BINNENLAND GELDIGE BONNEN Burgerlijke Stand Venray, HIJ ZOU strijd gemaakt werd. Wel kreeg de Valk nog geheide kansen, tot zelfs een strafschop, maar tot doelpunten kwam het niet meer. De Valk 2 ver gat dat er nog zoo iets als een spor tieve plicht bestaat, en zal moeten rekenen op de noodige maatregelen. De Valk 3 won van Servatius 4 en begint zich wat omhoog te werken. Morgen is het rust, wegens techni sche dag. GEVONDEN Ken gouden dasspeld, is bij J. Phi- lipsen, 22a; Een regenmuts, is b(j M. Willems L 70; Een portemonnaie met centen, by de Wed. A. V: Meyel, Verl. Veldstraat 10. LUCHTALARM.- In verband met 't eerste lucht alarm overdag vorige week Vrijdag, wonsch ik de volgende opmerkingen te maken: Over 't algemeen gedragen de inwoners onzer gemeente zich' juist bij avóndalarm. Ze blijven bin nen en dat moet, want luchtalarm beteekent voor den burger: „weg van de straat". Het omgekeerde geschiedt bij dagalarm. Er waren nooit zooveel menschel, op straat als toen. Denkt dat de L.B.D. daarvoor alarm maakt. Deze dienst doet alles om den burger te beschermen en zelf zoeken ze het gevaar. Zijn er on langs in Enschedé ook niet een aan tal slachtoffers gevallen, die ook stonden te kijken en 't ook zoo mooi vonden, net als U, die vergaten dek king te zoeken en noodeloos gedood werden. Men speelt met zijn leven en vraagt om ongelukken. En hoe ontzettend kinderachtig gedroegen- velen onzer zich niet. Kwam de druk patrouilleerende politie in de buurt Piep weg waren ze, was de politie man om den hoek verdwenen, dan waren ze er ook weer. Net kleine kinderen. Fijn hé, mij hebben ze niet gezien en ik ben toch lekker op straat geweest. Straks wordt het 't bekeiwe kalf en de put. Door de overheid wordt de put gedempt, maar de burgers graven hem zelf steeds open. Toon toch eens zelf discipline en blijf binnen. De politie kan niet overal tegelijk zijn. Bij luchtalarm moet iedereen, be halve L.B.-diensten en bloltploegen van de straat. Elke burger is ver plicht toevallig op straat zijnde per sonen binnen te laten. (Men hoeft dus niet buiten te blijven). Auto's en karren mogen niet doorrijden, maar moeten aan den rechterkant van den weg worden geplaatst. Paar den goed vastbinden. Bi) een volgend alarm gaat de po litie er toe over om dé persoonsbe wijzen van lien, die ze buiten tegen komen, in té nemen. Deze kunnen den volgenden dag op de kazerne afgehaald worden, maar de eraan vastzittende gevolgen zijn voor U Hfd. L.B.D. A. BUWALDA." VENRAY VOORUIT. Na de oproep, die wij vorige week deden voor foto's van Venray en om geving, moeten wij dezen oproep thans dringend herhalen, daar nog geen enkele foto is binnengekomen. Wie er liefde heeft voor ons dorp en over foto's beschikt, zal wel be grijpen, dat een organisatie als Ven ray Vooruit veler medewerking be hoeft om te slagen. Stuurt U daarom vandaag nog Uw foto's of negatieven in aan ons Verkeersbureau: Paters- straat 30 Venray Telefoon 584. SERYATIUS-OMROEP. De wedstrijd Boxmeer—Servatius werd een verdiende overwinning voor Servatius. Daar F.C.V. een gevoelige nederlaag leed tegen de Valk, kwam Serv. weer op de tweede plaats. Zon dag ligt de competitie stil. Servatius speejt een vriendschappelijke wed strijd tegen een N.V.B.-Kringelftal uit Roermond. Het vorig seizoen wist Servatius deze wedstrijd met 3-1 te winnen. Roermond zint op wraak en komt met een zeer sterk elftal, 't Kan dus een mooi en spannend par tijtje voetbal zijn. Het tweede deed wat .verwacht werd en sloeg D.S.S. 2 met duidelijke cijfers. De eerste helft der competitie zit er nu op en uit zeven wedstrijden werden 13 punten behaald. Het tweede evenals de lagere elftallen zijn Zon dag vrij. Het vierde speelde een goede wedstrijd tegen de de Valk 3. Met 4—3 werd slechts verloren. Wanneer komt de eerste overwinning boys. H.C.V .