WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Vader Bisschop waarschuwt Regeling oorlogsschade aan huizen Boeren, let op Uw saeck. Leden vergadering BEL bij Brand VASTELAOVESLIEDJE. Zaterdag 23 Februari 1946 No. 8 Zeven en Zestigste Jaargang Druk en Uitgave Firma van den Munckhof Drukkerij Kantoorboekhandel Grootestraat 28 Venray Telefoon 512 Giro 150652 PEEL EN MAA Advertentieprijs 10 ct p. 3 m.m. minimum fl f.00 Abonnementsprijs voor Venray fl 1.00 buiten Venray fl 1.20 p. kwart bij vooruitbet. Losse nos. 10 cl "Wij voelen Ons verplicht een zeer ernstig woord tot al Onze Geloovigen te richten. Langzamerhand begint het besef van den ernst onzer tijd door te drin gen. Langzamerhand beginnen wy in te zien, welke dwalingen en gevaren ons bedreigen. Het is een verkeerd be grepen nationalisme, een beginselloze zucht naar eenheid, een stelselmatige neutraliseering van alle sferen van het openbare leven, een zich losmaken van kerkelijke leiding, een systema tische verwording der zeden. Maar de oi gelijke vijand zien de meesten nog niet. Onder en tussen alles door stroomt een latente ontkerstening. De geest van het Evangelie moet wijken voor een nieuwen, of eigenlijk heel ouden, geest, der wereld, welke tenslotte niets anders is als den geest van den boze. Wat voor den oorlog stil broeide, is na den oorlog in de verwarring der ge dachten weliswaar bedekt maar krach tig tot uiting gekomen: ontkerstening der opvattingen, verheidensching dei- zeden. De kwaal woekert reeds aan het merg onzer godsdienstigheid! De le venskracht van het geloofsleven laat reeds na. Straks ontdekken wij mis schien, dat honderden niet meer, of niet meer geregeld hun godsdienstige plichten vervullen. Dan zullen wy helaas in een verderfely ken cirkel zit ten. Dan zullen de verworden zeden het geloofsleven meer doen verslap pen en zal het slappe geloofsleven op zyn beurt de verwording der zeden steeds meer verergeren. De crisis is er. Het wordt een stille stryd op le ven en dood, gelyk Wij U samen met de andere Bisschoppen van Nederland, reeds met bezorgde duidelijkheid hebben verklaard. Midden in de crisis staan wy nu voor de Vasten. Wy vragen Ons af zal die Vastenavond nu aan het drei gend heidendom weer een kans geven, terwijl de heilige Vastentijd wellicht zyn ernst en wijding zal moeten inboeten Dat mag niet, dierbare geloovigen. Dat moet gij voorkomen, en al onze ernstige geloovigen moeten Ons hel pen om deze geestelijke ramp te keeren. Het is juist Vastenavond, die iets heidensch in zich draagt en altijd in zich gedragen heeft. Ook in gewone tijden is Vastenavond dikwijls ver derfelijk geweest voor vele zielen. Het was vaak een vermaak, dat den Christen niet betaamde, en dat den zwakkeren mensch deed vallen. Maar nu, nu wy werkelijk op het hellend vlak liggen, nu zoovelen zich zwak toonen, nu de naweeën van den oorlog nog zoovelen wankel doen staan, nu helaas de geest zooveel geleden heeft, nu moeten wy ons tenminste ten aanzien van dit vermaak zeker beperken en beheerschen. Wy doen daarom een krachtig beroep op allenop onze priesters om met klem de geloovigen te waarschuwen en te vermanen: op de burgerlijke gezagsdragers om ons toch te helpen in dezen stryd, zoo als wij hen dat ook gevraagd heb ben ten aanzien van de lieidensclie danswoede; op de ouders om toch een waakzamo en flinke houding aan te nemen; op de jongeren om toch naar ons te luisteren en, als dat r.oodig mocht zyn, hun eigen jeugdig oordeel ter zijde te stellen en tenslotte op de Comité's en Be sturen, die de vastenavondviering ter plaatse plegen te leiden, om deze vaderlijke maar ernstige ver maning toch niet naast zich neer te leggen. En la?t