De laeietd eend mn deze meek DUITSLAND De ministers van Buitenlandse Za- ken van Amerika, Engeland en Frankryk hebben zich vorige week ieder met een afzonderlijk maar toch eensluidend schrijven tot Moskou gericht over de blokkade van Berlijn. De Russen wordt hier nog eens duidelijk te kennen gegeven dat Ber lijn geen Russische zóne is maar een internationale, volgens een overeen komst van Churchill, Truman en Stalin en dat zy niet het minste recht hebben om deze blokkade door te voeren, waardoor alleen de burger bevolking in Berlyn in nood komt te verkeren. Bovendien is nog eens duidelijk te verstaan gegeven, dat dreigementen noch enige andere actie de Westelijke geallieerden uit Berlijn kunnen ver drijven. Men is bereid te onderhan delen over het vermeende onrecht dat de Russen zou' zijn aangedaan, maar eerst, moet de blokkade opge heven worden. De nota's laten aan duidelijkheid niets te wensen over. „Wordt de blok kade niet opgeheven, dan zullen we ons met geweld een weg naar Berlijn banen, want in do steek laten kun nen we de stad niet meer en willen we niet". Had het aanvankelijk de schijn, dat de Rus niet zou antwoorden, deze week kwam het antwoord binnen, dat nog niet gepubliceerd is geworden maar waarvan Rusland de inhoud heeft bekend gemaakt. Het antwoord der Russen is afwijzend, de blokkade zal dus doorgaan. De Westerse geallieerden zullen zich dus nu te beraden hebben over de volgende stap, die misschien zwaarder zal zijn als men nu wel meent. En ondertussen denderen de vliegmachines naar Berlijn met voed sel enz. ITALIË Het gaat niet goed in Italië, reeds lang heerst er een onrustige stem ming in het land, niet het minst door het dryven der communisten, die onlangs nog door de Kominform- vergadering te Warschau aangespoord werden om Italiö eens wat hardhan diger aan te pakken. Een student heeft echter de leider der Italiaanse communisten Togliatti aangepakt en neergeschoten. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Deze moordaanslag is voor de communisten het sein geweest om bloedige onlus ten in geheel Italië te verwekken. In verschillende grote steden wordt hard gevochten tussen stakers, de monstranten en politietroepen en verschillende doden zijn reeds geval len. Tegen d^ regering, die er van beschuldigd wordt voor deze moord aanslag verantwoordelijk te zijn, is door de communisten een motie van wantrouwen ingediend, terwijl het communistische vakverbond voor ge heel Italië een algemene staking voor onbepaalde tyd heelt afgekondigd FRANKRIJK In Frankrijk zitten de ministers dagelijks op'het randje van hun zetels en vol verwondering ziet de wereld toe, hoe de regering Schumann tel kens aan de rand van een bankroet, toch aan blijft en doorgaat met wer ken. De ene staking is nog niet afgelo pen of de andere is er al weer. Staakten vorige week de vliegveld- employes en de douane, deze week waren het de ambtenaren aan de departementen die het werk er by neerlegden. Stakingen, die na lang gedelibreer worden opgelost, maar het land zelf al langer hoe verder aan de rand van de economische afgrond brengen. Want ook het nieuwe leger vraagt enorme offers, en wan neer dan de productie achterwege blijftdoor de talrijke stakingen ir. de verschillende fabrieken, dan moet deze beweging éénmaal fout lopen' en is Frankrijke rol als „grote" mogend heid, zoals zij zich gaarne noemt, voor goed afgelopen en is in het Westen geen tegenwicht te vinden voor een andere grote staat. Nu Duitslands rol voorlopig is uit gespeeld heeft Frankryk een prachtige kans, naast de goodwill die zy in Amerika heeft. Maar Jiet schynt dat de jaren voor deze oorlog en de ge volgen daarvan ^n de oorlog, Frank rijk niets heeft geleerd als gedwongen vacantia houden door te staken. Maar de rekening wordt onherroepelijk ge presenteerd en wee dan dat land dat'zijn grote rijkdommen zo verwaar loosd. PALESTINA Het einde van de wapenstilstand is een heropleving van de strijd tussen Joden en Arabieren geweest. Het resultaat van deze wapenstilstand is dus nihil geweest. Vooral de Arabieren wilden geen dag langer uitstel en de strijd begon direct. Daarmede was het werk van de Verenigde Naties weer eens door kruist maar het is nu Amerika, dat oen voorstel ter tafel heeft gebracht, dat, mocht het aangenomen worden, en vooral mocht het doorgevoerd worden, het werk van de Verenigde Naties in vele opzichten omhoog kan steken. Amerika heeft namelijk voorgesteld te eisen, dat er een wapenstilstand wordt geslopen en indien dit niet ge beurd tot actie door de bemiddelaar der Verenigde Naties over te gaan. Doordat o.m. Engeland, België en Canada al voor hebben gestemd is het zeer wel mogelijk dat dit voorstel wordt aangenomen eq zullen Joden en Arabieren moeten gehoorzamen willen zy geen sancties en maatrege len riskeren. Dit is de eerste maal dat de Ver enigde Naties hier toe overgaan en zelfs praten over gewapend ingrijpen. SCHOUW DER WATERLOSSINGEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen by deze ter kennis van belanghebbenden, dat schouw zal worden gevoerd over de volgende waterlossingen op achter elk harer vermelde tijdstippen: LEGGER A 1 De Giezevennekens op 16 Aug. 2 De Loonsche Pas 3 Daland 4 Zy tak vd Waterlos.Daland B Zytak vd Giezevenn. 7 Smakter Spurkt op 17 Aug. 8 De Spurkt 9 Burggraaf 10 Zytak vd Burggraaf H De Landweerd 12 De Brabander 13 De Endepoel 14 De Hiept 15 Kleindorp 16 Weverslose Beek op Ï9 Aug. 17 Zytak vd Weversl. Beek 18 De Nachtegaal 19 De Rouwkuilen 20 De Kustert 21 De Straat 22 Kempkensberg op 20 Aug. 23 Ysselsteynsche Waterl. 24 Zijtak idem 25 De Litsenberg 27 De Zompen de le op 21 Aug, 28 De Zompen de 2e 29 De Zompen de 3e 33 De Boschhuizer Maas 34 Zijtak van idem 32 Zytak vh Oostrumse Veen 35 De Pomp op 23 Aug. 36 De Zompgraaf 37 Zytak van idem 38 De Falkenskamp 39 De Zandhoek 40 Witte Vennen 41 Zytak van de Zandhoek 42 Trans Cedron 43 WaterlaatdeLullse Pas op 24 Aug. 44 Oirlosche Pas 45 Waterlaat de Scheide 46 De Brienshoek 47 Leunsehe Beek 18 De Heide 49 De Steeg 50 Het Volen 51 Zytak v Waterl. de Scheide 52 De Brugskense Beek 53 De Breevennen op 26 Aug. 54 Zytak van idem 55 Leiding van Overbroek 56 Het Veulen 57 De Wig 58 Uit de Bosschen De Staart 60 De Moost 61 De Putten De Rotvennerloop op 27 Aug. 64 Zijtak vd Boddebrookerloop 65 Klein Oirlo 66 Castenraysche loop 68 Uit de Bergen Het Castenraysche Broek 71 De Veulen sche Wateren 72 De Ontginning 74 De Horster weg telkens van 7 uur vm. tot 7 uur nm. LEGGER B Zwart Water op 16 Aug. 26 De Zompen op 21 Aug. 30 Op de Buis 31 Oostrumsche Veen op 23 Aug. De Vossen vennen sloot op 27 Aug. 67 De Castenraysche Pas 70 De Grenssloot 