Tabac de Hollande" Krijgt Venray industrie? Harmonie St. Jozef uit Weert Claessens j 1 Dinsdagmiddag, kwam de Com missie van Algemeene Zaken van Venray-Vooruit in vergadering byeen, ter bespreking van verschillende be langrijke aangelegenheden welko tot taak van deze commissie behooren. lien der voornaamste punten welke - haar bijzondere aandacht heeft is het bevorderen van Industrievestiging in Venray. In dit verband is contact gezocht met het Economisch Theolo gisch Instituut Limburg, hetwelk haar zetel heeft te Maastricht. Deze vergadering welke dan ook geheel in het teeken stond van de mogelijk heid tot het vestigen van Industrie, werd bijgewoond door de heeren Roe men en Koeberg van voornoemd Instituut. Mede gaf het gemeente bestuur, door aanwezigheid van de do wethouders Wintels en Pubben, blijk van blondere belangstelling voor do zoo gowenschte Industrials SdDo hoer Peters, lid van Cled. Staten welko het voorzitterschap van deze Commissie op zich heelt genomen, sprak bij zijn openingswoord zijn vol doening uit, voor do steun welko door hot Economisch Theologisch Instituut Limburg, is toegezegd en de belang stelling en de reeds ondervonden medewerking van de zijde van het Gemeentebestuur. Op duidelijke wijze werd door de heeren uit Maastricht aangetoond, dat Venray zeer zeker niet ongeschikt kan worden genoemd voor het ves tigen van Industrie en wijst vooral op den ijver en sociale opvatttingen van ons volk. Tijdens de besprekingen kwam nog weer eens duidelyK tot uiting hoe moeilijk het onder de gegeven om standigheden is, om spoedig tot het gewenschte resultaat te komen. Er zijn vele moeilijkheden teoverwinnen, vooral met betrekking tot het bou wen van de noodige fabrieksruïmte. De commissie is echter vastbesloten, onder de energieke leiding van ons gedeputeerd Statenlid Peters, hethun eenmaal gestelde doel te bereiken. De resultaten welke in het korte tijdsbestek, waarin practisch werk is verricht, zyn van dien aard, dat er, ondanks de moeilijkheden geen reden is tot pessimisme. Met medewerking van 't Gemeente bestuur en van ons provinciaal Insti tuut zijn wy overtuigd, dat deze commissie nog veel belangrijk en vruchtbaar werk zal kunnen verrich ten, tot welzijn van ons Venray en zijn bevolking. Contact-vergadering der Jeugdorganisaties. Vorige week hield de heer P. Win tels een rede voor de gezamenlijke jeugdorganisaties van Venray, waar in hij het ontstaan van het verzet gedurende de oorlog besprak en de houding van de Jongeren na de oor log, speciaal in de nu komende tijden behandelde. Deze lezing die op de aanwezigen grote indruk maakte, door de objec tiviteit waarmee de na-oorlogse pro blemen behandeld werden en de ver strekkende consequenties, die de oplossing dezer problemen met zich mede bracht, mag tevens beschouwd worden als de eerste in een reeks die zowel de jongere arbeiders, als boeren en middenstanders onderling zullen organiseren. IIopenlijk laten de leden van de jonge middenstand dan ook eens wat meer van zich horen en zien, want hun opkomst was allerbedroevenst. Laten zij tenminste eens tonen, dat ze nog geen stimulans als worste broodjes e.d. nodig hebben om een vergadering van een dergelijk gehalte te bezoeken. Iets wat de