Voor de Schoonmaak Industrialisatie Weekoverzicht A-03 250 gram zachte zeep fa. v. d. Munckhof Schoorsteen- Bureau-klokken Telefoon 577 H. DECHNAR Speciaal-polissen Kuiiisen-7ïleesh We zullen het bezien, geen Rutten's Bier Rutten's Bieren, prima J. F. Straatman, Maasheescheweg 7 De Maas-Peel-Mijn-koers. Do Maas-Peel-Myn-koers, die oorspronkelijk op 27 April ge houden zou worden, maar door 't samen vallen mot de Ronde van Vlaanderen, waar de promi- nenste fiiguren uit de Belgische wielerwereld voor getekend hadden, moest worden uitge steld, zal nu verreden worden 0p 8 Juni. Van de zijde dor renners be staat zeer grote belangstelling, zodat deze koers een groot evenement worden kan. Wy hopen echter, dat de or ganisators de naam dozer koers ook eeraanzullon doen en hem midden door de Peel zullen leiden, dus door Venrav en niet zoals weleer ternauwernood langs het kantje. De wegen hier zijn weer wat beter, even als het bandenmateriaal, voor de renners dus... tot 8 Juni «,<;.k in Venray. aan hun leveringsplicht te voldoen, daar de C.C.D. reeds enkele proces-verbalen heeft opgemaakt. Overname kalveren. Elke Maandag v.m. kunnen kalveren worden gele verd bij slagerij Wijnhoven. Deze overname geschiedt telkens van 9-11 uur. Voor kalveren welke vroe ger worden geleverd kan geen ver antwoordelijkheid worden gedragen. De Bureauhouder, H. EMONTS Sportkroniek O.Y.Y.-Oostrum Het weer was prachtig Zondag en de uitslagen van ons tweede elftal en onze Benjamins niet slecht. liet eerste was vrij. Het tweede spoelde op eigen veld een gelijkspel tegen Ysselsteyn. Inderdaad hadden zij deze keer op 2 puntjes gerekend, maar de jongens uit de Peel dachten er anders over en verdedigden zich heftig. Onze jeugd deed het beter en won in Leunen met 3 2. De uitslag was niet zo flatteus als togen Merselona, die zy met 20—0 jaste. Morgen komen onze huren, S.V.V by ons oerste elftal op bezoek. We verwachten tegen Venray een faire, spannende match Daar in Venrav ons elftal won met 3—0, houden wy misschien nu ook 2 puntjes in Oos trum. Het tweede trekt naar Meerlo. In dien Vrouwe Eortuna meer brengt dan Zondag, zijn we voor de uitslag niet bevreesd. Jongens laat zien, dat de gezellige drukke fancy fair niet alléén je kas heeft gespekt, maar ook nieuw spirit in je gelederen bracht. Opleiding tot metaal vakarbeider te Blitters wijck. Onder auspiciën van de Stichting ..Bemetel" is men in do Staalramen- fabriek „Blitta" te Blitterswyk, be gonnen met opleiding van jeugdige arbeidskrachten tot vaklieden. Deze opleiding is wettelijk geregeld en valt onder de Nijverheidsonderwijs- wet. Aan deze cursus, die drie jaren aal duren, wordt door 20 jongens deelgenomen. Met deze metaalvakopleiding in een overwegende landbouwstreek, toont de directie van de Staal ramenfabiiek haar tijd te begrijpen. Door 't groote tekort aan landbouwgronden zyn vele boerenjongens gedwongen andere werkzaamheden te aanvaarden. Het bedryf geeft hun hiervoor do gelegen heid. Tevens wordt het groote tekort aan metaal vakarbeiders op de duur door deze opleiding ondervangen. Dit dwingt temeer, daar de Am bachtsscliolen niet aan alle aanvragen voor plaatsing kunnen voldoen en diploma van de opleiding van de Stichting „Bemetel" een waarborg biedt voor volwaardig vakmanschap. liet examen wordt afgenomen door Ryksgecommitteerdon, door de Minis ter benoemd. De heer Franssen had de aardige gedachte, de ouders van de leerlingen uit te noodigen om het