Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws. Zaterdag 26 September 1942 Drie en Zestigste Jaargang No 38 advertentie-prijs Vraag en aanbod 10 ct. per 3 mm. Vraag en aanb. betrekk. 8 ct., alle overige 12 ct. ABONNEMENTPRIJS voor Venray 70 ct. buiten Venray 80 ct. per kwartaal. Afz. no. 6 ct. PEEL EN MAAS UITGAVE Fa. v. d. MUNCKHOF Drukkerij, Kant.boekh. Kengetal 2446 VENRAY Grootestraat 28 Tel. 512 Giro 150652 P 1100,1. Verantwoorde lijk voor den geheelen inhoud: W. P.A. van den Munckhof. Stalingrad wordt gezuiverd. Strijd van man tegen man. Hooge verliezen bij den strijd om Rz j el'. Japan zal dezelfde politiek blijven voe ren. Een convooi grootcn- deels vernield. Geen wa penstilstand op Madagascar. Het OOSTFRONT vormt nog steeds het voornaamste strydtooneel en aan dat front eischt de strijd om Stalin grad do meeste aandacht op. De Sov jets hebben deze stad tot een volko men vesting uitgebouwd. Iedere ge legenheid hebben ze te baat genomen om versperringen en hindernissen aan te leggen, zoodat aanvankelijk de Duitsche troepen voor een bijna on mogelijke taak schenen te staan. Maar ondanks alles is het gelukt Stalingrad volkomen in te sluiten. Einde Augustus drongen de Duitsche soldaten reeds aan de Noordelijke buitenwijken der stad door tot aan de Wolga. Vorige week werd een wig in de stad gedreven in het. midden en in het gèheele Westen wordt de stad ingesloten door den stalen ring, die de Duitsche Weermacht heeft gesmeed. Alle wapenen werken eendrachtig samen aan de verovering. Het lucht- wapen is dag en nacht actief, artil lerie en luchtdoelgeschut beuken op de vijandelijke steunpunten. Het eigenlijke werk het is in en rond de stad een loopgravenoorlog geworden moet verricht worden door den infanterist en pionier. De strjjd om Stalingrad is er een ge worden van man tegen man. De Sovjets hebben hun beste regi menten zonder het aantal dooden en gewonden te tellen, storm laten loo- pon tegen de Duitsche ring. Vóór deze stormloop begon, gaf Stalin persoonlijk het bevel alle bruggen over de Wolga op te blazen. In een proclamatie tot de verdedi ging van Stalingrad zeide hy „Be denkt wel, dat er geen enkele mo gelijkheid tot terugtrekken bestaat". Do verliezen van de Sovjets zijn uitermate hoog en mogelijk zou later kunnen blijken, dat Stalin ook hier weer eens te hoog spel hoeft ge speeld. Dat is ook het geval mot den strijd om en nabij Rzjef, die thans reeds 50 dagen duurt en nog is do strijd niet geëindigd. Militaire waarnemers spreken reeds van een groot.e over winning, omdat de Duitsche troepen hier het hoofd hebben geboden aan een geweldige overmacht en den bolsjewisten buitengewoon hooge verliezen aan menschen en materiaal hebben toegebracht. Niet minder dan 60 infanteriedivisies. 35 pantserbri gades en meer dan 2000 tanks gingen verloren zonder eenig strategisch voordeel van beteekenis te behalen. In de Kaukasus braken de Duitsche troepen in hevige gevechten door de aangebrachte veldversterkingen aan de Terek heen en wierpen den vijand uit verscheidene hoogtestellingen. De steden Terek en Wladimirowskie werden ingenomen. De nieuwe minister van bui- tenlandsche zaken in Japan heeft in zijn eerste verklaring o. m. gezegd dezelfde fundamenteele buitenland- sche politiek te willen volgen als zyn voorgangers. „Er komt geen wijziging in de Japansche politiek van eerbie diging van het