WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN INGEDIENDE LIJSTEN voor de verkiezing van den Gemeenteraad te Venray WEEKOVERZICHT BEL bij Brand Zaterdag 15 Juni 1946 No. 24 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij '^Kantoorboekhandel Grootestraat 28vVenray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20p. kwart bij vooruitbet. Losse nos. 10 c Dinsdag werden ten Gemeentehuize alhier, 8 lijsten, met totaal 51 can didaten ingediend. Wy laten hier de namen volgen, Th. Wintels, Henseniusstraat. Fr.' Janssen, Stationstraat. A.'van Ilaaron, Schoolstraat W. v.d. Munckhof, Grootestraat W. Peters, Hoenderstraat A. Vermeulen, Markt j. de Brujjn, Langstraat K. Gom mans, Oirlo f H. Sybors, Merseloscheweg J. Beteranis, Merseloscheweg J. van der Vorst, Henseniusstraat A. Stevens, Merseloscheweg P. Pubhen, Merselo G. Heintjes, Leunen «i M. Wismans, Ysselsteyn A. Creemers, Draalstraat P. Houben, Veulen H. Maas, Heide H. Goumans, Oostrum H. Philipsen, Oirlo A. Willems, Heide G. Ousters, Oirlo .Jac. Camps, Oostrum G. Nelissen, Oirlo J. Raedts, Oostrum M. Verb'lakt, Oostrum H. Janssen, Henseniusplein G. Geurts, Buitenweg J. van den Winkel, Smakt W. Oosterbaan, Maasheeschewsg W. Hettema, Stationstraat M. Mers, Draalstraat G. Poels, Draalstraat L. Niemeyer, Langstraat J. Laurensse, Henseniusstraat P. Hoedemaekers, Langstraat H. Odenhoven, Overloonscheweg H. van Boven, Merseloscheweg H. Verdollen, Hoenderstraat H. Ploclistenbach, Hoenderstraat W. Selder, Willielminastraat Th. Janssen, Odastraat J. Sanders, Eindstraat W. Sijbers, Hoenderstraat M. Kappel, Kruisstraat F. van Zwamen, Hoenderstraat L. Janssen, Maasheescheweg J. Hoex, üostrum P. Steeghs, Castenray P. Duijkers, H. Dings, Zd is dan de Dinsdag gekomen en daarmee1 n een einde aan alle conferen- ties en vergaderingen, aangaande de candidaatstelling voor de Gemeente raad en het resultaat is dan hier boven te zien, 8 lijsten met tesamen een en vyftig candidaten. Er zijn er, die hiervan geschrokken zjjn en er zijn er, die het getal der lijsten werkelijk is meegevallen. Wij horen bij de eerste. Het is ons tegen gevallen. Wy hadden nog een klein beetje hoop op de eendracht, die in het jongste verleden tot zulke goede resultaten leidde, maar zie hier de resultaten. Oirlo en Oostrum, komen samen uit, zodat de oude eenheid tussen de boeren, immers hier is toch een over wegende boeren-bevolking, gebroken is. Tevens ook door de lijst van Cas- tenray, die voor velen onverwacht kwam. Uit de vergaderingen van de boeren was reeds af te leiden, dat hiermede nog niet het einde gekomen was en ook voor het dorp is een aparte lijst gekomen. De burgerij heeft haar lijst kunnen handhaven, ondanks het feit, dat ver schillende personen zich hebben terug getrokken. Of dit eveneens tot gevolg gehad heeft, dat er nog een tweede lijst bijgekomen is, is niet met zeker heid te zeggen, maar wel waar schijnl jjk. Dat de arbeiders met twee lijsten zouden komen, was voor ieder, die de verkiezingsvergadering bezocht heeft, tamelijk duidelijk. Dus vier boeren, twee burger- en twee arbeiderslysten. In feite is er niets veranderd, maar de stemmen zullen er onder lyden. Maar men schynt hiervan de consequenties te willen dragen. Een en ander zal lijden tot een zware strijd om de zeventien zetels, maar, als hij maar op een eer lijke en faire manier gevoerd wordt, och dan mogen