I rovinciaal Nieuws. BINNENLAND I I Burgerlijke Stand Venray. GELDIGE BONNEN DISTRIBUTIE-DIENST KRING VENRAY. leverd. Voor don aankoop van maat- schoenwerk zijn alleen nog geldig de nnnkoopvergunningen voor orthopae ui ''-h schoenwerk. ZONDAGSDIENST. ZONDAG 7 NOV. Te rekpnen vanaf Zaterdagavond 8 unr tot Maandagmorgen 8 uur kan m .i zich voor hulp in dringende g. «allen wenden tot: ür YERCAUTERÉN. G.oote straat 11 Telefoon 335 GEVONDEN Ken paar lerenhandschoenen ziji) zijn bij hinders, Nachtigaal; Een vul pen by M. de Bruyn, Scheyde K 91; Een „oiniuui van een damesmantel is bjj J. Hulsman Oirlo E 37; Een kinderbeurs met centen op het politie bureau. Openstelling zaken. Met betrekking tot de openstelling van levensmiddelenzaken wordt er aan herinnerd, dat van 1 Nov. tot l Maait met betrekking tot de open stelling van winkels de regeling van hrt winterhalfjaar geldt. Deze regeling houdt in, dat alle ba!;kers-, kruideniers-, melk-, groenten en fruit- en slagerswinkels op alle werkdagen van 10 tot 18 uur voor het publiek geopend moeten zijn. Voor alle overige winkels, met uit: zondering van de slijterijen en de kantoormaehinewinkels, geldt de ver plichting tot openstelling op Maan dag van 13 tot 17 uur, op Zaterdag van 10 tot 18 uur en op de overige werkdagen van 10 tot 17 uur. Jos. van Bergen, f Toen de stervensmoede aarde zich nog eenmaal baadde in zonneschijn, brachten wy U mèt liefde, doch met weemoed in het hart naar Uw laatste rustplaats. En in de trage en een tonige cadans van onze schreden, k v.am de herinnering van het ver leden, toen wij tezamen onder trom geroffel en hoorngeschal zoo dikwijls i.,trokken, om in jeugdig idealisme c 11 aar te bekampen in lichaamskracht. Onverwachts, vol jonge kracht, en op den drempel van het volle leven, moest gij gehoorzamen toen gewerd opgeroepen door Hem die ondoorgron delijk is in zy'n besluiten. Onze innige deelneming gaat uit naar Uwe jonge echtgenoote en ver dere naastbestaanden, zy immers ken den, beter nog dan wij Uwe blijmoe digheid en trouwe kameraadschap, wolke U bemind maakte in onze turnersvereeniging. x Rust zacht, en wij, wij zullen U b'ij ven gedenken. De oud-leden van „St. Christoffer' „Venray Vooruit" Het mooie doel van Venray Vooruit kan velen enthousiast maken voor medewerking. Een medewerking wordt thans gevraagd voor een groote propaganda-actie in het voofjaar 1944. Vonray Vooruit heeft een aantal foto's van Venray en omgeving noodig om daaruit materiaal te kunnen kiezen oor een reclamecampagne. Iedereen, die goede opnamen of negatieven •zit, kan een gewaardeerde hulp verschaffen aan Venray Vooruit door doze in te zenden a,an mej. L. Schaef' fors, administratrice van ons Ver keersbureau Patersstraat 30 Venray. Voor de beste foto's worden aardige prijzen beschikbaar gesteld, andere bruikbare worden aangekocht, terwijl de niet bruikbare of ongeschikte foto's worden teruggestuurd. Over de prijzen kunnen wij U nog niet inlichten, maar die zullen lieusch aardig zijn. Het goede materiaal wordt ver werkt in onze propaganda, zoodat U t.z.t. Uw eigen opnamen in onze etalages of drukwerken zult terugzion. Mogen wij op oen groot aantal foto's rekenen? Zendt U dan vandaag nog in. V ALK-REVUE. De reis naar Gennep was voor de Valk een succes en na een goed ge- speeldo wedstrijd, wonnen zij met 4 1. De Valk 2 moest de vlag strijken voor S.V.B. 2 en verloor met 5—0. Het derde klopte Ysselsteyn met 1—0 en daamede hebben ook zij hun eerste overwinning binnen. Morgen zal het aanpakken worden tegen F.C.V. de club welke