BINNENLAND Officieele Landbouw* mededeelingen voor de Provincie Limburg Opheffing rooiverbod. De Prov. Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend dat het rooiverbod voor alle aard appelen met ingang van Maandag 26 Juli is opgeheven. Telers dienen er rekening mede te houden, dat het de Y.B.N.A. niet mogelyk zal zijn alle gerooide aard appelen tegelijkertijd af te nemen, zoodat slechts op directe afname mag worden gerekend, indien en voor zoo ver daartoe met de V.B.N.A. afspra ken zjjn gemaakt. Aardappelen, welke zjjn aangetast door aardappelziekte (Phythophthora infestans), zullen in geen geval wor den afgenomen. Aren-lezen. De Prov. Voedselcommissaris voor Limburg maakt bekend dat zij, die in aanmerking wen- schen te komen voor een machtiging tot het lezen van aren, zich tot den PI. Bureauhouder dienen te wenden voor 9 Augustus. Met arenlezen mag eerst worden begonnen zoodra de granen van het veld verwijderd zijn. Regeling inname van granen, zaden en peulvruchten oogst 1943. De inlevering van de granen, zaden en peulvruchten dient te geschieden bjj een namens het Aan- en Ver koopbureau van akkerbouwproducten afd. Limburg (A.V.A.) aan te wijzen opslaghouder. Bij oogst 1943 wordt n.l. tegelijk met de dorschvergunning door den PI. Bureauhouder een inleveringskaart tevens vervoerbewijs afgegeven, waar op de Opslaghouder, datum en uur van levering is aangegeven. Tegen overlegging van de dorschvergunning en leveringskaart worden den teler tegen afteekening van een verklaring van ontvangst, de zakken, welke noo- dig zijn voor de inlevering van de producten, verstrekt. De teler is echter verplicht aan de Opslaghouders eene zakkenhuur bij het afhalen van de zakken te beta len, welke zakkenhuur echter maxi maal mag bedragen 2 cent per zak per week of een gedeelte van een week. Voorts is teler verplicht den Opslaghouder een statiegeld van ten hoogste f 2.50 per stuk te betalen voor de zakken, die bij inlevering van de producten niet worden terug ge geven. De teler blijft echter gehouden deze zakken terug te leveren tegen ontvangst van het statiegeld. Alleen op de datum on het uur, vermeld op de leveringskaart, kun nen de producten worden ingenomen bij den Opslaghouder. Zonder over legging van de leveringskaart, tevens vervoerbewijs, worden geen produc ten op de pakhuizen voor levering geaccepteerd. Aanvoer van granen, zaden en peulvruchten vóór den datum en uur van levering is dan ook streng ver boden. De telers dienen de producten franco pakhuis van aanwijzing te leveren. Alléén bij levering over een grootere- afstand dan 10 K.M., te re kenen vanaf de kom van de woon plaats tot pakhuis, kan aan de telers als tegemoetkoming in vrachtkosten eene vrachtvergoeding worden uitge keerd. Waar de aflevering van pro ducten spoedig na het dorschen kan plaats vinden, kan slechts in zeer bijzondere gevallen nog eene voorloo- pige opslagvergunning door het A.V.A afd. Limburg verleend worden. Inname op pakhuizen. Voor iedere aangevoerde party wordt een doorsneemonster genomen door de inname-opzichter. De teler dient toe te zien, dat de monsterneming goed geschiedt, zoodat het monster een juist beeld geeft van de geheele party. Reclames omtrent de wijze van monsterneming kunnen dan ook ach teraf, b.v. bij beroep op de classifica- tio, niet meer in behandeling worden genomen. Netto, d.i. zonder het gewicht van de zakken, dient in zakken van 75 K.G. geleverd te worden. Alleen ha ver en gem. gewas dienen in zakken van netto 50 K.G. geleverd te worden. By geconstateerde afwijkingen in het gewicht van de zakken, wordt by onderwichten van 1 halve Kg. per zak, van alle zakken 1 halve Kg. op het gewicht gekort. Bij een onder wicht boven 1 halve Kg. t/m 1 Kg. wordt 1 Kg. per zak over de geheele partij gekort. Classificatie. De classificatie geschiedt door de Centrale Keuring van het A.V.A. aan de hand van de monsters, welke door de inname-opzichter worden genomen en opgezonden. Waar op de monsters, behalve de omschrijving van de partij, alleen het nummer van den georganiseerde wordt ver meld, is de keuring „blind". De keuring geschiedt aan de hand van de standaardmonsters A.B. en C. welke door het A.V.A. te 's Graven- hage voor het geheele land worden vastgesteld. Bij de indeeling in de D.