Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Buitenland. Binnenland. Zaterdag 28 November 1942 Drie en Zestigste Jaargang No 47 ADVERTENTIEPRIJS Vraag en aanbod 10 ct. per 3 mm. Vraag en aanb. betrekk. 8 ct., alle overige 12 ct. ABONNEMENTPRIJS voor Venray 70 ct. buiten Venray 80 ct. per kwartaal. Afz. no. 6 ct. PEEL EN MAAS UITGAVE Fa. v. d. MUNCKHOF Drukkerij, Kant.boekh. Kengetal 2446 VENRAY Grootestraat 28 Tel. 512 Giro 150652 P1100/1. Verantwoorde lijk voor den geheelen inhoud: W.P.A. van den Munckhof. VERWARDE TOESTAND IN AFRIKA. De (levde slag bij de Salomous- eilandeu - Groote verliezen van de Ainerikaansche vloot Feiten, die o!> de verwarde si tuatie in Afrika wijzen Rond Tnnis gaat een lioogst belang rijke beslissing vallen Voor de derde maal een keerpunt in Lj biii Ter zee en in de lucht zware slagen tegen de Anglo- Amerikanên Heftige aanval len der Sovjet-legers. By het overstelpende nieuws van Noord-Afrika hadden we vorige week niet de gelegenheid te wijzen op den derden zeeslag by de Salomons eilanden. Het is daar anders aardig heet toegegaan. Yan Japanschezijde wordt vermeld, dat van 12—14 November by het eilancLélBadalcanar aan Ame- rikaansehe zya^iet grootste deel der hulpvaartuigen werd vernietigd en beido slagschepen, die eraan deelna men, zwaar werden beschadigd. Tot zirtken werden gebracht: 8 kruisers, 4 of 5 torpedojagers en 3 transportschepen; bovendien verloor do vyand 73 vliegtuigen. De Japansche verliezen bedroegen 1 slagschip, 1 kruiser en 3 torpedo jagers; beschadigd een slagschip en 7 transportschepen; van de vliegtuigen gingen er 41 verloren. Admiraal Callaghan, de comman dant der Amerikaansche vloot, ver loor met vele zijner mannen het leven. Intusschen komt het precies uit, wat de Japanners reeds voor maan den voorspelden, dat de eerste zee slag by de Salomons-eilanden door meerdere zou gevolgd worden. Dit is reeds de derde. De toestand in Fransch Noord- Afrika is er niet duidelijker op ge worden. Het beste bewijs daarvan is, dat de Gouverneur van West-Afrika Darlan tot opperbevelhebber heeft benoemd, denzelfden Darlan dus, die door maarschalk Pétain van al zijn waar digheden vervallen was verklaard dat er een aanslag gepleegd is op den uit de krijgsgevangenschap ont vluchten Generaal Giraud door een tweetal marine-officieren, die hiervoor den dood zyn ingegaan dat een generaal Darnan thans een radio-oproep heeft gehouden met goedkeuring van Laval, voor de vorming van een vrijwilligerslegioen ter verdediging van West-Afrika; dat er oneenigheid schijnt te be staan tusschen den rebellen-generaal De Gaulle en Darlan. Al met al een kijk op de verhou dingen in Noord-Afrika, die het laatste restje aan weerstandskracht moet vernietigen. Bij de vele raadsels, die Fransch Noord-Afrika thans opgeeft komt dat van Dakar. De Amerikaansche inval heeft deze stad nog steeds ontzien, blijkbaar omdat Dakar het sterkst verdedigde punt van de Wostkust ishet slag schip de Jean Bast raakte beschadigd bij de verdediging van Casa-blanca, doch sedert hebben geen berichten meer over Dakar en de westkust de ronde gedaan. De Gouverneur van West-Afrika zetelt in Dakar en die heeft Darlan tot opperbevelhebber van alle Fransche strijdkrachten in Afrika benoemd. Dus toch afval van Pétain Het zijn nog onopgeloste raadselen. Maar wel is het teekenend, dat Darlan door Pétain werd uitgezonden om Afrika op zijn trouw te inspec- teeren, thans door dienzolfden Dar lan verraderlijk in den steek wordt gelaten. Ondertusschen hebben de Duitsch- Italiaansche divisies hun positie in Tunis kunnen versterken en uit bouwen, met de havenstad Bizerta en Tunis als steunpunten. Do Amerikanen zouden intusschen reeds zuidelijk van deze legermacht de zee hebben bereikt en pogen in de richting van het Britsche front in Lybië vooruit te