BINNENLAND a Burgerlijke Stand Venray. Mededeelingen Plaatsel. Distributiediensten. DISTRIBUTIE-DIENST KRING VENRAY» 15 vi X p Si BEKENDMAKING De Burgemeester van Venray, waar nemend de taak van Burgemeester en Wethouders, brengt ter openbare kennis: a. dat b« den Commissaris der provincie Limburg is ingekomen een verzoek van den Rijkswaterstaat, Dienst voor Bijzonder Beheer, Bureau Aanleg Peelkanalen in Limburg dd. 28 April 1943, No. L. 184, om vergun ningen tot. het. behouden van twee stuwbrtiggen in de waterlossing Giese- vennekens voorkomende onder No. 1 in legger A der waterlossing der Gemeente Venray alsmede tot het wijzigen van den bestaanden loop van de Loobeek door bochtafsnyding van hm» 129 tol hm. 125.90. b. dat de aanvrage met bybehoo- rende teekeningen en andere stukken voor belanghebbenden tot 16 Juli 1943 ter Gemeente-secretarie ter in zage zyn gelegd. c. dal overeenkomstig artikel 41 van hét Reglement op de Waterlos singen in de provincie Limburg op Vrijdag 16 Juli 1943 des voormiddags elf uur ten Gemeentenuize door het houden van informatiën de commodq et incommodo aan belanghebbenden gelegenheid wordt gegeven tot het indienen van bezwaren. VENRAY, 26 Juni 1943. De Burgemeester voornoemd, A. H. M. JANSSEN De Secretaris, J. v.d. BOOM l.s. Middenstands-diploma Handelskennis Op 't te- Roermond gehouden exa men ter verkrygingJ'van 't Midden standsdiploma, slaagden de dames: M. van Es en M. Zwitserlood en do heren: Martens, J. Michiels, A. Sijbers en A. Welting. Op de gehouden Middenstands examens te Roermond en Nijmegen,' behaalden 't diploma Handelskennis de heren: J. Heijnen, J. Koenen, Jan Ouden hoven, Jac. Oudenhoven en G. Spee. .Geslaagd. Voor het diploma Brood- en Ban ketbakker slaagde te Arnhem, de heer M. Verheyen Oostrum. LITXOR-THEATER A 103 S. 0. S. Het onbekende trekt altijd en het leven in een duikboot is wel z,oo ac tueel en interessant, dat het voor een buitenstaander boeit. De harde wer- kolykhoid van dat leven, de accurate discipline en het onopgesmukte hel dendom, welke wy in dit stuk te zien krijgen, maken van het drama tische gegeven een zeer spannende en indrukwekkende film. Toch is de film uiterst sober en slechts de nuch tere feiten worden weergegeven. Een duikboot is by manoeuvres onder water vast geraakt in een i'wrak en kan niet meer ontsnappen. Hoe er contact wordt 'gemaakt met de buitenwereld en hop alles in het werk wordt gesteld om boot en be manning te redden, wat zich in den duikboot zelf afspeelt en hoe tenslotte slechts door de heldhaftige opoffering van een lid der bemanning redding kan worden gébracht, dat alles wordt in de film uitstekend weergegeven. De film wordt gehoel gespeeld door leden van de ltaliaansche marine. Het camerawerk is zeer good en do heele film is een groot succes van de Italiaanscho filmkunst. AMf. Bnurtboerenraad Oi t'lo-I.T ssel steij u In de gehouden vergadering van den boerenraad drukte de Buurtboeren leider,,!,. Philipsen, in. zijn openings woord de leden nog eens op liet hart de belangen van alle boeren naar rechtvaardigheid te behartigen, wij zende op de groote verantwoordelijk heid van den raad tegenover het. boereflvolk en de volksgemeeaschap. By do besprekingen word naar voien gebracht, dat de graan- en koolzaadpryzen te laag zyn en de dorschkosten de prijzen op nadeelige wijze drukken. Voorts werd geconstateerd, dat de kleine boeren te lang moeten wachten niet aardappelen leveren, waarbij komt dat zy hun geld te laat ont vangen. By de P.B.H.'s zal door de boeren leiders aangedrongen worden op een betere en vluggere aflevering der kunstmestbonnen. Door de Btreek- leider Maessen werden inlichtingen gegeven over de toewijzing slacht- varkens. Nadat de eierlevering, de paarden vordering en de biggenhandel be sproken waren, sloot de