De gemeente helpt few uicócd del lïlu6iónaüs&en I Mgr. Goumans weer thuis 4j. lil. Koningin KQillxelmina zat a(ótand doen aan de Uoon MISSIE-TIJD GENADE-TIJD. Zoals Iedere koninklijke komst, zo moest ook deze gena de-entree van God worden voorbereid. En dat deed Venray. Toen we van liet station afkwamen, zagen we vanuit de bus overal de liand met het kruis: Missie en voor de zoveelste keer wisten we weer, dat we Chris tusmoesten preken en Die gekruisd. Aan iedere christen in Venray, zonder aanziens des persoons. Plaat na plaat. Oproep na oproep aan alle ramen. 'Wat begrepen de mensen het goed„Of de Missie slaagt hangt af van U." Venray moest ZELF missie houden. ZELF zorgen, dat God in 'volheid genade kwam geven. Maar ook was dit affiche voor ONS, Missionarissen, een prikkel om al onze krachten in te spannen en ons met geheel onze persoon te geven aan Uit volk, dat er om riep. Steeds meer werden we geprikkeld tot dit werk, omdat we nog NOOIT in Nederland zulk een mooi afgewerkte Missic-propaganda vonden. In de étalage's, langs de wegen die harde, houten kruisen, die lichtende letters boven de herrijzende parochiekerk en de Goede Herder, die zacht neigende figuur aan de Paterskerk. Dat was onze TAAK: Goede Herder te zijn. Hij telt 20, 80, 90, 99, maar die óéne. Hij wil ze zien. Ze moeten allen onder zijn handen door, Zijn schapen. Hij zal het wasbekken klaar zetten in het huis van barmhartigheid, de biechtstoel en iedere doorn zal worden uitge trokken en iedere wond verbonden. Ja, we zagen de Goede Herder en we wisten: ons Evangelieboek moest geopend liggen bij deze parabel. Niet striemen, Niet verwonden, Geen. onnodige pijn doen, maar proberen: Goed te zijn als Hij, Vergevingsgezind als Hij, Geduldig als Hij. Zekér, het was jammer, dat sommige huizen van vermaak nog openstonden tijdens deze Missie, iets, dat zelfs niet het geval is geweest in de Zuidelijke steden van ons land en we hebben ons de vraag gesteld voor de mensen, die erheen gingen: „Konden ze voor die EENE week niet 'h keertje de bioscoop missen of zich een drankgenot ontzeggen?" De Missieklok heeft geluid Christus heeft Zijn uitnodiging gestuurd, van huis tot huis. Zyn invitatie op het grote genadefeest. Hij heeft geroepen met Zijn stem de Missieklok. De Goede Herder ging van dour tot deur. Op ELKE deur heeft Hij geklopt en sommigen hebben op Zijn kloppen gqen gehoor gegeven. Jammer, jammer Maar, Goddank, Venray heeft als geheel in grote getale God aange nomen, ondanks deze tekorten en op Zijn kloppen de deur. open gedaan. Op het ogenblik, dat dit schrijven U bereikt, zullen velen reeds ter dege gebeden hebben als dank voor Gods barmhartigheid. Aan hen hebben we deze bijzondere yraag: U KENT nu Gods barmhartigheid, Bidt, dat de nog verdö'ölden de weg terugvinden naar het Huis van de Goede Herder! DE MISSIONARISSEN. Ondanks het feit, dat op geen uur na te zeggen zou zijn, wanneer Mgr. .T. Goumans O.S.C., Apostolisch-vicaiis van Bandoeng, in Venray zou arri veren, was er enkele minuten na zijn komst op het schitterend versierde Kerkpad.een drukte van belang. In het zachte licht der oranje- bollen was het een klein bruidje, dat Mgr. een eerste welkom toeriep in een versje. Mgr. Goumans was direct na aan komst op Schiphol, waar zijn familie leden en diverse ordehoren, waaronder de Hoogeerw. Hoer Generaal Overste van de orde der Kruisheren ter be groeting aanwezig waren, in hun ge zelschap doorgereisd en was getroffen