„MEDINA" Ziekteverzekering Huispersoneel. G. MULDERS ABDIJSIROOP mmmmma/m OORLOGSSCHADE- Openlijk dank H. ODA Rijwielen Gebiv Lucassen HOEST, VERKOUDHEID. BRONCHITIS VERLOREN een doos PARAPLUIE Neem 'n AKKERTJE De RAAD VAN ARBEID te VENLO maakt het volgende bekend Gebr. MARTENS, Tel. 528 FEUILLETON Officieels Landbouwmededeelinaen. M. JEUKEN Grootestraat 24 b - Gevraagd een leerjongen in rijwielzaak. Adres bureau van dit blad. Biedt zich aan bekwaam boerenknech voor Paschen. P. A. Willems, A 75, Overloon GEVRAAGD voor terstond bekwaam boerenknecb J. Geurts, Heide L 60. TE KOOP dragend varken en partij biggen M. Janssen, Ysselsteyn I 48. aan O. L. VROUW en den H. ANTONIU3 voor verkregen gunsten na het bidden van de Noveen der 3 Weesge groeten. N N NOVEEN en GEBEDEN ter eere van de verkrygbaar in Kantoorboekhandel FIRMA VAN DEN MUNCKHOF. en Onderdeelen. Huishoudei. artikelen, Philips en Osram. Lampen. LEUNEN Telefoon 485 BROGB uit onzen oven daar raat niets boven Het is het allerfijnste brood dat van het tegenwoordige meel gebakken kan worden FRANS BEERKENS Bakker!) Draalslraat Telefoon 218 waarbij slijm op de bofst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, t erwijl de hoest verdwgnt. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S bevattende rijbewijs, 60 dagen- kaart en ander toebehoor. Tegen belooning terug te be zorgen bij L. Smits, Veitum. Degene, die Zondagmorgen in de Parochiekerk bij vergis sing een verkeerde heeft meegenomen, wordt Ver zocht deze terug te bezorgen aan het bureau van dit blad. tegen haaruitval, jeuk of huiduitslag f 1.35 per flacon alieen bij HOFMAN'S Kapsalons TIENRAY Telf, 23 Rillerig Huiverig Laat AKKERTJES zorgen dat 't Kou-tje geen Kou wordt. Neem ze dadelijk want een kou kan gevaarlijk worden. De Nederlandsche Pijnstiller WERKGEVERS van inwonend huispersoneel of van huisper soneel, dat op tenminste 5 dagen per week bij denzelfden werkgever werkt, zijn verplicht zich bij den Raad van Arbeid in hun gebied aan te melden. Deze aanmelding dient zoo spoedig mogelijk ie geschieden, doch in ieder geval vóór 15 November 1942. Aanmeldingsformulieren zijn gratis verkrijgbaar ten postkantore en ten kantore van den Raad van Arbeid Aldaar zijn ook ver krijgbaar a. formulieren van ziekmelding, die gratis worden verstrekt; b. boekjes, welke de ziekenfonds-coupons bevatten, dieaa'n bovengenoemd huispersoneel moeten worden uitgereikt. na half 7 no. 212 Handel in alle Bouwmaterialen. Leveren alle voorkomende Bouwmaterialen als: Cement, Cementkalk, Kalk, Dakpannen, Stecnen, Drijfsteenen, Gresbuizen, Asbestbuizon, Kluitkalk en» Landbomvpoodérkalk enz. enz. Verder aan onze loswal te Maashees verkrijgbaar rivierzand en riviergrind. HET IS IN UW BELANG B. Uw Ongevallen-, Ziekenhuis-, Levens-, Dienstboden- Wettelijke aansprakelijkheid- en alle andere Ver zekeringen te sluiten bij le klas Maatschappijen en het sedert vele jaren bestaande agentschap van KRUIJSEN-THIELEN, Markt 8, VENRAY Denkt U ook aan verzekering tegen Oorlogsschade Ook persoonlijke Molestverzekering Hef Kruis. waarbij kei spookte door O.F.M. 