Gemeenteraad Venray Rode Kruisweek, 9-16 Jan. CL LIMBURGS THUISFRONT. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN •De Ridd, et met de kaats £hc>Ay Vastenavond 1948 Zaterdag 10 Januari 19-48 No. 2 Negen en Zestigste Jaargang Druk on Uitgave Firma van don Munekhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat '28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnementsprijs per kwartaal: vcor Venray fl 1.C0 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbct. Oprichting van een Afdeling van het Nederl. Rode Kruis te VENRAY. De Commissie „Hygiëne" van de Vereniging „Venray Vooruit" samen gesteld als volgt: Ere-Voorzitter Th. Peters, Lid van üed. Staten; Voor zitter Dr. F. J. M. Schmidt, Secreta resse Mej. W. Winters, Penningm. P. van Opbergen Jzn., Leden: Dr. A. Hillebrand, E. .Barteis, Zr. Tneelen, terwijl als contactlid van het Groene Kruis hieraan is toegevoegd L. Lau- rensse, heeft het initiatie! genomen tot oprichting van een afdeling van het Nederlandse llode Kruis. Voor Venray en omgeving moge dat besluit worden toegejuicht. Wij hebben immers ervaren, wat of het Rode. Kruis voor het volk en bijzon der voor Venray heeft gedaan. Bovendien verdient deze vereniging aller medewerking, omdat het Rode Kruis niet alleen in oorlog, maar ook in vredestijd steeds paraat is om hulp te bieden aan den lijdenden evenmens. Het werkprogram van het Rode Kruis is veelomvattend, maar de naastenliefde staat bij deze vereni ging op de eerste plaats. Sedert de bevrijding verdeelde het Rode Kruis alléén in Limburg ruim 3.000.00U kg. levensmiddelen. De zie kenhuizen werden voorzien van ver- bandstoffen en medicamenten. De Hulpactie Rode Kruis deelde hon derdduizenden stuks kleding uit. Alle kosten van transport, admini stratie enz. hieraan verbonden, nam liet Rode Kruis voor haar rekening en deze kosten liepen in de honderd duizenden guldens, Deze vereniging kan veel'doen, omdat in nagenoeg alle landen van de wereld het Rode Kruis actief werkzaam is. Een plaatselijke afdeling werkt direct mede aan de Bloedtransfusie dienst. Wij allen beseffen niet genoeg, wat of het zeggen wil, eensteivende te redden van den dood, door het afstaan van bloed. De Bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis, staat over de gehele wereld bekend als de m 3est perfecte organisatie op dit gebied. De leiding van deze dienst heeft wel willend op zich genomen Dr. Hille brand. Verder is het Rode Kruis werkzaam op het gebied 'van eerste hulp by ongelukken. De vorming' van colon nes met flinke jonge mannen en meisjes, die' voelen voor het Rode Kruiswerk enz. Ambulance-diensten, ziekenvervoer, hulpposten langs de wegen, hospitaalschepen, Röntgen- auto (komt ook naar Venray). repa triëring enz. enz. Dat ook het Rode Kruiswerk by onze hoogste Kerkelijke Autoriteiten warme waardering ondervindt, moge blijken uit hetgeen onze Aartsbis schop van Utrecht schrijft in het Jubileumnummer van het Ned. Rode Kruis van Juli 1947. De Kardinaal schrijft daariij: „Ouder de talrijke verenigingen en genootschappen, opgebloeid op onze vaderlandse bodem, waarin zovelen, edelmoedig van hart, zich verbonden de medemens in zijn noden bij te staan, neemt 't Nederlandse Rode Kruis een voor name ereplaats in. De naam is een symbool: ons Nederland, zo gering van opper vlak, heeft in het verleden he roïsche daden gesteld, die de eer bied en de bewondering van vreemden hebben afgedwongen. De last van het Kruis, symbool van liet lyden, door zo talryKen op de moeilijke levènsweg getorst, werd door Nederland meegedra gen tot verlichting van 't lijden. En is