bedryf te bezichtigen. Dat dit zeer in de smaak viel bewees de groote opkomst. Zy zagen nu ook hun jongens eens aan liet werk. Hierna was er een bespreking be- legd, waarby tegenwoordig de leer lingen en de ouders, de wethouder der gemeente, bestuur van „Bemetel en K.A.B. uit omliggende dorpen, directeur bijkant. Gew. Arbeidsbureau te Venray. Veilingoverzicht der Coop. Yenlosclie veiling. Langzaam aan verdwijnen de win terproducten op onze veiling en wordt plaats gemaakt voor de primeurs, die geleidelijk worden aangevoerd. Het verladen van koolraap en gele peen behoort nu tot het verleden, ofschoon er nog heel wat wagons bij onze „Oosterburen" geplaatst konden worden. De prijs van koolraap is f 5.50, voor gele peen f5.— Hoewel de kassla nog even op zich laat wachten, zijn er toch kweekers, die hebben bygestookt en zullen de komende dagen met oogsten begin nen. Nu aan enkele leden een hooge boete werd opgelegd, omdat zij het witlof buiten de veiling verkochten, werden de laatste dagen weer veel meer van dit product aangevoerd Vrijdag 11 April w.as er 17000 kilo. Doodelijke aanrijding te Helmond. Woensdagmiddag, omstreeks vyf uur, werd op de Noord Koninginne- wai, te Helmond, do 61-jarige J.v.M., uit Aerlerixtel, door oen zware vracht auto aangereden, met het gevolg, dat bij kwam te vallen en vrijwel op slag werd gedood. BEEL NAAK INDIë In gezelschap van Jonkman De Regeeringsvoorlichtingsdienst deelt mede, dat <le minister-president de minister van Overzeesche Ge- biedsdeelen overwegen, zich tegen het einde dezer maand ter persoon lijke orienteering en voor hot voeren van besprekingen naar Indonesië te begeven. De JSste Jaarbeurs geopend. Zonder eenig officieel vertoon is Dinsdagmorgen de 48ste Utrechtsche Jaarbeurs geopend en al dadelijk heerschte er een groote drukte. Deze jaarbeurs is naar omvang en aantal deelnemers de grootste tot nu toe gehouden beurs. Wegens ruimte gebrek moesten 500 aanvragen ter zijde worden gelegd. 2514 deelnemers zijn aanwezig, die 33815 M2 nuttige ruimte in beslag nemen. Rond 45 pet zijn buitenlandsche deelnemers. Slachtoffers van verzet krijgen pensioen. Ingediend is een wetsontwerp, dat tot strekking heeft aan do invalide verzetsslachtoilers en aan de nage laten betrekkingen van hen, die ten gevolge van of in verband met hun erzet zijn omgekomen, de waarborg te verschaffen, dat zy binnen rede lijke grenzen kunnen voortleven on der de materiële omstandigheden, waarin zy, toen de bezetting begon, verkeerden. Voor het buitengewoon pensioen komen in aanmerking niet alleen de strijders in het ondergronds verzet, maar ook zij, die bij de uitoefening van hun ambt of functie, of de ver vulling van hun taak tijdens de Duitse bezetting, door daad of hou ding hebben deelgenomen aan het binnenlands verzet. Coolcn schrijver van „De Ontmoeting". Het geschenk van de boekenweek, de novelle „De ontmoeting", is thans ontdaan van het mysterie, dat rond het auteurschap van dit boek ging, sinds het bij gelegenheid van de Boekenweek is verschenen. In het Amstelhotel is het geheim Dinsdag middag onthuld. Er waren vele auto riteiten en schrijvers aanwezig, waar onder Antoon Gooien, auteur van De ontmoeting". De drie winnaars van de prijsvraag, die aan dit geschenk verbonden was zyn: J. Moors, Bisschoppelijk college te Roermond, mej. C. Th. A. Driever, Nieuwenhoekplein 5 Soestdyk, mej. L. M. Louwerens, Duifstraat 3 bis, Utrecht. Zij kwamen door loting uit de bus. Duizenden