ons dan een sclioonen hei ligen Vastentijd beginnen, een tjjd van gebed en boete, een tijd van over weging van het heilig lyden' van den Zaligmaker* een tijd van geestelijke bezinning, om zoodoende onzen geest weer zuiver te stellen in het licht van den H. Geest en ons hart, weer open te stellen voor de liefde tot het hoogeré, tot God. Ons vertrouwen in dezen stryd blijft op de Moeder„Stella Duce" moeten wy Limburg voor' Christus behouden. Dierbare geloovigen. Wy rekenon op U en zegenen Uw Herder en Vader GULIELMUS. Roermond, 18 Februari 1946. De voornaamste bepalingen. Conservatief, d.w z. vasthoudend aan de oude toestanden, zyn de meeste boeren. Zij menen zich vast te moeten klampen aan de oude ideön en daarom zyn er dan ook verschillende die zich op politiek gebied afzijdig willen houden vjm eenige vernieuwing, die gaande is. Zij zien in de naams verandering van R.K. Staatspartij in katholieke Volkspartij een bezwaar om niet toe te treden. Wil dit daarom zeggen, dat zy niets voor de Kath. Volkspartij voelen Neen, doch die naam... die doet iets vreemd aan. Is hun conservatisme dan niet goed Ja zeker, want juist in dit gezond en hoopvol conservatisme, hetgeen in het kort is samen te vatten in het behoud van'oude boeren deugden; degelijkheid, soberheid, trouw, liefde voor den evenmens en vrijheidszin, tonen zij zich oude, het Nederlandse volk als een der beste groepen. In de steden en dorpen ging in de laatste tientallen jaren veel van het consér- vatisme verloren, maar de gezonde vasthoudendheid van den boer behield ten plattelande de kom van christelijke samenleving. Met deze kern als fun dament wil do boerenstand, voor gegaan door deoffervaardige jongeren van die stand, een eigen plattelands- samenleving, met behoud van het goede aanwezig is, herstellend, dat wat afbrokkelend of verloren.ging, opbouwen. Dat is nu het conservatisme van den boer. Een dergelijk conservatisme hul digt ook onze Kath. Volkspartij. Herstel van onze samenleving op het oude, oer-degelyke christelijke funda ment. Al is de Party dan ook voor uitstrevend en vernieuwd van dit fundament kunnen en mogen wy nooit of te nimmer afwijken. Nu ten gevolge van de oorlog, waarvan wy in deze streek nog meer te lijden hebben gehad dan elders, van horstel en vernieuwing van onze plattelands gemeenschap geen sprake kan zijn. zonder dat wy de steun van onze regering hebben, zal iederen land bouwer groot of klein, rijk of arm, ervan doordrongen moeten zijn, dat hy zich bij een politiek aansluit. De boer kan dan ook maar alleen die Party opzoeken, waarin zijn conser vatisme wordt doorgevoerd en ver dedigd, waarin hij zich thuis voelt, omdat de door zijn stem met die van vele andere gekozen afgevaardigden, zijn vertrouwde en diepgewortelde levensgemeenschap uitbrengen. Mén heeft vaak getracht de boeren- deugden, christelijke levenswandel, groote gezinnen, soberheid e.d. te verwateren. De soberheid werd uit gebuit, zelfs tot zover, dat de boer financieel aan de grond kwam te zitten. De verdiensten van den grond bewerker, waaronder wordt verstaan de boer, landarbeider en tuinder, waren niet te vergelijken met welke andere groep der bevolking. De jon geren onder hen zagen geen kans om een landbouwbedrijf op te zetten. Na de oorlog is deze toestand nog bly'ven bestaan en kan leiden tot een volkomen ondergang, indien wy niet op onze hoede zijn. Om deze ramp te voorkomen wil men onze boeren in andere landen een gelegenheid geven om daar het bedryf uit te oefenen. Met „onze boeren" worden dan in hoofdzaak bedoeld de jongere boeren boven uit het Zuiden, omdat daar het overschot te groot is. Er -wordt niet gevraagd, of dat men de boeren in