-nieuws. Op Zondag 14 November a.s. zal de Hockeyclub Union uit Nijmegen met twee elftallen-de gast zijn van H.C.V. De heeren ontvangen een combinatie van Union I, II en III, terwijl de dames Union II te bekampen krijgen. Het is te verwachten, dat de gasten aanmerkelijk sterker zullen spelen dan Venray, maar toch zal er wel aardig hockey te zien en veel te leren zijn. De wedstrijden zijn voor de heeren om drie uur op Servaas, voor de meisjes om drie uur op de Valk. D.I.S.-nieuws. D.I.S. heeft in Horst geen punten- winst kunnen behalen. Ofschoon in het veld niet de mindere, verloren ze toch met 3—1. Ook D.I.S. 3 moest beide puntjes aa.n Wittenhorst 3 laten, de cijfers 5—1 vallen eigenlijk nog mee. Morgen zijn vooralle elftallen geen wedstrijden vastgesteld. OVERLOON. Alhier werd van 8 tot 13 Nov. een huwelijksweek gegeven, voor gehuwde vrouwen en mannen uit onze parochie, de conferenties werden buitengewoon druk bezocht. Tot slot zal Zondagmorgen om 8 uur een H. Mis worden opgedragen met gemeenschappelijke H. Communie, Om 3 uur plechtig sluitingstof. Deze week is weinig nieuws uit het S.S.S.-kamp. Aangezien Mill 2 zich zal terugtrekken, zal de voor Zondag vastgestelde wedstrijd niet doorgaan. S-S.S. II gaat naar Siebengewald II. Veedief aaugeli ouden. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is het de politie en mare chaussee van Kessel mogeh geluk ken een beruehten veedief op heefer daad te betrappen. Het was een zekere D. uit Tege- len, die al eenigen tijd de buurt on veilig maakte en het vooral had ge munt op vet gemeste schapen. Telkens tegen middernacht oefende D. zijn handwerk uit en in vroege morgenuren stond een Venlonaar ge reed om zoo'n kluifje tegen f 2,50 per pond over te nemen en verder dit geroofd vleesch voor eer. zacht prijsje in den zwarten handel te brengen. Doodelijke aanrijding. Dinsdagmorgen is op den Rijksweg Noord onder Geleen een autobus, waarin mijnwerkers gezeten waren, gereden op een op den rijweg stil staande onverlichte tankwagen van de fa. Canton—Reiss uit Heerlen. De gevolgen waren zeer ernstig. De ge- heele rechterzijde van de autobus werd opengereten. Vijf inzittenden van de autobus werden licht ge wond, terwijl de 14jarige P,J. Geilen uit Sittard zoo zwaar gewond werd, dat hij in het Ziekenhuis te Sittard ik overleden. Yerpakkingsvoorschriften voor papier eu carton In de Staatscourant van 10 Novem ber 1943 is onder den naam Verpak kingsvoorschriften voor papier en carton 1943 No. 1 een beschikking verschenen v. d. Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, waarbij het in den vervolge is verboden ar tikelen in nieuw papier of carton in te pakken of te verpakken bij levering aan verbruikers. Het verbod is van toepassing op ieder, die aan aan ver bruikers levert, dus niet alleen op winkeliers, doch ook op marskramers, apotheken of b.v. op een wasscherij. Als verbruiker wordt beschouwd degene, die artikelen gebruikt of ver bruikt anders dan in of ten behoeve van zijn bedrijf of instelling. Controle op verzorging der tanden. De commissaris belast met het toezicht op de ziekenfondsen, heeft ter bevordering van een geregelde tandheelkundige controle voor zie kenfondspatiënten eenige maatregelen genomen, mede om te kunnen gera ken tot den opbouw eener tandheel kundige statistiek. Voor aanteekeningen betreffende tandheelkundige verrichtingen ten behoeve van verplicht-verzekerden zullen- met ingang van 1 Jan. a.s. alle fondsen dezelfde formulieren die nen te gebruiken. Het is voorts de bedoeling, dat