v. PiJU Mag. De Z Drs. F. Burgerlijke Stand Venray. GELDIGE BONNEN ADVERTENTIEN Zuster Superiana GESLOTEN J. Poels-Janssen wegens vacantie GESLOTEN. wandelwagentje Consultatie burf GESLOTEN van 1-8 Augus GESLOTEN J. Oudenko accountant;: Kantoor VE/ Mededeel Distribi distrib krinfl regelden waterafvoer belemmeren of binnenkort zullen belemmeren. b. de oevers, waar deze zijn uitge zakt, ingestort of aangezand, te her stellen en voorts de aarde, welke in de waterlossingen gevallen is, alsme de de grint- en zandplaten en al hetgeen den geregelden afloop van 't water zoude kunnen belemmeren, daaruit te verwijderen. c. de waterlossingen te brengen op de vastgestelde diepte. Het is verboden bjj die zuivering en ruiming het onkruid en andere voorwerpen, in de eerste zinsnede van dat artikel genoemd, in de water lossingen te laten afdrijven. Deze voorwerpen moeten evenals de uit de waterlossingen afkomstige aarde, zand en andere voor den water afvoer hinderlijke zaken, daaruit op gehaald en aan de wederzijdsche oevers op een afstand van minstens een meter van de waterlossing worden nedergelegd en weggevoerd. Venray, 26 Juli 1943. De Burgemeester van Venray, waar nemend de taak van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, vestigt de aandacht op artikel 39 van het Reglement op de waterlossingen in Limburg: Hierbij is verboden a. binnen den afstand van één meter, gemeten uit den uitersten rand eener waterlossing, woon- of andere huizen, getimmerten of muren daar te stellen. b. binnen denzelfden afstand (dus binnen één meter) hagen langs de waterlossingen te planten. c. binnen den afstand van ander- halven meter, gemeten als boven, boomen of struikhout te planten, waaronder begrepen niet geschoren of opgaande hagen. d. binnen den afstand van één meter, als voormeld, aarde, zand, grind, puin en mesthoopen langs de waterlossingen te leggen of te hebben. e. vaartuigen, boomen, hout, vlas asch, puin of andere voorwerpen van dien aard in de waterlossinggen te leggen of te hebben. De waterlossingen op eenigerlei wijze te vernauwen of te verondiepen. Terwijl volgens artikel 38 sub f in de waterlossingen geen dammen, krib-, bat- of andere stroomkeerende of oeververdedigende werken mogen worden aangebracht. Venray, 26 Juli 1943. Openstelling Gemeentebureaux De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de Gemeen te-secretarie, het kantoor van den Gemeente-ontvanger, het kantoor van Gemeentewerken, het kantoor der Gasfabrieken het Kantoor voor Steun- verleening en Werkverruiming op Maandag 2 en Woensdag 4 Aug. a.s. voor het publiek uitsluitend geopend zijn van 9—12 uur voormiddag. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN De Secretaris VAN HAARVN Droevig ongeluk. Donderdagmorgen had alhier een droevig ongeluk plaats. De landbou wer L. Swinkels, Gasstraat, zou in bijzijn van P. Hendriks en v. Kessel Venr. Broek, een in 't veld gevonden fosforbom demonteeren. Deze ontplof te echter, waarbij S. op slag werd gedood. H. en v. K. bekwamen zeer ernstige verwondingen. Beiden zijn naar 't ziekenhuis te Helmond over gebracht. S. laat een weduwe met acht kinderen onverzorgd achter. WAARSCHUWING. In verband met het droevig onge val, dat Donderdag j.l. geschiedde, maan ik iedereen, onverschillig wie, nog eens aan tot de grootste voor zichtigheid met gevonden projectielen of voorwerpen. Ieder denkt er ver stand van te hebben en dat is niet zoo. Speciaal is deze voorzichtigheid