ouderen van de middenstand schijnbaar wel nodig hebben, immers voor de bespreking van belastingkwesties in hun verga dering van vorige week, was de be langstelling miniem. Fietsen gestolen Bij gelegenheid van de paarden markt plhier, werden van markt- bezoekers een tweetal fietsen gestolen. YOEDSELBUREAU VENRAY. In het vervolg zullen wokelyks zit dagen gehouden worden op onder- vermelde plaatsen. Hier kunnen dan alle bureauaangelegenheden afgewerkt worden. HEIDE: Woensdag's van 2—5 u. in café Litjens. YSSELSTEYN: Donderdag's van 2-5 u. op het kantoor van de Boeren bond (G. Fleurkens.) MEP.LELO: Vrydag's van 2—5 u.in café Arts. RUNDYEELEVERING. Degenen welke nog niet geheel aan hun leve ringsplicht voor rundvee, aanslag 1945/1946 hebben voldaan, maken we er op attent, dat deze aanslag uiter lijk 15 December a.s. moet zijn vol daan door levering ofwel aankoop van bonnen. Voedselbnreau Oirlo. HUISSLACHTING. Zelfverzorgers worden er nog eens aan herinnerd, dat de machtigingen voor het slach ten van een varken, binnen 3 x 24 uur nadat de slachting heeft plaats gehad, wederom moeten zijn inge leverd. Dit kan, evenals alle bureau- aangelegenheden, geschieden op de zitdagen welke blijven als voorhoen: Maandag v.m. te Oostrum, café wed. Camps; n.m. Gastenray, café Kuypers; Dinsdag v.m. Veulen, café van Gas- selt; n.m. Leunen, café Ant. Martens. SVY-Omroep Dat was Zondag voor het tweede elftal „met de hakken over de sloot" en we zyn overtuigd, dat jullie stuk ken beter kunnen. We kunnen gerust zeggen, dat de achterhoede de wedstrijd heeft ge wonnen. Maar je hebt de puntjes en de bovenste plaats en deze sta je na tuurlijk niet meer af? Het derde kon het tegen de kop- loopers Hegelsom I niet bolwerken. Toch wordt het zoetjesaan tyd, dat er wedstrijden gewonnen worden er. dat je weg komt van die onderste plaats. Zondag wordt het meenens, want Panningen is een ernstige kampioens- candidaat. Reken er gerust op, dat het aanpakken is van de eerste tot de laatste minuut en dat je v%n deze ploeg niets cadeau krygt. Zooals afgesproken zorgt de achter hoede weer voor de nul en laat dan de rest maar aan Piet en z'n kor nuiten over. Het tweede is Zondag vry en het derde krygt Wittenhorst op bezoek en hiermede een goede kans op beide puntjes. Er {moet gewonnen worden en dit kan; we verwachten zelfs niet anders Jongens, trainen is dringend noodig. Voor alle spelers van alle 4 elftallen, Dinsdagavonds half 8. Bij regen toch komen, maar dan in het clublokaal. Volgende week Vrijdag, 6 Dec., is de 2e clubavond. Alle spelende leden worden zeker verwacht. Sportkroniek „OVV-Oostrnm" Zondag j.l. was een echte rouwdag 1 Niet alleen voor beide elftallen maar ook voor een familie uit Sevenum, wier kind onder de reiswagen kwam waarmede ons eerste elftal naar Se venum toog om aldaar de strijd aan te binden. Haar flinke dosis enthou siasme was danig geslonken toen zij het kind naar het ziekenhuis zagen vervoeren. Zy verloor met 3—2. Morgen komt Leunen op bezoek. Jongens onderschat dit elftal niet en doet je best! Het tweede elftal verloor van Wans- sum 2 met 5—1. Ons tweede was niet opgewassen tegen de beste van hun hun afdeling, ofschoon zy met rust slechts een achterstand boekte van 1—0. Morgen