BINNENLAND Burgerlijke Stand Venray* GELDIGE BONNEN DIS TRI KRir heeft enkele oudgedienden wederom tusschen de lijnen. De Valk 3 neemt het op tegen Servatius 3 en zal ook daar in vorm moeten zijn, willen zy succes behalen. SERVATIUS-OMROEP. Zooals verwacht werd kwam Ser vatius met een overwinning uit Arcen. Toch is 't niet zoo gemakkelijk ge gaan en indien Arcen zoo blijft spe len, komen zij va,st niet onderaan. Voor Zondag staat er v een zware thuiswedstrijd op het programma, -Jongens nu zult U moeten tonen of je waarlijk verdient om aan de kop van de ranglijst te staan. FCV dat in twee wedstrijden 15 maal het net wist te vinderit zal probeeren ook by Servatius storm te loopen. Achter-en halfspelers wees op je hoede. Indien het weer meewerkt zal 't in elk ge val een spannende ontmoeting worden Het tweede heeft in een goed ge speelde wedstrijd een gelijk spel weten te behalen. Steyl II was een beste ploeg en de uitslag voor beide bevredigend. Het derde en vierde waren vry. Zondag speelt het' derde thuis tegen de Valk 3. Dat zal er spannen. Dat 't een faire wedstrijd, worde en de beste moge winnen! LUXOR-THEATER presenteert ons Zaterdag, Zondag en Maandag Theo Lingen en Hans Mo- ser in „ZEVEN JAAR GELUK". Hoe de ülm ook mag heeten en welk onderwerp hij ook mag behan delen, een tilm met Hans Mosar en Theo Lingen „trekt". Theo Lingen is hier weer eens een huisknechten dus in zijn element. Komisch is vooral zyn bezoek aan een bank tij dens een overval. In „Quax de Brok kenpiloot" zagen we een kostelijke keuringsscène, doch het onderzoek naar Theo Lingen's gehoorsvermo- gen is een uiterst komische situatie. Kortom, een ontspanningsfilm van groote waarde, die ons een paar uurtjes uit alle aardsche beslomme ringen1 haalt en ons de zonzijde van het leven toont. JMf. GEVONDEN een portemonnaie inhoud, levens middelenbons en centen, is Over- loonscheweg 5a; een tabakskaart, is by Wachtmeester Dijkman, Oostrum; een sleutel en twee boodschappen - tasschen op 't politiebureau. D.I.S.-nieuws. Alle wedstrijden van D.I.S. werden verleden Zondag om K redenen uitgesteld. Morgen voor 't eerste elftal derde uitwedstrijd, n.l. tegen Wans- sum. Tegen dezen tegenstander speelt D.I.S. gewoonlijk zijn beste wedstrij den en meestal werd er op de pun ten beslag gelegd. Of ze thans weer een overwinning zullen behalen, durven we niet" te voorspellen, doch kansloos zijn ze o.i. niet. Buurtboerenraad Ysselsteyu- Oirlo. De Buurtboerenraad van Yssel- steyn-Oirlo kwam onder leiding van Buurtboerenleidor Theunissen in ver gadering bijeen. In zijn openings woord spoorde de Buurtboerenleider de aanwezigen aan steeds hun beste krachten voor de boorenzaak te geven. Besproken werden de landbouw- winterscholen. Het is in het belang dor boerenzonen, dat zy zoo gauw mogelijk deze scholen weer gaan be zoeken, daar zy anders de kans loo- peri nooit in staat te zijn een eigen bedrijf te vestigen. Ook de actie om niet-boerenzoons en -dochters in de gelegenheid te stellen zich tot goed» boeren en boe rinnen te bekwamen, werd diepgaand besproken. Over den leveringsprijs, het verkrijgen van werkschoenen en de vergaderingen van de districts commissies werd breedvoerig van gedachten gewisseld. OVERLOON. Onze dorpsgenoot de heer J. Wilmsen slaagde te Velp (G.) voor het examen aardappelen selecteur. S.S.S. zal dit jaar wederom met twee. elftallen deelnemen aan de competitie en wel in de le en 2e klasse Brab. Voetbalbond. Jubild Mej. Greefkens. Dinsdag werd te Overloon op do Maria-school feestelijk het koperen schooljubilé gevierd van Mej. G. M. Mej. Groefkens werd spontaan ge huldigd door de schoolkinderen, de Eerw. Zusters, heeren geestelijken, schoolbestuur en -wereldlijke autori teiten. Nieuwe burgemeesters De commissaris-generaal