neutraliteitspact met de Sovjet Unie", zoo zeide hy. De nieuwe minister hoopte verder do banden van vriendschap met do asmogendheden te verstevigen. In Berlijn wordt deze verklaring be schouwd als een bewijs, dat de poli tiek van. het driemogendhedenpact onveranderd wordt voortgezet. Omtrent de verliezen van do vijandelijke verzorgings-scheepvaart gaf 't Obercommando der Duitscho Weermacht in één week, van vorige week Zondag tot gepasseerden Zondag, De eerste kindertrein uit het Noorden naar Duitschland. Woensdagmor gen vertrok vanaf het station te Groningen een extra trein met ruim 800 kinderen voor een z°sweeksche vacantietrip naar Thüringen. Het was de eerste Idndertrein van den Nederl. Volksdienst die uit het Noorden vertrok. (VNP-Folkers-V.P.B.-s.j niet minder dan vier extra berichten. Dit feit teekent de toenemende krachten waarmede vooral de Duitsche onderzeebooten, maar ook de lucht macht, bressen schiet in de vijande lijke verzorgings-scheepvaart, die nergens op de zeeën en. oceanen ook nog maar één veiligen weg kan aan wijzen. Zondag kon een extra bericht weel een buitengewoon succes meidon in de N. IJszee werden in samenwerking door onderzeeërs en luchtmacht uit een convooi van 45 schepen niet minder dan 38 schepen vernietigd met een totaal-inhoud van 270.000 ton. Verschillende andere werden zwaar beschadigd. Daarbij komt nog het verlies van 6 oorlogsschepen. Het cunvooi was met oorlogsmateriaal op weg naar een Sovjethaven. - Strijdkrachten van de Italiaan- sche marine zijn de haven van Gi braltar binnengedrongen en hebben daar vijf schepen tot zinken gebracht. Het grootste deel der aanvallende strijdkrachten is op zijn basis terug gekeerd. - Britsche bommenwerpers hebben in de afgeloopen week op klaarlich ten dag liet hospitaal van Mersa Ma- troe gebombardeerd. - De kosten voor de Amerikaan- sche oorlogvoering stijgen met den dag. In de laatste 26 maanden heli- ben de V. S. aan hun landsverdedi ging besteed 44.741.000.000 dollar. Bevoegde instanties becijferen, dat de kosten per maand zullen slijgen tot 43 milliard dollar. - De verhouding Frankrijk—Ame rika zou niet van critieken aard zijn. Van Fransche zijde zou men niet ge neigd zijn de betrekkingen met de V. S. te verbreken. - De Britsche voorwaarden om te komen tot een wapenstilstand op Madagascar waren onaanvaardbaar, zoodat de Fransche gouverneur be sloot don strijd tot het uiterste door te zetten. De havenstad Ankazobe op 120 km. van de hoofdstad Tananarivo werd door de Britten aangevallen en de havenstad Tamatave bezet. De brood- en vleeschrantsoenen in Duitschland zullen met ingang van 19 October verhoogd worden. Voor den normalen verbruiker zal het rantsoen brood, dat thans 2000 gr. bedraagt, tot 2250 gr. verhoogd worden. Het vleeschrantsoen wordt met 50 gr. per week verhoogd en bedraagt dus in het vervolg 360 gr, per week. Voor hen, die zwaren of nachtarbeid verrichten, zijn nog hoogere rantsoenen vastge steld. Verschillende factoren hebben deze verhooging mogelijk gemaakt. De oogst in Duitschland is ondanks den stren gen winter goed geweest. Verder is de Duitsche leefruimte door het suc ces der wapenen in het Oosten aan zienlijk uitgebreid. En tenslotte heeft de Europeesche productieslag uitste kende resultaten gehad, zoodat'Duitsch- land zijn leveranties aan landen, die zichzelf niet kunnen voorzien, in sterke mate kan beperken. - Twee