Venray eerde zijn gevallenen aan deze uieek Sficit en Grootse manifestatie van dankbaarheid Venray heeft zjjn 18 October her dacht en, dat op een wijze, die wel zeer bijzonder uiting gaf van de dank en de erkentelijkheid voor de geval lenen, die onze bevrijding mogelijk maakten. Maar ook onze eigen doden mensen van de Venrayse gemeen schap, gestorven in Duitsland, hier omgekomen bij het bombardement of door granaatvuur. gestorven tijdens de evacuatie - zijn niet vergeten. In alle kerken van onze gemeente is Zondagmorgen de hoogmis opge dragen voor de zielerust van al die oorlogsslachtoffers. Speciaal in Merselo geschiedde dit op plechtige wijze. Gevallen Terzetsmensen Immers hier werd na de hoogmis een grafsteen van Frans Michels ont hult en overgedragen aan de familie, Frans Michels, geboren 9 Maart 1922 en gevallen in dienst van het vaderland omstreeks half October 19-14 tc Leunen en begraven te Mer selo, 7 December 1944. Niemand heeft grotere liefde, dan wie zijn leven geeft voor zyn vrien den. Geen woorden, maar daden tekenden zijn leven. Jaren lang was by een steun voor zijn kameraden, die zich onttrokken aan verplichte arbeid in het buitenland. Bereidwillig trotseerde hij de grote gevaren aan dat werk verbonden.... Tot zover citeren wy de woorden die op zijn bidprentje staan vermeld. Frans vertrok op 3 Oct. 1944 om 7 uur 's avonds van Merselo richting Castenray, met een tot nog toe on bekende opdracht van Luitenant Giosberts, verbindingsofficier der alli «erden. Volgens de ligging van het lyk moet Frans op de terugweg Casten ray—Merselo, door een vijandelijke kogel, afkomstig uit een Duits mi trailleursnest zijn getroffen. Op Dec. eerst werd het lijk gevonden langs de rand van een weiland te Leunen. Zondagmorgen trok na de plech tige H. Mis, die voor Frans Michels en overige oorlogssslacht offers in Morselo werd opgedragen, een grote stoet vanuit de kerk naar 't kerk hof. De fanfare verleende medewer king en bijna alle parochianen van Merselo waren aanwezig om gotuige te zijn van de schenking van een grafsteen a?n de familie, door de oua-illGgalen van Venray. Voor de G.O.I.W.N. afd. Venray liepen twee schoolkinderen, nl. één zoon van de voorzitter der G.O.I.W.N en één zoon van een oorlogsslacht offer uit Venray. Na enkele Requiem gezangen en een gebed sprak na mens de illegaliteit de heer Piet Schoester, oud-voorzitter van de afd. Venray, als volgt: „Geachte familie Michels, beste vrienden en dorpsgenoten van Frans Als voorzitter der voormalige ille galiteit. is het voor mij een voor recht, thans, 4 jaren na de bevrij ding, enkele woorden te mogen richten ter nagedachtenis van onze gesneuvelde vriend en medestrijder Frans Michels. Wanneer ik hier, namens de oud illegaliteit de daden van Frans zou gaan verheerlijken, weet ik, niet te spreken in zyn geest en in de geest van zyn offer. Wij oud-illegalen zyn er trots op, dat Frans in onze rijen heeft ge staan en zullen zijn nagedachtenis steeds in ere houden. De afdeling Venray der oud illegale werkers heeft gemeend deze grafsteen, die thans op het graf van onze vriend geplaatst is, aan de familie Michels te moeten aanbieden als blyk van waardering voor de daden van hun zoon. Moeder en vader Michels, wy beseffen tenvolle uw verdriet en het is niet onze bedoeling, oude wonden open te rijten. Toch moet het, ondanks uw groot verdriet, een troost zyn voor u beiden, dat gij het voorrecht hebt. moeder en -ader te zijn van een van Venrays beste zonen. Laten wy in dit plechtig uur elkander beloven het offer van Frans waard