de tandartsen, die zich als deelnemer aan een of meer zie kenfondsen hebben verbonden, gebruik zullen maken van een in overleg met de bestaande ziekenfondinstallaties ontworpen behandelingskaart. De tandartsen zijn hierover reeds inge licht. De hier bedoelde behandelingskaart is zoodanig ingericht, dat de tand arts, door in een der maandvakjes een knip te geven, meteen vastlegt, in welke maand de patiënt voor halfjaarlijksche controle wordt terug verwacht. Voor een goed ohderhoml der gebitten is dit halfjaarlijksche onderzoek der gebitten van groot belang. Op deze wijze kan gemakkelijk worden overzien, welke patiënten verzuimd hebben zich hiervoor op den aangegeven tjjd te melden. Deze patiënten ontvangen dan van het ziekenfonds een herinnering, on der mededeeling, dat zij alsnog ge legenheid krijgen hun gebit te laten nazien. Indien zij desniettemin weg blijven, komen eventueele tandheel kundige kosten, die uit deze ver- waarloozing van hun gebit kunnen voortvloeien, voor hun rekening. Rijwieldieven gesnapt De politie te Nijmegen heeft tal van rijwieldieven gearresteerd, die den laat sten tijd Nijmegen en omge ving onveilig maakten. Ontmaskerd werden vier mannen, die tesamen een club vormden en er 's avonds op uit gingen om rijwielen te stelen. Zij waren gewapend met een groote tang waarmede zij de rijwielsloten ver braken. lederen dag of avond werden vier rijwielen gestolen. De politie heeft er nog 27 in beslag kunnen nemen. De'verdachten zijn in arrest gesteld. Een heler, die de gestolen rijwielen kocht en zich ook schuldig gemaakt aan - prijsopdrijving, wordt nog gezocht. Voorts is aangehouden een jongen van 16 jaar, die uit een Rijksopvoe dingsgesticht te Doetinchem was ont vlucht en te Nijmegen rijwielen stal. Ook sloop hjj verscheidene hui zen binnen, waar hij kleeren ont- vreemdde.\ Tenslotte werd nog gear resteerd A. W., die in Veenhuizen was opgesloten en van wien thans bekend is, dat hij reeds eenigen tijd geleden tal van diefstallen van rij wielen heeft gepleegd. Ook hij werd naar Nijmegen teruggebracht. In liet kort. De marechaussee te De Lier heeft op een erf in die gemeente een in stallatie voor het persen van kool zaad in beslag genomen, benevens een vrij groote hoeveelheid olie, die juist geperst was. De waarde beloopt pl.jn. f 12.000. De mannen, die zich met het persen bezig hielden, zijn voortvluchtig, Bij resolutie van den secretaris generaal van Financiën is bepaald, dat de schattingen van de waarde van het meubilair voor 't jaar 1944 be lmoren te geschieden naar de waarde daarvan op 1 Januari 1940. PREI. Een der meest gewaai deerde win tergroenten is ongetwijfeld de prei Vooral als bestanddeel van de erw tensoep geniet deze wel een bijzon dere waardeering. Evenals de boeren kool en spruitko.il pleegt men deze groente gedurende het gelieele win terseizoen van het veld te oogsten. Men houde daarbij er echter wel rekening mede, dat de prqi by stren ge vorst in den grond vastvriest erf dan dus niet te oogsten is.\Dat wak in de voorafgaande strenge Nwihte/s overal het geval. Teneinde deze min der aangename ervaring te woorko men neme men reeds in November de noodige maatregelen. Deze kunnen hierin- bestaan, dat men een hoeveel heid prei oprooit en de planten vrij dicht naast elkaar ergens in den tuin inkuilt. Men dient er voor te zorgen, dat de witte ondereinden van de prei goed onder den grond komen. Bovendien is het wel goed als men voor dit inkuilen de fijne worteltjes van de prei met een mes een weinig inkort. Vobr de aarde door de wintervorst bevroren geraakt, moet men tusschen de ingekuilde planten een flinke laag dorre bladeren of ruigte aanbrengen. Qm