persoonlijke afgezanten van Roosevelt, die elk een boodschap van den president bij zich hebben, bereikten hun plaats van bestemming. Willkie kwam te Koeibysjew aan en bracht ook een kort bezoek aan Mos kou. Hij verklaarde, dat hem wel vijftigmaal naar het tweede front gevraagd was, maar deed uiteraard geen bindende belofte. In het Vaticaan arriveerde Myron Taylor, de vertegenwoordiger van Roosevelt bij den Paus, die geruimen tijd afwezig is geweest. "Wellicht zal hij zijn destijds mislukte poging her halen om den Paus tot een meer gunstige houding ten opzichte van do Sovjet-Unie te bewegen. Opening winkels van 1 October tot 1 April Gedurende den winter 1 October— 1 April a.s. zullen de winkels ge opend moeten zijn vanaf 10 uur v.m. tot 5 uur n.m. De middagpauze is hiermee komen te vervallen, opdat ook zij die in een vaste werkkring werkzaam zijn in het middaguur de gelegenheid hebben inkoopen te doen. P.T.T. maakt goede zaken Wij moeten de aandacht vragen voor eonige interessante cijfers be treffende ons voorbeeldig werkend Postbedrijf. Eerst een paar opbrengst-cijfers. In Juli van dit jaar werd bjjna f 1.600.000 meer ontvangen dan in Juli 1941. In de eerste 7 maanden van dit jaar waren de opbrengsten f 7.101.473 hooger dan in dezelfde periode van 1941. Hierbij mag de vraag worden gesteld, of nu de tijd niet gekomen is, om eenige tarieven te verlagen en wel allereerst die, welke in den loop van het jaar ver hoogd zyn, nl. de port van brieven en briefkaarten. Wij zullen verder nog enkele cijfers geven van onderdeelen van het P.T.T.-bedryf. In Juli werden 274.843 binnenland sche telegrammen afgegeven. Tegen over Juli 1941 is dit een stijging van 71 pet. De Giro kreeg in Augustus nieuwe rekeningen. Er werden 2.666.948 afrekeningen gereed gemaakt. Het algemeen saldo tegoed steeg van f 513.559.956 in Aug. 1941 tot f 614.813.983 eind Aug. van dit jaar Wat de telefoon betreftin Juni werden 7.076.655 interlocale telefoon gesprekken gevoerd tegen 5.450.787 in Juni 1941. In het oerste halfjaar van 1942 en 1941 waren deze cijfers resp. 41.165.702 en 33.660.063, wat een stijging betee- kent van -7.505.639 gesprekken. Het aantal radio-ontvanginrichtingn bedroeg eind Augustus van dit jaar 1.450.707 togen 1.456.985 op eind Augustus 1941. INLEVERING VAN BUITEN OMLOOP GESTELDE MUNTEN Het iiiet-nakomen van den inleveringsplicht is strafbaar In do Nederlandsche Staatscourant van Maandag is afgekondigd een be sluit van den secretarissen-generaal der departementen van financiën en van justitie, waarbij is bepaald, dat met ingang van lieden ieder, die zilveren rijksdaalders, guldens, halve guldens, vijf-en-twintig centstukken, en tien-cent-stukken, nikkelen stuivers, bronzen twee-en-een-halve centen en centen onder zich heeft, verplicht is, voorzoover de genoemde munten sedert 1 Maart 1942 buiten omloop zijn gesteld, deze uiterlijk 5 October 1942 in te leveren bij een der kanto ren van de Nederlandsche BankN.V., een postkantoor, een bijkantoor dei- poster ijen, een hulpkantoor der poste rijen of een poststation. Degenen, die na afloop van den hierboven voor de inlevering gestel den termijn munten welke sedert 1 Maart 1942 buiten omloop zijn ge steld. onder zijn berusting krijgt, is verplicht de munten uiterlijk den derden dag na dien, waarop hij deze ontvangen heeft bij een der genoem de instellingen in te leveren. Deze