I ZAAL EY „De Vrem< De Vech< BLOK DEMONSTRATIE Officieele Landbouw- mededeelingen GELDIGE BONNEN Burgerl. Stand Venray Vj rantsoen boter 9A Boter 7i rantsoen margarine 9B Boter idem bak- en braadvet D20 Kinderv. 250 gr. gort E20 Kinderv. 250 gram rjjst of gort E19 Toiletzeep Eenheidszeep 50 1 rantsoen Waschpoeder 49 idem 1 October tot 1 Maart DISTRIBUTIE-DIENST KRING VENRAY. ADMINISTITIE SEVENUM 23 BOEKHODIIS I Het gebruik van vitamine D- tnhletten te Venray moet worden opgevoerd. Naar de Geneeskundig Inspecteur van het Staatstoezicht op de Volks gezondheid ons medodeelt, is het ge bruik der door het Rijk beschikbaar gestolde vitamine D-tabletten voor jonge kinderen en aanstaande moeders in do gemeente Venray niet voldoen de. In verband hiermede en met het oog op de groote belangen voor de volksgezondheid, welke bij de distri butie van deze tabletton op het spel staan, verzoekt hij ons dringend in samenwerking met medici, vroedvrou wen, het consultatiebureau voor zui gelingen, kleuters en praenatalo zorg en do huishozoekstors van het Groene Kruis toch al het mogelyke to doen, om belanghebbenden op de zoo groote waarde van het gebruik dezer tablet- te wijzen en dit gebruik zoodanig op to voeien, dat, zooals dit ook elders geschiedt, iedere daarvoor in aanmer king komohde vrouw, zuigeling of kleuter regelmatig liet haar of' hem toel ledeelde kwantum tabletten neemt. Met ons vertrouwt de Inspecteur, dat het. door voortdurende voorlich ting van belanghebbenden door alle daartoe bevoegde personen zal mo gelijk blijken, ook de Venraysche be volking van haar blijkbare onverschil ligheid tegenover de zoo waardevolle voorziening van dezo en andere soor ten vitamen te genezen. Als welhaast zeker toch kan worden aangenomen, dat het betrekkelijk weinig voorko men van raehittis (Engelsche Ziekte) en de betrekkelijke welstand waarin de jeugd van ons land nog verkeert in ilezen noodlottigon tijd, het gevolg is van de verstrekking van vitaminen in de vorige jaren. In verband met bovenstaande wij zen wij gegadigden met klem op de groote belangén voor hun kinderen, welke hier op het spel staan en doen wij bij deze een ernstig beroep als gevraagd op hen, alsmede op allen, die krachtens huïi beroep of hun taak daartoe de aangewezen perso nen zijn, te zorgen en mede te wer ken, dat het gebruik van vitamine tabletten hier zoodanig wordt opge voerd, dat de beschikbaar gestelde hoeveelheden regelmatig en binnen de gestelde tijdvakken worden ver bruikt. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot het Consultatiebu reau voor zuigelingen, alsmede tot de doktoren, de vroedvrouwen en de huisbezoeksters. Het Gemeentebestuur van Venray, De Burgemeester, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray, ter waarneming van de taak van Burge meester on Wethouders, brengt ter openbare kennis, dat hjj, ter waar noming van de taak van den Raad, op 4 Februari 1944 besloten heeft; Aan het R.K. Schoolbestuur te Venray-Oirlo, een bedrag beschikbaar tc stéllen, bonoodigd voor hot aan schaffen van leermiddelen in verband met het voortgezet lager onderwijs aan de scholen E 18 en E 19a te Oirlo. Venrav, 11 Februari 1944' De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN De Secretaris VAN IIAAREN Do demonstratie der blokploegen, welke oorspronkelijk alleen was op gezet als aanvulling der jaarvergade ring heeft wel een ongemeen succes gehad. Totaal is de demonstratie 14 maal gegeven en alle kerkdorpen waar een zaal beschikbaar was heb ben een beurt gehad en ruim 4000 personen een aangename maar vooral leerzame avond. De laatste opvoerin- gon Woensdag en Donderdag j.l. in 'Oostrum. Aan het eind van de laatste op voering heeft de voorzitter der N.V.L. alle medewerkenden, vooral do sa mensteller der demonstratie den heer hoer Martens gehuldigd en bedankt voor het vele en groote werk, dat zij voor de N.V.L. verricht