WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Waarom no. 1 van lijst 2 stemt No. EEN Lijst 2 Zaterdag 11 Mei 1946 No» 19 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave E^Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAAS Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl 1.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart bij vooruitbct. Losse nos. 10 ct iQeikiezinqm voot de ^iuteede Kamee. Nederland gaat Vrydag a.s. ter stembus en als de voortekenen ons niet bedriegen zal een zware stryd worden uitgevochten. j)e verschillende partyen zullen in ye week, die voor ons ligt, alles nog op haren en snaren zetten om zoveel mogelijk stemmen voor zich te win nen. Ook de Katholieke Volkspartij. De Bisschoppen hebben in hun laatste brieven hun standpunt tegen over de andere partijen duidelijk weergegeven, en wy behoren onze plicht als Katholiek te kennen a.s. Vrijdag. Maar wij moeten ook weten waarom wy op de Katholieke Volks partij stemmen, waarom andere par tijen nooit aat kunnen geven wat de Katholieke Volkspartij geeft, en wy denken hier in het bijzonder aan de Party van den Arbeid. Deze laatste legt de nadruk op het materialistische, terwijl het geestelijke er bijgehaald is, duidelijk en doelbe wust, om diegene onder hen, die gelovig zijn, ook wat te bieden. Maar het Urgentieprogram der Katholieke Volkspartij wordt gedra gen door de gedachte aan CHRISTUS EN ZIJN 'BERGREDE. Daarom stelt het voorop de versterking van de geestelijke en zedelykc grondslagen van ons volksleven. God moet geëerd, Zijn waarheid geleerd, het kwade geweerd worden. Niet alleen in de Kerk en niet alleen thuis maar ook in staat en maatschappij, en met alle middelen waarover wy in staat en maatschappij beschikken. Ook en vooral ter wille van de jeugd, van onze mannen en vrouwen in het Nederland van morgen. Ook om hen het hóóg houden van het huwelijk, de versterking van het gezin, de verdieping van de opvoeding, de eer biediging van de menschelyke per soonlijkheid, de. onverbiddelijke strijd tegen het verval van de openbare zedelijkheid. Christus en Zijn Bergrede. Daarom legt het program den maatstaf van Gods Rechtvaardigheid en den maat staf van Christelijke Liefde ten grond slag aan do zuivering van ambtenaren en de berechting van landverraders. Den wederopbouw van het ver woeste en geschokte vaderland wi'. het program voltrokken zien door herstel van onrecht; door de aan vaarding van onzen Christenplicht tot het geven van volle medewerking; door het lenigen van nood, vooral daar waar deze het ergste schrijnt. Het program eischt herstel en uit bouw van het staatsbestel van het Koninkrijk. De landen hier en overzee vereenigd tot één - Rijk, zonder hei- densch imperialisme. Nieuwbouw van onze Grondwet als een fundament voor een Christelijke samenlevingen een corporatief opgebouwd gemeen schapsleven. Verantwoordingsplicht van de verantwoordelijke dragers van het gezag aan de vertegenwoordiging van het mondige volk, dat de groote lynen in den gang van zaken mede bepaalt. Nederland la de internationale orde. Ook hier, als overal elders in het program, de gouden draadChris tus en Zyn Bergrede. Actieve mede werking aan het wereld-welzijn, in het kader van een rechtvaardigen vrede en van een doeltreffende orde in de internationale betrekkingen. Genoegdoening naar den eisch van recht en billijkheid voor allen ramp spoed, toegebracht door overweldi gers, tot wier bedwinging ook ons Koninkrijk zijn belangrijk deel heeft bijgedragen. „Vervanging van de kapitalistische door de Christelyk-soeiale maatschap pij" dat is de korte, maar juiste samenvatting van het samenstel van eischen, dat ons program bevat met betrekking tot de versterking on ver nieuwing der economisch-sociale