Het taaie plan: Zwembad. „Genesius" ?SI is y WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Spoed geëist. Weekoverzicht Openluchtspel HORST 3 P§ At -Ir 3 s? £35 Zaterdag 28 Juni 1947 No* 26 Acht en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave, Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Telefoon K 4780 512 Postrekening 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijzen op aanvraag verstrekt Abonnement spry's per kwartaal: voor Venray fl 1.G0 buiten Venray fl 1.20 uitsluitend vooruitbet. Er is in de gemeente Venray een zwemverbod, als we 't goed hebben, waardoor het verboden is hiep te gaan zwemmen. En dus moest en moet men naar elders om deze ge zonde sport te kunnen beoefenen, in dit geval naar de Maas. Daar was vroeger een badgelegen heid en de gemeente had toondertijd wel zwaardere zorgen aan haar hoofd dan hier voor een badgelegenheid te zorgen hoewel andere gemeenten, b.v Os's juist door de werkverschaf fing een uitstekend badhuis e.d. ge kregen hebben. Trouwens naar de Maas ging toch iedereen, men kon daar behoorlijk I zwemmen onder toezicht, dus wat wou men nog meer Deze redenatie ging op, toen het zwemmen geleerd werd, maar weldra werd de gehele Maas operatieterrein en na de bevrijding was het laatste beetje controle ook verdwenen. Voeg daarbij het steeds urgenter wordende vraagstuk der openbare zedelykheid, en het kan niet anders of de vraag wordt weer en nog dringender ge steld: IS HET NIET MOGELIJK OM HIER IN DE GEMEENTE EEN ZWEMBAD TE MAKEN, waardoor onze jeugd, die nu eenmaal graag zwemt, hier in Venray blijft en onder behoorlijk toezicht baden kan en zwemmen. Ook vele ouderen, voor wie een tocht naar Maashees bezwaren mee brengt, zullen dan gaarne die sport weer gaan beoefenen. Dit alles is reeds lang bekend en ook bij de laatste gemeenteraadsver kiezingen is deze kwestie weer op de voorgrond gebracht, hopenlijk niet als propagandastunt. Maar al met al wordt er druk ge kankerd overal, maar tot positieve daden komt men niet. Wij zyn de laatsten om iemand persoonlijk voor dit tekort verantwoordelijk te stellen, maar als gemeenschap falen wjj en hebben voor de oorlog gefaald, want alle plannen die er geweest zyn, zijn alle te zeer bekeken vanuit de volgende gezichtspunten: het kost te veel en de gemeente heeft niets in kas, is zelfs nu armlastig. Inderdaad zal de aanleg en ex ploitatie van een bad voorlopig niet rendabel te maken zyn. Doch zelfs dan vragen wij ons af, of het tekort van deze zo nuttige instelling niet gedekt zou kunnen worden door vrijwillige bijdragen, waarvoor de baten langs velerlei wegen verkregen zouden kunnen worden (loterij, fan cy-fair, bloempjesdagen etc.) Per slot van rekening kan een en ander heel sobertjes worden aange legd en bij een goede gang van zaken worden uitgebreid. Er schijnt binnenkort een bagger molen te komen in deze gemeente, om voor „Waterschap"' enkele op drachten uit te voeren. Misschien is deze bereid tegen geringere kosten dan anders, een of andere beek uit te baggeren, waarvan bekend is, dac behoorlijke ondergrond aanwezig is. Dit is nu wel een zaak voor deskun digen, maar wy brengen dit idee alleen aan de openbaarheid, opdat men tot een vruchtbare, maar liefst korte, gedachten wisseling kan en zal komen. Hopenlijk komt men dan eindelijk tot de daad. Deze kwestie kan geer. uitstel lijden. Alleen daarom reeds, omdat het hier een aangelegenheid betreft, die naast de lichamelijke volksge zondheid voor een groot stuk ook de geestelijke volksgezondheid in zich bergt. Noch bet een en noch het ander mag men omwille van finan ciële moeily'kheden op de lange baan schuiven. Zou voor het zomerseizoen 1948 dit vraagstuk niet haar beslag kun nen gekregen hebben T.C. %e6-iaien-pllan