hebben. Wanneer de inwoners van Venray nu eer. beter begrip hebben gekregen aangaande de luchtbescherming, dan is dit voor een groot deel te danken aan het werk der demonstratiegroep der N-Y.L. GEVONDEN 1 portemonnaie met inhoud, is bij den wnd. Dir. Postkantoor 1 étui inh. geld, is bij G. Wismans, Leurische weg 17; 1 doublé broche, is bij Fr. Pluym, Ch. Ruysstraat1 buikriem (karriem) is bjj Th. Helwegen, Gas- straat 10. Luclitbeschermiag. Na blok 2 komt nu blok 1 (Noord) aan de beurt, blokhoofd J. Hendrix, Maasheescheweg. Dit blok omvat in groote lijnen alle bewoners tusschen Maasheesche en Overloonscheweg. Alle blokbewoners hebben een uit- noodigingskaart ontvangen. Mocht U totaal verhinderd zijn te komen, meldt dit uw blokhoofd. De L.B.D. zal dan Uw redenen controleeren en indien juist bevonden, U vrij stellen van de voorlichting. Komt een be paalde avond U niet gelegen, dan is in overleg mot het bloklid, dat U de kaart komt brengen, verandering mogelijk. Do avonden zijn Woensdag 23, Donderdag 24 en Vrijdag 25 Feb., telkens om 8 uur in het Luxor- Theater. Als sprekers treden op de hecren Buwalda, Janssen, Martens en Tadema, instructeurs der N.V.L. De L.B.D. hoopt on vertrouwt, dat allen zonder uitzondering aanwezig zullen zijn. A. BUWALDA, Hfd.LBD. Derde Orde van St Franciscus Zooals reeds vele voorafgaande maanden hoeft de Venraysche Fran- ciscaansche Derde Orde ook deze maand weer een buiten-kerkelijke vergadering gehad. Op Woensdag 16 Febr. was dan het St. Antonius- Patronaat goed bezet met belangstel lenden, Kapelaan Olieslagers en vele leden van het Kerkelijk Zangkoor van de Parochie en verschillende autoriteiten gaven door hun aanwe zigheid blijk van waardeering voor't werk van Pater Rufus Mjjer O.F.M. Directeur der Venraysche Derde Orde. Met een hartelijk welkomswoord opende Pater Rufus O.F.M. deze avond en heette vooral Pater Auspicius van Corstanje O.F.M., Rector van het Seraphjjns-college te Brummen wel kom, die een keurige lezing hield met lichtbeelden met als onderwerp: „stijl en wijding in het gezin". De lezing werd opgeluisterd door zang van het meerstemmige D.O.- Koor onder de bekwame leiding van Pater Gregorius v.d. Ven O.F.M. Dit optreden van het meerstemmige Koor was iets bijzonders, daar velen der aanwezigen het Koor nog niet had den gehoord en met belangstelling de prestaties hiervan afwachtten. De eerste indruk was gunstig te noemen en hetgeen Pater Gregorius O.F.M. van dit Koor in den tijd van nau welijks enkele maanden wist te presteeren, getuigt van een grooten ijver en saamhoorigheid waarmede de leden van dit Koor ongetwijfeld de vele repetitie's volgden om een resul taat te bereiken als Woensdagavond het geval was. De Zangnummers waren zeer afwisselend hetgeen mede getuigt van een goeden smaak van den samensteller van dit program, o.a. werd uitgevoerd Het gebed van Handel, De Pelgrim van Wagner en de Kikkerwals van A. v.d. Ven. Het hoogtepunt van den avond werd be reikt bij de uitvoering van De Pel grim van Wagner en de Kikkerwals van A. de Ven, een compositie van de Vader van den Eerw. Pater dirigent, dat een daverend applaus oogstte. Het optreden van het meerstemmige koor onder deze bekwame leiding was een waar succes. Ook het verdere gedeelte van de avond kwam volkomen tot zijn recht. Het is een avond geworden, zooals men die van de Venraysche Francis caansche Derde Orde mocht verwach ten en dat zegt voldoende. voor de Provincie Limburg Vervallen koop vergunningen landbouwwerktuigen. Het aantal aankoopvergunningen, waarvan men de geldigheidsduur heeft laten verloopen, heeft de laatste tijd zoodanige omvang aangenomen, dat door het Bureau Grondstoffen van het - Rijksbureau V.V.C. besloten is, deze koopvergunningen niet meer op de gewone wijze te laten verlengen. Voortaan zal verlenging alleen kun nen geschieden ten koste van het toegestane loopende contingent. Ge. zien