v,y zo'n sensatie wel om de vier jaar. Toch zal men niet kunnen ontkennen, dat deze vele lijsten de nodige gevaren in zich ber gen, allereerst zullen verschillende stemmen verloren gaan, stemmen, die waarschijnlijk zeer goed te ge bruiken zullen zijn. En op de tweede plaats, waar men het nu reeds niet eens is by de verschillende groepen onderling, vrezen wij het ergste voor de toekomst, als van de verschillende splitsingen, afgevaardigden zitting zullen nemen in de Raad. Als ze dan ook elkaar dwars zitten, zal het al gemeen belang in de knel komen. Laten we echter hopen, dat de pap niet zo heet gegeten wordt, als zy wordt opgediend. Aan een mogelijke voorspelling van de uitslag, wagen wij ons wijse lijk niet, dit zal trouwens, zelfs voor insiders, zeer moeilijk te schatten zyn met zo'n groot aantal lijsten, maar mochten we de verschillende party voorstanders geloven, dan wordt het tyd, dat er nog minstens zeventien zetels bijkomen, willen allen, die nu een zetel verwachten, tevreden ge steld worden. Wy zullen rustig afwachten tot 26 Juli en tot dien tijd hebben wy ge legenheid genoeg om uit deze een en vyftig, diegene te kiezen, waaraan wij met gerust geweten ons belang en Venrays belang kunnen toe vertrouwen en op hem zullen wy dan stemmen. Tot 26 Juli dan... DUITSCHLAND In het Neurenberger proces is weer eens wat actie gekomen, tenminste voor ons Nederlanders. Seyss-Inquart is deze week zyn verdediging beg-on- nen. In. zijn verdediging kwam niet veel nieuws aan het licht. De Joden vervolging, vorderingen, roof en ver nieling werden allemaal op rekening geschoven van Himmler, Hitier en Bormann. Seyss-Inquart zyn verantwoording hield verschillende malen lof en er kenning in voor het binnenlandsch verzetMaar als de vos de passie preekt.... ENGELAND Zaterdag j.l. trok door een feestelijk versierd Londen de_ groote overwin ningsparade langs Koning George IV en de Koninklijke familie. Van alle onderdeelc-n van 't groote oorlogsapparaat trokken vertegen woordigers voorbij, aangevoerd door alle groote bevelhebbers van deze. Met een reusachtig vuurwerk werd deze dag besloten. De Labourpartii heeft deze week een groot congres gehouden, waarin het beleid van de Minister van Bin- nenlandsche Z^ken, Bevin, werd goed gekeurd en een fusie, aangezocht door de communisten, met deze party verworpen werd. FRANKRIJK By de laatste verkiezingen heeft de M.R.P., do katholieken dus, een eclatante overwinning behaald en ook hier warende socialisten, degene die de hardste klappen kregen, ter wyl de communisten een weinig vooruit gingen. De oerste minister, Gouin, heeft thans het ontslag wn de Fransche regeering ingediend. Aan do nieuwe regeering, die waarschijnlijk van de katholieken zal uitgaan, zullen zware eischen gesteld worden, immers zy zullen Frankrijk een nieuwe grond wet moeten geven, die voor hot overgroote deel van het volk aan vaardbaar is. ITALIË Koning Umberto 'II erkent de uit slag van de verkiezingen, die een overwinning van de voorstanders der republiok inhield niet en weigert alsnog te vertrekken. Dientengevolge is er een zeer verwarde toestand ontstaan met verschillende botsingen tussohen republikeinen en monar chisten als gevolg. Het Hof van Justit ie zal uitspraak moeten doen, tot zoolang zal De Jas- peri, gemachtigd door de Minister raad, als voorloopig staatshoofd op treden. NEDERLAND Minister Beel, heeft