grondslagen van ons volksleven. Een rechtsorde in het zakenleven, die een einde maakt aan de bevoorrechte positie van het kapitaal met zyn eenzijdige zeggingschap, en die ge richt wordt op het gezamenlijke be lang van alle betrokkenen in het "kader van het algemeen welzijn. Stelselmatige bevrijding van den eigendom der productiemiddelen over de massa van het volk. Publiekrech telijke bedrijfsorganisatie, met in schakeling van den arbeidsfactor ook in de economische vraagstukken. Bevordering van een krachtige ont wikkeling van den voor het algemeen belang zoo gewichtigen zelfstandigen middenstand. Loonende bedryfsuit- komst voor het landbouwbedrijf, met bijzondere zorg voor den kleinen boer. Verhooging van ambtenaren salarissen overeenkomstig de pres tatie. Aanpassing van de saliöering van de onderwijskrachten aan de hooge waarde van den opvoedenden arbeid. Christus en Zijn Bergrede ook in het program voor het fluancieel herstel. Want het program verklaart zich by de verdeeling onzer zware lasten vóór sociale gerechtigheid, hoe diep dit ook ingrijpt en tégen den socialen vloek der inflatie, die de zwaarste lasten ophoopt op de z waksten. Wanneer wy de verschillende pun ten, die hier boven zo heel in 't kort staan opgegeven, nu eens wat nader gaan bekijken, en nog veel te weinig menschen doen dat, dan zal do be slissing uiis niet moeilijk vallen. Wy. katholieken, hoien tezamen in onze eigen partij, de Katholieke Volkspartij, welke in haar program de katholieke beginselen lier de wereld indragen en in wier handen wjj de toekomst van Nederland met gerust hart -leggen kunnen. Wy kennen dus het parool op a.s. Vrydag: STEMT No. 1 van Lijst 2. iOeóede mdeten uetgadeeen. Woendag j.l. vergaderde 4© Baad. De heren Claessens en Emondts waren verhinderd. Na de opening met gebed, door de Voorzitter, werden de notulen van de vergadering van 27 Febr., onveranderd goedgekeurd. Het schrijven van diverse bewoners van het Venrays Broek, inzake de verlichting aldaar, werd voor kennis geving aangenomen, nadat de Voor zitter op een vraag van de heer Ver meulen, nog eens had uitgelegd, dat dit werk en nog moer van dergelijke aard, niet uitgevoerd kunnen worden wegens materiaalgebrek. Het schrijven van Ged. Staten, be helzende de goedkeuringen der ver ordeningen, tot heffing eener straat- belasting en marktgelden, werden evenals de klacht van het Ziekenhuis, over het plaatsen van noodwoningen tegenover dit Ziekenhuis voor kennis geving aangenomen. Het schrijven van A. F. M. van Haaren, voorheen gemeente-secretaris te Venray, houdende mededeling van zijn aan H. M. de Koningin gericht request, werd op verzoek van den heer Vermeulen, verplaatst naar de geheime zitting. Het rapport van de Commissie voor den wederopbouw van Venray, dat wij binnenkort hier nader hopen te behandelen, werd eveneens voor kennisgeving aangenomen. By de behandeling van de vaststel ling der gemeentebegroting 1946, Gas fabriek 1946, Gemeentewerken 1946, bracht de hoer Reintjes, dank aan de heren ambtenaren voor hun keurig verslag, maar drong tevons aan op „bezuiniging", want de gemeente belastingen zullen zonder dat, onge kende hoogten bereiken. Tevens gaf hy B. en W. de raad, te blijven hameren op schadevergoeding by de regering. De Voorzitter zegde beide toe, hoewel hy voor 't laatste het ergste vreesde, als tenminste het wetsvoor stel, wat nu klaarligt, er door gaat. De heer Vermeulen vroeg dan, of de Voorzitter iets naders over de Gasfabriek en de Lima kon mede delen. Deze zei dan, dal de Lima een en ander nog onderzocht, daar ook hier, het materiaalgebrek zeer nijpend was. Zo gauw de Lima hierover nadere berichten had. zou zij de ge meente een voorstel doen, waarna de Raad dit in behandeling krijgt. Dan bracht de Voorzitter, naar aan leiding van den heer Reintjes, naar voren, dat de plannen met de wegen, inderdaad verwezenlijkt zullen wor den. Voor enkele dagen is vaiKde Provinciale Waterstaat, het bericht binnengekomen, dat de mogelijkheid bestaat, de Deurneseweg van een permanent wegdek te voorzien. De plannen zyn nu, aldus spreker, om de weg in zijn oude toestand te her stellen, wat f 129600.