het groot aantal aanvragen voor nieuwe werktuigen acht ik het on juist, dat iemand, die de geldigheids duur van zijn koopvergunning liet verloopen, ten koste van andere aan vragers een nieuwe te laten ver strekken. Voortaan worden dan ook geen koop vergunningen door mij meer in behandeling genomen, waarvan men de geldigheidsduur liet verloopen. Wie een koopvergunning ontvangt, dient er dus voor te zorgen binnen den daarop gestelde termijn het be treffende landbouwwerktuig in zijn bezit te krijgen. De Rijkslandbouwconsulent. Prijs spijsolie op telerstoewijziiig. Blijkens mededeeling van den Ge machtigde voor de Prijzen van 16 en 17 December 1943 mag de prijs van spijsolie afgeleverd door den winke lier maximaal f 1,19 per flesch van 720 gram bedragen. In verband hier mede kan aan de telers van koolzaad voor los uitwegen olie maximaal f 1,40 per kg in rekening worden ge bracht. Hierdoor vervalt de tot dus verre geldende en gepubliceerde prijs van f 1.48 per kg. Kunstmest Do aanvraagformulieren voor de definitieve toewijzing kunstmest be mestingsjaar 1943-'44 kunnen thans op het pi. bureau worden afgehaald. Deze dienen persoonlijk te worden afgehaald en ingevuld. Voor 1 Maart a.s. dient U zich hiervoor dus tot Uw bureauhouder te wenden. De P.V.C. voor Limburg. De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend dat houders van graanmaaiers/zelf- bmders er ernstig rekening mee die nen te houden, dat geen enkele ze kerheid kan worden gegeven, dat voor de eventueel daaraan gekoppelde motoren wederom benzine beschik baar zal worden gesteld. Belanghebbenden wordt daarom ten sterkste aangeraden, reeds thans de noodige maatregelen voor ombouw te treffen. Hnisslachtiug varkens. De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend dat het loopende huisslachtings- seizoen met 31 Maart a.s. eindigt. Teneinde ophopingen van huisslach tingen in de laatste 14 dagen van Maart te voorkomen, dienen alle aan vragen huisslachting vóór 12 Maart a.s. bjj den Pl.Bureauhouder .te zijn ingediend. Aanhouden van schapen en geiten. De Provinciale Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend dat het verboden is schapen, geiten en lammeren aan te houden zonder in het bezit te zijn van een door of namens hem afgegeven toewijzing. Voor aankoop van schapen geiten en lammeren is bovendien een aankoop vergunning noodig terwijl vervoer door een geleidebiljet gedekt moet zijn. Inlichtingen l\ierover verstrekt de Pl. Bureauhouder. Bijzondere tuinbouwteeltregeling '44 De Prov. Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend dat aanvraagformulieren voor bij zondere tuinbouwteeltvergunningen 1944 thans bij de pl. Bureauhouders verkrijgbaar zijn. Alle georganiseer-' den die in 1944 groenten en/of vroege aardappelen op bijzondere teeltver gunning willen telen kunnen een aanvrage indienen. Alle vroeger uit gereikte bijzondere vergunningen zijn vervallen, zoodat ook zjj die reeds enkele jaren op bijzondere vergun ning hebben geteeld, opnieuw een aanvrage moeten indienen, indien zü in 1944 willen telen. De maximum grens van 5 H.A. waarop voorheen alleen- groenten mochten worden ge teeld is vervallen, zoodat ieder onge acht de grootte van zijn bediijf kan aanvragen. Met het oog op het bouw plan en de nu reeds te verrichten werkzaamheden, kan men erop reke nen, dat de aangevraagde oppervlakte in het algemeen geheel zal worden toegewezen. Hermanus M. II. van Ass, Ysselsteyn Lambertus A.F. Hermsen. Maash.weg Maria E. M. van Ass, Ysselsteyn Wilhelmina C. Siebers, Hageïweg Geertruida G. Smit, Deurnesche weg GEHUWD,: W. J. Swinkels, 34 jaar en A. M. Claassens, 29 jaar, beiden te Venray. J. van Dooren, 45 jaar, te Geldrop en W. Franssen, 28 jaar, te Venray. Th. Verstraelen, 44 jaar en G. van Meijel, 32 jaar, beiden te Venray. ONDERTROUWD J. van Diessen te Deurne en J. A. Hendriks van de Weem te Venrav. H. Willems en P. van