Verloskund. hulp Rekeningen prima Vloerlak Wolvilt van de overtuiging der uitgevers, dat elke Yenrayer en hij, dievanVenray houdt, in staat moest gesteld worden zich deze kaartenserie aan te schaf fen. In dit kleinood dr?agt men in zichtbare vorm het verleden van Venray niet zich mee. VOLGORDE EN OPSTELLING Opstellen bij Janssen-Wijnhoven: Harmonie Venray Derde Orde, m. vr. en jeugd Opstellen op de Langstraat: Ruiterclub Ysselsteyn Opstellen by Wed. P. Jeurissen Landbouwbond Ysselsteyn n Heide Castenray Opstellen bij W. Pouwels: Harmonie Oostrum Schutterij 't Zandakker Opstellen bij K. Wijnen: 3 Maria Congregatie 1 Turnclub Opstellen op de Langstraat: 1 Ruiterclub St. Isidorus Opstellen bij brouwerij De G. L. Sportvereniging Oostrum Brandweer Deputatie studenten Gymn. I.C. Opstellen b\j Wed. Hoedmaekers: Jonge arbeiders, Kajotters Handboogschutterij St. Anna St. Oda Opstellen bij J. Coenders: Fanfare Oirlo H. Familie Opstellen op de Langstraat: Ruiterclub Leunen Opstellen bij de Edah Landbouwbond Leunen Handboogschutterij St. Joris Batavieren Opstellen bij Wed. Greefkens: Gemengd Koor Middenstand Arka Opstellen bij G. Arts Schutterij St. Anna Opstellen by G. Sijbers Landbouwbond Merselo Handboogschutterij St. Hubertus Opstellen op de Langstraat Ruiterclub Oostrum Opstellen by pand J. Kemps zg Buurtveren. De Vriendenkring St. Oda Helpt elkander Fanfare Merselo Opstellen bij hotel Gouden Leeuw: Sportvereniging. Venray Gidsen Jonge Middenstand K.A.B. Mannenkoor Zangvereniging Heide Verkenners en Welpen Fanfare Leunen Opstelling op de Langstraat: Ruiterclub Merselo Ruiterclub Castenray Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren, Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur.. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. BEKENDMAKINGEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter algo- mene kennis, dat by hun besluit van 12 Sept. j.l. aan de Coöp. Aan- en vorkoopvereen. te Venray—Heide vergunning is verleend tot 't plaat sen van een electromotor van 20 PK in haar maalmolen te Venray-Heid9. De Burgemeester van Venray doet te weten, dat door Ged. Staten van Limburg bij besluit van 23 Aug. 1947 le afd. no. B 14008, is goedgekeurd het door de Raad by besluit van 20 Dec. 1946 vastgestelde plan tot wijziging voor wat betreft de kern Heide, van het „uitbreidingsplan in hoofdzaken". Het goedgekeurde plan ligt in uit voerige kaart ter gemeentesecretarie voor oenieder kosteloos ter inzage. De Burgemeester van Venray ver zoekt. al degenen, wier woning of gedeelte der woning verwoest of on- herstelbaar beschadigd is tengevolgo van onvoorzichtigheid e.d. van geal lieerde militairen, zich te melden ter gemeente secretarie, afd. I, op Dinsdag 23 Sept. a.s. van 10—12 uur. GEVONDEN: portomonnaie met inh., Kolkweg 7; damesarmband, Wed. v. Dy'ck, Smak- terweg 4; bruinl. schoentje, Seuren, Hofstraat; jas, H. Smits, B 38 Maashees heerenrijwiel, kazerne Langstr.; wit- bruin hazewindhondje, Beerens, Maas- heseweg29c; 2 muntbiljetten, Wayen- burg,Wilhelminastraat2; dubbele ry- wieltas, Clephas, Overl. weg 7. Kapelaan Kuepers naar Tegelen Z.lLEx. Mgr. Dr. J. Lemmens heeft benoemd tot kapelaan te Tegelen de Weleerw.heer J. M. Kuepers. Hiermede verliest Venray een vol ijverig priester, die in alle beschei denheid werkte voor het heil van de aan hem toevertrouwde gelovigen. Al'? §eest°lÜk adviseur van ver- schillonde verenigingen, we noemen o.m. de K.A.B. en de Sportvereniging, heeft hy veel bijgedragen tot een betere geost, terwy'l verschillende acties door hem werden gestimuleerd. Ook