering van de sterkte van het korps. Op 1 October 1948 bedroeg deze sterkte 3110 man. Per 1 November j.l. zyn afgevloeid 275 man; per 1 Januari 1949 worden nog 875 CCD-ambtenaren ontslagen. Een totale inkrimping dus met 1150 man. In vaste ambtelijke dienst zal een kern van 1200 man worden aangesteld. Voor de ontslagen ambtenaren, die niet direct ander emplooi vinden, geldt de z.g. „Uitkeringsregeling 1947", krachtens welke zy, die tenminste 3 jaren burgerlijke Overheidsdienst heb ben vervuld (ca 800 man), aanspraak maken op wachtgeld. Het massa-ontslag by de C.C.D. kwam voor het personeel niet onver wacht. Reeds in Juli jl. heeft de directeur van de Dienst aan het personeel medegedeeld, dat verminde ring van de overheidsbemoeiingen eerlang zou leiden tot inkrimping van het korps. Overplaatsing van afvloeiende C.C.D. ambtenaren naar andere Rijksdiensten en (her)plaatsing in het vrije bedrijf wordt van overheidswege bevorderd. Geduld, kleine zelfstandigen! KINDERBIJSLAG KOMT NOG NIET AF. Wat de kinderbijslag voor zelfstan digen betreft heeft de regering nu aan de Tweede Kamer meegedeeld in haar memorie van antwoord op het voorlopig verslag betreffende het algemeen beleid, dat voorhands geen aanvullende mededeling kan worden verstrekt op wat terzake deze kinder bijslag in de Troonrede werd gezegd. De met de bestudering van dit niet eenvoudige vraagstuk belaste com missie van brede samenstelling had bij het uitspreken der Troonrede, evenmin als nu, haar werkzaamheden beëindigd. Eerst in 1949 huurprobleem aan de orde Ten aanzien van het probleem der huren is de legering van mening, dat hieromtrent mede in verband met de moeilijkheden der huiseigenaren en ter voorkoming van verdere achter uitgang der huizen als gevolg van onvoldoende onderhoud, zo enigszins mogelyk in 1949 een oplossing zal moeten worden gevonden, zo lezen wy in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Tweede Kamer inzake het algemeen regeringsbeleid. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING REGISTRATIE-KAARTEN. Deze gelieve men voor of op Woensdag 10 November a.s. in te leveren. Indien de registratiekaart na die datum binnen komt, kan de betreffende veehouder voor de ko mende periode van 2 maanuen geen veevoeder worden toegewezen. ZITDAGEN. Deze worden de volgende week gehouden als volgt: Maandag nm. van 3—4 uur te Smakt in café Nellen; Dinsdag vm. van 9—10 te Oostrum in café Camps; vm. van 11 12 te Merselo in café Arts; nm. van 2—3 uur te Heide in café Litjens; nm. van 3.30-3 te Yssel steyn kantoor Boerenbond: Woensdag vm. van 9-10 te Oirlo in café Drabbels; vm. van 11-12 te Cas- tenray in café Kuypers; nm. van 2—3 te Veulen in café van Gasselt; nm. van 3.30-4.30 te Leunen in café Martens. RECLAMES EIERLEVERING. By ziekte of sterfte onder de kip- penstapel kunnen over de eierlever- ing na 26 Sept. 1948 gedurende het gehele seizoen schriftelijke reclames worden ingediend. De pluimvee voorlichtingsdienst zal deze gevallen onderzoeken, zodoende zal straks de pluimveehouder wegens eventueel te weinig geleverde eieren niet de dupe worden by een voeder en kuikentoewyzing. De PI. Bureauhouder, H. EMONTS. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden de zittingen op Woensdag en Donderdag tussen 4-3 uur betreffende het indienen van wensen en klachten met betrekking tot de huisvestingsaangelegenheden niet meer zullen worden gehouden. In den vervolge kunnen wensen of klachten omtrent huisvestingsaange legenheden uitsluitend schriftelijk worden ingediend aan het College van Burgemeester en Wethouders. Venray, 4 November 1948 Burgemeester en Weth. van Venray, A. H. M. JANSSEN, Burgem. H. VORST, Secretaris BURGERLIJKE STAND van 29 Oct. t.m. 4 November 1948 GEBOREN Voesten Christina M. A. Veltum L74 Verheyen Hermanus G.L.M. Oostrum Cremers Hendrika A.B.M., Ziekenhuis Gooren Arnoldina G.W., Merseloseweg Janssen Hermanus W. A., Molenpad Otten Johannes M. G., Henseniusplein Driessen Henricus B.M., Heide L 53 Janssen August M.A.E., Broek weg van Os Gerarda E.P., Oude Oostr.weg Litjens Franciscus H.M. Merseloseweg ONDERTROUWD: Kuypers Jan, 31 jaar, tuinder te Horst en Janssen Antonia, 27 jaar te Venray. Wagemans Martin, 28 jaar, landb. te Horst en Keysers Anna, 22 jaar te Venray. GETROUWD: de Mulder Martinus, 27 jaar, landb. en Kersten Elisabeth, 22 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN: Jenniskens Hubertus, 71 jaar, te Oostrum. Goumans Antoon, wed. van Pelzer Wilhelmina, 76 jaar, te Meerlo. 1 patiënte St. Anna. DISTRIBUTIEDIEN ST KRING VENRAY Met ingang van heden is de Distributiedienst Kring Ven ray opgeheven en samenge voegd by de Kring Venlo. Alle correspondentie betref fende distributie-aangelegen heden moet voortaan" gezon den worden aan het Distribu* kring Kantoor Venlo, Ponta- nusstraat 3 te Blerick. DISTRIBUTIEKRING VENLO. In verband met de overgang van de kringen Venray en Bergen naar de distributiekring Venlo, volgt hier een overzicht van de nieuwe regeling der zitdagen voor publiek en handel. ZITDAGEN VOOR PUBLIEK: Venray dagelijks van 9—12 en 2— 3.30 nam. Oirlo—Castenray Donderdag 0.30-^2; Ysselsteyn Vrydag van 9.30—12. Wanssum—Geysteren Maandag van 9.30—12 uur.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2