i$astenauónd Outmkkdin^sauónd t) n STILLE OMGANG. De Stille Omgang wordt dit jaar te Amstei dam gehouden op 29 Febr. 7 en 14 Maart, dus op drie Zondagen in tegenstelling mot het vorige jaar, toen slechts twee Zondagen nodig waren. De gebruikelijke jaarlijkse verga dering wordt 1 Febr. in „ICrasnapols- ky" te Amsterdam gehouden. •Buitengewoon Lager Onder wijs te Gennep. Na langdurige besprekingen tussen de burgemeesters van Mook, Otter- sum, Gennep en Bergen, waaraan ook deken Janssen van Gennep en vertegenwoordigers uit verschillende dorpen deelnamen, is besloten tot de vorming van een „Stichting Zorg en Nazorg Buitengewoon Lager Onderwijs te Gennep". Men hoopt 1 Sept. 1948 te kunnen overgaan tot het oprichten van een B.L.O.-school. Een gebouw heeft men reeds gevonden in de vroegere jeugd- centrale aan de Zandstraat te Gen nep. Weer hoog water. Dinsdagmiddag is de Maas by Maastricht snel gaan wassen. Binnen enkele uren steeg het water 50 cM, De was kwam zo verrassend, dat men Dinsdagmiddag nog de stuw by Borgharen, welke Maandag was ge plaatst, weer .snel heeft moeten weg nemen. Ook uit België werd een snelle was gemeld. Do eerste vrouw in Nederland terechtgesteld Voor de eerste maal na de oorlog is Woendag morgen een doodvonnis voltrokken dat uitgesproken was over -een Nederlandse vrouw. Het was de Jodenverraadster Ans van Dyk die voor de Sicherheitsdienstin Amsterdam gewerkt heeft en door wier optreden velen in handen'van de nazis zijn gevallen; een groot aan tal van lien heeft het leven verloren. Zowel 't Bijz. Gerechtshof te Amster dam als de Bijzondere Raad van Cas satie hadden kaar ter dood veroor deeld. Zij diende een gratie-verzoek in maar dit -werd afgewezen Clandestiene slachtingen Regelmatig betrappen ambtenaren van de Centrale Controle Dienst men sen, die zonder vergunning runderen of ander vee vervoeren of slachten In Putten trof men in een rookhok (plaats, waar men vlees te roken liangt) ü60 kg paardenvlees en 38 kg rund vlees aan; bovendien vond men in een naburig bos 17 kuilen, waarin slachtafvallen waren begraven. In Nijmegen legde men beslag op 50 kg vlees, afkomstig van een ge stolen koe. Men vond het vlees als verpakte porties in een kist en een zak. Drie van de vier verdachten in deze zaak betrokken, werden in hech tenis gesteld, 60 kg varkensvlees en enige geweren werd on te Rosmalen in beslaggenomen. In Geleen in Zuid- Limbur-g werd een reeds lang ver dacht persoon betrapt op het slachten van twee koeien. Ambtenaren van de CCD konden beslag leggen op 290 kg vlees en vet, een huid en een schiet- masker. De verdachten meenden al les goed te hebben verstopt achter een geheime deur van een slaapkamer. Twee verdachten werden in verzeke ring gesteld Bij de grenscontrole wer den in Tilburg 5 drachtige koeien in beslag genomen. In Vessen hielden ambtenaren van de CCD een vracht wagen aan, die By nader onderzoek 4 koeien frauduleus bleek te vervoe ren. De vervoerder werd in hechtenis genomen, de eigenaar was voortvluch tig. Het kwam vast te staan, dat deze iaatste reeds eerder 4 koeien naar Belgie had vervoerd. Dit jaar 15.000 repatriërenden De Nederlandse repatriëringsdienst heeft bekend gemaakt, dat gedurende 1948 in totaal 15.000 personen uit Indonesië naar Nederfand zullen wor den gerepatrieerd. Van dit aantal zyn 4000 burgers die tijdens de be zetting in Japanse kampen geïnter neerd zyn geweest. De overigen zyn personen, die tot het leger behoren en hun familieleden. EB KWAM EEN VRIEND De riool werkers van Budapest waren stomverbaasd, toen de directeur van de Stadsreiniging in eigen persoon de leiding nam van