verplichtingen gelden niet, voor zoover degene, die daaraan zou moeten vol doen, van den secretaris-generaal van het departement van financiën vóór den afloop van do voor de inlevering gestelde termijnen schriftelijk vergun ning vorkregen heeft, om bepaalde munten onder zich te houden. Voor de ingeleverde munten wordt bij de inlevering de nominale waarde'aan den inleveraar vergoed in gangbare Nederlandsche betaalmiddelen. Het niet nakomen van de hiervoor opgelegde verplichtingen wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste duizend gulden. De munten, ten aan zien waarvan het strafbare feit is begaan, worden verbeurd verklaard, ook indien zij niet aan den veroor deelde toebehooren. De by dit besluit strafbaar, gestelde feiten worden be schouwd als overtredingen. BEKENDMAKING Wie zich onderdeelen van neergestorte vijandelijke vliegtuigen toeëigend, kan met den dood gestraft worden. 's-Gravenhage, 21 September. Het bureau van den weer machtsbevelhebber in Nederland deelt het volgende mede: Herhaaldelijk is geconstateerd, dat burgers de plaatsen naderen, waar vijandelijke vliegtuigen zyn neergestort of waar vliegtuig- onderdeelen verspreid liggen, om zich uitrustingsstukken of voor werpen toe te eigenen. Hiertegen wordt dringend ge waarschuwd. Wie ^ich' n.l. uitrustingsstuk ken van vijandelijke vliegers, of onderdeelen of instrumenten van vijandelijke vliegtuigen, toeeigent on daardoor voorwerpen, die tot den in de lucht behaalden buit- belmoren, aan de Duitsche weer macht onttrekt, onverschillig of er sprake is van zaken, die als onbeteekenend voorkomen, be gunstigt hierdoor den vijand en kan met den dood gestraft wor den. KR ACHTY OERPOSITIE ZEER ZORGELIJK Geen meng voer beschikbaar voor koeien, geiten en schapen Hoewel de Nederlandsche overheid door bevordering van den verbouw van oliehoudende gewassen, zooals koolzaad en blauwmaanzaad, tracht de votproductie zoo hoog mogelijk op te voeren, vormt de melkveestapel voor Nederland toch wel de belang rijkste vetbron. Het is daarom niet te verwonderen, dat de overheid aan het probleem van de voedselvoor ziening van dien veestapel zeer veel aandacht schenkt, want hoe beter het vee in den a.s. winter gevoed kan worden, hoe hooger de melkpro ductie en dus de vetproductie zal zyn. Echter: zy, die weten, hoe het er met de veevoederpositie thans voor staat, zullen zich allicht afvragen, of er in den komenden winter nog wel wat te distribueeren zal zyn en inderdaad er zyn nog grondstoffen, die in het komende seizoen voor distributie in aanmerking komen. Deze voorraden zullen echter veel en veel geringer zyn dan in het vooraf gaande jaar, terwijl bovendien de kwaliteit der mengvoeders weer be langrijk minder zal worden. Met de grootste zorg moest dus opnieuw onder de oogen worden gezien, hoe de verdeeling over do verschillende dier- groepen thans dient te zyn. Daar men in dezen tyd van schaarschte aan voortbewegingsenergie de trekkracht, van het paard vooral op de boerenbedrijven mogelijk kan ontberen, dient het paard onder de huidige omstandig heden in alle opzichten voor te gaan. Het krijgt, daarom in het komende seizoen tenminste evenveel als in het afgeloopen seizoen. Wat de varkens betreft, zal er naar worden gestreefd den fokvar- kensstapol op het huidige peil te handhaven. Hiervoor is voeder uitge trokken. zy het. van zeer matige kwaliteit. Do