te zyn. En met deze woorden Familie Michels, draag ik het monument aan U over 1" Na deze ontroerende woorden speel de de Fanfare van Merselo een treurmars, waarna vader Michels, namens de familie, zijn hartelijke dank betuigde voor het geplaatste gedenkteken op het graf van Frans. Nu besefte hij volkomen, hoe groot de vriendschap steeds is geweest onder de oude verzetstrijders. Ongeveer 24 leden van de oud illegaliteit waren getuige van de plechtigheid. Do heer Frans Janssen was namens „Venray Voorn it" aan wezig. Op hot kerkhof werd met een handdruk afscheid genomen van de familie Michels. De oorlogsslachtoffers In de middag tegen half 3, begon dan de grote stoet te trekken vanaf het Henseniusplein. Voorafgegaan door misdienaars met kruis opende het militaire muziek corps van de luchtstrijdkrachten uit Nijmegen de stoet. Hierachter volgden de vertegenwoordigers van het Neder lands oorlogsgravencomité, Engelse gasten, familie van gevallen strijders en vele wereldlijke en geestelijke autoriteiten. Daarachter kwamen dan do honderder. mensen in verenigings verband of alleen. Kortom allen die door hun deelname aan deze massale bidtocht blyk wilden geven van hun medeleven. Dof klonken de trommen der mili taire kapel, toen de stoet via het kerkhof de Grote Kerk in trok, die schitterend wit, nauwelijks de deelnemers bevatten kon. Het jongenskoor zong de Introit.us der Requiemmis, waarna de loco burgemeester de heer P. Pubben, het woord voerde. In zyn rede herdacht hij de oorlogsdagen van 4 jaren ge leden, de bevrijding door de Engelsen en de evacuatietijd. Spreker bracht dank aan allen, die met het offer van hun leven hebuen mogelijk gemaakt en hy hoopte en verwachtte, dat de adoptie de nabestaanden in Engeland de verzekering zou geven, dat Venray zyn ereplioht van dankbaarheid niet vergat. Verder spoorde de heer Pubben aan, ook nu nog de naastenliefde te beoefenen zoals in de bevrijdingsdagen en hy wees hier in dit verband op de woningnood. Dan sprak Dr. Wolfgang de her denkingsrede uit, waarin hy het doel van de herdenking uit een zette. Naast Allerzielen wil Venray op deze dag speciaal doden herdenken die met de bevryding gevallen zyn, mannen uit het verzet, Engelse mili tairen en Venrayse burgers. Dit grootste drama in Venrays geschie denis verdient meer dan gewone aan dacht en Venray zal het als een dure plicht beschouwen, die mensen dank baar in hun gebed te herdenken. En zich vervolgens richtend tot de En gelse gasten verzekerde hij hun er van, overtuigd te zijn, dat de Engelse militairen in Venray een waardigo rustplaats gevonden hébben'. Niet alleen op bet Engelse Kerkhof, maar ook in de harten van de Venrayse bevolking. Een hanelyk „Onze Vader" door alle gezamenlijk besloot de her denkingsrede. Nadat het gemengd koor het „Beati Mortiu", meerstemmig ten gehore ge bracht had, trok de indrukwekkende stoet al biddende naar het Engelse kerkhof onder de treurmuziek van alle muziekgezelschappen. Do gesneuvelde militairen Toen de stoet aan het pas geopende Engelse kerkhof aankwam, waar een weelde van bloemen langs de witte kruisen bloeiden, stonden voor ieder graf kinderen om straks bloemen neer te leggen. De militaire kapel speelde de volksliederemwaaronder de vlaggen halfstok gehesen werden. Een Anglikaans geestelyke Chaplain Bradley beklomd dan het spreek gestoelte en vertolkte met diep gevoel de woorden, de dank van de Engelse natie voor de zorg en liefde die aar de graven der gesneuvelden besteed werd. Als vader van een gesneuveld soldaat, in Arnhem begraven, wist