de organisatie van de Katholieke Actie had zyn volle aandacht en menig initiatief is door Kapelaan Kuopers genomen. Als directeur der Meisjes-Congregatie heeft hy deze tot grotere bloei gebracht. In de bezettingsjaren was het „Oom Vic die menig onderduiker, zowel geestolyk als lichamelijk nieuwe steun en moed gaf en diverse malen blyk gaf van grote geestelijke moed. Zeer velen zullen Kapelaan Kuepers ongaarne zien vertrekken. Wij wensen Tegelen geluk met deze benoeming en de scheidende priester veel succes in zyn nieuwe standplaats.. Tot zyn opvolger is benoemd de Weleerw. heer P. H. van Leipzig, tot heden kapelaan te Neer. Zilveren Jubileum. Op 12 October a.s. hoopt Mej. W. Sangers, Directrice van de Huishoud school alhier, 25 jaren bij dit nuttig onderwijs werkzaam te zijn, waarvan 16 jaren te Venray. Ongetwijfeld zullen de talrijke dankbare leerlingen en oud leerlingen deze dag r.iet onopgemerkt voor haar laten voorbygaan. WAARSCHUWING. Door de politie wordt er op ge wezen, dat zeer binnenkort zal wor den overgegaan tot een intensieve controle op do „prijsaanduidingsvoor- schriften". Do winkeliers worden in hun eigen belang aangeraden, de uitgestalde voorwerpen, zonder uitzondering, van prijsaanduiding te voorzien. By niet- naleving zal onmiddellijk tot opma ken van een procesverbaal en tot inbeslagname van de betrokken voor werpen worden overgegaan. Kampioen van Limburg. Zaterdag trokken onze dorpsgeno ten Harry Dechnar en Peter Pelzers met hunne honden er op uit om Venray te gaan vertegenwoordigen op de kampioenswedstrijd der K.N. P.V. afd. Limburg, die gehouden werd te Swalmen. Het was een ontzettend harde strijd en de dieren kregen het zwaar te verduren. Maar ondanks dat alles lieten zij hun meesters niet in de steek en hielpen mee Venray hoog te houden op dat sportgebied. Want toen de uitslag bekend werd gemaakt, bleek Harry Dechnar zyn hond no. 1 met 't hoogst aantal punten en verwierf de kampioenstitel van Limburg. Ongetwijfeld een praattprestatie voor deze nog jonge dresseur en voor de Venrayse Hondendresseerclub „de Verdediger". Mooie prestatie Op de bakkerij-tentoonstelling te Arnhem behaalde onze dorpsgenoot, Mart. Kruysen, de ereprijs met lof van de jury, voor de door hem in suikerwerk' vervaardigde grote St. Eusebius kerk te Arnhem. Bliksem ingeslagen. Tijdens het onweer van Zaterdag avond sloeg de bliksem m een sol datenbarak van het kamp te Yssel steyn. Het gebouw met inboedel werd een prooi der vlammen. HANDBOOGSPORT Oo Zondag 7 Sept., had op do doelen van* St Antonius Halfweg, het laatste kringconcours plaats van de Kring Venray. Er werd deelgenomen door 27 zestallen. De uitslag is als volgt Eerste zestallen. 1ste pr. St Antonius Halfweg 200 punten; 2e pr. St Joris Leunen 193 p.; 3e St Hubertus Mer selo 178 p.; 4e pr. St Anna Venray 172 p.; 5e pr. Diana Venray 172 p.; 6e pr. Willem Teil Oirlo 161 p.; 7e pr. St Oda Venray 153 p.; 8ste De Een dracht Veulen 142 p.; 9e pr. De Ba tavieren Castenray 141 p.; 10e" pr. Griensveen Uitspanning Griensveen 121 p.; lie pr. St Agatha Ayen84p.; 12e St Jozef Holthees 81 p. Tweede zestallen lste St Huber tus 164 p.; 2e St Antonius 149 p.; 3e Diana 138 p.: 4e St Joris 127 p.; 5e St Anna 109 p.; 6e De Eendracht 108 p.; 7e St Oda 101 p.; 8ste Willem Teil 101 p.; 9e Griensveen Uitspan ning 85 p. Derde zestallen lste St Antonius 148 p.; 2e Diana 136 p.; 3e St Anna 108 p.: 4e St Hubertus 106 p.; 5e St Oda 81 p.; 6e Willem Teil 44 p. Hoogste schutter van het hele seizoen W. Claassen St Anna 112 p. Personeel: lste pr. W. Claassen St