WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN En we zijn weer de sigaar. Weekoverzicht I- sis Zaterdag 16 Augustus 1947 No. 33 Acht en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave, Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnement sprys per kwartaal: voor Venray 11 1.C0 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbel. Bouwkosten 28 pet. hoger. Wie gaat er nog bouwen Vorige week ontvingen de aam nemers, werkzaam hier in Venray, een circulaire van het bureau weder opbouw, waarin hen werd mede gedeeld, dat 't College van Algemene Commissarissen voor de wederopbouw heeft bepaald, dat por 15- Augustus 1947, de extra kosten voor het aantrekken van vreemde arbeiders in de aan nemingsom van elk werk moet worden opgenomen. Wat dit betekent voor liet getroffen gebied zal iedereen bjj enig nadenken kunnen begrijpen. De kostgelden, de wekelijkse reis kosten, de reisuren en liet loonver- schil tussen plaats van herkomst en Venray werden voorheen aan de vreemde arbeider vergoed uit de Staatskas. Dus het gehele Neder landse volk betaalde mee in de decla- ratiekosten. Nu is dit echter, zonder enig over leg met gemeentebesturen of welke organisatie' ook, per 15 Augustus af gelopen en betaalt liet oorlogsslacht offer het volle pond. Een eenvoudig rekensommetje toont aan wat dat betekent Onderbrenging van het vreemde personeel in het wederopbouwkamp kost f 7.50 per weok. Aan reisgeld retour wordt minstons f10 per week betaalt. Voor reisverlet moeten 9 uren worden vergoed, wat dus 9 x 0.90 is f 8.10 bedraagt. Het loonverschil tus sen Venray en de grote plaatsen is f 0.12 per uur dus totaal 48 x 0.12 is f 5.76. Samen wordt dus por vreemde arbeider bjj zijn gewone loon bijbetaald f 31.36. Het gewone loon is hier in Venray 48 x 0.78 is f 37.44. Er komt dus nu bij het loon door deze maatregel f 31.36, dus een ver- -oging van meer dan 85 pet. Neemt men aan, dat het loon 1/3 van de totale aannemingssom draagt, dan zal na 15 Augustus de aannemings som van ieder borstelwerk, iedere nieuwbouw 28 pet. hoger liggen, dus meer dan een kwart duurder zijn. Het was vroeger in een democra tische Staat nog altijd nodig, dat een of ander voorstel of maatregel voorzien werd van deugdelijke argu mentatie, die een en ander rechtvaar digde. Tegenwoordig schijnt dat én meer bepaald bij de Wederopbouw niet nodig. De regeling is er en wat er mj vóór is om de oorlogsgetroffe- nu maar weer met die 28 pet. op te draaien is ons een raadsel. Trouwens het gedrag van minister Neher in deze is dan ook tamelijk vreemd. Vorige week verklaarde hij te Ny megen, dat de bouwkosten omlaag moesten, 'maar terzelfdertyd stuurt zjjn College van Commissarissen een bevel de deur uit, waarin die kosten voor meer dan oen kwart omhoog geschroefd worden en zonder enige redenen, die het rechtvaardigen, dat nu de oorlogsgetroffenen dit ook maar weer er bij moeten nemen. Wat is liet mogelijke doel, dat met deze maatregel beoogd wordt Zoals reeds gezegd, het is een die- toriaal bevel en redenen zijn niet aangegeven. Deze maatregel werd verwacht en is te billijken, wanneer wy hierin het getroffen gebied onze vernielde huizen weer hebben opgebouwd, ons herstel klaar is en wij met onze wo ningen weer op het vooroorlogse peil staan, ondanks dat dan de andere ons toch weer voor zyn, daar die nu ook bouwen. Maar nu wy hier nog zelfs de