BALKENBRIJ bericht. luchtbescherming. luxor-the'ater GELDIGE BONNEN Burgerlijke Stand Venray. ADVERTENTIËN een dienstbode EEN UITKOMS1 Slagerij Gouman Pool aardaopele Dienstbode.4 Mededeeli Distrib DISTRIB KRING! Aan mannelyke personen, die op 8 Augustus a.s. den leeftijd van 18 jaar beieikt hebben, een tabakskaart. Alle overige verbruikers ontvangen noch een tabakskaart, noch een ver- snaperingenkaart. Het Patersklooster, Leunscheweg 1 Yenray, heeft een ander adres ge kregen, nl. Eindstraat 6. Voorloopig zijn de spreekuren als volgt bepaaldPater Gardiaan v.m. 10—11 uur; Paters n.m. 7—8 uur. Spreekuur .Directeur Derde Orde van 9.30—12 uur, kantoor Cartonna- gefabriek Langeweg, telefoon 466. De godsdienstoefeningen in de kerk blijven als vroeger vastgesteld. A.s. Zondag 18 Juli te 8.45 Solem neels Hoogmis en voor de laatste maal groote processie door de kloos tertuin. 's Avonds 5.30 u. Solemneel Lof met toespraak var. Pater Gar diaan. Klantenkaarten voor groenten. Naar wij vernemen zal binnenkort ook in onze gemeente begonnen wor den met de uitreiking van klanten kaarten, om zoodoende een billijke verdeeling der beschikbare groenten te verkrijgen. GEVONDEN een zilveren bel, is op het politie bureau 2000 francs, marechaussee kazerne «en kindercape en kerkboek, bij Ingepas, Kruisstraat. Na de geslaagde blokbewonersver- gadering van blok II Venray-Oost 'komt nu een ander blok de aan dacht van haar bewoners vragen. Dit keer is het een groot blok en weer eens een blok der kerkdorpen, nl. Leunen. Op Zondag 18 Juli na Hoogmis zal blok 14 de bewoners van Leunen en het Veulen op de hoogte brengen van de maatregelen, die men van tevoren moet nemen, en wat men doen moet moet en vooral laten, tijdens luchtgevaar of alarm. Een belangrijk pupt zal hier zijn: Hoe kunnen we met het maaien een zoo groot mogelijke veiligheid be trachten, want het is wel zeker, dat in het veld nog het een en ander ligt. Gezien de activiteit van blok 14, verwacht ik groote belangstelling voor deze vergadering en wek dan ook gaarne alle inwoners van Leunen en het Veulen op, om deze bespre king te bezoeken. A. BUWALÜA Hoofd L.B.D. Diefstal. Ten nadeele van den heer M. Leun- scheweg werden de banden van twee rijwielen gedaan en meegenomen. Bi) v. M. Verl. Veldstraat werd een kippenhok openbroken met. geen goede bedoeling. Gelukkig hadden de kippen een veiliger slaapplaats. Arbeidskrachten aardappel- Pooien. Telers welke gebrek aan arbeids krachten hebben voor'het rooien van aardappelen, dienen zich 'ter verkrij ging van arbeidskrachten te wenden tut de gewestelijke Arbeidsbureaux. Beugel nieuws Kring Vcnray. Do districtswedstrijd klasse B.,' Zondag te Venlo gehouden tusschen de Noord-Limb. Beugelbond en Beu- gelbond Venray en Omstreken, bracht een veitfiende 6—1 overwinning voor Venlo. Dó Venraysche jongens speel den in de voorronde wel een goede partij, doch in den wedstrijd kondert zij hun tegenstanders niet houden. 'Hiervan is wel de oorzaak, dat zij nog niet zijn opgewassen tegen het spel, dat de N.L.B.B. ten uitvoer brengt. Het zal dan ook voor de Venrayers in de toekomst zaak zijn hun speltaktiek te verwisselen met dat van den N.L.B.B., willen zü eens waardige tegenstanders worden. Hiermede is de prachtige beker, geschonken door den B.B. V. en O., voor een jaar naar Venlo verhuisd. Wij willen echter hopen, wanneer de jongens nog eens goed hun spel wij zigen en nog met meer ernst oefenen, dat hij 't volgend jaar in ons bezit zal komen. rHET GEVAL STYX" is de titel van de film, welke deze