Anna 25 p.; 2e pr. Th. Claassen St Anna 4 rozen; 3e pr. G. Thiessen De Eendracht 5 vieren; 4e J. Koenen De Eendracht 4 drieën; 5e pr. Th. Claas sen Willem Teil 4 tweeën; 6e pr. v. Mulekom Griensveen 4 enen. Personeel drietallste St Anna 58 p.; 2o St Hubertus 54 p.; 3e St Hu bertus 50 p. Schutters boven uo 60 jaarlste pr. A. Derks St Oda 29 p.; 2e H. Cre- mers St. Antonius 24 p.; R. Lemmens St Antonius 22 p.; 4e J. Janssen St Oda 18 p.; 5e P. Koenen St Jozef 15 p.; 6e Jos. Jacobs St Oda 13 p. Aspirant-schutterslste F. Martens St Joris 28 p. Conconrs-hippique Ter gelegenheid van de tentoon stelling organiseerde de ruiterclub te "Well een geslaagd en zeer goed be zocht kringconcours, waarvan wy hier de uitslagen gedeeltelijk laten volgen. Défilé1. Peeldravers, Ysselsteyn; Eendracht, Castenray; 7. S. N. O, Oirlo. Dressuur buiten de kring: 1. Cas tenray 68 p.; 2. Ysselsteyn 657»p.; 4 Oirlo 63 p. Springen lichtG. Claessens, Cas tenray. Dressuurproef ben. 16 jaar: 1. Jen- niskens, Ysselsteyn; 2. Janssen Ys selsteyn. Harddraven L. T.3. W. v. Well, Venray; 4. J. Claessens, Castenray Schoondraven aangesp. L. T. 3. M. Aben, Oostrum. Springen zwaar: 5. v.d. Wyer, Ys selsteyn; 6. Willerasen, Castenray. Rennen L.T.Wismans, Castenray. Patrouillespringen 3. Ysselsteyn- VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Rund veelevering. Reclame's tegen de rundveélevering zyn mogelyk op de zitdagen van de komende week en wel als volgt Venray Maandag van 9—12 uur; Smakt Maandag van 2—3 u.; Oostrum Dinsdag van 9-10 u.; Merselo Dins dag van 11-12 u.; Heide Dinsdag van 2—3 u.; Ysselsteyn Dinsdag van 4—5 u.; Oirlo Woensdag van 9 10 u.; Castenray Woensdag van 11 12 u.; Veulen Woensdag van 2—3 u.; Leunen van 3.30-5 uur. Veehouders welke reeds met een meerlevering geboekt staan, behoeven niet extra naar de zitdag te komen daar deze kwantums vanzelfsprekend op hun levering voor het volgende jaar worden afgeboekt. Registratiekam-ten. Volgende week ontvangt men de registratiekaart van 7 December reeds, deze dient tevens als eierleveringskaart, daar d9ze pas na 7 Deo. kan worden ingeleverd ge lieve men deze direct goed op te bergen, daar ze anders wol eens zoek kon raken. De PI. Bureauhouder, H. EMONTS. Ondergetekende houdt spreekuur elke Woensdag middag van 2 tot 4 uur Voor vooronderzoek, attesten ver klaringen en recepten gelie\e men zich allèèn op dit spreekuur te mel den. Persoonsbewijs, stamkaart en fonds patiënten hun bewys van lidmaat schap medebrengen. Kraamverpleging Alle verzoeken hiervoor moeten torwille van een goede werkverdeling en drukte worden afgewezen. Vroedvrouw Kruijsen-Meesters Groeslwek het grootste mijnenveld van Europa De hulpverleningsdienst te Arnhem, welke sedert Maart van dit jaar de bossen en weilanden in de omgeving van Groesbeek heeft bewerkt, publi ceert thans een verslag ovei het op sporen en vernietigen van mijnen en ander oorlogstuig in dit gebied, dat naar verklaring van militaire experts het grootste mijnenveld van Europa bleek te zyn. Het rapport van vyf maanden op sporingswerk vermeldt o.a. de ver nietiging van 104.150 granaten, 39 bommen, 78 pantservuisten, 804mynen 1006 mortiergranaten en 357 massieve pantsergranaten. Ook bleken er stenguns, rookpotten, 70 meter Engels aluminium; slag koord en 1 haspel met ongeveer 500 meter vuurkoord op het slagveld achtergelaten. Ter illustratie wordt vermeld dat men 70 m Engelse alumi nium slagkoord als eer. waslijn had gespannen. Gelukkig kon hier tijdig ingegrepen worden. Ruim twee jaren hebben nu ver schillende opruimingsploegen, w.o. militaire