krepeergevalley, niet te boven zyn, het herstel langzaam vordert en de particuliere nieuwbouw nog slechts sporadisch voorkomt, is die tyd nog lang niet daar. Zelfs de wederopbouw is er van overtuigd, dat wy einde 194S mogelijk zo ver zyn, dat' we kunnen zoggen; nu zijn we op voor oorlogs peil. Men wil het aantal ambtenaren verminderen en de staatskas niet zo veel gebruiken, maar zelfs een kind kan zien, dat dit gaat ten koste van hem, die getroffen is. Wat zijn <le werkelijke gevolgen Dat de boer, die nu eindelijk eens bouwen kan, zyn begroting ver te boven gaat. Dat de middenstander, die plannen heeft, ze nu weer met eon vloek en een zucht in de kast bergt, eerst was het de herverkave ling, die hem liet wachten, nu moet hij het weer, want by iedere f 10.000 gulden komen er f 2800 by. Dat de arbeider die met zyn herstel net onder de f 3000 bleef, nu er boven £omt en de lijdensweg van VF en FF formulieren volgen moet. We zyn nog lang niet zover, dat we zeggen kunnen, nu kunnen we het zonder vreemden af, maar deze zullen weg- blyven, daar zy in de grote steden van het Westen gelijk blijven met andere by aanbestedingen, terwijl ze nier altijd met een verhoging van 30 pet. moeten rekenen. En voor de aannemers zonder vreemde arbeiders zal waarschijnlijk de verleiding te groot zijn om geen 10 of 20 pet. op te zetten, daar de vreemde toch nog hoger moet. voortvloeien zal, nie mand kan het precies zeggen. Een ding is in ieder geval zekerde troffene die nog moet herstellen of bouwen, mag, omdat hy getroffen is, nog eens extra in zyn beurs tasten, omdat de Wederopbouw verdrinkt in haar eigen formulieren en geen andere weg weet om er uit te komen; omdat do Staatskas het niet meer rukken kan, maar de oorlogsgetroffene wordt daar allang niet meer naar gevraagd, Gemeentebesturen en particulieren in het getroffen gebied brengen een eerbiedig saluut aan de knappe kop pen, die dit weer zo prachtig in elkaar gezet hebben. Misschien, dat ze hun duur betaalde tijd ook eens be steden kunnen om een methode te vinden, om het getroffen gebied, nu eens definitief en in de kortst moge lijke tyd uit de put te helpen. Uit diezelfde put waarin diezelfde heren de, ook voor hun bevrijding, getroffen mensen nu nog een beetje dieper in elkaar drukken. Hun tyd er aan te verspillen om ze nog wat. dieper er in te helpen is onnodig, wo zitten hier al op de bodem 1 Minister Neher naar Indië Geheel onverwacht is Dinsdag morgen om 6 uur de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting Z.Exc. L. Neher, per K.L.M.--vliegtuig van Schiphol naar Batavia vertrokken. Gevolgen van zwarthandel en haisslachtingen In de dagbladen hebben wf) kunnen izen, dat Minister Mansholt aan de Tweede Kamer vertelde, dat 64.000 runderen en 328.000 varkens perjaar clandestien verdwijnen. In kilogram men uitgedrukt betekent dit 19 mil- lioeri kg. rundvlees en 41 millioen kg. varkensvlees. Aan schapen worden geslacht ongeveer 130.000 stuks of 3 mïllioen kg. vlees. Voor de normale vleesdistributie gaan dus verlorei 63.000 ton, van de allerbeste kwaliteit want alleen vette koeien, spekvarkens schapen met veel wol hebben waarde by de zwarthandelaars. Wan neer wij dus het zwart geslachte lees aan ons rantsoen kunnen toe voegen, zou hel vleesrantsoen 7 kg. per hoofd en per jaar hoger kunnen zijn, hetgeen neerkdmt <>p ongeveer 300 gram vlees zonde'- been per week. Brabantse