PASEN. SLAGERIJ GOUMANS van deze mek /ACQ. SCHAEFFERS Paas-ei tellede cratie binnengehaald enz. enz. enz. (zie Goebbels). Het einde van het lied zal zijn dat de Verenigde Naties weinig of niets kunnen doen, hoogstens dat de heren afgevaardigden elkaar weer eens onbehoorlijk de huid vol kun nen schelden. De concentratiekampen en gevan genissen in het ..democratische" Tsjechoslowakye vullen zich intus- schen met „misdadigers", wier enige misdaad is' te menen, dat vrijheid een der hoogste goederen is in een democratisch land. PALESTINA. Was Amerika een der grootste voorstanders van het verdelingsplan van Palestina, waardoor een helft aan de Joden en de andere helft aan de Arabieren zou komen, eind vorige week deelde de Amerikaanse Dele gatie de Verenigde Naties mede, dat zij hun steun aan dit plan niet meer gaven. De Amerikanen is gebleken, dat dit verdelingsplan nooit of te dim mer uitgevoerd kan worden, zonder dat Joden en Arabieren elkander blijven uitmoorden. Amerika stelt nu vooreen tijdelijk beheerschap voor geheel Palestina in te stellen, dat de vrede zal handha ven en Joden en Arabieren alsnog de gelegenheid zal geven om tot overeenstemming te komen. Tevens zullen ze meteen aan hun verstand gebracht worden, dat de Veiligheidsraad niet van plan is nog langer dë bedreiging van de interna tionale vrede in Palestina te dulden. Daarom zal zij direct maatregelen moeten nemen om de geweldplegingen stop te zetten en het herstel van vrede en orde in Palestina tot stand te brengen. China en Frankrijken heter mee eens. De Sovjets zijn er tegen, deze omzwaai brengt de hele Palestina- kwestie in ander vaarwater dan waar op gerekend was en dat is voor de Sovjets, die wat herrie bij de Ameri kaanse olieleidingen goed gebruiken kunnen, waarschijnlijk niet zó heel prettig- Zo is ook algemeen bekend, dat een onafhankelijke Joodse sjaat met het binilen halen van het commu nisme gelijk staat. Het voornaamste Melkrantsoen voor volwassenen van vier op vijf liter. De ruimere melkproductie maakt het mogelijk het veertiendaagse voor volwassenen (houders van A- kaarten) van vier op vijf liter te brengen en wel met ingang van 24 April a.s. Het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening voegt aan deze mededeling toe, dat, zoals ook uit de onderhavige maatregel blijkt, het voorshands niet in de bedoeling ligt, de melkdistributie op te heffen. Tahakrantsoen gehandhaafd. Het departement van Econ. Zaken deed enige weken geleden mede deling, dat rekening gehouden moest worden met een verlaging van het tabakrantsoen. Omdat door de grote vraag naar Virginia-sigaretten en sigaren het 'productieschema der grote fabrieken enigszins ontwricht was, ontstonden hier en daar plaat selijke tekorten, die eveneens op een spoedige verlaging van het rantsoen schenen te wijzen. Men verneemt thans dat de plan nen tot verlaging van het rantsoen voorlopig van de baan zijn. Onze vyf doosjes sigaretten per'veertien dagen blijven" gehandhaafd. De rokers kun nen dus weer gerust zijn. Dodelijk auto-ongeluk. Te Posterholt reed een auto van de firma Ruyters te Echt in volle vaart tegen een boom. De 24jarige ongehuwde chauffeur Ramakers uit Koningsbosch werd op slag gedood. Lijk van vermiste in kanaal gevonden Maandagavond is in het afwaterings kanaal tussen de Dommel en het Beatrixkanaal onder Eindhoven het lijk gevonden van onze