door de blyde inkomste die hem was bereid. Overal in de buurt waaiden de vlaggen en een grote ereboog met Zijn wapen wezen de weg naar het ouderlijk huis. Enige minuten daarna was de Harmonie aanwezig met de Hoogeerw. Heer Deken en de Heer Burgemeester. De Hoogeerw. Heer Deken riep Mgr. Goumans een hartelijk welkom toe. Hij memoreerde de bisschopswijding van de Hoge Gast in Bandoeng en wees op alles wat zich de laatste jaren had afgespeeld in Venray. Ditzelfde onderwerp behandelde ook do Heer Burgemeester en schetste Monsigneur als Missie-bisschop in Indonesië. Hij hoopte, dat die drie maanden vacantie Mgr. Goumans weer geheel zouden opknappen en dat hij de prettigste herinneringen daar aan bewaren mocht. De laatste spreker was de president der Harmonie Dr. H. Sala, die in de komst van een Missie-bisschop in het begin van de Venray se missie een goed voorueken van het slagen hier van zag. Ook deze spreker wenste Mgr. een prettige en aangename vacantie in Venray toe. Mgr. Goumans, die er ondanks de vermoeienissen van de reis nog vitaal en goed uitzag, dankte allen hartelijk voor de grootse ontvangst, die hem in zijn geboortedorp is bereid. En van zelf moest Mgr. vertellen over zijn Missie, waar hij reeds 22 jaren in werkzaam is. Het bleek, dat Monsigneur ook veel van de Japanse bezetting geleden had. Meer dan 3 jaren was hij in een Japans concentratiekamp en toen de bevrijding kwam, was Monsigneur zo uitgeput, dat hy in zijn'woning aan gekomen, de trap niet meer beklim men kon. Monsigneur wekte allen op veel voor Indonesië te bidden en te offeren want veel werk was daar nog te verrichten. Dan deden vermoeienissen van de reis zich gelden en na. allen zijn Bisschoppelijke zegen gegeven te hebben, trok Monsigneur zich terug in de familiekring.- Tot laat in de avond was er nog receptie en talrijke bloemstukken werden aangeboden. Moge Mgr. Goumans een prettige en goede vacantie in zijn geboorte plaats doorbren gen diegene die gaan bouwen Zoals bekend, is het voor particu lieren mogelijk door de Financierings regeling Woningbouw 1947 zelf een huis te bouwen. Het Rijk vergoedt dan 4 pet. rente over het niet ren dabele deel der bouwkosten; maar 't benodigde geld moet de 'aspirant bouwer zelf verschaffen of op zien te nemen. Dit laatste is 't moeilijkst. Op meerdere plaatsen kwamen van gemeentewege hypotheekregelingen tot stand, terwijl pogingen werden ondernomen in enkele provinciën om te komen tot uniforme regelingen op dit punt. Doel van deze regelingen was de aspirant-bouwers te helpen aan de nodige geldmiddelen. Men maakte daarbij in hoofdzaak onderscheid tussen: a. hulp aan bouwers met een bouwspaarkas contract werkend; b. hulp aan niet bouwspaarkas- leden. In de eerste categorie had men daarbij nog te maken met hen, die reeds een renteloze hypotheek kregen toegewezen en met hen waarvan de wachttijd nog niet was. verstreken, doch na het gestort zyn van een be paald deel van het netto bedrag van liet bouwkascontract, een rentedra gende overbruggingshypotheek werd toegestaan. De aandacht van het gemeentebe stuur is direct naar deze vorm van hulpverlening aan particuliere bou wers qitgegaan, aangezien door de totstandkoming van een dergelijke regeling een zeer sterke stimulering van de particuliere bouw te verwach ten is. Alhoewel een wijziging op komst is van de bovengenoemde Financierings regeling en stappen worden gedaan om te komen tot een bepaald model voor een