komt Meerlo 2. De eerste wedstrijd op eigen veld. Sup porters van Oostrum vuurt onze elf tallen aan, zodat beiden succes mogen hebben. Terugkomende op het ongeval te Sevenum van Zondag j.l., wenst onze vereniging de familie een spoedige beterschap toe met hun kind. Oirlosclie missionarissen Wy ontvingen van de Oirlosche Paters J. Verstappen en L. Muysers een zeer lezenswaardig verslag van de reis naar hun missiegebied in Guadeloupe in Africa, eer. reis, die duurde van 26 Juni—29 Juli. Zy maken het beiden nog best ondanks de hitte en de zeeziekte en groeten vrienden en kennissen in Venray en omgeving allerhartelijkst. Zij hopen, dat Oirlo hen niet vergeten zal en vragen vooral de steun van 't Eindelijk is het dan zo ver. „Op de bonnen voor tabaksartikolen zal by aankoop van 2 rantsoenen sigaretten tenminste één pakje sigaretten, ver vaardigd uit Zuid-Amerikaanse tabak gekocht moeten worden", aldus do officiële bonner.lyst. Wanneer we dit zo lezen, begrijpen we, dat het met de virginia-rokertjes langzaam bergafwaarts gaat. Doch 't doet ons enigszins vreemd aan, dat er nu één pakje zwarte sigaretten moet worden gekocht. Uiermede wordt de schijn gewekt, alsof rokend Nederland tot op heden steeds zyn twee pakjes virginia-sigaretten kon kopen. Dit is toch zeker niet het geval. Vooral in de laatste weken moest men in 't algemeen genoegen nemen met een pakje „goede" en „slechte". Ook werd men door den detaillist wel eens voor de kous gesteld: een pakje „zwarten" en 10 sigaren of voor het volle rantsoen die heerlijke Zuid-Amerikaanse te nemen. Aange zien het merendeel dor rokers liever sigaretten heeft dan sigaren, werd dan ook maar het laatste gekozen. Maar hoe onaangenaam dit alles voor den man ook moge zijn, hy zal er zich toch ln moeten schikken. Doch hoe zullen de dames op dit alles reageren. Niemand kan toch geloven, dat onze regering „het beste deel van ons volk" zulke slechte tabak zal voorzetten. Of is het soms de bedoeling door dezen maatregel vrouwelijk Nederland het roken te doen verleren. Dit kunnen wy niet geloven en we hopen dan ook, dat wanneer er voor de dames een bonnetje voor tabak zal worden aangewezen, zij in ieder geval goede sigaretten zullen ont vangen, of anders een pakje lichte shag. Nu behoeft men niet te zeggen, dat deze er niet is, want dan zal een reiziger, die Belgiö bezocht, U wel eens vertellen, waar deze blijft. Zyn schrijven laten wy hier volledig volgen: „Naar aanleiding van de vele be richten in de pers, die spreken over de bedroevende schaarste aan rook artikelen in Nederland, wens ik het volgende op te merken: Iedereen is er natuurlijk van over tuigd, dat Nederland bijzonder zuinig moet zijn op zyn toch al beperkte deviezenvoorraad. Een ieder welden kend mens juicht het'streven van de regering, om zoveel mogelijk te ex porteren, van harte toe. Ik zou dan ook geen goed Nederlander zijn, wan neer ik deze politiek in zijn alge meenheid afkeurde. Integendeel, als men weet, dat de betalingsbalans bij Wy zijn er van overtuigd, dat Oirlo zyn missionarissen zeker hun steun niet zullen onthouden. YSSELSTEYN. Woensdag herdacht de Boerenbond afd. Ysselsteyn haar 25-jarig bestaan. Tevens was de heer G. Fleurkens 25 jaren secretaris-zaakvoeder dezer afdeling. 