vroegere dorps genoot Pierre v.d. Putten, thans wo nende te Gestel, die sinds drie weken vermist werd. Indertijd is wel de fiets van v.d. P. aan de Dommel gevonden. Dreggen leverde toen echter geen resultaat op. De sectie moet nog uit maken of hier van misdaad sprake is. Veertig kilo fruit per jaar voor iedereen De fruitoogst van het vorige jaar (400 duizend ton) was een record, maar door de oogst van jonge aan plantingen kan in de toekomst ieder jaar ten naastenbij zulk een oogst verwacht worden. Dit betekent, dat iedere Nederlander per jaar 85 tot 40 kilogram fruit zal moeten consu meren. Bisschoppelijk College te Weert driehonderd jaar Het Bisschoppelijk College te Weert zal dit jaar zijn 300-jarig bestaan her denken, het werd gesticht door Augustijnen-Kanunniken, die -in 1648 ten gevolge van de vrede van Munster hun klooster Mariënhage te Eind hoven moesten verlaten en zich buiten het grondgebied der Republiek gingen vestigen. In de gebouwen, die deze klooster lingen te Weert betrokken, is sinds dien met een kleine onderbreking, tijdens de Franse bezetting on afgebroken gymnasiaal onderwijs gegeven. Het College omvat thans een „aangewezen" Gymnasium, een H. B. S. met 5-jarige cursus, die na de omzetting van Rolducin een Klein seminarie naar Weert is overgeplaatst en een Middelbare Handelsdagschool. De plechtige viering van het derde eeuwfeest is vastgesteld op 20 Mei. Verpleegliostcn mogen worden verhoogd. De minister van Economische Za ken heeft bepaald, dat de verpleeg- kosten voor ziekenhuizen en sanato ria met ingang van 1 April a.s. met 50 cents per dag mogen worden ver hoogd. Per gelijke datum wordt toege staan, dat de kosten, van pinicilline en r streptomecine boven het al-in tarief in rekening mogen worden gebracht. Deze integrale tariefsver hoging vindt o.m. oorzaak in 't feit, dat sedert 1 Jan. j.l. de salarissen voor verplegenden door het college van ryksbemiddelaars zy'n verhoogd. Kruidenierswinkel geramd Te Helmond heeft een zware vracht auto, doordat de bestuurder het stuur niet meer meester was, een kruide nierswinkel geramd, waarbij de hele voorgevel instortte. Sclieerzeepbon ongeldig •Het Centraal Distributiekantoor deeL mede? dat de scheerzeepbon Tabak 4 reserve na 27 Maart a.s. niet meer geldig is. Tast openluchttheater Op initiatief van het Heiligdoms vaartcomité te Maastricht, dat dit jaar de zevenjaarlykse plechtigheden we derom gaat organiseren, is een plan gemaakt om het Henric van Veldeken- plein, een intime open ruimte achter de St. Servaas- en de St. Janskerk, in te richten tot een openluchttheater! Men berekent, dat er plaats zal zyn voor ongeveer 3000 personen. Gaan de plannen door, dan zou nog deze zomer het openluchttheater gereed komen voor de vertoning van een openluchtspel ter gelegenheid van de Heiligdomsvaarten, welke steeds tien duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland trekken. Eerste Java-suiker Voor het eerst na de oorlog is in Nederland weder een partij Java-suiker aangekomen. De Roepat" bracht Dinsdag in Amsterdam 2000 ton aan, het eerste gedeelte van de 15.000 ton, welke de regering op Java heeft ge: kocht ter aanvulling van de door de droogte tegengevallen suikerbiet productie. 