Lek me de zök Laatste opvoeringen 2e Venrayse Revue Lek me de zök BEL bij Brand Franciscaanse Kerstviering Stiopecs in dc Kcistnacht De Kath. Actie Groene Kruis Boerenleenbank Venray. Drs. P. Siebesma van de in de feestzaal van Huize Servatius (ing. t.o.Garago Gommans Zondag 29 December Maandag 30 December PLAATSBESPREKEN telkens één dag voor de voorstelling van 2-4 uur in café W. C'aessens, Langstraat. AANVANG ELKEN AVOND 7 UUR. Prijzen der plaatsen le Rang f 1.50, 2e Rang f 1.- pl. f 0.25 voor uitv. programma is iets nieuws op to neelgebied in Venray, bevat 20 taferelen vol verrassing en variatie en wordt ten toneele gebracht door TONEELGROEP „HIOOB" met mede werking van EUTERPE". 20 verschillende prachtige decors van Toon Kateman. deze Raad weer verschillende com missies te benoemen, b.v. een Peel- commissie. De Voorzitter zag gaarne, dat dit eorst by B. en W. kwam, waarmee de hoer Pubben accoord ging. Toon niemand meer iets te vragen had, sloot do Voorzitter de openbare vergadering, na eorst het vertrekken do Raadslid, do heer Hochstenbach hartelijk te hebben bedankt voor de steun en hulp, dio B. en W. van hem ondervonden had in deze korte zittingsperiode en nog eens speciaal, voor het vele en belangloze werk, wat Jiy direct na de bevrijding voor do voedselvoorziening van Venray gedaan heeft Dan trad de heer Margry binnen om het voorlopig ontwerp van het horbouwplan Oostrum te bespreken. Hoewel de hoor Margry geen bo- zwaren had tegen het openbaar hou den van deze bespreking, wenkte de Voorzitter om do publieke tribune te ontruimen en moeten wy dus onze lezers in Oostrum, jammer noog, nog in onkunde laten omtrent do toekomstplannen van hun dorp. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoed gevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór .12 uur en van 2—3 uur. Iedere 2e en 4o Dinsdag van do maand is het Kleuterbureau- van hot Groene Kruis vanaf 2 u. geopend. Bengel nieuws. De wedstrijd tussen Onder Ons en Ons Genot was do uitslag 6—2 voor de A en 2—6 voor de B. Voor a.s. Maandag zyn vastgesteld Ons Genot 3-Onder Ons 2 Ons Genot 4-Onder Ons 3 Geliek Op 1 Onder Ons 1 DANK VAN VENRAY Vorige week geschiedde ten stad- huizo te Haarlem do overdracht van het door de firma H. Sclioonbrood te Maastricht gebrandschilderde raam, symboliseerend de dankbaarheid van Venray, ten opzichte van do gemeente Haarlem, die de Noord-Limburgsche gemeente goadtopteerd heeft. In te genwoordigheid van den burgemees ter van Ver.ray, het gemeentebestuur van Haarlem en hot bestuur van Ned. Volkshorstel, sprak do heer P.Jansen, voorzitter van de actie Venray, woor den van dankbaarheid voor 'de door Haarlem verrichte hulp. Als dankbare herinnering deed het spr. genoegen dit raam en tovons een oorkonde aan de burgerij van Haarlem ten geschen ke te kunnen geven. De burgemeester van Venray be dankte de diverse comitó's en in het bijzonder do scholieren, die zoo'n be langrijk aandeel hebben in het doen slagen van deze hulpverleening. Moge vooral de jeugd in dit raam een be wijs zien van de groote dankbaarheid welke Venray voor Haarlem koestert. Namens den Haarlemschen gemeen teraad sprak burgemeester Reynalda een slotwoord. Studentenclub „St. Bernardus" Legio zyn de problemen, waarvoor Venray zich als gemeenschap geplaatst ziet. Een van de voornaamste is wel het jeugdprobleem. De meesten van onze jongeren