CERESAN MORKIT BINNENLAND Uw oogst zou nog grooter geweest zijn Tandarts VULLINGHS Burgerlijke Stand Venray. ADVERTENTIEN JACQUES, van 17 tot 20 Sept. AFWEZIG. Onderl. Paarden- verzekering Handelsschool „Mercurius". '2 stamb.-bokken en zullen dit jaar wel niet tot de zwakkere behooren. Wij wensclien de Yalk sterkte en verwachten, dat zy de Valk;aanhang niet zullen teleur stellen De Valk 2 ontvangt op eigen ter rein Steyl 2 en zal zich terdege moe ten inspannen om de puntjes thuis te houden, wij zijn al tevreden met een gelijkspel. Met goede moed weer begonnen en op sportieve wijze aan den inzet, dan zal ook dit seizoen een tevredigend resijtaat als einde brengen. Aanmelding Rijksdnitsckers. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat alle in deze gemeente verblijvende Ry'ks- duitschers, die zich tot hoden nog niet bij hem gemeld hebben, dit als nog zoo spoedig mogelijk, althans uiterlijk Maandag 13 September a.s. voor 12 uur moeten doen en wel ter Gemeentesecretarie, Afdeeling Bevol king. Paspoort of ander identiteitspapier medebrengen. Venray, 9 September 1943. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. GEVONDEN een bankbiljet van f 10, een Mark, bij Er. Hendriks, Overl. weg; een beurs met centen, bij H. Spee, Pa- terslaan, een dameshandschoen, op het politiebureau. Een Venraysch schilder met toekomst. Bij den wedstrijd van het studie fonds voor jonge schilders „Willink van Collpn", werd onze vroegere dorpsgenoot Petran Vermeulen met een tweede accessit bekroond voor zijn schilderij „Meisje in rosfl^. Omtrent dezen veelbelovenden schilder verneemt de L.K., dat hy vóór den oorlog een- paar jaar op de Academie van Schoone Kunsten in Antwerpen studeerdedaar kreeg hjj na afgelegd examen een vrij atelier op het hooger Instituut van de Academie van Schoone Kunsten, waar hij thans leerling is van prof. Opsomer. Uit terzake bevoegde kringen deelt men mede, dat Petran Vermeulen, als hij hard en ernstig blijft werken aan zijn kunst, een Limburgsohe schilder zal worden met een veelbe lovende toekomst. Vermeulen gaat in September weer naar Antwerpen terug om daar aan zijn kunst-studies voort te werken. De Z.E. Pater Basilides alhier is benoemd tot Rector van het kloos ter der Eerw. Zusters te Mook.. SERVATIUS-OMROEP. Zondag jl. was Swalmen te gast bij Servatius. Swalmen was technisch beter en wist dat voor do rust door een 3 1 voorsprong uit te drukken. Na de hervatting wist de rechts- huiten van Servatius met twee fraaie doelpunten gelijk te maken. Kort voor tijd maakte Swalmen er 4—3 van en won vordiend. Zondag a.s. komt Panningen, de gevaarlijke concurrent van het vorige jaar, op bezoek.'t Zal een zware wed strijd worden, welke van do spelers hot uiterste zal vergen. liet t weede reist naar Tegelen om Togelen II te bekampen. Om 12.30 Servatius V—Leunen III. D.I.S.-nienws. D.I.S. Servatius II werd van weers zijden uiterst kalm gespeeld, goed spel wérd slechts zelden vertoond. De groenwiten behaalden een veilige 3—0 voorsprong maar wonnen ten slotte op 't kantje af met 3—2.' Morgen wordt de competitie inge zet met een thuiswedstrijd tegen Wittenhorst I. Dit is al direct een zware wellicht te zware opgave voor onze jongens. Een gelijk spel zqu al een mooi resultaat zijn. Of D.I.S. 't echter zoo ver brengen zal betwijfelen we wel eenigszins. H.G.Y.