verleden Zondag nog ongeslagen was, doch nu zal moeten vechten om in de run ning te kunnen blijven, voor het leiderschap. Het zal er dus gaan spannen, want de Valk kent nu het zoet der overwinning en zal het niet cadeau geven. De Valk 2 gaat naar Tegelen en wijhopen voor hen, dat zij nu eens compleet kunnen ver schijnen. SERV ATIUS-OMROEP. In een spannende wedstrijd wist Serv. de punten thuis te houden. I.V.O. gaf goed party, doch kon niet verhin deren, dat Serv. na 20 min. met 2—0 voorstond. Voor rust maakte I.V.O. er 2—1 van. Na rust was Serv. overwegend sterker en meerdere malen ontkwam het I.V.O--doel aan doorboring. De linksbinnen maakte er eindelyk 3—1 van en daarmee was de wedstrijd beslist. Zondag naar Boxmeer. De trein vertrekt om 10.53 uur en 's middags kan men weer uit Boxmeer om 5.24 uur. Het tweede speelt thuis tegen D.S.S. 2. .Serv. heeft pok nu weer verloren. Zondag uit tegen Meerlo wordt 't toch anders. Wij rekenen op een kleine overwinning. Het vierde ontvangt de Valk 3. Boys veel succes. D.I.S.-nieuws. D.I.S. II -maakte geen fout en klopte Ysselsteyn II op eigen terrein met 3-0. Het derde haalde 't eerste puntje binnen door een gelyk spel -5 tegen L.V.S. 3. Morgen moet 't eerste elftal naar Horst hetgeen weer een zware op gave zal zijn. In Oirlo werd destijds reeds verloren zoodat ook nu wel met leege handen zal worden teruggekeerd.. D.I.S. 3 ontvangt Wittenhorst 3 en zal de eer en de puntjes wel aan de gasten moeten laten. D.I.S. II is vrij. OVERLOON. Zondag speelde S.S.S. I haar 3e competitie-wedstrijd tegen Mill 2 en won verdient met 2 1. Dit is de 3e overwinning. Ons zlde elftal won thuis tegen Volharding 2 even eens met' 2—1. Zondag zal het eerste elftal den strijd aanbinden tegen Tjoxandria I als er hetzelfde wordt gespeeld als in de voorgaande wedstrijden kan dit wederom een overwinning worden. De reserves gaan naar Gennep 3. Trambotsing. Zaterdag heeft ten zuiden van Arcen een ernstige trambotsing-plaats gehad, waarbij een persoon zwaar gewond werd en verscliillende'per- sonen lichte verwondingen opliepen. De materieele schade was groot. Roofoverval te Twist In het dorpje Westerbeek of Twist, onder de gemeente Oploo c.a., is Vrij dagavond een roofoverval gepleegd op het, echtpaar M. v. Lankveld, mid den in de kom van het dorp. De daders zijn tusschen halfzeven en zeven uur de woning binnenge drongen. Even na zeven uur merk ten de buren, dat het huis van van Lankveld volop verlicht was, zonder dat de verduistering was aangebracht, Men bemerkte, dat de voordeur van het huis openstond, waarna iemand naar binnen ging en zag, dat alles overhoop gehaald was. Direct werd de politie gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Achter de boerdery vond men den zwaar gewonden van Lankveld en in de slaapkamer zijn eveneens zwaargewonde echtgenoote. In zorgwekkenden toestand zijn beiden overgebracht naar het zieken huis te Boxmeer. Wat en hoeveel er wordt vermist is nog niet bekend, Het betreft hier een nog jeugdig echt paar zonder kinderen. De slachtoffers zijn aan de bekomen verwondingen overleden. Toen een 14jarige jongen van de familie van der Sande uit Best te Boxtel op liet laatste nippertje op den electrischen trein naar Eindho ven wilde springen, kwam hy te vallen. Hy gleed tusschen het perron en werd doodgedrukt. De 63jarige Willemsis teHelmond op den Krommen Steenweg met zijn fiets in botsing gekomen met een vrachtauto van de N.V. Edah. Ily kreeg een der wielen over het lichaam en is overleden. Voorrangskaarten De