Snoeien van hagen en struikgewas. Binnenland De Burgemeester van Venray, waar nemend de taak van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, brengt in herinnering de volgende bepalin gen van het Provinciaal Wegen reglement van Limburg „Al de binnen den afstand van 1 M. van de grens der wegen en voetpaden in het algemeen staande hagen, moe ten telken jare, aan de wegzijde ter hoogte van minstens 1.50 M. boven den grond, waarop 'ze geplant zijn, opgeschoren worden, in dier voege, dat, op 1 Juli aan die zijde slechts hoogstens 0.30 M. hout buiten den stam mag aanwezig zijn. Vóór datzelfde tijdstip moeten jaar lijks weggeruimd worden de ovér de wegen, voetpaden, slootèn en grep pels hangende hoornen, struiken, ha gen of takken. Met het oog op het thans voor het snoeien zeer geschikte seizoen, ver trouwen wij, dat in het belang van de wegen en voetpaden, zoowel als in het belang van de belendende gron den dit jaar het opscheren als boven bedoeld tijdig en naar behooren zal plaats hebben, opdat geen enkel proces-verbaal wegens niet-nakoming dezer voorschriften zal behoeven te worden opgemaakt. Venray 8 I^bruari 1943. De Bif^emeester van Venray, A. H. M. JANSSEN. De Secretaris, VAN HAAREN. HOUT YERKOOPIN G. De Gemeente Venray zal op Don derdag 18 Febr. nam. '2 uur in Café „de Keizer" alhier, publiek bi] loting verkoopen: 300 slagen dennenhout'als weipalen, boonenpalen, boonenstaken, gerief- en brandhout, gelegen in de bosschen aan den Endepoel en den Bakelschen dijk. Voor belangstellenden zal op Maandag 15, Dinsdag 16 en Woensdag 17 Febr. tevoren gelegen heid bestaan om de koopen te zien. Alsdan zal van gemeentewege ie mand aanwezig zijn, om aanwijzing te dóen. Aangeraden wordt, dat een ieder de nummers der koopen, waar aan hij voorkeur geeft, goed noteert, ztfodat bij den verkoop geen vergis sing of teleurstelling behoeft plaats te hebben. f Benoeming. Door den Dijkstoel van het Water schap De Maaskant is met ingang van 1 Maart 1943 tot ingenieur van het Waterschap benoemd onze vroegere dorpsgenoot de heer Ir. G. P. II. \de Haen, thans inspecteur van den Arbeid te Breda. GEVONDEN textielkaart no. 3261, is bij v. Dijck Overbroek; heerenhorloge bij wed. P. Hendrix, Patersstr.; armband bij A. Wegers, O. Oostr. weg 41; kindermuts, 2 portemonnaie's, inh. éenig geld en postzegels, zijn op 't politiebureau. Fietsendief. De Officier van Justitie te Roermond eischte tegen den 18-jarigen J. A. BI van hier (thans gedetineerd) wegens het stelen van 'een fiets van H. S. te Venray een jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. SER V ATIUS-OMROEP De vriendschappelijke huldigings wedstrijd tegen S.V.B. eindigde in een 1 1-geljjk spel. Beide ploegen waren op één na volledig. Serv. heeft een zeer goede indruk nagelaten. Ze deden voor het technisch beter spel van Blerick niet veel onder; indien de Serv.-voorhoede ook maar de helft der geboden kansen had benut, dan zou Serv. zelfs de overwinning ver diend hebben. Doch deze middag was 't hopeloos met de voorhoede. De "S.V.B.-aanvalslinie had de grootster moeite met de hechte Serv.-verdediging welke een zeer goede party speelde, en toch wederom oorzaak was van het tegenpunt. Dezelfde fout van elke wodstrijd. Al met al was 't een leer zame wedstrijd en met genoegen heb ben we kunnen constateeren, dat Serv. in de 2e klasse met het huidige spolersmateriaal geen slecht figuur zou slaan. 8erv. III maakte Wittenhorst met 8-2 in. Serv. V verloor met 6— 1 van D.I.S. 2. Zondag is Serv. I vrij. Serv. II trekt naar Tegelen om Tegelen 2 partij te geven. Nu Serv. volledig kan uitkamen is een kleine overwinning best mogelijk. Serv. Ill onfmoetin Well Walaria I VALK-REVUE Verleden Zondag was de Valk te gast bjj S.V.B. en speelde vriend schappelijk tegen eeh sterke combi natie. De uitslag was 3—4. De wedstrijd voos de Valk 2 werd afgelast, en het vierde elftal behaalde haar eerste overwinning. Morgen zal de Valk het seizoen seizoen beeindigen en trekt naar F.C.V. en wij hopen, dat het een revanche wordt, want de zware nederlaag op eigen terrein moet nog gewroken worden De Valk 2 is vrij en het derde zal in Meerlo de competitie sluiten, wij verwachten een overwinning. Laten allen nog eens hun beste beentje voor zetten, dan zal het einde goed zijn, en kunnen wij met genoegen terug zien naar het seizoen, dat voorbij ging. Marktoverzicht. Op de Maandag gehouden rayon- markt werd door de B.O.V.V. over genomen 77 dieren, n.l. 31 runderen, 2 graskalveren en 44 nuchter kalve ren. H.C.V.