Bekendmaking. „ARTICA" CORSET Jubilé-boek „rens bevonden zich aan weerszijden van een dwarsligger twee landmijnen van ieder 3 kg., waarover al vanaf de bevrijding kolentreinen hebben ^'gy'^vórkzaaniheden ontdekte men dezer dagen de gevaarlijke projec tieion. Terstond werd Afd. II van dé Vrijwillige Hulpverleningsdienst de Venlo gewaarschuwd, dio enige-man- nen stuurde om zo onschadelijk te maken. Alle vervoer werd onmiddel lijk op deze lijn stopgezet. Het bleek, dat* de mijnen scherp waren ingesteld en van een druk- ontsteking voorzien waren. Door de toevallige omstandigheid, dat zo een halve centimeter te diep in de bodem lagen, waren ze niet tot ontploffing gekamen, zodat men hier ternauwernood aan een groot gevaar is ontsnapt. Ernstige aanrijding Te Horst had Zaterdag eon ernstige aanrijding plaats, waarbij de motor bestuurd door de heer S. uit Horst, ter hoogte van de Meterikseweg in botsing kwam met een luxewagen. De heer S. liep bij deze botsing zware verwondingen op. Ook de mede passagier van de motor de heer-H. uit Horst, liep ernstige verwondingen op. De materieele schade was even eens vrij groot. Do heer S. uit Horst, is inmiddels aan de bekomen verwondingen over leden. Hcnd de uieieid Frankrijk Frankrijks eerste minister Rama- dior heeft voor do zoveelste maal weer de vertrouwenskwestie moeten stellen. De Regering is besloten om subsidies te geven op steenkool en staal, dit om de productiekosten van de diverse levensbehoeften niet te laten stijgen, en heeft dit plan voor de Nationalo Vergadering gebracht. Na langdurige discussies heeft de Regering het subsidieplan voor staal laten valler, maar van die van de steenkool als vertrouwensmotie ge steld. Mocht dit niet worderj aange nomen, dan zal do Regering aftreden daar zij dan niet in staat is haar economische politiek ten uitvoer te brengen. Engeland The good old England heeft het zwaar te verduren. De Labourregering heeft het wel bijzonder slecht getrof fen. En nu het in Palestina hommelt, in Egypte kraakt, in Brits-Indiö vecht, om binnenshuis te blijven en daar buiten het probleem Duitsland en Rusland om oplossing vragen, zijn de centen van de Amerikaanse lening op en staat Engeland voor een onge kende crisis. Bovendien heeft die zelfde Labourparty' zijn aanhangers verschillende dingen beloofd, o.a. een snelle demobilisatie, nationalisatie van de mijnen (waar nu zelfs zonder vakbonden gestaakt wordt) betere arbeidstijden enz. enz. beloften waar van een vervulling nu, Engeland aan de rand van de afgrond zou brengen, Bevin heeft deze week toen hij op het matje moest komen voor het Congres van de Raad der Britse Vak verenigingen, dit alles nog eens onder de ogen van de Labourparty gebracht en voorspelde, dat deze crisisjaren nog wel enkele jaren voor Engeland duren zouden, maar ook duidelyk aangegeven, dat als alle dominions meewerken Engeland die crisis op eigen kracht kan overwinnen ondanks de Amerikaanse economische over heersing. Aijierika Bevin had in diezelfde rede een beroep gedaan op Amerika om nu toch e6ns eindelyk al hun goud te verdelen en zodoende een einde te maken aan de voortdurende chaos op het gebied van de internationale deviezenuitwisseling. En ook in Ame rika schijnt men in te gaan zien, dat de Paryse conferentie voor het plan Marshall wel eens voor verschillende landen, speciaal Engeland, Frankrijk en Italië wel eens te laat zou kunnen komon. De waarnemend minister van Bui tenlandse Zaken in de Verenigde Staten heeft duidelyk laten door schemeren, dat men daar weet dat er binnen enkele weken hulp geschaft moet worden wil er geen geweldige crisis ontstaan. Deskundigen van het Ministerie van Financiën en Buiten landse Zaken bestuderen de mogelyk- hoid om zo spoedig mogelijk buiten het plan-Marshall hulp te verschaffen. Palestina Reeds boven vermelden wy, dat Engeland in eigen huis het druk genoeg heeft en dit is een van de redenen dat zy de regeling van Palestina aan de U.N.O. heeft over gelaten. Een speciale U.N.O.