week in „Luxor" draait. Het speelt zich af in de hoofstad van een Europeeseh land waar Styx de opdracht krijgt'een gezantschap te vestigen. De tegen woordige consul heeft zich met duis tere practijken ingelaten en ziet de komst van den nieuwen attaché dan ook met angst tegemoet. Een moord ten huize van den con sul brengt Styx in een zeer onaan gename positie, daar hij verdacht wordt dezen moord te hebben ge pleegd. Hij wordt op transport ge steld naar zijn vaderland, doch weet met behulp van een danseres te ont vluchten. Vervolgens gelukt het Styx den consul en den dader van den moord te ontmaskeren. Een detective-film met uitstekende intrigue, groote spanning, humor en aardige muziek. Een film, die men zeker moet gaan zien AMf. Regeling van loonen en andere arbeidsvoorwaarden in den landbouw voor 1913. In de Nedeïdandsche Staatscourant van 5 Juli 1943, No. 127, is gepubli ceerd eene bijzondere regeling van tariefloonen voor het oogsten van be paalde akkerbouwproducten voor het jaar 1943. Daarbij zijn voor <^!le pro vincies, behalve voor de provincie Limburg eenige van de Algemeene Regeling afwijkende bepalingen vast gesteld. Voor Limburg blijft dus in haar geheel geluen de regeling van den Gemachtigde voor den Arbeid dd. 1 April 1943 (Nederlandsche Staats courant No. 64). Deze regeling is van toepassing op alle manpelijke en vrou welijke arbeiders, die in loondienst werkzaam zijn in ondernemingen in Nederland, voor zoover daarin akker bouw en/of veehouderij wordt uit geoefend behalve o.m. op arbeiders, werkzaam in onder nemingen, welke met Rijkssubsidie en*onder leiding of toezicht van een door de Overheid aangewezen lichaam werken; op arbeiders, die bij den ondernemer of bedrijfsleider inwonen. De arbeiders worden, voor wat het loon betreft, onderscheiden in: a. volwassen mannen, dat zijn man nelijke arbeiders van 21 jaar en ouder; b. volwassen vrouwen, dat zijn vrouwelijke arbeiders van 18 jaar en ouder; c. jeugdige mannen, dat zijn man nen van 16 jaar tot en met 20 jaar; d. jeugdige vrouwen, dat zijn vrou welijke arbeiders van 16 en 17 jaar; e. leerlingen, dat zijn alle arbeiders beneden 16 jaar, alsmede zij die bij schriftelijke'overeenkomst als zoodanig zijn aangenomen. 1. Het tijdloon, in de bijzondere bepalingen betreflende het loon. van deze regeling of in andere regelingen voor arbeid in den akkerbouw en of veehouderij vastgesteld, is van toe passing op volwassen mannen. 2. Het tijdloon voor volwassen vrouwen bedraagt 2/3 van het loon van volwassen mannen. 3. Het tijdloon van jeugdige man nen bedraagt op 20-, resp. 19-, 18-; 17 en 16jarigen leeftijd 95, resp. 90,80, 70 en 60 pet. van het loon van vol wassen mannen. 4. Het tijdloon voor jeugdige vrou wen bedraagt op 17-, resp. 16jarigen leeftijd 90, resp. 80 pet. van het loon van volwassen vrouwen. 5. Aan arbeiders, die den opgedra gen arbeid niet naar behooren k\m- nen verrichten, alsmede aan leerlin gen, wordt een in onderling overleg vastgesteld loon betaald. Voor zoover mogelijk dienen de bepalingen van dit en het volgend artikel daarbij als grondslag te worden genomen. Het loon in de provincie Limburg bedraagt voor een vasten arbeider f 19 per week (onder vaste arbeider ver staat men een arbeidm' of knecht, aangenomen voor den tijd van het geheele jaar, die gedurende 't geheele jaar recht op werk hebben) voor de overige f 0.35 per uur. In alle provinciën wordt voor over werk aan alle arbeiders f 0.05 per uur meer betaald dan het loon van den lossen arbeider. Wanneer werkzaamheden in