het arme Nederland niet hard nodig heeft. Neen, er wordt ge vreesd, dat de kinderrijke boeren gezinnen van het Zuiden overmachtig worden. Wy kunnen ons land rijker maken door in Nederland de land bouw te verzorgen. Er is nog wel ruimte te vinden voor bedrijven te stichten. Laten wy maar eens een ogenblik donken aan onze Vredepeel, dan behoeven we nog niet ver te zoeken. Kan aan dit geschilpunt niet binnen de kortste keren een eind worden gemaakt ter wille van ons boerenvolk en in het algemeen belang? In dit alles moeten wy vooruit strevend zijn. Een sociale politiek moet gericht zyn op het gehele volk, dus ook op de boeren. Deze sociale politiek heeft do Katholieke Volks partij tot grondslag voor haar pro gram gesteld en daardoor kunnen alle boeren rustig bij deze Party aan sluiting zoeken. Zy zullen daar heus niet teleurgesteld worden. De Volkspartij kent geen herstel als camouflage voor verval, maar nieuwbouw met degelijk materiaal op het oer-soliede fundament. Meldt U daarom aan by de Kath. Volkspartij. Meld,t U niet aan, omdat gij denkt, dat het een plicht is. Neen, doet het uit overtuiging daar anders onze christelijke beginselen, onze nood en belangen uit het oog worden verloren. Eigenaren van de door oorlogs handelingen beschadigde panden kun nen op grond van bestaande voor schriften een rijksbijdrage in de her- stelkosten ontvangen. Onbekendheid met deze voorschriften leidt vaak tot teleurstellingen en klachten. Daarom willen wij trachten hieromtrent een eenvoudige duidelijke uiteenzetting te geven. Wy onderscheiden drie ge vallen: 1. Noodvoorzieningen. Dit zyn voor zieningen welke noodig zyn om het getroffen pand voor verdere schade te behoeden. Deze worden volledig vergoed. 2. Indien voor definitief herstel van getrofféft woningen minder dan f 3000 vereisclit is, betaalt het rijk of 75 procent of 100 procent, 75 pet. der kosten ontvangen degenen, die voor definitief herstel maximum f 3000 moeten uitgeven en in het be lastingjaar 1943 aan inkomstenbelas ting, loonbelasting hierby inbegiepen. moesten betalen f 300 of meer. Tot deze categorie behooren ook degenen, die over het jaar 1943 in de vermo- gensbelasting zijn aangeslagen of aangeslagen hadden moeten zyn. i 100 procent der kosten ontvangen degenen, die minder dan de boven genoemde bedragen aan inkomsten belasting, loonbelasting inbegrepen, over 1943 verschuldigd waren, of niet in de vermogensbelasting over dat jaar waren aangeslagen of hadden moeten zijn. I Deze bedragen worden uitgekeerd - aan de aannemers. Deze dienen daar- j toe op de bureaux van den weder- I opbouw behoorlijk gespecificeerde rekeningen in te dienen, waarop naam en adres van den gedupeerde duidelijk voor komt. Heeft de eigenaar de herstelkosten reeds aan den aannemer betaald dan kan de opdrachtgever de betaling zelf in ontvangst nemen, mits hy met degelijke bewijzen (kwitanties) aantoont, dat hy het bedrag aan den aannemer heeft betaald. Natuurlijk moet de uitvoering zoo danig zijn, dat alle luxe is vermeden. Extra kosten uit dien hoofde komen voor rekening van den eigenaar on „zwarte prijzen" worden evenmin vergoed. Men ontvangt dus in ieder geval voor bovengenoemde herstelbedragen 75 procent vergoed. Indien men voor 100 procent vergoeding in aanmer king meent te komen, dan moet men zulks met belastingpapieren kunnen aantoonen. Verder moet men opgeven of men tegen molest verzekerd was en by welke maatschappij en of uitkeering uit dien hoofde reeds hoeft plaats gehad. Rechtspersonen ontvangen steeds 75 procent. Credieten. Aannemers die veel werken tegelijk onderhanden hebben zoudentnoeilijk- Kath. IQaéktpaitii Venray-Kom. Maandagavond 8 uur in Hotel De