groepen, het voormalige niemandsland afgespeurd en veel oorlogsmunitie heeft men kunnen vernietigen. In de uitgestrekte bossen van dit heuvelachtig oord liggen echter nog echter nog grote hoeveel heden munitie verspreid Eierzegels met opdruk De eierzegels, welke de pluimvee houders van verzamelaars van eieren ontvangen voor de door hen afge leverde eieren worden in het ver volg voorzien van een speciale opdruk van de periode waarin ze geldig zyn. on wel voor het eerst voor de periode van 28 September tot 22 November. Voor de eierinlevering in de periode van 28 September tot en met 22 Nov. 1947 op basis waarvan de voeder- toewyzing voor een nader te bepalen periode zal worden berekend, zullen de plaatselijke bureauhouders uit sluitend zegels van de pluimvee houders mogen accepteren met boven bedoelde opdruk. De pluimveehouder moet zyn kaart met opgeplakte zegels uiterlijk 14 dagen na het verstrijken van de af gelopen periode inleveren by de plaat selijke bureauhouder. De verzamelaars ontvangen nog nadere instructies. Voor de fok- en vermeerderings- bedrijven van pluimvee geldt dezelfde regeling met dien verstande,-dat deze hun kaarten met opgeplakte eierzegels als gewoonlijk moeten toezenden aan het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren te de Bilt. Het bovenstaande geldt zowel voor kippen- als voor eendeneieren. Geou Nederlandse bezetting ran Duitsland Volgens a.n.p. betekent de passage in de Troonrede, welke zegt dat de noodzakelijke beperking van de uit gaven voor de krijgsmacht er toe zal dwingen, vooreerst geen meerdere taken voor deze krijgsmacht op ons te nemen, dat voor 1948 is 'afgezien van het deelnemen aan de bezetting van Duitsland. Textielfraude ontdekt in Helmond De CDEC heeft in Helmond een textielfraude achterhaald, waarbij 6©ii bedrijfsleider van een textielfabriek zich vergrepen heelt aan ongeveer 1000 meter kunstzijden stoffen, die hij voor het grootste deel zwart en ten eigen bate heeft verkocht. Enige honderden meters gebruikte de man als bijbetaling voor een gesmokkelde auto. Tegen hem en zijn afnemers is proces-verbaal opgemaakt. Ook de administratie van de fabriek bleek niet brandschoon te zyn, want er werd een afzonderlijke boekhou ding gevoerd voor onregelmatige afleveringen aan vriendjes en instel lingen. Over het eerste 'halfjaar 1947 is voor ongeveer 10.000 gulden zwart verkocht. Hiervan is eveneens proces verbaal opgemaakt. Derde Eeuwfeest Paters Franciscanen Zondagavond 8 uur geeft de KRO in haar „actuele aetherflitsen" een reportage over 't Derde Eeuwfeest. Pakket met f 100.000 verwisseld Het postkantoor te Loiden ontving Donderdagmiddag uit Alphen aan do Ryn per postauto een pakket, welks inhoud moest bestaan uit honderd briefjes van duizend gulden. In plaats van een bedrag van 100.000 gulden bleek het pakket oud papier to be vatten. De politie stelt een onder zoek in. De ondervraging van het personeel der postkantoren te Alphen aan de Ryn en Leiden duurde tot na midder nacht voort. Sinaasappelen onderweg Er zyn nieuwe partijen sinaasappe len uit Suriname naar Nederland onderweg. Voor het einde van deze maand worden het s.s. Trajanus met 9712 kisten en het s.s. Stuyvesant mot 8000 kisten Surinaamse sinaas appelen in ons land verwacht. Zij zullen vrij in de handel komen. De prijzen van de eerste zendingen lagen zeer hoog, omdat het de eerste lingen van de nieuwe oogst waren. Aangenomen kan worden, dat de huidige prijzen aanmerkelijk lager zullen liggen. Varken de oorzaak van een doodelijk ongeluk. De 49jarige mijnwerker M. te