hy wat dat betekende. De heer Monhenius hoofdbestuurs lid van het Nederl. Oorlogsgraven comité besprak vervolgens de adoptie en betuigde de tevredenheid van het hoofdbestuur over de wijze waarop de adoptanten in Venray hun vrijwillig op zich genomen verplichtingen na komen. De heer P. Schoester sprak dan nog als voorzitter der oud illegalen een kort woord, waarin hy de gevallen militairen vergeleek met kruisvaders. Ook deze spreker spoorde allen nog eens aan ons het offer van de ge vallenen waardig te maken. Onder een treurmars door hetkapel, schreden dan de afgevaardigden van verenigingen en legden kransen aan de voet der vlagge^tokken en op de 676 graven legden tegelijkertijd de kinderen hun boquetje bloemen. Dan werd het stil en in die stilte klonk deze ontroerende melodie, „Lastpost", geblazen door de trompettor, als een iaatste riveille voor de mannen die daar rusten. De vlaggen werden ondertussen gehesen en met. het wegsterven der laatste tonen was deze zo zinvolle plechtigheid afgelopen. i Engeland Terwijl in Parijs de wereld ver gaderd en tevergeefs een band poogt te brengen tussen Oost en West, gaat de vorming door van do Wést-Euro- pese statenbond. En hierin speelt En geland zyn grote rol, hoewel eerst afzijdig, lieeft dit land nu begrepen, dat slechts in eenheid van het Westen een tegenpool te vinden is tegen de gecommandeerde en met ijzeren dis cipline byeen gehouden eenheid in het Oosten. Nu alle machten, zowel potentieel als materieel uit het Westen, niet voldoende blijken heeft Engeland zijn imperium er bijgehaald, een imperium, dat vroeger in oorlogstijden buiten schot bleef, maar nu met de moderne wapens even direct in het wereld conflict betrokken kan worden, als het moederland Engeland zelf. Het voorspel zien we reeds in Azië zich afspelen, waar de eerste com munisten-opstand reeds losgebarsten is, o.a. in Burma en waar nog steeds het rode gevaar zo dreigend is. En bovendien de eenheid in het gemene best is zelf nog ver te zoeken. Hindoestan en Pakistan vechten. Burma scheidt zich af. Zuid-Afrika heeft grote moeilijk heden met de rassenkwestie, die door de verkiezing van Malan is toegespitst. Ceylon wenst vrij te worden. Op Malakka broeit het. Maar Engeland is van plan ord9op zaken te stellen en zo is afgelopen week de conferentie van Londen be gonnen, waar de onderlinge verhou ding tussen dominions on Engeland en de gezamenlijke houden, tegenover de West-Europese Unie en Rusland. Voor Engeland zolf is deze confe rentie uit de aard van de zaak, van het grootste gewicht. Maar ook de West-Europese Unio weet, dat voor haar veel op het spel staat. Een gewichtige machtsfactor kan bij het slagen ingeschakeld worden. De Regering heeft echter nog geen beslissing genomen over de loontoe- slag, die komt wanneer de subsidies verminderd zullen worden. Het overleg met de Stichting van de Arbeid is nog in volle gang. De geruchten die er zyn, dat deze loon toeslag slechts één cent per uur zou bedragen, hebben reeds op vele plaatsen onrust gezaaid.. Inderdaad zal %een verhoging van 50 cent per week in vele gezinneu, die nu reeds leven op het randjqvan een bestaansminimum, ook wel geen verlichting brengen. We zullen echter nog maar 'rustij afwachten. Werknemers en -gevers in de Stichting van de Arbeid ver enigd zullen hun woordje nog wel meespreken. Een woordje meespreken deed ook Ranter die deze week voor het hof van, cassatie nogmaals het beeld van de hooghartige Prins, die nergens niet van wist, heeft opgehangen. Slechts hef. bevel van zyn even waanzinnige