voedertoewyzing voor huisslachtingsvarkens zal indien zy wordt verstrekt zeer bescheiden zyn. Het behoeft geen betoog, dat iedere uitbreiding van den varkens stapel thans tot de onmogelijkheden moet worden gerekend. Hetzelfde geldt voor het pluimvee. De grooto voorraden eiwitrijke krachtvoermiddelen, die de overheid had opgeslagen ten behoeve van het rundvee, de schapen en geiten, zijn thans nagenoeg uitgeput. In' den komenden winter mag dan ook geen toewijzing voor deze diersoorten wor den verwacht. De boer zal dus moeten trachten zyn koeien, schapen en geiten zonder mengvoeder door den winter te krijgen. Uit dit alles blijkt, dat de kracht- voederpositie voor het volgende jaar als zeer zorglijk moet worden geken schetst. Door hét zoo rationeel moge lijk voederen van kuilvoer, voeraard- appelen, hooi en stroo, gedroogd gras e.d., zal men moeten pogen het tekort aan krachtvoeder aan te vullen. SCHEURPLICHT NIET NAGEKOMEN Landbouwer f 3000 boete opgelegd Aan een landbouwer in de provin cie Groningen was in het voorjaar van 1942 door den productiecommis saris voorgeschreven om ruim 3.7 h.a. grasland to scheuren. By controle op de naleving van dit voorschrift, welke omstreeks 1 Juli 1.1. plaats vond, bleek, dat de betrokkene niet had gescheurd, zoodat een tuchtrechtelijke verklaring werd opgemaakt. Op grond hiervan heeft de tuchtrechter den bewusten landbouwer thans tot een boete van f 3000 veroordeeld. Deze uitspraak zy een waarschuwing voor hen, die mochten meenen, dat men het met het scheuren niet zoo nauw behoeft, te nemen. Naast de extra hooi-inlevering van 5000 kg., welke kan worden opgelegd per h.a. gras land ten aanzien waarvan men zijn verplichting tot scheuren niet is na gekomen, dreigen hooge boeten. Bovendien zijn de productiecommis sarissen thans gemachtigd om het grasland van hen, die aan hun scheur- flicht uit het teeltjaar 1941/42 niet ïebben voldaan, op kosten van de overtreders te doen scheuren. Yerplichte tariefopgave van lijn- en bodediensten. Zooals reeds eerder werd bekend gemaakt, zullen op korten termijn tarieven' voor het. vervoer van goe deren met lyn- en bodediensten wor den vastgesteld. In verband hiermee heeft, de secretaris-generaal van bet departement van Waterstaat aan de vakgroep Goederenvervoer van de be drijfsgroep Wegvervoer machtiging verleend, om door middel van vast gestelde formulieren van de exploitan ten van deze lyn- en bodediensten verplichte opgave van de benoodigde gegevens te verlangen. Deze verplich te opgave geldt voor alle ondernemers van lijn- en bodediensten, onverschil lig of zy deze diensten uitvoeren met auto's, paardenwagens, bakfietsen,'dan wel met handwagens. De vakgroep heeft naar de haar be kende adressen inmiddels reeds de betreffende formulieren verzonden. Ondernemers, die nog geen formulie ren mochten hebben ontvangen, zijn verplicht deze onverwijld aan te vra gen bij do vakgroep Goederenvervoer, Groot Hertoginnelaan 16 to 's-Graven- hage (telefoon 390010). Trouwringen. "Verkoop of aflevering van trouwrin gen is zonder inlevering van oud-goud toegestaan, mits door den afnemer een bewijs van zyn ondertrouw, afgegeven door de bevoegde instantie, wordt over gelegd. Ten bowyze van den verkoop of de aflevering van trouwringen is de leverancier verplicht op het bewys van ondertrouw eon desbetreffende gedateerde aanteekening te stellen en deze te