hadden aan de prijsvraag mee gedaan en hun keuze op Coolen laten vallen. Onderwijssalarissen en voorlopig zal moeder de vrouw heel, heel zuinig aan moeten doen. Voor het getroffen gebied zal het ten rantsoen ten ene male onvol doende zyn en voor het Groene Kruis, zal de „krets" een der grootste kruizen blyven. NIEUWE BONNEN voor tydvak van 20 April tm. 3 Mei Elk der volgende bonnen geeft recht op het koopen van Bonkaarten KA, KB, KC 705 (Eerie A) A—02 Algemeen 500 gram suiker, boterhamstrooisol, enz. of 1000 gr. jam, stroop, enz. of 500 gram chocolade of suikerwerken. A—03 Algem. 250 gram zachte zeep Bonkaarten KI), KE 705 (Serie A) A 12 A-13 Algem. 250 gram suiker boterhamstrooisel, enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade of suikerwerken A 14 Algem. 250 gram zachte zeep A 17 Reserve 250 gram zachte zeep Bonkaarten MA .MD 705 (byz. arbeid, a.s. moeders) (Serie A) A 21 Suiker 250 gram suiker, boter hamstrooisel, (enz. of 500 gram jam, stroop, enz. of 250 gram chocolade of suikerwerken. Tabakskaarten enz. <{A QB QC 703 69—1 Tabak 3 rantsoenen tabaks artikelen. -2 69—3 Tabak 2 rantsoenen ta baksartikelen. 69 1 Versnaperingen 200 gram cho colade en/of suikerwerk of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 69-3 Versnaperingen 100 gram cho colade en/of suikerwerk of 100 gram suiker, boterham strooisel enz. of 200 gram jam, stroop enz. „Het Schoolblad" vermeld in een extra-nummer de verhoogingen, die de onderwijzerssalarissen zullen onder gaan. Tot nu toe bedroeg het aan vangssalaris voor gehuwden zonder hoofdacte f 1916, met boofdacte f 2032; het wordt met terugwerkende kracht tot I October 1946 resp. f 2436 en f 2763. Het maximum-salaris, dat nu na twintig jaar- bereikt kan worden bedraagt resp. f 3911 en f 4577.. Het was tot dusverre f 3359 en f 3798. Zooals reeds gemeld zal onmiddel lijk na het verschijnen van het Staatsblad, waarin 'het desbetreffende K.B. is opgenomen, met de uitbetaling begonnen worden. Menig huismoeder zal deze week een zucht van verlichting slaken, nu de bonnenlyst een bon aanwijst voor zachte zeep en hoogstwaarschijnlijk zal de zo nodige verschoning by velen voor het eerst na twoe, drie weken weer kunnen worden aan getrokken. De verpleegsters van het Groene Kruis en doktoren zyn ook weer even tevreden, want we zyn hier in ge troffen gobied door de grootscheepse actie, die gevoerd is tegen de ..krets" of scabies, zo goed als kwijt, maar doordat sinds Januari geen huishoud zeep meer is aangewezen, komen dagelijks nieuwe patiënten zich aan melden voor een behandeling. Door het gebrek aan zeep, die ook voor huidziekten veel te lang op zich laat wachten, breidt ook deze ziekte zich uit. Vele instanties, o.a. de Inspectie van de Volksgezondheid in Limburg, de K.A.B. e.a., hebben reeds verschil- lende malen geprotesteerd tegen het uitblijven van de zeeprantsoenen. De Volkskrant weet reeds te mel den, dat boeren boter karnen om zeep te maken en verschillende huisvrou wen de margarine, die zij kregen op de bon, daarvoor gebruikten. Scheerzeep en shampo's werden reeds veelvuldig voor wassen gebruikt. De vetten uit de Importen benodigd voor de zeop, kosten op de eerste plaats deviezen en we zyn arm, maar op de tweede plaats heeft de Regering zich op het standpunt gesteld, dat margarine en andere consumptie- vetten, die ook hieruit bereid worden voorgingen, daar men by meer zeep, minder margarine zou verkregen hebben. Het