buurtboeren- leider de vergadering. GEVONDEN een vulpen, is in het Patersklooster, een beurs met geld, is bij H. M. Re- louw, Maasheesche weg 29; een leeren broekband bij Wismans, Leunsche weg 17. OVERLOON. Alhier werd een korf balclub opgericht, een vijftigtal jonge dames gaven zich op als lid, een bestuur werd gekozen. Dinsdagavond werden de eerste oefeningen gehouden. Men hoopt spoe dig met het beste 12-tal een vriend schappelijke wedstrijd te spelen, tegen een zustervereeniging. Het zoontje van A.'Cornelissen had het ongeluk tijdens stoeien zijn onder-arm te breken. Eerste H. Mis te Horst. Donderdag, H. Sacramentsdag, droeg in de dekenale kerk van den H. Lambertus te Horst de Weleerw. Heer Rafaöl Aarts, van de Orde der Cisterciënsers, zijn plechtige eerste H.-Mis op. Nadat Zondag te Eindhoven een vormingsbijeenkomst had plaats ge had van N.S.B. en N.S.D.A.P., met als sprekers Hauptdienstl. Schmidt en van Geelkerken, werd Dinsdag avond in den Haagschen Dierentuin een eveneens belangrijke bijeenkomst der N.S.B. gehouden. Op de bijeenkomst te Eindhoven werd door beide sprekers vooral den nadruk gelegd op de onverbrekelijke gemeenschap tusschen NSDAP en NSB.. In yiet mis te verstane taal werd een duidelijke terechtwyzin gegeven aan de tegenstanders van het Natiqnaal-Soeialisme, die door duistere kuiperyen het gesloten front van de Duitsclie en Nèd. nationaal- socialisten denken te kunnen ver breken. Elke speculatie op oneenigheid in de gelederen moet a priori 'tot mis lukking zyn gedoemd. Van Geelker ken eischte in zijn ïjede van de le den der NSB tégenover ontbindings pogingen standvastigheid en in dit verband meer zelfbewustheid. Hauptdienstleider Schmidt ver klaarde dat er in den eerstkomenden tijd met alle middelen een stryd tegen den sluikhandel zal worden begonnen. De bijeenkomst in den Haag had het karakter van een hernieuwde betuiging van trouw aan den leider en vormde als zoodanig een antwoord op de praatjes die zijn verspreid, na de door Mussert op 5 Juni belegde kaderbijeenkomst. Zonder van, leider der W.A., ver klaarde: waar Mussert staat, staat de W. A. De W. A» heeft steeds ge toond voor de overwinning der we reldbeschouwing en voor Mussert het hoogste offer te willen brengen. Voorman'Feldmeyer wees er op dat een ras en een volk zich slechts kunnen handhaven, wanneer zij hun bloed en hun eigen aard bewaren. Hoofdstormer van Geelkerken stel de de vraag of de Nationale Jeugd storm wel zin zou hebben als Leider en Beweging er niet waren en gaf daarop ten antwoord dat ze alle met' elkander verbonden blijven tot in den dood. Mussert benadrukte in zyn rede waarom het in deze maanden gaat, herinnerde aan den weg, dien de beweging ondanks verguizing heeft afgelegd en aan de verantwoordelijk heid, dio hij met, haar na de Meida gen van 1940 aanvaardde. Ten aanzien van de tewerkstelling in Duitschland zeide Mussert, da thy het volkomen eens is met alles wat er toe bijdraagt den oorlog te wip- nen. Wat goed is verdient gesteund te worden. Wat niet goed is moet bestreden worden. De beweging staat er als een blok. Nienwe boterbon 26. Van Maandag 28 Juni tot en met Vrijdag 9 Juli geeft de bon „boter 26a" recht op het koopen van 250 gram boter en de bon „boter 26b recht op Jiet koopen van 125 gram boter. Margarine is op deze bonnen niet verkrijgbaar. Het koopen is reeds heden Zaterdag toegestaan. Arbeidskrachten voor den oogst De Gemachtigde voor den Oogst maakt bekend, dat de aanvragen om arbeidskrachten bij de gewestelijke arbeidsbureaux, hun bijkantoren of de plaatselijke bureauhouders dienen te geschieden: voor den oogst van het vlas uiter lijk tot op 15 Juli; Voor den oogst van consumptie-aardappelen uiterlijk tot op 15 Augustus; en voor den oogst van "suikerbieten uiterlijk tot op 15 September a.s. De