-klasse wordt de korting wegens het niet- voldoen aan het standaardmonster C eveneens door de Centrale Keuring vastgesteld. Her-classificatie. Tegelijk met het betalingsbericht ontvangt de teler bericht over de klasse-indeeling. Tegen deze classifi catie kan de teler binnen 4 x 24 uur na ontvangst van het bericht, in be roep komen bij de Herkeuringscom missie van het A.V.A. De herkeuring vindt plaats op het monster, dat oorspronkelijk bij de inname is genomen, zoodat hiervoor geen nieuwe monsters uit de betref fende partyen getrokken kunnen worden. De kosten van herkeuring bedra gen f 1.— per 1000 Kg., met een minimum van f 1.— en een maxi mum van f 5.— per partij. Tegelyk met de indiening van de reclame dient op de postrekening no. 212798 van de Provinciale Inkoop centrale van Akkerbouwproducten voor Limburg het bedrag van voren genoemde kosten gestort te worden onder verwijzing naar de desbetref fende reclame. Indien de herkeuringscommissië de partijen in dezelfde of lagere klasse indeelt, zyn de gestorte herkeurings kosten verbeurd. Wordt echter de partij in een hoogere klasse gegradeerd, dan oor spronkelijk door de Centrale Keuring was vastgesteld, dan wordt het prijs verschil bijbetaald en worden geen herkeuringskosten in rekening ge bracht. Betaling geleverde producten. De betaling geschiedt via de plaat selijke Boerenleenbank na ontvangst van een bericht van het A.V.A. Alles zal in het werk worden ge steld om een en ander zoo vlug mo gelijk te doen plaats vinden. Verplichting tot levering. Alle granen en peulvruchten, waar onder ook alle z.g. fijnere peulvruch ten dienen bij het A.V.A. ingeleverd te worden, voor zoover hiervan door de PI. Bureauhouders geen vrijstelling wegens een toewijzing haver voor paarden, toewijzing van rogge en tarwe voor huishoudelijk gebruik en voor zaaidoeleinden is verleend. Afvallen van granen en peulvruch ten dienen eveneens te worden inge leverd bij het A.V.A. Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen, dat zeer streng toezicht op de algeheele inlevering van granen en peulvruchten en zéér speciaal van tarwe, rogge en gerst, waarvan voor de voedselvoorziening van de bevol king bij wijze van spreken geen kor rel mag verloren gaan, zal worden uitgeoefend. Tenslotte wordt verder, in verband met de mogelijke ijsgang op de ri vieren in de wintermaanden en de steeds grooter wordende schaarste van motorbrandstof voor 't dorschen en vervoeren van granen, nogmaals een beroep gedaan op de telers om de granen zoo spoedig mogelijk af te dorschen. In dit verband wordt verwezen naar de onlangs gepubliceerde dorsch- regeling voor oogst 1943. De volgende week hopen wij op deze plaats de prijsregeling te behan delen. De P.V.C. voor Limburg. (Jnoteerings-regeling groene erwten oogst 1944. De Provinciale Inkoop-Centrale van Akkerbouw-productqn voor Limburg maakt bekend dat de handelaren, die gerechtigd zyn tot den handel in zaai-peulvruch- Echt iets voor flinke jongens Een maand in een weersportkamp, dat is iets, waar elke flinke jongen naar verlangt. Ochtend gymnastiek te midden der bergen, tochten in de omgeving, veldspelen tezamen met jongens uit Denemarken, Vlaanderen, Walonië: Noorwegen en Duitschland, kaartlezen en met het kompas wfer- ken, dat zyn allemaal dingen waar je een jongen van .Tan dè Wit voor kunt vinden. Deelname aan een weersportkamp kost geen cent, je werkgever moet je vrij geven en je loon doorbetalen, ook de scholen moeten hiervoor vry geven. De maand in het weersportkamp mag niet van je gewone vacan- worden