zyn overspoeld door een golf Van oppervlakkigheid en gemak zucht. Velen doen zelfs geen poging om zich nog drijvende te houden. Mot de intrede van de Kerstvacan- tie zullen in Venray onze studenten weer samenstromen. Na een trimester van hard studeren wacht hen weer enkele weken vryo tijd. Deze vrije tijd zal gevuld moeten worden. Do studentenclub staat klaar met oen goed gevuld programma: schaak-, dam- en kaartcompetitie's, voetbal. Er zal meegewerkt worden aan de verzorging van oen Kerstavond, die gezamenlijk door do jeugd-standsor- ganisaties gevierd zal worden. Een toneelstuk voor do Paasvacantie moet ingestudeerd worden. Op deze wyze wilde studentenclub medewei ken aan de oplossing van hot probleem, dat vologoedwillenden in Venray angstig bezig houdt. Daarbij roept zij de hulp in van de ouders, vooral van de ouders van jongere studenten. Stuurt uw zoon naar de studenten club. U helpt daarmee niet alleen uw eigen zoon, maaru doet daarmee tevens een voor-oorlogs brokjo Ven* ray herleven, nl. onze oude studen tenclub „Sint- Bernardus." Schaakclub „De juiste zet". In de algem. vergadering werd een bestuur gekozen bestaande uit: P. Rouvroye,secr.penningm., A. Schuur- mans, voorz. en J. Janssen, lid. Schaakliefhebbers geeft u op als lid. Iedere Vrijdagavond van half 8 tot 10 uur is er clubavond in cafó Siebors, Merselosche weg. Nieuwe leden kunnen zich alsdan opgeven of by een der bestuursleden Langstraat 70 of 23a. Benoeming. De heer P. Rouvroye, tot 10 Mei 1940 opperwachtmeester der Kon. Marechaussee alhier, tijdens de oor log verblyf houdend in Engeland, is wederom aangesteld als comman dant der Marechaussee te Venray. BURGERLIJKE STAND van 13 Lm. 19 Dec. 1946 GEBOREN Peeters Peter J.M. Ziekenhuis Troisfontaine, Reinier J. Smakterweg Koppers, Maria H.J.W. Kard. van Rossumstraat Swinkels, Maria J.O.G. Leunseweg Vermeltlooit, Anr.a M.Th. Mersel.weg Arts, Johannes M.G. Merselo Hendrix, Peter H.J.M. Oostrum Ewalts, Gerardus J.M. Langstraat Geelen Johannes P.H. Veulen Kleeven, Peter H. Ziekenhuis OVERLEDEN Wilmsen Maria A. weduwe uit eerste huwelijk van Paulissen L. uit tweede huwelyk van Herman® H., 76 jr, zb. 1 patiënt St Servatius. ONDERTROUWD van den Broek P.M.M. 19 jaren, los arbeider, te Venray,en Verhoeven E. 21 jr, zb, te Stiphout. VOEDSELBUREAU 01RL0 Vroege aardappelen. Landbouwers welke nog geen teeltvergunning van vroeg aardappelen hebben aange vraagd kunnen dit tot 31 Dec. alsnog doen, na die datum worden geen aan vrage meer ingewilligd. Veelevering. Daar de meeste vee houders voor 1 Mei 1947 per rund boven 1 jaar reeds 80 kg. van de nieuwe aanslag moeten voldaan heb ben, lijkt het ons gewenscht, dat diegene, welke zelf geen geschikt slachtvee voorhanden hebben zich zoo spoedig mogelijk van de benoo- digde bonnen trachten te voorzien. Daar te verwachten is, dat ovor enkele weken de bonnenprjjs waar schijnlijk liooger zal zyn. De Vredes Jeep. Aanvrage voor de nieuwe vredes-jeep prys pl.m. f4400.- kunnen tot 31 Dec. worden ingediend DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Bekendmaking voor de week van 29 Dec. tm. 4 Jan. Zitdagen reizende ambtenaren. In verband met Nieuwjaarsdag zyn de zitdagen van de reisende ambtenaren als volgt: Maandag 30 December Oirlo van 13—15.30 uur; Vry'dag 3 Januari Ysselsteyn van 10-12 uur. Inlevering bonnen door detaillisten. Maandag 30 Dec. te Venray van 9—12 uur codenr. 