niet het Rood de symbo lische kleur van de zich opoffe rende liefde Dat Nederlandse Rode Kruis her denkt zijij 80 jarig bestaan, een tydperk in onze vaderlandse'his toïie welbekend, doch hier beleefd en gedragen door de liefde tot de naaste. Waar anderen in hun verblind heid en haat bloedige wonden sloegen, werd door het Rode Kruis de balsem der liefde daarin gegoten. Als ons volk of een deel daarvan bij epidemie of andere rampen en tegenspoeden om hulp smeekte, snelde liet Rode Kruis toe ter redding. De hoofsten tot de kleinsten onder ons zetten zich als om strijd in voor die arbeid, dan wel tastten diep in de beurs. Ware al die arbeid in dat tydsbesiek verricht ten zegen van de mensheid, uit te drukken in een beeld, dan zouden we kunnen gewagen van een oceaan van liefde oveUde noodlijdenden uitgestort. Wy voelen dan ook vreugde in ons hart om al die arbeid en dankbaarheid jegens God, Die in zovelen Jiefde wekte tot die arbeid. De blijvende zegen van de Aller hoogste zij op hen en hun ver heven werk tot in lengte van dagen. De Aartsbisschop van Utrecht, w.g. t Joh- Kard. de Jong. Bovenstaande spreekt voor zichzélf. Wie naastenliefde beoefend, is een goed mens. Welnu, in Yenray wonen zeer veel goede mensen. Mogen zij allen deze Vereniging*sterk maken door hun lidmaatschap. De minimum contributie is slechts f 1.— per jaar of 2 cent per week. Jonge mannen en meisjes boven 18 jaar geeft U op voor Rode Kruis man of helpster, opdat spoedig kan begonnen worden met de opleiding. Het Ned. Bode Kruis afd. Venray moet groot worden-, de colonne van mannen' en helpsters sterk en paraat, dan kan Venray werk'ën voor de lydende mensheid waar nodig. O. Op Dinsdag 30 December kwam de Raad van de gemeente Venray voor de laatste maal in 1947 byeen, om I nog enkele stukken te behandelen, die noodzakelyk voor 1 Januari '48 j d6 voorzittershamer moesten zyn ge- Na opening met gebed door den Voorzitter, bleek, dat de Heren H. Janssen, Camps, Oosterbaan en Het- tema verhinderd waren. De ingekomen stukken: 1. Schryven van de Bedrijfsgroep Hotel-CaTé-Restaurant, Pension- en aanverwante bedrijven over de ver hoging van de Vermakelijkheidsbe lasting en 2. Schryven van de Voorzitter van het Hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de Ge meenteraden, houdende mededeling van het benoemd verklaren van de heer M. J. Mers tot lid van de raad, werden voor kennisgeving aangeno men. Woni ngruimtewet De hoofdschotel van deze korte vergadering was ongetwijfeld wel de vaststelling van Regelen als bedoeld in artikel 4, le lid van de Woning- ruimtewet 1947, waarin bepaald wordt dat het verboden is een woongelegen heid in gebruik of mede-gebruik te nemen of te geven, tenzij door Bur gemeester en Wethouders voor het in gebruiknemen schriftelijke vergun ning is verleend aan diegene, die de woongelegenheid wenst te betrekken. B. en W. wenst hier een uitzonde ring te maken voor hotels,, zieken huizen, krankzinnigengestichten en pensions, voor zover deze door B. en W. als zodanig zijn erkend. De heer VAN HA AREN wou de pensions geheel geschrapt zien, daar dit tot allerlei „smoesjes" aanleiding geeft om aan de woningruimteveror- dening te ontkomen. Do heer FR. JANSSEN w?ts ervoor om dit zeker te handhaven en zelfs nog uit te breiden, daar verschillende vreemde arbeiders b.v. enkel buiten de kampen willen wonen. Dit zou dan in de toekomst niet meer mogelijk zyn, waardoor misschien arbeiders wegbleven. De VOORZITTER stelde beide heren gerust door te vertellen, dat B. en W. by de erkenning van zo'n pension degelijk rekening zal houden met het een zowel