noodig bij oogstwerkzaamkeden, daar te verwachten is, dat in de rogge, haver en tarwe nog wel het een en ander zal liggen. Vindt men iets, dat men niet ver trouwt, laat het liggen en waarschuw uw blokhoofd, deze geeft het verder door en zoo spoedig mogelijk zal het onderzocht worden. Zet ter plaatse de werkzaamheden stop, maai dus niet verder door, maar laat dat stuk je liggen. Het kan ongevaarlijk zijn, maar ook 't omgekeerde is mogelijk. Ouders, laat uw kinderen niet met gevonden voorwerpen spelen zg. sou venirs, het kan hun leven kosten. Ouderen weest verstandig en toont uw overmoed niet, door te laten zien dat ge ook wel weet hoe projectielen werken. Vooral de jeugd roep ik toe: blijft er af, al ziet 't er nog zoo ver leidelijk uit. Neemt naar 't veld een paar emmers water mede, zou er dan iemand in brand geraken, dan kunt ge het vuur dooven, want met ver wijderen van brandende kleeren, wor den de hulpverleenende personen ook vaak nog ernstig gewond. Er is reeds zoo vaak voor gewaarschuwd, maar steeds moeten er ongelukken gebeu ren. Daarom handen af van gevonden projectielen Hoofd der L.B.D. A. BUWALDA. Aan onze dorpsgenoote Fonsa Vermeulen is na afloop van het exa men een diploma lingerie uitgereikt door de R. K. Vereeniging tot bevor dering van industrie- en huishoud- onderwijs voor meisjes St. Anna. Ongeluk. De landbouwer D. aan het Veulen had Zaterdag het ongeluk, tijdens het maaien, een stuk van zijn hiel te slaan. Geneeskundige hulp was spoe dig ter plaatse. D. is overgebracht naar het ziekenhuis te Eindhoven. SERYATIUS-OMROEP. Nog steeds gesloten seizoen voor voetbal. Toch begint 't weer op te schieten. Zondag is 't kermis en geen sport. 8 Aug. mag er nog niet gevoetbald worden, doch dan komt de Athletiek-club weer voor de dag. De bedoeling van het bestuur is wedstrijder, te organiseeren voor het club-kampioenschap. Hierop komen wy volgende week terug. 'De Atli- letiek-afd. S.V.B. uit Blerick verleent wederom haar medewerking. Ook kunnen voetballers of athleten buiten de vereeniging deelnemen. Kosten zijn er niet aan verbonden. Men kan zich opgeven bijG. Janssen, p.a. J. Coenders, HenseniuspleinM. Ous ters, Patersstraat 23 Br. Himerius, Huize St. Servatius. Dinsdag 3 Aug. geen training voor de voetballers. GEVONDEN envelop mot foto, bij A. Millen, Pa tersstraat; werkjasje, bij M. Voesten, Kruisstraat 34: donkerbr. kanten hand schoen, b(j H. Verliepen, Oostrüm; blauwe kindermuts, bij J. Beerkens, Langstraat 11; bankbiljet bjj F. Cup, Stationsweg 51; kinderjurk, bij W. Gossens,Hofstraat. Benoeming. De Bisschop van Roermond heeft benoemd tot kapelaan te Bergen den eerw. heer de Boer, priester van het Groot-Seminarie te Roermond. Horster Weekmarkt. Dinsdag 27 Juli werden aange voerd 32 koeien en 13 kalveren. Bo vengenoemde dieren werden alle overgenomen doorde Ned. Veehouderij Centrale. Eerste H. Mis. Zondag jl. droeg te America de Weleerw. lieer M. Droog van de Orde der Lazaristen zijn plechtige Eerste H. Mis op. Vrouw verbrand. De eclitgenoote van den spoorman T. aan wachtpost 9 te Sevenum, is bjj het aanmaken der kachel in brand geraakt, doordat de bus met petroleum vlam vatte. In het zieken huis te Venlo is de zwaargewonde vrouw overleden. Priesterstudent verdronken. Een droevig ongeluk vond Woens dagmiddag in de Maas te Elsloo plaats. De 23-jarige priesterstudent H. J. Kerckhofs, van de Paters van het Gezelschap van Maria te Oirschot, was aldaar aan 't