hypotheekregeling voor. Limburg, meende de Raad, dat op de totstandkoming van deze regelingen niet langer mag worden gewacht en het noodzakelijk is, aan de gegadig den voor nieuwbouw een bepaalde mogelijkheid te bieden, zodat zij tot uitwerking van hun plannen kunnen geraken en gereed kunnen zijn op 't tijdstip, dat. bouwvolume en materi- .alen beschikbaar zijn. Wie geholpen worden De Raad was verder van mening, dat geholpen moeten worden: a. hen, die een renteloze hypotheek ontvangen van een bouwspaaikas; b. hen, die een rentedragende overbruggingshypotheek ontvangen van een bouwspaarkas; c. hen, die niet van een bouw spaarkas hypotheek ontvangen. In de gevallen onder a en b ge noemd zal het percentage van de hypotheek niet stijgen boven 65 pet. der stichtingskosten. In het geval onder c genoemd, zal het percentage van de hypotheek niet stijgen boven de 85. pet. vande stichtingskosten, indien de inhoud van de woning met bedrijfsruimte niet groter is dan 500 M3. Komt de inhoud 'hierboven uit, dan zal het percentage niet stygen bover 80 pet. De opstelling van deze verorde ning zal zo spoedig mogelijk ge beuren in overleg met de pro vinciale griffie en voor velen zal dit plan een uitkomst brengen in de vele .financiële zorgen, die de nieuwbouw met zich mee brengt. TEELTREGELING YOOR VARKENS Verschillende omstandigheden zijn aanleiding geweest- de mogelijkheden onder het oog te zien de teeltregeling voor varkens, die bestaat uit een systeem, waarby voor elke fokker wordt vastgesteld, welk aantal fok- zeugen mag worden aangehouden, af te schaffen. Nadat de Stichting voor de Land bouw gunstig heel't geadviseerd over de afschaffing van deze fokzeugen- toewyzing, heeft het Bestuur van het Bedryfschap voor Vee en Vlees be sloten hiertoe over te gaan. De consequenties van deze stap zijn alle betrokken instanties ernstig over wogen, waartoe alleszins aanleiding bestond, aangezien de vooruitzichten met betrekking tot de voederpositie, die op het moment weliswaar be hoorlijk is te noemen, op langere termijn nog als onzeker moeten wor den beschouwd. Het gevaar is dus niet denkbeeldig, IIIIIIIIII!IIIIIIIIII1I!IIIIII!IIIIIIIIIII!III Woensdagmiddag om half zes heeft H. M. de Koningin in een radiorede aan Haar volk mede gedeeld, het voornemen te heb ben, om in September a.s.. na afloop van I laar Jubileumfeesten, afstand te doen van de troon ten behoeve van Prinses Juliana. lllll!llll!llllll!llll!llllll!|IIII!lll!lillll!ll!lll!ll!lll^ dat by een te sterke uitbreiding van de varkensfokkery te weinig voeder aanwezig zal blijken te zyn, met alle bezwaren en moeilijkheden, die hier aan zullen verbonden zyn. liet Ministerie van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening kan met oog hierop dan ook geen zekerheid geven, dat de voedertoewyzing voor varkens op het huidige peil kan worden gehandhaafd, terwijl even min enige verantwoordelijkheid kan worden gedragen voor eventueel te lage bigeenpryzen. Op dit punt bestaat volledige over eenstemming met de Stichting voor de Landbouw, die zich op het stand punt heeft gesteld, dat dit risico dooi de varkensfokkers dient te worden aanvaard. De afschaffing van de toewijzing zal niet betekenen, dat by het aanhouden van fokzeu gen en opfokzeugen geen nadere voorschriften in acht moeten worden genomen. Met het oog op het gevaar voor clandestiene slachtingen, zal de aanwezigheid van deze varkens op de bedrijven door een aanhoudlngs- bewijs gedekt moeten