BINNENLAND Officieele Landbouw* mededeelingen voor de Provincie Limburg Overname-markten Rundvee. De Provinciale Voedsel commissaris voor Limburg maakt bekend: dat wegens het feest van Aller heiligen op 1 November a.s. geen rundveemarkten worden gehouden. De markten te Valkenburg en Venray worden resp. gehouden op Dinsdag 2 November en Woensdag 3 November a.s. DE VEULENKEURING EN DEMONSTRATIE TE HORST. Dinsdag haÓ te Horst onder groote belangstelling de jaarljjksche veulen- keuripg en demonstratie plaats van de afstammelingen van Dompteur Del cour, Avenir du Forest, Nico v. Melo en Herman, uitgeschreven door de Hengstenassociatie Vooruitgang, voor Venray, Horst, Sevemnn e.o. De uitslag was als volgt: Cat. 1 merrieveulens geb. in '4:3 vader Domptedr, 2 Elly van M. Moo- ren, Meerlo; 3 Alberti v. M. Smits, Wel. Gat. 2 merrieveulens geb. in '43, va der Avenir, 2 Lieske van H. Houben Meterik; 3Mirza van F. Arts, Meterik: 3 Doottjevan P. J. Gox, Horst. Gat. 3 meiriev. geb. in '43 v. 15 Mei, vader Nico, 1 Julia, fokker W. Friezen Gastonray, eig. A. Bovée, Veulen; 2 Nicoline van P. Rambags, Castenray; 2 Belja van H. Görts, Baarlo; 2 Bru nette van J. Guijpers, Lottum; 3 Ger- da vanM. Arts, Ysselsteyn: 3 Juliana van J. Willems, Weversló; 3 Annie van Wed. L. Willems, Leunen. Cat. 4 merriev. geb. in '43 na 15 Mei vader Nico, 1 Gato van J. v. Veghel, Merselo; 2 Mientje san Ant. Poels, Venray; 3 Nelly van P. M. Derikx, Ysselsteyn; 3 Martha v. M. Smits, Well Gat. 5 merrièv. geb. in '43, vader Herman, 1 Mientje van H. Jenpiskens, Wanssum; 1 Hermine van H. Peeters Schoor; 2 .Hermine van J. Guijpers, Lottum; 2 Hermine van H. Rei.jnen, Blitterswijk; 3 Hermine van H. Kei- ren, Sevenum; 3 Hernia van J. Hae- gens, Grubbenvorst. Cat. 6 merriev. geb. in.'42, vader Dompteur, 1 Irma v. P. Bouten Venlo 2 Miepi van M. v. Dfjck, Meerlo; 2 Flora van G. v. Wyliek, Venlo; 3 Madame van L. v. Osch, Castenray: 3 Marie van H. Breurpn, Velden; 4 Lies van H. Willems, Leunen. Gat. 7 merriev. geb. in '42, vader Avenir, 1 Carla van A. Stappers, Baar lo: 2 Roosje van Wed. L. Willem^, Leunen; 3 Oveline van Gebr. v. Kem pen, Heide. v Gat. 8 merriev. geb. in '42, vader Nico, 1 Brunetta van L. v. d. Laak, Lottum; 2 Roosje I van P. J. Steegs Castenray: 2 Resie van B. v.d. Sterren Oiiylo; 2 Roza van G.Nillesen, Lottum 2 Tilly van J. Vullings, Sevenum; 2 Lizette van J. Cuijpers, Lottum; 3 Anetta van Th. Kleven, Blitterswijk 3 Ria van J. Soberjê, Horst; 3 Nico line van P. Dujjckers, Castenray. Gat. 9 merriev. geb. in '41. vader Dompteur, 1 Marietje van J. Reijnen Blitterswijk; 2 Annemie van P. J. Stbegs, Castenray; 3 Bella van W. Thielen', Castenray: 3 (Jerry van P. J Strijbosch, Castenray. Cat. 10 merriev. geb. in '41, vader Avenir, 2 Nellie van Wed. M. Poels, Merselo; 3 Mientje van Jos. TJiielen, Klein Oirlo. Gat. 11 merriev. geb. in '41, vader Nico, 1 Astrid van H.'Verhaag. Seve num; 2 Coline van P. Goumans, Leu nen: 3 Irma van Ant. Poels, Venray, 3 Bruina van P. J. Kunen, Gey'stereri: 3 Frida van J. Rutten, Wanssum; 4 Helma van Pension. Jerusalem, Ven ray. Cat. 12 hengstv. geb. in '43, voor 15 Mei, 1 Cesar van B. vd. Sterren, Oirlo: 2 Leonard van Fr. Poels, Oos trum: 3 Brillant van G. Hesen, Oirlo. Gat. 13 hengstv. geb. in '43 na 15 Mei, 1-Nico van J. Derikx, Heide; 2 Nico van