1000 en 2000; van 2—3 uur codenr. 3000. Vry'dag 3 Januari te Venray van 9 12 u. Bakkers, Fabrikanten Brand stoffen-, Textielhandelaren en Instel lingen. De winkeliers worden er aan herinnerd, dat in het vervolg de ont vangstbewijzen met inkt ingevuld moeten worden. Bonnen van verschillende nummers of van verschillende rantsoen waarde moeten afzonderlijk opgeplakt wor den. Op één opplakvel mag maar steeds éénzelfde bonnummer geplakt worden. De opplakvellen moeten van een volgnummer worden voorzien; verder naam van den detaillist, adres, code nummer en datum van inlevering. In het vervolg zal hierop streng worden gelet en zullen by eventuele afwijkingen van deze voorschrift: n, de aangeboden bonnen en opplak- vollen niet worden geaccepteerd. Brandstoffen voor kamerhuurders. Dezo week kunnen aanvraagformu lieren worden afgehaald on ingediend voor kamerhuurders voor het tweede gedeelte van het stookseizoen 1946/47. KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: geen brood en spelen maar.... bidt en werkt. Heer v. d. week P. Crescentianus, Patersklooster, Tol. 502. Paterskerk ZONDAG 7 uur lees- mis, 8 uur patershoogmis, half 10 leesmis, half 11 parochiehoograis. Na de hoogmis vergadering v.h. Aposto laat des Gebeds op 't Dekenaat. Trouwe opkomst der zelatrken verzocht. Half 3 kinderlof, 4.15 gez. Vespers, 5 uur Lof. Collectekerk, bisschopp. nooden, armen. MAANDAG half 7 fam. Janssen- Smeets, 7 uur Jozef Custers en Maria Olfers, half 8 zielemis voor alle overl. parochianen, 8 uur gest. jd. Ilendri- cus Cam ijs en Petronella Jenneskens (3 kl.), half 9 best. jaard. voor Peter Wagemans (1 H). DINSDAG: Antoniusv.d. Pasch als lid v. li. Koordje, 7 uur overl. fam. Hoedemakers, half 8 leesmis, ha'f 8 Antonius Kustersals lid v.h. Koordje, 8 uur gest. jaard. "Willem Eibers, Theodora Arts, Johan Eibers, Johan van Rijswijk, 8 uur Gerardus Willems, half 9 Petrus en Maria Eibers (2 kl.) WOENSDAGNieuwjaarsdag, dag van devotie. Diensten als op Zondag. Gen. Abs. voor Derde Orde. half 3 kinderlof, 4.15 gez. Vespers, 5 u Lof. CollecteFranciskaanse Gezinshulp, bisschopp. nooden, arme. DONDERDAG 7 uur Maria Antbro- sius en ouders,o half 8 best. jaard. Nicolaas Bekkers, dochter en klein dochters (1 H),half 8 Jolia. Henckens- Tiessen, 8 uur gest. jaard. Wilhelm Willems (3 kl), half 9 leesmis. 's Avonds van 7—8 H. Uur. Onmid dellijk ervoor biechtgelegenheid. VRIJDAG Eerste Vrijdag van de maand, toegewijd aan 't IJ. Hart van Jezus. 7 uur ter ere v.d. IJ. Antonius, half 8 leesmis, half 8 Hendricus Manders en echtgenote, 8 uur gest. leesmis t.e.v.li. H. Hart van Jezus, half 9 leesmis. ZATERDAG Eerste Zaterdag, te vens Priosterzaterdag, 7 uur voor 'n overledene, half 8 O.L. Vrouwhoogmis, 8 uur gest. jaard. .Johanna Willems, echtg. Peter' W. v. Meyel, ouders en kinderen (3 kl.), half 9 leesmis, half Lof. Biechtgelegenheidby eerw. paters vanaf 3 uurby parochiegees telijken van 5--7 uur. DERDE ORDEZondag a.s. om 10 uur Derde Orde afd. mannen op St. Jozef, 3 uur Derde Oide vrouwen Paterskerk, 's Avonds om 7 uur Fran ciskaanse Kerstviering in Aula van het Gymnasium. Een dezer dagen zal de jaarlykse korentermijn gehouden worden. HEIDE: Zondag: 8 uur leesmis Thomas Michols, 10 uur hoogmis familie Muysers-Martens. Woensdag 8 uur leesmis overl. fam. -Peeters-Gerrits, 10 uur hoogmis. Vrijdag half 8 leesmis Gertruda van Vegchol-Arts. ST. SERVAAS: Zondag 8.30 JI. Mis uit dankbaarheid voor 'n 40-jarig priesterfeest, 10 uur voor Petronella v.d. Beiterom. i Maandag 7.45 voor Jacobus Pouwels en Maria-Bosmans. Dinsdag 7.45 v. Antonïa FranSsen Woensdag, Nieuwjaarsdag. Diensten als op Zondag. 