Fiihrer heeft voor deze politie-officier gegolden en van de moordpartijen van joden en verzetslieden van tyran- nie en onderdrukkiKg van rechteloos heid en geweld wist hy niets. De rechters zyn namelijk aan het woord gekomen. Rauter, der höher;e: SS und Polizieluhrer in die Niedef- landen heeft het zijne gezegd over het Duitse standpunt, dat torenhoog verheven stor.d boven het. Nederlandse. Deze droevige figuur kent geen be rouw, kent geen wroeging, kende en kent nog slechts de Fiihrer. Maar evenals deze zal het Recht zijn tol eisen, het Recht dat hy en de zijnen vyf jaar lang met hun zware solda tenlaarzen hebben vertrapt. DiplomatenhnJp Dan is deze week een tweede rap port over de hulp die onder de oorlog Nederlandse gezanten en consuls in het buitenland aan Nederlandse vluchtelingen gegeven is, ter publi catie vrijgegeven. Ditmaal was de gezant in Zwitserland het kind van de rekening. En dat deze rekening^ nu juist zo klein was; kan men 'nietf zeggen, als men dit rapport zo eens doorleest. Er blykt weinig van hartelijke deelname met de ellende van de. vluchtelingen en nog minder van oortvarendheid en doortastendheid. Afschuifsysteem, angst voor het baantje en ambtenarij, zyn de con clusies, die men tussen de vele uit drukkingen van „waarschijnlijk" en wellicht" en „men krijgt de indruk dat..." opvangt.' Vliegtuigramp Nederland is Woensdagavond weer getroffen door een grote luchtramp. Hef. lyntoestel op Amerika, de Loc- keed-Constellation „Nijmegen" van dezelfde serie als de „Ov9rloon" is in Schotland, na een vergeefse poging om te landen, brandend neer-, gestort. De gezagvoerder K. Parmentier, dé man van de Melbourne-race met ..de' Ui ver", met 20 roemvolle dienstjaren, is doodelyk verongelukt en met hem de gehéle bemanning. Van de passa giers is er slechts éon gespaard. In totaal zijn by deze ramp 40 mensen om het. leven gekomen; waarbij io Nederlanders. Besmettelijke veeziekten in Nederland in Sept. I!)t8 Blijkens de Staatscourant van 19 October j.l., kwamen in September 8 in geheel Nederland 1003 ge vallen van schurft by éénhoevige dieren en schapen voor, waarvan 553 nieuwe gevallen. De ziekte was ver- sproid over 87 bedrijven. Het rot: kreupel bij schapen kwam in deze? maand op 135 bedrijven voor en be trof 1666 gevallen, waarvan 278 nieuwe Het mond- en klauwzeer by her kauwende dieren en varkens kwam in genoemde maand in 23 bedrijven voor. Het miltvuur (bij alle soorten, vee) kwam slechts 2 bedrijven Voor/ Het aantal door varkenspest aange taste dieren bedroeg 13, verdeeld over bedry'ven. Veepest., longziekte en schaappok ken zyn in Nederland respectievelijk sedert i860, 1887 en 1893 niet voor gekomen. Het voornaamste Ons land heeft deze week weer van alles meegemaakt en vooral de loontoeslag staat in het teken van de belang stelling. Autobanden vrij. Het ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat met ingang van 19 October de distributie van banden voor motortractie is opge heven. De regering acht de grondstoffen- positie, de binnenlandse productie- de aanvoer uit bet buitenland voldoende zeker om tot deze ophef fing over te gaan. De bonnenzwendel te Utreclit Vorige week hebben wij melding gemaaist over een uitgebreide handel in distributie-bescheiden, waarbij amb?. tenaren van distributie-kantoren te Utrecht betrokken waren. Reeds waren ruim 20 personen van de 30, die aanvankelijk gearresteerd waren, onder wie 7 distributie amb tenaren, en 2 oud-distributie ambte naren, in voorlopige hechtenis geno men. Het voortgezette onderzoek in deze