's Morgens om 10 uur was een plechtige Hoogmis tot dankzegging waarna een feestvergadering gehou den word. Spreker was hier o.a. het lid der Ged. Staten de heer Peeters uit Oirlo. 's Avonds om zes uur was er een feestelijke bijeenkomst, waarop het Hoofdbestuur uit Roermond als mede de heer Wijnhoven als eere voorzitter aanwezig was. Feest op de Smakt. Op het Sinfc#Ceciliafeest, de jaar lijkse feestdag der koorzangers, her dachten op de Smakt de heren Th. de Haart en Jos. Nellen de dag waarop zy resp. 60 jaar en 25 jaar koorzanger waren. Tevens was de heer Nellen dien dag 25 jaar koster en 25 jaren, ge trouwd. BEUGELSFORT. De beugelvereniging „Onder Ons", •ganiseerde van 19 Oct.—7 Nov. Seriewedstryden waarin 343 partyen werden gespeeld. Zaterdag 23 en Zondag 24 Nov. werd op de versierde beugelbaan van H. Janssen de eindfinalo gespeeld door 22 personen (47 partijen) waar van tenslotte als prijswinnaars uit kwamen le L. Voermans, 2e A. de Bruin, i J. van Hoof, 4e W. Verheyen, 5e Th. Martens, Leunen, 6e J. v. Dyck, 7e J. Claessens, 8e P. Swinkels, Heide en 9e P. J. Hendriks, Veulen Alvorens men met prijsuitreiking begon, bracht de voorzitter van boven genoemde vereniging dank aan allen, die hadden bijgedragen om deze seriewedstrijden te doen slagen. De bondsvoorzitter van King-Venray sprak genoemde vereniging toe en was vol lof over deze serie-wedstrij den, die zo goed georganiseerd waren en sprak de hoop uit, dat de andere verenigingen dit voorbeeld zouden navolgen. Na een daverend applaus werden de prijzen uitgereikt en werd deze, voor .beugelliefhebbers als vereniging, onvergetelijke dag gesloten. Tevens werd Zondag 24 November door het bondsbestuur der Kring- Venray besloten, dat, evenals andere jaren, op 2 December de competitie weer zal beginnen. De eerste wedstrijden zullen plaats vinden tussen „Ons Genot" onderling en „Geliek Op" zal „Onder Ons" gaan bekampen. BURGERLIJKE STAND van 15 Lm. 28 Nov. 1946 GEBOREN van Rhee Hendrika E.A.M. Castenray Janssen Petrus A.L. Laagheidscheweg Kemmelings Gerardus, Oirlo E 14 Voesten Johannes, Hoendeistraat 21 Fleurkens Albert, Schoolstraat NW 6 Lasker Hendrik, Ysselsteyn Kamp E Emonts Petronella, Overbroek H Rookt België onze Shag op lange na niet.in evenwicht is en er practisch nog steeds op de nationale rijkdom wordt ingeteerd, dan is het zonneklaar, dat de verhoging van de export mot alle kracht dient te wor den nagestreefd. Dit wil echter niet zeggen, dat er tot iedere prijs geëxporteerd moet worden. De levensvreugde van de ar- beidondc bevolking is b.v. zeker een goed, dat niet te licht mag worden aangeslagen en we weten allemaal, hoe de kleine vreugden het leven lichter en zonniger maken. Het is dan ook terecht, dat het rokende deel der bevolking, hetzij man of vrouw, met lede ogen de verslechtering in do kwaliteit van de sigaretten heeft waargenomen. Och, het kan desnoods ook zonder rookartikelon, hoor ik enkelen reeds opmerken. Inderdaad, mynheer, des noods kunnen wy zonder suiker, zonder kousen, zonder zeep enz. De oorlogsjaren dwongen er ons toe het zonder al deze hoogst nuttige artike len te stellen. De kwestie is echter, dat het mijn stellige overtuiging is, dat het met ons „rokertje" heel wat beter kan. Wandelend door de straten van de Belgisclm steden zie ik immers de bekende Hollandse merktabak en shag en sigaren achter de ruiten liggen: „Tabac de Hollande" staat er by en inderdaad het is de bekende Dobbelman-shag, Golden Shag, Lon- don-shag enz., die er volop te kry'gen is. Dat er sigaren worden uitgevoerd, zal door do massa niet betreurd worden, maar dat men de Hollanders wys maakt, dat de voorraden Virgi nia op zyn en dat zy daarom maar genoegen moeten nemen met het kmidige product, dat de naam van sigaret niet verdient, kan er niet door. Zou het zo erg veel uitmaken in de deviezenpositie wanneer Nederland zijn tabak voor zyn burgers en bur geressen bewaarde Zo heol erg worden wy toch niet verwend en één goede sigaret wordt meer gewaardeerd dan drie slechte rokertjes. Wanneer wy dergelijke berichten horen, dan krijgen we een smaak in de mond, nog viezer dan die na het roken van een Dobraz of een Lister. We hopen evonwel, datdetoestanö weldra beter zal worden en zullen verder over deze onverkwikkelijke geschiedenis maar zwijgen. V. en V. Kuypers Louisa, Castenray G 32b Lemmens Simon, Ysselsteyn 186 OVERLEDEN de Loeij M. Th., 31 jr., naaister van Rijt Arnolda M.II., 7 mild. van Uden J. F., echtgen. v. Klomp P. J., weduwnaar van Versieyen J. oud 56 jaar, kapper, wonende te Oploo Henckens J. H. H., oud 69 jaar z.b. wonende te Meerlo. Wiliems G. M., weduwnaar van Jacobs H., oud 77 jaar, landbouwer, te Venray. Lemmen Mathias H. J.. oud 30 jaar. wonende te Weert. Jaarmarkt te Venray Maandag 2 December Sinaasappelen voor iedereen! Per hoofd der bevolking zal binnen kort 500 gram sinaasappelen beschik baar worden gesteld. Het C.D.K. deelt mede, dat men hiertoe bor. 49 6 of 50—8 algemeen bij een handelaar in groenten en/of fruit moet inleveren en wel uiterlijk op Zaterdag 7 Dec. a.s. De aflevering der sinaasappelen zal plaats vinden naarmate deze aan gevoerd worden. Uiteraard zal de afwerking van den voor de groepen de in Augustus j.l. bekend gemaakte bon voorgaan. 65 jaar worden. De noodvoorziening zal niet beperkt blyven tot ouden van dagen die in loondienst zyn; zy moet de helpende hand reiken aan allon, die dit noodig hebben. Doordat bij de voorgestelde nood voorziening de helft van het eigen inkomen geheel zal worden vrijgela ten, zal hot belang by een eigen in komen toch blijven bostaan.Het ligt niet in de bedoeling, dat met in komsten van inwonende gezinsleden behalve mot die van de echtge- noote en alimentatie-bijdragen van kinderen rekening wordt gehouden. Als maximum inkomen, waarboven men by de noodvoorziening ouden van dagen niet meer voor een uit- keering in aanmerking komt, is voor gehuwde mannen in groote gemeen ten gesteld een jaarinkomen van f 1375, in middelgemeenten een jaar inkomen van f 1225 en in kloin6 gemeenten van f 1075. Voor onge- huwden bedragen deze maxima resp. f 875, f 775 en f 675. De maximum uitkeering is voor gehuwde mannen f 78, f 70 en f 61 per maand. Voor ongehuwden resp. f 44, f 39 en f 35. (Wy komen hier volgende week nader op terug.) Definitieve regeling Oorlogsschade naar Mei 1940 Minister Liefiinck hoeft Donderdag in de Tweede Kamer medegedeeld, dat hij by de definitieve regeling van de oorlogsschade