als het andere. De raad had ook nog zoveel ver trouwen in B. en W., dat" zij hun verlof gav-en om niet voor elke aan vraag om te kunnen wonen in Venray naar de Woning-commissie te gaan om advies, maar zelf in deze te be slissen. Voor het overige had de heer VAN HAAREN nog enkele technische opmerkingen en moeilijkheden die na enig beraad allen werden opgelost. Dan werd dit voorstel zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Koffie a.u.b^ Het volgende voorstel van B. en W. had het niet zo gemakkelijk. Dit hield namelijk in de leden van 'de Woningcommissie een presentiegeld te verlenen van f 2.50 per persoon en per vergadering. De heer VAN BOVEN opende de rij sprekers en noemde het een teer onderwerp. Hy waardeerde het werk van deze commissie ten zeerste, temeer daar het een zeer ondankbare taak was en de leden dikwijls zeer veel becritiseerd en beroddelt werden, maar ons is tot in den treure voor gehouden en met recht, dat wij zeer, zeer arm zijn en een zeer voorzichtise schatting toont aan, dat dit de ge meente minstens f 1000.— per jaar gaat kosten. Daarenboven zijn er nog verschillende andere raadscommissies, die wel niet zo'n ondankbare taak hebben en zo'n grote, maar toch ook om veigoeding zouden kunnen komen. De leden van deze commissie hebben dit werk op zich genomen in het belang van de gemeenschap, gratis, nu moet dit werk niet betaald worden, anders heeft men daarover ook weer wat te zeggen. De VOORZITTER wees er op, dat dit voorstel niet kwam van de com missieleden maar van Ged. Staten, dus over het gehele land geldt. De .smaad, de hoon en het geroddel kan toch niet betaald worden en hoewol er vergaderd wordt in de avonduren lijdt het particulier werk er toch onder. Z.i. is déze vergoedirlg billijk en ook de Regering is deze mening toegedaan daar zy' ook noodlijdende gemeenten toestemming geeft, dit be drag daarvoor te besteden, welke toe stemming zy zeker niet voor andere commissies geeft, die trouwens ook een heel andere taak hebben. De heer VAN BOVEN bleef van mening, dat zulk soort werk vóór de gemeenschap best zonder vergoe ding kan. Dë heer VERMEULEN, zelf did van dez'e 'commtssie, vond het ook niet juist. Do.or deze vergoeding worden do leden zo'n soort ambtenaar en daar voelde spreker zeer weinig voor. Hij stolde voor de secretaris van deze commissie f 2.50 per vergadering te geven. De heer ODENHOVEN was ook iri B. en W. huiverig geweest voor dit vooistel, maar meende, dat het toch billijk was, dat een kop koftio en een sigaar gepresenteerd werden of deze vergoeding. De heer FR. JANSSEN wou dit geen vergoeding noemen, hoogstens een gratificatie. Volgens deze spreker ging het ook de gemeonte te veel kosten. De hoer VAN BOVEN had het voorstel van de heer Vermeulen, om de secretaris deze gratificatie te ver lenen, met genoegen gehoord. Hij wilde gaarne dit voorstel steunen. De VOORZITTER waarschuwde dat dit weer een precedent schépt voor andere ambtenaren, die sécrettiris zyn by andere commissies. Bovendien is dit verboden volgens de nieuwe sa'arisregeling. De heer RKINTJES was er voor, de commissie een som ineens te geven, die er dan zelf mee kon doen wat ze wou. De heer fUBBEN had zo links en rechts de meningen eens gehoord en stelde voor dit voorstel terug te nemen. De heer WINTELS besprak nog eens het moeizame werk van de woningcommissie, die ei it al twee jaar gratis, tot soms 3 x per week, gedaan heeft voor het algemeen be lang en hy was er van overtuigd, dat geen enkel lid een vergoeding ver wacht heeft en dat dit voorstel, indieh tevoren overleg was gepleegd met de commissie, door