voor be stuur en justitie heeft benoemd: den burgemeester van Wylré, W. van der Zanden tevens tot burge meester van Gulpen; den wethouder van Weert, M. H. Bemelmans, tot burgemeester van Hunsel; den heer M. G. Bouts te Geleen tot burge meester van Born. Te vroeg uit de bus gestapt. Donderdag arriveerde te Voeren- daal de autobus van den L.A.D., die even tevoren uit Heerlen was ver trokken. In die bus bevond zich ook de 25jarige dienstbode LeenderS, die van haar werk - in Heerlen terug kwam en in Kunrade kort by haar woning uitstapte. Daarbij is't meisje gevallen en met het achterhoofd te gen de bestrating geslagen. Zy kreeg een zoo ernstige hersenschudding, dat de dood vrijwel onmiddellijk in trad. Ruim 400.000 arbeiders in Nederlandsche Duitscliland.' De laatste weken is het aantal der in Duitschland te werk gestelde Nederlandsche arbeiders verder ge stegen tot boven de 400.000. Het aantal in Frankrijk en België werk zame arbeiders bedraagt rond 40.000. Slechts èèn suikerbon in October Tengevolge van enkele maatrege len was in de suikerpositie van ons land een zoodanige verbetering inge treden, dat het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd eenigen tijd geleden kon aankondi gen, dat het aanvankelijk voornemen, de suikerdistributie over een periode van vier weken stop te zetten, geen doorgang behoefde te vinden. Wel moest men rekening blijven houden met de mogelijkheid, dat het voor de eerste helft van October bestem de halve kilogram pas later beschik baar gesteld zou kunnen worden. Echter zijn moéilijkheden, waar mede het vervoer te kampen heeft gekregen, oorzaak, dat een der ter verbetering van de suikerpositie ge troffen maatregelen, tot dusverre zonder effect is gebleven. Het zijn ook vervoersmoeilijkhedcu die bewer ken, dat de aanvoer van suikerbie ten in de inmiddels aangevangen campagne, minder vlot verloopt dan voor een ongestoorde suikervoorzie ning in den tyd van overgang van den ouden naar den nieuwen suiker- oogst, noodzakelijk geacht moet worden. Deze omstandigheden hebben er toe geleid, dat, ofschoon voor de eerste helft van October inmiddels een suikerbon is aangewezen, het vooralsnog niet vaststaat, of voor de tweede helft'van deze maand de bonaanwijzing reeds op het daarvoor vastgestelde tijdstip zal volgen. Dat beteekent derhalve, dat het niét uitgesloten is, dat men met de op de thans geldend® bon verkregen suiker, wellicht de geheele maand October zal moeten toekomen. Bekendiefstal. De arbeider L. W. uit Mierlo-Hout die ten nadeele van de Wit's deken- industrie te Helmond meer dan 70 dekens, een aantal rollen gordijnstof en andere textielgoederen had ge stolen, werd door 'de Bossche ge rechtshof tot 1 jaar gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank had hem destijds voor dit feit tot tien maan den veroordeeld. Yier inwoners van Helmond, die in deze zaak als helers waren öpgetreden, werden veroordeeld tot gevangenisstraffen, varieeiend van drie tot zes maanden. Yerkoopweigering strafbaar. Herhaaldelijk ondervindt men by een bezoek aan confectiekleeding- magazijnen, dat de winkelier de uit gestalde heeren- en jongenskleeding niet wil verkoopen. Verschillende voorwendsels worden dan als motief opgegeven. De onwil van den win kelier om te verkoopen vindt zyn oor- znak in de hoon op een nieuwejrriis regeling, die het uitzicht op hoogere prijzen zou openen. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het eigenmachtig stopzetten van den verkoop, onder welke voorwendsels ook, het straf baar feit van verkoopweigering op levert, indien blijkt, dat het achter houden van goederen geschiedt met het voornemen deze later tegen hoo gere prijzen te kunnen verkoopen. Het oplaten van vliegers is streng verboden! De commissaris-generaal voor de openbare veiligheid wijst erop, dat het verboden en strafbaar is, vliegers van welken aard ook op te laten, Tegen overtredingen zal ingevolge de verordening van den secretaris generaal van het departement van justitie van 6 September 1940 (Ver ordéningenblad, stuk 25, nr. 133) streng worden opgetreden. In het bijzonder wordt de aandacht erop ge vestigd, dat ouders, opvoeders en andere met toezicht belaste personen; krachtens de verordening van den secretaris-generaal van het departe ment van justitie over het toezicht op minderjarigen, van 5 Augustus 1943 (Vèrordeningenblad stuk 23 no. 85), wanneer zy het strafbare gedrag der minderjarige door behoorlijk toe zicht hadden kunnen verhinderen kunnen worden gestraft met gevan genisstraf of hechtenis tot zes maan den of boete tot 300 gulden. Overheid beteugelt te licht vaardig ziek melden Van de ziekengeldverzekeringwerd in den laatsten tyd in toenemende mate misbruik gemaakt, zoodat het noodzakelijk werd om diegenen, die eens een paar dagen thuis willen blyven, omdat het werk hun niet aanstaat, te laten gevoelen, dat zulk een spijbelen zich wreekt in een be langrijke vermindering van inkomsten Daartoe is in de ziektewet een wyzi ging aangebracht. De tot dusver geldende voorschrif ten kenden aan den verzekerde ar beiders by ziekte gedurende 26 weken een ziekengeld van ,80 procent van het dagloon toe, waarby geen onder scheid werd gemaakt tusschen ziek ten van korteren of langeren duur. Onlangs is echter een bepaling in gevoerd, op grond waarvan, na het verstrijken van drie verplichte wacht- dagen, gedurende de eerste zes dagen, waarover uitkeering wordt verstrekt, een ziekengeld van 50 procent van het loon wordt gegeven. Daarna heeft de normale uitkeering van 80 propent van het loon plaats. Indien evenwel de ongeschiktheid tot werken langer duurt dan vier weken, verkrijgt de verzekerde ach teraf nog een uitkeering; waarby hem het gedurende de eerste zes dagen minder betaalde wordt vergoed. De bedoeling van dezen maatregel is, om het in den laatsten tyd opge komen verschijnsel van te lichtvaar dige ziekmeldingen te beteugelen, zonder dat daarby de werkelijk ernsti ge patiënten, met een ziekte van langeren duur, worden getroffen. Deze immers krijgen later het aanvankelijk minder'ontvangene uitbetaald. Nadrukkelijk zy erop gewezen,dat de getroffen maatregel, die slechts noode werd genomen een tydelyk karakter draagt. Het ligt in de .be doeling hem ongedaan te maken, zoodra het verschijnsel, waartegen hij zich keert een einde neemt. geheime bergplaats eén groote hoe veelheid vet, eieren, boter, kaas en w(jn vond. Op een andere plaats in de woning kwam een enorme hoe veelheid textiel voor den dag. By het voortgezet onderzoek bleek, dat in deze zaak nog andere perso nen waren betrokken. j De inspecteur voor de prijsbeheer- sching heeft inmiddels de leenvrouw een boete van f 2500 opgelegd. De vrijheid van den Paus. In de kathedraal van Sevilla heeft Zondag de kardinaal-aartsbisschop Seguar het woord gericht tot een duizendkoppige menigte. Hij verklaar de o.m., dat er geen aanleiding be staat om gemeenschappelijke gebeden voor de vrijheid van den Paus te doen houden. Als eenige kardinaal van Spanje staat hij in direct contact met den H. Vader en kan hij der halve met beslistheid vaststellen, dat deze geen gevangene is. Het is on verstandig zich te laten vangen door dergelijke ongegronde geruchten, want de pauselijke waardigheid is te heilig dan dat men daarmede kan specu- leeren. Tegen gemeenschappelijke ge beden voor een spoedigen vrede is echter niets geen bezwaar. Leenvrouw ontmaskerd. De Bossche economische dienst heeft een „leenvrouw" ontmaskerd, die er wel zeer ergerlijke praktijken op na hield. De vrouw had de