-nieuws. A.s. Zondag zal H.C.V. haar eerste wenstriid spelen tegen het sterke Blue Star uit Venlo,\ dat het vorig jaar in de parallelklasso den titel be haalde. Wij verwachten een span nende strijd aan den Leunscheweg, al zyn er slechte omstandigheden zooals het nog altijd erbarmelijke terrein en een aantal van vier invallers. De wedstrijd begint om half drie. Commissaris R.K. Boereu en Tuindersbond. De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft de benoeming Urn den heer O. F. J. Damave tot commissaris van den R.K. Boeren- en Tuindersbond en de nevenorganisaties, vereenigingen van personen en stichtingen, waarop door dezen invloed wordt geoefend, her roepen. De Rijkscommissaris heeft den heer B. H. van Til belast met de afwik keling van de destijds aan don heer Damave gegeven opdracht als com missaris. Tegelijkertijd werd de heer Damave ontslagen uit zijn ambt van stafleixl^' van den Ned. Landstand'. Onder een trein. Te Helmond is de nachtwaker Gürts tijdens een controletocht langs de lijn door een uit de richting Venlo ko menden trein gegrepen en op slag gedood. Strooregeling 1943. Op 9 Sept. j.l. is blijkens afkondi ging in het voedselvoorzieningsblad de nieuwe strooverordenirig 1943 in werking getreden. Van dien datum af mag eenieder. behalve een be- of verwdrker die stroo noodig heeft, dit koopen zonder dat een aan koopvergunning noodig is. Voorts mag een ieder, dus ook de stfoover- bouvvende landbouwers, doch met uitzondering van be- of verwerker, zooveel stroo verbruiken, als hij meent in zijn bedrijf noodig te hebben. De handel ^n stroo is dus geheel vrij met dien verstande, daf de normale handelsschakels dienen te worden gebruik't, terwijl de rayonneerin'g èn qrroteering der landhandelaren is ko men te vervallen. Eenieder mag dus slechts verkoopen aan iederen land- handelaar of veehouder, een landhan- delaar aan een anderen landhande- laar of groothandelaar, een groothan delaar aan een anderen groothandel of kleinhandel en een kleinhandel aan een anderen kleinhandel of een uitekidelijken gebruiker. Een expor teur en een be- of verwerker mogen slechts koopen met een bijzondere vergunning van het bedrijfschap voor hooi, stroo en rnwvoeder. Arbeidsverloven uitgesteld. Het Volk meldt: Aangezien in Duitscliland een nieuwe verlofregeling in voorbereiding is, zijn alle verloven van de Neder landsche arbeiders uitgesteld tot na 15 Octohor a.s. Familieleden in ons land, die inde komende dagen vader of zoon thuis verwachten, behoeven dus. niet onge rust te zjjn, wanneer deze weg blijven. Toezicht op minderjarigen. In het Verordeningenblad is opge nomen een besluit van don sooreta- ris-geueraal van justitie, betreffende toezicht op minderjarigen. Het be sluit, dat Vrijdag in werking trad, stelt een maximumstraf van 5 jaren gevangenisstraf, 6 maanden hechtenis of een boete van f 300 vast voor dengene, die nalatig is over een min derjarige beneden 18 jaar die onderzijn wettig gezag staat of aan zijn zorg, opleiding of waakzaamheid is toevertrouwd het vereischte toezicht te houden, indien de min derjarige een strafbaar feit begaat, dat door behoorlijk toezicht had_ kunnen worden voorkomen. Ambtenaar O.M. veroordeeld. De Officier van Justitie bij de Rechtbank te Utrecht eischte tegen een voormalig ambtenaar bij het O.M. wegens verduistering van gelden ten nadeele van den Staat,- een straf van drie jaren met aftrek van voorarrest. De officier van justitie hekelde scherp het optreden van verdachte, die schromelijk heeft gezondigd tegen do politieke partij waartoe hij be hoorde, n.l. de N.S.B., welke strijdt voor de rechtmatige