73 De Diepelingsehe Beek telkens van 7 uur vm. tot 7 uur nm. De eventueel nodige hersehouw zal geschieden: voor overtredingen gecon stateerd op 16, 17, 19 Aug. op 6 Sept. d.a.v. en voor overtredingen gecon stateerd op 20 en 21 Aug. op 7 Sept. Voor overtredingen geconstateerd op 23 en 24 Aug. op 9 Sept d.a.v. en voor die geconstateerd op 26 en 27 Aug. op 13 Sept. En zal deze op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis worden aan geplakt en aangekondigd in het Weekblad „Peel en Maas" te Venray. Venray, 9 Juli 1948 Burgemeester en Wethouders van Venray, Burgemeester, Mr. A. H. M. JANSSEN Secretaris, H. VORST Aangeplakt op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis te Venray, op 17 Juli 1946. i Wachtm. le klasse de Rijkspolitie, S. J. M. DIJKMAN Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Bekendmaking De Burgemeester der gemeente Venray brengt ter algemene kennis, dat van Zaterdag 17 Juli tot en met 31 Juli a.s. ter gemeentesecretarie dezer gemeente, afd. I, kosteloos voor eenieder ter inzage liggen de navol gende stukken, betreffende de ont eigening door het College van Alge mene Commissarissen voor de Weder opbouw van een aantal percelen ten name van de gemeente Venray en ten behoeve van het Wederopbouw- play (Oostrum). a. de aanzegging van het genoem de College; b. een lijst, waarop de onteigende percelen en perceelsgedeelten zyn vermeld; c. een kaart, waarop de onteigen de percelen en perceelsgedeelten zijn aangeduid. Venray, 14 Juli 1948. De Burgemeester voornoemd A. H. M. JANSSEN Verkoop van Woningwet woningen. Burgemeester en Wethouders van Venray wijzen belanghebbenden op de overdrafts mogelijkheid zowel aan oorlogsgetroffenen als aan niet-oor- logsgetroffenen van de na de oorlog gebouwde woningwetwoningen. De voorwaarden waaronder deze overdracht mogelijk is, liggen voor belangstellenden ter Secretarie, Afd. I ter inzage. Venray, 14 Juli 1948. Vermak el ij kh ei (ls belasti ng. Aangezien het de laatste tyd enige malen is voorgekomen, dat verma kelijkheden zijn gehouden waarvoor naar achteraf bleek, niet voldoende entrée-biljetten waren aangevraagd, wyzen wy de ondernemers van ver makelijkheden - er nogmaals op, dat slechts personen tot vermakelijkhe den mogen worden toegelaten indien zy voorzien zijn van een geldig, voor die Vermakelykheid door ons ver strekt of afgestempeld toegangsbe wijs. Indien men hieraan niet de hand houdt, stelt men zich aan ernstige moeilijkheden bloot. Voorts willen wij in verband met het besluit tot wijziging der veror dening op de heffing van vermake lijkheidsbelasting, hetwelk de ge meenteraad in zy'n vergadering van Dinsdag 6 Juli j.l. nam, er nog op wyzen, dat dit besluit naar verwacht wordt nog voor Sept. a.s. Koninklijk zal zijn goedgekeurd, zodat tot om streeks dat tijdstip de oude tarieven voor de vermakelijkheidsbelasting zullen blyven gelden. Venray, 9 Juli 1948. Burgemeester en Weth. v. Venray, A. H. M Janssen, Burgemeester H. Vorst, Secretaris. Geyonden voorwerpen Dubbeltjes armband, J. de Bruyn, Molenpad 8. Damesrywiel, J. Vollenborg, Vel- turn L 9. Grijze jutte boodschappentas, Thijs- sen, Oude Oostrumseweg 33. Pakje cigaretten, Voesten, Lang straat 35. Rozenkrans, Café Litjens, Heide. R. K. Universiteit Te Nijmegen slaagde voor het doc toraal 'examen in de psychologie