voorrangskaarten. welke de Ne derlandsche Volksdienst uitgeeft dienen om aan bepaalde personen het langdurige staan in rijen wachtloka len en vervoermiddelen te besparen. Zij dienen niet om een bevoorrech ting by de levering van artikelen te scheppen. Wanneer b.v. de winkelier slechts af en toe een zeker artikel in zeer kleine hoeveelheid bezit, is het niet de bedoeling, dat dit artikel steeds en uitsluitend aan houdeis en houdsters van voorrangskaarten ten goede komt, maar het verdient aanbeveling, dat deze winkelier be kend maakt slechts op bepaalde dagen of bepaalde uren voorrang te zullen verleenen. Zoo zal ook de winkelier, die in zijn zaak stoelen neerzet voor wachtenden, ouden van dagen geen voorrang behoeven te verleenen, om dat- het bezwaar van langdurig staan hier is opgeheven. Voorrangskaarten kunnen uitslui tend door de provinciale en stedelijke leiders van den N.V.D. worden uit gereikt. Elke voorrangskaart wordt door den arts van den N.V.D mede onderteekend. Er zijn drie soorten van voorrangskaarten Voor aanstaande en jonge moe ders; b) voor invaliden, ouden van dagen, zieke en herstellende personen c) voor moeders van groote gezinnen. Deze kunnen een voorrangskaart krij gen, indien zy een gezin van ten minste vijf kinderen beneden 12- jarigen leeftijd te verzorgen hebben en vastgesteld is kunnen worden, dat het oppassen over deze kinderen niet aan een betrouwbaar ander persoon (ouder kind, inwonende grootouders, buurvrouw) kan worden overgelaten. Kermisexploitant J. W. Janvier overleden Te Breda is plotseling op 55-jarigen leeftijd overleden de heer J. W. Jan vier uit Bergen op Zoom, een der grootste en beste kermisexploitanten van ons land. Hy verwierf met zijn stoomcarrousels en andere vermake lijkheden groote bekendheid. Vermaard is de zorg, 8ie hij aan zijn personeel besteedde, hetgeen duidelijk tot uiting kwam in de prachtige slaapwagens, welke hy voor zyn medewerkers liet bouwen. Zy waren beter ingericht dgn de slaap wagens in onze intern, treinen en hij wekte er de jalouzie mee op van niemand minder dan Sarassani senior. Naar het Oostfront. Maandag is weer een contingent van een kleine 400 Nederlandsche vrijwilligers vanuit Den Haag naar het Oostfront vertrokken. Onder hen bevonden zich voor het eerst een 105- tal soldaten, van den Ned. Landstorm die een vrijwillige verbintenis voor het Oostfront hadden aangdgaan. Jlestcontracten rundvee. Hiervoor komen in 't algemeen in aanmerking, degenen, welke in 't verleden vaker dergelijke contracten hebben afgesloten. Enkele uitzon deringen kunnen hierop echter wor den gemaakt. Zij, die een contract wenschen af te sluiten, moeten dit opgeven ten kantore voor 12 Nov. a.s. Dieren, waarvoor een contract is af gesloten, moeten tenminste 15 kg. per maand zwaarder worden. De uiterste leveringsdatum is gesteld op 15 Mei 1914. Nadere inlichtingen wor den gaarne ten kantore verstrekt. De Bureauhouder, J. CLEVERS. Keulsche Dom opnieuw getroffen. Britsclie terreurvliegers hebben in de avonduren van 3 November Keulen aangevallen. Door het werpen van bommen op woonwijken der stad, werd de Keulsche Dom opnieuw by- zonder zwaar getroffen. Uit het lin kerschip van den Dom naast het hoofdportaal sloeg een bom op 15 meter hoogte een breed stuk weg en richtte in het inwendige zware ver woestingen aan. Kostbare ornamen ten en onvervangbare beelden werden door de ontploffing stukgeslagen en overal verstrooid. RIJKS-VOEDSELBUREAU Leunsclieweg 15 Telefoon 416 Kantoor geopend eiken werkdag (uitgezonderd op Zaterdag) v. 9 12 