afgetrokken. Vraag het de jongens, die er al geweest zijn, hoe het ze bevallen is. Laat Jan Salie maar thuis blijven, meld je nog vandaag bij een der vol gende aanmeldings-bureaux: Noord-Holland Spaarne 94 Haarlem; Zuid-Holland Eendrachtsweg 35, Rotterdam; Amsterdam Willemsparkweg 186; Den Haag, Soendastraat 25; 't Sticht Lucas Bolwerk 8 Utrecht: Gelre Eusebiusbuitensingel 3, Arnhem: Brabant Keizersgracht 9 Eindhoven: Zeeland Turfkade 17 Goes; Limburg Vrijthof 25 Maastricht. (Stapf-Pax) ten, thans van het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed voor Akker en Weidebouw bericht hebben ontvan gen omtrent de quoteeringsregeling voor groene erwten in het seizoen 1943-'44. In verband hiermede kan worden medegedeeld, dat eenige handelaren, die zich in het seizoen 1942 '43 niet geheel aan de regeling hielden, de onaangename gevolgen daarvan heb ben ondervonden, zoodat volledige medewerking wordt aangeraden. De aandacht wordt er voorts op gevestigd, dat slechts zy, die een aankoop-quotum van het Bedrijfschap toegewezen gekregen hebben, dit quotum geheel of gedeeltelijk kunnen overdragen aan een handelaar; die eveneens met de Nederlandsche Ak- kerbouw-Centrale een overeenkomst voor den handel in zaai-peulvruehten heeft aangegaan. LAATSTE WAARSCHUWING. Vanwege den Ned. Landstand wordt ons opname van het volgende ver zocht Hoewel vele boeren en visschers in ons gewest gehoor hebben gegeven aan de Verordening van den Boeren leider, hoofd v. d. Ned. Landstand, betreffende de verschuldigde bijdrage ten behoeve van den Ned. Landstand en aan de verplichting tot betaling van den hun opgelegden aanslag hebben voldaan, moeten wij helaas constateeren, dat er zich onder onze boeren en visschers ook nog bevinden die het hun aangeboden aanslagbiljet hebben geweigerd. Tot deze laatsten willen wy dit maal speciaal eenige woorden richten die tevens als laatste waarschuwing gelden. In genoemde verordening is o.m. bepaald, dat alle van nature tot den Ned. Landstand behoorende personen en rechtspersonen, die bedryfshoofd zijn met betrekking tot het gebruik van cultuurgrond of visscher ten be hoeve van den Ned. Landstand, een bijdrage verschuldigd zijn. Nu is krachtens besluit van de Se cretarissen-Generaal van de Departe inenten van Landbouw en Visschery en van Justitie de Ned. Landstand bevoegd by niet voldoening der bij drage deze in te vorderen bij dwang bevel, medebrengende het recht van parate executie. Degenen, die hun bijdrage nog niet hebben voldaan kunnen er vast op rekenen, dat zeer binnenkort tegen hen een dwangbevel wordt uitgevaar digd met bevel om binnen 2 dagen na den dag der beteekening van dit dwangbevel het bedrag van den op gelegden aanslag alsmede de hieraan verbonden extra kosten te betalen ten kantore der posterijen. Wordt hieraan niet voldaan, dan worden de betreffende bescheiden in handen gesteld van een deurwaarder teneinde op grond hiervan.tot execu tie te doen overgaan door middel van inbeslagneming en verkoop, voor zoover noodig, hunner roerende en onroerende goederen alsmede door alle rechtsmiddelen. Degenen, die tot op heden in ge breke bleven hun bijdrage te voldoen raden wij in hun eigen belang aan van bovenstaande goede nota te nemen en zich niet langer te laten misleiden door ophitsers, die alle middelen aanwenden om verwarring te stichten. Verzegeling van postpaketten met aangegeven waarde. Alle postpakketten met aangegeven waarde moeten met ingang van 2 Augustus verzegeld worden. De uitzondering, die tot nu toe gold voor pakketten beneden een bepaald bedrag, vèrvalt dus op 2 Augustus a.s. Paardenfokdag te Geinert. De tweede groote paardenfokdag te Gemert zal dit jaar gehouden worden op Maandag 6 Sept. a.s. is klein begonnen He! weinig zanden taaier êuos ze te blusschen geweest! 2(T OP itKt iAHP-WATE» klaapï C.N.F./Yoorl.actie H. Inspectie Luchtbescherming Pax s.

Peel en Maas | 1943 | | pagina 4