8500 ton traan Dinsdag is het motörtankschip „Mijdrecht" in Vlaardingen aange komen met 8500 ton walvistraan van de „Willem Barendsz" aan boord. Deze traan is voornamelijk bestemd voor de margarine-industrie. Voorts bracht het schip nog 950 ton potvisolie mede, welke van groot belang is voor de textiel industrie. België land van melk en boter De Belgische ministers van voedsel voorziening en economische zaken hebben medegedeeld, dat per 1 Mei a.s. de melk en natuurboter in België vrij van distributie zullen zyn. Voorts hebben zy prijsverlagingen voor boter, bevroren vlees en brood aangekondigd. De suiker zal in Sep tember a.s. worden vrijgegeven. Mar garine en producten, die uit exotische oliën worden gefabriceerd, kunnen voorlopig nog niet worden vrijgegeven, daar de aanvoer hiervan nóg onvol doende is. „Volgens de minister van voedsel voorziening zou het tegenwoordige rantsoen - in Bplgië vrijwel overeen komen 'met het vooroorlogse gebruik Tegemoetkoming aan gewezen politieke gedetineerden Ingediend is een wetsontwerp, hou dende* regelen betreffende toekenning van een tegemoetkoming aan gewezen politieke gedetineerden of hun erf genamen voor schade, ten gevolge van ondergane bewaring of voorlopige hechtenis geleden. Toekenning kan slechts plaatsvin den. indien blijkens een uitdrukkelijke beslissing (van strafrechter, tribu naal of openbaar ministerie) de ge wezen gedetineerde rechtens geen vérwyt kan worden gemaakt. Hier door zullen al degenen, dia in de eerste maanden na de bevrijding door het militair gezag in bewaring zyn gesteld en weer'zijn ontslagen, geen aanspraken op toekenning ener te gemoetkoming kunnen doen gelden, daar dit orgaan zyn bevoegdheden uitoefende zonder daarvan rekenschap te geven en thans niet meer is na te gaan tenzy later een beslissing van rechter, tribunaal of openbaar ministerie is gevolgd - of de detentie beëindigd is, omdat de betrokkene onschuldig was of omdat hy als een licht geval werd beschouwd dan wel voor verdere detentie lichamelijk on dergeschikt scheen. Een schatting van 1000 gewezen bewaarden, die met goed recht een verzoek tot toekenning ener tegemoet koming kurjnen indienen, is naar de mening van' de minister niet aan de lage kant. NEGEN DINSDAGEN in de PATERSKERK IN PETTO. Sint Antonius, van harte bedankt voor al de gebedsverhoringen en gebedsverhoringen in de afgelopen weken. De stille, die nooit bekend worden, de bekend gema&kten en ja, want de negen Dinsdagen zyn achtereenvolgens voorbijgegaan, voor al die velen, die U nu door Uw voorspraak verkrijgen zult. Met veel vertrouwen hebben we gebeden. Met aandacht hebben we geluisterd naar wat U ons in deze tijd te zeggen had. Dat is twee en nummer drie komt nu achter aan: met grote zorg zullen we dat trachten te volbrengen. Want dat hoort er op slot van reke ning ook bij. Ik zou zeggen: dat is de deksel' op de doos, die de zaak sluit. Want anders haalt het niets uit en heeft die hele noveen van ons niets uit gehaald. DUS ook de verhoring van Uw kant niet. Ja, vanzelf. Dat is beeljdogisch. Wij vroegen aan U. Wat? Gunsten. U vroeg aan ons? Wat? Doe wat God van je verlangt. Zeggen wy op Uw vraag „Neen" dan zegt U vanzelf op onze vraag „Neen". Zeggen wij „Ja", dan kunnen «we ook rekenen, dat er van boven ook: „Ja" gezegd wordt. Ja, Antonius, de aanplakbiljetten Kunnen weggehaald worden. Alles is gedaan. Ik zou haast zeggen het hele menu is Afgewerkt. Telkens werd er op aangekondigd wat we vandaag op ons bordje kregen. Er is echter nog één verrassing