Mót ónze tandióuui. Landwinst van 40.000 H.A. Grote besparing aan deviezen. Op de jaarvergadering van de Zeeuwse Landbouwmy. heeft minis ter Mansholt te Middelburg gespro ken over de moeilijkheden, waaronder ook de landbouw thans gebukt gaat. Maar ook 'over de maatregelen, die moeten worden getroffen om deze te overwinnen. De Ned. landbouw moet zorgen door de opvoering van de rendabili teit der bedrijven en het afleveren van producten van goede kwaliteit te kunnen concurreren. Daartoe is in voorbereiding een zesjarenplan tót ontwikkeling van de landbouw. Dit plan zal dit jaar by de begro ting aan de Staten-Generaal worden voorgelegd. Het voorziet in de uit breiding van het landbouwonderwijs, verbetering der voorlichting, uitvoe ring van cultuur-technische werken ter verlaging van de productiekosten en een ver gaande mechanisatie. 130.000 hectaren zullen onder ruil verkaveling komen, 30.000 hectaren krijgen een betere ontwatering, 25 duizend hectaren zullen worden her- ontgonnen, wat een zuivere land- winst betekent van 40.000 hectaren en een deviezenbesparing van ruim f 88.000.000 per jaar. De mechanisatie voorziet in 15.000 tractoren en 5000 aardappolpootma- chines, 2000 aardappelrooimachines e.d. Alleen de tractoren betekenen ten opzichte van de paardentractie een deviezenwinst van f 16.000.000 per jaar. De agrarische politiek der regering is gericht op waarborging van een redelijk bestaan in de landbouw voor boeren en landarbeiders. Tenslotte wees de minister op de mogelijkheid van een agrarische poli tiek in het kader van „Benelux". Turnvereniging ,,St Ckcistó^el" Zondag massale gym- nastiekwedstrijden. Ruim 700 deelnemers. Eindelijk zyn we dan aan de voor avond van de dag, waarop het grote gebeuren in Venray zal plaats vinden. De Turnvereniging „St. Christoffel" in vroeger jaren overal, tot zelfs in het buitenland bekend heeft de laatste jaren weinig meer van zich doen spreken, de oorlog heeft haar roem gebroken en het heeft alle moei te gekost deze vereniging na de be vrijding weer op de been te brengen. Maar met ingang van a.s. Zondag zal de naam „St. Christoffel" weer opgang maken tot ver, in de omtrek en misschien is dit wel het begin van een glorieuse toekomst, althans wy hopen, dat ze spoedig weer die bekendheid zal gaan genieten van voor de oorlog. In October a.s. viert St. Christoffel haar 25 jarig bestaan en in het kader van dit zilveren jubileum, zullen Zondag a.s. op het sportterrein aan de Leunsewcg massale gymnastiek- wedstryden worden gehouden, waar aan niet. minder dan 700 Turners(sters) zullen deelnemen. Wy zyn er zeker var, dat dit in teressante feest, by elke bezoeker nog jaren lang in het geheugen zal blijven, Nadat eerst de officiële ontvangst door het gemeente-bestuur zal hebben plaats gehad, zullen om 2 uur de ruim 700 deelnemers met muziek door Venray's straten trekken, waarna zij omstreeks half drie op het sport terrein zullen arriveren, Na het défilé zullen de wedstrijden aanvangen bestaande uit een oefening door circa 400 Turnsters, welke ge zamenlijk gelijktijdig wordt uitge voerd, vervolgens de wedstrijden op rekstok, paard, brug en ringen, afge wisseld met ballet, Tirolerdans, pyra mided en acrobatiek. Ons is de overtuiging toegedaan, dat dit programma op elke bezoeker een grootse indruk zal achterlaten. Niet alleen de Harmonie, welke de optocht zal begeleiden, maar ook de Tamboers en de Hoornblazers der div. verenigingen, zullen Venray er met daverend geweld op attent maken, dat „St. Christoffel" weer naar voren treedt. Op deze Zondagmiddag zal er in Venray genoten kunnen worden van een unieke sportdag, zoals Venray wellicht niet spoedig meer beleven zal. Wij verzoeken daarom alle Ven- rayse ingezetenen de