-commissie heeft dit grootse probleem bestudeerden heeft Zondag haar rapport opgesteld voor de' Algemene Vergadering van de U.N;0. Zy splitst Palestina in twee autonome staten, één voor Joden en één voor de Arabieren. De Joodse staat heeft meer het kustgebied, en Jerusalem zal open stad blijven. Nog voor de behandeling hebben de Ara bieren verklaard hiermede nietaccoord te gaan en dat zij zich desnoods mot geweld hiertegen zullen verzetten. Intussen varen op de Atlantische Oceaan drie schepen vol Joodse vluch telingen, die niét Palestina inmogen en die, desnoods met geweld, o ironie van het lot, in Duitsland aan land zullen worden gezet. Hongarije. Langzaam maar zeker heeft ook Rusland zijn macht in Hongarije uitgebreid en Zor\dag jl. is de laatste acte afgespeeld. Reeds in Mei j.l. moest de Minis ter-President Nagy hals over kop vluchten, wilde hij niet wegens „hoogverraad" zyn leven riskeren. Zondag j.l. werden de verkiezingen gehouden en het is een dusdanige comedie geweest, dat alle sociaal democratische ministers zijn afgetre den op grond van systematische fraude door de communisten, die in vliegende colonnes het land afreisden en oveial stemden. In ieder geval ook hier boekten de communisten de grootste winst door deze kuiperyen en is ook dit land op weg naar den ondergang. Een dei- leiders van de oppositiepartij dei- kleine boeren is reeds gearresteerd. Eulgarije. Bulgarije is reeds veel verder onder de Communistische macht. Daar heeft Diraitrof, (de bekende agitator o.a. in de Rijksdagbrand) de touwtjes voor Stalin in handen en een van zyn eerste daden was de arrestatie van Petkof, de leider der oppositie in dit land. Na een groots opgezet proces werd,Petkof ter dood veroordeeld. Maar nu schynt de maat vol. Michaolovitsj, de oude grote verzet- generaal, mocht zonder protest ster ven, Mgr. Stopinac mocht zonder protest naar de kerker geleid worden. Nu heeft Groot Brittaniö leeds acht maal geprotesteerd en Amerika reeds vijf maal om inlichtingen gevraagd. En ditmaal schijnen deze twee zich niet naar huis te laten sturen met het smoesje van: „dit is een binnen landse aangelegenheid". Want Amerika en Engeland zien langzaam maar zeker hun invloed op de Balkan verdwijnen en hoewol Engeland thuis de handen meer dan vol heeft, schynt Amerika niet van plan nog langer toe te zien, dat de opvolger van het nazidom, het com munisme, op de Balkan de zo duur bevochte democratie, dus de geeste lyke vryheid der mensen, weer ver trapt. Daarom heeft Amerika ook Griekenland en Turkije zyn blyvende steun toegezegd en dwingt het als 't ware Engeland om zyn troepen in Griekenland te hand haven en worden de legervoorraden in versneld tempo naar Turkije ver scheept en vertransporteerd. A.N.W.B. faalde. In de Kampioen, het orgaan van de A.N.W.B.. van Augus tus 1947 staat onder de titel „Van slagveld tot oorlogsmu seum" een korte goed geschre ven oorlogsgeschiedenis van Overloon en een aanbeveling tot een bezoek aan het oorlogs museum. De beste route luidt het