pater W. L. Stoop, o.f.m. te Venray. Geslaagd Na een verblijf van ruim een jaar in Engeland slaagde aan do Univer siteit te Londen voor de Engelse Phonetiek (cum laude) onze dorpsge- note Mej. Wies Zwitserlood. Te Eindhoven slaagden voor het Hüishoud-diploma Naaien-knippen de dames: Anny Claessens en Mia Camps, Oostrum; Corry Thyssen. Leunen en Fien van Well, Ysselsteyn. Ter Heiligdomsvaart. Morgen Zondag zal Je K.A.B. uit Venray deelnemen aan de Heilig domsvaart te Maastricht. Het vertrek is bepaald op 7.30. K.A.B-medcdeliugen By de secretaris kan opgave ge daan worden voor deelname aan de zesde Huisvlyttentoonstelling, welke te Tegelen gehouden wordt. Er is haast bij. Doe het nu dadelijk. Retraites voor de leden van de K.A.B., welke te Venlo op Manresa worden gegeven zijn 31 Juli—3 Aug. 12 15 Nov. en 10—13 Dec. Ook zal Venray weer een «toneel club rijker worden, daar er plannen bestaan tot oprichting van een onder afdeling K.A.B. Opgeven bij het bestuur. Actie zal er worden gevoerd voor één uur ten bate van het Dr. Poels Rust en Vacantieoord. Allen doen mee Naar liet Concours Venray's Harmonie zal morgen Zondag deelnemeD aan het te Roer mond te houden muziekconcours. Gemengd Koor 2e prijs Zondag behaalde ons Gemengd Koor „Polyhymnia" op het Nationaal-Zang- conoours te Nijmegen, de 2e prijs. Fancy-Fpir Jerusalem. De datums waarop' de fancyffair in Jerusalem zal gehouden worden zyn vastgesteld op 24, 25 bn 26 Juli Optreden van een Frans Kinderkoor te Yenray. Blijkens achterstaande advertentie zal a.s. Dinsdag in zaal „Wilbelmina" een Frans Kinderkoor optreden en zal men kunnen genieten van zang, dans en ballet. Het kleine plaatsje Het gebeurde een dezer dagen, dat in het Oorlogsmuseum Overloon, een misssionaris, in Venray geboren, en kele oorlogsfoto's'stond te bezichtigen. Op zijn vraag wat een dezer foto's voorstelde kreeg hy van de gids te horendat dit de evacuatie in beeld bracht van eer. klein plaatsje in de. buurt van Overloon, Venray geheten Moet U nog peultjes Wielerclub Yenray Zondag j.l. namen onze renners deel aan de 3e ronde van Arcen. In de junioren groep bezetten zy de volgen de pla&tsen2. H. Voesten; 3. Frans Poels; 5. Leo Rutten; 6. A. Willems. Ook de andere junioren reden een zeer goede wedstrijd. Trainen jongens dan komen jullie er ook wel. Bij de senioren was 1. Janssen; 3. Leo Janssen; 6. Goumans; 8. J. Swag- koven. A. v.d. Munckhof moest wegens een valpartij de strijd staken. Voor Zondag staat de 1ste Ronde van Lom op het programma. Jongens, veel succes Yoetbal Naar wy vernemen, zal op Zondag 25 Juli a.s. alhier, des namiddagsom half 3 op het sportterrein Oostsingel, ten bate der Niwin, een voetbal wedstrijd gespeeld worden tussen de eerste klassers Quick(Nijmegen) en V.V.V.(Venlo). Volgende week hopen wij U de op stelling der elftallen te kunnen géven, lm Weiszon Rössl Wie Zondag de opening van café „Het witte paard", op de berg by Driekus Willems heeft meegemaakt, heeft een goede avond gehad, ondanks de dreigende regenlucht en de koude wind. De toneelclub Hioob heeft hier een goede vondst gedaan en liet, ondanks het beroerde weer het talrijke publiek, dat weer en de zorgen voor een paar uren vergeten, bij het vrolijke spel van Josepha, de herbergierster van het witte paard, die stielcum een oogje had op een deftig