gebleven. U had nog iets in petto. Als het tegen ,Sint Nicolaas aanliep, zou ik zeggen: „Vol verwachting klopt ons hart" Wat is die ,,M" Meer textielpunten Nee Minder belasting Nee Monumentale kerk bijna s klaar Nou, je bental aardig in de buurt, het heeft iets met de kerk temaken. Neen, collecte is het niet, want dat begint met een C. Monnikenwerk misschien Ja, je komt hoe langer hoe dichter in de buurt. Ga maar door, ga maar door. Monnik Kerk Nog één keertje, anders zeg ik het zelf. Ja, een M, een M. Meditatie. Je komt er, je bent er. Koppel maar aan elkaar en je krijgt ..vraag het maar aan de Dekên hierboven: MIS STE. Ja, dat heb ik, Antonius, voor U mensen, dat is het mooiste wat ik voor je bestemmen kan. Werkt allen mee. En de MISSIE wordt de sterkste steiger voor de wederopbouw van VENRAY. Juwelier TELEFOON 583 dagen zullen huis aan huis in deze gemeente envelopjes worden bezorgd voor de door de R.K. Ver eniging Het Limburgse Groene Kruis georganiseerde Paas ei collecte. Zoals duidelijk op de zakjes staat aangegeven, komt de opbrengst dezer collecte geheel ten bate van de uit zending van de kinderen uit on- en minvermogende gezinnen naar de vacantie-kolon^e van gênoemde Ver eniging in Overbunde. Op mehischë en sociale gronden is uitzending van schoolkinderen drin gend nodig, terwijl inzage van de ge- wichtsstaten en geneeskundige rap porten wel heel duidelijk aangeeft welke goede resultaten zulk een uit zending heeft. Zonder geld is dit echter niet mo gelijk zodat al weer eens een beroep op U wordt gedaan om geldelijke steun. Venray het gaat om een belang van 9en sterke jeugd, helpt dan mede aan de bescherming en genezing van de zwakke kinderen. Steunt daarom met milde hand en denkt in deze komende dagen eens in het bijzonder aan de hulp die gij aan dit werk door Uw bijdrage kunt verlenen. VERZOEK De Imperial War Graves Commis sion, verzoekt het publiek vriendelijk doch dringend tot nader aankondiging NIET op het Engelse Kerkhof te komen.- Dit is verboden omdat gras is in gezaaid en bloemen aangeplant. De politie zal er streng op letten, maar de I.W.G.C. hoopt, dat het publiek zelf begrijpen zal, dat deze maatregel slechts genomen wordt,, opdat deze zomer het kerkhof een mooier en waardiger rustplaats zal zijn voor onze bevrijders. Slechts Engelse familieleden kunnen op het kerkhof worden toegelaten met toestemming van mr. - John Haque, Hofstraat N.W. 1. Ongeveer half Mei wordt het kerk hof weer opengesteld, mahr hierover zal nog een nadere mededeling volgen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medici) non afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. AFKONDIGING ingetolge artikel 3 sub 3 der Armenwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen van de op de lijst van in deze gemeente gevestigde instel lingen van weldadigheid de namen van de „Psychiatrische Inrichting Huize St. Anna" te Venray en „Psychiatrische Inrichting Huize St. Servatius" te Venray zijn gewij zigd in resp. „Vereniging der Zusters van Liefde" gevestigd te Venray en „Vereniging der Broeders van Liefde" te Venray. Venray, den 10 Maart 1948. Burgemeester en Wethouders van Venray, A. H. M, JANSSEN, Burgemeester H. VORST, Secretaris. INENTING TEGEN DIPTHERIE Burgemeester en Wethouders van Venray brengen- hierbij ter openbare kennis, dat de gelegenheid wordt opengesteld tot liet