schijnt echter, dat verschillende ministers het met hun echtgenote aan de stok hebben gehad, want men is nu van plan het wat anders te doen. De Willem Barendts, brengt onder de hand een nieuwe voorraad vetten, al is de opbrengst ook minder dan men verwacht had, maar men kan toch nu verwachten, dat iedere 14 dagen een bon zal worden aangewezen voor achtereenvolgens zachte zeep. waspoeder, toiletzeep en huishoud zeep. Dit hangt echter aan een ziide draadje,een staking hier of in America DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Week van 19 tot en met 26 April Uitreiking bonkaarten 707 en brand stoffen TA 707. De volgende bon kaarten worden uitgereikt: KA tm. KE 707 voor niet-zelfver- zorgers: LA tm. LC 707 voor zelfver- zorgers melk en vlees; OA tm OC 707 voor zelfverzorgers vlees; PA tm PC 707 voor zelfverzorgers melk; QA 707 tabak; QB 707 versnaperingen; QC 707 tabak/versnaperingen; TA 707 brand stoffen seizoen 1947/1948. Mannelijke personen, geboren in 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een tabaks-, een versnaperingen- of een gemengde kaart; Vrouwelijke personen, geboren in 1929 en vroeger, ontvangen naar keuze een versnaperingen- of een ge mengde kaart: De overigen hebben uitsluitend recht op een versnaperingen kaart. Medegebracht moeten worden de bonkaart 705 met inwisselingsbon. inwisselingsbonnen worden niet aangenomen. Tevens moeten alle inlegvellen worden overgelegd. Voor het verkrijgen van een brandstoffen- kaart TA 707 dient het aanvraag formulier MD. 323-15 volledig inge vuld en ondertekend te worden in geleverd. Tevens moet hierbij worden overgelegd het restant van de brand- stoffenkaart T. 606, waaraan zich de bon B.V- 72 bevindt. Do uitreiking is als volgt te Venray: Maandag 21 April (voor zelf- en niet-zelfverzorgers) van 9-12u. A C en van 14-16 u. D E; Dinsdag van 12 u. F—H en van 14— l6u.I—J; Woensdag 23 April van 9—12 u. K M en van 14 16 u. N—P; Donderdag 24 April van 9—12 u. R—T en van 14-16 u. U—V; Vrydag 25 April van 12 u. W—Z en van 14—16 uur Kloosters. Na-uitreiking toeslagkaarten en zeep bijzondere arbeid. Deze na- uitreiking wordt gehouden te Venray en Ilorst op Woensdag 23 Ar ril van 9 12 u. en van 2-half 4 u. Allen, die vorige iveek geen toeslagkaarten of zeep hebben ontvangen, moeten op deze dag komen. Hiervoor ontvangen zij geen oproep moer. Schoenen. Deze week uitreiking van schoenenbonnen naar keuzo aan een ieder, wiens stamkaartnummer eindigt op één der cijfers 7, 2 of 5 en die nog in het bezit is van een inleg vel, waaraan zich de bonnen 614 en 612 bevinden. Tevens wordt aan de kinderen geboren in de maand April van één der jaren 1932 tot en met 1945, alsmede aan de kinderen, ge boren in de maand Juni van hot jaar 1910; tegen inneming van de bon 604 van het inlegvel GC, GD of GE, een schoenenbon, echter niet naar keuze, uitgereikt. Ook aan degenen, wier stamkaart- nummer eindigt op een ander cijfer dan7, 2 of 5 en die nog in het bezit zyn van een inlegvel, waaraan zich de bonnen 614 en 612 bevinden, doch niet in de gelegenheid zyn geweest hierop een schoer.enbom af te halen, worden op de hierna te noemen dagen en uren hiervoor alsnog in de gelegenheid gesteld Kantoor VENRAYDonderdag 24 April van 9 12 uur letters A E en van 2-3.30 letters F-J. Vrydag 25 April van 9-12 uur letters K-Ren van 2-3.30 letters S—Z. Voor de kerkdorpen bestaat gele genheid tot afhalen op de bekende plaatsen en uren. Lynolic voor schildersbedrijven Schildersbedrijven, die verzuimden hun lijnolie voor de maand April af te halen, kunnen dit alsnog doen op Maandag a.s. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochioactie: Weest eerlijk. Heer van de week: Kapelaan K uepers Maasheescheweg 6, Telef. 274. Paterskerk: ZONDAG 7' u. leesmis voor oveil. leden der duivenvereen.; patershoogmis; 9 u. H. Mis op St Jozef en verg Jongensafd. D.O.; half 10 leesmis v. Annie Vosters; half 11 pa- rochiehooginis; 2 u. gr. en kl. Congr.: half 3 kinderlof; 4 u. verg. chr. moe ders en vrouwen vd. K.A. op St. Jozef: 4.15 gez. Vespers; 5 u. Lof. Collecte: 1 kerk; 2 bisseh. nooden; 3 armen. MAANDAG 7 u. O.L.Vr. t.z.i.; half 8 zielemis v. alle overl. parochianen; zijaltaar Wed. Aerts; 8 u. gest. jd'. Maria Goumans (2kl.); half 9 best. jd. J. vd. Ven en G. Ewals (1H.); 8.30 zyalt Dr. Schulte-de Gies. DINSDAG 6-7.30 uitstelling Aller heiligste; 6.20 hoogmis v. G. Ewalts; 7 u. zijalt. M. Wismans, lid v.h. Koord je; half 8 best. jd. G Direks (1H); zyalt 7.30 v. Wed. Janssen Kryns lid vh. Koordje; 8 u. gest. jd. H. Gellings en eehtgen.; 8 u. zyalt. G. Willems; half 9 hoogm. uit dankb. 25j. huwelijk Clevers Verberkt: zijalt. 8.30 P. J. Reynen en A. G. Nojjen; half 10 pl. huwelyksmis bruidsp. v. Ham-Kusters; 6.30 Lof t.e.v. St. Antonius. WOENSDAG solemniteit v. St. Jozef zyalt. 7 u. overl. H. Janssen-Strijbosch half 8 loesmis vd. jeugdbeweging bij gelegenh. v. St. Jorisfeest; 7.31) zijalt. Wismans, lidD.O; 8 n. best. zieled. Wed. Janssen Krijns, besteld door St. Elisab.vereen.; 8 u. zyalt. overl. fam. v. Ham - Klisters;'8 u. zyalt. W- Kusters; half 9 leesmis; 9 u. hoogm. dankb. 40j. huwelyk; 6.30 Lof t.e.v. St. Jozef. DONDERDAG 7 u. M. Wismans, lid v.h. Koordje; 7.30 best. jd. H. Timmer man en A. v. Bergen (IH); 7.30 zijalt. Ja. Henckens—Tiesen; 8 u. best.jd. M.v.d. Water: 8 u. zijalt. W. Kusters; half 9 gest. jd. J. Jochyms en echtg. (Bkl); 8.30 zyalt. overl. A. Janssen en C. Martens VRIJDAG feest v. St. Marcus, pro cessie na de mis, 6.30 processie, waar na gez. II. Mis; 7 u. zyalt. M. Wis mans, lid vh. Koordje; 7.30 zyalt. J. Loenen; 8 u. lm.; half 9 lm.; half oefening v.d. H. Kruisweg. ZATERDAG: half 8 O.L.Vrouw hoogmis; 8 u. gest. jd. Ant. Feyen, echtg. en Heeroom U H.); half 9 lm. uur hoogmis uit dankbaarheid by 25-jarig huwelijk Goumans—Peters: half 10 hoogmis uit dankbaarheid by 40-jarig huwelyk. Biechtgelegenheid bij eerw. paters vanaf 3 uur, by parochiegeestelijken van 5—7 uur. Rozenkrans en Lof om half 7. A.s. Zondag zyn de H. Missen om 7 uur: 8 u. patershoogmis; kwart voor 9 leesmis; 10 uur hoogmis van de Korenbond van 't Dekenaat Venray. HEIDE8 u. lm. Jacomina Wynen; 10 uur hoogmis voor militairen in Indië. St. ANNA: Zondag II. Missen 7.45 voor overl. fam. Rongen Pingen en zoon Johannes, 9 u. hoogmis: half 11 voor H. Swaghoven; half 4 lof. Woens dag 8.5 overl. gebr. v. Es; Donderdag 8.05 R. Michels, vrouw en dochter; Vrydag 8.05 St. Marcusprocessie waar na H. Mis v. M. Wismans, 5.30 kruisw. Zaterdag 5.30 Marialof; biechtgel. 5—6. ST. SERVATIUS: ZondagH.H. Mis sen 6.45,8.45, 10 u.: 7.45 alleen voor St. Servatius; 6.45 t.z.i.; 7.45 genez. zieke: 8.45 Th. Janssen—Theuws; 10 u. uit dankb.; 6.10 lof en rozenh. Maandag 8 u. P. vd. Bekerom; Dinsdag 8 u. H. Wientjes; Woensdag 8 u. gez. h. Mis v. overl. moeder; Donderdag 8 u. overl. fam. Swinkels—Michols; 6.10 lof er. rozenh.; Vrydag 8 u. J. Theuws; Za terdag 8u. H. Wientjes; 6.10 lof t.e.v. H. Maagd; biechtgel. 