— kost. Dit zal vergoed moeten worden wegens oor logsschade. Een nieuw permanent wegdek zal volgens.'schatling f250.900 kosten, waarin de Provincie 35 pet. zal bijdragen. Spreker vroeg de Raad, hoe deze er over dacht en indien zy in princiepe vóór een goed wegdek was, B. en W. te machtigen, de verdere onderhandelingen zo snel mogelijk door te voeren. Na enige technische kwesties besproken te hebben, ging de Raad z.h.s. accoord. Dan bracht de Voorzitter dank over voor het werk der commissie's van onderzoek, ook voor die van het Alg. Burg. Armbestuur, wier begroting 1946 ook z.h.s. werd vastgesteld. De,verhoging van de jaarwedde van de hulp-keurmeester tot minimum f 2000 en maximum f 2400, werd eveneens aangenomen. De verordening Jeugdbescherming, waarin o.a. bepaald wordt, dat meis jes beneden den leeftijd van 20 en jongens onder de 18 jaar, natuurlyk ongehuwd, een half uur na zonson dergang niet meer in do open lucht, café's e.d. mogen komen, zonder ge leide van ouders of vertegenwoor digers, veroorzaakte nogal wat dei ning in de Raad. Nadat de begrippen „openlucht" en „vertegenwoordigers" nog eens dui delijk gomaakt waren en de Voorzit-j ter de heren enkele malen erop ge wezen had, dat deze verordening op hun eigen verlangen tot stand geko men is, werd deze z.h.s. aangenomen. De Vermakelijkheidsbelasting ging dezelfde weg, terwijl de Voorzitter de commissie, die voor diverse wijzi gingen zorgde, hartelijk dankte en de hoop uitsprak, dat de resultaten van hun werk in de gemeentekas merkbaar zouden zijn. De administratie der exploitatie van noodwoningen zal ook vereen voudigd worden door enkele wijzi gingen van artikel 252 der Gemeen tewet. Enkele punten aangaande school geld, vergoedingen en voorschotten aan scholen werden evneeens aange nomen, terwyl het Schoolbestuur van Ysselsteyn de nodige steun kreeg om de school te repareren en nieuwe school meubelen aan te schaffen. De ingekomen reclames over de straat- en rioolbelasting verwees de Voorzitter naar de geheime zitting. Het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een 52-tal woningwet woningen, werd zonder meer aange nomen, maar bijdat van 'n 9-tal nood woningen voor landbouwers, die van de gemeente grond hebben gepacht, drongen de heeren Wismans en Cre- mers op grote spoed aan. Toen de Voorzitter dit toezegde, merkte de heer Vermeulen op, dat van spoed tot nu weinig te zien is, daar deze reeds vóór 6 weken terug zyn aanbesteed en nu eerst in de Raad komen. By de dan volgende rondvraag vroeg de heer Vermeulen, waarom vorige week afgevaardigden van het Rode Kruis enkel en alleen in nood woningen van beter gesitueerden zyn geweest, maar daar waar de nood 't hoogst is, niet. Do Voorzitter merkte op, dat hem niets van het Rode Kruis bekend is. (Dit klopt, maar 't waren dames van het Engelse hulpcomité „Help Hol land Council. Red.) De heer Beterams vroeg om een waarschuwingsbord hoek Langeweg— Merseloseweg, wijl hier nog al eens ongelukken gebeuren.' Werd toege zegd. De heer Raedts vroeg om een school keu ring, wegens de niet al te rooskleurige gezondheidstoestand dér kinderen. De Voorzitter herinnerde er aan, dat hier enkel bijzondere scholen zijn, bij wier besturen men dus moet aan kloppen. Wel is voor de oorlog on derhandeld met andere gemeenten om te komen tot een schoolartsen- dienst. Spr. beloofde