zwemmen, ofschoon hij de zwemkunst niet voldoende meester was. Toen Frater Kerckhofs zich te water begaf, gleed hij af en verdween in de diepte. Ongelukken. Te Brunssum geraakte de 58-jarige Wed. D. uit Nuth onder den tram. In den loop van den dag is zij aan de ge volgen overleden. Te Kerkrade is bij het baden de 24-jarige mijnwerker Th. verdronken. Te Valkenburg is een 24-jarige dame uit Den Haag in een 40 meter diepe put gevallen van de ruïne. Toen zii werd opgehaald bleek zij te zijn overleden. Nieuwe Staatsleeuing over- teekend. Met groote voldoening constateer de de waarnemend secretaris-gene raal van het departement van finan ciën, mr. M. M. Rost van Tonningen, in een onderhond, dat een redacteur van het A.N.P. met hem had, dat de nieuwe 3'/t pet. Nederlandsclie staatsleening, waarvan Dinsdag een bedrag var. 700 millioen gulden ter inschrijving aan het publiek was aangeboden, met niet minder dan 238 millioen gulden was overteekend, Hieruit concludeerde hij een gestegen vertrouwen van het publiek in over- heidsobligatiën. Dit gestegen vertrouwen blijkt tevens uit de steeds groeiende be dragen aan inlagen bij de spaar banken, met name bij de Rijkspost spaarbank. Ongevallenwet. De secretaris-generaal van het depar tement van Sociale Zaken heeft de bijdrage over het jaar 1942 vastgesteld op 125 pet. van de voorschotpremie betreffende de Ongevallenwet 1921. Er zal dus 25 pet. van de voor 1942 verschuldigde Ongevallenpremie wor den bijgevorderd. Aardappelbonnen. De paarse rantsoenbonnen voor aardappelen zijn vanaf 28 Aug. a.s. niet meer geldig. Tot dien datum kan men er nog 3 kg. op koopen. Met ingang van 1 Aug. a.s. zal 1 rantsoen aardappelen recht geven op het koopen van 1 kg. aardappelen. De bonnen zullen vanaf dien datum niet meer recht geven op het koopen van zooveel kg. aardappelen, doch op een aan te wijzen hoeveelheid rantsoenen aardappelen. Dit brengt uit den aard der zaak geen verande ring in de te verkrijgen hoeveelheid met zich mee. OYERLOON. Maandag werd alhier in het Parochiehuis, de Moedercursus gesloten, hierin werd de moeders en toekomstige moeders heel wat ken nis bijgebracht van de verzorging en opvoeding van het kind. Aangiften van 23 tm. 29 Juli GEBOREN Wilhelmina J.M.B. Janssen, Castenray Pieter G. Hendrix, Laagheidscheweg Wilhelmus Th. Hendrix, idem Petronella A. M. Derikx, Heide Petronella W.M. v. Riiswijck, Merselo Oda M. P. van Well, Ysselsteyn Johanna G. H. Swinkels, Langeweg Jacobus L.P.W. Verhaag, Merselo Henriette H. M. Hendrix, Oostrum OVERLEDEN Gerardus A. Tijssen, 11 j., Merselo 5 patiënten St. Servatius 2 patiënten St. Anna GEHUWD: Richard Martens, 29 jaar, chauffeur te Venlo en Petronella J. C. A. Ver meulen, 20 jaar, te Venray. ONDERTROUWD Johannes Tli. A. E. Derks, 29 jaar, arbeider lederfabriek te Bergen en Maria A. E. Janssen, 29 j. te Venray Elk der vol- I geeft recht op het gende bonnen koopen van 2 tol 8 Aug. 32A Brood 32B Brood 32 Beschuit 32A Aardap. 32B Aardap. 622 Algem. 1 31 Tabak 1 32 Tabak 4 rants, brood of gebak 1 rants, brood of geb. 1 rants, beschuit enz. 2 kg. aardappelen 1 kg. aardappelen kg. aardappelen rantsoen sigaren 1 rantsoen naar keuze Tot 7 Augustus 31A Vleesch 1 rantsoen 32A Vleesch 1 rantroen 31B Vleesch 1/4 rantsoen 32B Vleesch 1/4 rantsoen 22 Juli t.m. 2 Aug. 30A Boter rantsoen boter 30B Boter idem 10 Juli t.m. 7 Sept.: 32A Boter ''s rantsoen boter 32B Boter idem 11 Juli t/m 7 Aug.: 621 Algem. 