deze week weer verschillende vergaderingen en besprekingen gehouden, maar insiders menen te weten, dat enkel nog werkt wordt, aan een program. Tweede Pinksterdag werd in den Bosch de nieuwe Apostolisch Vicaris van Suriname, Mgr. Stef. Kuypers, van de congregatie der Paters Redemp toristen door Mgr. Mutsaerts, bisschop van 's Hertogenboscli, tot bisschop gewyd. In de zaak Arnold Meyer eiste de procureur-liscaal rar. Deelen. vyf jaar wegens hulpverlening aan de vijand, ontzetting uit de beide kies rechten en ontzegging van het recht om gedurende zijn loven enig ambt of beroep uit te oefenen. Bon 09 voor schoenrëparatie Het CDK deelt mede, dat bon 09 der lederkaart is aangewezen voor het. doen repareeven van schoenen met leder zolenmateriaal. 1-Iet aantal voor elke reparatie benoodigde bon nen is vermeld op de bij den schoen- hersteller, aanwezige lyst. Bon 09 blijft geldigen kan in combinatie met reeds aangewezen bonnen wor den gebruikt. De ffoedkoope haring. Aan de mededeeling van minister Mansholt over goedkoopere haring kan nog worden toegevoegd, dat de consumentenprijs voor gezouten haring 8 cent zal bedragen, voor gestoomde of gerookte haring 10 ct., voor gema rineerde haring of rolmops 10 ct. per stuk. Yersche haring zal 50 cent per kilo kosten. Deze maximumprijzen werden Woensdag van kracht, uitgezonderd die voor gezouten haring, welke eerst op 17 Juni cent moet kosten. GELE 11I.J DER S- PECHBESTRIJDERS 'n Geregelde, dagelyksche hulp dienst met de gele zyspans van de Wegenwacht, hoopt de A.N.W.B. zeer binnenkort te kunnen instellen op een aantal drukke wegen in Noord- Brabant en Limburg. Sedert den start in April heeft de Wegenwacht in het Westen des lands tot 1 Juni j.l. al 26741 IC.M. afgelegd (d.i. meer dan de helft van den om trek der aarde). De mannen hebben het .geweldig druk, wat dan ook geen wonder is, gezien den slechten staat van het Nederlandscli wagenpark Zwaar verlies De N.V. Philips Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven legt haar 38e jaar verslag over, het behandelt de periode 1945—1946. Het begint met een „In mem'oriam", gewijd aan de mede werkers, die in de oorlogsjaren door de directe oorlogshandelingen of in handen van den vijand zijn omge komen. Twee volle pagina's zyn nodig om deze tragische verliespost te boeken. Vier en twintig personen sneuvel den in dienst van het vaderland. Tij dens de Mei-staking in 1943 werden op de fabrieksterreinen vier employe's gefusilleerd. Achten twintig man viel in de ondergrondse strijd, drie van deze illegalen worden nog vermist. Door bombardementen kwamen 01 leden van het personeel om het leven en tengevolge van gedwongen tewerk stelling in fabrieken en kampen in Duitsland en Polen stierven 76 em- ployé's, terwijl drie omkwamen in Ned.-Indië, ten gevolge van verblijf in concentratie-kampen. Bijna tweehon derd man aan doden. Sommige namen leest men meermalenmeerdere slachtoffers in qên gezin. Twee man nen hadden de meestertitel, één was ingenieur. Alle anderen zyn eenvou dige arbeiders, waarbij de echt- Brabantse namen sterk in de meerder heid zijn. WELDRA DE LAATSTE RHODESIA! Over enkele dagen behoort de een heidssigaret tot het verléden, zoo meldt „Trouw". Niet minder dan 36 nieuwe soorten zullen op de tabaks- markt verschijnen en de étalages der sigarenwinkels weer opfleuren. De sigaretten zyn vervaardigd uit de beste soorten