Meijel, bei den te Venray. H. Clabbers to Meerlo en M. Ger- ritzen te Venray. G. Timmermans te Maastricht en E. Hendricks te Venray G. Peeters en M. Janssen, beiden te Venray G. Willems en M. Maassen, beiden te Venray Th. Voesten en G. Pelzer, beiden te Venray OVERLEDEN M. Geurts, echtgenoot van A. Hei dens, 47 jaren, Smakterheide van Prooyen, 1 dag, wonende te Vierlingsbeek Hortense Deform, kloosterzuster, 60 jaren, St Anna 3 patiënten St. Anna 3 patiënten St Servaas Elk der vol- 1 geeft recht op het gende bonnen koopen van Aangiften van 11 tm. 18 Febr. GEBOREN Hendrikus G. H. Kuypers, Castenray Theodora W. E. Teunissen, Mersel.weg Tot 5 Maart 9-10A Brood elk 4 rants, brood of geb. 9-10B Brood elk 1 rants, brood of geb. 9-10 Beschuit elk 1 rants, beschuit 9-10 Aardap. elk 2 kg. aardappelen 9-10 toeslag 1 kg. aardappelen 9 Tabak 1 rantsoen tabak 10 Tabak idem (geen sigaren, geen sigaretten) 9 10 Taptemelk/karnemelk 9—10 Melk V/4 liter melk 9A 10A Vleesch 1 rantsoen 9B 10B Vleesch 1/4 rantsoen 52 Algem. 500 gram suiker 51 Algem. 250 gram jam 53 Algem. 100 gr. kaas 56 57 1 rants, bloem, enz. 55 Algem. 250 gram peulvruchten 54 Algem. 100 gram vermicelli 09 Versn. 150 gram suikerwerk C18 D18 E18 B17 C17 D17 E17 20-21-22 BV 1 eenh. kaart T 116 vaste brandstof 1 October 1943 tm 30 April 1944 16 KF 1 eenh. vaste brandstof kaart U 115 Brandstoffen één eenh. per. 5 idem per. 6 idem per; 7 idem per. 8 elk 1 eenh. vaste brandstof Tot 8 Maart 54 55 Verlicht, bonk. S 121 65 Verlicht, bonk. S 122 elk voor 1 liter petroleum 18 bonk. U 215 1 1. petroleum v. kook doeleinden Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te knnnen koo- Ipen offert voor haar aan WINTERHULP. Giro 5553 I tijdvak 21 t'm 26 Feb. 1944. Na-uitreiking bonkaarten 3e p. Te Venray op 21 Febr. voor zelfver- zorgers van 8.3012-45 en van 14 15 uur; voor niet-zelfverzorgers van 1517 uur. Te Horst op 24 Febr. van 1013 voor zelfverzorgers en van 14 15 voor niet-zelfverzorgers. Uitreiking bonkaarten Ie per. Te Horst voor MELDERSLO alleen voor zelfverzorgers op 21 Febr. 9—10 A tot Ba. 1011 Ba tot D. 11 12 D tot He. 13—14 He tot J, 14—15 J tot M. 15-16 M tot P. Te Horst voor MELDERSLO en ZONDAG 20 FftUA MAANDAG 21)BR4 Kantooruren fENI en verder IE E METERIK op 22br. 1 10.30 u P tot T 1.30— Wij, 11.30-12 Mm 2 14 A tot C, 14- C i H tot J. Te Horst voor ;TEI 9—10 tot K. 101 K 12 Ko tot P, 13} P S tm Z. Te AMERICA 24 10.30 A tot Du, 101 13—14.30 Ho to( 14 R. Te AMERICA GRIi op 25 Febr. Ame 9.3( W, 10.30-11 W Z. alleen voor niet-zerzoi veen 1314.30 ah vc gers, 14.3015 an v verzorgers. Na-uitreikinpesl zwararb te Venray, Horst M< dag 25 Febr. van—15 TEXTIEL. Uitk tr kunnen speciale- le ningen alsmede GS, punten, welke i28 Distributiedienst i u waarop nog ge goe zijn, ingeleverd den. merking te kon vo speciale- of levgsvei men opnieuw aangfoi vullen. De beooring gens de thans gnde Deze aanvraag forierer den geheelen kritafgi op de gewone looru veren van aanvraatmul ten en vergunninj die: den VENRAY: Wtdag dag 24, Vrijdag ?eb. HORSTWoeig 2 13 en 14-15 u. MEERLO: bin d< tooruren. AMERICA: hag 9,30—11.30 uur. GRIENDTSVE: V van 1315 uur. Alle stam- en ielk: worden overgeleg SCHOENEN. D in bruari geen schenfc worden verstrekt, mei de geen reclames bel den genomen. DISTRIBIE- B0S5E Na-uitreiking pe vering vleeschkam i odfe te Boxmeer Kri 9—13 en van 147 v 24 Febr. voor Mnee Bjj het afhal v; voedingsmiddeleieni tributiestamkaarli 1 legvel te wordenWei RIJKS-YOEEL Leunscheweg 15 Machtigingen r b Machtigingen )r moeten vanaf he 4 datum van slaclg i vraagd. Zegelbo< ov Kunstmesttoewig. meer dan 10 areioni tot heden geen voop kunstmest ontvii, ten kantore eenrm ter verkrijging vkui Zitdag voor 'tnll mestformullereneo] seerden uit afdxse 't invullen van ktm voor hen die n e< toewijzing ontvir o Febr. van 9—121- Arts. Opgegeveioe

Peel en Maas | 1944 | | pagina 2