Zwaan. AGENDA Definitieve Bestuursverkiezing. Nieuwe leden kunnen zich nog vóór den aanvang der vergadering opgeven. heden kunnen krygen met de beta lingen aan hun arbeiders en voor de gebezigde materialen Solvabele aan nemers worden daarom in de gelegen heid gesteld by de Nederlandsche Middenstandsbank credieten op te nemen. Voorde reeds verrichte werk zaamheden kunnen de z.g. „loopende bankcredieten" worden opgenomen, tot een maximum van 75 procent van de werkelijke herstelkosten per pand. Deze credieten dragen geen rento, slechts wordt een provisie in reke ning gebracht van 1 pro mille met een minimum van V, procent per kwartaal over de grootste zijde der rekening. Aannemers behoeven dus uit liquiditeit soverwegingen niet te schromen werk aan te nemen. Mochten zij uit onbekendheid met de prijzen van bouwmaterialen huive rig zyn bestekken op_ te maken, dan kunnen zy wat deze prijzen betreft informaties inwinnen by het Bureau Documentatie Bouwwezen, Konin ginnegracht 62, 's-Gravenhage. De goedgekeurde bedragen voor elk gereed gekomen werk zullen door het betreffende bureau van den weder opbouw in welks ressort het herstelde pand is gelegen op de rokening van den aannemer bij de Nedeilandsche Middenstandsbank worden gestort. 3. De financiering van de schade gevallen aan woningen, waarvan de herstelkosten meer dan f 3000 be dragen, zal nader door het Ryk worden vastgesteld. In afwachting van de definitieve regeling kan de gedupeerde in een dergelijk geval via de burgemeester een VF formulier in dienen, naar aanleiding waarvan door het Ryk een, voorschot van 100 pro cent van de desbetreffende inschrij ving in het Grootboek kan worden verstrekt. (Onder inschrijving wordt verstaan het bedrag der werkelijk go- leden schade, het welke door het ryk wordt opgenomen op basis 9 Mei '40.) Indien nog geen inschrijving in het Grootboek heeft plaats gehad, kan toch een voorschot verstrekt worden, gebaseerd op de herstelkosten van Mei 1940. In ieder geval wordt dan een minimum voorschot gegeven van f 2250 in verband met de vergoeding welke zou zyn uitbetaald, indien de herstelkosten f3000 hadden bedragen. Indien dit voorschot niet voldoende is, kan belanghebbende in afwachting van de nieuwe regeling oen leening by net Ryk aangaan tegen 4 procent en 2 procent aflossing. Deze leening moet worden aangevraagd op een z.g. lï-formulier bij het betreffende bureau van den Wederopbouw. Wanneer bij de nieuwe regeling btykt, dat belanghebbende in aanmer king komt voor financieele faciliteiten zullen de voorwaarden van deze leening worden' herzien. Solvabele aannemers kunnen ook voor deze laatste categorie van onderhanden werken credieten verkrijgen, z.g. herstelcredieten bij de Nederland sche Middenstandsbank. 392 (Politie) of 518 (Sirene) Nieuws uit Venray en omgeving Zondagsdienst Doktoren. Van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur Dr. VERCAUTEREN Alléén voor spoedgevallen. Visites moeten aangevraagd worden vóór 12 uur. Medicijnen afhalen vóór 12 uur en van 2—3 uur. Extra kolenbonnen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis dat alsnog een extra kolenbon zal worden uitgereikt aan gezinnen van zes of meer personen. (Dienstperso neel hierin niet begrepen.) De uitreiking zal plaats hebben ten Distributiekantore en wel voor de letters A—F op Maandag a.s.; G L op Dinsdag a.s.; M-S op Woensdag a.s.; T Z op Donderdag a.s., telkens van 9-12 en van 2—4 uur. Gezinnen, welke in totaal reeds 3 extra bonnen ontvangen hebben, ko men hiervoor niet meer in aanmer king. Alle stamkaarten moeten wor den medegebracht. Verplichte inenting tegen pokken. Burgemeester en Wethouders van Venray brenger ter