bakkers ontevreden Enige honderden bakkers voor- namelijk uit Den Bosch, Eindhoven, Tilburg en Breda belegden in Den Bosch een protestvergadering. Zy eisten, dat do kostprijs van groot brood als basis zou worden aangeno men by de bepaling van de consu mentenprijs, waardoor dus in het gehele land de broodprijs een cent hoger komt te liggen. Zy zullen het landelijk comité volgen als dit het sein tot staken geeft en niet eerder hot werk hervatten voordat een gunstig resultaat bereikt is. Elke keverdood voorkomt een haard De plantenziektekundige dienst wyst de aardappel verbouwers er met klem op, dat de strijd tegen de Coloradokever niet mag verslappen. Hot is nu de tijd, om de jonge kevers, die straks gaan overwinteren,te ver dolgen. Iedere kever, die nu vernie tigd wordt, betekent het volgende jaar een haard minder. Coöperatief melken In de provincie Groningen worden momenteel proeven genomen met coöperatief melken. Daartoe is een jeep uitgerust mot 6 surge-melotte melkmachines. Drie personen gaan hiermede elke morgen en avond by vier of vyf veehouders melken. Aan de joep is een installatie gebouwd, waarmeo men de koeien kan vast maken. De motor van het voertuig doet tevens dienst om de melkmachi nes aan te drijven. Deze machines, met toebehoren, worden aan deCoöp. zuivelfabriek te Grypskerk gereinigd en gedesinfecteerd. Men hoopt hier mede SO a 90 koeien per keer te kunnen melken. Critiek op onze textielnitvoer Hier en daar bestaat de vrees, dat de Nederlandse export van textiel zo hoog wordt opgevoerd, dat de voor ziening van de bevolking in gevaar zou komen. Geruchten spraken zelfs over een textielexpurt tot een hoe veelheid van 80 pet. van de Neder landse productie. Het ministerie van Economische Zaker. heeft gemeend aan deze onjuiste berichten niet beter een einde te kunnen maken dan door een raming te geven van de text.iel- productie in 1947 en de hoeveelheden, die voor de verschillende sectoren beschikbaar kunnen komen. Volgens deze raming is de gemid delde verhouding tussen de totale textielexport en de totale textiel- productïe vrijwel gelyk aan die van •939. Doordat belangrijk meer textiel voor de bevolking beschikbaar komt dan in 1946, is het waarschijnlijk, dat zon dor bezwaar gevolg kan worden gegeven aan het voornemen, in dit aar 80 punten aan te w ijzen tegen over oen hoeveelheid van 50 punten in 1946. Extra versnaperingen. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zal voor alle leeftijdsgroepen een extra bon voor 100 gram versnaperingen worden aan gewezen. Deze bon geeft ook recht op naar keuze 100 gram suiker of 200 gram jam in plaats van versnaperingen. Behalve deze algemene extra-ver strekking zullen voor de viering van deze dag geen bijzondere toewyzin gen kunnen geschieden. ZUINIG MET SUIKER Na 30 Aug. worden de bonnen weer wekelijks aangewezen, waarbij dan o.m. de suikerbon in de tweede week van elke 14daagse periode uitkomt. De eerstvolgende suikerbon na de aanwijzing van deze week komt dus op 4 Sept. Jn het distributieschema zou do suikerbon van deze week recht geven op 500 gram en die van 4 Sept. op 750 gram voor personen van 5 jaar en ouder. Teneinde de suikervoorziening te vergemakkelijken, (met de bon van 500 gram zou men drie weken, met de bon van 750 gram twee weken moeten uitkomen) is deze week een bon bekend gemaakt, rechtgevende op 750 gram in plaats van 500 gram suiker voor eerder genoemde giotp van personen. Op 4 Sept. zal een bon worden bekend gemaakt, rechtgevend op 500 gram in plaats van 750 gram suiker. Voor de kinderen van 0 t.m jaar worden deze week en op 4 Sept. bonnen geldig verklaard, rechtgeven de op 500 gram suiker. 