Amerikaansche en Turk- sche tabak en zullen in verschillende prijzen, 48, 60 en 72 cent, verkrijgbaar zyn. Een vlotte distributie is ge waarborgd. „Dinteloord" zorgt voor suiker. De nationale suiker voorziening be hoeft door de staking aan de Wes- ter-suikerraffinaderij te Amsterdam geen gevaar te loopen. De moeilijk heden, welke in het Noorden van het land door het plotseling uitvallen van deze fabriek zijn ontstaan, zyn slechts van voorbijgaande aard, daar de uit stekend geoutilleerde Biabantse raf finaderij „de Dinteloord" in staat is geheel Nederland van suiker'te voor zien. Evenals de Amsterdamse fabriek heeft de Dinteloord een capaciteit van ruim 10.000 ton per 4 weken, terwijl voor de suikervoorziening op basis van het tegenwoordige rantsoen van 800 gram per 4 weken - ongeveer 7500 ton per maand noodig is. De grootste moeilijkheid van het oogen- blik is alleen de voorziening van suiker van de detailhandel in het. Noorden van het land. Toen door do havenstaking te Am sterdam en Rotterdam SO a 100.000 ton ruwe suiker uit Cuba niet kon worden gelost, zijn 75 arbeiders van de Dinteloord naar Amsterdam ge gaan om de suikerschepen te helpen lossen. Toen zy later door vrijwilli gers werden vervangen, zagen deze Brabantsche arbeiders kans ook nog de 3000 ton ruwe suiker, die voor „de Wester" aan wal lagen, mee te voeren naar het Stampersgat om ze by de Dinteloord te doen raffineeren. Een poging van een groep E.V.C.- propagandisten om het personeel van deze fabriek eveneens tot staking over te halen, mislukte. Er liggen thans dertig schepen voor de Dintel- oordse wal, zoodat het anders op deze tyd leege haventje een bedrijvige aanblik biedt. Minder aardappelen meer brood Het aardappelrantsoen voor perso nen boven 4 jaar is voor de week van 16 tm. 22 Juni met 1 KG. ver laagd. Op een aardappelbon zal ook 200 gram brood verkrijgbaar zyn. Katholieke oudenvijzers vragen nooduitkeering. Tijdens een algemeene vergadering van het Kath. Onderwyzersverbond, welke te Utrecht werd 'gelioudon, deelde voorzitter Wildschut mede, dat in de commissie van advies en overleg met'de regeering ter voorbe reiding van een nieuwe salarieering eenstemmig is besloten met spoed aan te dringen op een nooduitkeering ineens in afwachting van een nadere regeling der salarissen. Dit als voorloopige maatregel. Verder deelde de voorzitter mede, dat het overleg wordt; voortgezet in zake het rechtsherstel en de uitein delijke regeling der salarissen. De vergadering had een rumoerig ka rakter. Algemeen werd er de nadruk op gelegd, dat. de huidige regeling slechts pauperisme veroorzaakt. Goedewagcn gearresteerd. Do voormalige secretaris-generaal van het departement van Volksvoor lichting en Kunsten, dr. T. Goode- wagen, is volgens „Trouw" in de Engelsche zone in Duitschland ge arresteerd. Hij zal binnenkort naar de cellenbarakken te Schevbningen worden overgebracht. Paters Franciscanen 300 jaar te Megen. Van 23 t.m. 30 Juni zal te Megen het feit worden herdacht, dat het 300 jaar is geleden, dat de Paters Franciscanen zich aldaar hebben ge vestigd en hot. klooster en gymnasium werden opgericht. H. RUYTER f Op 53-jarigen leeftijd is Woensdag in het Ziekenhuis te Wassenaar over leden, de heer H. Rtiyter, algemeen secretaris van den Aartsdiocesanen R.K. Boeren- en Tuindersbond, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Belastingverlaging. By