WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN RIJKSDIENST VOOR LANDROUWHERSTEL ONZE HUIDIGE VOEDSELPOSITIE BEL bij Brand Zaterdag 25 Mei 1946 No. 21 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fi 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart bij vooruitbetLosse nos. 10 Uitslag verkiezingen gemeente Venray Omtrent hot volgende: Financiering i nieuwbouw, noodwoningen, regeling van niet door oorlogsgeweld vernielde j boerderijen, kippenhokken, verzekerin gen noodwoningen en stallen, kassen bouw, kan thans het volgende wor den medegedeeld. Financiering. Nu allerwege de vraag i gesteld vordt, hoe de financiëele regeling zal zijn, kan hierover op het oogenblik geen positieve mededee- ling worden gedaan. De definitieve schaderegeling zal niet eerder bekend zyn, dat nadat de (nieuwe) volks vertegenwoordiging hierover een uit spraak heeft gedaan. Daar echter overal in den lande de meening veld wint, dat gedupeerden op afdoende wijze geholpen moeten worden, mag men rustig aannemen, dat de finan ciëele regeling, zooals die er tenslotte zal uitzien, ook door de boeren ge accepteerd zal kunnen worden. Het van Rijkswege verstrekte rente loos crediet voor de wederopbouw,'zal hoogst waarschijnlijk alleen op de bedrijfsgebouwen drukken. Noodwoningen. Landbouwers, die •dit jaar niet in aanmerking komen voor nieuwbouw, kunnen door onze bemiddeling (by uitzondering) alsnog in het bezit van een noodwoning of noodstal komen. Landbouwers, die wèl voor nieuwbouw in aanmerking komen, doch hiervan geen gebruik i wenschen te maken, komen ook niet voor oen noodwoning of noodstal in aanmerking. Niet door oorlogsgeweld vernielde boerderijen. De herbouw van niet door oorlogsgeweld vernielde boerderijen, zal blijkens een schrijven van het Ministerie van Openbare Werken d.d. 4 April '46, eveneens door Rijksdienst voor Landbouwherstel worden beoor- deeld. De Minister heeft aan het j College van Algemeene Commissaris- 1 sen van .den Wederopbouw verzocht, een instructie uit te vaardigen, dat geen goedkeuring voor den herbouw van niet door oorlogsgeweld vernielde boerderijen wordt afgegeven, alvorens is vastgesteld, dat bovenbedoelde Adviescommissie en't Bureau Weder opbouw Boerderijen zich met denhouw hebben vereenigd. De kippenhokken. Ieder, die in aan merking wensoht te komen yoor het bouwen van een kippenhok, moet hiervoor een urgentie-verklaring vra gen bij den Rykspluimveeconsuleut Ir. J. J. Jansen, Villapark 4, Venlo, welke dit geval zal onderzoeken. De voorbereidende werkzaamheden zijn thans zoover gevorderd, dat wat de nieuwbouw van kippenhokken bé- treft, opdracht is gegeven voor het pasklaar maken van de benoodigde houtmaten, volgens een door de We deropbouw goedgekeurde hokteeke- ning. Indien bedrijven reeds over mate rialen beschikken, is 't niet uitgesloten dat vergunning wordt verleend voor hot bouwen van/een ander hoktype. Afwijking wordt echter in geen geval toegestaan, wanneer daarvoor meer materialen moeten worden toe gewezen, dan noodig is voor 't nieuwe hok van de Wederopbouw en/of de bouwkosten hooger mochten liggen. Materiaal voor herstel van kippen hokken moet eveneens by den Rijks- pluimveeconsulent worden aange vraagd. Er zijn hier geen ernstige moeilijkheden te verwachten. Alleen de glastoewyzing is onzeker. Financiëele regeling voor bouw is, dat kippenhokken, die door B.W.B. worden gebouwd, worden ook door B.W.B. gefinancierd. De gedupeerde zal hiervoor echter een verklaring dienen te teekenen, waarna met bouw resp. herstel, een aanvang gemaakt kan worden. Indien het bouwen van het kippen hok door de Algemeene Weder opbouw geschiedt, moeten de kippen houders, die in aanmerking wenschen te komen voor een Rijksbijdrage, hiervoor een aanvrage indienefi op een Y.F.