ac- coord worden verricht, moeten de loonen zoodanig worden gesteld, dat gemiddeld bij behoorlijke prestatie 20 pet. boven het in deze of eenige an dere regeling voor arbeid in den ak kerbouw en of veehouderij vastge stelde loon kan worden verdiend. VENRAY, n Juli 1943. De Burgemeester, A. H. M. JANSSEN. Do Secretaris VAN llAAR^N Eerste H. Slis te Dirlo. Zondag 25 Juli a.s. hoopt deEerw. Pater Lambert Muijsers, van de Orde der Paters van den II. Geest te Ge- mert, uit handen van Z. H. Exc. Mgr. Mutsaers, de H. Priesterwijding te ontvangen en Zondag 1 Aug. a.s. te 9.30 uur in de Parochiekerk te Oirlo Zijn eerste plechtige H, Mis op te dragen. Nieuwe postzegels 1 en 5 cent. van Er zijn weder drie nieuwe zegels verkrijgbaar aan de postkantoren, t.w van 1, 5 en 12'/» cent. Die van 12 draagt de beeltenis van Tromp, die van 1 en 5 cent dragen afbeeldingen van oude symbolen. Het zijn twee- van de drie paardenzegels uit de serie. Uit de Staatscourant. Jhr. mr. R. A. Th. M. v. Rijcke- vorsel is onmidd. ing. ontsl. als bur gemeester van Gulpen. Onmidd. ing. zijn ontslagen: E. Derks, burg. van Haarlemmermeer, A. J. S. M. Moons, burg. van Helmond, J. J. W. v. Hout, burg. van Budel; A. J. A. v. Gils, als burg. van Made; Jhr. H. L. J. M. v. Rjjckevorsel v. Kessel, als burg. van St. Oedenrode; J. de Bruyne, als burg. van Werkendam en de V werken c.a; C. L. Buskens, als burg. v. Uden; R. Sterk, als burg. v. Nieuw-Tonge; mr. J. D. Koster, als burg. v. Heerde; mr. W. H. J. L. Lambooy als burg. van Eijsden;.mr. L. J. H. C. A. de Bour bon als burg. van Oss; G. Ritmeester als burg. van Den Helder. Elk der vol- I geeft recht op het gende bonnen koopen van 18 t/in 24 Juli 30A Brood 30B Brood 30 Beschuit 30A Aardap. 30B Aardap. 30 Tabak 4 rants, brood of gebak 1 rants, brood of geb. 1 rants, beschuit enz. 2 kg. aardappelen 1 kg. aardappelen 1 rantsoen naar keuze 29A Vleesch 1 rantsoen 30A Vleesch 1 rantroen (tot en met 24 Juli) 29B Vleesch 1/4 rantsoen 30B Vleesch 1/4 rantsoen (tot en met 24 Juli) 10 Juli t*iu21 Juli s v 29A Boter Va rantsoen boter 29B Boter idem 10 Juli t.in. 7-Sept. r 32A Boter rantsoen boter 32B Boter idem 11 Juli t/m 7 Aug,: 604 Algem. 1 rants, vervang.middelen 605 Algem. 1 kg. suiker 606 Algem. 500 gram jam 607 Algem. 125 gram gort 608 Algem. 125 gr. peulvruohten 611 t/m 614 1 rants, bloem, enz. 609 Algem. 250 gr. havermout 610 Algem. 100 gr. vermicelli 588 Algem. 250 gr. koffiesurrogpat 29,30, 31, 32 Taptemelk/karnemelk 29,30,31,32 Melk l3/4 liter melk 29B 31B Kinderv. 250 gram rijst 29A 31A Kinderv. 250 gr. gort 3-34 4-34 Res. 150 gr. cacao m.sujker 29 Versn. 100 gram chocolade 30, 31 Versn. 100 gram suikerwerk 615 616 617 elk 100 gr. kaas 3 Mei t.m. 31 December: 15, 16, 17, 18, 19 1 eenli. BV kaart T T 116 vaste brandstof 1 Juli 1943'tm 30 April 1944: 13 KF 1 eenh. vaste brandstof 1 Mei tm 31 Augustus Bon S textielk. 45 gr. scheerzeep tm 31 Juli 597 Algem.I 1 rantsoen W eenh.zeep i eenheidszeep 598 Algem. I 1 rantsoen 1 W waschp. I waschpoeder W toiletzeep 50 of 7b gr. toiletireep Van 1 Juni tot nader te bep. datum 12 Verlicht. 31 Verlicht. 300 gram S 108 S 208 kaarsen Aangiften van 9 tm. 15 Juli uEBOREN Johannes IT, Michels, Merselo Agnes A. M. Weijs, Lóunen-Steeg Joep H.L.M. Haffmans, Maash.weg Ludovieus Chr. Volleberg, Ysselsteyn Helena W. L. Poels, Merselo Johannes J.H.G. Aben, Q.Oostr.weg Margaretha C. M. Mulders, Oostrum OVERLEDEN Margaretha W. M. Camps, 13 d., Ysselsteyn. 3 patiënten St. Servatius 1 patiënte St'. Anna GEHUWD Albertus 1'. G. Martens, 27 jaar, landb. en Petron. H. G. Peeters. 