zijn, terwijl tevens nader dient te worden om schreven op welk soort bedrijven zeugen kunnen worden aangehouden. Binnenkort zal worden gepubliceerd, wanneer belanghebbenden aanhou- dingsbewyzen voor zeugen bij de plaatselijke bureauhouders kunnen aanvragen, terwijl tot dat tijdstip de oude regeling van kracht blijft. Afzet van restant stro oogst 1947 Nu het stalseizoen voorbij is, werd door het Bedrijfschap voor Hooi, Stro en Ruwvoeder bepaald, dat alle in omloop zijnde Ontvangstvefgunningen en voorrangsbewijzen voor aankoop van stro met ingang van 18 Mei a.s. ongeldig zullen zijn. De afzetregeling van stro blijft echter onverminderd van kracht, zodat de gebruikelijke vervoerbewijzen vereist blijven bij vervoer van stro. Aankoop is alleen toegestaan op nieuw af te geven ontvangstver gunningen, welke op 18 Mei 1948 of later gedateerd zijn. Deze nieuwe af te geven ontvangst- vergunningen zullen op groen papier gedrukt worden en dus goed van oude, dan ongeldige, vergunningen te onderscheiden zijn. De door P.B.H.'s af te geven opdrachten tot inlevering blijven in gebruik. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Yan Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Venray, brengen ter alge mene kennis, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten van 17 April 1948, No. B, 6961 is goedgekeurd het besluit van de raad dezer gemeente van Maart 1948 No. 30 tot onttrek king aan het openbaar verkeer van de verbindingsweg, tussen de Over- loonseweg en de Gasstraat, gelegen tussen de percelen, kadastraal bekend gemeente Venray, Sectie C nrs. 6021 en -2023 ter ene zijde en nrs. 5697, 5220 en 3250 ter andere zijde. Ingevolge het bepaalde in artikel 12, 2e lid van de Wegen wet ligt dit goed gekeurde raadsbesluit vanaf 5 Mei 1948 gedurende veertien dagen voor eenieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage De aandacht wordt erop gevestigd, dat ingevolge het bepaalde in artikel 11a der Wegen wet voor iedere be langhebbende uiterlijk tot. op de der tigste dag na. deze aankondiging van de beslissing van Gedeputeerde Staten beroep open staat op de Kroon. Venray, 5 Mei 1948. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders dei- gemeente Venray brengen ter alge mene kennis der ingezetenen dezer gemeente, dat het College van Alge mene Commissarissen voor de Weder opbouw, v. Alkemade] aan 350 te 's-Gravenhage, voornemens is ten be hoeve van het herbouwplan (kom Oostrum) over te gaan tot onteige ning van een aantal percelen en per ceelsgedeelten te Oostrum ten name van de gemeente Venray. Een lyst van de te onteigenen percelen en pereeelsgedoelten alsmede een kaart waarop zy zijn aangeduid, liggen vanaf heden tot en met 24 Mei 1948 kosteloos voor eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afd. I. Op Dinsdag 25 Mei 1948 voorm. 11 uur zal ten gemeentehuize alhier een zitting worden gehouden door .een daartoe aangestelde commissie, ten einde eventuele bezwaren tegen deze onteigening aan te horen. Alle belanghebbenden kunnen tot uiterlyk twee dagen voor de zitting ook schriftelijk hun bezwaren indie nen by het College v. Algem. Com missarissen voor de Wederopbouw te 's-Gravenhage, v. Alkemadelaan. 350. Venray, 11 Mei 1948. Iuonting tegen dipliterie Op Dinsdag 18 Mei a.s. 2 uur voor Leunen in het Patro naatsgebouw; 3 uur voor Castenray in de school; 3.45 voor Oirlo in de meisjesschool. Gemeentebegroting 1948. Begroting Gemeente Gasbedrijf 1948 Idem Woningbedrijf 1948 Begroting tak van dienst Gemeentewerken 1^48. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Gemeentebegroting voor het dienstjaar 1948 en de begroting van het Gemeente-Gasbedrijf', het Ge meente-Woningbedrijf. en de tak van dienst (Gemeentewerken voor 1948 heden ingevolge het bepaalde in ar tikel 238 en 253 der Gemeentewet aan de Raad zijn aangeboden en ter secretarie der gemeente voor eenieder ter inzage zyn neergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift ver krijgbaar worden gesteld. Volgens het bij genoemd artikel bepaalde moeten tussen deze nederlegging en verkrijgbaarstelling en de behandeling in de Raad minstens veertien dagen verlopen, zodat de behandeling niet vóór 25 Mei 1948 zal geschieden. Venray, 7 Mei 1948. VERPACHTING VAN GROND Burgemeester en Wethouders van Venray brenger, 'hierbij ter openbare kennis, dat het iiKhun voornemen ligt over te gaan tot onderhandse verpachting van een aantal perceels gedeelten bouwgrond gelegen in Peel- plan Zuid, nl. a. 1 ha. bezaaid met rogge, uit kavel 14 van vak II b. 1.4 ha. bezaaid met serradella, uit kavel 14 van vak II c. 1.8 ha. bezaaid met serradella, uit kavel 17 van vak III; d. 2 ha. bezaaid met zwarte haver, uit kavel 15 van vak III; e. 85 are bezaaid met witte haver, uit kavel 14 van vak III. De prijzen voor bewerking en in zaai van deze perceelsgedeelten, welke kosten bij het pachten aan de ge meente moeten worden vergoed, zijn ter gemeente-secretarie voor gegadig den verkrijgbaar. Gegadigden dienen zich schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders aan te melden vóór 24 Mei a.s. Verpachting Jachtrecht. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat bij inschrijving zal worden ver pacht het jachtrecht gedurende zes achtereenvolgende jaren, aanvangen de 1 Juli a.s., op een aantal percelen gemeentegrond verdeeld i-n 9 kavels. De voorwaarden waaronder do ver pachting zal plaats hebben, alsmede omschrijving der kavels, worden na ontvangst van f 1.— als vergoeding van kosten, op aanvrage toegezonden. Inschrijvingsbiljetten moeten vóór 24 Mei a.s. by hun-college zijn ingediend. Aangifte van stieren. De Burgemeester van Venray her innert belanhebbendon aan hun ver plichting om van 't houden van een stier 6 maanden of ouder tussen 15 en 25 Mei aangifte te doen bij dn Bur gemeester der gemeente waar de stier gehouden wordt'. Deze aangifte moet schriftelijk geschieden op een vooi geschreven formulier, hetwelk ter gemeentesecretarie kosteloos ver krijgbaar is en moet onder meer inhouden leeftijd, kleur en bijzondere kentekenen van de stier, de plaats waar de stier wordt gehouden, be nevens mededeling of de stier goed gekeurd, afgekeurd of niet gekeurd is. Van de aangifte ontvangt de stierhouder een bewijs; dit bewijs moet in zijn bezit zijn, aangezien het steeds op eerste vordering moet wor den vertoond aan de politie. Niet-naleving van de verplichting tot aarigifte als-bovenbedoeld en het nie£ op eerste vordering vertonen van het bewijs van aangifte wordt' gestraft met een geldboete van ten hoogste 25 gulden. Gevonden Autowiel met band, W. Ewals Overbroek H 5; zilver armbandje, Ben Min Grote Markt 4. Terug uit Indonesië De soldaten Th. v.d. Pasch, G. H. Maassen en J. Spreeuwen berg, hopen 18 Mei a.s.,'met 'Je Johan vanOlden- barneveld weer in Nederland aan te komen. Met de Grote Beer, die waar schijnlijk 27 Mei aankomt, vaart TI. v. Leuken „huis toe". Venray's