advocaat, maar tenslotte haar trouwe ober niet kon laten vertrekken. We dénken nog met plezier terug aan het spel van de dikke lampen fabrikant, die van een ontevreden nurks omgetoverd wordt in eei"Tge- moedelijk mens, vol zorg voor zyn dochter. Talrijke komische verwikkelingen, ontstaan door alle mogelijke liefdes geschiedenissen, die tenslotte toch allemaal tot een goed einde komen, verlenen dit tdneelspel fleur en vaart'. De omgeving en het decor, in het donker sprookjesachtig verlicht door tientallen schijnwerpers, maken van dit openluchtspel een sprookjesstuk, dat het zien zeer zeker waard is! Als het weer nu maar mee wil werken dan zal het zeer zeker nog druk woideh. We kunnen de leiding van Hioob slechts feliciteren met de keuze en verwezenlijking van dit stuk en hopen, dat de tegenslag die zij tot dusverre gehad hebben, hen niet mag ver hinderen op deze weg door te gaan. Het bestuur verzoekt ons nog mee te delen, dat er enige voorstellingen ingelast worden tor vervanging van de verregende en wel op Zaterdagavond en Zondagmiddag om 3 uur. Zondagavond gaat dan de laatste voorstelling. Als het weer nu wil meewerken, wordt op deze drie uitvoeringen een stroom van bezoekers verwacht niet alleen uit Yenray, maar ook uit de verre omgeving. Het is goed om te zyn by Josefa „lm Weiszen Rössl". Koniugschieten Zondagmiddag hield de schutterij „St Anna" aan het Eind, het jaarlijks Koningschieten. Na een langdurige kamp wist de schutter Jacob Huisman de Konings titel te bemachtigen. Na de gewone rondgang door het dorp werd dit gebeuren besloten. Aanbesteding Te Bergenwerd aanbesteed het bouwen van een kerk aldaar. Er waren 5 inschrijvers. Laagste Gebr. Verstralen te Venray voor f 178.500; hoogste f 218.000. Hondensport Voor do Zondag in Roermond ge houden internationale hondententoon- stolling waren ruim 500 honden in geschreven. De nog jonge kynologenclub te Venray behaalde op deze tentoon stelling de volgende successen: H. Hendrix met „Koninginnetje" le prijs en kampioen; P. v. Opbergen met „Romeo" in de jeugdklasse de le prijs, zeer goed; J. van Dijck met „Happy Day" le pry's, goed in de nieuwelingenafdeling; J. Verbugtmet „G'asto v. Kromhout" in de jeugd klasse, le prijs. t MEER OF MINDER YLEES In de Volkskrant van 11 Juli j.l. stond te lezen, dat het vleesrantsoen binnenkort, verhoogd zal worden, doch als men de toestand in Noord-Limburg ziet, ziet het ei niet naar uit, daal de slagers nog niet genoeg vlees hebben om de geldige bonnen te hono reren en Zaterdagsmorgens al dik wijls uitverkocht Zyn. Dit vindt zijn oorzaak, deels door te weinig aanvoer van buitenaf, deels door te weinig aanvoer op de markten te Horst en Venray. Van slagerszyde wordt ons dan ook gevraagd om de veehouders aan te sporen hun slachtvee op deze mark ten te leveren, vooral omdat voor dit vee, de A- en B-dieren, de prijzen in het gehele land hetzelfde zijn en dit vee ter slachting moet worden aan geboden. Door uw slachtvee te Horst of Venray te leveren, zorgt U er voor, dat de slagers hier hun klanten, uw dorpsgenoten op hon bonnen van vlees kunnen voorzien en zodoende beiden gebaat zijn. Veehouders van Venray en om geving levert a.s. Maandag 19 Juli de laatste markt voor de kermis uw slachtvee, opdat de slagers vooral met de kermis hun klaiften bedienen, waar zij U ook namens