-formulier (indien een bijdrage wordt gevraagd op basis van de prijzen van 1940) of op een FF for mulier indien financieele hulp wordt gevraagd voor de overbrugging van de totale kosten. Bovenstaande for mulieren zyn verkrijgbaar bij de Gemeente-administratie, of bij het Streekbureau van de Algemeene Wederopbouw. Verzekering van noodwoningen en noodstallen. 1. Zoolang de noodvoorzieningen staan, zyn deze, krachtens de be palingen van het Burgerlijk Wet boek, eigendom van den eigenaar van de grond; 2. Uit het onder 1 gestelde vloeit voort, de assurantie der nood woningen komt ten laste yan den eigenaar van de perceelen waarop zij staan; 3. Welke verzekering wordt geslo ten zal door den eigenaar moeten worden bepaald. Er moet echter mee worden gerekend, dat het niet altijd zal worden toegestaan de noodvoorzieningen te her bouwen. Het verdient overweging een bedrijfsscbadeverzekeving te sluiten, welke bij verpachte boer derijen moet worden gesloten door den pachter: 4. Zodra zich op dit terrein moeilijk heden of'vragen voordoen, welke U niet kunt overzien, dient U zich te wenden tot het Hoofd bureau van Bureau Wederopbouw Boerderijen. Kassenbouw. De Heer P. G. Treur niet zal als adviseur optreden voor de Bureaux voor de Wederopbouw, ter bevordering van het kassenherstel en kassenbouw in de geteisterde tuin bouwbedrijven. STEM BUREAU Totaal aant. geldigo stemmen Lyst 1 t 3 3 .g 3 <3 P-. Lyst 2 o ci cu Venray-Dorp Centrum 1278 79 1140 Venray-Dorp N.ged.Smakt 1047 31 998 Venray-Dorp Zuid.ged. 1107 36 1055 Oostrum 522 15 494 Oirlo 463 2 460 Castenray 258 3 255 Leunen 643 6 633 Heide 268 - 266 Ysselsteyn 325 2 323 Merselo 465 2 460 TOTAAL 6376 166 6084 De strijd om de zetelsin de Tweede Kamer is ten einde en het is de Kath. Yolksparty, die als overwinnaar uit het s* rijdperk is getreden. Maar- Limburg en speciaal Zuid-Limburg heeft niet aan de verwachtingen vol daan. Nu volgende week de Prov. Statenverkiezingen zullen plaatsheb ben, moeten wij ons nog eens bezin nen wat wij gaan doen. De uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen heeft duidelijk laten zien, dat de communisten vooruit gaan en dat daarmee de grote vijand van het Christendom dieper in ons volk in vreet. De Provinciale Staten, die door de benoeming van de Eerste Kamer voor ons hele land endoor hun werk zaamheden voor heel onze provincie zo ontzaggelijk veel kunnen doen, Districtshoofd, J. WIJNHOVEN. Sombere taal, vooral voor de boeren De Directeur-Generaal der Voedsel voorziening Ir. J. Keyser, de opvolger van Ir. Louwea, heeft deze week in Roermond, in een spreekbeurt, een somber relaas gegeven van de voedsel situatie van dit oogenblik. Hieronder volgt een korte samenvatting van zyn rode. Na de bevrijding van ons land wa ren de berichten over de voedsel situatie uit Amerika zeer gunstig en de regeering heeft daar haar voordeel uit getrokken, door direct een voor raad van 800.000 ton tarwe aan te koopen, voldoende om de behoefte aan broodgraan voor een heel jaar te dekken, jammer genoeg waren er te weinig doviezen beschikbaar voor vee voeder. Dit jaar zyn de berichten echter allesbehalve hoopvol. China en Britsch- Indië schreeuwen om hulp. Polen Oostenrijk en Italië riepen ae hulp in der Vereenigdo Naties. Er is nu een tekort aan tarwe op de wereld van 8.000.000 ton. Dit brengt de noodige consequenties met zich mede. Mocht het vorig jaar reden gegeven hebben om veel maatregelen als: leverings plicht voor granen, veeboekje, geleide- biljetten, merken voor rundvee, scha pen en varkens, te laten verdwijnen, dit jaar zal hot anders zyn. 300.000 ton tarwe hebben wy tekort in eigen land en wij behoeven er niet op te rekenen, dat