behandeling van een aanvrage vergt ongeveer 14 dagen, zoodat wan neer men bijv. op 15 Juli werkkrach ten noodig heeft, deze op 1 Juli moeten zijn aangevraagd. Men dient er- goede nota van te nemen, dat hiermede de „voorloopige aanvragen" welke immers slechts dienden om een' overzicht van dé behoefte te verkrijgen)'zijn vervallen, behalve die, welke werden gedaan ten behoeve van de werkzaamheden in het koolzaad en ten behoeve van het pootgoed. Alleen in die gevallen, waarin alle normaal "beschikbare arbeidskrachten en die, welke door burenhulp e.d. kunnen worden verkregen, volstrekt onvoldoende zijn, kan tot beschikbaar stelling van bijzondere arbeidskrach ten worden overgegaan. Invulling registratie- en koeienkaartjes. Allerundveehouders moeten behalve de registratiekaart ook het bij dl registratiekaart gevoegde „Koeien kaartje" juist en volledig invullen. Zorgt voor een ty'dige en volledige invulling van deze gegevens. Bij moeilijkheden vrage men zyn Bureauhouder om inlichtingen. Een juiste invulling is voor U van groot belang. Het kaartje dient aan de re gistratiekaart bevestigd te blijven en tegelijk hiermede binnen 2 dagen na ontvangst bij den P.B.H. te worden ingeleverd. Aanvrage Leder voor paardentuig. Het aanvragen voor leder voor paardentuig dient beperkt te blijven tot de meest noodzakelijke gevallen. Daar de toewijzing leder voor onze Provincie slechts zeer gering is zal praktisch geen vergunning voor een nieuw tuig meer kunnen worden af gegeven. Voor dringende gevallen als brand oorlogsschade, dient een aanvrage voor een nieuw tuig te worden inge- dient via de PI. Bureauhouder bij de Afd. Vervoer, Landbouwhuis te Roer mond. stelde voorwaarden, dan wel deze traeht te ontduiken, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete tot een onbeperkt bedrag of met een dezer straffep, voor zoover niet volgens an dere bepalingen een zwaardere straf is verbeurd. Venray 25 Juni 1943. De Burgemeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. Aangiften van 18 tm. 24 Juni GEBOREN Hoedemaekers Petrus .T. M. Langstraat; Coppus Alplions P., Eindstraat: van Hoof HendrikusM. J. Merselo; Litjens Lambertus J. M., Oos trum: Muysers Wilhelmina J. M., Mer selo: Spreemvenberg Maria H., Yssel- steyn: Selder Rudolf L.G., Vorl.Veldst. OVERLEDEN: Hoex Jóhanria M. echt- genoote van Boom W. PI. J., 42 jaar Oude Oostr. weg: Barents Johannes A echtgenoot van Litjens M. E. G., 72 jaren, Kempweg; 3 patiënten St. Serv. 1 patiënte St. Anna. ONDERTROUWDMartens, Albertus P. G., 27 jaar, landbouwer te Venray en Peelers, Petronella H. G. 24 jaar, zonder beroep, wonende te Venray; Boonstra, Leonardos L., 24 j., Instruc teur Nederlandschen Arbeidsdienst, wonende te Apeldoorn en Keyzers, Antohia M. 22 jaar, zonder beroep te V enray. Tijdvak 28 Juni t m 3 Juli 1943. Uitreiking bonkaarten 8e periode. OOSTRUM 28 Juni letters A t m C van 9—10.30 u. D t/m -J van 10.36—12 u. K t/m P van 13—15 u. Q t/m Z van 15-17 u. GEIJSTEREN 29 Juni letters A t/m M van 9—10.15 u. N t/m Z 10.15-11.30 u. CASTENRAY 30 Juni letters A t/m H van 9—10.30 u. I t'm M van 10.30—12 u. N t/m van 13—14.30 u. V t/m Z van 14.30—16 u. VENRAY (zelfverzorgers) 1 Juli letters A t/m C van 8.30—10 u. D t/m F van 10—12 u. G van 12—13 u. H t/m J van 14 15.30 m K t/m L van 15.30—17 u. VENRAY (zelfver zorgers) 2 Juli letters M t/m O van 8.30-10 u. P t/m R van 10-11.30 u. S t/m T van 11.31—13 u. U t/m V van 14 15.30 u. W t/m Z van 15.30— 17 u. VEULEN 3 Juli letters A t/m 10,30 u. N t/m Z van H-EGELSUM 28 Juni let- M van 9- 10.30-12 u. Inlevering Radio-toestellen. De Burgemeester der gemeente Venray maakt bekend, dat aan hen die nog niet hebben voldaan aan de verplichting tot inlevering der Radio- Ontvangtoestellen en toebeliooren, voor den laatsten keer gelegenheid, wordt gegeven