Gebr. Bartels, Blerik; 3 Avenir van W. v. Dijck, Oostrum; 3 Nico van Poels-v. Meyel, Weverslo; 3 Avenir van W. Jenniskens; Leunen; 3 Clairon van J. van Osch, Leünen. Cat. 14 hengstv. geb. in '42, 1 Flo- ris van P. Boonen, \Grubbenvorst; 3 Nico vap dezelfde. Er waren 135 dieren aangevoerd. HELPT DE KOE MET SCHILLEN EN DE KOE HELPT U. Rantsoen gas of electrieiteit voor babywasch In aansluiting op het dezer dagen gepubliceerde overzicht van de extra verstrekking, die kunnen worden aan gevraagd in verband met bevallingen en de formaliteiten, die daartoe moe ten worden verricht, wordt mede gedeeld, dat de\laarin vermelde cijfers betreffende de periodieke extra-rant soenen gds en electrieiteit voor de babywasch debruto-hoeveelheder. „an- duiden. Men kan dus gedurende 15 maanden bruto 40 M3 gas of 160 K.W.H. electrieiteit per periode be komen, hetgeen na aftrek van do 25 pet. nëerkomt op M3 gas 120K.W.JL electrieiteit. Toch nog 500 gram suiker beschikbaar gesteld Het is mogelijk gebleken de sui kerbon, welke per 17 October had dienen te worden bekend gemaakt, met i|#gang van j.l. Woensdag geldig te verklaren. Hiertoe is aangewezen bon „algemeen 683", die recht geeft op het koopen van de normale hoe veelheid van 500 gram suiker. Deze bon zal geldig zijn tot eh met 13 November a.s. Ter vermijding van misverstand wordt er de aandacht op' gevestigd, dat de op dezen bon verkrijgbare Suiker bestemd is voor het tijdvak van 17 October tot en met 30 October. Op 31 October zal dan ook weer een bon, eveneens voor 500 gram, worden aangewezen. Men diene er rekening mee te houden, dat niet alle suiker al tegelijkertijd in de win kels zal zyn, zoodat plaatselijk eenige hapering in de voorziening zal op treden. Bankbiljetten van f 10 ingetrokken De Nederl. Bank heeft de door haar uitgegeven biljetten van f 10, van welke de uitgifte werd bekend gemaakt in de Ned. Staatscourant van 14 Aug. 1924, ingetrokken. Deze biljetten kunnen vóór 1 Jan. 1945"ter betaling worden aangeboden. De voor zijde dezer. biljetten van f 10 vertoont de afbeelding van een vrouw in Zeeuwsche kleederdracht; de achter zijde draagt een rozet van bruine en blauwe lijnfiguren. De ruimte voor het watermerk (zeilend scheepje) is aan beide zijden van het biljet on bedrukt gelaten. Vervroegd staatsexamen Betr.etTende het vervroegd staats examen," waaromtrent wij reeds eerder berichtten, is thans m de Staats courant oen mededeeling verschenen. Daaruit blijkt, dat de secretaris generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Kuituur bescherming heeft bepaald, dat aan mannelijke personen, die vóór 1 Januari 1926 zijn geboren en voor nemens waren in het jaar 1944 deel te nemen aan het staatsexamen, voor toelating tot de universitaire studie, het staatsexamen hoögere burger school B, de gelegenheid zal worden gegeven het verlangde getuigschrift in de maand .December te Verkrijgen. Met de bijzondere omstandigheden van hen, die zich voor de examens hebben aangemeld, zal zooveel moge lijk rekening worden gehouden. VERDUISTERING Scherpere straf bij overtreding Onlangs is reeds bekend gemaakt, dat de navolgende nieuwe algemeene voorschriften betreffende afsnijding lichttoevoer en bestraffing verduis- "eringsovertredingen binnenkort in werking zullen treden. In elk geval van overtreding zal worden oyer gegaan