dan, naar Overloon is van Nijmegen uit tot Bergen(L) en dan per pont van Bergen over de Maas. We hadden gedacht, dat de A.N.W.B. ook de routes over Venray kende, die zeer goed zyn en ook een goede voorbe reiding vormen voor het bezoek aan het Oorlogsmuseum. Zo blijkt dus dat zelfs de A.N.W.B. niet alwetend is op touristisch gebied. Nieuws uit Venray en omgeving Landelijke Ryvereniging „St. Isidorus" te Venray haar jaarlijkse Crosscoun try verrijden. Ter opluistering zal de eerste Limburgse Voltigeclub uit Velden demonstraties geven. KOLENSLIK Burgemeester en Wethouders van Venray brengen het volgende tor openbare kennis. Voor gezinnen mei zeer slechte be huizingen zal getracht worden nog oen beperkt kwantum kolenslik te krijgen. Degenen, die menen hiervoor in aanmerking te komen en dit jaar nog geen kolenslik ontvingen, kunnen zich hiervoor op 8 en 9 Sept. 's morgens tussen 9 en 10 uur melden ten ge meentehuize alhier op liet bureau Vleeskeuringsdienst. Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoed geiallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemene kennis, dat op de Gemeentesecretarie ^Afd. 1, voor eenieder ter visie is nedergelegd een exemplaar der Algemene Voor waarden voor de levering van elec- trisohe stroom aan verbruikers, aan gesloten op de laagspanningsnetten der N.V. Provinciale Limburgse Elec- triciteits Maatschappij (Stroomverkoop Maatschappij) A. V. 1947 XXVIII, waarin enige nodig of nuttig geoor deelde wijzigingen zijn opgenomen. Deze voorwaarden zullen op 1 Oct. 1947 in werking treden. ZILVEREN KLOOSTERFEEST Zondag 7 September zullen in het Paterskloöster twee paters den dag herdenken, dat zij voor vyf en twintig jaren intiaden in d6 Orde van Sint Franciscus. Het zyn de Z.E. Pater Gardiaan Herman Veldman en onze Venrayse Missionaris Pater Alphaeus Swinkels, die dit jaar nog naar China hoopt te vertrekken. Op 14 Sept. zal de afscheidsplechtig- heid plaats hebben te Gouda. Voor onze missionaris zal Zondag nog een collecte onder de H. Missen gehouden worden, die wij van harte aanbevelen. We twijfelen er niet aan of het zal beide jubilarissen dien dag niet aan belangstelling ontbreken, hoewel het feest slechts huiselijk gevierd zal worden. BRANDEN Zaterdagmiddag werd onze brand weer in enkele uren tyds 3 maal gealarmeerd. Bij de landbouwer S. te Ysselsteyn, werden een twaalftal korenmyten door het vuur vernield, benevens een dorschmachine met tractor. De schade is zeer aanzienlijk. Bij de fam. van Osch te Merselo, brandde een schansenhoop af. Verder nog de gewone branden in de Peel. Oyernamemarkt. Donderdag waren op de overname- markt alhier aangevoerd 170 stuks grootvee en 35 kalveren. Vorige week was de aanvoer 156 stuks grootvee en 39 kalveren. Cross Country. Op Zondag 28 Sept. a.s. zal de Voetballen. De afdeling A van de jeugd gaat Zondag met het eerste elftal mee naar Posterholt. Zy moeten zorgen om kwart voor 12 aan het station in Oostrum te zyn. De afdeling B speelt om half zes op het Servaasterrein tegen Horst, een wedstrijd, die gewonnen kan worden, mits er een goed samenspel is en voortdurend gewerkt wordt. Het, kan en dus het moet Op de bal zitten, jongelui Uitslag yerloting Jeugd-S.V.V. De uitslag der verlotingen, georga niseerd door de Jeugdafdeling van S.V.V. is als volgt: 1 Horloge 3482; 2 Bureaulamp 1587; 3. Vulpenhouuer 3983; 4. Portemon- naie 4708; 5. Sierkannetjp 3772; 6. Portemonnaie 264; 7. Pa ivindersmes 3825; 8. Padvindersmes 3467; 9. Por tefeuille 4573; 10. Portemonnaie 