voorzien van zyn firmastem- pel en hadteekening. Het is verboden op een bewijs meer dan twee trouw ringen te verkoopen. Bestraffing wegens joden- begunstiging. De rijkscommissaris voor de bezet te Nederlandsche gebieden (de com missaris-generaal voor de veiligheid) deelt mede: De volgende personen zyn wegens begunstiging van joden gearresteerd en naar een concentratiekamp over gebracht: de expediteur Hendr. Kamp huis uit Epe en Jose Ravesteyn uit Ridderkerk, wegens het verbergen van joden. De expediteur Johan Suykerbuyk uit Nispen wegens het smokkelen van joden over de Belgische grens Iwan poetst schoenen. Aardig tooneeltje in een soldatenkwartier achter het Oostfront - (P.K. Schröter-HHZ.-V.P.B.-s De kleermaker Franciscus v. Beur den uit Rotterdam wegens het ver strekken van vervalschte persoons bewijzen. De verzekeringsagent Otto Isak Hoffman uit Rotterdam wegens ver duistering van joodsche vermogens waarden. Het geheele vermogen van de ge noemde personen is verbeurd ver klaard. EXTRA BOTERRANTSOEN YOOR KINDEREN De bonnen „reserve 2-61" „reserve 2-62", „reserve 3-61", reserve 3-62" en „reserve 4-61", welke voorkomen op de nieuwe bonkaarten voor voedings middelen 11e periode 1942, geven elk recht op het koopen van 125 gram boter. Deze bonkaarten zyn thans reeds uitgereikt of zullen binnen en kele dagen uitgereikt worden. De bovengenoemde bonnen zyn geldig gedurende het tyd vak van 13 Sep tember tot en met 11 November 1942, zoodat men dus thans reeds boter op deze bonnen kan betrekken. Niéuwe Burgemeesters 's-Gravenhage, 23 September. Het Rijkscommissariaat maakt bekend De commissaris-generaal voor be stuur en justitie heeft, de volgende personen tot burgemeester benoemd Te Zevenbergen den fabrieksdirec teur H. F. van Eijndhoven uit Roosen daal, te Schaesberg den burgemeester A. C. de Leij uit Posterholt, te Gre- venbicht, Obbicht en Papenhoven den burgemeester J. P. Schreurs uit Ur- mond, te Weert den burgemeester J. Rösener—Manz uit Cadier en Keer, de drie laatstgenoemden mot gelijk tijdig eervol ontslag uit hun vroeger burgemeestersambt, en te Cadier en Keer den heer J. O. H. Lardinois uit Margraten. Gestampte muisjes en yrucliten- hagelslag op jambon. Met ingang van 3 October 1942 zul len de voor het koopen van jam, stroop enz. aan te wijzen bonnen ook recht geven op het koopen van ge stampte muisjes en vruchtenhagelslag, Per jambon wordt een hoeveelheid van 300 gram beschikbaar gestold. Deze artikelen zijn echter veelal in pakjes van 200 gram verpakt, in welk geval men dus tegen inlevering van twee bonnen drie van dergelijke pak jes zal ontvangen. In verband met het bovenstaande geven van 3 October 1942 af de voor suikerwerk aan te wijzen bonnen geen recht meer op het koopen van ge stampte muisjes en vruchtenhagel slag. Teneinde de detaillisten in de ge legenheid te stellen zich tijdig te be voorraden is voorts nog bepaald, dat de jamtoewijzingen reeds met ingang van heden tevens recht op genoemde artikelen geven. Houthandelaar beboet. Evenals voor by na alle andere ar tikelen, zyn ook voor brandhout de pryzen vastgesteld. Hieraan stoorde zich echter niet de houthandelaar A. v. a. te Tilburg, die eiken kachel- blokken, welke op dat oogenblik per 100 kg. f 3,45 mochten kosten, voor f5,— per 100 kg. verkocht, v. A. be kende, dat hij wist in overtreding te zyn. De boete, waartoe hy' door den In specteur voor de Prysbeheersehing wer veroordeeld, bedroeg f 350. Zyn leverancier A. S. had hem twee vrachten, samen van pl.m. 6000 kg., geleverd voor f 3.50 per 100 kg., wat dus nog 5 cent te veel is. Deze schijnbaar geringe prysverhoo- ging kostte hem evenwel een boete van f 100.