vlag te willen uithangen, opdat dezelfde ouderwetse stemming weer aanwezig zal zijn, zoals op het Bondsfeest in 1936. „Herstel Limburg" was duur Sedert 1 April is de Stichting „Her stel Limburg 1945" verdwenen. De verdwijning is gepaard gegaan met een vrij scherpe critiek van de zyde van de Limburgse Prov. Staten, wel ker commissie een onderzoek instelde, dat is voortgezet, nadat de stichting al was opgeheven. De Prov. Staten kwamen tot de conclusie, dat men „de bereikte resul taten van de stichting niet evenredig achtte aan de hoge gemaakte kosten". In het midden latende of deze con clusie al dan niet juist is, was de bijzondere onderzoekcommissie tot de overtuiging gekomen, dat door de stichting uitgaven zyn gedaan, welxe nagelaten hadden kunnen worden zonder het werk der stichting te schaden. Het apparaat der stichting was te omvangrijk, het motor- en autogebruik zeer aan de hoge kant. Terwijl de herstelstichtingen van Gelderland, Brabant en Zeeland resp. 7, 5 en 8 personeelsleden telden, had Limburg er 27. Herstel Limburg had 5 eigen auto's en een aantal huur auto's, Gelderland 1 eigen en 2 huur auto's, N.-Brabant 1 eigen en 1 huur auto, Zeeland 2 auto's „Limburgs Herstel" kostte tot 1 Juni 1947 f 234.000, Gelderland had geen kosten, N.-Brabant f 70.000, Zeeland (alleen 1946) f 12.500. Prov. Staten, Ged. Staten en de onderzoekcommissie waren het er over eens, dat Herstel Limburg zo spoedig mogelijk moest worden op geheven. Terkoop van te velde staande granen verboden. De Prov. Voedselcommissaris-voor Limburg maakt bekend, dat verkoop van te velde staande granen, zaden en peulvruchten (verkopen op stam) van de oogst 1947 verboden is. Ontheffing van dit verbod kan door hem worden verleend indien: a) de verkopor niet in staat is het te velde staande gewas zelf te oogs ten en of op te slaan en b) de koper zelf teler is van graan gewassen en het te kopen gewas zelf kan en zal oogsten. Telers, die hun te velde staande granen enz. wensen te verkopen, dienen voor 1 Aug. a.s. ontheffing van dit verbod by hun PI. Bureau houder aan te vragen. Bij verkaveling van grote percelen moet ieder perceel tenminste 1 H.A. groot zijn. Jam en stroop niet van de bon. Geruchten, dat jam en stroop op korte termijn zonder distributiebe scheiden vrij zou kunnen worden verkocht, missen eiken grond. De minister heeft wegens de con sequenties aan het zgn. „vrijgeven" van deze producten verbonden, zyn standpunt meekunnen wijzigen. Nieuwe fabriek geopend van auto- en fietsbanden. Deze week zyn in Den Bosch de Ned. Michelinfabrieken geopend, waar bij vele autoriteiten aanwezig waren. Verwacht wordt, dat gedurende deze zomer de fabriek 5000 autoban den per maand zal fabriceren en dat over een jaar deze productie zal zyn verdubbeld. In die tussentijd zal de fabricatie van rijwielbanden ten getale van 33.000 stuks per maand ter hand worden genomen. De verwachtingen zyn, dat de Michelin- en de Vredesteinfabrieken te Enschede, die in het najaar gereed komen, tesamen een deviezenbespa ring van 50. a 60 pet. zullen op leveren. Ook „verplaatste" personen naar ons land. Alleen mijnwerkers en textiel arbeiders. De voorwaarden voor de 3500 mannen en 4500 vrouwen, die als uiterste grens hier te lande kunnen worden toegelaten, zyn streng. Uit sluitend voor de mijnen kunnen er ongeschoolde mannen worden toege laten Reeds zijn 1500 Polen in de mijnstreek aan het werk. Een ondergrondse mijnwerker kan per jaar gemiddeld 500 ton kolen produceren. Dit betekent dat iedere mijnwerker meer, een besparing van f 25.000 aan deviezen is. Een S schoolde textielarbeider bespaart aan deviezen per jaar f 12.500. Daarom stelt het ministerie van Sociale Zaken nadrukkelijk de eis, dat uitsluitend geschoolde krachten