de Tweede Kamer is ingediend het aangekondigde wetsontwerp Be lastingherziening 1946, dat voorstel len bevat tot aanzienlijke vermin dering van de belastingdruk op #de onderneming. Deze vermindering zal ten goede komen aan het herstel en de ontplooiing van het bedrijfslevent Voorgesteld wordt een verlaging van de vennootschapsbelasting tot 25 percent over de boekjaren, die eindi gen na 31 Dec. 1944. De vermogens belasting voor lichamen zal, ingevol ge het voorstel, met ingang van 1945 van f 5 per 10Ü0 gulden worden ver laagd tot 50 ct. per 1000 gulden. Voorgesteld wordt haar af te schaffen met ingang van 1947. Voorts bevat het wetsontwerp de mogelijkheid bedragen van de winst van alle vormen van onderneming (dus ook de „eigen zaak") in min dering te brengen ter reservering voor byzondere bedrijfslasten en risico's. Voorts wordt o.m. een nieuw pro gressief tarief voor de inkomstenbe lasting voorgesteld, waarbij voor dp lagere inkomens rekening is gehou den met de stijging der kosten voor levensonderhoud. Ook de omzetbelasting zal wijzi gingen ondergaan. Op dit punt om vatten de voorstellen het invoeren van een weeldetarief van 25 percent voor sommige goederen en diensten en het verhogen van 't algemeene tarief met 1 percent. De goederen, welke onder het weel detarief zullen vallen, worden vrij gesteld van omzetbelasting, leverin gen door ondernemers, fabrikanten andere dan leveringen aan particu lieren van noodzakelijke levens behoeften. Sommige van deze, zooals aardappelen, brood en melk, worden ook by levering door groot- en klein handelaren, vrijgesteld. Ondernemingsbelasting ook voor.boeren. Tengevolge van Duitsche maat regelen tijdens de bezetting waren de landbouwbedrijven in Nederland ten aanzien van de niet-landbouwbe- dryven in een uitzonderlijk gunstige positie komen te verkeeren, voor wat betreft de Ondernemingsbelasting '42 Deze toestand kan niet bestendigd blijven, meenen de ministers van Binnenlandsche Zaken, Financiën en Landbouw en zij hebben dan ook bij de Tweede Kamer een wetsontwerp tot wijziging van dit belastingbesluit ingediend. Het betoogt fiscale gelijk stelling van landbouw- en niet-land- bouwbedrijven. De opbrengst van ondernemings belasting op landbouwbedry van wordt geraamd op 35 millioen gulden. Deze nieuwe bate zal, evenals de opbrengst der ondernemingsbelasting in het algemeen worden uitgekeerd aan gemeenten, zij het voor een deel via het Gemeentefonds. Minister Lieftinck overweegt het belastingstelsel te vereenvoudigen. Hij wil enkele belastingen afschaffen, zonder afstand te doen vah hun op brengst. De bedoeling is namelijk om b.v. de afzonderlijke vermogensbelas ting voor natuurlijke personen af te schaffen en in te bouwen in de in komstenbelasting. De minister over weegt voorts om de tijdens de be zetting ingevoerde commissarissen- belasting te doen verdwijnen en do opbrengst dhr commissariaten zwaar der te treffen in de inkomsten belasting. Limburgsche K.A.J. Zondag 7 Juli zullen de Limburg- sche Kajotters liet 30jarig bestaan van hun organisatie, de voor-oorlog- sche Jonge Werkman, vieren met een groot ifiter-nat ionaal congres te Te- gelen. Ruim 5000.Kajotters uit Lim burg, Brabant en België worden ver wacht, terwyl ook een groot aantal afgevaardigden uit andere bisdommen in Nederland aanwezig zullen zijn. Om 9 hur wordt in do „Doolhof" het openlucht theater