een speurtocht naar bommen en explosieven in de ondergrondse kanaalwerken der Hon gaarse hoofdstad, aldus vertelt „Time" Maar ook op de begane grond ge beurden er rare dingen. De politie doorzocht de huizen langs de hoofd straten, controleerde de hoofdstraten, controleerde de papieren der bewo ners en stolde hen in kennis van de order, dat op het daartoe te geven teken, alle vensters gesloten moesten worden en... de vlaggen uitgestoken. Deze uitzonderlijke activiteit, zowel onder- als bovengronds gold als voor bereiding, op het bezoek van Hon- garye's „grote en goede vriend", ^Maarschalk Tito van Joego-Slavië, die een verdrag van vriendschap en wederzijdse hulp kwam tekenen... En Hongary's grote vriend kwam. Maar zijn privé-trein waagde zich toch niet op Hongaarse rails, voordat een andere trein, bevolkt met sol daten, het traject op landmijnen en andere getest had. In volle wapen rusting betrad de Maarschalk het Hongaarse parlementsgebouw, waar liy op de 2e verdieping een onder houd zou hebben met de president der Hongaarse Republiek Zoltan Fildy. Maar van de lift durfde de vriend geen gebruik te maken, voordat é"en bediende ook dit vervoermiddel had geprobeerd. De tocht door Budapest leverde verder geen moeilijkheden op. Er waren drie routes uitgestippeld, alle drie even zorgvuldig beveiligd. Tito stapte in zyn kogelvrije limousine en gaf aan welke route men zou nemen. Met een vaart van 80 km ging het door de bevriende hoofdstad heen. Om alle risico te vermijden, had de stadsreiniging de riolen compleet onder water gezet... Toen een Bud^pester de politie vroeg, waartoe al die voorzorgsmaat regelen toch dienden, luidde het ant woord „Je kunt nooit woten, wat die Amerikanen van plan zijn". Het gaat al bedenkelijk dicht op 8 Februari aan, de dag waarop de zotternijen gaan beginnen. Maar er wordt aan alle kanten hard gewerkt. De propaganda buiten Venray is reeds begonnen. De financiële com missie heeft de eerste giften reeds binnen en is haar plannen verder aan het uitwerken. Langzaam maar zeker komt er tekening in. De danstenten worden en zijn be sproken en hoogstwaarschijnlijk zal het met de toegangsprijzen nogal meevallen. Het programma voor de Carnavals dagen zal ongeveet hetzelfde zyn als vorig jaar. 's Zondags installatie van do Prins op het Gemeentehuis. Rondtocht door het dorp, waarna receptie in de Residentie. Maandag trekt de grote gemaskerde optocht, die dit jaar heel bijzonder belooft te worden. Reeds verschillende verenigingen en kerkdorpen hebben zich opgegeven en meerdere zullen volgen. Iets nieuws is, dat er dit jaar ver schillende ideen voor een wagen of groep te krygen zijn by de technische commissie, die iedere Zondag van half 11—half 12 zitting heeft in de Zwaan, zodat liefhebbers daar om raad kunnen vragen. Ook met de kerkdorpen is een vruchtbaar contact gelegd, daar deze door een vertegenwoordiger in de vereniging bun wensen, verlangens en klanten daar naar voren kunnen brengen en zo voldoende steun krygen bij de Vastenavondviering op hun dorp. Dinsdags is de boerenbruiloft. Hier worden ook nog de plannen van uit- gewerxt, maar de bedoeling is, dat er meer als vorig jaar boerenpaartjes komen om. eens echt gezellig bruiloft te vieren. De Prins zal zijn jaarlijks bezoek aan de kerkdorpen brengen en ook hierover zyn besprekingen gaande. Volgende week Donderdagavond om half 8 in St. Servaas zullen do feestelijkheden officieel geopend wor den met de eerste zitting van de Raad. Volgens het programma zal deze avond, waaraan meewerken de Raad van Elf, Scheie Maan, het Kwartet van de Revue, Venrayse Komieken, een