voor de tweede maal laten inenten van de kinderen beneden de schoolgaande leeftijd en wel: de kinderen uit de kom Venray op Vrijdag 2 April, voor de kinderen van 3 jaar en ouder, (dus ook de schoolkinderen, die door een toeval lige omstandigheid niet eerder voot de tweede maal Werden ingeënt) in de meisjesschool aan de Maashese weg tussen 2 en 4 uur; op Maandag 5 April voor kinderen van V, tot«3 jaar, eveneens tussen 2 en 4 uur in de meisjesschool. Vertrouwd wordt, dat in het belang van de kinderen de ouders van de geboden gelegenheid tot kosteloze inenting gebruik zullen maken en hun kinderen tegen deze zo gevaar lijke ziekte zullén laten inenten. Zoals reeds vroeger werd gezegd, moeten de kinderen driemaal wor den behandeld. Tijdig zal worden aangegeven wanneer voor de kin deren uit Venray—Kom de derde enting zal plaats hebben. GEVONDEN Bruine rechter herenschoen, Smids Langstraat; Jonge zwarte hond, Her mans Grotéstraat 8; V ulpen, Fleurkens Oostrum C 17; Le'deren handschoen, Smits Langstraat 31; Stoffen band van kindermantel, Hezen Veltum L 79; Blouse en linkerdameshandschoen, Custers Molenhofpad 1; Bruin lederen berenhandschoën, Verheugen Gróte- straat 7; Handtas van tóuw, porte- monnaie met' inhoud en 2 heren rijwielen, kazerne Langstraat; Broche W.J. Steerneman Wilhelminastraat 5; Penhouder, glassnyder en kinder armbandje, N. Vroon Oudé Oostrunse- weg 51; Paar witte wollen ^anten, H. Verhejjen Oostrum D 14; YJouder. damesnng, - Direkx Leunen; Paar lederen handschoenen, Kind. Janssen St Servatiusweg 8; Lederen motor- handschoen, Linssen Grotéstraat; Bei tel, Hendriks Broekweg 2. Hioob-nieuws „Als- Ma aan de touwtjes trekt" is een prachtklucht; het is een aaneen schakeling van dolle situaties, die leiden tot de overwinning van de pantoffelheld, wiens wankel stand punt is, dat een man zelf zijn vrouw moet kiezen. Met zeer veel zorg ingestudeerd en voorbereid, is dit vrolijk spel een lust voor oog en oor en iemand, die zich kostelyk wil amuseren, kan niets beter doen, dan 2e Paasdag of Be loken Pasen een "wandeling te" doen naar Servaas. Om iedereen in de gelegenheid te stellen dit spel te zien, is de toegangs prijs bepaald op een gulden. Gy verwacht iets van Hioob. Hioob rekent op U. LANDSCHAPSDAG te Horst of Venray Door het bestuur van „Het Lim burgs Landschap" werd aan de Wes- terouen van Meteren-Sticliting te Mook een subsidie van f 50,— verleend, tot betere conservering van het aanwezige natuurschoon. De volgende- landëchapsdag werd vastgesteld op 24 April te Horst of Venray, terwijl de jaarvergadering in Juni in Gennep zal worden gehouden. Het bestuur was verheugd met de Rijkssubsidie van f 20.000 in de. aan koop van kasteel Nedercanne. Ten einde dit bezit voor verder verval te behoeden en de allernoodzakelijkste verbeteringen te laten aanbrengen is het slot onder voortdurend toezicht geplaatst van een boswachter. Voor de inrichting van een school- buitenhuis werd besloten de nodige bedden aan te kopen. H.C.V.-nieuws. Door 'n zeer fraaie 4—3 zege op de kampioenen Geldrop, wist H.C.V. samen met Blerick met 11 punten op de tweede plaats te eindigen, zodat na 'n gunstige beslissingswed Voor de Feestdagen Uw Vleeswaren natuurlijk van - KERKPAD Daar kunt U keus maken uit een ruime sortering llitllllltl>ililltllliaiiliili;lliliillili:|i!li;!iiliii;<.li!