-nieuws Vergezeld van een enthousiaste supportersclub togen de H.C.V.-meis jes naar Eindhoven en wisten met 4—2 de overwinning te behalen. Er is nu nog één wedstrijd to spelen, tegen Uno Animo IIIwordt deze gewonnen, dan zal Venray voor hot eerst in de geschiedenis een damos-hockey-kampioens-elftal be groeten. Wij hopen. Het eerste heerenelftal speelt Zon dag om half twaalf thuis tegen Carry On II (Maastricht), een sportief clubje en behoorlijk sterk. Zet alles op alles, jongens, er moet gewonnen worden, al zal het zwaar zijn Zondag. HORST. Ter markt waren aange voerd 113 dieren, waarvan 92 stuks rundvee en 21 biggen. De biggen brachten op van f 40 tot f 55 p. stuk. Door de N.V.C. werden overgenomen 41 stuks grootvee en 46 kalveren. Te Melderslo doen zich onder de schoolgaande kinderen vele geval len van diptheritis voor. HORST. De C.C.D. alhier maakte proces-verbaal op tegen zekeren A. C. wegens het in bezit hebben van een maalmolen. Bonnenhandelaars gesnapt. Tengevolge van een onder de zwart handelaren in gebruik zijhden oplich terstruc heeft de Venlosche politie de hand weten te leggén op enkele bonnenkooplui en aan de werkzaam heden van die heeren voorloopig eeri einde gemaakt. De handelaar Th. D. uit Boxmeer was met 392 kaasbonnetjes naar Venlo gereisd, waar hij deze voor 60 cent per bon aan zijn collega A. P. uit Venlo verkocht. Deze P. verdween met de bonnen, doch vergat te beta len. Nadat de Boxmeerder eenigen tijd tevergeefs op den terugkeer van P. had gewacht, stelde hij een politie agent van het feit in kennis en bood hem een bedrag van 25 gulden, in dien deze agent erin slaagde om, zonder zich verder met de kwestie te bemoeien het verschuldigde geld van P. los te krijgen. Door oogenschijnlijk op de aanbie ding in te gaan wist de politieman verschillende bonnenhandelaren te achterhalen. P. verkocht namelijk de bonnen weer aan B. K. te Venlo, wélke laatste ze voor 70 cent per bon aan P. T. verkocht. De Boxmeer der, de man die de eerste schakel vormde van dezen „zwarthandelaars ketting", bleek dé bonnen van elf verschillende personen in Boxmeer te hebben gekocht. Tegen allen, die aan dezen bonrienhandel hebben deel genomen is terzake proces-verbaal opgemaakt. De handelaar Th. D. uit Boxmeer krijgt bovendien een extra- verbaaltje wegens poging tot omkoo- pen van een ambtenaar. Venlo het centrum Van zwarten handel. Venlo, het stadje van plezier heeft thans nog een andere reputatie ge kregen, nl. als centrum van zwarten handel, zooals wederom b'leek Woens dag op de zitting van den economi- schen rechter te Roermond. Voor de groene tafel verscheen een heele rij van personen, die naar Venlo gingen, om daar boter en andere artikelen tegen flinke prijzen aan den man te brengen, doch hun „zakenreis" naar Venlo werd ontijdig onderbroken, door rondspeurende ambtenaren en politie. Thans verschenen personen uit Eind hoven, Deume, Helmond, Boxmeêr, Boxtel, Oss, Venray en Den Bosch als verdachten voor den rechter en allen hadden sinds hun aanhouding de gast vrijheid genoten van het hotel der zwarte handelaren in de Pollartstraat te Roermond. Zoowel de Officier van Justitie als de economische rechter waren niet malsch in het requireeren en veroor- deelen van deze onsociale individuen en de opgelegde straffen varieerden tusschen een en twee maanden ge vangenisstraf, terwijl ook nog geld boeten werden opgelegd allen boven de f 200. Gevangenisstraf en geldboetq wor den thans