openbare kennis, dat in het St. Elisabeths-Ziekenhuis, Merselosche weg alhier, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze in enting tegen pokken op Donderdag 28 Februari a.s. des namiddagsom twee uur. Belanghebbenden moeten: 1. meebrengen het trouwboekje, waar in de te enten personen staan aan- geteekend; 2. op denzelfdon dag en hetzelfde uur in de week na de inenting terug komen in het Ziekenhuis, om het verloop der inenting te laten on derzoeken en daarna te ontvangen het bewys, dat die inenting met goed gevolg heeft plaats gehad. Volgens de inentir.gswet- 1939 moe ten de kinderen, voordat zy den leeftijd van een jaar bereikt hebben, worden ingeënt. De kinderen moeten gezond zyn, by twyfel raadplege men den huisarts. De inenting zal voor de geheele gemeente alleen in het Ziekenhuis plaats hebben. Bekendmaking. De Burgemeester van VENRAY brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage liggen twee verslagen van de gehouden keurin gen van springstieren: op 23 Oct. 1945 te Grubbenvorst, Lottum, Meerlo en Venray. Op 24 Oct. 1945 te Horst, Sevenum en Maasbree. Zilveren Priesterfeest A.s. 3 Maart zal in 't pensionaat St Joseph Woerden, worden herdacht, het Zilveren Priesterfeest van onze vroegere dorspsgenoot de Wel Eerw. Pater Agnus Ambrosius, Vicarius Klooster Franciscanen en Rector van 't St. Joseph pensionaat te Woerden. Pater Agnes was eerder Gardiaan te Nieuwe Niedorp, van hieruit volgde zyn benoeming tot algemeen Missie procurator. Weer later was liy Gar diaan te Drachten, van daar uit werd hij benoemd tot Gardiaan te Weert. Daar Pater Agnus in al deze functies over het heele land verspreid door z'n innemend karakter vele vrienden gemaakt heeft, zal het hem op die dag niet aan belangstelling ontbreken. 2000 Baby's Op 18 dfezer werd door Vroedvrouw Kruysen-Meesters in haar practyk te Venray in het 2000ste geval verlos kundige hijp verleend. Als curiositeit kunnen wy nog ver melden, dat dit geval juist betreft de geboorte van een tweeling in het gezin Weymans in de Hoenderstraat alhier. Het is de uitdrukkelijke wensch van de Vroedvrcfuw, dat de herden king van dit feest op eenvoudige wyze in familie kring wordt herdacht en opzienbare berichten hieromtrent achterweg blyven. Wy meenen echter te spreken uit naam van al haar dankbare klanten als wy do vroedvrouw hierbij onze welgemoonde golukwenschen laten toekomen en haar nog vele jaren van voorspoed en gezondheid toewenschen waarin zy haar nuttige werkzaam heden kan voortzetten. GESLAAGD Op jjiet gehouden examen voor lingenenaaien, slaagden de dames Truus Jenniskens, MeerloMaria WiesVeltumse mars Haze stèkt de start is ien de locht, En kroept en paar daag vroeg is uut den bocht. Spitst de oëre dan en verget al wat ow diert, Went d'r wurt dit jaor wer Carnaval geviert. (bis.) Pielhaas doet now mer is gek, En verget ow zörge en ok owen drek. Vastelaovend is 't, hangt now nie an moeders rok, Zingt en brult en springt as enne jonge mök. (bis.) Loenen, Rica v. Kempen, Mina Loonen, Nelly van Oscli, Mia Janssen, Mia Reintjes, Maria Gouraans, Narda Weys allen to LeunenMien Lemmen, BrukskeMia Clephas, VeulenMia Clephas, Venray Maria Michels, Anny v. d. Sterren,HeydeMien Litjens, Geysteren; Henny FransenAgnes Peeters, WanssumTonia Strybosch, Casten ray Truus Seykens, KI. Oirlo Jet Claessens. Mina Nelissen, Nelly Claessens, Nella v.d. Ven, Anna v.d. Ven, Mia Janssen, Nella Janssen, Janny Hulsman, allen te Oirlo. Voor CostumiëreTruus Jenniskens Meerlo; Jet Claessens; Dora Michels, Marietjo Thijsen, Dora Versieyen, Mia 'Janssen, «nna v.d. Ven, Truus v.d. Ven, allen te Oirlo. Zy genoten hun opleiding aan de modevakschool „St Anna" te