der Passio- spelen een plechtige hoogmis op gedragen. Om 1 uur feestelijke optocht door Tegelen met défilé voor de au toriteiten ten gemeentehuize. Onder meer zullen aanwezigV.jjn de commissaris der Koningin in Lim burg en do tegenwoordige kabinets formateur. dr. Beel. In de namiddag zullen de Passie spelen worden bijgewoond. Niet min der dan 5 extra treinen en 40 auto bussen zullen Kajotters naar Tegelen voeren. Goed fruitjaar. Voor zoover de vooruitzichten nu zyn, mag men dit jaar een goeden fruitoogst verwachten. In de meeste gebieden staan de appels er goed voor. behalve in Lim burg en het Land van Maas en Waal, waar de stand matig is. Voor peren echter ziet het er min der goed uit. In Limburg zijn de vooruitzichten slecht tot matig, in Utrecht en Noordholland goed tot zeer goed, in de overige gebieden matig. De pruimenstand is in enkele centra matig, doch overigens goed. De kersen staan er in Limburg en Zeeland zeer goed voor; in de Betuwe matig tot goed. De bessen staan er over 't geheel genomen eveneens matig tot goed by; druiven zullen een goeden oogst geven; late perziken zullen er meer komen dan vroege. Aardbeien tenslotte geven op den vbllen grond een matigen tot- goeden onder glas een goeden oogst. Nieuws uit Venray en omgeving 518 (Sirene) 392 (Politie) of 380 (Comdt. Brandweer) Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Goedkooper nielkvervoer. Woensdag had de aanbesteding plaats van het nielkvervoer naar de Zuivelfabriek „Venray". Do vracht prijzen waren aanmerkelijk in dalende lijn. Yreemde sport! Tweede Pinksterdag kwamen een tweetal personen uit Horst met paard en rijtuig te Castenray, waar zy van de kasteleins sterke drank eisehten. Toen deze hun in café v. R. geweigerd werd, meenden zij niet beter te kun nen doen dan alle glasruiten met een stoel kapot te slaan. De marechaussees uit Venray werden ter hulp geroepen, die de beide beschonken personen in arrest bracht. De schade aan het tegenwoordig zoo zeldzame glas be draagt ruim f 150.—. In Roermond zal deze zaak nader worden bekeken. Trekkingslijst Pinksterfancy- fair, goed gek. door B. en IV. 1 Jnui 1946. NIET gestempelde loten: 4 8 24 34 132 140 147 158 213 220 222 244 249 304 305 307 308 313 380 390 394 399 415 417 421 522 529 532 605 615 631 706 714 723 748 805 817 823 839 912 931 971 1017 1029 1039 1048 1060 1138 1141 1183 1216*1222 1286 1289 1310 1362 1375 1379 1431 1433 1503 1513 1594 1612 1632 1636 1666 1671 1704 1713 1721 1?28 1731 1800 1832 1839 1844 1845 1906 1909 WIT gestempelde: 30 35 36 64 68 162 188 192 256 284 290 299 320 32! '322 324 331 347 401 405 406 409 425 465 472 475 481 485 ROOD gestempelde: 15 28 45 84 143 338 352 354 358 362 368 370 379 420 490 497 499. De lyst van de schiettent, vogel- prik en bonenpot komt de volgende week. De prijzen moeten Zaterdag wor den afgehaald aan het Patersklooster Oude Oostr. weg, tusscheri 2 en 5 uur. DANK U! Ja. ik dank U allen bijzonder har telijk, dat ge de Missie-fancy-fair met Pinksteren schitterend hebt doen slagen. De opkomst naar de terreinen is meer dan kolosaal geweest. Het aantal bezoekers is op 5 a 6 duizend geschat. Allen waart me hartelijk welkom, behalve die eene, die me myn beurs met inhoud uit mijn zak heeft gerold. Aan' zoo'n klant heeft de missie 'n flinke strop. Het volgend jaar moet er maar 'n bordje geplaatst worden: „Past op voor de zakkenrollers", want