300 ton spekbonen „doorgedraaid". Maandag stonden op de Venlose groenteveiling 15.000 zakken met 300.000 kg. doorgedraaide spekbonen. Zaterdag en Maandag zyn de vracht auto's van de Limburgse K.A.B. weer op de veiling verschenen om S000 kg. spekbonen naar de mijnstreek te ver voeren. Hier worden zy nu in de winkels van de coöperatie „Ons dagelijks brood" verkocht tegen pry zen, waarin slechts de vervoerkosten zyn berekend, Deze bonen zyn in elk geval van de mestvaalt gered en men heeft o hoon, dat de overige honderd duizenden kilo's binnenkort naar Duitsland kunnen worden afgezet en voor vernietiging gespaard blijven, Fietsen blijven op de bon. In verband met de geruchten, dat opheffing van do fietsendistributie aanstaande zou zjjn, deelt hot Minis terie van -Economische Zaken mede, dat besloten is de bestaande regeling voorlopig ongewijzigd te handhaven. Wel zijn, in nauw contact met het bedrijfsleven, de mogelijkheden van vrijgeven van fietsen overwogen, maar. 't is gebleken, dat de opheffing van de distributie van fietsen bij hand having van do bandondistributie grote moeilijkheden met zich mee zou brengen aldus het ministerie. Twee personen verdronken Zondagmiddag, is op het Wilhel- minakanaal naby Oirschot een pontje omgeslagen. Bij dit ongeval zyn twee personen, beiden uit Oirschot, ver dronken. Brandgevaar in bos en liei Het is deze zomer tlink warm ge weest. Regen is er betrekkelijk weinig gevallen. Het gevaar voor bos- en heidebranden is lang niet denkbeel dig. Er zyn al enige honderden h.a. bos en hei verloren gegaan. En dat juist in deze tijd, nu hout econo misch zo belangrijk is, zeer betreu renswaardig. „Een lucifer heeft wel een kop, maar kan niet denken", zo luidde het bosbeschermingsbordje van de Nederlandse Heidemaatschappij. Dat denken zullen wy moeten doen. Dit hou'dt in niet roken in bos en hei, voorzichtig zyn met liet aan leggen van vuren. Weest zuinig op ons natuurschoon en spoort ook anderen aan voorzich tig te zyn Verkoopvereniging Er is onlangs hee! wat stof op gewaaid over de Bond van Verkoop- verenigingen Kling Boxmeer. De meningen van leden en leiders liepen nogal uiteen en er zyn soms harde woorden gevallen. Dezer dagen nu heeft men .bericht ontvangen, dat rechtsherstel is verleend vanaf het tijdstip der opheffing. Binnenkort wordt er een algemene ergadering bijeengeroepen, die be slissen kan wat verder moet ge beuren aansluiting by de Export centrale van Boxtel of het voort bestaan van de Bond, die voor de oorlog vruchtbaar werk verricht heeft. Seliutters-coiicoiu's. Niet minder dan 16 schutterijen namen Zondag deel aan het groot schuttersconcours te Horst. De prijzen werden behaald als volgt: le prys St. Hubertus, Tegolen, 25 p. Erekruis voor meeste drietallen: St. Hubertus, Tegelen. 