5—7.30. Schuurmans Maria, Langstraat 70 Creemers Hubertus. Draalstraat lc Maessen Gerardus J. L., Oirlo E 55 OVERLEDEN Eon kind van J. Janssen, Wanssum Hendriks Maria H., weduwe van Ousters Ant. E., 79 jr. Een kind van Heidens Een kind van Berbers Wismans. Martinus 67 jaar, land bouwer Willems Lambertina, 76 jaar 1 patiënt St Anna GEHUWD: Smits Hendrikus J. M. 28 jaar landbouwer en Geurts Petronella J W., 23 jaar, zb., beiden te Venray. Sanders Antoon, oud 23 jaar, chauf feur-monteur te Horst en Verlieyen Dora, oud 21 jaar te Venray. Itaeven Cornelis, oud 24 jaar, militair to Geulle en van Dyck Huberta, oud 29 jaar te Venray. Nelissen Johannes, oud 29 jaar, land bouwer en van der Sterren Anna, oud 29 jaar, beiden te Venray. Peeters Hendrik, oud 36 jaar, land bouwer en van Tilburg Hendrika, oud 36 jaar, beiden te Venray. Zanders Peter, oud 24jaai, chauffeur te Horst en Cremers Alexanna, oud 21 jaar te Venray. BURGERLIJKE STAND van 4 tot 17 April GEBOREN Vermeulen, Henricns J. Akkerweg Rongen, Gerarda M.M. Scheide de Bruyn, Herman A J. Overl.weg Erben, Theodorus A. Veulen v.d. Beuken, Hendrikus M.P.W. Peelplan-Zuid Jenniskens, Martina M.A. Wiënweg Geurts, Theodorus A.B. Oirlo Verhoeven, Martinus P. M Merselo Drüggen Gertruda L. Castenray G 23 Arts Matheus B. M., Klein Oirlo F 34 Kateman Wilhelmus, Langstraat 33a Arts Noutrina G. B. Merselo N 15a van Bergen Joseph H.. Langeweg 2 Barents Hendrina, St. Josephw.N.W. 8 Derickx Johanna, O.-Oostrumschw Voesten Theodorus, Overbroek K 109 Spreeuwenberg W., Ysselsteyn 187 Joosten Leonardus W. J., Oirlo F la Smits Leonardus, Ysselsteyn N la Poels Antoon P. M., Weverslo M 85 Jaarmarkt te Venray Maandag 21 April Paardenmarkt te Venray Donderdag 24 April EEN AMBACHT DAT IN EERE BLEEF 50 jaar terug nam het ambacht nog een belangrijke plaats in de maatschappij in. Het handwerk gaf ook kleur en fleur aan het leven en schiep een vaak benij de sfeer van romantiek. Zoo was het ook met den kruidenier, die in den winkel zelf zijn koffie brandde. Het was gezellig hem daarbij gade te slaan, terwijl de heerlijke koffiegeur heel het huis doortrok. Koffiebranden vereisch- te een groote kennis en daarom betrok men ook steeds zijn koffie van hetzelfde adres, want de kwaliteit van de koffie hangt voor namelijk van het juiste branden af. De ouderwetsche winkel met de vele vakken en laadjes, de groote handkoffiemolen op den toonbank en de koffiebrander in een hoek is verdwenen. De moderne De Gruyter's winkel trad daarvoor in de plaats. Het ambacht evenwel bleef in eere. bij De Gruyter maar wordt in het groot beoefend door ervaren koffiebranders in de groote De Gruyter's fabrieken met de meest geperfectionneerde installaties. Daarom voor vak kundig gebrande koffie zooals vroeger naar De Gruyter, de boiiie- en theezaak. Nelly, Hennie en Mia hebben een broertje gekregen, dat God in Zyn oneindige goedheid hen schonk. By 't H. Doopsel ontving het do namen Hubertus Johannes Theodo rus Maria. Wy noemen hem Huubke A. CREEMERS A. CREEMERS-THUYLS Venray, 17 April 1947. Kosthuis gevraagd door jongeman, 30 jaar, metselaar. Adres bureau van dit blad. TE KOOP 2pits electr. comfoor N.W. 3. AANGEVLOGEN een postduif II 41 no. 474945. TE KOOP partij voederbieten. H. Maas, Heide. Coöperatieve Zuivelfabriek Venrav vraagt een melkventer desnoods voor halve dagen, en een ijsco-inpakker. ADVERTENTIEN Aagje Broekhof Hans Schaeffers geven