uit Amerika hulp komt, immers ook daar is een zeer slechte tarwe oogst te verwachten, terwijl wy ook nog de nood in andere landen moeten helpen verzachten, o.a. in Frankrijk. Een en ander had tot gevolg, dat voor eenige tijd het broodrantsoen ver laagd is tot 2400 gram, nu is de Regeering gedwongen nog verder te gaan. 26 Mei a.s. wordt" het brood rantsoen nogmaals verminderd en teruggebracht op 2200 gram, terwyl het rantsoen tarwebloem gehalveerd wordt, dus 50 gram. Men hoopt het vleeschrantsoen te kunnen handhaven. Maar daar op de conferentie in Lon den besloten is, dat geen granen meer beschikbaar worden gesteld voor veevoeder, zullen de plannen van op- .bouw van vee- en kippenstapel wor den opgeschort. Dit beteekent, dat voor tarwe en gerst wederom dorsch- vergunningen vereischt zyn met dorschbriefjes. Voor rogge wordt een aanslag opgelegd, terwyl de haver, noodig voor eigen gebruik kan be houden worden, maar de rest moet geleverd worden. Varkens en kippen zullen eveneens het kind van de rekening worden, de toewijzing voor fokzeugen zal danig verminderd wor den. Oude kippen worden afgeslacht jonge varkens moeten worden opge ruimd, de toegestane 50 kippen per boerderij zal in het najaar niet kun nen volgehouden worden en vermin derd tot 25 stuks. Vetpositie. Doordat de capitulatie van Japan zulk een treurige gevolgen in Indië hoeft gehad, is de verwachte copra niet geleverd en de regeering kan dan ook slechts met de grootste moeite het vetrantsoen handhaven. Mochten de havenstakingen in Rot terdam en Amsterdam blyven voort duren, dan zal per 26 Mei a-s. ook het vetrantsoen dalen. De eigen boter- productie is te klein, hiervan wordt dan ook niets uitgevoerd, wel op be perkte schaal kaas en andere melk producten. De melkproductie is 17 pet minder als in 1941. Het suiker rantsoen is van een dreigende daling gered, doordat de Engelschen ons 10.000 ton leenden. Groenten zyn er meer dan genoeg en de Britsche bezettingautoriteiten hebben deviezen beschikbaar gesteld om dat, wat doorgedraaid werd over te nemen tegen dien prys, zoodat de groenten tenminste niet vernietigd behoeven te worden. In aansluiting op bovenstaande kunnen wij nog mededeelen, dat het suikerrantsoen voor kinderen van 0 t.m. 4 jaar, per 26 Mei verlaagd zal worden tot 200 gram, hetzelfde dus als de andere leeftijdsgroepen. Het vleeschrantsoen voor deze categorie komt van 150 gr. tot 100 gram. De leeftijdsgroep van 15 tm. 21 jaar krijgt daarentegen meer kaas, n.l. 300 gram per veertien dagen, per 26 Mei. Voor alle leeftijden boven 4 jaar, is op 23 Mei een extra bon voor 100 gram vleesch. 5)8 (Sirene) 392 (Politie) of 380 (Comdt. Brandweer) Lyst Lijst 4 2 'E C oS o Lijst 5 Ljist 6 Lyst 16 6 116 moeten de Christelijke geest uitdra gen over ons gewest heen voor heel Nederland en de beste waarborg hiervoor ligt in het program van de Katholieke Volksparty. Hieronder volgen de uitslagen van Limburg over 1935 en 1939 van de Prov. Staten Kath. Volksparty 37—40 zetels N.S.B. 5-2 zetels S.D.A.P. 3—3 zetels -0- Daar in verschillende dagbladen een foutieve opgave gedaan is over de uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer plaatsen wy hier de juiste uitslag. Opgemerkt dient te worden, dat 235 vreemden in de ge meente Venray stemden. Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur DR. BLOEMEN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen onder de aandacht van alle belanghebbenden, dat, sedert enkele weken begonnen is met de opruiming van puin en afval langs de wegen. In verband hiermede, moeten wy allen nogmaals wijzen op de bepaling onzer Algemeene Politieverordening. „Het is verboden, op andoro dan van gemeentewege aangewezen plaatsen, zonder toestemming van den eigenaar of gebruiker, op gronden, inbrachten, slooten of andere wateren, puin, vuilnip, asch of afval te storten, te werpen of te brengen, of na een of ander aldaar gestort, geworpen of ge bracht te hebben, na aanzegging te laten liggen." Ter voorkoming van moeilijkheden w.ijzen wy den ingezetenen dezer ge meente er op, .dat aan bovenstaande bepaling weer streng de hand zal worden gehouden. By overtreding zal onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt, terwijl daarnaast nog een aanslag in de precariobelasting zal worden opgelegd, waarvoor aanspra- kelyk«zal worden gesteld, de persoon voor wiens terrein het puin c.q., af val e.d. wordt of is gestort. Tevens bepalen wy, dat het puin (dus geen afval, asch e.d.) afkomstig van de nu nog te herstellen panden, zal dienen te worden gestort op een daartoe, van gemeentewege aan te wijzen plaats, a waar het binnen een te stollen termijn door opdrachtgever of aannemer dient te worden wegge haald. Hiertoe dient de opdrachtgever of aannemer zich in verbinding te stellen met den dienst van Gemeen tewerken (Kantoor „Onder den Boog") "Wij vertrouwen, dat alle ingezete nen vrijwillig mede zullen werken, opdat ons landschap en onze wegen niet ontsierd worden door allerlei puin en afval. Herijk van maten, gewichten en meetwerktuigen. Burgemeester on Wethouders van .Venray maken by deze bekend, dat dit jaar voor den herijk der maten, gewichten en meetwerktuigen zal zitting gehouden worden te Venray in het achterzaaltje van cafë-restau rant Schaeft'ers, Schoolstraat 3. op 3 Juni van 1.30—4 uur voor hen wier geslachts(firma)naam begint met een der letters A en B. op 4 Juni a.s. van 9—12 en 1.30—4 ■uur voor hen, wier geslachts(firma) naam begint met een der letters C (waaronder de Coöperaties) D, E, F, G en H. op 5 Juni a.s. van 9—12 en 1.30— 4 uur voor hen, wier geslachts(firma) naam begint met een der letters I, J, K, L, M, N, O en P. op 6 Juni a.s. van 9—12 en 1.30— 4 uur voor hen, wier geslachts(firma) naam begint met een der letters Q, R, S, S, U, V, W,.X, IJ en Z en voor openbare instellingen. Aan belanghebbenden wordt in her innering gebracht: le. dat de maten, gewichten en meetwerktuigen schoon, droog en roestvry moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden; dat ijzeren maten voor droge waren van binnen en van buiten geverfd dienen te zyn, koperen gewichten afgewasschen en ook de gaten reinigd; dat ijzeren gewichten niet gepotlood mogen zyn, doch roestvrij moeten zyn gemaakt en daarna in gewreven met gekookte lijnolie; 2e. dat de maten, gewichten en de aan individueele keuring onder worpen meetwerktuigen (behalve de glazen maten en de gasmeters) voor 1 October 1946 gestempeld moeten zijn met de letter q (in don kleinen staanden drukvorm) en dat er, by verzuim of verhindering om van de zitting gebruik te maken, nog ge legenheid bestaat maken en gewich ten te laten herijken (herkeuren) aan het ijk kantoor te Maastricht, (St. Servaasklooster no. 41. den eersten en derden Vrijdag der maand van 9 tot 12.30 en 2.30 tot 4 uur mot uit zondering van feestdagen, bovendien op 31 Oct. a.s. in plaats van op 1 Nov. 3e. dat aan individueele keuring onderworpen voorwerpen, welke zijn gestempeld met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden teruggebracht: 4e. dat ten bate van'sRyks schat kist betaald moet worden voor het onderzoek der maten, gewichten en meetwerktuigen (keurloon) en voor het j'usteeren der gewichten (justeer- loon) en 5e. dat de milligramgewichten niet op de zitting, maar alleen aan het ijkkantoor onderzocht kunnen worden (De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, terwyl een postbewys tot een bedrag, overeenkomende met de som van 10 