8.30 voor Johannes Jenniskens en Johanna van Mil, 10 uur voor Christiaan Stappers. Donderdag 6.25 v. overl. fam. Camps Biechtgelegenheid na 't Lof van 6.10 Vrydag, Eerste Vry'dag der maand 7.45 voor Maria en Jacomina Jacobs. Zaterdag 6.25 voor Petronella v.d. Bekerom. Biechtgelegenheid van 4-7, INGEZONDEN. Vooruit of achteruit Zagen wij in de diverse dagbladen klachten en gegronde klachten over den Wederopbouw. Wy willen er dan nog één klacht aan toevoegen. Dit is den derden Kerstmis na onze bevrijding, by den eersten Kerst mis zag ik in de straten van ons goeie Venray de menschen wroeten in de puinen om iets te vinden wat hen gebleven was,iets wat zy straks nog zouden kunnen gebruiken bij den wederopbouw van hun bedrijf. Meer dan twee jaren zag ik diezelfde menschen verbeten ploeteren'in regen en wind, sneeuw' en kóude, om hun kostwinning voort te zetten, by den eersten aanblik zou ik zeggen, hulpe loos, hopeloos, verneukt en vernik keld door diverse instance's. Die menschen vragen niet eens een wo ning, maar een ruimte, waar zij hun bedrijf in kunnen voortzetten, maar niets hoor, nu moet men weer wach ten op de verkaveling. Kyk eens in de Patersstraat, hebt U zich al eens afgevraagd, wat dat zeggen wil, meer dan twee jaren in weer en wind werken met den moed der wanhoop. Zijn die menschen door het verlies van hun have en familie leden niet org genoog getroffen, moet nu door do laksheid van bepaalde instance's, die menschen het onmo gelijk gemaakt worden hun bedrijf uit te oefenen, of mogen zy pas be ginnen als de gouden jaren voorbij zyn Schande, driedubbele schande, dat deze menschen niet geholpen worden; werd hun de plaats aangewezen, dan zou er toch alvast een begin gemaakt kunnen worden, desnoods zonder kapitaal van den Wederopbouw, om de mogelijkheid te scheppende plaats te verleenen, waarop zij recht heb ben Wie helpt hier, wie geeft den eersten stoot, maar dan vooral snel heel snel, niet meer wachten op bu reau-stoelen, maar daden, dan maar stoelen leenen of staande werken, de getroffenen staan niet meer, die wachten hangende 1 Een getroffene. Voetballers, a.s. Dinsdag voor Nieuwjaar geen trainen Firma van den Munckhof Uitgeefster van „Peel en Maas" wenst alle abonné's en adver teerders een voorspoedig 1947 Den schrijver van „Lek me dezük" heil. Na een lang verblijf in den vreem de, kreeg ik voor enkele weken terug het programma van uw geestespro duct „Lek me do zök" toegestuurd en ik heb my gehaast dit, hopenlyk telkenjare terugkeerer.de evenement, te bezoeken. En werkelijk, liet was een openbaring. Wondermooi, met eon goede inhoud, en ik kan mij van harte voreenigen met de recentie al heeft liy zich soms niet bijster gelukkig uitgedrukt. Het was schoon en van harte gelukgewonscht met het verdiende succes. Tegen een ding heb ik echter naar ik meen' gegronde bezwaren en dat is tegen het gedrag van de in uw revue optredende Izegrim. Dat U op de eerste plaats zyn persoon ten tooneele voert, nu ja, we kunnen niet op alle slakken zout leggen, maar dan nog als do „per sonificatie van het kwaad", ziet U, dat