grote band, en de Prins, iets buitengewoons, worden. Trouwens, daar staat^ de Feestcom missie, met haar staf van toneelrot- ten, borg voor. Tenslotte nog een dringend beroep om wagens en groepen zo spoedig mogeliik op te geven. Bijdragen voor de Vastenavond krant, als moppen en artikelen worden gaarne ingewacht. Op 9 Januari j 1. werd de vierde Ontwikkelingsavond gehouden. De Voorzitter wenste in zyn openingswoord de aanwezigen een Zalig Nieuwjaar. Voor Venray is ver dere oplossing van het woningpro bleem wel het meest urgent. De woning is het beschermende omhul sel van het gezin; voor een goed ge zin is nodig een goede woning waar het gezin zich los van andere gezin nen moet kunnen ontp'ooien. Zo is het woningprobleem een gezins probleem, is een der grootste, zo niet het grootste probleem van deze tijd. Het gezin is het vormingsinstituut van het individu tot gemeenschaps wezen. Wil het gezin een welvarend be staan leiden dan is ook voldoende gezinshulp gebiedende eis. Spreker wenste daarom op de tweede plaats, dat in 1948 in Venray veel begrip voor de nood in deze, diep besef van de schone echt vrouwelijke taak in het gezin en vooral ryke liefde welke zonder opofferingsgezindheid ondenkbaar is moge bestaan. Tenslotte heeft spreker van vele zyde vernomen, dat betere verzorging van de rijpende jeugd in het algemeen niet meer door het gezin alleen kan worden opgevangen. Wiede jeygd heeft, heeft de toekomst. Op de derde plaats lykt het spreker daarom wel het belangrijkst, dat 1948 meer en betere jeugdzorg moge brengen. De vervulling van deze drie wensen zal de voornaamste zyn tot groei en bloei van het culturele leven in Venray. Het Bestuur van Ontwikke ling en Ontspanning zal proberen dit jaar weer enige vooruitgang op zyn terrein te brengen. Het doet spreker genoegen de aanwezigen te kunnen aankondigen, dat de Arnhemse Orkest Vereniging op Woensdag 28 Januari, op een extra ontwikkelingsavond, een Beethoven-concert in de zaal van Huize Serva-tius zal komen geven. Hy hoopt, dat Venray deze bijzondere culturele gebeurtenis zal blijken te waarderen door te zorgen voor een uitverkochte zaal.* Daana kreeg de Heer Regout het. woord, die in een prettige causerie voor de pauze vertelde van de Sahara en de Soedan; en na de pauze over de zich in alle opzichten snel ont wikkelende Belgische Congo sprak. Na de causerie volgde beide malen de toelichting in de vorm van een prachtige kleurenfilm. De verwach tingen van de zeer talrijke bezoekers zullen zeker niet beschaamd zyn. Het Bestuur van Ontwikkeling en Ontspanning verzoekt ons opname van het volgende Op het Beethoven- concert, dab elders in dit blad is aan gekondigd, zullen de volgende werken worden uitgevoerd 1. Overture Egmont; L. van Beet hoven Vioolconcert: L. van Beethoven- Solist: Simon Kooke, viool (le concert; meester A.O.V.j en na de Pauze 3. 5e Symphonie: L. v. Beethoven. De kaartverkoop is opengesteld sedert 11 Januari. Er zijn nog plaat sen verkrijgbaar. Het Bestuur stelt er prijs op mede te delen, dat het te beginnen Woensdag 21 Januari ook buiten Venray propaganda voor deze culturele gebeurtenis zal maken, indien blijkt, dat nog een noemens waardig aantal plaatsen verkrijgbaar is. Daarom zal men veilig doen zich spoedig van kaarten te voorzien. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst l)ol; toren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Matin- dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visite? moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. BEKENDMAKING. De Voorzitter van het Hoofdstem bureau, aangewezen in artikel 34, tweede lid der Kieswet, brengt ter openbare kennis door nederlegging ter inzage voor eenieder ter Secreta rie -der gemeente, zyn besluit van heden, waarbij de heer G. H. H. Poels, benoemd is verklaard tot lid van de Raad der gemeente Venray, in do vacature, ontstaan door het ontslag nemen van de Heer W. M. Ooster- baan. Venray, 7 Januari 1948. De Voorzitter voornoemd, A. H. M. JANSSEN. V uurwappnwct Het Hoofd van Plaatselijke Politie te Venray vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat de verleende" bijzondere machtigingen tcthet voor handen hebben van een vuurwapen hun geldigheid op 1 Januari 1948 hebben- verloren. Vóór 22 Januari a s. dienen aan vragen van nieuwe machtigingen ter gemeentesecretarie, Afdelir g I, te worden aangevraagd. By na genoemde datum te houden controle zal bij gebleken overtreding onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 14 Januari 1948. Het Hoofd van Plaatselijke Politie, A. H. M. JANSSEN Verbod tappen sterken drank op Maandag 19 Januari a.s A11 erna ns ni ark t) De Burgemeester van Venray her innert aan het bepaalde in artikel 126 der „Algemene Politieverorde ning Venray", waarby het verboden is op Maandag 19 Januari a.s., (Alle- mansmarkt) na een uur des namid dags in localiteiten, waarvoor vérgun ning is verleend tot verkoop van ster ke drank in het klein,, sterke drank te koop aan te bieden, te koopen, te ruilen, af te leveren, to gebruiken of toe te staan, dat aldaar sterkedrank verbruikt wordt. By ovèrtreding zal onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Venray, 12 Januari 1948. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Iueuting tegen Diptlierie. 'Algemeen bekend is het, dat nog jaarlyks een groot aanlal kinderen sterft aan de zo gevreesde diphterie, waarvan het sterftecijfer kan worden gesteldoop 8 van de 100 gevallen. Toch is het mogelijk ook deze kinderziekte vrywel volkomen te verdringen, door het laten inenten der kinderen. Welke goede resultaten hiermede behaald worden, is wel gebleken uit de mededeling, welke onlangs op een lezing door de*kinderarls dr. Koenen, word gedaan, dat in Amerika, dank zy de inentingen diphterie vrijwel onbekend was geworden. Ook in Venray wordt t.hans weder om een aanvang gemaakt met het inenten der kinderen, tot en mét de schoolplichtige leeftijd, tegen diph terie. Komende week wordteen aanvang gemaakt met de schooljeugd in Ven ray kom, terwijl daarna regelmatig de scholen op de kerkdorpen worden afgewerkt en ook de nog niet school gaande kinderen een beurt krygen. De ouders wordt reeds thans aan geraden hun kinderen van deze kos teloze inenting gebruik te doen ma ken. Aangezien een deel der kinderen voor enkele jaren terug reeds werd ingeënt en dan*'waarschijnlijk slechts éénmaal behoeft te worden ingespo ten, moeten de kinderen v dat op school kunnen zeggen, wanneer dit' wordt gevraagd. De ouders doen dus goed hun kin deren een briefje mede te geven naar do school, waarin staat of zij al dan niet reeds 3 maal tegen diph terie zyn ingespoten. Woonruimte aangelegenheden. Burgemeester en Wethouders van Venray wijzen er hierby nadrukke lijk op, dat: 1. vanaf heden alle kwesties om trent huisvestingsaangelegenheden UITSLUITEND kunnen worden in behandeling genomen indien de klachten of wensen, hetzy schriftelijk ter kennis van hun college worden gebracht, dan wel mondeling worden ingediend by de betreffende ambte naar op de daarvoor aangegeven tijd stippen (kantoor Vleeskeuringsdienst) WOENSDAGS en DONDERDAGS van vier tot vyf uur nm. 2. dat klachten en wensen als bovenbedoeld, welke^ mondeling of schriftelijk tot een dSr leden