2623; 11. Beeldje-Pierrot 843; 12. Beeldje cowboy 1299; 13. Beeldje-Pierrot 2101; 14. Vulpotlood 1093; 15. Scheerappa- raat 1409; 16. Léren riem 4996; 17. rozenkrans in étui 3192; 18. Porte- monnnaie 2392; 19. Portemonnaie 3503; 20. Broodzaag 2092; 21. Porte feuille 2269*22. Portefeuille 1523; 23 Schenkkurk 3980; 24. Broche 301; 25 Broche 3457; 26. Broche £575; 27 Zak- kam in étui 3213; 28 Zakmes 1046; 29. Doosje sigaren 1019; 30. Doosje cigarillcs 1210; 31. Pakje Shag 2088; 32. Pakje prhag 1402; 33. Pakje shag 336; 34. Kinderspelletje 1676. De prijzen moeten binnen 14 dagen zijn afgehaald bii J. de Winter, Mer- seloseweg n.w. 37. Het bestuur betuigt allen, die heb ben medegewerkt aan het welslagen van deze loterij, zyn hartelijke dank. Schaakclub „De juiste zet" Met ingang van heden (6 Sept.) beginnen we weer met onze club avonden. Deze worden, evenals ver leden winter, gehouden in het club lokaal café Siebors, Merseloseweg,. 's Zaterdags om 8 uur nam. In de afgelopen zomermaanden werd door het bestuur hard gewerkt om voor het nieuwe seizoen de zaak zo goed mogelijk in oreïè te maken. Helaas, niet alles ging naar wens, maar wy kunnen over het algemeen toch tevreden zijn en wanneer „Ven ray Vooruit" ons haar toegezegde hulp verleend, dan zal er in Venray zonder twijfel een sterke en Venray waardige schaakclub komen. Enkele nieuwe leden traden weer toe, terwy'l Mr. van Hettema en Mr. Swüsten ook tot ónze club zullen toetreden. Vrienden, komt allen geregeld naar de clubavonden. Verdiend succes De Hondendresseerclub „Do Verde diger" heeft Donderdag j.l. de kroon op hei werk gekregen te Sw.alrnen, waar de jaarlijkse grote keuring voor liet certificaat van politiehond ge- houd én werd. Mot 4 honden werd een poging ge waagd en drie zagen hun moeite beloond. Een hele prestatie daar van de 8 honden er geiriddeld 1 slaagde. Zo is dus Venray enkele politiehon den ryker geworden, een succes, dat „De Verdediger" terecht als iiaar werk kan beschouwen en dat een nieuwe aansporing is voor de andere leder.. VOEDSELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 VEELEVERING. Voortaan moet het groot vee, dat op de overnamemarkt wordt aange voerd, minstens 3 dagen van te voren worden opgegeven. Voor Maandag 8 Sept. a.s. kan dit tot uiterlijk Zon dagmiddag 12 uur telefonisch worden opgegeven onder r.o. 710 Castenray. Om êen overzicht te krygen van de te verwachten aanvoer moet elke veehouder welke een van de komen de weken vee wil afleveren dit de komende week opgeven. Nu wegens de lange droogte zeer veel vee geleverd wordt, lijkt het ons gewenst de veehouders aan te raden toch niet de bonnen te verkopen zodat deze buiten Limburg worden afgezet. De meerlevering van dit jaar zal evenals voorgaande' jaren ook wederom voor het volgende jaar af tellen. Daar de komende winter zeker een moeilijke vleespositie te verwach ten is zal de volgende lente een ver vroegde veeleveripg waarschijnlijk plaats hebben. Door thans de bonnen zelf te houden of deze te kopen, kunnen de veehouders zorgen dan reeds afgeleverd te zijn. Thans moet Limburg zorgen de bonnen in eigen provincie te houden en mocht deze lente- de pry's hoger zyn, dan heeft onze veehouder ten minste deze reductie bij aankoop vaa gebruiksvee waarvan de prijzen als dan naar alle waarschijnlijkheid zeer hoog zullen zyn. Gedurende de maand September kan wederom evenals voorgaande jaren by overschrijvingen gewerkt worden met splitsbonnen zodat ook de kleine aanslagen gemakkelijk af gewerkt