gewoonte, gelden uit te leenen aan huismoeders, die op de een of andere wijze in geldver legenheid waren geraakt. Hierbij be rekende zy uiteraard een zeer hooge rente. Het gebeurde echter vaak, dat haar slachtoffers de schuld niet op tjjd konden terugbetalen, in welk geval de Vrouw met moeilijkheden dreigde, tenzij haar cliënte de distri butiebescheiden van haar gezin af stond. Verschillende huishoudens in de volksbuurten kwamen op deze wijze totaal zonder bonnen te zitten en de berooide huismoeders moesten dan weer naar de leenvrouw om bij haar tegen fantastische prijzen levensmid delen zonder bon te koopen. Bij de huiszoeking in de woning van de vrouw vond de politie een kistje met ruim f 3000, terwijl men in een y Van de RIJKS-Y OEDSELBURE AU Leunscheweg 15 Telefoon 4i6 Belangrijk voor houders van hengstveulens. Stamboekvereeniging Ned. Trekpaard, afd. Limburg, ontvingen wij bericht, dat alle hengsten van U/i en 2Vi jaar aan een keuring zullen worden onderworpen. Deze hengsten zullen moeten verschijnen op de te houden veulenkeuringen, welke voor Noord-Limburg zal ge houden worden te Horst op Dinsdag 26- October. Aangifte vöèr 12 Oct. bij Chr. Ja- kobs te Horst. Zy, die geen aangifte doen, zullen geen deel kunnen krygen in de be palingen over extra voedertoewijzin gen, die waarschynlyk aan toekoms tige fokhengsten zullen worden toe gekend en niet vrijgesteld van taxa tie (eventueel castratie). De Bureauhouder, J. CLEVERS. Aangiften van 1 tm. 7 Oct. GEBOREN Wilhelmus F. G. Ysselsteyn Peter L. M. Pouwels, Leunscheweg Helena C. W. Arts, Merselo Johannes M.Willems, Vlakwaterweg Carolina A. M. Van de Voort, Draalstraat Maria J. W. Swaghoven, Hoenderstr. ONDERTROUWD Jacobus A. C. de Bruyn, timmer man en Anna G. Stevens, beiden te Venray Vincent van Geenen, 26 jaren, fabrieksarbeider, en Maria W. E. Hanen 20 jaren, beiden te Venray GEHUWD Johan P. Schwachöfér, 21 jaren, spoorwegarbeider en Johanna C. Dijk- mans, 19 jaren, beiden te Venray OVERLEDEN Johanna M. G. van den Berg, echt- genoote van J. G. van Janssen, 62 jaren, Leunen 4 patiënten St Servatius 1 patiente St Anna geeft recht op het Elk der vol gende bonnen koopen Van Tot 17 October 41-42A Brood elk 4 rants, brood of geb. 41-42B Brood elk 1 rants, brood of geb. 41-42 Beschuit elk 1 rants, beschuit 41-42 Aardap. elk 2 kg. aardappelen 41-42 toeslag 1 kg. aardappelen 41 Tabak 1 rantsoen naar keuze 42 Tabak idem 41 —42 Taptemelk/karnemelk 41 42 Melk V/4 liter melk 41A 42A Vleesch 1 rantsoen 41B 42B Vleesch l/4 rantsoen 672 Algem. 673 Algem. 669 Algem. 671 Algem. 667 668 41A Kinderv. 41B Kinderv. 500 gram suiker 250 gram jam 250 gram gort 150 gr. kaas 1 rants, bloem, enz. 250 gr. gort 250 gram ryst of gort 41 Versn. 100 gram suikerwerk 670 Algem. 100 gr. vermicelli 41A Boter l/ 41B Boter 44A Boter De boterbc blyven gal Een nieuwe Kofftesurrogi gewezen. tot 31 Octob 674 Algem. Z eenh.zeep 675 Algem. Z waschp. Z toiletzeep 1 October te 20-21-22 I kaart T 116 1 October IS 16 KF kaart U 115 Brandstoffen idem idem idem elk Van 1 Aug. 16 Verlicht. S S 108 S 28 Sept. tot 13 en 14 bonkaart U tijdvak 1 Uitreil te Venray 11 Oct., 9-j 11-13 u. Ie letters R t/m te Venrav 9-11 u. lbttl letters I t/i t/m Z; te Venraj Oct. 9-11 u. u. letters I P t/m Z; te Venray op 14 Oct., 9 11-13 u. lf letters R t/m te Venray 9—11 u, leti I t/m L, 12 14—15 u. let letters V t/n te Horst Oct. 9—10 u u. letters G L t'm M, l: 14-15 u. let letters V t/i te HORS letters A toi Bo tot Co, 1 Dr, 14.30-11 te HORS letters F t( H tot Ho, 1 I, 14.30-16 te HORS letters K VI 13-T4.30 J. letters P to te HORS letters S ti So tot To, 1 W, 14.30-1 Aanvraag den afgehaa op 11, 12 i M t/m Z. INLlK worde welke zitting Maast ii

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2