gecombineerd en het stel letje 'dat thans met den economi- schen rechter kennis maakte weet thans, dat dergelijke duistere practij- ken zeer streng bestraft worden. De 10.000ste Voor de vrouwenkliniek van de R.K. vereeniging Moederschapszorg te Heer len was gepasseerde Maandag een merkwaardige datum: de bevalling van de 10.000e gehuwde vrouw. Sinds de oprichting van de kliniek z;jn er totaal ongeveer 14.000 bevallingen ge weest.. Provinciale belastingen. De Commissaris der provincie Lim burg, ter waarneming van de taak van Provinciale Staten, heeft besloten, te bepalen, dat voor het jaar 1943 ten behoeve der .provincie tot dekking der provinciale uitgaven zullen ge heven worden: a. 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting* voor de ongebouwde eigendommen; b. 20 opcenten op de hoofdsom dei- grondbelasting voor de gebouwde eigendommen. Dit besluit is goedgekeurd bij be schikking van den Secretaris-Generaal van het departement van Binner.land- sohe Zaken van 16 Januari 1943. De verhooging van tien kinderbijslag. De Centrale Persdienst van het Ned. Arbeidsfront schrijft ons o.m. Zooals reeds werd bekend' gemaakt, is de kinderbijslag verhoogd met in gang van de uitkeering over het 4de kwartaal van 1942. In vele gevallen is echter de uitbetaling over dat tijd stip reeds geschied, zoodat alsnog aanspraak kan worden gemaakt op een aanvullende uitkeering. Reeds zijn bijzondere maatregelen getroffen om deze uitbetaling zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Men wordt daarom verzocht, geen aanvragen om uitbetaling bij de or ganen in te dienen, daar dit slechts tot extra briefwisseling en bijgevolg tot tijdverlies leidt. Gouden trouwringen. Onlangs werd gemeld, .dat personen die in ondertrouw zijn, op verzoek een verklaring van ondertrouw ont vangen, waaraan een vergunning voor het aanschaffen van gouden trouw ringen is gehecht. Naar men ons thans echter mededeelt, zijn gouden trouwringen niet op deze vergunning verkrijgbaar, doch wel %>or zoo ver voorradig voorloopig nog op vertoon van een bewijs van onder trouw. De juwelier is tot aflevering niet verplicht. Zeepbonueu Met nadruk wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat het publiek verplicht is zeepbonneri aan de wasscherijen af te geven, voordat deze de wasch in behandeling nemen. In vele gevallen wordt aan dit voor schrift nipt voldaan, hetgeen ernstige moeilijkheden voor de wasscherijen oplevert. 1 Per bon voor eenheidszeep kan men 5 kg. en per bon voor wasch- poeder 9'kg. droge vuile wasch laten behandélen. Grasland niet gescheurd Aan een landbouwer in de provin cie Zuid-Holland was in het voorjaar 1942 door den productiecommissaris voorgeschreven om 4 H.A. grasland te scheuren. Bij controle op de naleving van het voorschrift bleek, dat de betrokkene niet had gescheurd, zoodat een tucht rechtelijke verklaring werd opge maakt. Op grond hiervan heeft de tuchtrechter den landbouwer in kwestie tot een boete van 3000 gulden veroordeeld. Deze uitspraak zij een waarschuwing voor hen, die mochten meenen, dat men het met het scheuren niet zoo nauw behoeft te nemen. Geen premies voor gelegenheidstelers In het afgeloopen jaar hebben vele particulieren door het huren van een stukje met granen of peulvruchten bebouwd land of door het koopen van nog te velde staand gewas, gepoogd om voor de, voor de boeren vastge stelde premie van een zekere hoe veelheid graan of peulvruchten per gezinslid in aanmerking te komen, of om in de gelegenheid gesteld te worden hun broodkaarten om te wisselen tegen, graan. In verband met dit zeer ongewenschte verschijnsel deelt men van bevoegde zijde mede, dat thans maatregelen zijn genomen om dezen gelegenheidstelers alle voor- deelen, die aan dergelijke handelingen verbonden zouden kunnen zijn, te onthouden. In het algemeen zal een ieder, die in 1941 geen graan of peulvruchten heeft geteeld, niet voor eenige premie in den vorm van graan of peulvruchten in aanmerking komen. Het spreekt