't Was een avond om bang van te worden. Verschrikkelijk bulderde de storm wind. Loeiend joeg hij voort over de eenzame vlakte, met akelige geluiden van huilen en kermen, botste ginds in 't bosch omhoog tegen de toppen der hoornen, greep ze vast in de lïooge kruinen, dat de takken piepten en zwiepten en kreunende kraakten. En aldoor ontstuimiger raasde en woelde en tierde hy. Wee den boom, die niet diep genoeg zich boog voor zijn ontzettende macht 1 Gillend van woede slingerde hij zich om den eeuwenouden romp, duwde metgewel- pige kracht de kruin naar boneden, wroette omlaag in de wortels, met scherpe beten, dat zd knapten... Met schelle kreten van doodsangst fladder den de kraaien weg van de nesten in d&n hoogen top, de lucht verscheu rend door .hun ij sol ijk gekras: kra, kra!... Vervaarlijk dr.uischend stortte de woudreus neer, kneuzond de hoo rnen rondom, plofte met een doffen plomp op den grond. Tierend van wraakgenot rende, de storm verder, zweepte omhoog do bruisende golven van de breedgez^ol- len beek, die hard-klaterend van angst en schrik door en over elkander voort holden, schuimend van drift om weg te vluchten voor den ontzettenden vijand. Vervaarlijke, zwarte wolkenmassa's De pulp vormt een waardevol veevoeder tij dens de wintermaanden en overal in ons land zijn de boeren druk in de weer, om een voorraad hiervap op te doen. (J. C. Stevens Pax Holland s) huigen te. drijven in den donkoren nacht. Bijwijlen, enkele oogcnblikken maar, blikte de maan over zulk een zwarte wolk heen, waagde een naargeestig, ltcht-glimmen te spreiden over 't ge teisterde landschap. Maar, omhoog schoot de stormwind, joeg in razende vaart de wolkenbanken voor zich uit, stortte ze heen over de maan, greep dan enkele van die zwarte monsters in zijn gevieldige klauwen, smakte ze met onstuimige kracht naar om laag in kletterende stortregen... O, ik kan 't zoo niet meer uit houden Ilij stond stil op den doorweekten, slijkerigen zandweg, naast do breedo beek, uitgeput. Zijn borst zwoegde gejaagd op en neder. Hijgend snakte hij haar adem. Wat een verschrikkelijke avond En nog zoo ver, zoo ver.! Scherp verweet hij 't. zichzelf,- dat hij ginds in de boerderij niet 't vrien delijk aanbod had aangenomen om daar in vredesnaam vannacht toch te blijven. Zijn vrouw had 't immers toch gemakkelijk begrepen, zou niet ongerust zijn geworden. Vanmorgen had hij zelfs nog op de mogelijkheid gewezen van niet thuis te zullen komen, al was 't dan ook dat hy 't om te lachen had gezegd. Peinzend bleef hij een wijle staan Kom, mompelde hij ten laatste, 't is eenmaal zóó, zaniken geeft niemendal, gedane zaken neinengeen keermoed gevat, Jan Vooruit maar weer! Over een kwartiertje zijn we aan ,'t Witte Kruis en dan nog een' klein halfuur.... Maar 't was vèr, toch, o zoo ver.... Moeilijk sukkelde hij op zijn zware klompen verder. Zijn voeten zakten weg in 't slyk, 't water siepelde hem door de kletsnatte kousen. De wind sloeg hem in 't gezicht" met regen, hé, die pijn deed... Kom, vooruit, maar, wat gauwer. Des te oerdor was 't gedaan... Toch zou ze blij zijn, dat hy thuis was. Zoo wat knorren van dat hij maar beter had gedaan met daar by den boer te overnachten, jawel, maar inwendig blij, zie je... ja Neê maar, wedden wou hij, dat ze- warm eten voor hem had opstaan... Hu, wat een windHé, was hij er maar Warme aardappels met bieten en een stuk spek. En dan vertellen, dat hij 't kalf zoo voordeelig verkocht had. Die guldens en rijksdaalders laten zien- Neen, dat was niet uit te houden Driftig stampte hij op den grond, 't Leek hem, of 't vel van zyn gezicht zou kapot-barsten van de kou en de nattigheid. 'Huiverend wreef hy zich over zijn ijskoude, strakgespannen voorhoofd en wangen, trok de pet nog dieper naar voren, boog 't hoofd nog meer omlaag op de borst. Vooruit maar in Godsnaam! In Godsnaam. Eensklaps onver wacht, als een tik op zyn hersens trof hem de groote beduidenis van dat losdaarheengeworpen woord- Ja, in den naam van God moest je alles doen... Alles, alles voor God— De mensch is geschapen om in dit leven God te dienen En voor niets anders, neen !