2e pr. Ons Genoegen, Siebengewald 25 p. 3e pr. St. Antonius, Baarlo, 25 4e pr. St. Martinus, Tegelen. Rattenvangers De Commissaris van Politie te Venlo waarschuwt tegen de minder ge wenste practijken van personen, die voorgeven ratten en ander ongedierte te komen verdelgen. Deze personen proberen veelal eerst het bestuur van een landbouw organisatie e.d. voor hun werk te in teresseren en adressen los te krijgen van leden dier organisaties. Met deze lysten worden de leden bezocht, erop wyzend, dat door het betreffende be stuur het aangaan van eeu contract gewenst wordt. Er wordt dan een contract opgemaakt dat zeer vaag gesteld is en geen waarborg geeft voor een doelmatige bestrijding. By het afsluiten van dit contract wordt direct betaling geeist van f 10 a f 20, waarvoor dan slechts éénmaal een weinig giftig lokaas wordt uit gelegd. Hierna laat de betreffende firma niets meer horen. Belanghebbenden worden aangera den zeer voorzichtig te zijn met het afsluiten van deze contracten, ten einde teleurstellingen te voorkomen, Inlichtingen omtrent bonafide fir ma's kunnen verkregen worden op de afd. Administratie, Bureau van Politie, Lohofstraat 12, Venlo. NIEUWE BONNEN Geldig van 17 t.m. 30 Aug. Bonkaarten KA KB KC 709 (Serie K) K—01 Brood 800 gram' brood K—02 Brood 400 gram brood K—01 Boter 125 gram boter K—02 Boter 125 gram margarine of 100"gram vet K—03 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet K—01 Melk 4 liter melk K—03 K—05 Melk 7 liter melk K—01 Vlees 100 gram vlees K—02 Vlees 200 gram vlees K 01 Algemeen 120 gram spijsolie K—01 Diversen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas K—02 Diversen 1 ei K—03 Diversen 750 gram suiker, bo terhamstrooisel, enz. of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. chocolade of suikerwerk K—04 Diversen 125 gram koffie K—05 Diversen 50 gram thee K—06 Diversen 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid) K—07 Diversen 225 gram huishoud zeep of 180 gram toiletzeep K—08 Diversen 250 gr. zachte zeep K—03 Reserve 1600 gram brood K—06 Reserve 800 gram biood Bonkaarten KI) KE 709 (Serie K) K 11 Brood 800 gram brood K 11 Boter 250 gram boter K 12 Boter 125 gram margarine of 100 gram vet K—13 K 15 Melk 12 liter melk K 11 K 12 Vlees 100 gram vlees K—01 Algemeen 120 gram spijsolie K 11 Diversen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas K12 Diversen 1 ei K 13 K 14 Diversen 250 gram sui ker, boterhamstrooisel, enz. of 500 gr. jam. stroop, enz. of 250 gr. chocolade of suikerwerk K—15 Diversen 450 gram huishoud zeep of 360 gram toiletzeep K 16 Diversen 250 gram zachte zeep K—17 Diversen 500 gram bananen (voor-inlevering) K-13 Reserve 800 gram brood K—14 Reserve 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit rijst bereid) K 16 Reserve 600 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel (niet uit ryst bereid) K 17 Reserve 250 gram zachte zoep Bonkaarten MA. MB, MC, MD, ME, MF, MG 709 (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) (Serie K) K 21 Brood 800 gram brood K—21 Boter 250 gram boter K 22 Boter 250 gram margarine of 200 gram vet K—21 Melk 5 liter melk K—21 Vlees 300 gram vlees K—22.Vlees 100 gram vlees K—21 Eieren 5 eieren K—21 Kaas 200 gram kaas K 21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk Yorsnaperingenkaarten enz. QB, 707 QC K—33 Versnaperingen 200 gr. choco lade of suikerwerk of 200 gr. suiker, boterhamsirooisel enz. of 200 gram jam, stroop, enz. K—36 Versnaperingen 100 gram cho colade of suikerwerk of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. De bonnen voor spijsolie zyn geldig t.m 13 September a.s. De voor-inleveringsbon voor bana nen moet uiterlijk 23 Augustus by een detaillist worden ingeleverd. De met-aangewezen bonnen van Serie J en de niet-aangewezen bon nen van de bonkaarten 707 kunnen ernietigd worden. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. VERCAUTEREN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. GEVONDEN portemonnaie m.inh., Leunseweg 12a Jeugdtournooi Uit de Kring Horst-Venray nemen de jeugdelftallen van Venray Seve- num, Wanssum, Oostrum, Tienray en America deel aan het tournooi om de Bisschopsbeker. Deze wedstrijden zullen worden gespeeld op Zondag 17 Augustus op het terrein te Oostrum. De wedstrijden beginnen om 2 uur en staan onder leiding van bonds- scheidsrechters. VOLKSCONCERT. Zondag 17 Aug. 's avonds 8 uur zal de Fanfare „St. Catharina" uit Leunen een Volksconcert geven op de Grote Markt. Wederopbonw Noord-Limburg Maandag had alhier een plechtig heid plaats, die ten nauwste verband houdt met de wederopbouw. Het streekbureau van waaruit de weder opbouw wordt geleid nam het nieuw kantoor in gebruik aan de Merselose-1 weg alhier, nadat men dezer dagen liet tijdelijk onderdak in het Francis canenklooster had verlaten. Het nieuwe kantoor is ingericht in oen barak, die officieel betrokken word in tegenwoordigheid van de inspecteur van de wederopbouw, de heer van Glerum on vertegenwoor digers van gemeentebesturen van diverse andere plaatsen in de buurt. Do sprekers, dio optraden, brachten dank aan de Paters, die zo gastvrij ■tfaren en bepleitten de belangen van de kleinere gemeenten. Venrayse jeugd, luister eens Voor drie weken terug bracht de vereniging ..Venray Vooruit", bordjes aan, die wandelaars en toeristen, de weg wyzen naar de mooiste plekjes van Venray. Voor twee weken terug werden op het Engelse kerkhof een vuilnisbelt, voor verdorde bloemen en plaatjes met aanwijzingen voor bezoekers aan gebracht. Vorige week nam het Gemeente bestuur de eerste, bijzonder fraaie rustbank over bij het St Odakapelletje. Deze week zyn vele bordjes reeds verdwenen, kapot gemaakt, vernield, verbogen. De vuilnisbelt lag over het kerkhof geschopt en de plaatjes waren ver nield en vertrapt. De bank is be smeurd met vuile verf eu ontsiert. Venrays jeugd, proficiat Laat anderen werken, schoppen jullie 't maar kapot, vertrappen jullie "t gerust, stuur vreemdelingen met een smoesje de verkeerde weg op, schooi by Engelsen om sigaretten en verniel alles, wat er gedaan wordt voor do opbouw van Venray Dan kryg je zo'n prachtige naam en wordt overal gezegd: In Venray daar wonen van die leuke kinderen. Inplaats van mee te helpen, breek 't maar af. Het is ook zo'n echte heldendaad als nie mand iets ziet, om gauw de boel te vernielen. Jullie moet je tocli wel schamen! Peelbrand werd duizenden bijen noodlottig De brand in de Peel nabij Griendts veen veroorzaakte oen ongewone drukte in de anders zo rustige om geving. Dag en nacht is men in de weer geweest om de bedreigde turf mot karren en auto's naar huis of althans naai veilige: oorden te trans porteren. Niet alleen oen aanzien lijke hoeveelheid turf ging verloren, maar ook het bijenvolk moest het ontgelden. Van een flinke stand bijen volken. die daar geplaatst waren voor de heidehoning, ging het grootste ge deelte door deze brand verloren. BEKENDMAKING De Burgemeester der gemeente Venray maakt hierby bekend, dat door hem is ingesteld een Plaatselijke Prijzen Commissie, bestaande uit de heren 11.13. Odenlioven, Overloonseweg 4, Voorzitter: G. J. Hovens, Maasheseweg 4, Secretaris; L. Janssen, Stationsweg C 6, I. Min, Veldstraat 14, J.Ii. Raaymakers, Langstraat 2a, G.H. Reintjes, Steeg K 74 en W. Selder. Wilhelminastr. 