u. Hu'isslacktingen. Vanaf heden worden machtigingen voor huisslachting uitgereikt. Hier voor is noodig Overlegging van aanhoudvergun- ning van te slachten varken; Briefje van huisslachter met datum en uur van slachten: Bewijs van den Keuringsdienst. Dit bewijs moet ten minste vier dagen voor de slachting worden af gehaald. De kosten van de machtiging zijn f 2.25. Zonder overlegging van ge noemde bescheiden kunnen geen machtigingen worden uitgereikt. Men neme hiervan goede nota. Aangiften van 29 Oct. tin. 4 Nov. GEBOREN Helena O. M. van Ass, Deurn. weg Jacobus H. A. Vermeulen, Vlakw.w. Johannes H.W.F. Linders, Veltum Hendrikus G. M. Arts,' Ysselsteyn Henricus P. J. Willemse, Overbroek Hendrikus J. Volleberg, Langstraat Jacobus J. J. Wolter, Ysselsteyn Anna L. M. Weys, Oostrum Johanna J. C. Boom, Schutterspad Gerardus K. P. de Rijek, Oirlo Michiel C. G. Arts, Akkerweg Josephus G. H. G. Linders, Overl. weg Jacobus H. M. van Sinten, Gasstraat GEHUWD Vincent van Ge»nen, 26 jaren, fa brieksarbeider, en Maria W. E. Hanen, 20 jaren, beiden te Venray OVERLEDEN Joseph H. van Bergen, echtgenoot van C. J. M. Derks, 38 jaren, photo- graaf, Langstraat Elk der vol- I geeft recht op het gende bonnen koopen van Tot 14 November 45-46A Brood elk 4 rants, brood of geb. 45-46B Ijrood elk 1 rants, brood of geb. 45-46 Beschuit elk 1 rants, beschuit 45-46 Aardap. elk 2 kg. aardappelen 45-46 toeslag 1 kg. aardappelen 45 Tabak 1 rantsoen naar keuze 46 Tabak 1 rantsoen sigaren 45—46 Taptemelk/karnemelk 45—46 Melk l3/« liter melk 45A 46A Vleesch 1 rantsoen 46B 46B Vleesch 7< rantsoen ,683 Algem. 500 gram suiker 693 Algem. 500 gram suiker 695 Algem. 250 gram jam 690 Algem. 250 gram havermout 691 Algem. 100 gram vermicelli 692 Algem. 150 gr. kaas 688 689 1 rants, bloem, enz. 694 Algem. 250 gr. koffiesurrogaat 45A Kinderv. 250 gr. gort 45B Kinderv. 250 gram ryst of gort 45 Yersn. 100 gram suikerwerk 45A Boter rantsoen margarine 45B Boter idem margarine Tot 11 December: 2-69 3-69 4-69 Res. elk Vi rantsoen boter Yan 1 Aug. tot nader te bep. datum 16 Verlicht. 30 Verlicht. 300 gram S 108 S 208 kaarsen 28 Sept. tot 19 Nov. 13 en 14 1 liter bonkaart U 215 petroleum 1 October tot 1 Maart: 20-21-22 BV 1 eenh. kaart T 116 vaste brandstof 1 October 1943 tm 30 April 1944 16 KF 1 eenh. vaste brandstof kaart U 115 Brandstoffen één eenh. per. 5 idem per. 6 idem per. 7 idem por. 8 elk 1 eenh. vaste brandstof tot 30 November 697 Algem. aa eenh.zeep 698 Algem. aa waschp. 1 aa toiletzeep 1 rantsoen eenheidszeep 1 rantsoen waschpoeder 50 of 75 gr. toiletzeep Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koo pen offert voor haar aan WINTERHULP. Giro 5553 tijdvak 7 t m 13 Nov. 1943. Uitreiking bonkaarten 13e per. te Venray voor YSSELSTEYN op 8 Nov. 9 11 u. letters A tniH, 11 13 u. lettei ters R tm op 9 Nor. 11-13 u. letters R MERSELi ters A tm O, 14-17 u| ray voor ÉT Nov. HEIDEJÖ tm L, 10.30- VEÜLEN KIO L, 15 30 17 Venray voor 9—11 li. leti letters I tm tm O, 14 15—17 u. let Te Horst Nov. 9 10 u. letters 11 L tm M, 13- '14-15 u. let letters V tm 9-10.30 lettfjt u. letters letters Co tot Dr tot F; te 10.30 u. lette o letters II tol Ho tot I, 14. te HORST S letters K tot 13-14.30 u. 16 u. letters 12 Nov. 9—11 10,30-12 u. 14.30 u. lette u. letters "W Na-a ;i voor kappen ir wykverpleegi e Horst en Mei van 14 15 u Aanvraagfi den afgehaali n ray op 8,9 e X letters M tm Rj )i Te Venray, it len en indieii n lieren gedure e van de maskii kantooruren. B|g. I. a ïaak

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2