kennis dat zy hun huwelyk zullen sluiten op Zaterdag 10 Mei a.s. om half 10 in de kerk van de II. Victor te Noordwykerhouc. Noordwjjkerhout, Kerkstraat 31 Venray, Patersstraat 14 Dagadres Noordwykorhout, Kerkstraat 38 Maria Jans Jacques Verhaeg hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelyk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 13 Mei a.s. om 10 uur in de nood-parochiekerk van de H. Theobaldus te Overloon. Overloon, Dorpstraat C 154 Horst, Kranestraat B 36, April '47. Dagadres Dorpstraat C154, Overloon Toekomstig adresKranestraat B 36, Horst Op 23 April hopen onze Ouders en Grootouders Jan Reintjes en Theodora Bomm hun SOjarige echtvereeniging te her denken. Dat God lien nog lang moge sparen, is de wensch van hun dank bare KINDEREN en KLEINKINDEREN Veulen H 20. Op Maandag 28 April hopen onze geliefde Ouders Peter Gerardus Hendriks en Theodora Huberta Arts hun 25j. echtvereniging te herden ken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen HARRY, TO, MIEN TJE, JEU, PIET, MAT, JOOS, ANNIE, GERRIT Veulen H 40a, April 1947. Op 26 April hopen onze Pleegouders Mathijs Claessens en Gertruda Drabbels hun 25jarige echtvereniging te her denken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dank bare pleegkinderen DOORTJE, RIETJE Oostrum C 22. Geboorteaankondigingen en felicitaties schitterende originele modellen. Communieprentjes en -kaarten voor eersteen plecht.H.Communie Verlovingskaartjes Ondertrouwaankondigingen diverse modellen. Feestgidsen voor huwelijksfeesten een mooie herinnering voor later. Dankbetuigingskaarten voor huwelijks- en andere feesten. Rouwbrieven en Bidprentjes in verschillende uitvooringen. Voor iedere gebeurtenis wordt uw drukwerk verzorgd door en het is.... AF De Stlerenstal is wegens Premiekeuring op Maan dag 21 April van 1-6 uur GESLO TEN. De Stierh. L. WEIJS. Onderlinge Paarden- verzekering Venray. Premiebetaling Zondag 20 April voorm. van 11- 12 uur te Merselo in de zaal Arts. De premie bedraagt 1 Zoojuist ontvangen mooie sorteering Jacq. Schaeffers. Horlogerie fa. Akerboom Aannemersbedrijf Schoolstraat 24 VENRAY Pakpapier aan rollen en vellen Kastpapier stevig, in div. kleuren Tekenpapier vooroorlogse uitvoering degelijke kwaliteit Vloeipapier dik, goed drogend Kaftpapier aan rollen en vellen Carbonpapier voor potlood en schrijf machine Talens. fa. van den lllunchlxóf Grotestraat 28. Voor de vele blijken van belang stelling ondervonden by ons 40jarig huwelijksfeest, betuigen wy, ook namens onze kinderen, hartelyk dank. J. Robben A. Robben-Smolders Fruithandel Huismoeders, eet H. Dechnar's rolmops en haring, U blijft gezond en 't geeft besparing. Denk eraan eiken Donderdag alle soorten verscheVISCH Aanbevelend, Eerste Venrayse Groente- Vis- en Langstr. 4 Tel. 357 t Zowel voor H.H. Landbouwers, Arbeiders, Middenstanders als Ambtenaren hebben wij Voor H.H. Artsen en Verplegers(sters) IETS APARTS. Billijke premie Assurantie kantoor Oostsingel 12 Coulante uitkering VENRAY eis Telef. 462 maar niet lang meer, want dan bezoeken wy U huis aan huis, op plaatsen waar U kunt krijgen. Dan bezoekt onze flessenwagen U wekelijks op vaste dagen, ja haast op vaste uren. Dan kunt ook U zeggen Beelden, Schilderijen, Bezems, Borstelwerk, Koperpoets, Boenwas, fijne Lederwaren, Goudbrons, Kerkboeken, Communieschitderijtjes, Beeldjes Kruisjes Kettinkjes Te veel om op te noemen, maar.... U slaagt by ons.

Peel en Maas | 1947 | | pagina 3