—. Bepaalde geneesmiddelen alleen op recept. Door de in de Staatscourant van 21 September bekend gemaakte wijzi ging van de Geneesmiddelenbeschik- king 1939 no. 1, heeft de directeur van het Rijksbureau voor Genees- en Verbandmiddelen de bevoegdheid ge kregen te bepalen, dat een aantal ge neesmiddelen slechts op recept zal mogen worden verkocht. Deze geneesmiddelen zyn insuline, jodium en jodiumverbindingen, theo bromine en de zouten daarvan, theophy- line en de zouten daarvan, coffeïne en de zouten daarvan, alle zgn. chemo- therapeutica, ook die onder merk namen worden verkocht, alle zgn. „wekaminen" (die onder merknamen verhandeld inbegrepen), liquor creosoti seponatus, levertraan en eau de cologne De geneeskundige hoofdinspecteur voor de volksgezondheid heeft aan de artsen reeds aanwijzingen gegeven ten aanzien van het uitgeven van recep ten voor levertraan en voor insuline. Deze aanwijzingen blijven onveran derd geldig. Koffie en tliee zonder suiker. Met ingang van 4 October 1942 zullen de hotels, café s en restaurants niet meer in de gelegenheid zijn sui ker bij koffie 'en thee te-ge ven of bij de bereiding van andere dranken te gebruiken, aldus deelt het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogs tijd mede. By het ingaan van de nieuwe toewijzingsperiode zal namelijk de verstrekking van suiker voor dat doel stopgezet worden. Het is de be doeling hotels en café's uitsluitend suiker te verstrekken voor het be reiden van spijzen en niet meer voor het zoeten van dranken. VRAAGT TOEZENDING VAN GRATIS BROCHURES OMTRENT Het Nederlandsch Arbeidsfront P.C. Hooftstr. 180 - Amsterdam Z VENRAY, 26 Sept. 1942 Zondagsdienst 4fui$ad&en ZONDAG 27 SEPT. Te rekenen vanaf Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur kan men zich voor medische hulp in dringende gevallen wenden tot: Dr. E. F. HOYNG 3 Patersstraat 22 Telefoon 432 BEKENDMAKING De Burgemeester der Gemeente VENRAY maakt bekend, dat door het Aan- en Verkoop Bureau van Akker bouwproducten (A.V.B.A.) is aange steld als agent te Venray voor de inzameling van beukenoten, eikeisen kastanjes, oogst 1942, de heer van Baar en Zoon, wonende Smakterweg 6 alhier, bij wien de verzamelde beuke- nootjes, eikels en kastanjes kunnen worden ingeleverd en wel des Woens dags en Zaterdags van 14.00 tot 18 00 uur. Aan de rapers worden betaald voor 1 K.G. eikels 10 ct., voor 1 K.G. kastanjes 4 ct. en voor 1 K.G. beuke- nootjes 30 ct. Venray, den 22 September 1942 De Burgemeester voornoemd, A. H. M. -JANSSEN Electrici teitsrantsoeneeri ng By vele electriciteisverbruikers in do provincie Limburg bestaat nog de meening, dat de rantsoeneeringsmaat- regelen niet in alle gestrengheid wor den uitgevoerd. Van de bepalingen, welke betrekking hebben op deze rantsoeneeringsmaatregelen, trekken sommigen zich weinig of in het geheel niets aan. Dit heeft natuurlijk tot ge volg, dat op de betreffende stroom verbruikers de van overheidswege voorgeschreven strafbepalingen moeten worden toegepast. In het verzorgingsgebied van de Provinciale Limburgsche Electriciteits-

Peel en Maas | 1942 | | pagina 1