geruchtmakende zaak heeft, na;,r men verneemt, opnieuw tot de arre statie van 4 personen geleid en wel 2 distributie-ambtenaren en 2 ge wezen ambtenaren. Er zullen ongetwijfeld in de komen de weken nog meer arrestaties, voor namelijk van tussen-personen en zwarthandelaren volgen. WINKELSLUITING OP ZATERDAGMIDDAG In de nieuwe winke'sluitingswet; welke „op stapel staat", wordt een maatregel beraamd om eenheid te brengen in de regeling van de vrije morgen of middag per week. Het ligt in de bedoeling voor alle bedrijven de Dinsdagmiddag aan te wijzen voor de verplichte sluiting. Intussen is uit middenstandskrin gen de wens naar voren gekomen op Zaterdagmiddag de winkels te slui ten. Daartegenover zouden dan de zaken des Vrijdagsavonds tot 10 uur geopend blyven, terwijl op Donder dag de lonen zouden worden uitbe taald. Een gevolg daarvan is geweest, dat de bedrijfsgroep Detailhandel de vrye bedrijfsverenigingen nu heeft ver zocht aandacht aan deze suggestie te willen schenken en de wenselijk heid van een dergelijke maatregel te overwegen. Mocht er t.z.t. voldoende belang stelling voor een vrye Zaterdagmid dag blijkon te bestaan, dan zouden door de bedrijfsgroep pogingen in bet werk kunnen worden gesteld 0111 een en- ander in de wet te doen vastleggen. Zou het werkelijk zover komen, dan zal dat stellig tooh wel enkele jaren aanlopen. Van positieve maat regelen in de naaste toekomst is zeer zeker geen sprake. Herbouw verwoeste woonhuizen In verband met bot blijvende tekort aan bouwvakarbeiders en materialen en de daaruit vooitvloeiende noodzaak by de bouw de grootst mogelijke soberheid te betrachten heeft de mi nister van wederopbouw de herbouw van door oorlogsgeweld verwoeste woonhuizen aan een bepaalde inhouds- igrens gebonden. De herbouw in bet algemeen moet volgens deze beslissing*worden be perkt tot een inhoud van 500 m3 zonder bijbehorende bedrijfsruimten en slechts in bijzondere gevallen ma? de herbouw van grotere panden wor den goedgekeurd tot een maximum van 1000 m3. De beslissing, welke gevallen als bijzonder mogen worden beschouwd berust by de céntr. directie van de wederopbouw en de volkshuisvesting. Geen vergunning voor fietsen met hulpmotor Een in het Staatsblad van Dinsdag opgenomen K.B. bepaalt, dat er voor bet rijden meteen motorrijtuig, waar van het motorvermogen niet meer dan 0.50 P.K. bedraagt en waarvan de'merken in de Staatscourant be kend zyn gemaakt men denke hier aan de rijwielen, voorzien van een z.g. „hulpmotor" in het vervolg geen Vergunning meer nodig is. Stand 3e klasse E. Venray 6 6 0 0 12 27-5 Wittenhorst 6 5 0 1 10 28-7 Sevenum 6 4 1 1 9 17-7 F.C.V. 6 4 1 1 9 20—14 I.V.O. 6 3 1 2 7 15 16 Pan n in gen 6 1 4 1 6 9—10 Venl. Boys 6 2 1 3 5 11—8 Juliana 6 2 0 4 3 14—19 H.R.C. 6 2 0 4 4 15-32 Bergen 6 2 0 4 4 3 15 Boxmeer 6 1 0 5 2 5-15 R.K.D.E.V. 6 0 0 6 0 6-19 YOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BEKENDMAKING HUISSLACHTINGEN. Machtigingen voor huisslachting kunnen eiken dag worden afgehaald. Men gelieve steeds de aanhoud ver gunning voor het betreffende huis- slachtingsvarken mede te brengen De kosten der machtiging zijn f 2.35 per stuk. EIERLE VERING. Ook voor het komende seizoen geldt wederom de verplichte eierlevering, waarop de voedertoewijzing zal ge- -baseerd zijn. Alle eieren, behalve het aantal, dat in eigen gezin verbruikt wordt, dient te worden ingeleverd bij een erkend verzamelaar, dit in tegenstelling met verleden jaar toen het minimum aantal te leveren eieren 120 stuks per kip was. WERKKLEDING Voor landbouwers en landarbeiders vanwege de Stichting van de Landbouw nog een klein restant nieuwe werkkleding op het Bureau verkrijgbaar tegen sterk verlaagde prys. Nieuwe werkpakken f 18.50 eompl. Werkbroeken f 9.50. Windjacks voor jongens van 16 tot 20 jaar f 7.50 per stuk, alles zonder punten. De PI. Bureauhouder H. EMONTS. BEL OP BIJ BRAND No. 392 S.Y.Y.