kunnen worden. Vooral die genen welke een kleine achterstand hebben worden verzocht van deze gelegenheid gebruik te m^ken daar dit na September niet meer mogelijk ZITDAGEN. Vanaf hedon zullen de zitdagen als volgt worden gehouden Oostrum Dinsdag van 9-10 u. v.m. Merselo van 11-12 u. v.m. Heide van 2—3 u. n.m. Ysselsteyn van 4 5 u. n.m. Oirlo Woensdag van 9-10 u. v.m. Castenray van 11-12 u. v.m. Veulen van 2—3 u. n.m. Leunen van 3.30-5 u. n.m. Veevoederverklarlngen aardappelen Wogens de te verwachten schaarste aan consumptieaardappelen moet voor alle aardappelen bover. do 35 m.rn. veevoederverklaringen worden aan gevraagd. indien deze als veevoeder bestemd willen worden. Daar het noodzakelijk is dat alle beschikbare consumptieaardappelen voor menselijk gebruik worden aangewend, verwach ten wy in het algemeen belang vol ledige medewerking. De PI. Bureauhouder H. EMONTS MERSELO. Door de Toneelclub „Kunst door Oefening" alhier, werd besloten om de eerste winteruitvoe- ringen te geven op 9 en 10 November a.s., ten bate van de fanfare St Oda en de Handboogschutterij St Hubertus. Onder regie van M. v.d. Vonne is in studie genomen een dramatische tropenschets uit Egypte van G. Staes in 3: bedrijven, getiteld „Toen het licht verdween". HEIDE. Door onze Zangvereniging ,,'t Heidebloempje", is besloten, haar eerste winterconcert te geven op Zondag 9 en Maandag 10 November. Stfriewedstrijden to Tienray In verband met de Mariafeesten zullen de seriewedstrijden van 3.30 tot 4.30 uur nam. moeten stilliggen, flüarom zal om 1 uur worden begon nen. De wedstrijden zyn als volgt: lste wedstrijd Wanssum Oostrum 2de D.I.S. F.C.E.B. 3de L.V.V.—America 4de Swolge»— Melderslo echter niet naar keuze. Stamkaart en inlegvel meebrengen. De uitreiking van schoonenbonnen te Venray en Horst wordt gehouden op Woensdag 10 en Donderdag 11 September a.s. van 9—12 u. en van 2 half 4. Op de vastgestelde zitdagen bestaat deze week eveneens gelegen heid tot afhalen van schoenenbonnen. Brandstoffen voor kamerhnnrders. Personen, die een aanvraagformu lier MD. 323-16 voor kamerverhuur ders hebben afgehaald, kunnen dit in de week van 7 t.m. 13 Sept. a.s. inleveren. De aanvraag dient door de ver huurder ten behoeve van zyn huur ders) te worden ingediend. De linker helft van* het formulier moet worden ingevuld door de verhuurder, terwijl iedere huurder op de rechterhelft van het formulier de gevraagde gegevens dient te vermelden en voor de juist heid hiervan moet tekenen. Hier moeten derhalve worden ver meld: stamkaartnummer, geboorte datum, aantal gehuurde vertrekken, naam en adres van de werkgever, alsmede het beroep van de huurder. Textiel. Met ingang van 15 Sept, a.s. zal een nieuwe regeling in wer king t reden inzake de herbevoorrading van de textielhandel. In verband hiermede worden in de week van 7 t.e.m. 13 Sept. a.s. geen textielpunten van winkeliers en handelaren ingenomen. NIEUWE BONNEN BONKAARTEN KA, KB, KC 709 (Serie L) L-04 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid). L-05 Diversen 500 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gr jam, stroop, enz. of 500 gram versnaperingen. BONKAARTEN KD, KE 709 (Serie L) L—14 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit ryst bereid). L—15, L 16 Diversen 250 gr. suiker boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen. L 17 Reserve 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit ryst bereid). BONKAARTEN MA, MD, 710 (Byz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (Serie