van de adviescommissie wordengericht ZONDER ENIGE UITZONDERING door de commissie of het college van Burgemeester en Wethouders NIET in behandeling worden genomen. Burgemeester en Wethouders doen op allen een dringend beroep, om aan het vorenstaande streng de hand te houden. Alléén daardoor wordt een vlotte afwerking verzekerd en de taak der commissieleden niet nodeloos ver zwaard. Het bezoeken aan huis of het las tig vallen buitenshuis van de com missieleden of vari de ambtenaren der gemeente kan en moet dus voor-, taan achterwege blijven. GEVONDEN Zwart gebreide' bivakmuts, beursje, inhoudende rozenkrans en enig geld, centuur, wollen want, Geruite sjaal, Kazerne Langstraat; blauwe kinder muts, blauwe herenwant, Sanders Langstraat 8; zwart kruis met koperen crucifix, Oymans Langeweg 1; bruin lederen portemonnaie met inhoud, Timmmermans Henseniusplein 1; nummerplaat P 28915, Flinsenberg Merselo M 6: rozenkrans, Jacobs Lang straat 20; tabakskaart, Clepbas Over- loonseweg 15; Levensmiddelenkaart, J. Voesten Grotestraat 10; kinderbril, W. Imming Langeweg 28; kinder- portemonnaie, G. Seuren Oude Oostr. weg 20; portemonnaie met inhoud. A. Verstegen Beekweg 16; stalen duimstok, J. Kusters Schoolstraat 20; dubbeltjes armband, J. Voerman?, Kruisstraat 8; 1 paar witte gebreide wanten, J. Janssen Overloonsewegl2; enkele vleesbonnen, Voermans Lange weg 20; padvindersriem, H. Jacobs Draalstrnat 28; bivakmuts, M. v. d, Berken Merseloseweg N.W. 4. Vraag en aanbod Arbeidsbureau Venray AANBOD: een bakker, een kan toorbediende, werkmeisjes voor hele en halve dagen, vr. kantoorbediende, dienstboden. VRAAG: winkelmeisje voor halve dagen, typiste circa 17 jaren. ANTONIUS-NOVEEN in de Paterskerk. Beste Antonius,'goede heilige man, Uw beeld staat 'in duizend kerken. In tienduizend kerkboeken ligt een plaatje van U. Daar staat p op af gebeeld in een bruine py. In Uw hand hebt U een lelietak 'en 't Kind Jezus draagt U op Uw arm. Vrien delijk kykt U naar alle mensen. Kinderen, die wat verloren hebben bidden onder het zoeken door: Heilige Antonius, goede vriend, geef, dat ik myn kerkboek vind, m'n rozenkrans, m'n zakmes, de sleutel, het dubbeltje, dat ik verloren heb, toen ik voor moeder boodschappen moest doen. En ze krygen hun spullen terug, allemaal. Op plekjes, waar ze tien keer gezocht hebben, ineens, pats, daar ligt het. Vaders komen en moeders, om hun huishouden, om een ziek kind, om vrede in huis, om de terugkeer van 'n zoon of dochter: Met de meest moeilijke gevallen en zaken komen ze naar U toe en H luistert, U kent ze allemaal, hoe ze ook'heten. Jan en Piet en Mien en Stien. 'U gooit geen enkele naam door elkaar. Met al de vragen en verlangens van die tobbende, zoekende en vra gende mensen gaat U als met ,een zwaar pak naar O. L. Pleer en.... U krijgt het allemaal voor elkaar. U bent nu echt een heilige voor ieder een, voor het hele volk. Volksheilige, St. Antonius 27 Januari om half acht beginnen we de grote noveen totU. We zyn er. We komen bidden, vragen en leren by U. Wy willen weten en luisteren wat U in deze tyd „als een Tijdge noot" ons te zeggen hebt. Als een kenner van ons leven. Als een weg wijzer in ons leven. Als de helper in ons leven. Duizend plaatsen hebt U. Wy bespreken. U rekent op ons. Wy rekenen op U. Wy leveren onze in tenties in by Broeder Portier. H. Priesterwijding. Op Zondag 7 Maart a.s. hoopt de Eerw. Frater 'Beda Lemraens O.F.M. uit Oostrum, uit de handen van Mgr. Dr. G. Lemmens, by de E.E. P.P. Minderbroeders te Weeït de H. Pries terwijding te ontvangen. Op Zondag 28 Maart (le Paasdag) hoopt Z.Eerw. in de Parochiekerk