belangen van het volk en de onkreukbaarheid van bet recht. Verder nam spr. zijn ver zoek onder handen om ,,de zaak in den doofpot te doen" of niet in het openbaar te behandelen. Voorts wraakte spr. het dictato riaal optreden van verdachte, die wetsovertreders zwaar strafte en soms stappen tegen hen ondernam tot tewerkstelling in Duitsehland. Diefstal van f 7000 Eenige dagen geleden kwam de heèr T. te Eindhoven tot de ontdek king, dat uit zijn huis een bedrag van ruim f 7000 verdwenen was. Dé politie stelde onmiddellijk een onder zoek in, waarbij de verdenking op de 47-jarige werkster viel, die, naar het bleek, plotseling verschillende groote inkoopen had verricht. De vrouw, die thans bekend heeft het geld te Irebben gestolen, is in arrest gesteld. Negenjarig jongetje dood gereden Dinsdagavond is het 9-jarig zoontje van do heer Martens uit Meyel in Beringen onder een kar gekomen en gedood. Het ventje zat met een paar andere kinderen op den wagen te spelen, Waarbij het zyn evenwicht verloor en van de kar tuimelde. Het knaapje kreeg één der wielen over het hoofd en was op slag dood. De Kessler f De bekende voetballer Dedvessler, die" op 17jarigen leeftijd vöor het eerst in het Ned. elftal uitkwam en ook van de partij was in den roem- ruchten wedstrijd 'in 1913, toen de onzen met 2—1 van Engeland won nen, is op 52jarigen leeftijd over leden. Uitkeering bij bevalling ook voor ondersteunden De secretaris-generaal van het depar tement van Sociale Zaken heeft in een rondschrijven aan de burgemees ters medegedeeld, dat, te rekenen van 1 Augustus 1943) af, ook de onder steunde werkloozen,alsmede de kleine boeren en tuinders, die socialen steun ontvangen, bij bevalling hunner echt- genooten, in aanmerking komen voor een uitkeering van f 55.—, uiteraard voor zoover zij niet reeds uit anderen hoofde aanspraak op deze uitkeering kunnen doen gelden. De uitkeering zal boven het gewone steunbedrag worden verstrekt. Hiermede wordt bereikt, dat ar beiders, die door werkloosheid niet langer de voobdeelen genieten, die de Ziektewet aan haar verzekerden biedt, toch niet verstoken worden van de uit sociaal oogpunt zoo belangrijke uitkeering van 't bevallingsgeld a f 55. wanneer U Uw zaaizaad met Cerosan en Morkit zou hebben behandeld. Geen schade door het optreden van kiemsehimmels en graanziekten, geen schade door hot wegvreten van het zaad door kraaien, duiven en fazanten. en' Aangiften van 3 tm.»9 Sept. GEBOREN Peter J. M. Linskens, Broek weg Wilhelmus J. L. M. Foels, Stationsweg Geraidus W. Goumans, Gasstraat Johanna C. v.d. Broek, Overl.weg Wilhelmina L. M. Burgers, Veulen Henricus J. M. van IJzendoorn, Langstraat Jozef J. M. Verstappen, Ysselsteyn Josephus C. Th. Feller, Vlakwaterweg Wilhelma Th. AI. Swinkels, Scheide Jacobus P. J. M. Remmen, Mgr. Nolensstraat p ONDERTROUWD: Petrus B. van Staveren, 28 jaren, landbouwer en Wilhelmina M. J. Cremers. 28 jaren, beiden te Venray Johan P. SQhwachöfer, 21 jaren, God zegende ons huwelijk en schonk ons een lief zoontje, dat bij het H. Doopsel de namen ontving Jacobus, Petrus, Joseph, Maria. R, REMMEN M. REMMEN-RIJS Venray, 9 Sept. 1943. Mgr. Nolensstraat 4 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van een zoon HENK, die bij het H. Doopsel de namen ontving Henricus, Franciscus, Jacobus, Maria. M. ARTS T. ARTS VAN WOERKUM Venray, 9 Sept. 1943 Marktstraat 6. Dankbetuiging. Voor de blijken van deel neming, ondervonden tijdens de ziekte en bij het over lijden en de