-Nieuws De gevaarvolle uitwedstrijd tegen Venl. Boys is weer gewonnen. Met de rust was de stand 2—0 in het voordeel van Venray. Na de her vatting een geweldig Boys overwicht. Hieruit Avisten de Boys eindelijk een doelpunt te maken. Toen heeft het even gekruld of de Boys gelijk zouden maken. Venray vond eiBdelijk het juiste tegenspel en kAvam weer in de aanval. Bij een hoge voorzet Avist ie center- 1 „voor mooi in te koppen. Het spel der ■^Boys zakte in een en Venray won verdiend met 3 1. Voor Zondag staat er weer een zware wedstryd op het programma. F.C.V. uit Venlo komt. Deze club deelt met Sevenum de derde en vierde s. Zy zal alles in het werk- stellen om niet verder achter op te raken. Indien zy winnen is de achter stand tot een punt teruggebracht, zo zy verliezen bedraagt de achterstand reeds vyf punten en zyn zy voor lopig uitgeschakeld. F-C.V. zal daar om proberen de punten binnen te halen. Jongens laat de kaas niet voor je weg pikken, maar speelt voor het geen je waard zyt en de punten blijven in Venray, hetgeen wy allen hopen. Het tweede was onverwachts vry. Zondag wederom een uitwedstrijden nog wel tegen Blerick 2. Het zal niet meevallen hier één puntje van mee te brengen. Jullie zorgt echter voor de verrassing van de dag. Wy wach ten met ongeduld op de uitslag. Het derde kwam Zondag met een grote 5—1 overwinning naar huis. Vriend noch vijand had zoiets durven verhopen. Welke wedstrijd er voor Zondag op het program staat is my niet bekend, wel weet ik, dat het derde een goede gooi naar het kam- pienschap kan doen, indien allen de wil tonen zich elke Zondag tot het uiterste inspannen. Boys allen veel succes Jeugdvoetbal Voortaan iedere Zaterdagmiddag om 4 uur trainen. Speciaal de spelers van A on B moeten zorgen aanwezig te zijn. Trainen is nu eenmaal een onmisbare factor om een beter voet baller te worden. De afgelopen Zondag was niet erg fortuinlijk. Van de 3 gespeelde Aved- stryden werd er geen een wedstrijd gewonnen. B verloor met 1- 0 aan de Oost singel tegen Oostrum. Met 9 spelers werd de wedstrijd begonnen en al spoedig maakte Oos trum het eerste en enigste doelpunt. Venray B was zelfs een tikje sterker in het verdere verloop van de Aved- stryd, maar wist van deze veldmeer- derheid geen gebruik te maken om een overwinning, of zelfs maar een gelijk spel uit de wacht te slepen. Venray C speelde in Geysteren en moest daar ook de vlag strijken met een 1—0 nederlaag, vanwege een te zwaar gevonniste overtreding binnen het strafschopgebied, welke door Geysteren onberispelijk Averd ge nomen. Vooitaan volledig op het veld verschijnen. Venray E ondernam de verre tocht naar America en beten goed van zich af. Een hoopvol begin leverde al spoedig een keurig doelpunt op van H. de Kort, wat ook het enigste doel punt was van alle 3 gespeelde wed- stryden. America kwam er echter beter in, maakte spoedig d9 gelijk maker en een kleine inzinking van de Benjamins van Venray werd door America uitgebuit om de voorsprong te vergroten. Jan Verhaegh speelde een goede wedstrijd en wist een al te grote nederlaag te voorkomen. Zo eindigde deze Avedstryd met een 6—1 voorsprong voor Amerika. Tot slot willen we er nog op wijzen, dat tegen wegblijvers zonder geldige reden streng opgetreden zal worden. R.K.Y.Y.