15, leden. Klachten kunnen schriftelijk of mondeling by de leden van de com missie worden ingediend, terwijl voorts door de commissie iedere Woensdag des namiddags van 7 8| uur in het Politiebureau onder het Gemeentehuis zitting zal worden ge houden tot het in ontvangst riemen van klachten en grieven en voor het verstrekken van inlichtingen. HülSVESTINGS- AANGELEGENHEDEN Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat vanaf heden wensen of klachten omtrent huis- vestings-aangelegenheden, bestemd voor de Woningcommissie schriftelijk kunnen worden ingediend ten ge- moentehuize of mondeling kunnen worden geuit ten overslaan van een lid dier commissie, uitsluitend des voormiddags van 9 10 ten gemeente huize, lokaal Vleeskeuringsdienst. Bezoeken aan huis by de leden der commissie dienen achterwege te blijven. Geslaagd - Op het te Utrecht gehouden kleermakers-examen, slaagde voor gezel A mej. Leni Swinkels uit Venray S.V.V.-Omroep Nu Dinsdag het goede begin ge maakt is, gaan we zo verder. Als je zo'n tijd geen bal getrapt hebt kun je pas merken, hoe nodig een goed training is. Nou jongens zo kalmpjes aan gaat het weer op het nieuwe seizoen aan en om hiervoor klaar te zyn begin nen we met een reeks nederlaag wedstrijden. De eerste hiervan is al a.s. Zondag. Voor de opstelling van het elftal, kijk even by Poels of aan het club lokaal. Jongens denk aan de jaarvergade ring vanavond (Zaterdag) om half 8 in het clublokaal. Lnwn-tennis Op 15, 16 en 17 Aug. wordt door de T.C.V. haar eerste tennistoumooi gehouden op de baan by Hotel Gitzels. Gezien de sterke bezetting van het tournooi, beloven het spannende wed strijden te worden. Do finales zullen a.s. Zondag na 2 u. gespeeld worden, waarna 'savonds in Hotel Gitzels de prijsuitreiking aan de winnaars zal plaats vinden. Alle deelnemers aan het tournooi worden verzocht hierbij aanwezig to willen zyn. VOED8ELBUREAU VENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 Aanhoud vergunningen voor hnisslachtlngcn. Nogmaals willen wy de varkens houders, welke tot op heden verzuimd hebben de aanhoudvergunningen af te halen, adviseren dit zo spoedig mogelijk te doen. Wij vernemen, dat do C.C.D. met de controle hierop bozig is on moch ten zich straks moeilijkheden voor doen, dan is dit aan eigen nalatig heid te wijden, daar onzerzijds meer malen voldoende bekendheid aan 't een en ander is gegeven. Hetzelfde geldfc voor zeugen, daar de toewyzingskaart alléén niet vol doende is. Afhalen kunstmest/egels. Op onderstaande zitdagen bestaat gelegenheid voor het afhalen van kunstmestzegols. Men wordt verzocht het berichtkaartje mede te brengen, daar zonder dit kaartje geen zegels af gegeven kunnen worden. De zitdagen zyn als volgt: Maandag v.m. van 9—12 te Oostrum in café Camps; Maandag n.m. van 1—5 te Merselo in café Arts; Dinsdag v.m. van 9—12 te Veulen io café v. Gasselt; Dinsdag n.m. van 1—5 te Leunen in café A. Martens; Woensdag v.m. van 9-12 te Oirlo in café Drabbels; Woensdag n.m. van 1-5 te Cas- lenray in café Kuypers; Donderdag v.m. van 9—12 te Heijdo in café Litjens; Donderdag n.m. van 1-5 le Yssol- steyn in kantoor Boerenbond; Voor Venray—dorpen Smakt Woens dag den gehelen dag