deze unaniem'zou zijn afgekeurd. De commissie heeft slechts een verzoek en dat is, dat er op die vergaderingen, die gewoonlijk op het Gemeentehuis of Onder de Boog plaats hebben een kop koffie kan geschonken worden, en dan is alles dik in orde. De heer CREMERS was dezelfde mening toegedaan, ook al omdat de wonden, die door het geroddel en gekanker geslagen worden, toch niet met een rijksdaalder geheeld worden. De VOORZITTER nam dan hot voorstel teryg. Aangezien er nog wat voor een geheime vergadering was, verdween uw verslaggever om terug te komen na heropening bij de RONDVRAAG. Hier was enkel de heer FR. JANS SEN, die nog eens belangstellend informeerde naar de gevraagde distri butiebarak. VOORZITTER móest hem teleur stellen daar hier niets van komen zou, maar spreker meende, dat de plannen voor een jeugdhuis in een vergevorderd stadium gekomen waren Afwachten dus. De VOORZITTER sloot dan deze vergadering met de beste wensen voor de raadsleden, bun familie en de inwoners voor het komende'jaar en gaf' aan wat er in 't jaar 1947 zoal is gedaan. (Men zie daarvoor ons blad van l-l-'48 In eer. van haar mooie en tere Christuslegenden verhaalt ons de Zweedse schrijfster Sèlma Lagerlöf van een ridder, die een groot zondaar Was geweest. Hij had geleefd zonder God ot gebod, zonder wet of rem en had zich aan alle denkbare misdaden ongerechtigheden overgegeven-. Maar ook voor hem- sloeg het uur van de bekering. Deemoedig knielde hij neer aan de voeten van den priester en beleed hem al zijn hemeltergende zonden. In die tijd spotte men er niet mee, als men ging biechten, want de penitentie was verre-van mals. - De middeleeuwen waren de mening toegedaan, dat, waar de zonde groot \Yas, de boete ook navenant moest zijn. Onze bekeerde ridder, die van ra- •bauwige schuinsmarcheerder niet in een handomdraai een vrome hard loper in de renbaan van O.L. Heer was geworden, moest tot boete voor zyn zonde een pelgrimstocht onder nemen naar het H. Land. Daar aan gekomen moest hij een kaars ont steken aan een van de zilveren lampen, die dag en nacht in de H. Grafkerk van Jeruzalem branden en deze kaars moest hy, zonder ze ooit te laten uitdoven, mee naar huis dragen om za brandend neer te zetten op het Maria-altaar in de domkerk. De heenreis was wel geen sportieve wandeltocht, maar was toch door te komen. De zonde brandde heet op zyn gelaat, de regen striemde hem in het gezicht, rovers hadden het gemunt op zyn armzalige knapzak niet altijd stond de veerman aan zyn kant, als hij een rivier moest over steken. Hoe dichter hij het H. Land naderde, des te groter werden de gevaren, want de christenhonden stonden by de Turken in geen goede geur. Tenslotte bereikte hy het doel van zijn reis. In de grafkerk kr.ielde hij neer, stil en kiein. Tranen stroomden over zijn verweerde wangen, nu hij het eerste deel van zijn boete vol bracht had. Veel tyd echter gunde hy zicli^niet. Hij kocht een grote, dikke, kaars, zoals de pelgrims vóór de ooi;Iog meenamen naar Kevelaar of Roermond, ontstak ze aan het H. Graf en aanvaardde vol vertrou wen de terugreis. De torugtocht werd voor hem een mysterie van loutering en zuivering, een kruisweg van geduld en zelfbe heersing. Met de brandende kaars in zijn hand kon hij slechts korte dag- marschen maken. Behoedzaam schreed hy voort langs de stenen en oneffen heden jran de weg, want als hij uit gleed, 'zou de kaars doormidden bre ken of althans uitdoven. Als de wind opstak, moest hij de kleine vlam met zyn hand beschutten, precies zoals God ons allen met Zijn hand be schermt. Als het regende, moest by nog veel meer op zijn