Oirlo. Vastenavond Venray In de tamelijk felle vergadering van de Piëlhaas vorige week, waarin het bestuur verantwoording aflegde, van haar doen en laten, werd ten slotte de Raad van Elf gekozen. Deze nam direct haar grootste besluit, n.l. inzake de Prinskeuze en onkele uren later was Zijne Koninklijke Dwaasheid reeds be noemd. Ondertussen hoeft het Vastenavond- comité niet stil gezeten en de ver schillende oproepen in de krant bleken niet zonder succes. Zo zyn er reeds meer dan vijf en twintig wagens en vijftien groepen opgegeven, terwyl nog dagelijks aanmeldingen binnenkomen. Begin volgende week gaat de Vastenavondskrant reeds Venray uit, terwijl hy in 't midden van de week overal in 't dorp zelf te krygen is „Betje Regeert" Op 2 en 3 Maart a. s. Zal Venray's Harmonie haar traditionele jaarlijkse uitvoering geven, met medewerking van do Tooneelvereeniging .,Hioob" Onder leiding van Directeur Janssen, zullen o. m, worden gespeeld de stuk ken, Doorneroosje, Maritama, en Med- gidia, terwyl de tooneelvereeniging onder leiding van den heer P. van Opbergen, zal opvoeren „Betje regeert' van Honk Bakker. Qe samenwerking van deze beide groore vereenigingen belooft ons een paar avonden van hoogstaand kunst genot. BEKENDMAKING De Tl. Vertegenwoordiger van het Nederlandse Beheersinstituut Venlo brengt ter algemene, dat hy ter uit oefening van de bevoegdheden hem toegekend voor het rayon Noord-Lim burg, o.a. de volgende" beheerders, be stuurders en bewindvoerders heeft be noemt, voor de daar achter vermelde vermogens van natuurlijke en rechts personen. BEHEERDERS: H. Holtus, Notaris te Horst, het vroeger privé vermogen mede omvat tende de kleermakerij van J. Lichte- veld, Eindstraat Venray. Provinciale Voedsel Commissaris, het privé vermogen mede omvatten de hot landbouwbedrijf van Th.de Riet Heuvelstraat 27, Venray. Prov Voedsel Commissaris, Roer mond, het privé vermogen mede om vattende het lanbouwbedryf van M. Voesten, Heide L27. Venray. Al degenen die iets te vorderen hebben of verschuldig zyn aan, of goe deren, gelden, papieren of andere war en ondor hun berusting hebben van boven genoemde personen, kunnen hiervan schritelyk aangifte doen by de beheerders. Voor uitvoerige inlichting en kunnen zich vervoegen by de be beheerders resp bestunrders of bew ind voerders of bij het Secretariaat van de Adviescommisie Rechtsherstel en Be heer, Grote Keukstraat 14 Venlo We werden niet verscheurd,... Serenum—8.Y.V. 1—1 Zondag j.l. is heel sportminnend publiek van Noord-Limburg naar Sevenum getogen, om de belangrijke wedstrijd —Venray te aanschouwen. Meer dan achthonderd Venraysche supportors zyn mee getrokken, om hun favorieten aan te moedigen. Om 2 uur blies schoidsrechter Lecnders leven in de massa. Door het enthousiast geroep van de toeschou wers werd direct een hoog tempo ingezet, dat aan geen derde-klas wed strijd deed denken. Sevenum was direct ingespeeld en had een over wicht. Venray moest alles in het werk stellen, om doelpnnten to voorkomen. Doch na 11 minuten nam Sevenum de leiding door een fout in de achterhoede van Venray. Het offensief bleef voortduren en even later schoot de gevaarlijke midvoor van Sevenum, rakelings over. Na on geveer twintig minuten-kwam Venray er steeds betor in. Enkele goede aanvallen werden opgezet en do keeper van Sevenum werd op de proef ge steld, doch deze proef doorstond hij goed. De halflinie van S.V.V. stuwdo de voorhoede krachtig en elk moment werd do gelijkmaker verwacht. Plot seling gaat er een gejuich op ondor de toeschouwers, maar do koeper redt op gelukkige wyze een prachtige aanval over de linksche vleugel. Venray wordt steeds sterker, maar de weinig doortastende