voor de textiel- en metaalnijverheid de grenzen mpgen passeren. Arbeidskrachten boven de 40 jaar wordep niet geaccepteerd. Meer liout voor nieuwbouw. Vorig jaar November moest het houtverbruïk by de woningbouw drastisch worden beperkt. De houtpositie laat zich thans iets gunstiger aanzien en,daarom is nu bepaald, dat voor woningen, die in groepen van minder dan 10 stuks worden aanbesteed, de minimum- hoeveelheid hout per woning met 2 M3 hout kan worden verhoogd. De haring een dubbeltje Naar de Maasbode verneemt, zal met ingang van 29 Juni weer een maximumprijs voor haring worden vastgesteld, welke, evenals het vorige jaar, 8 cent uit het vat en 10 cent schoongemaakt zal bedragen. Ned. emigranten naar Brazilië Het Ned. consulaat in Porto Alegre, deelt volgens „A.P." mede, dat Bra^ zilië 35.000 Ned. immigranten zal toelaten. Hiervan zullen 500 zich ves tigen in de staat Rio Grande do Sul voor de veeteelt en ontwikkeling dei- zuivelindustrie. Scheerzeepbon ongeldig De bonnen „Tabak 2 reserve" van de tabakskaart QA 703, welke op 11 April j.l. zyn geldig voor het kopen van scheerzeep, zijn na 28 Juni niet meer geldig. ZUINIG STOKEN ook in de komende winter Er wordt naar gestreefd ook gedu rende de a.s. wintermaanden in de behoefte aan induscriekolen geheel te voorzien. De productie van de Limburgse mynen is echter onvol doende om de binnenlandse behoefte te dekken, zodat ons land voor een deel van het kolenverbruik op het buitenland blijft aangewezen. Hierin schuilt uiteraard een ele ment van onzekerheid. Ten aanzien van de huisbrand kan worden medegedeeld, dat niet dient te worden gerekend op toekenning van hogere rantsoenen dan die, wel ke hebben gegolden voor het seizoen 1946-.1947. Voor zover de aanvoer zulks toe laat, zal voorraadvorming by indus- triön vóór de aanvang van de winter plaats vinden. Met betrekking tot de huisbrand- voorziening wordt gewezen op de geldig verklaring per 27 Mei j.l. van twee bonnen van de brandstoffen- kaart. Naar mag worden verwacht, zul len de daarop verkrijgbare 6 een heden voor de aanvang van de win ter kunnen zijn afgeleverd. Gedurende de afgelopen winter zijn de Nederlandse spoorwegen er in geslaagd, het grootste gedeelte van het uitgevallen watertransport op te vangen, terwijl ook vrachtauto's daar toe hebben bijgedragen. Op grond van deze ervaring mag worden aangenomen, dat het kolen- vervoer in de winter 1947 1948 geen belangrijke storing ten gevolge van vorst zal behoeven te ondervinden. Extra suiker voor de Inmaak? Als de suikerpositie het toelaat, zal waarschijnlijk een kleine hoeveelheid extra-suiker worden beschikbaar ge steld. Deze maatregel wordt dan ge nomen ten gerieve van hen, die dit seizoen zullen inmaken. Belfeldse Nijverheids tentoonstelling. De Belfeldse Middenstanders zullen van 9 tm. 17 Aug. a.s. een grote Ny verheidstentoonstelling organise ren de „Belnyto". Met alle kracht wordt gewerkt om de belangstelling voor deze tentoonstelling te wekken en gezien de organisatie zal Belnyto ongetwijfeld een grote gebeurtenis worden. Misschien een tip voor onze mid denstanders, om by het ongetwijfeld talrijke bezoek met het 3e Eeuwfeest der Paters, ook iets dergelijks te organiseren. IN HET KORT. featerdagmorgen is bij Elzendorp onder Gemert een vliegtuig van de R.A.F. neergestort en totaal vernield. De enige inzittende vliegenier kwam om het leven. Het Caubergfestyn. in Zuid-Lim burg, waar duizenden wielerfans zich hadden verzamèld en waar do ren- ners een moordende strijd streden, i werd gewonnen door de Limburger J. Janssen uit Elslo, die de moeilyke S 1S6 km. in 4 uur 55 min. en 22 sec. j getrapt had. - Bij de handel zijn tot nu toe enige duizende beelden in beslag genomen, die veel te duur werden