tot afsnijding vaft don lichttoevoer voor den duur van tenminste veertien dagen. Bovendien zal iedere overtreding (behalve de af snijding van den lichttoevoer) door liet plaatselijke hoofd van de politie worden gestraft met een minimum- boete van f 25. Ten slotte zullen in elk geval van verduisteringsovertrê- ding, de gloeilajjjpen^.waarmede de overtreding werd gepleegd, in beslag genomen worden. In getallen van herhaling van verduisteringsovertre dingen volgt lichtafsnijding voor lan geren termijn en eventueel bestraffing door een Duitsch gerecht. Ten aan zien van de verantwoordelijkheid irl hotels en pensions is, naar thans ge meld wordt, het volgende bepaald: In beginsel is de luchtbeschermings- plichtige eigenaar verantwoordelijk. Voor het volgens de voorschriften verduisteren van een verhuurde kamer kan tijdens diens aanwezigheid de logeergast verantwoordelijk worden gesteld, als bij een overtreding blijkt, dat deze de nalatige is. Hierbij dient vooropgesteld te wor den, dat in iedere hotel- en pensionS- kamer veen mededeeling moet zijn aangebracht, waarin de gast op zijn verantwoordelijkheid vóór een juiste wijze van verduistering wordt gewe zen. De politie en in het algemeen de organen, welke mot de controle op de verduistering zijn belast, richten zich bp het vpststellqn van 'een ver- duisteringsovèrtreding in de eerste plaats tot den eigenaar of verant woordelijken leider van pension of hotel en stellen eerst dan den gast verantwoordelijk, als de eigenaar overtuigend kan aantoonen, dat noch hem, noch zijn personeel schuld aan de overtreding treft. Dit zal in het bijzonder dan het geval zijn, als de gast zich op zijn kamer bevindt, en, nadat er volgens de voorschriften verduisterd is, b.v. hij een venster opent. Is de verduisteringsovertreding veroorzaakt, doordat het verduis teringsmateriaal zich niet in goeden staat bevindt, dan zal de eigenaar verantwoordelijk worden gesteld. Het ispractisch niet mogelijk ge bleken een regelmatige intensieve verduisteringscontrole uitslu itend dóór de organen der politie te. laten Ver richten. Daarom worden dan ook de blokhoofden en de plaatsvervangende blokhoofden van de zelfbescherming bij deze controle ingeschakeld. De controle door de blokhoofden en hun plaatsvervangers wordt meer in strueerend dan controleerend uitge voerd, d.w.z. dat bik geconstateerde overtredingen uitsluitend gewaar schuwd wordt. Deze waarschuwing heeft geen verdere 'beteekenis dar. een tactische herinnering aan den verduisteringsplicht. Voor den over treder bestaat dan de mogelijkheid de overtreding te doen ophouden, zonder dat strafmaatregelen genomen worden. Indien dus een blokhoofd een bewoner waarschuwt, dat zijn woning niet goed verduisterd is, doet men verstandig onmiddellijk maatregeleh ten opheffing te nemen om straf maatregelen te voorkomen. In het algemeen wordt het publiek daarom aangeraden geregeld de verduiste ringsmaatregelen te controleeren en te controleeren en daardoor zelf mede te werken om straf en moeilijkheden te voorkomen. ZEVEN DOODVONNISSEN VOLTROKKEN Een der veroordeelden begenadigd. Naar *de hollere SS- imd Polizei- führer Nordwest mededeelt heeft hét Polizeistandsgerieht Amsterdam den 22sten October 1943 de volgende Nederlandsche staatsburgers ter dood veroordeeld 1. den student Johan Kemper, geb. 27 October 1922 to Bussum; 2. den student Marinus Raben, geb. 27 December 1922 te Palembang (Ned. Indië); 3. den distributie-ambtenaar Karei Raben, geb. 21 Januari 1918teSoera- baja (Ned.