komen. Zooals men weet, ligt hier echter nog oen afstand van 1500 kilometer tusschen. In verband daarmee is het van groot belang hoe het verder gaat met dien Britschen opmarsch. Het Italiaansche weermachtbericht berichtte reeds Maandag heel open hartig, dat nu Benghasi voor de derde maal in dezen oorlog in handen der Engelschen is gevallen. Daarmee is dan weer de positie bereikt, waarbij telkenmale de keer punten vielen by de vorige veldtoch ten. Ook ditmaal wordt er reeds weder gerept van harde voorhoede gevechten. Van den strijd, die na de eerstvolgende weken zal gevoerd worden, zal het afhangen of maar schalk Rommel tegen deze blijkbaar overweldigende meerderheid aan men- schen en materiaal, zal zijn opge wassen. De Duitschers en Italianen ziju daar heel gerust op. De aanvallen on de convooien, die nu in groote hoeveelheden op de1 Middellandsche Zee gericht zijn, gaan onverpoosd door en er gaat geen dag voorbij, of een of meer kostbare transportschepen worden in den grond geboord. Het staat buiten kijf, dat de maand November een record- maand zal worden voor het verlies van geallieerde tonnage. Daarbij komt, dat de vliegvelden in Noord-Afrika dag aan dag bloot staan aan verwoede luchtaanvallen, waarbij de Amerikaansche soldaten voor het eerst eens kennis kunnen maken met het gevecht tegen een goed uitgerusten en geschoolden tegenstander. Tegelijkertijd met deze zeer belang rijke en voor Noord-Afrika beslissen de gebeurtenissen, is Stalin met zijn troepen een olTensief begonnen ten Zuiden van Stalingrad. Volgens de Duitsche berichten heeft het echter op verre na niet de kracht der offensieven, die do bolsjewieken inzetten by het begin van den winter 1941. Het zou in hoofdzaak gevoerd worden door inderhaast bijeen ge brachte troepen. Het laatste Duitsclio bericht spreekt zelfs van de vernieti ging van 100 sovjet-pantserwagens, zoodat men veilig mag aannemen, dat de Duitsch-Roemeensche troepen de Sovjets wel in bedwang zullen weten te houden. Ook op andere fronten in Rusland wordt door de roode troepen heftig aangevallen, doch evenmin met veel resultaat, In den Kaukasus dringen de Duit schers langzaam doch gestadig op onder zeer heftig verzet van den vy and, waarbij soms een groot aantal gevangenen en buit wordt binnenge bracht. Zoo bedroeg dit in het gebied van de Terek tusschen 25 Oct. en 19 November18.300 gevangenen, 189 tanks, 283 stukken geschut en 630 zware infanteriewapens. Winterhulp kan reel doen, als GIJ Teel offert Giro 5553 DISTRIBUTIE- NIEUWS Verlaging electriciteitsrantsoen voor winkels Het electriciteitsrantsoen voor ver lichting in winkels is, zooals gemeld, van 75 pet. op 65 pet. van het ver bruik in 1940 teruggebracht. Waai de indruk mocht, zyn gewekt, dat deze maatregel slechts voor bepaalde winkels geldt, zij het hier inet na druk ter vermijding van misverstand, meegedeeld, dat de straffere rantsoe neering zonder uitzondering voor alle winkels is bedoeld. Brandstoffen voor groote gezinnen In het ty'dvak van 23 November tot en met 5 December 1942 wordt nogmaals de gelegenheid opengesteld, een aanvrage om extra-rantsoenbon nen vaste brandstoffen -by de distri butiedienston in te dienen voor hen, die na 11 Juli 1942 door gezinsver- meerdering tot de groote gezinnen van 7, 8 of 9 personen zyn gaan be- hooren, of van deze categorie zyn overgegaan tot de gezinnen van 10 of meer personen en voor lien, die in den tijd, toen de gelegenheid hiertoe openstond, de aanvrage niet of te laat hebben ingediend. Bedoelde aanvrage diont- te ge schieden op formulier MD 333—05, welke formulieren de distributiediens ten ter beschikking zullen stellen. Onder gezinsleden kunnen worden medegerekend, inwonende familie leden en ten hoogste één inwonend lid van het personeel. By de inlevering van de aanvrage hiertoe moeten de