verkocht. De fabrikanten maakten in 1946 een winst van meer dan 100 pet. van het bedrijfskapitaal en on geveer 40 pet. van de omzet. VERGOEDING TAN OORLOGSSCHADE Op basis van vervangings waarde Naar „De Maasbode" ver neemt, zal minister Lieftinck in het ontwerp op de oorlogs- schadevergoedingaan de Staten- Generaal voorstellen voor On roerende goederen integrale uit kering te doen op basis der ver vangingswaarde tot een inhoud van 300 kubieke meter. Wat de vergoeding vanhuis- raadschade betreft, deze wovflt tot een maximum van f 10.000 volledig uitgekeerd, terwijl voor bedragen daarboven volgens 'n degressieve schaal percentages zullen worden toegewezen. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Spoedeischende Raadszitting. Gisteravond om 7 uur hield de Gemeenteraad van Venray een spoed eisende vergadering, waarin de na volgende punten behanueld werden: 1. Bouw van woningwetwoningen. 2. Overdracht in eigendom, beheer en onderhoud van een gedeelte van de weg Oostrum—Wanssum aan de provincie Limburg. 3. Conversie van geldleningen. 4. Beschikbaarstellen van crediet voor de aanschaffing van de nodige leer- en hulpmiddelen voor de Am bachtsschool en voor de exploitatie van bedoelde school gedurende het eerste trimester. 5. Toekenning van een opbouw- toelage aan het gemeentepersoneel. Arbeidsbureau Teniay. GEVRAAGD: 10 meisjes voor sigarenindustrie; 2 bankwerkers:' 1 machinevormer; enkele landarbeiders v. seizoenwerk diverse bouwvakarbeiders. Geslaagd By de examens op de Ryksscholings- werkplaatsen te Venlo slaagden voor het diploma metselen van de afdeling Vakontwikkeling van het Rijks arbeidsbureau Den Haag de heren Ch. Hellegers (vroeger landbouwer) Venray; H. Huys, (vroeger landbou wer) Lottum) Lotttum: H. Goren (vroe ger kistenmaker) Broekhuizenvorst; F. Hoebergen, (vroeger landbouwer) Meyel; H. Hermans (vroeger rijwiel monteur) Herkenbosch en W Hendriks (vroeger opperman) Horst-America. De K.R.O. aan de lijn De hoofddirecteur der telegrafie, telefonie en radio kreeg van de Radio- raad bericht, dat in de plaatsen Horst, Venlo, Roermond en Venray, zolang de radistributie-inrichtingen aldaar slechts over 1 programmalijn beschik ken, steeds het programma van de K.R.O. kan worden doorgegeven. Gedurende de tyd, dat de KRO niet uitzendt, moet het programma der andere omroepverenigingen worden doorgegeven, met dien verstande, dat de ene week het progiamma van de NCRV wordt doorgegeven, en de andere week het programma van de zender, waarover de AVRO en de VARA uitzenden. Dodelijk ongeluk. Motor geslipt Maandagavond botste de motorrijder D. uit Amsterdam, op de weg Oos trum—Geysteren, by het nemen van de bocht, tegen een boom. De motorrijder werd in zorgwek kende toestand in het ziekenhuis op genomen, alwaar hy enkele dagen daarna aan zijn verwondingen is overleden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 4 kinderen. De duo-zitter en eigenaar van de motor v.d. V. uit Oostrum, kwam met de schrik vry. Scbuttersnieuws Door de SchutterijHet Zandakker" is op 15 .Juni deelgenomen aan de grote schuttersfeesten te Tegelen, waarbij de volgende pryzen werden behaald lste pry's schoonste geheel en 1ste prijs beste houding in optocht. Daar hier ruim 30 schutterijen aanwezig waren en een Militaire j Jury, is dit resultaat voor onze schut ters een mooi succes. TOEDSELBUREAU TENRAY Paterslaan 20 Telefoon 416 BELANGRIJK De classificatie-lijsten van de gra nen zullen de komende week op de zitdagen ter inzage liggen. Telers, welke menen, dat de clas sificatie van hun granen niet juist is geweest,' kunnen aldaar hun be zwaren naar voren brengen. De PI. Bureauhouder zal ter plaatse aanwezig zyn. De Jysten zullen als volgt ter in zage liggen: Venray Dorp en Smakt op