voorhoede slaagt or niet in de achterhoede van Sevenum to passeeren. Do stand bleef 1-wO tot de rust, maar men zag reeds in het laatste kwartier, dat een der gelijk offensief Sevenum niet zonder doelpunten kon keeren. Direct na de rust zette S.V.V. eon offensief in, dat reeds na vier minuten met een mooi doelpunt word bekroond. De spanning beroikte't hoogtepunt en by Sevenum was het zelfs zoo, dat zy volkomen in de war kwamen. Do eene aanval volgt op de andere, maar wegens het smalle terrein werden deze- aanvallen herhaaldolyk onder broken. In deze periode van stork overwicht van Venray, dat thans het peil van een goede 2o k lasser be reikte, had Sevenum niet over geluk te klageneen kopbal ging juist naast, een schot van don rechtshalf suisde rakelings over de lat. Na een kwartier herstelde zich de achter hoede van Sevenum, met de links back als uitblinker en het gelykspol hebben zy zeer zeker gewonnen Sevenum is een ploeg met een goede verdediging, die elkaar goed aanvult, een middenlinie met vlugge spelers, die geen oogenblik dralen en steeds hun voorhoede aan hot werk zetton, in de voorhoede is vooral de midvoor oen gevaarlijk man, die over een uitstekend schot beschikt. Intusschen bleef de stanu 1 I. Beide verdodigingen gaven geen enkele schietkans. Even voor het eind vlamt de spanning weer op, toen twee corners op het Sovenum-doel weruen genomen. Dan volgt nog een vrye trap, die geen effect bracht en scheids rechter I.eenders, die uitstekend leiddo, floot einde. Met dit gelyk spel blijft Sevenum een punt voorsprong behouden op S.V.V., maar Venray zint nog op een spoedige revanche. SYY Omroep Voor verslag Sevenum Venray zien wy naar elders in dit blad. Zondag is het eerste elftal vry. Het tweede elftal verloor met een gehan dicapt elftal vai. Wamurn. Eveneens het dorde tegen Oostrum. Zondag a. s. speelt SVV 2 thuis tegen Meterik. Deze wedstrijd moet gewonnen worden, want reeds drie opeenvolgende wedstrijden werden verloren en met Meterik is bovendien nog een nederlaag goed te maken. Venray 3 speelt hiertegen Meerlo om 12.30 uur. Vei ray 4 gaat naar Yssel- stej'n. Veel Succes. HEIDE. Op veler ver zoek zal op Zondag 3 Maart, een heropvoering plaats hebben van het Tooneelspel „Hot Verleden Spreekt", in zaal Lit jens Heide. Aanvang 7 uur. Leunen Bocrinnenbond Dat alhier de boerinnenbond na de heroprichting steeds meer opleeft blykt weer eens uit het feit dat door de zorgen van het bestuur de gelegen heid geboden werd, het verwerken van de varkensslacht te volgen. Dat de leden dit waardoren blykt uit het grote aantal doelneemstors. Er melden zich zoveel gegadigden, dat de cursus gesplitst moest worden. Er werd dan ook op twee plaatsen een varken verwerkt. De lessen werden gegeven door Mej Sangers. De cursis ten zullen ongetwijfeld uit het vele, dat zy geleerd hebben haar nut trekken. BURGERLIJKE STAND van 8 t.e.m. 14 Februari GEBOREN: Gerardus HJJ. de Haart, Kruitweg Wilhelmus A.J.G. Pelzer, Ziekenhuis Jan M.G. Keyzers, Ysselsteyn Franciscus G.M. Hendriks, Ziokenhuis Johannes M.M.M. Classens, Ziekenhuis Martinus P.J, Kusters, Ziekenhuis Gerardus L.M. Voesten, Ovorbroek Petronolla AM Gommans, Maash.wog Martinus Lero::, Maasheescheweg Josephina A.M. Robben Maash.weg Franciscus J.W. Rommen, Hageiweg Virginio H. Fr. v.d. Berg Stationsweg Arnoldina S.P. Driessen, Heide Joseph M.V. Janssen, Ziekenhuis OVERLEDEN Johanna P.M. Bovee, 1 jaar Prosper A. Th. Chr. Smits, 9 innd. Matthea P.G. vd. Munckhof, 3 mnd. 1 patiënt St Servatius GEHUWD: Peter J. J. Willems, 30 jaar, com mandant luchtbeschermingsdienst en Johanna M. E. Tyssen, 32 jaar, beiden wonende te Venray.

Peel en Maas | 1946 | | pagina 1