van zelf, dat bovenstaan de maatregelen niet getroffen zullen worden tegenover de werkelijke boeren, die, b.v. doordat zij eerst thans weiland hebben gescheurd, voordien niet in de gelegenheid waren graan of peulvruchten te telen. Twee slachtoffers yau kolen dampvergiftiging. Te Gaastmeer heeft zich een ernstig geval van kolendampvergiftiging voor gedaan, dat veroorzaakt is door bal dadigheid van twee jongens. Het schipporseehtpaar Dijkstra was 's avonds op bezoek geweest bij ken nissen, terwijl een paar meisjes op de kinderen pasten, die thuis in het schip waren gebleven. Jongemannen wilden den meisjes een bezoek bren gen, maar werden afgewezen. Toen waren zij zoo onvoorzichtig, den schoorsteen van het schip dicht te stoppen. Na thuiskomst van het echtpaar vertrokken de meisjes, waar o'p de schipper en zijn vrouw naar bed gingen. Een paar malen werd een der kinderen wakker. De tweede maal 'vermoedde de moeder, dat er iets niet in orde was. Zjj waarschuw de haar man, die opstond én toen bewusteloos neerviel. Ook de vrouw geraakte bewusteloos, maar kwam in den morgen weer bij, waarna z(j om hulp kon roepen. Het slaapvertrek bleek vol kolendamp te zijn. By den vader en het oudste kind, een jongen van 7 jaar, kwam de hulp te laat. Zij waren reeds overleden. Het. on derzoek wees uit, dat de schoorsteen was dichtgestopt. Sinaasappelbon langer geldig. De geldigheidsduur van bon „reser ve 4-03", recht gevende op 350 gram mandarijnen of sinaasappelen en van bon „reserve 4-04", recht gevende op 850 gram mandarijnen ol sinaasap pelen, is verlengd tot en met Zater dag 20 Februari. Nijmegen naar de 100.000 inwoners. Blijkens officieele mededeelingen telde de gemeente Nijmegen aan het einde van 't vorig jaar 99735 inwo ners. In het afgeloopen jaar nam het inwonersaantal toe met 1225, zoodat men vermoedt, dat Nijmegen binnen het eerste kwartaal van dit jaar de 100.000 inwoners zal halen. De paardenfokkerij in deze streek. Naar de Echo verneemt heeft de heer Jac. Martens te Groot Linden aangekocht den driejarigen hengst „Nico van Gratjes", welke in Valken burg voor Zuid-Limburg in 1942 en 1943 de eerste plaats bezette. Het geldt hier een zoon van Nico van Melo, onzen nationalen kampioen en de verwachting is dus gewettigd, dat door dezér fokkerij in hei een hooger peil Dierenbesc vei De burgemei bosch heeft in bescherming een waardoor liet ir zal zijn, zonder veemarktterrein vee onbeschut verhandelen va vee is buiten de Tegen overtre maatregelen wo: Dieven en ken loopen er 1 allerlei kleedy veel voorkomen! heer vermomd", koos een oplii marechaussee; af voor f 2000 haar zoon als: gevorderd, maa kon afwenden. pseudo-marechar heden niets mee Wat kost een De luchtvaarl Observer" schl op Duitschland wapen meer da kost. Elke grooti had het verlie vliegtuigen medj menwérper kos deze toestellen i Nog belangrijkei vliegend person zeven man pe droeg, in totaal leiding per manl 1.750.000 pond. kosten van bc voor.elke vlucht noodig. Indien d raids op Duitse! dernomen, zou verlies van 450 te staan. Bovem tuigen, 30.000 mi verloren. Ann Wij hadden al eens vaker oi gen van ons vol de beschaving diep geworteld een vernisje ei bergen. Bij speciale g dat op een ergei den al mens I duwende en sto: waar te neménl van een trein In het Volk volgende histori; Een man van het Afnhemsch op den trein die nenrolleh en di w(jk moet brq verlangt n»ar h! Maar als-de tl komt rijden, Is mannen en vn gen als een ben Er zijn mensch kleeding te ol „dame" of voi. gaan. Maar a bemachtigen- is,p' zitplaats in det ze al hun „nettn gen ze, duwen ze rauwe kreteic waren aard. Er klinken w wen raken be voren dringen', deren gillen va) het gedrang huj Dan snerpt oves van smart... De reiziger vi de bestormers vi perron geduwd zaam voortschuj gekomen. Het De man wordt e doch een wieh over zijn linkt ziekenhuis stelt de hand voor al' waarschijnlijk i teerd moeten wc Boul Door deelnen tegen den wei wisme. dient mi

Peel en Maas | 1943 | | pagina 2