de talrijke huismoeders dankbaar voor zullen zijn. P.D.Y. DE ZWALUW. Wedvlucht van' Quivrain, afstand 203 K.M.; los 13 uur. Aankomst le duif 15.26.30; laatste 15.55.16. OUDE DUIVEN: G. Janssen 1; A. Willems 2—4; P. Janssen K 3; M. Lemmen 4: W. Thys sen 6—8; J. Kusters 13-7; W. Lor- mans, overduif. JARIGE DUIVEN: Aankomst le duif 15.21.41; laatste 15.52.20. H. van As 1-2; H. Henckens 3-4-5-9-28-29; G. Janssen 6; H. Smits 7—21; P. Janssen K 8; J. van Leuken 20; Joh. Janssen 11 en over duif; M. Keijzers 12; A. Loonen 13; M. Lemmen 14—32; H. Rutten 15; II. Vermeulen 16-17-37; G. Philip- sen 18; P. Swaghofer 19; A. Willems 20; P. Janssen G 22; P. Manders 23; G. Janssen H 24; H. van Asten 25; W. Denen 26; P. Strybosch 27; E. Vermeulen 30; Jaap Janssen 31; W. Thyssen 33; P. Willems 34—35; Jac. Verstegen 36; M. Duyf 38. De Kampioenschappen oude duiven zijn behaald door le P. Janssen K; 2e'G. Janssen; 3e W. Cremers. Jarige duiven: le H. Henckens; 2e H. Vermeulen; 3e J. van Leuken; 4e Joh. Janssen; 5e H. Henckens. T.B.C.-YLUCHT „de Zwaluw" Yenray In aansluiting op het schrijven van de heer Vorst, van het R.K. Groene Kruis te Venray, in Peel en Maas van 10 dezer, meent het Comité van de T.B.C.-vlucht goed te doen, be langstellenden regelmatig op de hoog te te houden met de voorbereidingen van deze vlucht. Het programma werd reeds vast gesteld, affiche's verzonden, terwijl met de verkoop van kaarten een aanvang is gemaakt. Talrijke prijzen, waaronder zeer waardevolle, kwamen reeds binnen en bij voorbaat danken wij reeds de milde gevers voor hun gaven. Zjj,- die nog niet bezocht werden, kunnen in de loop der volgende week nog bezoek verwachten. Velen ontvingen geen circulaire over deze T.B.C.-vlucht. Wy denken hierbij vooral aan onze landbouwers en middenstanders op de kerkdorpen. Door de uitgestrektheid van Venray is het natuurlijk onmogelijk hen allen te bezoeken, terwijl wy er -an overtuigd zyn, dat ook zy volgaarne hun giften en gaven willen schenken voor dit mooie doel. Deze zyn dan ook zowel in natura als geld. van harte welkom en kunnen t.m. 25 Juli a.s. gebracht worden by P. Lemmen, Merselose weg 10. De voorlopige lijst' van prijzen zal in de loop der volgende week bekend worden in de etalage van rijwiel handel Poels, Grotestraat. Tenslotte verzoeken wy beleefd de aan verschillende middenstanders gezonden affiche's in hun zaak te doen ophangen. HET COMITé voor de T.B.C.-VLUCHT. Mooi succes Op het Zondag j.l. gehouden Nat. Zangconcours te Nijmegen heeft de zangvereniging 't Heidebloempje we derom gucces gehad. Onder de bekwame leiding van directeur Jac. Janssen werd een eerste prys behaald in de derde afd. Toen de zangers omstreeks 10 uur in hun dorp terugkeerden werder. zy in hun verenigingslokaal, dat inmid dels in een feestzaal was omgetoverd, door een talrijke menigte toegejuicht en op spontane wijze gehuldigd met 't behaalde succes. Directeur en zangers proficiat 1 HANDBOOGSPORT Op de doelen van St. Anna te Venray had Zondag het districtsconcours XI der handboogschutterijen plaats. De belangstelling was zeer groot, terwijl een verheugend aantal jongeren tot het beoefenen van deze oude sport bleek te zyn overgegaan. De uitslag was als volgt Eerste zestallen: leSt Joris, Leunen, 212 punten; 2. St Anna, Venray, 190 p.; 3. St Hubertus, Merselo, 