te Oostrum zyn eerste plechtige H. Mis op te dragen. De Helmondse Zangertjes lvomen naar Venray. De bekende Helmondse Zangertjes, welke men bijna iedere week via de K.R..O. kan beluisteren, komen binnen enkele weken naar Venray. Alhier zullen zy een uitvoering geven ten bate van de Venrayse Ge zinshulp. Ongeluk. Op het Veulen viel v. K. by zyn- werkzaamheden op een ploegschaar, waardoor hij ernstig aan het been werd gewond. Hij moest naar het ziekenhuis worden /vervoerd. RESTITUTIE PRIJSVERHO, GING HUISBRANDSTOFFEN TE VENRAY.. Tegen inlevering van bon 78 Bv en bon 81 Bv brandstoffen, kan ten Post kantore te Venray worden Uitbetaald f 2.40 resp. f 1.60. De uitbetaling zal geschieden vol gens onderstaand schema in de week van 19 Jan. t.m. 24 Jan. a.s. Het kantoor zal voor de uitbetaling zyn opengesteld: Maandag tot en met Vrijdag van 8.30—12.30 en 2—3 uur. Zaterdag van 8.30—1 uur. Voor de inwoners van Venray ten postkantore Venray. 19 Jan. beginlett familienamen A-D 20 Jan. E—H 21 Jan. I—L 22 Jan. M-P 23 Jan. Q-V 24 Jan. W—Z Voor de inwoners van Broekhuizen- vorst, Oirlo, Oostrum, Tienray: Meer- lo, Merselo, Wanssum en Ysselsteyn geldt het onderstaande schema. De gelden kunnen op de aldaar gevestigde postinrichting afgehaald worden 19 Jan. letters A t.m. Ba 20 Jan. Be t.m BI 21 Jan. Bo tm. Bre 22 Jan. Bri t.m. Co 23 Jan. Cr t.m. Dri 26 Jan. Dro t.m. Fa- 27 Jan. Fe t.m. Go 28 Jan. Gr t.m. Ha 4 Febr, He t-m. Ho 5 Febr. Hu tm. Ka 6 Febr. Ke t.m. Ko 9 Febr. Kr t.m. Le 10 Febr. Li t.m. Me 11 Febr. Mi-t.m. No 12 Febr. Nu t.m. PI 13 Febr. Po t.m. Rod 16 Febr. Roe t.m. Scha 17 Febr. Sche t.m. SI 18 Febr. Sm t.m. Sto 19 Febr. Str tm Ty 20 Febr. U t.m. Vir 23' Febr. Vis t.m. War .24 Febr. Was t.m. Woe 25 Febr. Wof t.m. Z Opmerking: Alléén uitgeknipte bon nen worden aangenomen. Bewaar deze datums "DE DIRECTEUR van het Post- en Telegraafkantoor te Venray. BEVORDERD. Onze plaatsgenoot, de Heer L. Nie- mey'er, Dienstgeleider alhier, word bevorderd tot hoofdassistent tit. met standplaats Venray. WAARSCHUWING. De laatste tijd worden de bladen advertenties verstrekt van zg. Hoen derparken uit Utrecht, Gelderland en Zuid-Holland. In deze advertenties worden vele rassen hoenders en ook eenden te koop aangeboden. In plaats van prima kwaliteitsdieren, blyken dit afgedankte jonge hennen te zyn. Er zyn vele slachtoffers gemaakt, die, aangelokt door de mooi klinkende advertenties, zich tot kopen hebben laten verleiden. Afgezien van het feit, dat men minderwaai dige hennen heeft gekocht, is het ook voorgekomen, dat van een pluimveehouder de goede dieren door deze- afgedankte, vaak zieke, heiden zyn besmet. De Rijksvoorlichtingsdienst voor Pluimveeteelt waarschuwt daarom niet van onbekende adressen te ko pen, alvorens bij deze dienst inlich- iingen te hebben ingewonnen. Diploma Kappersgezel De Heren W. Imming, Th. Svvag- hoven, J. Rongen en M. Creemers alhier slaagden op 8 Jan. te Amster dam voor het Diploma Gezel Heren vak Kappers. VENRAY VOORUIT. De Federatie van het Limburgse Vreemdelingenverkeer heeft het voor nemen gemaakt om dit jaar een grootscheepse reclame-actie op touw te zotten vooï Limburg. Zo organiseert zij een reizende tentoonstelling, die in Amsterdam zal beginnen, na opening van de Commissaris der Koningin in Lim burg, Mr. F. Houben, aldaar. Vervolgens zal deze heel Neder land doortrekken en' zo de mensen Limburg laten zien als boerenland, industrieland en als recreatielaiid met zijn overvloed aan natuurschoon voor de vacanties. Diverse plaatsen uit Limburg wer ken hieraan mede en zo ook Venray dat met een keurig ingerichte stand, de aandacht