100 gram chocolade of suikerwerk 604 Algem. 1 rants, vervang.middelen 605 Algem. 1 kg. suiker 606 Algem. 500 gram jam 607 Algem. 125 gram gort Talrijke arrestaties in Italië. Als „voorzorgsmaatregel in het belang van de open bare orde" zyn talrijke per sonen in verband met het feit, dat zij tot de nationaal- fascistische partij behooren, gearresteerd. Dien van Treeck Willy Jeuken hebben de eer kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op Dinsdag 24 Aug. om 10 uur inde Pa rochiekerk van den H. Petrus te Bergen (L.) Bergen, Kerkstraat D 13 Venray, Grootestraat 24b Toekomstig adres Grootestraat 24b, Venray.' Op 5 Augustus a.s. hoopt (in de wereld Maria van Bergen) den dag te her denken waarop zij vóór 25 jaar in het klooster trad. GEBR. VAN BERGEN Venray. Dankbetuiging. Ondergeteekenden betui gen hun hartelijken dank aan de Brandweer en de Luchtbescherming van Ven ray, voor de buitengewone diensten en krachtdadig op treden bij den brand in hunne bosschen. Poels Baltussen Overloon. van 1 t.m. 8 Augustus. Firma w. winters Depot PALTHE Schoolstraat 7. Wegens vacantie is Maan dag, Dinsdag en Woensdag a.s. de Rijwielherstelplaats gesloten. Vanaf Zaterdag 31 Juli tot en met Maandag 9 Aug. Stoomververij E. TAN DEN HEIJYEL Marktstraat 2a. TE KOOP GEVRAAGD Draalstraat 24b. Heden overleed plotse! in het R.K. Ziekenhui! Kerkrade, nog tjjdig vc zien van de laatyte Sacramenten, onze inr geliefde zoon en broei PIET FRANS GERA WEIJS Postulant in de Congij van de Broeders Frara canen te Bleijerheide Wfj bevelen de ziel i den dierbaren overledj ten zeerste aan in f godvruchtige gebeden. De diepbedroefde famil A. H. WEIJS A. G. WEIJS- STAPPEi JO, MIA, BERTI NARDA. FRANS. Leunen, 27 Juli 1943. De begrafenis heeft pla gehad Vrijdag 30 Juli half 9 op het kloosj kerkhof van de Broecf Franciscanen te BI.hei De plechtige lijkdienst] gehouden worden Dins] 3 Aug. om 10 uur in) Parochiekerk van de Catharina te Leuneq Bijeenkomst Steeg K om half 10. I voor t.b.c.-bestrijdii te VENLO en VENE GESLOTEN van 1—1(5 August Firma M. J. Yollebergh Wegens vacantie is zaak van 2 t.m. 8 Aug* GESLOTEN. Wegens vacantie SLOTEN van 1 t Augustus. Wegens vacantie is van 2 t.m. 7 Augi het café geslo Mark Spreekuren: DONDES 608 Algem. 125 gr. peulvruchten 611 t/m 614 1 rants, bloem, enz. 609 Algem. 250 gr. havermout 610 Algem. 100 gr. vermicelli 588 Algem. 250 gr. koffiesurrogaat 29,30, 31, 32 Taptemelk/karnemelk 29, 30, 31,32 Melk l3/« liter melk 29B 31B Kinderv. 250 gram rijst 29A 31A Kinderv. 250 gr. gort 3-34 4-34 Res. 150 gr. cacao m.suiker (verlengd tot 8 Aug.) 29 Versn. 100 gram chocolade 30, 31 Versn. 100 gram suikerwerk 615 616 617 elk 100 gr. kaas 3 Mei t.m. 31 December 15, 16, 17, 18, 19 BV kaart T T 116 1 eenh. vaste brandstof 1 Juli 1943 tm 30 April 1944 13 "KF 1 eenli. vaste brandstof 1 Mei tm 31 Augustus Bon S textielk. 45 gr. scheerzeep tot 31 Augustus 623 Algem. I 1 rantsoen X eenh.zeep eenheidszeep 624 Algem. 1 rantsoen X waschp. I waschpoeder X toiletzeep 50 of 75 gr. toiletzeep Van 1 Juni tot nader te bep. datum 12 Verlicht. 31 Verlicht. 300 gram S 108 S 208 I kaarsen Tijdvak i Uitreiking U de; zeepkan versnapö kindert! MEERLO van 9—10 u.; A t/m K var 13-14.30 u.; E BLITTERSK t/m H van 3 10.15-11.30 ul TIENRAY f. van 14.30—IT 15.30-17 u. TIENRAY van 14.30—1 15.30-17 u. SWOLGENg van 9—10.30 t 12 u. R t/m MERSELO van 9-10.30 12 u.; M t/m Z van 15—1'

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2