distributie-stam kaart „Hoofd" en de distributie- stamkaarten van alle overige gezins leden worden overgelegd. Voor een gezin van 7, 8 of 9 per sonen zullen drie bonnen, voor een gezin van 10 of meer personen zes bonnen, elk voor één eenheid, worden uitgereikt, echter slechts, indien het hoofd van het gezin reèds oen brand- stoffenkaart DV heeft ontvangen. Gezinnen van 10 of meer personen, ten behoeve waarvan reeds eerder een extra-rantsoen voor 3 eenheden brandstoffen is beschikbaar gestold, ontvangen uiteraard slechts een aan vullend extra-rantsoen voor 3 een heden. Bonaanwijzing petroleum voor verlichting Gedurende het tijdvak van 22 Nov. 1942 tot en met. 2 Januari 1943 geven de met „04 verlichting", „05 verlich ting", „06 verlichting" en „07 ver lichting" gemerkte bonnen der bon kaart S 108 en de met „26 verlichting" en „27 verlichting" gemerkte bonnen der bonkaart S 208 elk recht op het koopen van 2 liter petroleum. Boter of rundvet op bon 58 Gedurende het tijdvak van Dinsdag 24 November tot en met Zaterdag 5 December 1942 geeft elke der met „boter 58" gemerkte bonnen, van de bonkaart, voor voedingsmiddelen, recht op het koopen van 125 gram boter. Zy, die gedurende het tijdvak van 4 tot en met 7 November j.l. de bonnen „boter 58" by den slager hebben ingeleverd, ontvangen gedu rende bovengenoemd tijdvak per bon 100 gram rundvet. WOLLEN MANNENONDER- KLEEDING Geen bijzondere vergunningen meer Van 24 November j.l. af kunnen geen aanvragen nieer voor bijzondere vergunningen voor zuiver wollen, nat uurwollen of gemengd wollen manshemden, mansborstrokken en mansonderbroeken bij de distributie- diensten worden ingediend. Onder zuiver wollen artikelen worden verstaan artikelen, welke uit 100 procent wol zijn vervaardigd terwijl natuurwollen artikelen even eens uit 100 procent wol vervaardigd zyn, maar waarbij de aanduiding „natuurwol" slaat op bepaalde merk artikelen. Onder stoften van gemengd wol worden verstaan stoften, welke 50 procent, tot 100 procent wol bevatten. Onder de hierboven genoemde bij zondere vergunningen worden bedoeld de bijzondere vergunningen welke alleen beschikbaar werden gestold in gevallen, waarin, blijkens een over gelegd medisch attest, aan bodoelde goederen behoefte bestond. BABYWOL In verband met de distributie- regeling van textiel wordt nog be kend gemaakt, dat sinds 1 November 1942 "de gelegenheid is opengesteld voor het aanvrage van bijzondere vergunningen voor den aankoop van 500 gram wollen handbreigarens voor de vervaardiging van kleeding, ten behoeve van babies, geboren op of na 1 Maart 1942, voor zoover nog geen zoodanige vergunning werd verstrekt. De aanvragen voor deze bijzondere vergunning kunnen by den plaatse- lijken distributiedienst worden inge diend, onder overlegging van de baby-stamkaart, respectievelijk een attest van een geneeskundige of vroedvrouw waaruit blijkt, dat de bevalling binnen 20 weken zal plaats hebben. Zy die tusschen 1 September en 1 November 1942 reeds een aanvraag hebben ingediend en een afwijzende beschikking hebben ontvangen op grond van het feit dat na 1 Septem ber geen bijzondere vergunningen voor babywol zyn uitgereikt, kunnen zich opnieuw, onder overlegging van attest of baby-stamkaart, tot den plaatselijken distributiedienst wenden. Op bovengenoemde bijzondere ver gunning zullen uitsluitend wollen handbreigarens van nieuwe samen stelling verkrijgbaar worden gesteld. Hoestpastilles niet meer op (len hon. Met ingang van 25 November mo gen hoestpastilles, d.w.z. menthol- tabletten, eucalyptis-tabletten, en eu- calyptis-pitten, alsmede caleium-peper- munt, anijsmelk-tabletten en anijs melkblokjes, worden gekocht en af geleverd zonder dat daarvoor een bon van de versnaperingenkaart behoeft te worden afgegeven. Betreffende verkoop en aflevering van deze ar tikelen