Industrie De firma A. H. de Haen alhier, leverde dezer dagen een kluisdeur van 4000 kilo aan een grote Bank instelling te Amsterdam en een brand kast voor Indië van by na 2000 kilo. Pater Casimirns Nijland opgenomen in het Ziekenhuis Naar we vernemen is Pater Casi- mirus Nijland, na een langdurige ziekte en een operatie in Utrecht, voor verdere genezing voorlopig opgenomen in het St Elisabeth-Ziekenkuis, alhier. K.V.P. afd. Ysselsteyn A.s. Pinkster-Maandag, na de hoog mis, houdt de afd. Ysselsteyn een ledenvergadering in zaal van Asten. Naast huishoudelijke punten spreekt de heer Hovens uit Venray, Propa gandaleider der K.V.P. statenkring Horst, over „Het Communistisch ge vaar". Het bestuur rekent op een grote opkomst. EEN MOOI SUCCES Zondag werd de 2e Ronde van Oirlo verreden. Van de pl.m. 40 deelnemers verschenen er 8 leden van de Ven ray se Wielerclub aan de start. Dat zy haar best gedaan hebben blykt wel uit de uitslag. Alleen was het jam mar, dat de jury een grote fout beging anders waren krans en bloemen naar Venray gegaan. An toon v. d. Munckhof werd no. 2, Jefke Goumans, die odk in Arcen be slag wist te leggen op de 3e prys werd ook hier no. 3, Janssen, Tienray 4, J. Swaghoven 6, Bergmans 8, Fr. DIENSTREGELING der NED. SPOORWEGEN ingaande 9 Mei 1948 Richting NIJMEGEN-ROERMOND Nijmegen 6.54 8.54 10.54 12,54 14.54 16.54 18.54 20.54 Vierlingsbeek 7.39 9.39 11.39 23.39 15.39 17.39 19.39 20.39 Venray 7.51 9.51 11.51 13.51 15.51 17.51 19.51 21.51 Blerick 8.16 10.16 12.16 14.16 16.16 18.16 2Q»I6 22.16 Venlo 8.20 10.20 12.20 14.20 16.20 18.20 20.20 22.20 Roermond 8.51 10.51 12.51 14.51 16.51 18.51 20.51 22.51 7.51 en 15.51 alleen op werkdagen. Richting ROERMOND—NIJMEGEN Roermond 6.04 8.04 10.04 12.04 14.04 16.04- 18.04 20.04 Venlo 6.33 8.33 10.33 12.33 14.33 16.33 18.33 20.33 Blerick 6.39 8.39 10.39 12.39 "14.39 16.39 18.39 20.39 Venray 7.04 9.04 11.04 13.04 15.04 17.04 19.04 21.04 Nymegen 7.56 9.56 11.56 13.56 15.56 17.56 19.56 21.56 7.04 en 15.04 alleen op werkdagen Poels 9 en L. Janssen 12. Slechts Hans Voesten moest wegens kramp de baan verlaten. Jongens, dit was een mooie présta tie van. jullie. Over 14 dagen in Se- venum zullen onze wielrenners het weer eens kunnen opnemen tegen de beste renners van Noord-Limburg. Priesterwijding LEUNEN. Op 22- Mei a.s. hoopt Peter Jenniskens, zoon van Thomas Jenniskens, de H. Priesterwijding te ontvangen en zal op 23 Mei zij u plech tige H. Mis opdragen in de St. Louis Cathedral te New Orleans Louisiana U.S.A. K.J.M.Y. „St. Andries" Maandag, 2e Pinksterdag, wordt er weer gestart met ons voetbal tournooi. Zoals men zich nog van vorig jaar herinneren kan, was 't een sportieve en alleszins geslaagde dag. In een spannende finale tusson Venlo en Venray, ging eerstgenoemde met de volle buit, t.w. de Dr. Poels beker, strijken. Ook dit jaar belooft 't weer een spannende kamp te worden, aange zien van verschillende verenigingen al stemmen zijn opgegaan, om de pachtige cup in triomf mee naar huis te nemen. Natuurlijk heeft Venlo een zeer goede kans, daar de Venlose jongens alles op alles zullen zetten," om de beker voor de tweede maal te ver overen. De andere clubs (zie advert.) zijn echter nog lang niet kansloos, tomeer daar er een halve competitie zal- ge speeld worden, zodat ieder de kans' heeft om bovenaan te eindigen. De eerste wedstrijd begint om 12 uur, terwijl de laatste pl.m. 6.30 afgelopen zal zijn. Natuurlijk worden alle leden