-„Oostrum Het zat ons niet erg mee de vorige Zondag. Het eerste, dat tegen F.C.E.B. was opgetrokken met enigszins ver zwakte gelederen, moest ondanks overwicht in het veld met 1-0 vlag stryken, daar de voorhoede alle schotvaardigheid scheen te missen. Het tweede ging met esn jolig elftal, dat verscheidene voetballers telde, naar Horst en vond, dat Horst met een 8—0 overwinning wel tevreden zou zijn. Het negende voorkwamen zy althans. Toch moet je bedenken jongens, dat het maar één keer per jaar vastenavond is. Onze junioren redde de eer van onze vlag. A won haar wedstrijd door een prachtig doelpunt van Pierre Linskens met i—0. B deed het, nog beter en klopte Geysteren met 4—2. Ga zo door jongens en laat zien, dat je niet de minsten bent onder de Oostrumse elftallen. Zondag a.s. is het programma als volgt Het eerste gaat naar Oirlo, evenals het tweede. Jeugd A zal naar Hegelsum gaan en B naar Meerlo. Biljarten Uitslagen competitiewedstrijden: 9 Oct. A klasse Gaef 'm effec—Poedelaars 2—4 Kryt op ty'd—Ketsers 5—1 B.C.Y. Onder ons 4—2 B klasse Onder Ons—B.C.Y. 5—i Poedelaars—Gaef 'm effec 6—0 16 Oct. A klasse: Poedelaars—Krijt op tyd 3 3 Onder Ons—Gaef 'm effec 4—2 Ketsers—Alle drie 4—2 B klasse Gaef 'm effec—Onder ons 0—6. B.C. Y.—Poedelaars 3—3 Stand na 2 wedstrijden Kryt op tyd 12 Poadelaars 12 Onder ons 12 Ketsers 12 B.C.Y. 6 Gaef 'm effec 12 Alle drie 6 B klasse Onder ons Poedelaars B.C.Y. Gaef 'm effec 7 5 12 11 1 12 9 3 12 4 8 12 O 12 919 672 701 647 301 639 339 Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 nur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Bekendmaki ogen Burgemeester en Wethouders der gemeente Ver.ray brengen ter open bare kennis, dat bij besluit van de Raad dier gemeente van io Sept. 1948, no. 272, aan het bestuur der R.K. Bijzondere School voor gewoon lager onderwijs te Venray Yssel- steyn t.b.v. die school medewerking is verleend tot: 1) de aanleg van een electrische lichtinstallatie; 2) de aansluiting %ran die instal latie óp het electrisch net; 3) het bouwen van een kolenberg ruimte in een hoek van de over dekte speelplaats en dat daartoe uit de gemeentekas beschikbaar is ge steld een bedrag van ten hoogsten f 377 voor het hiervoor sub ge noemde werk; van ten hoogsten f 160 voor het hiervoor sub 2 genoemde Averk en van ten hoogsten f 245 voor liet biervoor sub 3 vermelde werk. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter open bare kennis, dat by Raadsbesluit van io Sept. 1948, no. 271, aan de Ver eniging van de Broeders van Liefde te Venray—Oostrum, ingevolge het bepaalde in artikel 84, lid der Lager-onderwijswet 1920 een vergoe ding is toegekend ten behoeve van de stichting van een R.K. Jongens school voor voortgezet geAvoon lager ondenvijs in bet niet uitsluitend voor het geven van schoolonderwijs bestemde gebouAV „Huize St. Fascha- lis", Wanssumseweg 20a Venray Oostrum, welke school zal bestaan uit twee lokalen. Venray, 13 October 1948. Inenting tegen Dipliterie Op Vrijdag 29 October zal gelegen heid Avorden gegeven, om de jeugd tot en met de schoolplichtige leefty'd voor de tweede maal te laten in enten tegen diphtorie en Avel als volgt: om 2 uur nm. voor de Heide in de zaal Litjens; om 2.45 uur te Ysselsteyn ih de zaal van Asten; om 3.30 te Veulen in de school. Wy vertrouwen er op, dat ieder een van deze gelegenheid gebruik zal maken, om de jeugd bierdoor immuun te maken i-egon de gevaar lijke ziekte van diphterie. DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat is ingekomen een verzoekschrift van Janssen, Matheus Lambertus Thomas, wonende te Venray, Sta tionsweg 41, om een volledige ver dunning voor de verkoop van sterke drank in het klein voor de zaal, groot 78.10 M2 van het perceel Leunen K 21. Binnen twee weken na de dag tekening dezer bekendmaking, kan ieder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren by Burgemeester en Wethouders in brengen. Venray, 20 October 1948 •Burgemeester en Wethouders van Venray, P. PUBBEN, L. Burgemeester, H. VORST, Secretaris. Openbare vergadering van de Gemeenteraad van Venray. Gisteravond om half 7 hield de Gemeenteraad van Venray eene ver gadering, waarin de navolgende punten behandeld werden: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot het aanwijzen van een terrein voor een woonwagenstandplaats. 4. Voorstel van B. en W. tot het van overeenkomstige toepassing ver klaren van het Kon. Besl. van 3 Aug. 1948, houdende toekenning van een gratificatie aan Durgerlyk ryks- personeel over 1948, op het personeel der gemeente, voor zover diens be zoldiging van gemeentewege wordt geregeld en vastgesteld. Voorstel van B. en W. tot toe kenning van een vergoeding voor het bezoeken van de b.l.o.-school te Boxmeer, door een kind van een ingezetene der. gemeente. Voorstel van B. en W. tot kosteloze aanvaarding vaneen strook grond voor trottoiraanleg. 7. Voorstel van B. en W. tot ver pachting van grond. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceeltje grond. 9. Voorstel van B. en W. tot be noeming leden der commissie van advies der WoonruimteAvet 1947. 10. Voorstel 3. en W. tot aan koop van enkele grondstroken. Dr. A. Janssen gehuldigd Mochten wij vorige AAreek melding maken van de feestelijke viering in Huize St. Servatius, van het vijftig jarig ambstjubileum van Dr. Janssen, Zondag hebben vele burgerlijke en geestelyke autoriteiten, vrienden en kennissen de dokter in de bloemetjes gezet. Na de H. Mis tot dankzegging in de Paterskerk, had een druk bezochte receptie plaats, waarop cadeaux wer den aangeboden, o.a. door de buurt. De voorzitter van 'de afd. Venray van het Rude Kruis deelde mede, dat het Hoofdbestuur van het Nederlandse Rode Kruis hem het herinnerings- kruis heeft toegekend. 's Avonds bracht Venrays Harmonie liem de gebruikelijke serenade, waar bij Dr. Sala nog eens de moeilijkheden der eerste praktijkjaren schilderde en de jubilerende Arts hartelijk geluk wenste. Ontwikkeling en Ontspanning Verleden Dinsdag begon Ontwikke ling en Ontspanning met haar werk en als eerste spreker van dit winter seizoen trad op de schiy'ver Godfried Bomans. De zaal was goed bezet toen Dr. Veraart, voorzitter van O. en O. de vergadering opende met een korte terugblik op het vorige jaar, toen de avonden gegeven werden in Huize Servatius. Spreker dankte Huize Ser vatius daar nog hartelijk voor en wees op de noodzaak dat Venray een goede ontspanningszaal met een behoorlijke ruimte en goede accoustiek niet missen kan. Verder constateerde Dr. Veraart, dat het aantal abonne menthouders minder was dan het vorig jaar, terwijl het programma toch groter en uitgebreider was. Godfried Bomans vertelde dan op de zyn eigen wijze zijn levensge schiedenis en het ontstaan der ver halen, vertellingen en sprookjes die hij geschreven heeft. Het was jammer dat deze fijne humorist niet geheel te volgen was voor een deel van het publiek, doch dit verbeterde toen stukken uit eigen werk werden voor- Het talrijke publiek heeft van een

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2