Don derdag en Vrydag den gehelen dag op het Bureau Paterslaan 20. Voor Oostrum op Maandag 30 Juni van 9 tot 12 uur in café Camps; Dinsdag 1 Juli van 9 tot 12 uur te Veulen in café van Gassel; Dinsdag 1 Juli van 11 tot 1 uur te Merselo in zaal Arts; Dinsdag 1 Juli van 2 tot 5 uur te Leunen in café Litjens; Woensdag 2 Juli van 9 tot 12 uni te öirlo in café Drabbels; Woensdag 2 Juli van 2 tot 5 uur te Castenray in café Kuypers; Donderdag 3 Juli van 9 tot 12 uur aan de Heide in café Litjens; Donderdag 3 Juli van 2 tot 5 uur te Ysselsleyn, kantoor Boeren bond. Oyernamemarkt. Veehouders, welke vee wensen aan te voeren op de overnamemarkt, ge lieven dit een week van tevoren, of hoogstens op Donderdag voorafgaan de aan de dag van levering op te geven. Nuchtere kalveren vallen buiten deze regeling. P.D.T. „De Zwaluw" Wedvlucht vanaf Orleans. Afstand 43S km. Los 7.30 uur. Aankomst eerste duif 3.13.18 u., laatste duif 5.0.3 uur. De pryzen werden behaald als volgt: J. Kusters lste, 11e 26ste; M. Lem- men 2e; W. Thy sen 3e, 6e en 20ste; H. Derks 4e en 19e: J. Verstegen 5e 17e en 25ste; M. Poels 7e. 13e en overduif; P. Janssen 8ste en 14e; E. Vermeulen 9e; J. v. Leuken 10e: A. Willems 12e; W. Creemers 15e:' P. Kersten 16e: P. Strybos lSe: H. Crooy- mans 21ste; G. Janssen 22ste en 23ste; J. Boom 24ste. S.T.T.-Omroep Ziezo de competitie hebben we er op zitten en onze spelers krijgen een paar maandjes rust. Dit wil echter nog niet zeggen, dat we onze voetbalschoenen gedurende al dezen tyd zo maar opbergen. O neen. We gaan weer trainen Het bestuur is in onderhandeling met een nieuwe trainer voor het aan staande seizoen en hoopt, dat de trainingen half Juli zullen kunnen aanvangen. Tot dien tyd hebben we dus vry af. Prepareer je nu eens op dit nieuwe seizoen en neem je vast voor om voor de volgende competitie je geheel te geven. Wees echter vooral een goed club lid; heb wat over voor je vereniging en zie wat door de vingers van je clubmaat. Zóó komen we er. Lawn-Tennis Met een aantrekkelijke en span nende match werden Zondag j.l. de uitdagingswedstryden van T.C.V. in geluid. Het waren de dames Stappers en N. Janssen die den liefhebbers enkele ogenblikkon van spanning be zorgden. Mevr. St., won ie eerste set met 6-4, maar mej. J., gaf geen kamp en door tactisch spel in de beide vol gende sets. werd door haar de over winning behaald met 6-2 en 6-3. Verwacht wordt nu or een begin is gemaakt, uitdagingen over de gehele linie zullen volgen. Beugelnienws Op de kringwedstryd te Helden, wisten 16 de beste spelers van de kring Venray, door een gelyk spel den beker mee naar Venray te brengen. Morgen zal het aan de Heide weer spannen. Sportkroniek „O.Y.V'-Oostrum Onze boys zuchtte! Om het kampioenschap van de jeugdcompetitie, speelde Zondag j.l. op het sportterrein aan de Oostsingel, onze jeugd tegen het jeugdelftal van Leunen. Ondanks dat er slechts een bleek zonnetje scheen, hadden vele suppor ters w.o. vooral junioren van Leunen en Oostrum hun elftallen vergezeld. Onze jongens spoelden voor de rust zéér goed en leverder. keurig samen spel. Beide partyen wogen aanvan kelijk goed tegen elkaar op. Do stryd had een spannend verloop. Ruststand NIEUWE BONNEN Geldig van Juni t.m. 12 Juli Bonkaarten KA, KB, KC' 707 (Serie F) F—05 Algemeen 750 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram chocolade of suikerwerk. F—06 Algemeen 50 gram cacao F—07 Algemeen 1 ei F—08 Algemeen 2 liter petroleum F—05, F—08 Reserve 100 gram ge droogde Zuidvruchten Bonkaarten KI>, KE 707 (Serie F) F—13, F-14, F—15 Algemeen 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade of of suikerwerk F 16 Algemeen 50 gram cacao F 17 Algemeen 2 liter petroleum F 15 Reserve 100 gram gedroogde Zuidvruchten