zal de Nederlandsche Meel centrale nadere regelen stellen. Prijsregeling sigaretten. In de Staatscourant van 23 Nov. is opgenomen het prijs voor schrift 1942, calculatie sigaretten, waarbij aan fabrikanten voorschriften worden gegeven voor de kostprijsberekening van sigaretten. Hierdoor zal worden bereikt, dat de prijs niet hooger zal worden dan in verband .'met den in koopsprijs van de ruwe tabak en de werkelijke kosten plus toegestane winst, noodigza! zyn. Het voorschrift treedt 1 Januari a.s. in werking. Weer tabaks- en sigaretten- kaarten. Ook snoepbonneu in de „le periode 1043". De plaatselijke distributiediensten zullen van 3 tot en met 24 December bonkaarten „Voedingsmiddelen le periode 1943". alsmede nieuwe aard appel- en groentekaarten uitreiken. Houders van L-inlegvellen ontvangen bovendien een toeslagkaart voor aard appelen N 211. Zooals bekend, zullen zij, die een machtiging voor opslag van winter aardappelen hebben ontvangen en van wie derhalve de bonnen K of L 111, 211, 311 of 411 van het inlegvel zyn afgekruist, geen aardappelkaarten ont vangen. Deze personen zullen echter wanneer zij in het bezit zyn van een L-inlegvel, wel een toeslagkaart N 211 ontvangen. Zy, die geboren zijn tus schen 30 November en 28 December van de jaren 1921, 1928 en 1933, moe ten hun inlegvellen en ruilen alvorens hun bonkaarten in ontvangst te ne men. Voorts zullen de diensten tegelijk met de bovengenoemde kaarten nieuwe tabaks-, sigaretten- en versnaperingen- kaarten uitreiken. Bij deze uitreiking zal men opnieuw kunnen kiezen tus schen een tabaks- of sigarettenkaart en een versnaperingenkaart, onver schillig of men by de vorige uitrei king een tabaks- of sigaretten-, dan wel een versnaperingenkaart heeft ontvangen, met dien verstande, dat mannelijke personen, die geboren zijn na 28 December 1924 en vrouwelijke personen, die geboren zijn na 28 De cember 1917, uitsluitend .voor een ver snaperingenkaart in aanmerking kun nen komen. Ook zullen nieuwe bonkaarten voor zoep en toiletzeep voor kinderen .Wie mei zijn stroom niet zuinig is. zit weldra in de duisternis Bij onze vrijwilligers. Een verkenningstroep onderweg. In de steppen in het Oosten maken onze mannen gebruik van kameelen en muil ezels. (SS P-K. Lütmer- O-H-P.H s) worden uitgereikt. Kinderen, geboren na 1 December 1940, zullen één bon kaart P III, bevattende drie bonnen voor eenheidstoiletzeep en drie bon nen voor waschpoeder, alsmede een bonkaart P 211, bevattende drie bonnen voor toiletzeep ontvangen. Kinderen geboren na 1 December 1934, doch voor 2 December 1940, ontvangen alleen een bonkaart P 111, bevattende drie bonnen voor eenheids toiletzeep en drie bonnen voorwasch- De aandacht wordt er op gevestigd, dat men zyn kaarten uitsluitend kan afhalen by den distributiedienst der gemeento, waar men in het bevol kingsregister is opgenomen. Een uit zondering kan slechts worden gemaakt voor schippers, woonwagenbewoners, gedetacheerde mafechaussee's, de vaste bevolking van kostscholen e.d. en voor hen, die tengevolge van oorlogsomstandigheden tijdelijk elders verblijven. By de uitreiking van de bonkaart voor voedingsmiddelen eri de groente- kaart zal het vakje 05 van de stam kaart worden afgekruist en bij de uitreiking van een aardappelkaart het vakje 06. By uitreiking van een tabaks-, sigaretten- of versnaperingen kaart zal het vakje 09 worden voor zien van onderscheidenlijk de letter X, Y of Z. Bij uitreiking van Zeep- kaarten zal een aanteekening ge plaatst worden in het vakje 08. Terstond by het in ontvangst nemen der kaarten ga men na of men alle bescheiden, waarop men recht heeft, inderdaad heeft ontvangen, aangezien latere reclames uiteraard niet in be handeling kunner. worden genomen. LOSSE TEXTIELPUNTEN zyn ongeldig. De winkelier mag ze niet innemen en de distributiedienst kan een dergelijke textielkaart niet ver vangen. Dusgeen punten van uw textielkaart afknippen BEKENDMAKING. 