hierover weer contact met andere gemeenten op te vatten. De heer Nelissen vroeg of de ge meente met de a.s. kermissen op de gehuchten ook toestemming wil peven voor vermakelijkheden voor de kin deren. De Voorzitter antwoordde dat zeker toestemming zal worden gegeven, dit zou men op Oirlosche kermis wel merken. De heer Reintjes vroeg ontslag uit de commissie voor Peelontginningen, daar hy wegens gebrek aan fietsen- banden onmogelijk een en ander be kijken kan. Hierop ontstond een dispuut onder de Raadsleden, over de bandennood, om met een aansporing om dit pro bleem nog eens onder de aandacht der distributie te brengen, waar zpveel boeren absoluut zonder fiets zitten, deze kwestie te eindigen. Hierna kreeg de heer Wismans het woord, die zich erover verwonderde, dat het definitieve plan van de weder opbouw van Venray, na de belofte van de heer Margry, nog steeds niet op de agenda stond. De Voorzitter vertelde, dat de heer Margry opgeroepen was ijl militaire dienst, maar binnenkort werd terug verwacht en de plannen spoedig in de Raad zullen komen. De heer Hendriks, maakte ditmaal het slot aan de vergadering met de vraag, waarom by de Nationale feest dag geen festiviteiten in Venray waren, zodat er weer een algemeene uittocht te zien was, terwyl op de begroting toch gelden voor het Oranje- Comité waren uitgetrokken. De Voorzitter merkte op, dat de Raad geen Oranje-Comité is, hy heeft deze gelden beschikbaar gesteld voor dit Comité, maar kan moeilijk zelf festiviteiten organiseeren. Spreker weet het gebrek aan feestelijkheden aan de onderwijzers, die staakten wegens een salariskwestie en waar door het Oranje-Comité voor onover komelijke moeilijkheden kwam staan. Hierna ging de Raad in geheime zitting over. PLICHTEN VAN DEN KIEZER Officieele publicaties aan het Raadhuis opgehangen, vermel den, dat Vrijdag 17 Mei 1946, van 8 uur vin. tot 5 uur nm., do stemming zal geschieden van de leden der Tweede Kamer der Staten Generaal. Ieder, die 23 jaar is moet stemmen op straffe van een geldboete van ten hoogste drie gulden, die zich bij de verkie zing voor den ander uitgeeft riskeert een maand of f 1000. Dan zijn nog diegene, die per soneel in dienst hebben, ver plicht. te zorgen, dat hun perso neel kan stemmen door hen hen hiervoor twee uren vrij te geven. Wie zich nog verder in deze voorschriften verdiepen wil, kan terecht onder het Raadhuis, waar een en ander, nog eens uitdrukkelijk en deftig, weer gegeven wordt. Rijksbureau Voedselvoorziening VENRAY en OIKLO Mei-inventarisatie. Alle georganiseerden ontvangen eerstdaags een oproep om gegevens te verstrekken voor de inventarisatie. Om een juiste opgave te verkrijgen, verzoeken wy, om de bedrijfsleiders zelf de opgave te doen verstrekken. Het is een persoonlijk belang, een juiste opgave te doen. daar naar deze inventarisatie de kunstmesttoewyzing wordt berekend en ook de mogelijke tweede toelage voor landbouwbe- dryven.' De landbouwers worden verzocht, nu reeds een bedrijfsindeling klaar te maken van het aantal ha. bouw land, weiland, boomgaard met onder teelt en zonder onderteelt. De ingezaaide oppervlakte, als volgt: aantal ha. haver, rogge, maïs enz enz. Indien ieder zich houdt aan dag en uur genoemd op de oproepingskaart is men vlug geholpen. Rijksbureau Voedselvoorziening OIRLO Kippenhouders, die met 52 kuikens nog geer. voederbon ontvangen heb ben kunnen zich alsnog Maandag of Dinsdag op het bureau hiervoor ver voegen. De Bureauhouder, H. EMONTS. Dienstregeling der Nederlandsche Spoorwegen vanaf 1 Mei 1946. Katholieke \$olkspatti[ Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. BLOEMEN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Collecte Stichting 1910—1945 Parochie Venray f 3531.47 Oostrum 324.61 Oirlo 827.