-Indië); 4. den student Johan Schimmel, geb. 7 April 1919 te Amsterdam^ 5. Willy van Breukelen, zonder beroep, geb. 27 Febr. 1921 te Amster dam 6. den student Herman Ruys, geb. 19 Januari 1933 te Bussum 7. den arts- Antonius Teilegen, geb. 25 Mei 1907 te Zwolle; 8. den student Abraham Cornel is Kuiper, geb. 28 Augustus 1922 te Arnhem. De veroordeelden hebben zich-in het geheim verbonden met het doel moordaanslagen te plegen op personen uit het openbare leven In Nederland, sabotagedaden te verrichten, onder gedoken personen met geld en levens- midcjelenbonnen te steunen en spion- nage te verrichten. De groep heeft in nauwe betrekking gestaan tot de" door het Polizeistandgericht Amster dam den 30sten September 1943 ver oordeelde terreurgroep, waartoe de communist Louis Boissevain en de moordenaars van luitenant-generaal Seyffardt hebben behoord, erl is een 1 „Ik heb er schoon genoeg vaii", schold Henk tegen zjjn vrienden. Zfj wisten nergens anders over te spre ken, dan dat Duitschland den oorlog verloor, dat er hongersnood en revo lutie Was en wat niet al... Hij wilde niet meehuilen met de wolven in het bosch: hij wilde- zichzelf overtui gen... Daarom meldde hjj zich dan ook voor hét qprst vólgende weer- sportkanip in Duifëchland. Nederland sche .jongens van 16—18 jaar, doe als hijBreek een maand uit de alle- daagsche sleur. Meld je aanengenièt van een extra week vacantie, gevuld metsport, spel en veldwerk. Loon wordt doorbetaald, werkgevers moe ten vrij geven. Aanmeldingsbureau weersportkampen: Koningslaan 9, Ut recht. (Fritz Ende Stapf Pax s) voortzetting daarvan geweest. De veroordeelden hebben - zich schiet wapenen en munitie verschaft. De veroordeelde Johan Kemper heeft bovendien zich schuldig gemaakt aan den moordaanslag op den politie ambtenaar Woerts te Bussum en den op- 3 September 1943 gepleegden moord op den politie-president van Utrecht, Kerlen. De onder 1 tot 7 genoemde daders hadden afspraken gemaakt voor moorden en sobotage- daden, die, ingeval zij tot uitvoering waren gekomen, de openbare orae in de bezette Nederlandsche gebieden hadden kunnen verstoren. Reeds in deze afspraak voor misdaden heeft het Staadgerkht een verzijp/gezien tegen de voorschriften van de veror dening bet reffende de handhaving van de openbare orde van 9 Januari 1Ö43. Het meerendeel der daders, in het bijzonder de arts Antonius Teilegen, heeft actief spionnage bedreven. Door het snelle arresteeren van deze ver oordeelden da het de Sicherheitspolizei gelukt de saflotage-organisflJie, waar van de voornaamste deelnemers reeds op 30 September 1943 zijn veroordeeld, in vollen omvang te vernietigen. Hot vonnis'is na onderzoek valide gratiekwestie aan zeven veroordeel den Vrijdag j.l. door den kogel vol trokken. De distributieambtenaar Karei Raben, een. broer van den ter dood veroordeelden en doodgeschoten Mar- tinus Raben, werd begenadigd, daar hij niet in die mate als de overige veroordeelden zich aan terrorisme had schuldig gemaakt. POSTHUME OVERWEGING. „Hm... met geestelijke wapenen was ik het pols.jewisme natuurlijk wel de baas geweest...."

Peel en Maas | 1943 | | pagina 4