's-Gravenhage, 21 Nov. Het Bureau van den Wehrmachtbe- fehlshaber in Nederland maakt bekend Het vonnis van den Krijgsraad, waarbij te Arnhem 15 Nederlan ders wegens brandstichting als sa boteurs ter dood veroordeeld zyn. is door den AVehrmachtbefehls- haber bevestigd. Een gratieverzoek is afgewezen, daar dit misplaatst is tegenover gemeene, onverant woordelijke, schadelijke elementen, die bij vergeefsche pogingen om de bezettende macht schade te berok kenen zich niet hebben ontzien, een heele reeks kleine Nederland sche boeren de oogstopbrengst van een geheel jaar en ten deele ook nog huis en hof te ontnemen. Der gelijke gemeene handelingen zijn eerloos en eerloozen vinden geen genade. De doodvonnissen zijn door fusilleeren voltrokken aan de vol- saboteurs: Gerrit van 't Einde, Frans Teelen, Jan Rodert, Cornel is Lughthardt, Wilhelm van der Marten, Willem de Weerd, Frederik de Weerd, Klaas Bakker, Gerrit van Werven, Jan Eekhuis, Hendrik Eekhuis, Bernhard Immerzeel, Anton Siedenburg, Gerrit Nieuwenhuis, Wilhelm Lenzen. Hierby wordt bovendien uitdruk kelijk op het volgende gewezen: Mochten gevallen van dergelijke gemeene handelingen tegen de eigen volksgenooten zich opnieuw voordoen of andere misdaden, waar op de doodstraf staat, worden ge pleegd, die een zoo verraderlijke, eerlooze geestesgesteldheid bij den dader doen blijken, dat een kogel voor hem zonde zóu zyn, dan zul len de doodvonnissen door ophan ging worden voltrokken. Deze mededeeling is de laatste waarschu wing aan ieder, dien het aangaat. DENKT OM OV GAS- EN STROOMRANTSOEN Bezuiniging is in ieders belang Degenen, die gedurende 1939/40 een volgens de thans geldende nor men buitengewoon hoog verbruik aan gas en electriciteit hadden, be vonden zich tot voor kort in de aan gename positie, dat zy ook in de tegenwoordige tijdsomstandigheden er tamelijk royaal mee konden om springen. De instelling van de maxi mumrantsoenen heeft daaraan een eind gemaakt. Dit beteekende niet, dat den verbruiker van een normale hoeveelheid gas of electriciteit een verder gaande beperking werd opge legd dan de bestaande van 75 pet. van het verbruik in 1939/40. Slechts in het geval, waarin het toegestane rantsoen onredelijk hoog zou zijn, wordt van dezen maatregel gebruik gemaakt om het rantsoen in overeen stemming te brengen met een redelijk te achten verbruik. De overheid onderzoekt alle geval len, die tot eenige besparing zouden kunnen leiden. Daar zy er steeds op uit is ook in dezen tijd van groote zorg voor de gas- en electriciteits- levering de belangen- van de verbrui kers zooveel doenlijk in het oog te te houden, mag van den anderen kant zeker worden verwacht, dat de verbruikers zoo zuinig m(%elyk om springen met de hun toegemeten rantsoenen. Iedereen moet nu door drongen zyn van het feit, dat hij verplicht is te bezuinigen, en dit is niet alleen een gemeenschapsplicht, maar het is ook ieders eigen belang om het toegestane rantsoen niet te overschrijden. De beperking van het gas- en electriciteitsverbruik is een hoogst ernstige zaak en een beroep van de Overheid op aller medewer king mag hier zeker nog eens worden herhaald. Wie dit te laat beseft, zit straks in het duister. Extra-leyeringspliclit opgelegd aan nalatige reeliouders Wederom heeft de Overheid zich genoodzaakt gezien op te treden tegen veehouders, die niet voldaan hebben aan hun verplichting om alle daar voor in aanmerking komende op hun bedry'f gewonnen melk af te leveren. Eenigen tijd geleden is herhaalde lijk melding gemaakt van den extra- leveringsplicht van rundvee, die de Secretaris-Generaal van het Departe ment van Landbouw en Visscherij op grond van zyn buitengewone be voegdheden had opgelegd