- j Castenray en Klein-Oirlo 810.05 Leunen 465.— Veulen 194.— Heide 291.41 Merselo 248.25 Smakt 82.50 Ysselsteyn 425.— VOEDSELBÜREAÜ VENRAY Paterslaan 20. Tel. 416. Geopend van 9 tot 12 uur. Zaterdags gesloten. VERGOEDING EVACUATIE VEE Op Woensdag 15 Mei a.s. van 9 tot 12 uur en van 1 tot 5 uur, bestaat er nog een laatste gelegenheid tot het opgeven van evacuatievee. Hier mede is bedoeld vee, dat men van anderen heeft opgestald gehad gedu rende de evacuatietijd. Al degenen, die reeds een rekening hebben ingediend, maar nog niet op de verleden week gehouden zitdagen zyn verschenen, alsmede degenen die nog geen schriftelijke opgave hebben I gedaan, en toch vee opgestald hebben gehad, dienen op bovengenoemdej zitdag te -verschijnen, willen zu in aanmerking voor vergoeding komen. De P.B.H. van Bureau 6 A. CREEMERS f 7109.29 UIT HET POLITIERAPPORT In de afgeloopen week werden door de Politie bonnetjes gemaakt voor de navermelde feiten: 9 gevallen van diefstal. 2 gevallen van verduistering. 3 gevallen van verboden handel in eieren. 1 geval van vernieling. 1 geval van huisvredebreuk. 1 geval van aanrijding met doode- ljjken afloop. 2 overtredingen van venten zonder vergunning. 2 overtredingen voor onafgesloten ry wielen. 11 overtredingen wegens het niet doen van aangifte voor de honden belasting. 15 overtreding van de motor- en ry'wiel wet. En enkele wegens het storten van vuilnis waar zulks niet geoorloofd is. Dit is een tamelijk somber lystje. naas' de activiteit der politie bewijst het overduidelijk, dat er nog verschil lende dingen hier niet kloppen. De vraag is nu maar: zullen we ons beteren, of moeten we door schade en schande wijs worden. GEVONDEN VOORWERPEN Een kerkboek, by J. van Soest, Vlakwaterweg 2; Huissleutel, Merse- loscheweg I2a; Een kinderportemon- naie met inhoud, by G. A. Janssen, Henseriiusstraat 18aEen paar sokken, bij Vermeulen, Markt 10; Een kin dermuts, een jongensschoen zyn op de Marechaussee-kazerne alhier. Bevrijdingsfeesten Door de Schuttery „Het Zandakker", werd. deelgenomen aan de bevryding- feesten te Amsterdam, gegeven door de Stichting 1940—'45. Onze Schutters werden in de hoofd stad zeer hartelyk, .ontvangen. Do huisvesting en verzorging was in alle opzichten af. Na enkele repetities in het Stadion, volgde Zaterdag de eerste opvoering voor pl.m. 60.000 toeschouwers, waar bij Het Zandakker veel succes oogste, gezien het feit, dat voor de twee zilveren Schilden, Het Zandakker het eerst in aanmerking kwam. Het was echter niet^alleen voor de feesten, ook worden velschillende at tracties aangeboden, waarvan wel de clou was, de vliegtocht, waaraan door een aantal schutters werd deel genomen, Wy roepen dan ook van deze plaats het Comité der Stichting 1940-'45 en onze Amsterdamscho vrienden van harte onze welgemeende dank toe. Pecli geliad. De schutterij St. Anna" alhier, welke door het feestcomité uit Am sterdam voor de opluistering der be- Venlo—VenrayNjjmcgen Venlo V 6.00 7.00 8.00z 10.52 12.45 14.00z 15.15 16.55 Venray V 6.50 7.50 8.50z 11.42 13.35 14.50z 16.05 17.45 Nijmegen A 8.40 9.30 10.35z 13.25 15.35 16.30z 17.55 19.35 NijmegenVenrayVenlo Nijmegen V 6.40z 8.45 10.40 12.20 13.40 15.45 I7.00z 18.00 Venray V 8.30 10.35z 12.20 14.15 15.45 17.45 18.40z 19.45 Venlo A 9.20 11.25z 13.10 15.05 16.35 18.35 19J50z 20.35 z) wil zeggen, niet op Zondag. Uitknippen s.v.p. 'i gaat maar tot Boxmeer. 