- Wat kwam daar wei nig van terecht, wat maakten de men schen zich druk om allerlei kleinig heden... mooie kleeren, handel, lioog- aangeschreven staan by de menschen. Wat een misselijk geploeter! De weggejaagde maan durfde weer even zich vertoonen, gluurde met een bleek gezicht 'over den glimajpnden rug van oen zwart wolkenmonster... Daar woonde Hy God in den HemelDie baas was over alles... God zag hem nu, keek nu naar hem... Ilè, als je daar eens over nadacht Wat zou God nu .wel van hem den ken Veel gebreken, ja maar hy deed toch zyn best. God zou niet boos op hem zijn, zou hem wel liefhebben... AJs hij nu eens plotseling kwam te sterven, zou hij niet naar de hel gaan, neen, zeker niet. want hij deed toch nooit groote zonde... Hê, hoe verschrik kelijk, als je in staat- van doodzonde was!... God kwaad, de vuile duivel je vriend, den lieelen dag en nacht kans hebben voor. eeuwig naar de verdoe menis te gaan, den heelen <\ag hard werken voor een schraal beetje eten en dan maar niets verdienen voor den Hémel... Bah, wat een levenNeê hij had narigheden genoeg in zyn leven. ach, ach, als hij die vreeselyke geld zorgen doch eens een keer te boven kon komen... maar ongelukkig wasje niet, als je maar goedstond met God- Geloof zij Jezus-Christus De regenvlaag had nu opgehouden Jan Giessers hield 't hoofd weer wat mee: overeind. - Die wind, die wind hijgde hij. l\^,ar 't is al een geluk, dat die akelige regen weg is. Kom, geprobeerd om wat. aan- te stappen Vaag t.eekcnde zich op een kleinen alstand do lijnen van 't Witte Kruis af tegen de donkere lucht. Jan Giessers klemde eensklaps de tanden styf op elkaar. Een gevoel van' angst was hem opgekropen naar 't hart, met geweld trachtte hy 't néér te duwen. „Gekheid", bromde hy, - er bestaan geen spokenKletsery van de mensclien Anders ben je nooit bang, als je voorby komt. Maar... als er nu eens iets van waar wasHê, je werd er akelig van Anderè... menschen genoeg, die voor goen honderd pop een avond als dezen langs 't Kruis zouden gaan, 0111 de weerga niet!... Dan maakte de duivel spektakel van plezier: hij had de ziel van 't meisje, dat daar 's avonds op die plek doodgevallen was, toen ze van 't dansen kwam, en 't Kruis, dat de menschen er hadden opgericht kon daar niets aan veranderen... Kom weg met die flauwigheidAlsof Onze Lieve Heer dat zou toelaten Maar je las toch wel eens van die dingen— De ziel van dat meisje kwam om een VOOR DE PROVINCIE LIMBURG. Bonzine voor scheuren van grasland. Voor de maand November zal een hoeveelheid benzine beschikbaar wor den gesteld voor het scheuren van grasland. Zy, die hiervoor in aanmer king wenschen te komen, dienen daartoe een aanvraagformulier, volle dig en juist ingevuld, vóór Woensdag 11 November a.s. by den Productie commissaris voor Limburg, Stceg- straat no. 8 to Roermond, in te die nen. Deze aanvraagformulieren (Rood BL) zyn verkrijgbaar by de PI Bureau houders. Men bedenke echter dat deze benzine slechts bestemd is voor die -tractoren die niet voor ombouw, in aanmerking zyn gekomen en ook niet bij het dorschplan zyn ingeschakeld.' Te laat ingezonden formulieren, als mede foutief of onvolledig ingevulde formulieren zullen onherroepelijk ter zijde gelegd worden en niet voor be handeling in aanmerking komen. Verder vestigen wy er de aandacht nog op. dat aanvragen voor vaste brandstof voor dit doel, voor hen die van een gasgenerator gebruik wen schen te maken, ook na genoemde datum nog kunnen worden ingediend. Zy, die nog grasland moeten scheu ren, wijzen wij hierbij nog erop, hier mede niet lang te wachten. P.V.C. v. Limburg. Zeer