24 j., beiden te Venray. ONDERTROUWD Ahtoon vani Dooren, 40 j., landb. en Anna H. van de Ven, weduw® van Th. H. Arts, 44 jaar, beiden te Venray. Ida Casters Jos. van Opbergeu hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, «waarvan de inze gening zal plaats hebben op Dinsdag 10 Aug. a.s. om 10 uur v.m. in de Parochiekerk van St. Petrus Banden te Venray. Venray, Markt 9 Breda, N. Torh.weg 118 Toekomstig adres N. Terh.weg 118, Breda. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Moeder en Stiefmoeder, be tuigen wp, vooral aan de Eerw. Zusters van het Zie kenhuis, H.H. Geestelijken en H.H. Doctoren, hartelijk dank. Nelly van Dijck Familie Seerden HARTELIJK DANK aan de H. Maagd Maria en den 11. Antonius voor bijzon dere hulp. N.N. HARTELIJK jlANK aan O.L. Vrouw voor verkregen gunst door het, bidden van de JSToveen der Drie Wees gegroeten. N.N, Tabaksplanten o.a, Virginia (Shag), Deli en HaVanna, f 1.- per 100 st. v.d. Homberg, Nachtegaal GEVRAAGD in klein gezin, goed loon en zeer goede behandeling. M. van Rooy, Hoogstraat 163, Eindhoven. BIEDT ZICH AAN een boerenknecht, boven 20 j. Peelkant A 131, Overloop. in elke huishouding is van 30 cent per pond en 4 bloembonnen. TE RUILEN een levering: koe tegen drachtige melkkoe. Wed. A. Neuva Spurkt B 19. TE KOOP een best vaar kalf bij J. Rambaghs, Ca tenfay G 35c. GEVRAAGD schildeij leerling. F. Schaeffers, Patersstra Ik heb ongebruikt vod oorlogsch koffer, wil Ril LÈN tegen W eck-thernj meter. Br. onder no. 6( bureau dezer. voor herfst levering: Bintje en Industrie AB Beleefd aanbevelend, H. Nabben, Oirlo E 5 HARTELIJK DANK afl het H. Hart, O. L. VrouJ en den II. Antonius. N. N. te O. GEVRAAGD een boere knecht* voor direct of latf Wed. G. Camps, OostrumJ He Mevrouw H. van Gasset Tegelscheweg 59, Vent' VRAAGT voor direct later een llinke dienstbod^ Wasch buitenshuis. ITo<_ loon, goede behandeling, Aanmelden aan bove^ staand adres ofwel Oom singel 12, Venray. GEVRAAGD (jen diens meisje, voor direct. G. Lindors, koster, Yssj steyn. TE RUIL éen jonge ko^' 20 liter melk. tegen lev ringskoe. H. Goemans-Vlcl" Overloon. A 131a. TE KOOP OF TE Rul een zware drachtige- jonj- koe. aan telling 30 .Juli. I Wed. A. .J. Goemans, t 133, Overloon. Vergiftigd. Vermoedelijk tengevolge van liet eten van vergiftig voedsel, is de land bouwer H. Oosten te Ausem overleden. Bij huisgenooten deden zich ziekte verschijnselen voor. RIJKS-VOEDSELBUREAU Leunscheweg 15 Telefoon 416 Scheuren vim grasland. - Z(j, die hun schèurplicht '42 en '43 nakwamen, zullen voor oogst '44 waarschijnlijk geen schèurplicht te verwachten hebben. Zij worden wel in de gelegenheid gesteld vrijwillig grasland te scheuren. De premie zal f "300 per h.a. bedragen en kan ver hoogd worden tot f.500. Zij, die vrijwillig grasland willen scheuren, worden verzocht spoedig opgave te doen ten kantore. Verplichte eierlevering. Pluimveehouders dienen ten spoe digste hun aanslagxaart in te dienon ten kantore. Malen voor gezinsverbruik. Voor het afhalen van maalvergun- ningen voor gezinsverbruik wordt in de kerkdorpen geen zitdag meer ge houden. Deze deze week wor de gewone kant uur. Het vervn moet geschiede: wijl het meel i( vervoerd op 3 A Levering van Nuchtere kalv^i orde wederom café Den Engel een koptóuw.Zoijt dieren geweigerp naars beboet. Hooijc Landbouwers grasland zullen slag te leveren li zien. De Bureau 15: Tijdvak 19 Uitreikingj periode; zee en versnap

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2