|iiiui;i||ii::iillii||ilii|i strijd tegen Blerick, de kans,bestaat op 't spelen van promotie-wedstrijden voor de 3de klas K.N.H.B. Voral de laatste wedstrijden toon den de Venrayse jongens uit 't goede hout gesneden te zyn, ondanks 't missen van enige goede krachten wegens studie-aangelegenheid. Jongens van H.C.V. alles op alles nu. Training gedurende de komende dagen is nodig, willen jullie resul taten bereiken. BENDE YAN BERENDSEN" voor Bijzonder Gerechtshof In 1944 maakt6 de beruchte „bende van Berendsen" in Noord-Limburg jacht op onderduikers. Maandag hadden drie leden van deze groep zich wegens hun wan daden voor het B. G. te Roermond te verantwoorden. De adv.-fiscaal eiste tegen de 23-jarige H. Cordes, geb. te Leek (G.), die aan minstens 25 ar restaties had deelgenomen, een gev. straf van 12 jaar. Tegen de 25-jarige J. v. Zu+phen uit Amsterdam, die o.a. op een onderduiker te Horst had ge schoten, werd acht jaar geëist. Hy was reeds eerder te Amsterdam tot acht jaar en drie maanden veroor deeld. De derde verdachte, de 27-jarige G. Kannegieter uit Oude-Pekela is voortvluchtig. Hy was tegenwoordig by 80 ar restaties, o.a. te Venray, Horst en Sevenum en heeft de dood van zes en vermoedelijk nog meer slachtoffers op zyn geweten. Tegen hem werd bij verstek levenslang geëist. In de zaak tegen P. Kalkman, geb. te Nymegen, die 10 Oct. 1944 in een huis aan de Kapellerlaan te Roer mond na een plundertocht twee leden van de rivierpolitie doodschoot, werd opnieuw 20 jaar gev. straf geëisc. Uitspraak in al deze zaken over 14 dagen. PROPAGANDA-FILM Dierenbescherming. De afdeling Venray van de Limb. Vereniging to.t bescherming van dieren organiseert op Donderdag 1 April een propaganda avond. Ver toond wordt de film; „Lief en leed van de dieren". Ja, de dieren even gqed als de mens, kennen lief en leed. De mens is 't gebod opgelegd, 'tleed van zyn medemens te helpen verzachten. Maar ook mag de mens niet onver schillig staan tegenover 't leed der dieren. Immers, het dier is ook een maaksel van de Schepper en verdient derhalve als zodanig beschouwd te worden. Vandaar dat wy eerbied dienen te hebben voor 't redeloze dier. Want, toen God 't heelal met alles, wat daarin is, geschapen had, zag Hy alles, wat Hij, gemaakt had, en 't was zeer goed, zo lezer, wy in 't scheppingsverhaal. Dus ook 't dier was zeer goed. Hoe zouden wij mén sen dan 't dier nodeloos pyn veroor zaken of leed berokkenen. We weten 't, opzettelijke dieren mishandeling is gelukkig een hoge uitzondering en mocht die dan ook vóórkomen, dan is een strenge-straf gerechtvaardigd. Meestal spruit de kwelling van- dieren voort uit on wetendheid omtrent de juiste behan deling. Welnu, Dierenbescherming wil U daaromt inlichten en voor lichting geven. De belangstelling voor „Dierenbe scherming" is in "t algemeen niet bijster groot. Dit komt misschien, omdat velen er achter zien spiedende en verbaliserende agenten. Toch is dit absoluut onjuist. Het doel van „Dierenbescherming" is juist ver balen te voorkómen door opvoedende propaganda, door liefde aan te kwe ken voor ''t redeloze dier, door voor lichting omsrent juiste en óórdeel- kundige behandeling. En dit alles is ook 't doel van de de- propaganda-avond van 1 April a.s. Onze propaganda zou echter ten zeerste te kort schieten, wanneer daarin niet de jeugd betrokken werd. Ook daaraan is aandacht geschon- kon. Donderdag 1 April a.s. draait