cent voor elk gewicht moet zyn ingesloten. Dit bedrag kan ook op postrekening no. 508661 van IJkkantoor Maastricht worden gestort) Bekendmaking Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de bijzondere aan dacht op de elders geplaatste publi catie, inzake herijk van maten ge wichten en meetwerktuigen. Tot voor kort kwam het in verband met de gevolgen van oorlogsgeweld of evacuatie, veel voor dat maten en gewichten in gebruik zyn genomen, welke niet van een geldig ijkmerk zijn voorzien, terwyl de houders ver zuimden deze voorwerpen ten herijk aan te bieden. Tot nu toe is in deze gevallen in verband met de zeer bijzondere om standigheden de uiterste clementie gebruikt. In verband met de aangekondigde herijkzitting wordt thans de gelegen heid geboden, om gepleegde verzui men te herstellen en is, na afloop van die zitting geen reden voor bijzondere clementie meer aanwezig. Bekendmaking. Buigemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de „Verordening op de heffing eener straatbelasting in de gemeente Venray", vastgesteld by Raadsbesluit van 13 Dec. 1945 no. 142 en goedge keurd bij Kon. Besl. van 12 Maart 1946 no. 3 ter gemeentesecretarie ge durende drie maanden voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat de „Verordening op de heffing en invordering van rechten, wegens het uitstallen van koopwaren of het op slaan van tenten op het marktterrein, wegens het gebruik maken van den gemeentelijken veeweger en wegens het door het markt personeel doen ge leiden van vee van de markt naar de stallen en of de veoweger" vast gesteld by Raadsbesluit van 18 Dec. 1945 no. 143 en goedgekeurd by Kon. Besl. van 12 Maart 1946 no. 3, ter gemeentesecretarie gedurende 3 maan den voor eenieder ter lezing is neder- Bekemlmaking. 3ugemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat d"e Raad der gemeente Venray op 8 Mei 1946 besloten heeft, aan 't schoolbestuur der H. Oda te Yssel-, steyn—Venray ter beschikking te stellen een bedrag van f 706.— tot het doen vernieuwen van den vloer van een der leslokalen aan de school aldaar. Bekendmaking. Do Burgemeester van Venray, ves tigt de aandacht op art. 21 der Alg. Politieverordening Venray, luidende als volgt: 1. Het is verboden, zonder daar mede vanwege het Ryk, de Provincie, de Gemeente of het Waterschap be last te zyn, op eenige' wijze bekend makingen, reclameplaten, afbeeldin gen, letters, cijfers of teekens te plaatsen, te bevestigen of aan te brengen op openbare wegen, op of aan gebouwen of voorworpen, als muren, deuren, schuttingen, boomen, palen enz. zoodanig, dat het vanaf den openbaren weg zichtbaar is of op of aan van gemeentewoge opgerichte aanplakborden of aanplakzuilen, een en ander tenzij krachtens wettelijk voorschrift of met toestemming van den eigenaar, beheerder, gebruiker of bewoner. Eveneens is het verboden op ofeian den openbaren weg weder rechtelijk eens anders eigendom te beschrijven, te bekrassen of op andere wyze te verontreinigen. 2. Het is verboden, tenzij met ver gunning van Burgemeester en Wet houders tu^schen 10 uur des namid dags en 6 uur voormiddags op oen openbaren weg te vervoeren of by zich te hebben eenige bekendmaking reclameplaat, aanplakbiljet, plak- of hecht gereedschap, teer, krijt, kalk of eenige kleur- of verfstof." Stemming Provinciale Staten De Burgemeester van Venray maakt bekend, dat ter inzage is nedergelegd de lijst van de kiezèrs aan wie is gezonden de oproepingskaait, bedoeld in artikel 53 der kieswet, vo'or do stemming in deze gemeente, te houden op Woensdag 29 Mei 1946 a.s., ter verkiezing van de leden van de Prov. Staten en wier naam niet voorkomt op de kiezerslijst dezer gemeente. Openstelling bureau gemeente-secretarie Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeone kennis, dat de gemeente-Secretarie in verband mot de verkiezingen op Woensdag 29 Mei a.s. uitsluitend is geopend voor de afdeeling Burgerlijken Stand, van 10 tot 12 uur. Candiüaatstelling voor den Gemeenteraad. De Burgemeester van Venray brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag 11 Juni a.s. zal plaats heb ben de candidaatstelling voor den gemeenteraad. Op dien dag kunnen van des voorm. 