hoede zyn, dat de docht niet nat werd Kwam hy in een stad, dan kon hij niet naar links of rechts kijken, maar moest onafgobroken op zyn kaars letten. Wanneer iemand hem voor de voeten liep, hem een scheldwoord of een steen nawierp of hem tot mikpunt van zijn spotternijen uitkoos, kon hij niet op wraak zinnen. Zelfs mocht hy zijn innerlijke rust niet verliezen,, want dan zou hij meteen zijn kaars vergeten en dat zou op het eigen ogenblik fataal zijn geworden. Zo wandelde hy langs de wegen der mensen alsof er geen mensen waren, het oog gericht op de kaars en het hart in de kerk Vaar hy ze ontstoken had. Al het menselijke, al het aardse viel van hem af en er bleef niets over dan een zeer zuivere en innig liefhebbende ziel. Toen hij op een schone morgen in de lento zijn geboortestad nader-de, begon in de klare blauwe lucht de klokken van alle kerken te luiden; het gelovige volk stroomde de straat op en vergezeldé hem in triomf naar het Maria altaar; De verdoolde ridder was op zyn lange tocht een authen tieke heilige gewerden. Zou deze dolende ridder niet Cas par, Melchior of Balthassar hebben kunnen lietéh naar een van zijn stam vaders uit de gryze oudheid, d*e heilige Driekoningen, die op hun maandenlange tocht door de woestijn telkens opzagen naar de ster boven hun hoofd, ais hun de moed in de sandalon zonk, de luchtspiegelingen hen uit het goede spoor brachten, er geen enkele stad opdook aan de verre einder, of de kamelen niet verder konden van vermoeidheid Maar de ster bleef roepen en trekken, tot ze eindelijk neerknielden voor het Kind van hun verwachting en hun geloof. Maar ook wy, die Jan, Piet of Klaas boten, zijn de naaste verwanten van deze ridder met de kaars. Wij dragen in ons hart de brandende lamp van Gods genade, die ontstoken werd in de doopkapel eri die wy heel ons loven moe-en .beschouwen als onze grootste schat. Alleen als wij voort durend en zonder onderbreking op deze lamp -letten, als wy alles ver mijden wat haar licht kan doven of haar schijnsel kan verzwakken,zullen wy ze eens brandend over kunnen geven in de handen van Gpd. Dan zullen wij even authentieke heiligen zyn als de ridder met do kaars. P. H. RONGEN O.C.R. De voorbereidingen zijn in 'vollen gang en als we ons niet vergissen zit er vaart in. In de laatste vergadering zijn de statuten en het huishoudelijk reglement vastgesteld, zodat we nu dus voor het eerst een vastenavond vereniging hebben, die volgens de letter van de wet fungeert. Hot voornaamste van dit nieuwe reglement is wel, dat de vereniging bestaat uit ten hoogste 33 werkende leden en een onbeperkt aantal hono raire leden, welke laatste minstens f 10 contributie per jaar betalen. Ook de commissies, die de diverse onderdelen van de vastenavond zullen behartigen, zyn reeds druk aan het werk. Zo is de feestcommissie reeds in de weer om de eerste zitting vau de Raad van Elf, op Donderdag 22 Januari tot eengrootsen voor Venray ongekend evenement te maken. Verschillende vastenavondliedjes en voordrachten zyn reeds binnnen, maar de commissie vertrouwt, dat allen Het wordt zo langzamerhand weer eens tijd," dat het Comité Lim burgs'Thuisfront wat van zich laat horen. Het is lang geleden, dat wy de aandacht van de geachte lezers van „Peel en Maas" hebben gevraagd,maar nu we het doen, doen we het ook goed. Hqt is ons verscheidene malen gebleken, dat wij nog lang niet alle adressen va,n de Vonrayse jongens, die in Indië zijn, in ons bezit hebben. Hiermede bedoelen we jongens uit de parochie van St.jJPetrus Banden. Van de jongens wier adressen in ons bezit zyn. geven wy hieronder een