186 p.; 4 Diana V°nray, 185 p.; 5. St Antonius Halfweg, 172 p.; 6. Eendracht Veulen, 167 p.; 7. St Oda Venray, 162 p.; 8. De Batavieren. Castenray, 154; 9. Willem Teil, Oirlo,' 136 p.; 10. St Jozef Holt- hees, 133 p.; 11. Griendsveen Uitspan ning, 117 p.; 12. St Agatha, Aijen, 113 punten. Tweede zestallen 1. St Anna, Ven ray, 171 p.; 2. St Antonius, Halfweg, 158 p.; 3. Diana, Venray 149 p.; 4. De Batavieren, Castenray, 143 p.; 5. Een dracht, Venlo, 140 p.; 6. St Joris, Leunen, 125; 7. Griendtsveen Uitspan ning, 111 p.; 8. St Hubertus, Merselo 111 p.; 9. St Oda Venray, 109 p.; 10 Willem Teil; Oirlo, 85 p.; 11 St Agatfia, Ayen 72 punten. Derde zestallen1 St Anna, Venray 103 p., 2. St Antonius, Halfweg 102; 3. Eendracht, Veulen, 92 p.; 4. St Hu bertus, Merselo 89 p.; 5. St Antonius, Halfweg 76 p.; 6. St Oda, Venray, 74 p.; 7 Diana Venray, 70 p.; 8. Willem Teil, Oirlo 47 p. Drietallen (15 pijlen)1. Batavieren Castenray, 62 p.; 2. St Joris, Leunen 61 p.; 3. St Hubertus, Merselo 60 p. Personele kampioenschappen: 1. J. Arts, St Hubertus, 26 p.; H. Swinkels St Joris, 4 rozen; H. Cremers, Half weg 5 vieren; J. Nabuurs, Veulen, 4 drieën; J. Verstegen St Oda 4 tweeën; J. Custers Diana, vier enen. Het zevental, dat naar het concours te Uden gaat, bestaat uit de volgende schutters W. Claassens, St Anna; J. Arts, St Hubertus; W. Heidens, H. Swinkels, J. v. Osch en H. v. Ooi van St Joris; K. Hendriks, St. Oda. - Het openingsconcours van de nieuwe doelen van de handboog schutterij te. Ayeh, wordt niet op 15 Augustus, doch op 19 Sept. e.k. ge houden. Het concours is bedoeld voor district XI. Wielerronde te Horst Te Horst zal op 29 Augustus de derde wielerronde georganiseerd wor den. By deze ronde wordt ook een wedstrijd gehouden om het kampioen schap van Horst, waaraan alleen in woners kunnen deelnemen. De Serumse oogstfeesten Het program voor het concours" hippique bij gelegenheid van de oogst feesten te Sevenum is definitief vast gesteld en bestaat uit elf nummers, Na de optocht worden negen nummers gegeven en wel achtereenvolgens harddraven L.B.T.; rennen half bloed; finale springen licht en middel; schoondraven L.B.T.; Klavertje Drie, 1 per vereniging; rennen L.B.T.; pa trouille springen, 1 per ver.; springen zwaar en rennen open klasse. In totaal is er beschikbaar ruim f 550,— aan geldprijzen en verder nog vele bekers en kunstvoorwerpen. Er zal gezorgd worden voor een vlot verloop. Hiiisvlijttentoonstelling te Togoleu. De inschrii vingsbiljetten stromen reeds binnen. Voorwerpen van de meest verschillende aard: wondoren van geduld en vindingrijkheid, van toewijdingen practische zin, stromen binnenkort toe. Er wordt gerekond op een aantal bezoekers van rond 15 duizend. Vooral in K.A.B.-kringen is de belangstelling nu al zeer groot. Inteken-biljetten kunnen worden aangevraagd bij het Volkshuis te Tegelen. MP.M.-koers zonder „Peel" De M. P.M.-koers draait weer tot 5 September. In tegenstelling met verleden jaar, zal dit maal de start te Geleen en de finish te Kerkrade gelegen zyn. Ook ligt het in de be doeling om te Kerkrade de laatste 40 km van het 260 km lange traject te laten afleggen. De renners zullen niet Noordelijker dan Roermond komen. Dit doet de wedstrijd voor Noord-Limburg zeer aan belangrijkheid inboeten. De tweede letter van de M,P.M.