aan nalatige veehouders in verschillende provincies. Thans zyn het vier veehouders in de provincie Utrecht, die een aanmerke lijk deel van hun veestapel zullen moeten afdragen. Een veehouder te Bunnik zal 6 koeien en een"kalf boven zijn normalen aanslag moeten leveren, twee veehouders - één te Maartensdijk en één te Vleuten zullen drie koeien en een pink moeten missen, terwijl een andere veehouder te Maartensdijk zich extra-leverings plicht van één koe zag opgelegd. Het moet langzamerhand duidolijk zijn, dat men niet ongestraft de voedselvoorziening van zjjn volk in gevaar kan brengen. Sinterklaas door prijsopdrijving en woeker belaagd. De prysnoteeringen in vele etalage's demonstreeren duidelijk, dat Sinter klaas ook al belaagd wordt door prijsopdrijving en woeker. Prullen, die jaren geleden naar den rommel zolder "zijn verhuisd, omdat ze toen zelfs voor een luttel prijsje geen af trek konden vinden, zyn weer voor den dag gehaald, wat opgewreven en opgeknapt en nu prijken ze met een pry's, die vaak tienmaal zoo hoog is voorheen. Het Volk noteerde enkele pry zen uit etalages: een houten lepel van 3 kwartjes kost nu f 3.90, een paar ordinaire boekensteunen f 10.50, een dienblad van een stuk gevernist tri plex f 6.90, een vaasje van aardewerk f 12.50. Op deze wijze wordt het Sinter klaasfeest voor de vele smalle beur zen een onmogelijkheid en een stuk ergernis en voor vele woekerende winkeliers een beschaming Innen van kleine geld vorderingen In het Verordeningenblad is een besluit verschenen, dat de bedoeling heeft de inning van kleine geldvor deringen te vergemakkelijken. De gekozen constructie is in grove trekken de volgende: Een schuld- eischer, die een uit overeenkomst voortspruitende geldvordering tot een maximum van f500. - heeft/kan ter griffie van het kantongerecht een ver zoekschrift indienen tot uitvaardiging van een dwangbevel. Teekent de schuldenaar tegen dit verzoekschrift binnen veertien dagen geen bezwaar aan en acht de kantonrechter het verzoek niet onrechtmatig of onge grond, zoo vaardigt deze laatste het dwangbevel uit en doet dit op een afschrift van het verzoekschrift stel len. Het dwangbevel staat, wat de tenuitvoerlegging betreft, gélyk met de grosse van een vonnis en kan der halve op de gewone wyze geëxecu teerd worden. Aangenomen mag worden, dat in de meerderheid der gevallen de schul denaar het niet op een executie zal laten aankomen, doch, indien een maal een dwangbevel zal zyn uitge vaardigd, eieren voor zyn geld zal kiezen en vrijwillig zal betalen. Als dan zal de schuldeischer met een minimum aan moeite en kosten zijn recht hebben verkregen. Wordt tegen het verzoekschrift wel bezwaar aangeteekend. b.v. door dat de schuldenaar het in het ver zoekschrift gestelde niet geheel kan erkennen, zoo verwijst de kanton rechter de zaak naar de gewone te rechtzitting en treedt de normale kantongerechtsprocedure in werking. Wat de bijzonderheden der nieuwe regeling betreft, kan zonder bezwaar naar de verordening zelve verwezen worden. De voorschriften zyn in het algemeen zoo eenvoudig mogelijk ge houden. Expressebestelling afgeschaft Met ingang van 1 December a.s. kan de P.T.T.-dienst tot nader bericht niet meer voldoen aan het verlangen tot expressebestelling van in het binnen land uit te reiken stukken, postwis sels en postpakketten. De expresss- bestelling in ons land wordt dus zij het voorloopig - afgeschaft. Wel blijven expresse-zendingen mogelijk naar het buitenland, voor zoover de betrokken landen dit soort zendingen toelaten. Inlichtingen daaromtrent verschaffen de postkantoren. De molen „Jan van Cuyk" te Cuxk welke werd gerestaureerd onder de auspiciën van de veroeniging „De Hollandsche Molen", is thans weer in gebruik genomen. (J. C. Stevens-Brader Pax Holland s)

Peel en Maas | 1942 | | pagina 1