tot inlevering hiervan op Woensdag 30 Juni 1943, des voor middags van 9.00 tot 12 uur en des namiddags van 13.30 tot 17.00 uur aan het inleveringsbureau, school van het St. Josephgesticht (ingang speel plaats) Overloonscheweg no. 2 alhier. Tevens wordt de aandacht van de deze gemeente gevestigde hande laren (groot- en kleinhandelaren) die in radio-ontvangtoestellen, -toebe- hooren en -onderdeelen (ook golf- meters e.d.) handel dryven, er op gevestigd, dat zy ingevolge het be paalde in artikel 2, 4e lid der be schikking van den Hüheren SS- und Polizeiführer van 13 Meijl. bedoelde onverpen, waarvan zij op het tijd stip van afkondiging dezer beschik king eigenaar of houder waren en die zy in voorraad hebben, op lijsten dienen te registreeren en deze lijsten in drievoud bij hem (burgemeester) moeten indienen. Zij, die aan deze verplichting nog niet mochten heb ben voldaan, dienen zulks thans on verwijld te doen. Men wordt er op gewezen, dat hij die in strijd handelt met' de bepalin gen van de. beschikking van den Höheren SS- und Polizeiführer van 13 Mei j.l. betreffende het verbeurdver klaren van radio-ontvangtoestellen en met dé in overeenstemming met de artikelen 7 en 9 dier beschikking ge- ters A t/m G van 9—10 u. D t/m I van 10—11.30 J van 11.30—12 u. K t/m M van 13 14.30 u. N t/m U van 14.40—16'u. V t'm Z van 16—17 u. PIEIDE 29 Juni letters A t/m MJvan 13.30—15 u. N t/m Z van 15 16.45 u. HORST 29 Juni, 30 Juni, 1 Juli en 2 Juli. Horst volgens oude lotter- indeeling Tevens wordt bij de uitreiking der bonkaarten gelegenheid gegeven tot omruiling van de punten welke zich aan de thans ongeldig verklaarde textielkaaj'ten bevinden. Hiertoe dio- nen de oude textieikaarten te worden ingeleverd. Rijwielbaudeii. Aanvragen voor rijwielbanden kun nen de eerste 10 dagen van de maand worden ingediend op de gewone kan tooruren. Omwisseli* m kaarten en Degenen di o1 de textielkaa ie schikken, mi n o onbeschadigde sta lichaam van i! tie! kunnen deze Sn punten omw n, kantoor te Bo er op de gewone ge sloten gemeei op dat het kantoi jp< wordt gehouc ro< en wel: In de week voor de letters I Juli voor de 28 L K GELDK Elk der vol» gende bonnen efl ki ïti ,nl at: 27 Juni t/m 4 27A Brood 27B Brood 27 Beschuit 27A Aardap. 11 27B Aardap. 27 Tabak 27 Juni t.iu. 1< 28A Vleesch i 28B Vleesch 'j 28 Juni t.ni. !1 26A Boter 2 26B Boter Ij 9 Jnni Lm. 9 28A Boter 4—20 jaar 28B Boter ben. 4 jaar 13 Jnni t/m 1( 589 Algem. Ir; 587 Algem. 586 Algem. 585 Algem. 590 t/ifl 593 584 Algem. 583 Algem. 588 Algem. 25,26, 27, 28 25, 26,27, 28 25B 27B Kind 25A 27A Kin 3-34 4-34 Res. lfei 25 Versn. 26, 27 Versn. 594 595 596 3 Mei l.iii. 31 15, 16, 17, 18, BV kaart T T 12 KF U 115 1 Mei tm 31 Ait Bon S textieik tm 30 Juni 578 Algem. V eenh.zeep 578 Algem. V waschp. V toiletzeep DISTRIBUTIE-KRING BOXMEER Uitreiking bonkaarten Voe dingsmiddelen 8ste periode Toeslagkaarten houders van L-inleg- vellen. A. Niet-Zelfverzorgers. De niet-zelf verzorgers dienen de bonkaarten af te halen op den datum vermeld op inlegvellen. B. Zelfverzorgers; De datum op de inlegvellen van zelfverzorgers dient als vervallen te worden beschouwd. Deze moeten hun bonkaarten afhalen als volgt: Maandag 28 Juni Overloon voor de Leg. bew. geletterd A. Dinsdag 29 Juni Overloon voor de Leg. bew. ge letterd B. De zelfverzorgers worden verzocht op het vastgestelde uur vermeld op hun Leg. bewys hun bonkaarten te komen afhalen. Op andere dan voor hen vastgestel de dagen en uren zullen geen be scheiden worden uitgereikt. I Wehrmaclv voor huiéhoudel Aanmelden kantoren Venra ss :-3 fe 58 SC c Cfl IM 01 X i) CS V 73 0) O F Ft m pq H ZD O 5? a> W 'p, G '3 <d X CD H <D rC O w O G a> <D J-J G <D •s.W <D b[) p P-t CD OctC o ce P5 r=- PTT? O'S O Sc

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2