overzicht. Wanneer Uw zoon of man niet op deze lyst voorkomt, weest U verstandig en voldoet aan ons verzoek door direct het volledige adres aan een van onderstaande leden van het Comité Limburgs Thuis front op te geven. Van verschillende zijden krygen wy geregeld de boodschap, ga maar naar de Secretarie, daar weten ze er alles van. De mensen, die in deze mening verkeren, komen bedrogen uit, want al hebben wij dé volle medewerking van de Edelachtb. Heer Burgemees ter en de ambtenaren, de adressen komen wy zo niet te weten. U bent de enigste, die ons in dit geval kunt helpen, waarom wij U dan ook zeer dringend verzoeken. Een nog dringender verzoek richten wij tot hen, die in de café's enz. ons wérk afbreken of althans dit trachten te doen, die mensen vragen' wij om het volgende: Wanneer gij iets hebt. meldt het dan aan een der bestuursleden en praat met hen de, mogelijkheid dat alles kan worden opgelost is in het geheel niet onmogelijk. Oefen geen afbrekende critiek op het werk van hen, die hun krach ten voor dit doel geven, want gij brengt schade en werpt blaam op hen, wien het niet toekomt. Een woord van dank aan hen, die ons werk stefmen en dit hebben gedaan, toen de pakjes moesten worden klaar gemaakt. 108 pakjes wer den verzonden en zullen eerstdaags in Indië aankomen. Speciaal danken wy nog de verschillende verenigingen, die hun steun in geld gaven? gelden, welke werden bijeengebracht op hun feestverga- - deringen. Lijst van militairen in Indië: 1. Sold. Jan Flourkens No. 251106120 III Inf. Ill Brig. 14 R.I. Sfafcomp. afd. Gen. Dienst 7 Dec. Div. Batavia. 2. Sold. G. Royakkers No. 250422134 Det. Luchtverplegings Comp. Semarang. 3. Korp. W. Beterams No. 220325006 Staf com. Leger Genietroepen 2a t/m Sectie Batavia. 4. Sold. W. Verheyen No.-260902181 Yerbindings 2de Comp. A.H.K. Koningsplein 7 Noord Batavia. 5. Sold, le kl. N. G. Lenssen No. 2001220Ó1 Ondersteunings Comp. II R. I. Semarang. 6. Sold. Th. Berkens No 250629143 II—II R.V.A. T Brigade Semarang. 7. Kap. Aalm. C. Jenneskens No. 131003002 Staf I 12 R. I. R.v. A. X Brigade Soerabaja. 8. Sold. P. Jeurissen No 230320018 16e comp. A.A.T. A. Pel. Palembang. 9. Sold. P. J. C. Thijssen No. 250831151 3e Hulp Verband afd. Ill Inf. Brigade Gr. Batavia. 10. II. H. J. Loonen No. 260406157 M.L. I. V.B. Motorp. Tjilitan by Batavia. 11. Res. Lt. H. H. Opheij No. 200702002 2 A.A. Sorteerkantoor Banjoemar. 12. Serg. M. Thomassen No. 201113003 17e comp. A.A.T. Semarang. 13. O.V.W. Sold, le kl. H. Th. Goemans Nó. 220921001 I C. 1-3 R.I. V Brigade kl. Sorteerkantoor Banjoemar. 14. Sold, le kl. A. Creemors No. 260426156 4—6 R.I. Carrierpelt Ost. Comp. 2e Div. Batavia. 15. O.V.W. Korp. Th. van der Somme No. 2111140Ö2 Cie A.A.T. Pel. A. Batavia. .16. Sold. P. H. Stals No. 250608121 Staf comp. 3 14 Geneesk. afd. 3 Inf. Brigade Batavia. 17. Wachtm. P. H. Ousters No. 270410033 1—8 R.v.A. 3e Inf. Brig. Gr. C. Div. 7 Dec. Batavia. 18. O.V.W. Korp. G. P. Peters No. 251Ö26165 2e Div. 1—4—2 R.I. Medan 19. Korp. L. G. Rongen No. 250125137 5 4 11 R. I. Batavia. 20. Serg. P.J.M. Strybos No. 241114003 1 3 R.I. A Cie. V. Brigade Sorteerkantoor Banjoemas. 21. Sold". J. C. Voermans No. 260430174 Troependetachement 2e Comp. Hoofdkwartier A. G. Batavia. 22. O.V.W. Sold, le kl. J. H. Arts No. 160522000 Bat. Staf II 6 R.I Tyger Brigade Semarang. 23. R.H.M.G. Janssen No. 260328184 K.M.G. V.T.D. Kamp Kebon Sirik huis 68 Batavia. 24. Sold. W, Maas No. 250303167 UI S R.v.A. F. Bat. 7 Dec.div. Batavia. 25. M. Ewalts No. 93536 K. Mil. Politie Feling Menado. 26. Sold. G. Linders No. 251121140 11 R.I. le comp. 3e Pelt. Batavia. 