20.00* 20.50* 20.20 22.25 23.15 vrijdingsfeosten werd uitgenoodigd, kon hieraan, door oorlogsomstandig heden, niet voldoen. Telefoondienst te Leunen Vanaf 18 April is het publieke telefoon-en telegraafstation te Leunen overgeplaatst var. A. Loonen K 11, naar J. Koenen K 10. A. Loonen blijft echter aangesloten onder no. 431. Zilveren Professiefeest De Eerw. Soeur Euphrasie (Johanna Droesen, Heide) hoopt Zondag 19 Mei in het klooster Jeruzalem, haar zil veren professiefeest te herdenken. P.D.V. De Zwaluw Wedvlucht met oude duiven vanaf Aerschot, gehouden op Zondag 5 Mei, afstand 100 km. Gelost 8 uur met N.O. wind. Aankomst eerste duif 9-54—7, laatst e 10 - 29 - 42. De prijzen werden behaald als volgt le, 10e, 11e, 13e, 16e en 18e J. Verstegen 2e, 4e, 5e en 19e J. Kusters 3e en 8e G. Jansen H. Crooymans en 17e A. Wtllems 9e A. Loonen 12e en 14e E. Vermeulen 15e J. van Houdt R A D IJ S Zo is dan niettegenstaande vele tegenwerking en gekanker op den nationalen feestdag ook op gebied van vermakelijkheid iets geboden kunnen worden aan Venraysch in woners, wat ver stond boven het middelmatige; iets,, dat er zijn mocht niet alleen als vermakelijkheid, maar ook de moeite waard was uit opvoed kundig oogpunt. Dat „iets" was de voorstelling van „RADIJS" van Anton van de Velde. Broeder Paulo toog met zijn jongens naar Venray en bood geheel belange loos een drietal prachtige uitvoerin gen aan grooten en kleinen. Dit spel en wat er aan vastzat, zooals het voeden en onderbrengen van in totaal 135 personen, stond geheel in het teeken der naasten liefde, want het Servatiusgesticht, stelde de zaal gratis beschikbaar en zorgde voor voeding van zoovelen, met het St. Jozefsgesticht, dat de kleinen voor haar rokening nam Venraysch burgers gaven gratis logies en eenige buurtverenigingen boden alle mogelijke hulp; er is weer eens bewezen, dat het nog niet zoo slecht is in den Parel der Peel. En al zijn er dan altijd van die buitengewoon leuke menschen, die niets weten te waardeeren, die nooit tevreden zijn en overal iets op weten aan te merken, de zaak marcheert toch en de goedwillenden zullen voer bij stuk houden en trachten op deze wijze Venray omhoog te brengen. Broeder Paylo en zyn gezelschap dankt alle hulpvaardigen nog eens heel extra, voor de prettige ontvangst en gulle onthaal, dat in Venray werd ondervonden. P.V. AGENDA ZONDAG' 12 MEI 47a uur voetbalwed strijd der gezamelyke buurt verenigingen met do beste spelers uit die buurten. Sport terrein Lèunseweg. MAANDAG 13 MEI grote vergadering Kath. Volkspartijin de aula van het Gymnasium. Aanvang 7 uur. Sprekers: Jos. Maenen en P. Dolmans sec. K.V.P. Limburg. ZATERDAG 18 MEI eerste opvoering van Lao Wang, het meester werk van Henri Ghéon als openluchtspel, door leden van alle toneelverenigingen van Venray. ZONDAG 15» MEI 2 uur Paardenrennen op 't sportterrein Leunseweg. 8 uur 2e opvoering Lao Wang. Bonnen voor zes eenheden huisbrand Reeds thans is overgegaan tot de eerste bonaanwijzing op de nieuwe brandstoffenkaart T 006. Van 0 t.m. 25 Mei a.s. moeten de bonnen 60 en 61 van deze kaart by een branstoffen- leverancier worden ingeleverd. Op elk dezer bonnen zullen drie eenheden vaste brandstoffen worden afgeleverd, zoodra de handelaar op deze bqnnen zal zijn bevoorraad. Men is thans niet meer verplicht de beschikbaar gestelde zes eenheden te betrekken van den leverancier by wjen men als klant stond inge schreven. Aan hen, die pas bjj de na-uitrei king in het bezit van de brandstof fenkaart T 606 zullen kunnen worden gesteld, zal nog nader worden mee gedeeld, hoe zy in verband met den dan verstreken geldigheidsduur van de bonnen 60 en 61 moeten handelen. Rubberzolen en -hakken bonvrij Thans is ook do handel in uit rubberplattcn gesneden hakken, als mede die in rubberplaat en rubber- zolen, vry gegeven. Dit houdt in, dat het publiek voor het doen repareeren van schoeisel, met rubberzolen en rubber hakken, in welken vorm ook, geen bonnen meer behoeft in te leveren. De sclioenhorsteller mag uit sluitend voor reparatie met leder, de voor schoenreparatie aangewezen bonnen