L) L—21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen. TABAK- EN VERSNAPER1NGS- KAARTEN ENZ. QA, QB, en QC 707 L-35, L—31 Tabak 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. L—33 Versnaperingen 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. L—36 Versnaperingen 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. BURGEHLIJKE STAND van 29 Aug. tot en met 4 Sept. GEBOREN Versieyen Jozef J. Patorslaan 8 v. Cuijck Hendrina P.J.M. Ziekenhuis Jansen Gerardus A.Th. Maasheseweg Martens Theodora W.J. Akkerweg Janssen Gerarda A.F.M. Bontekoestr. v. Asten Wilhelmina P.P. Langstraat Delauw Johanna J.M. Mersele Oudenhoven Hubertus C.M. Hoenderstraat OVERLEDEN van Cuyek Hendrina P.J.M., 1 dag Rongen Peter J., echtgen. v. Verhalle A. C., 46 jr., landbouwer $toks Henricus, oud 5 jr. Asselberghs Joseph W. echtgen. wan Keursten M.M.A., 45 jr., landbouwer van Beers Anna A.W., weduwe van Slakhorst Johannes, 69 jr. ONDERTROUWD: Verstralen Hendrikus A. M., 29 jr, bouwkundig aannemer en Verheugen Mathilda J. G., 23 jr, beiden te Venray GETROUWD Dick Pieter H., 48 jr, ambtenaar der directe belastingen en Direkx Petro- nella J.M., 40 jr, onderwijzeres, beiden te Venray DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 7 t.e.m. 13 Sept, 1947 Uitreiking bonkaarten 11e en 12e periode. Donderdag 11 September te Oostrum van half 10—12 u. A—Hen van 1—half 4 I- R; Vrijdag 12 Sept. te Oostrum van half 10—12 u. S—Z; Vrydag 12 Sept. te Geysteren van 1-3 u. A-Z. Schoenen. Voor het tijdvak van 31 Augustus tot en met 27 September '47 is het eindcijfer 6 van de Tweede Distributiestamkaart aangewezen ter verkrijging van een schoenenbon. Personen, wier stamkaart nummer eindigt op het cijfer 6 en die nog in het bezit zyn van het inlegvel met bon 612 komen in aanmerking voor schoenenbon naar keuze. Tevens komen kinderen, geboren in de maand Sep* ember van één der jaren 1932 tot en met 1945, alsmede kinderen, ge boren in de maand November 1946 voor een schoenenbon in aanmerking, KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: Weest eerlijk. Heer van de week: Kapel. Keyzers, Maasheesche weg 6 Tel. 274. Paterskerk. Zondag 6 u. t. e. v. O. L. Vrouw; 7 u. leesm. Mart. Janssen, lid der H. Familie; 8 u. pl. Hoogmis opgedragen door Pator Alpheus Swin kels, die vandaag zijn zilveren kloos- terfeest viert, van 11 12 uur gelegen heid om de jubilaris te feliciteren in het klooster; half 10 Hoogmis; half 11 parochiehoogmis; algem. communie tot besluit van Maria Triduum; half3 kinderlof, waaronder opdracht van de kinderen aan O. L. Vrouw; 4.15 gez. Vespers; 5 u. lof, waaronder preek en opdracht van de hele pa rochie aan O.L. Vrouw. Collecte le kérk; 2e Pacer Alpheus Swinkels, voor zyn vertrek naar China; 3e arme. Vandaag geen vergadering van Derde Orde, doch volgende week. MAANDAG, feest van O.L. Vrouw .Geboorte, dag van devotie. Gen. Abs. v. Derde Orde. H. Missen 6, 6.30, 7 7.30 en 8 u. pl. Hoogmis, waarna processie van de fraters; 7 u. leesm. vooi overl. fam. Arts -Peeters; 7.30 voor P. Kuypers; 10 u. leesmis; geen H. Mis om half 11; half 3 kinderlof. DINSDAG 6 u. uitstell. Allerh.; I.25 Antoniusmis; 7 u. v. P. Thielen half 8 leesm.; 8 u. gest, jd. Simon Dekkers (1H); half 9 best. jd. Jacob Kersten en echtgen. (1H); half 9 zy- alt. M. Janssen en J. Kryns; 9 u. pl. huwelijksmis v. bruidepaar Arts— Peeters; half 10 pl. huwelijksmis voor bruidspaar v.d. Munckhof—Voermans 6.30 Antoniuslof. WOENSDAG half 8 zielemis voor alle