ook mej. Dora van Meyel, word van haar portemonnaie beroofd. Er zal voortaan politie toezicht noodig ziin omdat er ook verschillende personen waren, die eonsumptio namen zonder te be talen. Zulke klanten zyn parasieten waaraan de missie niets dan nadeel heeft. De ruime sorteering-van de groote massa prijzen hooft ieders be wondering afgeeischt. Ook voor don inwendige mensch is in velerlei opzicht reusachtig gezorgd geworden. Alles is tot het laatste kruimeltje en druppeltje opgegaan, eo 't was heel wat. Een ieder heeft kunnen genieten door Uw aller mede werking en daarvoor dankt U de procurator van de Missie. PATER MELCHIADES Niouwstad, o.f.m. BEKENDMAKING Burgemeesters en Wethouders van Venray brengen ter oponbare kennis, dat de „Verordening Jeugdbescher ming" vastgesteld bjj raadsbesluit van 8 Mei 1946, No. 42 en meegedeeld aan S Heeren Gedeputeerde Staten van Limburg, blijkens bericht van Mei 1946, 4e Afd. No. B 6920 ter gemeente secretarie gedurende drie maanden i voor een ieder ter lezing is neergelegd, j Venray, 6 Juni 1946. S.Y.Y.-O inroep. „De eerste klap is een daalder waard", schreven wy vorige week. En deze eerste klap, nl. de keurige 3—1 overwinning op S.V.B. blijkt van des temeer waArde te zijn, nu na deze eerste promotie-Zondag reeds drie van de vier vereenigingen die in actie kwamen, verliespunten leden. Want in de andore ontmoeting van onze j collega's tweede klas-gegadigden, be- 'wezen Lindenheuvel en R.V.V.(Roer- mond) ons oen aardige dienst door elkaar niots toe te geven en 0—0 I gelijk te spelen. De ontmoeting tegen S.V.B. bracht ons slechts één voldoening en dat in de overwinning. De wedstryd zelf was,, kortgezegd, teleurstellend. En hiermee willen we dan niets afdoen aan de prestatie der S.V.V.-ers, want zy hebben zich zonder uitzondering voor de volle 100 pet. gegeven. De omstandigheden maakten nu eenmaal een aardige en technisch goede wed strijd onmogelijk. De sterke wind die in de lengtq. over het veld stond deed veol afbreuk aan het spel, terwyl daarenboven promotie-wedstryden nu eenmaal do mooiste niet plegen te zijn. Maar de grootste teleurstelling was voor ons, en, dit moet ons van het hart de houding van onze tegenstanders die zich geen sportieve verliezers wisten te tonen. De wedstryd was fors, maar toch afgezien van een enkele uitingvan al te gespannon gemoederen vol strekt niet ruw en unfaii, zooals de SVB-ers poogden te simuleeron. Maar soit. Laten wy ons bepalen tot eenige indrukken. Beide elftallen speelden beneden hun kunnen. Jongens jullie kunnen beter, veel beter, c-n dit zal ook moeten, willen jullie succes hebben ook in de verdere zware wedstrijden. Bepaalde uitblinkers hadden wy niet, al kan o.a. Toon onder de lat opeen goede wedstryd terugzien. Hij deed zyn werk rustig en zeker en had aan hot tegenpunt geen schuld. Midvoor Jansen was het meest succesvol met twee uitstekende doelpunten „al wis ten ze van het eerste thuis niets van" zooals trainer Bijl ons stiekumtjes toevertrouwde. Het derde doelpunt was het resultaat van uitstekend tactisch werk van Schellen en Theo Wintels, die hiermee eens temeer bewezen steeds hun verstand te ge bruiken en het hoofd koel te houden. Kortom, de punten zijn binnen, al was de uitslag wat geflatteerd. Morgen is S.V.V. vry. Onzo aandacht is dan gevestigd op S.V.B.-Linden- heuvel en R.V.V.