9 tot des nam. 4 uur by den burgemeester ter secretarie dor gemeente worden ingeleverd LIJSTEN VAN CAND1DATEN, als bedoeld in art. 35 der kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 22-candidaten worden geplaatst. Iedere lyst moet worden onderteekend door ten minste 25 personen, die volgens de kiezerslijst, zooals deze luidt op het oogenblik der inlevering, kiezers zyn voor den gemeenteraad, in de gemeente. Diezelfde kiezer mag niet meer dan óón lyst onderteekenen. De candidaten moeten met vermel ding van hun voorletters en woon plaats, op de lijsten geplaatst worden in de volgorde, waarin door de on derteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een geliuw de vrouw of weduwe, wordt zy op de lyst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtge noot, onder toevoeging van haar eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit woord. By de vermelding van een candidaat mogen de voorletters ge heel of ten deele door de voornamen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag niet voor komen op meer dan één lijst. By de lyst moet worden overge legd de in artikel 4 van het konink lijk besluit van 12 Dec. 1917 bedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomenden candidaat, dat hy bewilligt in zyn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candidaat zich buiten het ryk in Europa bevindt kan de hierbedoelde verklaring telo- graphisch worden gedaan en is zy niet aan het officieele formulier ge bonden. De inlevering der ly'st moet ge schieden persoonlijk door een der or.derteekenaars. De candidaten kun nen daarbij tegenwoordig zyn. Van de inlevering wordt een bewijs van ontvangst afgegeven. Formulieren voorde 1 ijs ten en voor de schriftelijke verklaring bewilliging, hierboven vermeld, zyn ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candidaat stelling. In herinnering wordt gebracht art. 148 der kieswet, luidende als volgt Hy die eene lyst, als bedoeld j artikel 35, inlevert, wetende, dat zij voorzien is van handteekeningen van personen, die niet bevoegd zyn tot deelneming aan de verkiezing, waar- j voor de inlevering geschiedt, terwyl zonder die handteekeningen goon voldoend aantal voor eene geldige lust zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboeto van ten hoogste honderd twintig gulden. Met gelyke straf wordt gestraft hy, die wetende, dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die inlevering bestemde lyst, als bedoeld by artikel 35, heeft onderteekend. PLICHTEN VAN BEN KIEZER Officieele publica.'ies aan het Raadhuis opgehangen, vermel den, dat Woensdag 29 Mei 1946, van 8 uur vm. tot 5 uur nm-, de stemming zal geschieden van de leden der Prov. Staten van Limburg. Ieder, die 23 jaar is moet stemmen op straffe van een geldboete van ten hoogste drie gulden, die zich by de ver kiezing voor den ander uitgeeft riskeert een maand of f 1000. Dan zyn nog diegene, die perso neel in dienst hebben, verplicht te zorgen, dat hun personeel kan stemmen door hen hiervoor twee uren vry te geven. Wie zich nog verder in deze voor schriften verdiepen wil, kan terecht onder het Raadhuis, waar een en ander nog eens uitdrukkelijk en deftig weerge geven wordt. Bekendmaking Het Hoofd van het Streekbureau voor den Wederopbouw te