nl. om3 uur de film voor de kinderen in Luxor-Theater a 10 ets. per kind. Een leuke, getekende film wordt als toegift vertoond. Zie advertentie. Aanbesteding Donderdag werd aanbesteed de ont ginning van 75 ha grond in Peelplan- Zuid, waar in de toekomst 6 boer derijen op gesticht worden. Het werk, dat door den aannemer vry kan worden uitgevoerd, onder directie der N.V. Grontmy en met subsidie van de Cultuur Technische Dienst te Utrecht, werd gegund aan dó Fa Sandér, Spepvangér en Vlieger Ryswjjck, voor f 125.000,—. Controle-vereniging „Vooruit" Oirlo Castenray. Zondag i.l. hield genoemde ver eniging haar jaarvergadering. Uit onderstaande cyfers blijkt wel, dat ook deze vereniging nog zeer goed j materiaal bezit. De gemiddelde productiecijfers van 1 de 149 koeien afgekalfd tussen 1 Juli j '45 en 30 Juni 46 waren als volgt: 4205 kg. melk met 3 62 pet. vet, gaven in 311 dagen een gemiddelde dagproductie van 12.70 kg. melk en 152 kg. melkvet. De vier hoogste productie-dieren waren: Gerda vm P. Litjens, 7 j., 7134 kg. melk, 3.56 pet. vet, 484 'd. gem. p. dag 14.74 kg. 254.— kg. vet. Carolina van P. Rambags, 10 j., 6361 kg. melk, 3.50 pet. vet, 361 d. gem. p. dag 17.62 kg. 223 kg. vet. Beatrix van Th. Strybos, 7 j., 6065 kg. melk, 3.64 pet. vet, 532 d., gem. dag 11.40 kg., 221* kg. vet. Ria van G. Vullings, 5 j., 6021-kg. melk, 3.43 pet. vet, 392 d., gem. per dag 15.36 kg., 207 kg. vet. De gemiddelde productiecijfers van de twee beste stallen met minstens drie afgesloten melk lijsten waren H. Linders, 4908 kg. melk, 3.64 pet. vet, 355 d., gem. p. dag 13.84 kg., 179 kg. melkvet. Joh. v.d. Water: 4S38 kg. melk 3.65 pet. vet, 384 d., gem. p. dag 12.73 kg. melkvet. Schuttersfeest te Hol thees Hot O. L. Vrouwe Gilde Holthees viert op 6, 7 en 8 Juni zyn 600 jarig bestaan, Dit 6e eeuwfeest zal met grote feestelijkheden, gilde- en schut terswedstrijden gepaard gaan. Boven dien zal er een feestterrein worden aangelegd, waar jong en oud zich kan vermaken. Verscheidene muziekgezelschappen uit de omtrek zullen medewerken. Eens geprobeerd Steeds begeerd zijn VLEES en Vleeswaren van Slagerij Golimans Kerkpad 3. BURGERLIJKE STAND van 19 tm. 25 Maart 1948 GEBOREN: Huisman Catharina M.H.G Ysselsteyn van Asten-Helena G.J.M. Ysselsteyn v.d. Boom Antonius A.H.J. Stationsw. Jenniskens Antonius L.J. Merselo Verkoeijen Petronella G.J. Hoenderstr. Troisfontiine Maria E.A.O. Paterslaan GETROUWD: Folbers Herman, 42 j. verpleger en Lensson Helena, 31j. beiden te Venray v.d. Meeren Adriaan, 28 j. jurist te Veldhoven en Janssen Maria 27 j. te Venray. Voesten A. 27 j. bakker en Lau- rensse Petronella, 25 j. beiden te Venray. Mathey Willem, 25 j., monteur te Helmond en Belgers Lamberta, 25 j. verpleegster te Venray. Arts Jacob, 26 j., stucadoor en Janssen Theodora, 20 j. beiden te Venray. Leenen Mathieu, 45 j. electriciën te Tegelen en van Ham Maria G.J., '41 j, te Venray. OVERLEDEN: Jacobs Lodewyk,72 j. te Weert. Achten Gerard, weduwn. v. Fransen A., 85 j. te Oostrum. Swaghoven Catharina,. echtgen. van Maassen Th., 60 j., Marktstraat. 1 patiënte St. Anna. NIEUWE BONNEN Geldig van 28 Maart t.m. 10 April Bonkaarten KA KB KC 804 271 Melk 4 liter melk 273 Melk 7 liter melk 276 Vlees 100 gram vlees 277 Vlees 300 gram vlees 278 Boter 500 g boter of margarine of 400 gram vet

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2