—Tegelen. We wach ten met spanning op de resultaten hiervan. Ook onze junioren lieten zich Zon dag van hun goede zijde kennen door een prachtige -t#reede plaats in het Jeugdtournooi te Stevl. Morgen zyn alle elftallen vry. RIJKSBUREAU YOOR VOEDSELVOORZIENING KUNSTMEST Iedereen, die daartoe oen oproep heeft ontvangen, wordt vorzocht de kunstmestzegels af te halen op on- dervermelde uren en dagen: Heide Zondag 16 Juni, na de hoog mis in Café Litjens: Ysselsteyn Zondag 16 Juni, na de hoogmis in Café v. Asten; Merselo Zondag 16 Juni, na de hoogmis in Café Arts; Smakt Zondag na de hoogmis in Cafó Nellen; Venray-Dorp Maandag 17 en Dins dag IS Jur.i tijdens de gewone kan tooruren. Men gelieve het op de oproepings- kaart -vermelde retributiebedrag mee te brengen. VOEDSELBUKEAU OIRLO Afhalen kunstmesfzegels. Maandag 17 Juni van 9-12 uur te Oostrum café Wed. Camps. Van 2-4 uur te Castenray, cafó Kuypers. Dinsdag lS/Juni van 9-11 uur by van Gasselt- Veulen, tevens to Leunen van 9-12 uur in café A. Martons. Woensdag 19 Juni van 9-12 uur op het bureau voor Oirlo. Oorlogsschade-vergoeding 1946. Op bovenvermelde zitdagen zal tevens gelegenheid zyn om perceelen, welke door oorlogshandelingen minder heb ben opgebracht, op te geven. b.v. door aanwezigheid Van my'Den, tankgrach ten of loopgraven e.d. Voorts kunnen ook die perceelen worden opgenomen wolke milder hebben opgebracht, door dat b.v, de gronden overstroomd zijn. tengevolge van het feit, dat obstakels in af wateringen niet of niet tijdig konden worden geruimd of doordat duikers nog niet konden worden hersteld. Aardappelen. Partyen aardappelen welke op 1 Juni nog niet zyn af geleverd, komen, mits tydjg opge geven alsmede gekeurd en opgemeten door de A.V.A. voor do thans gel dende telersprys-vergoeding, met af trek van f3.- per 100 kg. voor voederprys, in aanmerking. De-telers dienon dus controle af te wachten alvorens de aardappolen te vervoederen of to verkoopen. Van alle opgemeten partijen ontvangen de telers een verklaring, zonder deze verklaring kan geen uitbetaling plaats vinden. De Djnguiten-Kozakken komen in Horst. De bekende en wereldberoemde Russische ruiterkozakken zyn, na een jarenlange afwezigheid wederom in Nederland aangekomon. Ook ln Horst zullen zy optreden en wel op Zondag 30 Juni a.s. Een en ander, waaronder ook voor- yorkoop van kaarten zal nog nader- in dit blad per advertenties worden bekend gemaakt. Nog steeds koffie smokkelen. Ook in Noord-Limburg, dat toch op grondige wijzo door de Duitschers leeggeplunderd werd, blijken nog steeds menschen te zyn, die voor Judasgeld de schaarsche voorraden aan Duitschland verkwanselen. De verboden uitvoer naar Moffrica neemt den laatsten rijd schrikbarende i vormen aan. Verschillende individuen I bevinden zich reeds in do cel na de onteigening van hun waar. Te Venlo werden weer 445 kg. koffie aange houden, bestemd voor onze geliefde buren. De sjacheraar V. werd aan gehouden en naar de gevangenis tt Roermond overgebracht. OVERLOOK. In een druk bczochto vergadering van de KVP werd e definitieve 1 ijst samengesteld voor ue a.s. Gemeenteraadsyerkie -ingen. Van to voren hadden de resp. organisaties hun candidaten gekozen. De lyst werd in deze volgorde opgesteld: l W. Crooümans, 2 W.Hendriks. 3 Th. I ranssen.- 4 W. Loonen. Plaatsver vangers: 1 M. Willems, 2 G. Klaassen 3 M. Hofman, 4 A. Willems.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1