op het Bureau. Dorsbritfjes. Graantelers, welke 4 H.A. of meer van oen product hebben geteeld, bv. haver of rogge, moeten, alvorens tot dorsen wordt overgegaan, een dors- briefje afhalen. Verjaardag H.M. de Koningin. Deze verjaardag valt dit jaar op een Zondag, zodat de Nationale feest dag op Maandag 1 Sept. wordt ge vierd. In verband hiermee zal in de week van 1—6 Sept. geen overname- markt worden gehouden. Dus wel op 25 Aug. en 8 Sept. en verder weer gewoon iedere week. Toewijzing slaclilvarkens. Personen, vallende onder de _A"- groep (landbouwers en landarbeiders) welke door vergroting van 't gezin menen recht te hebben op een hogere toewijzing van huisslaclitingvarkens kunnen dit uiterlijk Maandag a.s. op geven op 't bureau, onder overleg ging van de stamkaarten. liet betreft hier alléén gevallen waar door 't bijkomen van een vast inwonende meid of knecht, of terug keren van kinderen uit militaire dienst of van kostschool, 't aantal gezinsleden oploopt van 4 op 5 of S op 9 personen enz. Met 't bijkomen inwonen van andore gezinnen wordt geen rekening gehouden. Mocht in 't slachtseizoen blijken, dat de bijgeko men personen weer zijn vertrokken, dan zal de verhoogde toewijzing weer worden verlaagd. De Bureauhouder, H. EMONTS. Indië-Actie. De collecte gedurende de kermis dagen voor onze jongens in Indiö, heeft de som van f 1903.73 opgebracht. Allen, die bijgedragen en medege werkt nebben om déze actie te doen slagen, onze hartelijke dank. Een speciaal woord van dank aan het bestuur van S.A.N.T.O.S., dat zo bereidwillig was, de vergunning, die zy hadden om te collecteren, aan ons heeft overgedragen. De instellingen en zaken, die onze jongens in Indiö extra gesteund hebben, onze welgemeende dank. R. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 17 t.e.m. 23 Augustus '47 Uitreiking bonkaarten voor dello en 12e periode. Maandag 18 Aug. te Oirlo van half 10—12n. A-Men van 13—15 u. N—Z; Woensdag 20 Aug. te Merselo van 9.30—12 u. letters A-F en van 13-15 u. letters G-M Donderdag 21 Aug. te Merselo van 9.30-12 u. letters N-R en van 13- 15 u. letters S-Z: Vrijdag 22 Aug. te Castenray van 9.30-12 u. letters A-M en van 13-15 u. letters N-Z; Zaterdag 23 Aug. van 9-12 u. te Venray kloosters en gestichten. Aanvragen om transportbanden. Deze week is wederom gelegenheid tot afhalen en indienen van aan vraagformulieren voor transportban den. Aanvragen, ingediend na 23 Aug. a.s. worden niet meer in be handeling genomen. Aanvragen banden invalidewageug Personen en instellingen, die tot dusverre nog geen banden-bonnen voor hun invalidewagens hebben ont vangen, dienen hiervoor in de week van 17 tm. 23 Aug. a.s. een aanvraag in te dienen. SCHOENEN. De na-uitreiking van >2 2 S" -9 w 2. |s 55' 2 g| g t a 3 t* O.® F 4* c K «5' 1*9* 'm§?50 - S' p, 5 oo g c O p- C.O 5* o £2^5. 02 O,W S g> S H-l E. 2* o E«oO!< 5 O E O 5 Q- 3 §3L (Q I O. *r 2 O 5 c ST "O o 5— fD 3 C W S> <D X 3 o L O S c- H ~r=: 2 C Ol 3 3 Q. o 2 - - Q "Ö'P U) c <D CD Rê D 1 - -i - T3 5 a g O-r. X 5cc= n O Sc 5 I to 3 IQ 1 <0 X- O O "O j: e O O cl S3 w in c o SS§?V - Q -• êS e-l 3° 2 o 3 o 3-3 C 5 3'fÜ 3 o W (f) B. 2 o <5 1% =g N 5? E P tri K 3 00 s WO sr ^5g cr Q. B CJC P Q" 9) 2. P) n ST§ s I MJ n 2 - tQ O 2" CO 2 o- "2 z 5 2: 2 |l O §S S C/3 o "Eic W TT 3<fï bezorgt U elke week amusante ontspanning Fa. v. d. Munckhof Qkido

Peel en Maas | 1947 | | pagina 1