hoogstwaarschijnlijk zal moeten vasthouden aan de ver goeding van de waarde op 9 Mei '40. Deed men dit niet, zoo zei de Minis ter, dan zouden de slachtoffers eerst 12.5 procent moeten betalen van de schade in het totale particuliere ver mogen, dat Nederland heeft geleden en dat door alle inwoners moet wor den gedragen. Verder zouden de slachtoffers vermogensaanwasbelas- ting moeten betalen, waarvan ze nu zyn vrijgesteld. Ten derde zou een afschrijvingspercentage moeten wor den toegepast, omdat de slachtoffers nieuwe panden inplaats van oude zouden hebben. In de practyk zou dat hier op neer komen, dat de uit- keeringen na al deze aftrekken niet veel hooger zouden zyn dan een ver goeding naar de waarde van Mei '40. De minister herinnerde er echter aan, dat er een regeling voor aan vullende credieten bestaat, waarvan het gedeelte dat over tien jaar nog niet is afgelost zal worden kwijtge scholden. By volledige schadevergoe ding op de tegenwoordige waarde zal tenslotte de opbouw veel langza mer moeten gaan om inflatie te voor komen. Betere oude dag. De reeds aangekondigde noopvoor- ziening voor ouden van dagen zal gelden voor hen, die bij het in wer king treden van de wet 65 jaar of ouder zijn, of binnen drie jaar daarna OVERWEEG wat U liever doet. Huur betalen of voor hetzelfde geld in U weigen huis wo nen Wie het laatste ver kiest, stelle zich in ver binding met de ROHYPI $3 friidL$2, SlACHOUDtRSKADE 6, A DAM Vertegenwoordigers te VENRAY: P BIILEKENS, Polerslaon 14 JAC JAN5SEN, Hensenivsstraat 7 KERKELIJKE DIENSTEN. Parochieactie: geen brood en spelen maar.... bidt en werkt. Heer der week Pater Crescentianus, Tel 502. ZONDAG Paterskerkle Zondag van de Advent; 7 u. lm.; half 10 lm. voor de overl. fam. Versteegen-Laraers; 10 u. D.O.-mannen opSt Jozef; half 11 parochiehoogmis; half 3 kinderlof; 3 u. D.O. vrouwen Paterskerk; 5 u. lof met adventsconferentie. Collecten voor de China-missie van Pater Ar- temius, bissch. nooden, armen. MAANDAG: half 8 zielemis voor alle overl. parochianen; half 8 overl. fam. Curfs Delissen; 8 u. best. hoog mis vanwege de srnedenbond Sint Eloy; half 9 best. zieledienst voor overl. Joh. Derksen—v. Helden en kinderen Adri enAntoon (3H.); half 9 Lamberdina Spee—Arts. DINSDAG: Feest v. St Franciscus Xaverius, volle aflaat voor leden van W47 DE GOEDE SlMJ ONS BRtNGJ, Wij HEBBEN NEff BIJ DE GRliyfER GEZIEN. Nij KOOfj SNOEP EN kOEK en echte chocolade en ROODMERK KOFFIE EN OOK ;TNeE OOK DE CASSABONi DIE Naa\ Mij MEE. 'Wij Nebben het lekker, /echj gezieN Voortplanting des Geloofs; 6—half 8 uitelling van het Allerheiligste, volle aflaat; 7 u. t.e.v. H. Antonius; half 8 Mathys Litjens; 8 u. best. maand- dienst voor Jac. Aarts; 8 u. Lamber dina Spee—Arts; half 9 hoogmis by gelegenheid van het zilveren ambts jubileum van mej. L. Derksen, best. door de kinderen van deürsulaschool (3 H.); half 9 Thea Wiliems. WOENSDAG: 7 u. lm. overl. fam. Hoedemakers; half 8 lm.; half 8 Piet Hoedemakers; 8 uur gest. jaard. voor Pastoor Amaurice Esser,ouders, broers en zusters (le kl.); 8 u. Johan Muis; half 9 Annie Vosters. DONDERDAG: 7 u. Leny en fam. Jansen Wijnhoven; half 8 lm; half 8 Johanna Hencken-Tiessen; 8u. gest. jaard. P.J. Jenneskens en echtgenote Johanna Poels (3e kl.); 8 u. veor de gelovige zielen; half 9 lm. en hplf 9 voor Johan Muis; 's avonds half 7— half 8 H. Uur; Vlak ervoor gelegen heid om te biechten. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand, toegewijd aan 't H. Hart van Jezus; 7 u. tot zekere intentie; half 8 lm.; half 8 Hendrikus Manders en echtg.; 8 u. gest. lm. t.e.v. H. Hart van Jezus; 8 u. Petronella Oudenhoven- Jenneskens; half 9 lm.; half 7 lof. ZATERDAGEerste Zaterdag v.d. maand, tevens priesterzaterdag, toe gewijd aan onbevl. Hart van Maria; half 8 ter ere v.d. H. Antonius voor behouden terug keer; 8 u. gest. jaard. Joh. v.d. Ven en ouders (sol. le kl.); 8 u. Gerardus Pouwels; half 9 best. dienst voor Jacoba v.d. Munckhof— v.d. Winkel en zoon Arie; 7 u. lof en rozenkrans. Biechtgelegenheid by eerw. paters vanaf 3 uur, by parochie geestelijken van 5—7 uur. A.s. Zondag feest van O.L.Vrouw Onbevlekte Ontvangenis. Om half 12 verg. van bestuur Jongens afd. D.O. HEIDE8 u. lm. voor vr. van Joh. Mommen; 10 uur hoogmis van S. Rutten—Michels en dochter. Vrijdag 7 u. lm. Peter Ewals en echtgenote. St. SERVAAS: Zondag half 9 Theo dora Martens—Hoedemakers; 10 uur overl. vader en moeder. Maandag 6.25 H. Mis t.e.v. H. Maria. Woensdag 7.45 H. Mis overl. fam. Camps. Don derdag 7.45 Petronella ".d Bekerom Thuyis. Zaterdag 6.25 lm. voor Chris- tiaan Stappers. Biechtgelegenheid van -8 uur. ST. ANNA: Zondag 9 u. voor Maria en Gerda Hendriks. Maandag 6.25 H. Mis voor Ant. v. Kessel. Woensdag 6.45 H. Mis vnor overl. fam. Kersten, 's avonds om 5 u. H. Uur. Donder- 6.45 H. Mis voor Gerard Janssen. Zaterdag biechtgelegenheid voor de parochie van half 3—3 uur en van 6-half 8. A.s. Zondag 9 uurH. Mis voor fam. Herpen—v.d. Wijst. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Bekendmaking voor de week van 1 t.m. 7 December Na-uitreiking bonkaarten le en 2de periode KANTOOR VENRAY. Maandag 2 Dej. te Merselo van 9.30 12 uur letters A F en van 12.30—15.39 uur letters G—L. Dinsdag 3 Dec. te Mer selo van 9.30—12 uur letters M—R en van 13—15.30 letters S—Z- Woensdag 4 Dec. te Ysselsteyn van 9.30—12 uur letters A H en van 13 tot 15 uur letters I—R. Donderdags Dec. te Ysselsteyn van 9.30-11.30 u. letters S—Z en van 13—15 uur letters A—Z te Veulen. Vrijdag 6 Dec. te Heide van 9.30— 12 uur letters A—M en van 13-15.30 etters N—Z. Xa-uitreiking bijzondere arbeid. De werkgevers worden verzocht de toeslagkaarten voor bijzondere arbeid stipt op de voor hen aangeschreven dagen en uren af te halen. Voor Venray en Horst is de na-uitreiking op Donderdag 5 Doc. By niet-afhalen worden geen toeslagkaarten meer verstrekt. Rijwielen-, toer- en transportban den. Van 1 tot en met 10 Doe. be staat wederom gelegenheid tot hot ndienen van aanvragen voor rijwie len, toer- en transport banden. For mulieren kunnen alleen worden in gediend door lien, die aan do gestolde normen voldoen 011 tot heden geen aanvraag hebben ingediend. Werk geversverklaring moet steeds wordon ingevuld. Alle stamkaarten meebron- gen. Werkschoenen. Ir. de week van 2 tot en met 6 Dec. is gelegenheid tot het aanvragen van bonnen voorwerk schoenen voor personen van 16 jaa en ouder en die voor hun beroep 01 werkschoenen zyn aangewezen. Hier bij