27. Sold. L. Vermeulen No. 250131152 3e Bat. 14 R.I. Batavia. 28. Serg. Maj. W. Gooren, Marin iersbrigade lè Inf. Bat. Cie. C Batavia. 29. Sold. M. Claessons No. 250520139 .Rég. Staf V. R.v.A-. 3e Inf. Brig. Gr. 7 Dec. Div. Batavia. 30. Sold. H. G. Vullings No. 251109137 Sub.*Sie. M.L. Goenoeng Sahari 61 Hotel Aster Batavia. 31. P. J. G. Huebers No.'250622235 Basis Co. Ferr. Inl. en Veiligheidsgroep Semarang. 32. Sold. Th. Vollenberg No. 250608135 4e C-. 3e B. 14 R.I. 3 Inf.br. Batavia. 33. Korp. H. van Leuken No. 241226001 O.Cie. le R.J. H.Br. Padang S. 34. A. van Lingen No. 11466 Vliegv. Morokrembangan M.L.D- Soerabaia. 35. Sold. M. van Opbergen No. 250818198 2-3 -UR.I. 7 Dec.div. Tarakan» 36. Korp. J, Vermeulen No. 171028001 14 Comp. A.A.T. Semarang. 37. G.H. Hendrix No.2509l51342-3-14R.I.3Inf.br.C.Div.7Dec,Batavia 38. Sold. H. Reynders No. 250502163 D.Div. I—V Reg. Stoottroepen Medan 39. Sold. W. Duivenvoorde No. 260203089 2 4 10 R.I. Batavia. 40. Sold. W. J. Janssen No. 250719160 Troep. Det. Hoofdkw. AG-. Batavia 41. Kap. Aalm. C. Janssen No. 130718002111-14 R.I.-Ill Inf.Brig. 7 Dec.Div. Batavia. 42. Sold. G. Spee No. 259418074 a—3 11 R.I. Cheribon. 43. Jo van Gerven No. 06050 Korp. lkl. Mar. Marine brig, lo B. C. Batavia 44. Sold, le kl. H. Kunzler No. 2704U900 Staf II 6 R.I. Semarang. 45. Sold. H. Janssen No. 25i211123 I 7 R.v.A.80 R v.A. 7Dec.Div. Batavia 46. F. G. Peeters No. 250726145 3e llu!pverb:pl.afd. 3 I.Br. TDec.div. Batavia 47. Sold.kok A.W. Arts No. 251227130 St.cie. Ill 2R.I. III Inf. Brig. 7 Dec.div. Ged. P.A.G. Ost. Cie Batavia. 48. H. v.d. Laar No. 250331139 1-8 R.V.A. afd. Staf 3 I.Br.7Dec. Batavia 49. Korp. J. Ewal^ No. 550403 Korp Mil. Politie Batavia. 50. Sold. E.M. Janssen No. 270911081 Troep.comm. N.Celebes 2e C. Menado. Comitë Limburgs Thuisfront: Aalm. M. Keyzers, Maasheeseweg 6 W. Selder, Wilhelminastraat 15 M. Bezuijen, Hoenderstraat 29 H. Goumnans, Stationstraat 5. hieraan spontaan medewerken en dal de onbekende sterren zich alsnog zullen opgeven voor deelname óf bij den uitgever van dit blad, óf by G. Janssen, Henseniusstraac. Hoewel de striktste geheimhouding is opgelegd, blijkt uit de diverse voor bereidingen wel, dab. deze avond een vrolyke inleiding zal worden op Vastenavond 1948. De Technische commissie heeft voor Bf.s. Donderdag, een vergadering be- d voor afgevaardigden van alle verenigingen, dio willen meewerken aan de Vastenavond en zal liier mot raad en daad plannen geven en uit werken. Laat de Venrayse verenigingen deze vergadering allen bezoeken, het is van het grootste belang. Zie verder hiervoor advertentie. '^Volgende week hoopt ook de finan ciële commissie en die van pers en propaganda met hun arbeid te be ginnen, zodat over 14 dagen tot ver in de omtrek reeds reclame gemaakt wordt en gesproken wordt over de a.s. Vastenavond in Venray. Het bestuur der Vastenavondver eniging doet een beroep op allen, zo wel op particulieren als op vereni gingen, kerkdorpen en buurtvereni gingen, om alle krachten int© zetten om te zorgen, dat ook deze Vasten avond een bly en vrolijk verloop heeft. En, dat do'or de diverse attracties als optocht en boerenbruiloft vele vreem den gedurende deze dagen naar Venray getrokken worden en hier een Vasten avondfeest kunmjn vieren, dot klinkt als een klok. De Pers en propagandacommissie verwacht voor de uit te geven vasten avondkrant, ook vele bydragen uit het publiek, als moppen-, liedjes-, artikelen. Ook deze kunnen bjj de uitgever van dit blad worden inge leverd. Dus, allen aan de slag.

Peel en Maas | 1948 | | pagina 1