overl. parochianen; 7.30 P. Kuy pers, lid v.h. Koordje; 8 u. gest. jd. H. Martens en ouders (2kl); half 9 leesm. overl. fam. v.d. Munckhof— Voermans; 's avonds half 8 gezins cursus in Paterskerk voor alle meis jes vanaf 17 jaar. Krijgt geen ver dere uitnodiging daarvoor. DONDERDAG half 8 leesm.; 8 u, >st. jd. M. v. d. Putten, J. Evers, G. v.d. Putten, J. Jacobs en M.vd. Put ten; 8 u. zyalt. G. Wismans; half 9 leesmis. VRIJDAG half 8 leesm.; half 8 zy alt. P. Ku ij pers; 8 u. gest. jd. Jozef Rousseau, W. Crommentuin en doch ter Maria (2kl); half 9 leesm.; 6.30 oefening H. Kruisweg. ZATERDAG half 8 O.L.Vrouw hoog mis; 8 u. gest. jd. M. en F.Roelofs, J. Michels en echtg. (2kl); half 9 best dienst overl. fam. Jeuken-Verbuis- donk (1H). Biechtgelegenheid by eerw paters vanaf 3 u., by parochiegeeste lijken van 6^-8 u.; half 7 rozenkrans en Lof. A.s. Zondag gaat de processie naar Oostrum. Vertrek van St. Servaas om 9.15. De Hoogmis in Oostrum is om 10 uur. A.s. Zondag collecte Jeugdwerk. Zondag 14 Sept. 10 u. verg. D.O. mannen en jongens op St. Jozef; 3 u. vrouwen en meisjos Paterskerk. HEIDE. 8 u. leesm. overl. familie Geurts—Gellings; 10 u. hoogmis M. Wismans en ouders. ST. SER V ATI US. Zondag H.H. issen 6.45, 8.45 cn 10 u. hoogmis; 6 u. lof en rozenhoedje. Maandag, feest v. O.L. Vr. Geboorto dag van devotie; 8 u. gez. H. Mis voor M. Litjens en overl. fam.; 6.10 lof en rozenhoedje. Dinsdag 8 u. Ch. Stappers. Woensdag 8 u. M. Litjens en fam. Donderdag 6.10 lof en rozenhoedje. Zaterdag 5-7.30 biechthoren, 6.30 of en rozenhoedje. ST ANNA. Zondag H.H. Misson: kwar*voor 8, half 11, 9 u. hoogmis, kwart over 3 rozenhoedje en lof. Maandag, feest O.L.Vr. Geboorte, diensten als op Zondag, half 6 lol Woensdag 6.45 Th. Looyschelder Vrydag 8.05 Ant. Janssen, half 6 Kruisweg. Zaterdag 8.05 Chr. Claessen, half 6 Maria-lof. Biechtgelegenheid 6—8 uur. MARIA-Ct)NGRES. Zy die zich ongegeven hebben voor het Maria- Congres vertrekken Zondagmorgen uiterlijk 7.15 vanaf Henseniusplein. Tot onze spyt kunnen wy niet meer nieuwe aanvragen inwilligen wegens plaatsgebrek. P. Rufus Meyer, ofm ADVERTENTIEN Geven met vieugde en dankbaar heid kennis van de geboorte van ons eerste kindje en zoontje HUBIE dat bij het H. Doopsel de namen Hubertus Cornelis Maria ontving. E. OUDENHOVEN T. OUDENHOVEN- CREMERS Venray, 3 Sept. 1947. Tijdelijk adresLeeuwstraat 6. Met grote blijdschap en dank baarheid jegens God geven wy ken nis van de geboorte van ons eerste kindje hanneke J. GOUMANS M. GOUMANS- JANSSEN Leunen, 5 Sept. 1947. van de vestiging van de Minderbroeders te Venray reeds vanaf heden verkrijgbaar a f3.- bij Br. Portier. Buurtvereniging „helpt Elkander" roept alle leden op om op 8, 9, 10, 11 en 12 September KRANSEN te komen maken voor het 3e eeuwfeest der Paters Franciscanen. De Secretaris. TE KOOP prima valappelén 8 ct. per kilo. P. van Meyel-Jennis- kens, Leunen K 70. BEL OP BIJ BRAND No. 392 A.s. Donderdag 11 September wordt door de bakkers NIET gebakken, daar die dag be steed zal woirden aan het bezoeken van de Bakkerijtentoonstelling le Arnhem. Wenst U vakkundig SCHILDER- EN BEHANGWERK, wendt U dan tot SckildeisHedtitf cmmanS Het adres voor MODERN EN BETER SCHILDERWERK G. GOMMANS Ryksbevoegd Vakleraar Ged. Behanger MAASHESEWEG 15b Dames voor 'n fijne figuur neemt U een ARTICA prima maatcorsetten worden iedere DONDERDAG aangemeten door het Coi setten- huis Weert bij G. Verstegen, Langstraat 48, Venray

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3