eischen. Hij is echter gerech tigd voor reparatiowerk, dat hy ver schijning van deze publicatie reeds in bewerking was gegeven en dat daarna wordt afgeleverd, het voorge schreven aantal bonnen in ontvangst te nemen, ongeacht of do onderhavige reparatie met rubber, dan wel met loder is geschied. Bonaanwijzing serviesgoed Do bonnen B 57, C 57, D 57 en E 57 Reserve dor bonkaarten K 606 zijn geldig verklaard voor het koopen van serviesgoed. De bonnen hebben elk een waarde van twee punten. Zy blijven voorloopig geldig en kunnen in combinatje mot nog aan te wijzen serviesgoed bonnen en met de roods aangewezen bonnen B33, E33, D33 en E33 Rerserve (waarde één punt) gebruikt worden. NIEUWE BONNEN Periode 12 tot en met 25 Moi. Bonkaarten KA KB KC 60G 268 t.m. 273 Algem. 800 gr. brood 274 Algem. 200 gr. kaas 275 Algem. 200 -gr. bloem B 55 Reserve 1600 gr. brood C 55 Reserve 800 gr. brood B 56 Reserve 2 kg. aardappelen Bonkaarten KF 606 367 BMV 125 gr. margarine 368 BMV 100 gr. vet 370 Suiker 400 gr. suiker Bonkaarten LA LB LC 606 231, 232, 233, 234 vl. 100 gr. vleesch 227 aardappelen 2 kg. aardappelen A 43 melk 2 liter melk B43, C43 melk 31/, liter melk Bonkaarten KD KE UOC 768, 769 Algem. 800 gr. brood 770 Algem. 200 gr. bloem 771 Algem. 100 gr. kaas D 55, D 56 Reserve 400 gr. brood E 55 Reserve 600 gr. rijst of kinderm. Bonkaarten KG 606 867 BMV 250 gr. boter 868 BMV 125 gr. margarine 870 Suiker 500 gr. suiker Bonkaarten LD LE 606 731, 732, 733 vleesch 100 gr. vleesch 727 1 kg. aardappolon D43, E43 6 liter melk TabakskaaYten enz. T27 2 rantsoenen tabaksartikelen V 27 100 gr. choc, of suikerwerken X27 2 rantsoenen tabaksartikelen Voor de week van 19 tot en mét 25 Mei zullen nog bonnen worden aangewezen voor molk, aardappelen, boter, margarine, jam, koffie, versna peringen, huishoudzeep en lucifers. Openstelling bureau gemeente-secretarie Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de Gemeente-Secretarie in verband met de verkiezingen op Vry dag 17 Mei a.s., uitsluitend is ge opend voor de afdeeling Burgerlijke Stand van 10 tot 12 uur. DISTRIBUTIEDIENST KRING VENRAY Bekendmaking voor de week van 12 t.m. 18 Mei 1946. Na-nitreiking bonkuarten De na-uitreiking van de bonkaarten K/L 606, KF en KG 606 en brand- stoffenkaarten T 606 zal plaats hebben te Venray op Maandag 13 Moi a.s. van 9-12 en van 14 16 uur. Schoenen. Het afhalen van schoen bonnen voor diegenen, wier eindcijfer van de stamkaart een 9 aangeeft, zal plaats hebben voor de inwonors van Venray (Kom) als volgtMaandag 13 Mei van 9—12 uur letters A-G en van 14 -16 uur letters H—K. Dinsdag 14 Mei van 9—12 uur letters L-R en van 14-16 uur lettors S-Z. Tevens bestaat or gelegenheid tot het indie nen van aanvragen voor werkschoe nen en rubberlaarzen. Byz. arbeid. De na-uitreiking van extra rantsoenen wegens het verrich ten van zwaron on giftigen arbeid vindt plaats te Venray op Donderdag 16 Mei van 9—12 uur en van 14 16 uur. De toeslagbewijzen en stamkaar ten dienen te worden overgelegd. Brandstoffen kaarten. Personen welke niet in het bezit zyn van bon 49, welke moet worden ingeleverd ter verkrijging van eon nieuwe brand stoffenkaart en een aanvraagformulier ingeleverd hebben kunnen van 13 tm 17 Moi de brandstoffenkaart T 606 afhalen. Zy, die vorig jaar een turf- veldje gepacht hebben en geen bon 49 in kunnen leveren van 13-17 Mei de kaart afhalen togen inl. van aan vraagformulier. Alleenstaanden, ka- morbewonors komen voorloopig nog niet in aanmorking. KLOMPEN Gelegenheid afli. klom- penbonner: Woensdag 9-12 leunen (Martens) en 2-4 Veulen (v.Gasselt) Donderdag 9-12 Oostrum (Verheden) Serviesgoed Ondor overl.schadekaart (Covoli) kunnen oorlogsgetroffenen van

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1