bijzonder van smaak en kwaliteit zijn onze Choc. Bonbons gevuld met de fijnste fondant in verschillende smaken. Chocolade Staaf per iflük 7 cent (3 opeen hon) Eveneens heerlijk gevuld zijn onze Choc. Staven. Zoo fijn maakt ze alleen gebed vragen, zeiden anderen— Ach wat De pastoor en ieder ander 'verstandig mensih zei, dat 't allemaal was, bangerighéid van ang stige menschen... Komaan, oen Onze vader bidden voor die ziel, dat kon hij nu toch wel doën in 't voortloo- pen daar stond 't Kruis voor. Maar niet bang zyn welnee Kinderachtig toch berispte Gies sers zichzelf, boos, omdat hij bij 't. voorbygaan van 't Kruis toch zyn stap verhaastte en zyn hoofd naai den anderen kant richtte. Wat ben je toch kinderachtig Op dit oogenblik dook van achter den lindeboom naast 't- Kruis snel een zwarte schaduw op. Met een sprong stond de donkere gedaante eensklaps vlak achter Giessers. O!... sidderend wendde de boer zich om- Maar een geweldige slag met een zwaar ding trof hem midden op 't hoofd. Een gesmoorde kreet knerpte hem uit de keel, zijn lichaam zakte inèen, viel met een doffen plof op den slykerigen grond. Roerloos lag de ongelukkige uitge strekt. Geen geluid steeg op uit zijn van ontzetting opengespalkten mond. Goed zoo mompelde de zwarte man. 't Hoofd schuin gebogen luisterde hy, of er n»gelijk onraad was in den omtrek- Maar alleen 't .geluid van den stormwind weerklonk, die bulde rend loeide over de vlaktè en huilde in de zwiepende takken van de linde boom. Vaster drukte de booswicht 't zwarte stuk doek tegen 't gezicht, dat gedeel telijk hem 't gelaat bedekte, 't Flik kerde in 't triestige licht van tie maan 't lemmet van een groot mes. Snel boog hij zich neer over zyn slacht offer, voelde hem op de borst..., „Hier hijgde hij zacht. Met een driftigen stoot plofte hy 't mes den ellendige in 'tr lichaam. Stuiptrekkend kromp 't ineen. Een bloedgolf spoot uit- de Een Mulders' Spaarkookketel is onovertroffen in kwaliteiten prijs! Speciaal volgens do nieuwste stook- technische er var i n gen. Leverbaar in elke inhoud Let op onze firmanaam Spaarkookketelfabriek Telefoon 504 VOORKOM DIT GROOT RISICO EN VERZEKER UW BEDRIJF. Vlotte schaderegeling. Vraagt inlichtingen, j ALLE VERZEKERINGEN HHHHBHnHiHi wonde. 1 Kra, kra... Alsof de bliksem vlak vóór hem in sloeg. sprong de moordenaar op, gil lend van schrik. Een huivering van vreeselijken angst deed hem trillen en schokken. 't Fladderde daarboven in de tak ken... Een ijselijke vloek en een verwen- selling van den verschrokken vogel sisten den boosdoener uit den sid derenden mond. Kra, kra... Hij rende weg. Voort, voort, alsof de duivel hem achterna vloog. II. - Waarom liep Onze-Lieve-Heertje toen niet gauw weg, Moeder Moeder schoot in een smakelyken lach. - Maar Tijsje tochzei ze. Hè, dat ie dat niet eens weet schetterde 't schelle stemmetje van de kleine Anna de oudste der kinderen. De andere kinderen keken met lieve lachende gezichtjes naar Moeder en naar Tysje, hadden schik omdat Moeder zoo lachte, zonder dat ze wis ten waarom. - Kijk, Pietje heeft 01'zelfs plezier iulachte Moeder. Heb je zoo'n schik, kleine snoes? Ta, ,ta... opBrabbelde Pietje, wippend, in zyn stoeltje en zwaaiend met een stuk speelgoed, dat oen pop moest verbeelden. Op, op Tysje zat met een beteuterd, ver legen-lachend snoetje te ky ken. - Nou waarom dan niet, Moeder? 't Deksel van don etenspot op 't fornuis begon te kleppen, 't water siste. Eerst even naar 't eten kyken, zy moeder opstaande, en dan gaan wo verder vertellen. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1942 | | pagina 4