Stein welke zich per rijwiel naar zyn werk begaf, werd aangereden door een vrachtauto uit Lutterade. Hy over leed in het ziekenhuis te Sittard aan de gevolgen. De oorzaak van het ongeluk was een varken, dat zich door de wand van de bak de cabine in wrong. Hier door gehinderd verloor de chauffeur de macht over het stuur, Engeland dicht voor groenten en fruit Zaterdag heeft de Engelse regering de invoer van groenten en fruit stop gezet. Voor een aantal landen, waar onder Nederland, is de mogelijkheid opengesteld voor een individuele export van fruit na 3 October. BURGERLIJKE STAND van 11 tot en met 18 Sept. GEBOREN Deckers Gertruda J. M. Leunseweg 13 Poels Petrus G. H., Kruisstraat 28 van de Pas Jacobus J., Ysselsteyn Janssen Maria J. M., Hagolweg 'l2 Voesten Christina H.M. Antoniusstr v. Dierendonek Bernard A. Ysselsteyn Geerets HendricaP. C., Veulen I 31 Verhalle Carolina H. M.. Langstr. 62 Essing Josephus Th., Overl. weg 5d GETROUWD Gerrits Peter H., 53 jaren, stoker en Hermans Elisabeth, 58 jaren, bei den te Venray. OVERLEDEN: Goumans Anna G., weduwe van Broeren Antoon, oud 57 jaren. Philipsen Theodor P. H., oud 24 jaren, landbouwer. Clephas Gerardus, 74 jaren. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Weest eerlijk en kleedt U fatsoenlijk. Heer van de week: Pater Theonestus Patërsklooster Tel. 502. PATERSKERK. ZONDAG H. Mis sen zyn om half 6, half 7, half 8 en half 11. Om 9 u. Pontificale Hoogmis op het Henseniuspiein. Collecten lste kerk, 2e bissch. noden, 3e armen. De leden van Derde Orde, H. Fami lie en Mariacongregatie gelieven zich voor het défilé te verzamelen op het Henseniuspiein om kwart voor vier. Ze scharen zich achter hun vaandels. Geen kinderlof, 5 uur lof. MAANDAG: half 8 zielemis voor alle overl. parochianen, 8 u. Plechtige Requiemmis vanwege de parochie voor alle overleden Minderbroeders van Venray; half 9 uitvaart Gerard Clephas DINSDAG: 6 u. uitstelling Aller heiligste; 6.25 u. Antoniusmis: 7 uur zijaltaar v. Piet Thielen: half 8 lm., zyaltaar Paulus Kuypers: 8 u. best! dienst Mgr. Wijnhoven (111); half 9 lm., zyaltaar Martinus Janssen en Josephina Krijns; half 7 Antoniuslof. WOENSDAG: half 8 lm., zyaltaar Gerardus Wismans; 8 u. gest. jaard. Petronella Camps, ouders en zusters (2e kl.); half 9 lm. DONDERDAG: 7 uur zijaltaar Anna Jacobs; half 8 lm.; 8 u. gest. jaard. Maria Claessens, overleden ouders en kinderen (3e kl.); half 9 lm. VRIJDAG 7 u. zijaltaar overleden ouders; half 8 best. jaard. Johan Muvs en Jan Meunen (1H), zyaltaar Paulus Kuypers; 8 u. gest. jaard. Pater Caesar Abels (1H.), zyaltaar overl. ouders; half 9 lm.; half 7 oefening van de H. Kruisweg. ZATERDAG half 8 O.L. Vrouw hoogmis; 8 u. gest. jaard. Gertrudis en Maria Mosmans (1H); half 9 lm.; 10 u. PI. Hoogmis tot zekere intentie Biechtgelegenheid: by eerw.paters vanaf 3 u., by parochiegeestelijken van 6—8 uur; half 7 Marialof. HEIDE, half 7 leesmis. ST ANNA. Zondag 7.45 vrouw Lin- ders. 9 u. Hoogmis, half 4 lof. Maandag 8.05 vrouw van Mathijs Verstraelen. Dinsdag 6.45 ter ere van St Jozef, 8.05 Gezusters Thuyls. Woensdag 6.45 Simon Litjens, 8.05 Theodorus Looyschelder. Vrijdag 8.05 Ant. Janssen, half 6 Kruisweg. Zaterdag half 6 Marialof, 6-8 uur gelegenheid tot biechten. ST SERYATIUS. Zondag H. Missen 6.05 en 6.45; 6.45 Peter Routen en zoon Gerrit; 6.10 u. lof en rozenhoedje. Dinsdag 8 u. Ilendrik Jeuken en Petronella Ewals. Donderdag 8 u. Cristiaan Stappers, 6.10 u. lof en rozenhoedje. Zaterdag 6.10 lof en rozenhoedje, 5—half 8 biechthoren. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 21 t.e.m. 27 Sept. 1947 Uitreiking bonkaarten voor de 11de en 12de periode. Maandag 22 Sept. to Wanssum van 1.30-12 letters A-M en van 13-15 letters N Z. De na-uitreiking van de bonkaarten voor de 11de en 12de periode wordt gehouden tc Ven:ay op Dinsdag 23 Sopt. van 8-12 voor de letters A M on van 2—3.30 letters N—Z. Extra rantsoenen a.s. en jonge moeders. Tegen overlegging- van do stamkaart, controlekaart en voorrange- bewijs kunnen deze week afgehaald worden de extra rantsoenen voor a.s. en jonge moeders, te Venray Maan dag 22 Sept. van 9 12 lettors A—G en van 2 3.30 letters II—M. Dinsdag 23 Sept. van 9—12 letters N-R en en van 2—3.30 letters S—Z. Rijwielbanden. De na-uitreiking van inschrüvingsbewyzen aan personen, die van 1 Jan. 1945 tot en met Jan. 1947 voor de laatste maal één of meer bonnon voor een tourbuitenband hebben ontvangen en tot heden niet in do gelegenheid zijn geweest een inschryvingsbewys af te halen, kun nen dit alsnog te Venray Woensdag 24 Sept. van 0—12 en van 2—3.30. Bijzondere arbeid. Deze week wor den uitgereikt de toeslagkaartenvoor de 11de en 12deperiode. Tevens wordt verstrekt de zeep voor vuile arbeid. Kantoor Venray Donderdag 25, Vrij dag 26 en Zaterdag 27 Sept. Tevens bestaat gelegenheid tot afhalen van toeslagkaarten op de vastgestelde zitdagen. De werkgevers worden verzocht stipt op do voor hen vastgestelde uren de toeslagkaarten af te laaien. Zeep voor artsen, wijkverpleeg sters, slagers en melkers. Deze week moeten aanvraagformulieren voor extra zeep door bovengenoemde per sonen worden afgehaald. Het indie nen dezer formulieren wordt nog nader bekend gemaakt. BEL OP BIJ BRAND No. 392 NIEUWE BONNEN Voor tijdvak van 21 Sept. t.m. 4 Oct. Bonkaarten KA KB KC 709 Serie M M 05 Diversen750 gram suiker, boterhamstrooisel, enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen. M 06 Diversen: 250 gram zachte zeep M 03 vlees100 gram vlees. Bonkaarten KD KE 709 Serie M M 13, 14, 15 Diversen250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen. M 16 Diversen250 gram zachte zeep M 17 Reserve: 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel (alle soorten) of kinderbiscuit M 18 Reserve250 gram zachte zeep- Bonkaarten MA 3II> 710 (byz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Serie M M .21 suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz., of 250 gram ver snaperingen. Tabaks-versnaperingenkaarten enz, QA, QB, QC 707 M 31, M 32 Tabak: 1 rantsoen siga retten of kerftabak. M 35 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. M 33 Versnaperingen200 gram versnaperingen of 200 gram suiker boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. M 36 Versnaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of voor 200 gram jam, stroop enz. Meel en bescnits op de rijstbon Het C. D. K. deelt mede, dat op do rantsoenbonnen voor ryst in het ver volg naar keuze verkrijgbaar is250 gram rijst bloem, zelfrijzend bakmeel, alle soorten kindermeel of kiscuits. Eierbou L-01 geldig tot 20 Sept Het C. D. K. deelt mede, dat de geldigheidsduur van bon L-91 Reser ve (voor één ei) is verlengd tot en met Zaterdag 20 September. Bundenbonnen geldig tot 31 October De bonnen A 01, A 06, A 16, A 21 (voor een buitenband) en B 01, B 06, B 16 en B 21 (voor een binnenband) van de inschryvingsbewyzen voor de eerste versterkking van ry wielbanden zyn geldig tot en met 31 October a.s. in plaats van t.m. 31 September zoals aanvankelijk werd bekend gemaakt. Nieuwe waarderingvan textielpunten Met ingang van Woensdag j.l. is een nieuwe regeling voor de her- bevoorrading