het wegwaaien te voorkomen is het wel goed.om hier en daar op de afdekking nog een schop aarde te gooien. B;j hevige koude kan het wenschelijk zijn nog meer ruigte of bladeren aan te brengen. Op deze wijze kan men, ondanks strenge vorst, gedurende den gehee- len winter uit eigen tuin zijn prei blijven oogsten. Projectiel in kachel. Te Eindhoven heeft zich wederom 'n ernstig ongeval mét een gevonden projectiel voorgedaan. Twee kinderen van de familie Du Pont hadden êen projectiel gevonden, dat zij bij hun thuiskomst in de kachel wierpen, waardopr een explosie ontstond. Beide kinderen werden ernstig gewond.Het vijfjarige jongetje overleed korten tijd later: het zesjarige meisje werd in ornstigen toestand naar het zieken huis overgebracht. Elk der vol gende bonnen geeft recht op het koopen van Tot 28 November 47-48A Brood elk 4 rants, brood of geb. 47-48B Brood elk 1 rants, "brood of geb. 47-48 Beschuit elk 1 rants, beschuit 47-48 Aardap. elk 2 kg. aardappelen 47-48 toeslag 1 kg. aardappelen 47 Tabak 1 rantsoen naar keuze 48 Tabak 1 rantsoen sigaren 47 48 Taptemelk/karnemelk 47 48 Melk l3/, liter melk 704 Algem. 500 gram suiker 705 Algem. 250 gram jam 701 Algem. 250 gram gort 703 Algem. 100 gr. volvette kaas 699 700 1 rants, bloem, enz. 702 Algem. 1 rants, vervang.midd. 47A Kindorv. 250 gr. gort 47B Kinderv. 2.50 gram rijst of gort 47 Versu. 100 gram chocolade 48 Versn. 100 gram suikerwerk 47A Boter y, rantsoen boter 47B Boter idem margarine 2-70 3-70 4-70 Res. elk l/a rantsoen margarine, Tot 11 December 2-69 3-69 4-69 Res. elk 1rantsoen boter Van 1 Ang. tot nader te bep. datum 16 Verlicht. 30 Verlicht. 300 gram S 108 S 208 kaarsen 28 Sept. tot 19 Nov. 13 en 14 1 liter bonkaart U 215 petroleum 1 October tot 1 Maart 20-21-22 BV 1 eenh. kaart T 116 vaste brandstof 1 October 1943 tm 30 April 1944 16 KF 1 eenh. vaste brandstof kaart U 115 Brandstoffen één eenh. per. 5 idem pejr. 6 idem per. 7 idem per. 8 elk 1 eenh. vaste brandstof tot 30 November s 697 Algem. I 1 rantsoen aa eenh,zeep I eonheidszeep ~~8.Algem, I 1 rantsoen aa waschp. waschpoeder aa toiletzeep 50 of 75 gr., toiletzeep Niet alleen bonnen, maar ook geld hebbbn onze huismoeders noodig om eten te kunnen koo pen offert voor haar aan WINTERHULP. Giro 5558 I Aangiften van 5 tm. 11 Nov. GRBOREN -ffntonius J. M. van Bracht, Oirlo Huhertus H. G. van Els, Beekweg Johannes J.G. Hendrix, Groote straat Jozef M. M. M. Manders, Leeuwstraat GEHUWD Johannes L. Lomme,30jaren, land bouwer, te Bergen en Maria J. Her mans, 29 jaren, te Venray ONDERTROUWD Antonius H. J. Oudenhoven, 30 jaren controleur Ziektewet, te Weert en Petronella M. M.Peeters, huishoudster te» Venray OVERLEDEN Gerardns K. P. de Rfjck. 6 dagen, Oirlo Petrus A. M. Hoedemaekers, echt genoot van M. -A. G. H. SiÜekens, 73 jaren, koopman, Henseniusplein 4 patiënten St. Servatius 2 patiënten St Anna DISTRlBij KRINI tijdvak 14 Uitreiking Te Meerlo Nov. 9—10 u. 11 u. letters j térs H tm K. i tm O, 14.30 /Te Meerlo tJi Nov. van 9.30. D 11-12.30 u. |j 15 u. letters letters S tm SWÜLGEN o| letters A tm- G tm I,, 13.30 15-16.30 u. Ie l lo voor GEYS1 op-.18 Nov. 9- 10-11 u. lette:' letters H tm 1 L tm O, 14.30 Te Meerlo v op 19 Nov. 11-12.30 ii tot 14.30 u. lel S De worden erop formulier M opgave van de I ten inleveren gestelde data, tm 20 Nov. Zi, lijk formulier hebben, kunne binnen de Hrandsto i Aanvraagfon den afgehaald gewone kanti Horst en Meer overlegging werden ingelei Nov. van 'ld-: Nov. van 14-: Nov. 14 15 u. 18 Nov. 14—15 GEVONDEN, is in het kan doublé verlovii kantore terug Cl Jam fruit mamim v'T n MO Men als I Dac Ni< ee

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2