begrafenis van onzen geliefden Echtgenoot, Vader' en Grootvader, be tuigen wy hierby hartelijk dank, vooral aan de Eerw. Zusters van het Groene Kruis en de buren. Wed. M. Guppen Kinderen en Kleinkinderen Buus-Venray, Sept. 1943. P. Gilissen M. Gilissen-Hendrix danken, ook namens we- derzijdsche familie, voor de talrijke blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Eijsden, Sept. 1943 Kapelkesstraat 8a. TE KOOP: Buffetkasten vanaf f 195 - 4 stoelen en 2 fauteuils vanaf f 150 tot f 575, 1 schrijfbureau f 250, 1 keukentafel f 38, 1 spiegel. f 48, schilderijen vanaf f 35, 1 haardfauteuiltje f 32.50, fauteuils vanaf f 45, s stoelen en 2 fauteuils pluche f 250, 1 tafelkleed f 20, enz. K. WIJNEN, VENLO Zandstraat 5 Giro 494470 VENRAY. De algemeene schattin? der paarden zal inden loop der volgende week gehouden worden aë volgt MAANDAG 13 SEPT. nm. half 2 te Mcrselo. DINSDAG 14 SEPT. vm. 9 uur in het Dorp, nm. half 2 aan het Ovo'- broek, nm. 4 uur aan 't Veulej. WOENSDAG 15 SEPT. vm. 9 uur aan de Heidi, nm. 2 uur te Oirlo. DONDERDAG 16 SEPT.: nm. half 2 bij Verheijei, nm. 4 uur bij Geerets ai nm. 6 uur by de Kerk ie Castenray. VRIJDAG 17 SEPT. vm. 10 uur te Leunen, nm. half 2 te Lull, nm. 4 uur te Oostrum. ZATERDAG 18 SEPT.: nm. half 2 te Ysselsteyn Telkens op de bekence plaatsen. Boekjes meebrei- gen. De leden worden er f attent gemaakt, d<^, volgen het Reglement drachtig merries 5 maanden na k eerste dekking moeten wq- den aangegeven by den sf cretaris en 1 premie von de dracht betaald. Bij ve 'zuim wordt geen vergce ding bij sterfte van lel veulen of bij verwerper uitgekeerd en bestaat och geen recht op vergoed iy voor de merrie, indien dei< zou sterven tengevolge vsr verwerpen. Veulens beneden 4 mrfl behoeven niet ter schattig gebracht te worden, ma;: rfioeten op den leeftyd va 4 maanden bij de schatten worden aangegeven. Geslaagd voor Praktijk dipl. Typen G. Goumans. v.d. Eijnden L. v. Boven, K. Sijbers.* Voor Steno; Mej. G. Goumans. Leden der Geitenfoi rereeniging Yenray STAAN TER DEKKIM vanaf 15 September by P. J. BEERKENS, Ha gelweg 3. Venray. Het Bestuur afd, Vc nray. HARTELIJK DANK aai de IJ. Maagd voor vei kregen gunst, door lie bidden van de 3 Wee gegroeten. L.J.V. - spoorweg-arbeider, en Johanna C. Dijkmans, 19 jaren, beiden te Venray Johannes L. Lomme, 30 jaren, land bouwer te Bergen en Maria J. Her mans, 29 jaren, te Venray OVERLEDEN Antoon II. van Meijel, echtgenoot van W. H. Arts, 65 jaren, Verlengde Veld straat Hendrikus A. M. Direks, 3 jaren, Veulen Gerardus H. Spreeuwenberg, 50 j. echtg. van M. G. Verlinden, land bouwer Ysselsteyn' Cornells Iloedemakers, weduwn.'van J. Tacken, 70 jaren, landb. Endepoel 2 patiënten St..Servatius 1 patiente St. Anna DISTRIBTJTIE-KBING BOXMEER Wijziging zitdagen. Met ingang van Maindag 13 Sept. worden de zitdagen voor het afhalen en inleveren van aanvraagformulieren gehouden als volgt Vrydag: Maashees zaal v.d. Ljjck van 13 14.30 u.Overloon Patronaat varf 15.30—17 u. Distributief Uitreiking 11e In tegenstellin meld op de inleg reikt te Horst (z te Venray (Distri derstaande dager te Venray voi September 9 11 I t/m Q, van 14- te Venray vo 9—11 u. A t/m i 13-15 u. M t/m. te Venray voo 9—11 u. A t m 12-13 u. M t/m U, 15-17 u. V t te Venray vooi 16 Sept. Heide 9 10.30-12 u, Mt/i u. A t/m L, 141 te Venray voo: 9—11 u. A t'm 1 12-13 u. M t/m U, 15—17 u. V t te Horst voor 9—10 u. A tot I D, 11-12 u. D f tot J. 14-15 t

Peel en Maas | 1943 | | pagina 1