van St. Andries, ook die er anders niet zijn, op 't sportterrein verwacht, om hun favorieten in de stryd aan te moedigen. Na afloop zal door de Venrayse Jonge Middenstand, aan de bezoekers een gezellig#5 avond in Zaal Gitzeis worden aangeboden. Tot slot volgt hier nog 't Venrayse elftal,/wat zal spelen in zwarte broek en witte shirt. A. Voesten P. Goumans L. Oudenhoven P.VolIeberg C.Janssen A.deVoyco v. Opbergen Th. Claessen M.Janssen F. v. Geyven F. v. Haren Res.: L. Seuren, H. Tacken, M. Hen driks. (Wijzigingen voorbehouden) P.D.Y. „De Zwaluw" Zondag 9 Mei, werd een wedvlucht gehouden met oude en jarige duiven vanaf Quivrain. Afstand 202 km. De duiven werden gelost om 8.15 uur. Uitslag OUDE DUIVEN Aankomst eerste duif 11.38.28 uur, laatste duif 12.2,52 uur. P. Janssen K 1, 2, 12, 15; J.'van Leuken 3.34; M. Lemmen 4; G. Janssen 5, 6, 16, 17, 19, 31; J. Strposch 7,32: J. Kusters S, 20, 23; P. Willems 9: H. Henkens KT, H. Stryboseh 11, 25; H. Crooymans 13; J. Verstegen 14,33. H. Hermans 18; E. Vermeulen 21; W, Cremers 22; M. Steegs 24; P. Kersten 26 en overduif; H. Derks 27; P. Ruiten 28; P. Strijbosch 29, 30. Uitslag JARIGE DUIVEN Aankomst eerste duif 11.30.49 uur, laatste duif 12.12.58 uur. H.'v, As 1, 56; H.Vermeulen 2,20, 37; P. Swachöfer 3; J. Gommans 4, 19; A. Crooimans 5; P. Janssen' K 6, 15, 24; H. Henkens 7, 28, 44, 53, 68; P. Willems 8, 9. 49; W. Thijsson 10, 25, 58, 84; Joh. Janssan 11, 29,65, 66; P. v.d. Heiden 12; M. Siebers 13; P. Stryboseh 14,32,69; Jac, Verstegen 16, 43. 78; H. Rutten 17, 33, 64; A. Willems 18,83; W. Denen 21; M. Tonen 22, 59, 67; M. Duif 23, 27, 45, 80; L. Verhoeven 26, 40, 47; P. Janssen Gr 30, 50; J. Clusters B 31; M. Franken 34; P. v. d. Pasch 35; A. Loonen 36, 87; Jean Janssen 38; J. Boom. 39, 46, 60, 82; M. Kappel 41; J. Strijbosch 42; G. Janssen 48, 52; TI. Hermans 51, 77, J. Aarts 54; J. Kusters 55; Th. Rutten 57, 63; W. Lormans 61, 86, 88; P. Rutten 62, 85; H. d. Heuvel 70; J van Houdt 71, 74; G. Janssen H 72; P. Kersten 73; G. Philipsen 75, 76; H. Crooymans 79; Sint Servaas 81; Gebr. Hendriks 89: W. van Osch 90^ J. Vergeld 91. Schaken Dat ook Venray over goede schakers beschikt is Zaterdag j.l. wel gebleken, toen het eerste 10-tal van „De juiste zet" zyn tweede wed-stryd om de wis- selpry s speelde tegen het eerste sterke 10-tal van „Arx" Arcen, welke ein digde met een 6—4 overwinning voor Venray. Tentoonstelling te Blitterswijk Op 17, 18 en 19 Mei wordt te Blit terswijk de Opbouw-tentoonstelling gehouden voor handel en industrie. Op 18 Mei is er een tentoonstelling van paarden en op 19 Mei van pro ductief rundvee. niet, dat deze bijzondere attractie juist voor de Missieweek was geko zen. Ik weet niet, hoevelen er voor die film een Missie-oefening ver zuimd hebben, maar wat ik wel weet is, dat de verleiding er was en ook, dat er mensen zyn, die niettegen staande hun belangstelling, deze film uit protest niet zijn gaan zien. Film in Venray tijdens de Missie: four. Een goede film niet een betere kans geven: ook fout. De bioscoop houder moge in het vervolg zyn be langrijke taak beter verstaan. V. Door drang van buitenaf is 't sinds 3 weken mogelijk, dat klanten van de twee nog overgebleven particu liere melkventers, zg. ruwe karne melk betrekken. Deze venters zyn genoodzaakt hun producten van de melkfabriek to betrekken, ook karne- melkpap, maar deze is alleen voor de fabrieksventers. Hoe klopt dat Moeten nu de laatste twee particu liere venters eruit gewerkt worden Intusschen zitten die klanten zon der pap. Is 't te doen om via de pap dé alleen verkoop te krijgen Hoe zei de Missiepater dat ook al'weer Moge aan deze ongezonde toestand spoedig een eind komen, anders zullen gedupeerden een stapje verder moeten gaan. L.v.K. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Overnainemarkt. Wegens Pinkster- Mafindag is de övernameniarkt vol gende week Woensdag 19 Mei 1948. op de datum der gewone jaarmarkt, Dit geldt voor grootvee voor kalveren. Mei-in vent.misatie. De geregistreer- den dienen in hun eigen belang een zo juist mogelijke opgave van de ge vraagde gegevens te verstrekken, daar controle op een en ander zal gehouden worden, zeer waarschijnlijk ook de berekening van de komende toelage voor lichte gronden mede op deze gegevens gebaseerd zal worden. JVollevering. Alle schapenhouders die in het bezit zijn van schapen ge boren voor 1948 zullen oen aanslag voor wollevcring ontvangen. Voor of op 20 Mei,- in elk geval voor het scheren heeft plaats getuid moet de schapenhouder die meent, dat hij door ziekte, woluitval e.d. niet in staat is normale vliezen te leveren hiérvan kennis geven op het Bureau-. Schapenhouders die een dergelijke opgave niet hebben verstrekt, worden geacht aan do leveringsplicht te kun nen voldoen.^ De PI. Bureahoud'er, H. EMONTS v NIEUWE BONNEN Geldig van 16 Lm. 29,.Mei Bonkaarten KA, KB, KC 80G 380 Algemeen200 gram brood (gel dig t.m. 22 Mei) 381 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak 382 Algemeen 1600 gram brood (gel dig t.m 22 Mei) 383 Algemeen 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz., of 750 grain versnaperingen 385"Algemeen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel 387 Algemeen 120 gram spijsolie 389 Algemeen 2 eieren 379 Algemeen '250 gram waspoedcr 375 Reserve 800 gram brood (geldig t.m. Mei) 378 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. 22 Mei) Bonkaarten KI), KE 806 S79 Algemeen 500 gram waspoeder 880 Algemeen 200 gram brood (geldig t.m. 22 Mei) 881 Algemeen 400 gram brood of 1 rantsoen gebak 8S2 Algemeen 400 gram brood (geldig' t.m. 22 Mei) '883 Algemeen 500 gram suiker, bo- tei'hamstrooisel enz. of 1000 gram jam, stroop enz., of 500 gram versnaperingen 885 Algemeen 100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kindefbiscuil s 887 Algemeen 120 gram spijsolie 889 Algemeen 2 eieren 875 Reserve 400 gram brood (geldig t.m. 22 Mei) 878. Reserve 500 gram bloem of zelf ryzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits Tabaks- en versnaporingenkaartcn vnz QA QB QC 802 49, 50, 53. Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 51 Versnaperingen 200 gram versna peringen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 g jam, stroop enz. 54 Versnaperingen 100 gram versna peringen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200gram jam, stroop enz. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: De wortel van alle kwaad is de begeerlijkheid. Priester van de week Kap. v. Leipsig, Maash.weg 6, Tel. 274 ONZE LEZERS SCHRIJVEN: De houder van 't Luxor Theater alhier heeft de H. Missie concurrentie aangedaan. Zyn kansen stonden niet slecht, want hij beschikte over de PATERSKERK. ZONDAG, zozeer geroemde en daarom zo gaarne feest van Pinksteren, 6 uur, half 8 en verwachte film „Rebecca". Ik zeg 1 9 uur H. Missen mot preek, half 11 j

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2