op Venray zal trekken. De Schoonheidscommissie van Ven ray Vooruit, die voor de uitvoering van deze stand verantwoordelijk is, heeft kosten noch moeiten gespaard. In verschillende foto's, o.a. van de bekende fotograaf Martien Coppens uit Eindhoven, worden Venrays na tuurschoon en kunstschatten op zeer magnifieke wijze naar voren gebracht en duidelijke kaarten geven een beeld van de mogelykheid van indus trievestiging. Het zou voor vele Venrayers wel eens goed zyn, om ook deze stand te kunnen bezichtigen, misschien dat hun zwartgallige kijk op Venray in geheel aanmerkelijk zou verbeteren. Maar ook de anderen kunnen hier nog wat leren Mogelijk vindt Venray Vooruit nog een manier om deze stand, voor zy haar propagandatoeht begint, ook hier te laten bezichtigen. Wij wensen de stand veel succes toe op haar omzwervingen. Terug uit Indonesië. Vorige week zyn twee van onze Venrayse jongens na beëindiging van hun diensttijd uit Indonesië terug gekeerd in Venray. De buurt, vooral die op de Kruis straat, was druk in de weer geweest en zorgde voor een hartelijk wel kom, toen deze jongens uit de bus stapten, die hen van de boot naar huis bracht. Het was jammer, dat het alleen by de buurt en wat belangstellenden bleef. Van een officiële ontvangst als in' Venlo en andere plaatsen op het gemeentehuis was niets te bespeuren terwijl ook by de thuiskomst geen afgevaardigden van het gemeentebe stuur of Thuisfront aanwezig was, die hen namens Venray dankten voor wat zy, als besten van ons volk, ge presteerd hebben. Wat er ook van zy, de thuiskomst, was er niet minder Hartelijk om, al bleef zy beperkt tot een kleine kring en het is de jongens zeer meegeval len. Zij zullen nu van hun verdiende rust kunnen genieten. - Feest der H. Familie In de parochie St Petrus-Banden was feest. De bloeiende afdeling van de H. Familie, welke thans voor het eerst na de bevrijding haar jubilaris sen kon gaan huldigen, was in feest stemming geraakt. Ruim 50 jubila rissen, zilveren, gouden en diamanten kregen Zondag j.l. het ereteken van trouw lid der afdeling op de borst gespeld door de Hoogeerw. Heer Deken Berden. Vrijdagavond werd dit feest ge opend met een Triduum, dat werd gegeven door bekende kanselredenaar en Venrayse Priesterzoon, Dr. W. Voesten. De Zondagmorgen werd reeds vroeg ingezet. Om 7 uur had een plechtige H. Mis plaats uit dankbaarheid, waar in allé leden tot de H. Tafel nader den. In de namiddag had in de kapel van St Jozef de huldiging plaats. Deken Berden, die de jubilarissen van harte feliciteerde, spoorde allen aan, op de eretekens trots te zyn en het waardig te dragen. Hy spoorde de leden en hen die deze middag hun opdracht deden aan, trouwe leden te blij ven- Verder bracht de Hoogeerw. Heer Deken dank aan Pater Dr. Voesten, kapelaan Heezen als oud-directeur en feliciteerde kapelaan van Leipzig met zo'n bloeiende H. Famile. Na afloop van de plechtigheid werd aan de afwezige jubilarissen, welke door ziekte verhinderd waren, het onderscheidingsteken thuis bezorgd, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Al moge dit feest ogenschijnlijk voor vele inwoners ongemerkt voor bij zijn gegaan en al staan nog vele aan de kant, vanaf deze plaats onze jubilarissen van harte proficiat Onze leuze voor dit jaar is: Werkt en bidt, iedereen winne een lid. Tot slot laten wy hier volgen de ly'st van diamanten, gouden en zil veren jubilarissen: Diamanten Jubilarissen: J. Vermeulen (kosler); P. M. Gerrits Math. Verstraelen; G. Vullings; G.v d. Crommenacker; N. Min en P. Gou- mans. Gouden Jubilarissen: Hub. Spee, H. Odenhoven; Arn. Janssen; J. Gos- sens; Fr. Vollebergh; Fr. v.d. Weyst; P. Vollebergh; H. Voermans en Chr. Goumans. Zilveren Jubilarissen: P. Kusters; B. Kruysen; J. Muis; P. Custers; L'. S. Noyen; G. J. Peeters; J. Willems. H. Thujjls; M. Goumans; H. Goumans; J. Jenniskens; J. Rongen; C. Vink; L. Tiuyen; Th. Verstraelen; M. Verstrae len; Sanders; A. van Ham; A. Thielen; M. Revis; J. Thomassen; H. de Mul der; M. Ewals; Jac. Peeters; P. G. Geurts; Chr. Janssen; H. Dommeck; W. Broers; IC. Jacobs; J. H. de Jong; M. Laurensse; H. Bexkens en P. Coopmans; De Secretaris. S.V.V:-OMROEP. Morgen Tenrtfy—Sereuum. Het is wel niet zoals twee jaren geleden, dat deze ontmoeting een be slissing moet brengen in het kam pioenschap, het is in elk geval een feit, dat deze wedstryd toch een spannend karakter zal dragen Er staat voor beide elftallen veel op 't spel 1 Sevenum moet winnen, wil zij haar kans behouden. Venray moet winnen, wil zij niet by de allerlaatsten komen te bengelen. Venray—Sevenum Een ontmoeting, die in de loop van enkele jaren een derby-achtige klank heeft gekregen. En ondanks het overwicht op pa pier van Sevenum, is deze wedstryd nog niet door hen gewonnen. Want S.V.V.-ersHerinnert ge U de nederlaag enkele wekan geleden nog Weten we nog wat we na die wedstrijd beloofd hebben Eu behalve die nederlaag is er nóg een stimulans, die ons om een re vanche doet popelen. Ook dat zullen jullie niet vergeten hebben. Welaan, Zondag hebban jullie DE kans. Grypt ze aan met aan met alle sportieve wil en energie, die er in jullie is. Toon Venray nu eens, dat S.V.V toch niet zo'n „prutsers" zyn, als er gemompeld wordt. Denk niet meer aan de wedstryd van verleden week, want het rood zou dan weer op de kaken komen staan van schaamte. Nee, denk aan de komende wed strijd en (Jan MOET er een rode kleur verschijnen. Maar dan van ongeduld en puur enthousiasme. Dat het kan, hebben we in Sevenum gezieD. Met diezelfde wil en datzelfde tempo als toén, hebben jullie een serieuze kans. Vooral tempo I Laat Sevenum niet aan de ba! komen! De achterhoede ruimt stevig op De middenlinie plaatst de bal De voorhoede schiet Dan hebben jullie een kans I Een goede kans Als blijvende optimisten hopen wy daar op En als goed supporter staan wy Zondag dan weer hoopvol langs de lyn. En met ons dit maal weer ge heel voetbal, liefhebbend Venray Dat zy jullie steun in deze zware opgave Jeugdvoetbal Eenige weken zyn wy absent ge weest, doch nu hopen wy weer regel matig op onze post te zyn. Eerst wens ik U allen nog een Zalig Nieuw jaar. Dat het pas begonnen jaar U moge brengen veel voetbalvreugde en zo mogelijk een kampioenschap. Het A-elftaUkomt Zondag, na een rust van vier weken, weer eens voor de dag. Het zal nog wel zyn tegen hun gevaarlijkste concurrent Sevenum Bij deze ontmoeting zalvermoedelyk de beslissing vallen, wie kampioen wordt. Venray heeft één verliespunt en Sevenum twéé. De uitwedstrijd in Sevenum was een 2-2 gelyk spel. Op eigen terrein zou dat een overwinnyig moeten zyn. Zulks kan, indien U van het begin tot het einde er een tempo in zet- wat Sevenum te machtig zal zyn. Laat U in geen geval overspelen, zoals in Sevenum het geval was, toen was Ijet na 20 min. spelen 2—0 voor Sevenum. Indien deze wedstrijd gewennen wordt is - het kampioen schap bijna zeker voor Venray. Sportliefhebbers worden aangeraden eens naar deze wedstryd te komen kijken. Aanvang 1 uur.' Zy zullen plezier hebben in het goede en enthousiaste voetballen wat de jeugd laat zien. Langs de lyn zullen wij meeleven en proberen door onze aan moedigingen U te steunen in deze zware strijd. Succes jongens I

Peel en Maas | 1948 | | pagina 2