geldt, dat arbeiders, werkzaam 11 bedrijven met 10 arbeiüers of minder steeds individueel móeten aanvragen Bedrijven met meer dan 10 arbeiders dienen echter collectief aan te vragen. Aanvragen kunnen degenen,die r.a30 Nov. 1945 geen bon voor werkschoe nen (met inbegrip van Kngelsclic werkschoenen) hebben ontvangon. Stamkaarten meebrengen. Textiel, serviesgoed en keukenge rei. Tot nadere aankondiging is het aanvragen van textiel, serviesgoed en keukengerei stopgezet. Alleen spoedgevallen worden in behandeling genomen. Xa-uitreiking schoenen bonnen. Degene, wier T.D. liet eindcijfer 7 aangeeft en in Januari 1945 of later geen bon voor gewone schoenen, Amerikaansche schoenen of beroeps schoenen heeft ontvangen, kan deze alsnog afhalen te Venray en Horst op Maandag 2 Dec. van 9—12 on 2- 3.30 uur. Wijziging Inleveringsbons voor do winkeliers. Daar in de afgelopen week weer gebleken is, dat verschil lende winkeliers hun bonnen te laat inleveren, zullen in de toekomst bij herhaling hiervan de bonnen geac cepteerd worden tegen afgifte van een ontvangstbewijs, zoodat do inge leverde bonnen niet voor horbevoor rading in aanmerking kernen. Nogmaals plaatsen wy hieronder een overzicht van de gewijzigde inleveringsdagen voor winkelit rs. Maandag van 8.30—12 uur codonr. 1000, 20Ö0 plns tabaksdetaillisten; van 14—14.30 voor slagers. Woensdag van 9—11 codenr. 3000. Vrijdag van 9—12 bakkers, brand stoffen-, textiel- en melkhandelaren, plus instellingen en fabrikanten. ZITDAGEN afd. Verbruik. Met ingang van 1 December ver valt de zitdag te Castenray; daarvoor komt in de plaats de zitdag teüiilo. NIEUWE BONNEN (tydvak van 24 Nov.tm. 8 Dec.) BONKAARTEN KA, KB, KC 612 Strook no- 3. 49—4 Algêm. 100 gr. snikorworkon 49—5 Algem. 250 gr. zachte zeop BONKAARTEN KD, KE 612 Strook no. 3. 50—7 Algem. 100 gr. suikerwerken 50—3 D res. 250 gr. zachte zeep 50—3 E res. 500 gr. zachte zoop TABAKSKAARTEN T 60 2 rants, 'tabaksartikolen. ADVERTENTIEN GETROUWD Frits Coenen en Riet Verheij die, mede namens wedorzijdsche fa milie, hartelyk danken voor de volo blijken van belangstolling bij hun huwelijk ondervonden. Venray, Nov. 1946. Op 13 December a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders A. Vermeulen A. Vermeulen-van Es hun 25-jarige echtvereeniging te hor denken. Dat God hen nog lang moge spa ren, wenschen hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Kolkweg 4. TE KOOP zoo goed als nieuwe haardkachel H. J. Peeters, Vlak waterweg 2b. TE KOOP roodbont maalkalf van prima afstamming. P. Arts, Heide L 48. Piëthaze, kroept now uut ow muzekaal hooi Carneval -1947 vraogt en neej De béste d'r uut kriegon enne pries, Stuurt ow liedje mil of zonder De Raod mikt 't wel pebliek. Vur de 15 Jan. ienstunre boj de Piölhaas ien de Dr -1 ld. DE RAOD VAN ELF Ikü. ceemq van \yencay s iPcneans Vflannenhc 1 cï op Zondag 8 December 1946 aanvang 7 uur, in de Feestzaal van Huize Servatius. Met medewerking van do Uitgevoerd worden werken van bekende componisten en tevens de concoursnummers van de Zangwedstrijd te Delft. Entrée f 1.25 incl. belasting. Plaatsbespreken 25 ct. per persoon Zonda- 8 December van 11.30 tot 1 uur in café Schaeffers.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 3