van textielproducten in werking getreden. In verband hiermede is de punten waardering van verschillende textiel artikelen gewijzigd, hetgeen in enkele gevallen op een verhoging, in andere gevallen op een verlaging neerkomt. De leeftijdsgroep van 4 tot en met 14 jaar is by de nieuwepunten waar dering gesplitst in twee categorieën van resp. 4 tot en met 9 jaar en 10 tot en met 14 jaar. In tegenstelling met het tot dusver toegepaste systeem zal ook de con- fectiefabrikant zich voortaan moeten herbevoorraden door middel van de puntencoupures, welko hij van zyn afnemers ontvangt. Het nieuwe sy steem maakt een betere controle op de afleveringen mogelyk. Eikels verzamelen. Voor uitzaaiing in de terreinen der Gemeentebossen te Venray is grote behoefte aan eikels, zodat ver zamelaars verzocht worden, evenals in het verleden eikels te verzamelen en gesplitst te houden in Ameri kaanse en inlandse eikels. Do verzamelde eikels knnnon tegen een pry's van 10 cent per kilogram worden ingeleverd elke Zaterdag van 1 tot 2 uur namiddags by de voor werker G. Hoedemakers, Merseloso weg M 4 alhier. Venray, 17 Sept. 1947. Burgemeester en Wethouders van Venray Burgemeester, A.H. M. JANSSEN Secretaris, H. VORST ADVERTENTIËN t Heden overleed tot onze diepe droeiheid, voorzien van de Ge nademiddelen van onze Moeder do II. Kerk, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, onze innigge* liefde zoon en broer THEO in de leeftyd van 24 jaar. Wy bevelen zyne ziel in Uw gebeden aan. De diepbedroefde familie, P. H. PHILIPSEN A. PHILIPSEN-JACOBS MARIET en Verloofde MARTIEN (Br. Julianus van het H. Sacrament, Engeland) HUBERT TRUUS Klein Oirlo, 16 Sept. 1947 De plechtige H. Mis v. Requiem heeft plaats gehad op Woens dag 17 September in de Pa rochiekerk van de H. Gertrudis te Oirlo. Voor de vele blijken van belang stelling en medeleven, by de viering van myn Zilveren Kloosterfeest on dervonden, betuig ik myn oprechte dank. P- fr. Alphaeus Swinkels O.F.M. Dankbetuiging. Voor de hartelyke deelneming, on dervonden tydens de ziekte en by het overlijden en de begrafenis van onze dierbare dochter, zustor en verloofde, betuigen wy hartelijk dank; speciaal dank aan Heren Dok toren, E.H. Geestelijken, Zusters van het Ziekenhuis, buurt, vrienden en kennissen. Wed. Jacobs en kinderen. Oostrum, Sept. 1947. van hot 3e Eeuwfeest der Minder broeders kunnen tot 25 Sept. worden ingediend by de Penningmeester van het Uitvoerend Comité L. LAU REN SSE, Patersstraat. hartelijk dank aan O. L. Vrouw, van Altydd. By- stand en de H. Antonius, voor ver hoord gebed. N.N. Prima valappelen i'i 10 cent per kilo verkrijgbaar by Gebr. Hoedemaekers, Langstraat. TE KOOP een goed onderhouden fornuis Fr. Heijnen, Stationsweg C 12 e, Oostrum. damesrijwiel met z.g.a.n. banden. G. Jacobs, Zand- Valappelen te koop M. Aerts, Merseloseweg M 3. TE KOOP zo goed als nieuwe grote haardkachel Langstraat 22. TE KOOP partij zware biggen P. Camps, Wanss.weg, Oostrum VERLOREN gouden trouwring, gemerkt W.W.—N.J. 1939. Tegen beloning terug te bezorgen bij W. Wennekers-Janssen, Oirlo E26 Volop verkrijgbaar: Bussen prima Glansverf Flesschon Zoutzuur, Ammoniak, Creoline, groene en bruine Carboli- neum, Brandspiritus, Gasoline, Wasbenzine, alle kleuren Waterverf, CnFOO Natuurwitkalk, Gips, u Kalk geel blauw groen Bodem wit en Celiwa wit kracht eiwit-grit, verder alle mogelijke Poetsartikelen, Borstelwerken, Behangselpapieren, Glas en Verfwaron. Hengelsportartikelen. F. W. HENDRIKS Aft Langstraat Schildersbedrijf

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3