visitekaartje weiger ik pertinont. Er zijn niet veel personen die, wat Izegrim wilde met zyn „Grauwtjes", misveislaan hebben, al zyn er enke len, die hem niet willen verstaan, overigens tot hun eigen nadeel. Izegrim is geen communistisch agitator en was dit nooit Toen er op 27 .October 1945 voor 't eerst een Grauwtje verscheen, stipte hij een probleem aan. dat nu in de Tweede Kamer besproken zal wordonhet huisvestingsprobleem. Dat dit noodig was en nog is, bewij zen wel de Wild-Westavonturenvan enkele weken terugBidden voor de zielen der gesneuvelden en ni,et al leen bloemen leggen op hun graven, is dat volk opruien en dergelijk fraais meer En mocht hij geen tolk zijn van Ysselsteyn's bevolking, toen de groote actie van de Hark om lam pen voor dit dorp, zegge en schryve één lamp opleverde? Mocht hij zyn waardeering niet uitspreken voor Dr. Hoyng bij zyn vertrek, wat anderen, die het wel moesten doen, nalieten. De zorgen over St. Nicolaas van 't vorig jaar, mochten die niet eens hardop ge noemd worden Was 't niet Izegrim die om meer begrip vroeg voor de kleine man, voor Jan met de pet, die met zijn vyf peuters in eennoodwoning moest kruipen, klein en beperkt, terwijl anderen flinke behoorlijke en groote noodwoningen dat weer geen noodwoningen zyn volgens de wet kregen. Dat is niet tegen de daar in wonenden, zoo'n woning is hun gegund, maar tegen oen systeem, dat de een vertrapt en do ander dubbel geeft, een systeem dat men in Venray rustig laat werken en dat wel eens communisten kon kweeken. En dan gaat 't er niet om of daar olieverf of waterverf op geschilderd is, het gaat er om, dat do Weder opbouw zooiets wel klaar kan voor haar eigen ambtenaren, maar een gemeente niet voor haar eigen in woners. Ja, en die pompgescliiedonis is niet prettig, maar geen water is ook niet prettig, nu is hef, maar wat weegt het zwaarst. Datzelfde is te zoggen over die circusgeschiedenis. Wat weegt het zwaarst Een aansporing verder om een graf van een Tommy te adopteeren, is noch opruiend, noch communistisch, noch „raar". Deze kleine opsomming van wat Izegrim, misschien wel eens wat on gezouten, schreef, is daar wel duide lijk bewys van. Naastenliefde en zelfcritiek zyn twee dingen waarin in Venray ge brek is, en hieronder zyn vele kwa len, waaraan ons dorpsleven lijdt, onder te brengen. Dat Lsegrim deze aanstipte en daarbij de oplossing gaf, was harde noodzaak, want nog al te dikwijls zyn daar de eenvou- digsten onder ons de dupe van. En dit kan men toch moeilijk met atoom- bommensmytery vergelyken. Het spijt me dat ik dit schrijven moest, ik had gemeend dat U dit, begrepen zoudt hebben, daarom kan ik heelemaal niet begrijpen, dat U Izegrim dan zoo ten tooneele bracht. Het schijnt echter dat ik u te hoog heb aangeslagen. IZEGRIM, BEKENDMAKING Met ingang van 1 Januari 1947 is met de leiding van Bureau 6 te Venray belast den heer II. Emonts, thans P.B.H. te Oirlo. De IJeer Emonts zal iederen voor middag te spreken zijn over bureau aangelegenheden op hot Bureau te Venray. ZITDAGEN. Komende week zullen er geen zit dagen gehouden worden. OVERNAMEMARKT RUNDVEE. Do eerstvolgende overnamemarkt voor rundvee zal gehouden worden op 6 Januari 1947. De P.B.H. van Bureau 6 A. CREEMERS. BEKENDMAKING. In verband met de samenvoeging van de districten en Venray en Horst Maaskant, welke districten omvatten de gemeenten: Venray, Horst, Seve- num, Wanssum, Meerlo, Broekhuizen en Grubber.vorst, tot éen district, is het kantoor met ingang van 1 Jan. a.s., verplaatst van Stationsweg 25, naar Tienray, café Vorstermans. Als nieuw districtshoofd is hier voor benoemd de heer Ant. Creemers te Venray. Alle inlichtingen betreffonde Land- bouwherstel worden voortaan ver strekt dcor het kantoor te Tienray. Kippenliouderij. Deze levert tegenwoordig een zeer behoorlijke winst op. Overal beginnen de kippen flink te leggen en de prij zen zijn behoorlijk. Onze kippenhou ders zijn zoo verstandig, om te vol doen aan het voorschrift om eieren in te leveren bij de officieble verza melaars. Wie zulks nalaat zal straks ervaren, dat de straffen niet rnalsch zyn. In sommige deelen des lands is men reeds begonnen met do controle op de inlevering en worden voeder- toewijzingen ingetrokken en gedreigd met inbeslagnemen der hoendors. Zoolang de eieren niet vrij zijn, blijft de leverplicht bestaan. In het a.s. voorjaar zal er we! een zeer groote vraag naar kuikens zijn, daar de oierpriizen ook in den zomer wel goed zullen blijven, door de^ schaarste aan vleesch, melk, boteren' kaas. Do toewijzing van kuikens zal in 1947 oene andere zyn, dan ze dit jaar was. Ze zullen nu verdeeld worden op basis 1939, zoodat geen enkele provincie in dc verdrukking meer komt. Dit was in 1946 wel het geval. De grootere landbouwbedrijven krij gen dus ook weer een goede kan?. 518 (Sirene) 392 (Politie) of 380 (Comdt. Brandweer) ADVERTENTIEN KANTOORBOEKHANDEL DRUKKERIJ FIRMA VAN DEN MUNCKHOF wenst allen Zalig Nieuwjaar Allen Zalig Nieuwjaar. TH. PETERS. Lid Ged. Staten, Oirlo GEBR. SPEE, Aannemersbedrijf Zalig Nieuwjaar aan familie, vrien den en kennissen. Alle klanten Zalig Nieuwjaar. LOONEN-CLABBERS Museumstraat. Overloon F. NOY—JANSSEN, Oxerloon wenschon familie, vrienden en be kenden Zalig Nieuwjaar. Aan vrienden, klanten en bekenden een gelukkig en Zalig Niomvjaar. P. LEMMEN, Meubelstoffeerderij. Merseloscheweg 10 Tel. 334 Zalig Nieuwjaar aan familie, vrien den en bekenden. ANT. POUWELS, Gretna (La.) U.S.A. 61/ Lafayette ave. Zalig Nieuwjaar aan kennissen en begunstigers. WIM POUWELS. Drogist, Langstraat 1 Aan allen Zalig Nieuwjaar. TOON KATEMAN Schoonmakeri) JOS. VOERMANS wenst vrienden en begunstigers éen Zalig Nieuwjaar. Zalig Nieuwjaar aan vrionden, be kenden en klanten. G. VAN IiEUKEN, Leunseweg Zalig Nieuwjaar aan familie en vrienden. Korporaal JI. VAN LEUKEN Sumatra. VERLOOFD Mya Bogman en Hans Janssen Schimmert, Hoofdstraat A 6 Venray, Patersstraat 35 Nieuwjaarsdag 1947. Geen ontvangdag. Zondag 5 en Maandag 6 Jan. Opgevoerd wordt door Toneelgezelschap MERSELO. Aanvang 's avonds 7 uur in do aula van het Gymnasium. Entróo f 1.— ten bate v. Gezinshulp opent 15 Januari een Nieuwe Cursus in naaien en verstellen. Aan deze cursus kunnen ook ge huwde en oudere dames deelnemen, want deze cursus is wtor iedereen. Spoedige opgave gewenscht by FIEN VAN DER LINDEN, School straat 16 of TRUUS GREEFKENS, Henseniusplein 1, Mogen wij U vriendelijk verzoeken ons de ledige dozen, groot of klein, spoedig terug te bezorgen, daar wij er dringend om verlegen zijn. Ja Dank U 1 firma h. Verheugen TE KOOP pasgekalfde vaars en een dragende vaars, 23 Jan. aan telling. M. Poels-Geurt's, M 55, Merselo, TE KOOP een zware zeug afst.van storzeug, ook te ruil tegen jonge zeug, dekryp, ook liefst van