Bonkaarten MA, MD 707 (byz. arbeid, jls. moeders) Serie F F—21 ouiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram chocolade of suikerwerk Tabnkskaarten enz. QA, QB, QC 707 F—31 Tabak 1 rantsoen sigaretten of kerftabak F—32, F-35 Tabak 2 rantsoenen si garetten of kerftabak F—33 Versnaperingen 200 gram cho colade of 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. F—36 Versnaperingen 100 gram cho colade of suikerwerk of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. O 2. O O Ss2[L| c 5 g.yE'g O H T3 2S®on £T o 5» O 8° O N - O O- CD O 0-0. Daar de tegenstanders echter forser van gestalte waren en zodoende het uithoudingsvermogen groter, was Leunen na de rust in de meerder heid. Onder luid gejoel van de Leunse supporters, maar onder een zwaie zucht van de onzen, knalde 8 min. voor het einde de midvoor van Leunen de bal in het net. Scheidsrechter Winnen uit Yssel- steyn, die zeer goed leidde, floot nadien de laatste toon... 1—0 voor Leunen. Te Eindhoven slaagden Nelly Janssen, Venray, voor Coupeuse Lerares, met eervolle vermelding en Anna Truien, Meerlo voor Costumière- Coupeuse. Op 20 Juni slaagde te Eindhoven, voor Coupeuse-Lerares, mej. Coby Hellegers, te Westerbeek. Oud-Romeins toneelspel in 3 bedrijven Première Zondag 29 Juni Verder 6, 12 en 20 Juli Aanvang telkens 5 uur. Ruïne Kasteel bij „De Oude Lind" a P-* gP P- o O co" "«IS 5 w 3 s <-• CD z 3 W O: g 01 I 'I 2 3 3 O C O <c O c' rg-B: O p 3 5 O Clf c-3 rt- c <D P Q O O O Uit de Peel Ergens in de Peel staan enkele houten barakken, een paar duizend witte kruisjes, van het Duitse mili taire kerkhof, een enkel huis en anders niets. Het lijkt of de wereld hier is uitgestorven. Maar neen. toch leeft er iets tussen al dat eenzame, want in die enkele houten barakken liggen een twintigtal van onze Nederlandse mannen, die hun plicht tegenover het Vaderland vervullen. Deze mannen liggen daar van alles afgesloten en verlaten en het contact met de buitenwereld is zeer miniem Welk een verveling hebben deze jon gens te doorstaan wanneer zy hun dagtaak hebben beëindigd. Is het niet verschrikkelijk daar zo den gehele dag te zitten. Zo moet in het kort de gedachten- gang zyn geweest van het Bestuur der K.J.M.V. „St. Andries". toen zy op het idee kwamen om het kamp en de militairen met de afdeling to gaan bezoeken. 2Jy steunden dan tevens het schone werk van Kath. Thuisfront, want dit is niet alleen voor onze jongens in Indië, neen ook onzo mannen hier te lande, oud en jong, moeten gesteund worden door Kath. Thuisfront. En ja de eerste avond in het kadér dezer actie is geweest, want Woens dag j.l. togen een dertigtal leden naar het kamp en bonden den stryd aan op bet groene laken en het groene veld, met de militairen. Er werden 6 partyen biljart ge speeld en 4 partyen ping pong, waarin de K.J.M.V'ers overwegend sterker waren. De partijen biljart werden alle zes gewonnen, alleen by het ping-pong spel hebben de militairen de eer hoog gehouden en hebben een party gewonnen. Do militairen stelden dit bezoek zeer op pry's en hoopten in de toe komst nog vaker de KJMV temogen ontmoeten, ook voor andere doel einden, zoals Luit. Veltman, in zyn afscheids- en dankwoord sprak. De KJMV hoeft daarom besloten om Woensdag 2 Juli wederom naar het kamp te gaan. Wy hopen, dat alle verenigingen en organisaties dit voorbeeld van de KJMV zullen vol gen en spoedig contact zoeken mot de militairen in de Peel. TT 3 /Tl °os I S SB Z |o* H - "-o® O tj- Cfi Kis® -<5 3 O 2.C- Q 5' r; I W g-3 „"stsp fsgg: s»3.g> O O O 5 Q. <D C C. 3 C 7? 7T 3 i ~cr| cc fö 3 2 lu 1-3 jgp ST tt 3 W P-rw £58 2 "d 2 3 3 73 to - -"Off g. S3 UW DRUKWERK van klein tot groot Fa. v.d. Munckhof drukt het vlug en goed I

Peel en Maas | 1947 | | pagina 1