- koers kan men genoeglijk weglaten, daar de wedstrijd -niets meer met de Peel heeft uit te staan. Hoe komt het, dat deze wedstrijd meer en meer een Zuid-Limburgse aangelegen heid wordt. Is N#ord-Limburg niet belangstellend genoeg De wijze waarop de „wilde" wieler sport floreert en duizenden belang stellenden trekt wyst in een andere richting. De echte wielersport-orga nisatoren verfoeien de ..burgerrondes", jnaar door deze gang van zaken wer ken zy ze zelf in de hand. Het voornaamste DE OPDRACHT AAN DR. BEEL Officieel wordt medegedeeld, dat de Prinses-Regentes aan de minister president, dr. L. J. M. Beel, een op dracht heeft gegeven tot het vormen van een parlementair kabinet, dat een zo groot mogelijk vertrouwen van de Tweede Kamer geniet. Dr. Beel heeft deze opdracht in beraad genomen. GAAT SUIKERPRIJS OMHOOG Zeer waarschijnlijk zal binnenkort toestemming worden verleend tot verhoging van de suikerprijs met twee cent per kilo. Deze verhoging zou dan ten goede komen aan de detaillisten. Het wordt echter betwij feld of coöperaties en grootwinkel bedrijven aan deze verhoging zullen meedoen. UITVERKOOP TEXtlEL Het Ministerie van Economische Zaken deelt mede, dat aan de textiel- detailhandel de gelegenheid zal wor den geboden, om binnenkort een uit verkoop te houden. Gedurende een periode van ongeveer 14 dagen zal de detaillist textielgoederen vrij of tegen verlaagde puntenwaardering mogen verkopen, mits hij de prijzen met minsten 10 pet. verlaagt. NIEUWE BONNEN CONSUMENTENCREDIET De ministers van sociale zaken en v.an financiën hebben besloten per 1 October a.s. het resterende deel van het consumentencrediet beschikbaar te stellen; dit is f 15.— voor elke f 100.— toegekend crediet. De crediet- n,emers zullen daardoor in staat zijn in de loop van dit najaar b.v. nog enige winterkleding aan te schaffen. Inplaats van de bonnen in het waardebonboekje zullen nieuwe bon nen worden uitgereikt tegen inwisse ling van de oude bonnen. Dit geldt ook voor de reeds geldige bonnen, welke eventueel nog niet zyn besteed. Er zullen dus geen nieuwe bonnen uit het waardebonboekje worden geldig verklaard. Hierdoor wordt voorkomen, dat profijt zal worden getrokken uit ge stolen, gevonden, gekochte of in pand gepomen waardebonboekjes, zodat alleen de rechtmatige houder van een bonboekje de beschikking zal krijgen óver het laatste deel van het crediet. Voor de inwisseling van bonnen is een regeling getroffen, welke nader wordt gepubliceerd. De üieuwe waardebonnen zullen geldig zijn van October 1918 toten met 28 Februari 1949. De uitreiking zal in Augustus kunnen beginnen. Hoge waterstand Het water in de Waal voor Nij megen blyft sty'gen. De Waalkade is overstroomd en het water is tot voor de bouwvallen van de verwoeste huizen doorgedrongen. En er wordt nog meer was verwacht. By Pannerden loopt de dyk langs de polder Lobbering. Deze dyk is reeds enige keren bezweken en er is nog steeds een gat in den dijk, dat om onverklaarbare reden nog steeds niet hersteld is. Er is hier thans een grote dreiging ontstaan. Twee grote steenfabrieken, die samen rond 5 millioen stenen te drogen hebben staan, alsmede enkele grote boer derijen die hun gewassen en heel hun bezit achter de dyk hebben dreigen aan het wassende water ten offer te vallen.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2