sterzeug L. Volleberg, Kempweg 6. VERLOREN een rolletje geruic stof. Tegen belooning terug te bez. Grootestraat 20. TE KOOP bij W. Nabuurs, C 275, Overloon een in goeden staat zyndé 7 PK Lister benzinemotor. TE PACHTEN GEVRAAGD voor 3 of 6 jaren een halve of heele bunder bouwland. Gebr. Slits, Kruisstraat. Wy verzoeken Uwe gebeden voor de zielerust van onzen in nig geliefden echtgenoot, vader, en grootvader Theodorus Josephus Leonardus Schots echtgenoot van Maria Anna Cornelia Schoenmakers, Na een geduldig gedragen lij den, voorzien van de laatste 11.11. Sacramenten, overleden te Tilburg 23 December 1946, in don ouderdom van 61 jaar. Tilburg M. A. C. SCHOTS SCHOENMAKERS THEO SCHOTS ANNY SCHOTS Boxtel RIA VAN SUSANTE-SCHOTS CHARLES VAN SUSANTE en Kind Venray WILLY POELS- SCHOTS ANT. POELS en kinderen Tilburg ANDRéSCHOTS Tilburg, 23 Dec. 1946 Nieuwlandstraat 49 De solemneelo uitvaart heeft plaats gehad Vrijdag 27 Dec. in do parochiekerk van 'tlleike te Tilburg. Wy danken hartelyk, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, voor de volc blijken van belangstelling bij ons Zilveren Huwelijksfeest; speciaal dank aan do Buurtvereeni- ging- A. Vermeulen A. Vermeulen-van Es Kolk weg 4 De Rijkspolitie te Wanssum verzoekt diegenen, die medegereisd zijn in de autobus-vrachtwagen Ven- lo-Maasdorpen—Venray op Donder dag 19 December om ongeveer 6. uur n.nt. en inlichtingen kunnen ver strekken over liet in Wanssum plaats gehad hebbende ongeval (vrouw van de wagen gevallen) zich te willen melden aan de Kazerne der Rijkspolitie te Venray» OIRLO De Scabiesbestrijding door de Medischo Missiezusters be gint in Oirlo op 2 Jan. Plaats en uur wordon nader bekend gemaakt. MEEBRENGEN Stamkaart van liet hoofd van hot huisgezin en zie- kenfondskaart. VAN TE VOREN -Huisarts om advies vragen. Zelf goed wassen. Allo loden van het. gezin, ook de n kt-besmette, moeten behandeld worden. Bij de behandeling wordt per ge zin één kg. zeep verstrekt. Latei- volgt nog 'n zeeprantsoen. Jn dé week van 30 Dec. tot en en 4 Januari is de Boerenleenbank GESLOTEN. Houders van Spaar-, Loopende Re kening- of Voorschotboekjes worden verzocht deze zoo spoedig mogelyk to willen inleveren op het Kantoor Leunscheweg. - HET BESTUUR. L.L.T.B. Leunen. Dinsdag 31 December is het magazijn, weger.s verplichte invontarisatie, den geheelen dag gesloten. Citroenen en Sinaasappelen. Degenen, dio de Citroenenbonnen Reserve 49A en de Sinaasappelbon- non 007 hebben ingoleverd, kunnen dezo Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag afhalon bij H. Linssen. H. Dechnar, H. Tacken, P. Siebers Landbouwers-Fruittelers, wacht niet te lang, anders komt U te laat voor sproeityd, bestelt nieuwe Tonsproeier en Rugsproeiers NU Ook leveren wy U prima lichte Winterolie voor vrachtwagens en motoren, in fusten van 100-200, 5 en 10 liter. Creolino, Ledersmeer, Consistentvet, Groene en Bruine Carbolineum, IJzorlak, Zakkenplak, Kankerdood. Beleefd aanbevelend, A. W. HERMANS Langstraat 60c Accountantskantoor Gebroeklaan 52, Maasniel UW BELASTING ADVISEUR Bijkantoor Venray Schoolstraat 3 Tel. 582 TE KOOP- een party biggen. H. Verstegen, Bruksko TE KOOP een stamboek-koe, 3 Jan. voldragen, beste melklysten ter inzage. P. Rambaghs, G 18, Castenray. TE KOOP prima jonge D. Herder met hok. G. Stoks, Leunscheweg.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 2