Venray brengt ter kennis, dat op advies van het Coll. van Alg. Comm. voor den Wederopbouw te Den Haag een Comm. voor Sociaal Overleg in het leven is geroepen. In deze Commissie hebben zitting een afgevaardigde van de werkgevers en een van de werknemers. Het dool dezer Commissie is een uitspraak te doel in evontuele geschillen on con flicten van socialen aard tussen werk gever, werknemer en wederopbouw. De Commissie deelt verder nog mede, dat alleen schriftelijk inge diende stukken in behandeling zullen worden genomen. Zij dienen geadres seerd te zyn aanCommissie voor Sociaal Overleg p/a Streekbureau Wederopbouw Leunscheweg 1, Venray Voor het Coll. van Alg. Comm. v.d. W. h. H. v.h. Str. Venray G. J. Or-VAN BOLDRIK KRINGCONCOURS liet was Zondag weer eens ouder wets druk op het sportterrein aan de Leunseweg, toen van heinde en verre de paardonsportliefhobbers het grote Kringconcours, het eerste na de be vrijding, kwamen bijwonen. Toon om kwart over twee het défilé begon, waren meer dan 4000 mensen en 300 paarden aanwezig. Gelukkig heeft het weer meegewerkt en een flets Mei zonnetje gaf aan een en ander een feestelijk cachet. Jammer was dat de radio voor de meeste mensen niette verstaan was, terwyl de programma boekjes lang niet volledig waren. Niettemin dit eerste kringconcours na de bevrijding is goed geslaagd en zowel deelnemers als toeschouwers hebben een prettige middag gehad. Wegens plaatsruimte kunnen wy niet de volledige uitslag publiceren. Hier onder volgen de le. en 2e prijswin naars van ieder nummer 1. Verplicht nummer Kring Wanssum le pr. De Peeldravers, Ysselsteyn 2e pr. St. Joris, Wanssum 3s pr. Ons Genot, Lounen 2. Verpl. nummer byiten de Kring le pr. Castenray, Castonray 2e pr. Heel, Heel 3. Défilé van 14 verenigingen le pr. Heel, Heel 'Ie pr. De Peeldravers, Ysselsteyn Harddraven Koudbloedpaarden le pr. C. Janssen, Overloon 2e pr. Camps, Oostrum 5e pr. L. Loenen, Leunen 5. Aangesp. Landbouwtuigpaarden le pr. J. Boonen, Heel (met extra prys voor stamboekmerrie) 2e pr. Fr. van Dowveren, Bergen 4e pr. M. Spreeuwenberg, Ysselsteyn 6. Bestgaande Lanbou\vtuigpaard le pr. Gebr. Teelen, Blerick pr. L. Geelen, Heel Aang: Koudbloedpaarden le pr. M. Aben, Oostrum 2e pr. H. Derks Bergen 3e pr. Th. Loonen, Oirlo 8. Harddraven Landbouwtuigpaarden lo pr. J. Crux, Graethoide 2e pr. J. Schreurs, Heel 4e pr. J. Arts, Ysselsteyn 7e pr. M. Spreeuwenberg, Ysselsteyn 9 en 10. Springen le pr. J. Hovens, Venlo 2e pr. J. Schreurs, Heel 5e pr. J. vd. Wever, Ysselsteyn (met extra prys van de Kring) 11. Rennon zware klasse le pry's J. Diederen, Graetheide 2e pr. J. van Ryn, Venlo 12. Rennen lichte klasse le pr.-'J. Moys, Heel *2e pr. J. Grubber., Blerick Lente-zotternijen Zooals reeds vroeger gemeld, is de tooneelclub „Hioob", naar Den Bosch uitgenoodigd om daar een opvoering te geven in het Casino, deze voor stelling zal op 31 Mei plaats vinden. De tooneelclub hooft hiervoor inge studeerd Lentezotternijen van Renó Bosch. Men wil het Venraysch publiek op Hemelvaartsdag gelegenheid geven om dit eveneens te zien. De repetities zijn begonnen en vergissen wij ons niet, dan heeft men met dit blijspel een gelukkige keuze gedaan. De baten zullen zijn voor de oprichting van het oorlogsmonument. Oda, de Koningsdochter De tooneelgroep „Hioob", zal dozer dagen beginnen met het instudeeren van een groot St Odaspel, dat in de openlucht zal worden uitgevoerd einde Augusts en September van dit jaar. Een ideaal theater daartoe is reeds gezocht. Medewerking zal worden gevraagd van diverse vereenigingen in deze gemeente, aangezien het in de be doeling ligt, ook thans weer, evenals verleden jaar by „De Mensch Hioob''

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1