„RENOVATUM" Binnenland. Korfe Wenken op practische voorwaarden bij Lage voorschotpremie voor Inboedels reeds vanaf I 0.40 per I 1000.- per halfjaar. Vlotte schaderegeling Maximum-omslag: 5 maal de halfj. voorschotpremie. Algemeen Onderling Waarborg Genootschap flsm Amsterdam, Singel 202/8 Tel. 35626—32219 GEVONDEN Een rozenkrans is bij J. Mommen, Veltum L 86 een portemonnate met inhoud is bjj A. Verheden, Olrlo E 32 een gulden is bfc' P. J. Baltesen, HensenlUBStraat 5 een hoofddoek is op het politie bureau. oen zilverbon van f 1 en eenlge dis- trlbutlebonnen bij van Dgck, Kruis straat 26. GESLAAGD Te Eindhoven slaagde voor het Hulshoud-diploma Naaien-KnippsD, mej. Jeanne Vollenberg, alhier. Zij genoot haar opleiding bij Grada Kusters, Coupeuse-Leerares, Leun- scheweg. Pater Paul Hase O.F.M., oud pastoor te Delft en te Rotterdam, thans 16 Venray, is voorzien van de laatste H. H. Sacramenten. MIDDENSTANDSDIPLOMA Op de in de loop dezer week ge houden examens voor het Midden standsdiploma Algemeene Handels kennis te Roermond Blaagden de vol gende personen: M. Arts en Baltussen te Merselo, M. Beerkens, L. Schreynemakers, T, van Es, allen te Venray. B. Geurts te Horst, N. Dupont, A. Kupers, Th Lucassen, A. van Mill, J. van den Munckhof en M. Pijla te Venray en L. en P. Reynders, te Geysteren. Deze geslaagden werden opgeleid door de Handelsavondschool te Ven ray. Verder slaagden nog de heren: H. Clepbas en M. Custers te Venray en W, Loonen uit Leunen. Afgewezen werden 4 candidaten. Van de laatste groep candidaten is de uitslag nog niet bekend. De geslaagden proficiat. Geslaagd. Onze dorpsgenoote mej. Martha Esser, slaagde te Amsterdam In 't L. Vrouwe Gasthuis voor het examen kraamverpleglng, Droevig ongeval. De 59-jarige aannemer Jan Llns- kens te Olrlo, kwam bij het afbreken eener oude schuur aldaar, ondereen vallende balk terecht, aan de gevol gen waarvan hij spoedig overleed. Maandag had onder groote belang stelling de begrafenis plaats, waarbij tegenwoordig waren de leden van den Bouwvakpatroonsbond en Ver- gunnlnghoudersbond, waarvan de overledene lid was. HORSTER-WEEKMARKT Horst, 16 Juni. Totaal aanvoer 224 dieren, waarvan 81 stuks rund vee en 143 biggen. Door de N. V. C. werden overgenomen 81 dieren en wel 36 stuks grootvee en 45 kalveren Zestig jaar lid van een ruiterclub. Dezer dagen zal de Vaalser Rui terclub een jubileum herdenken, dat in het vereenlgiogsleven tot de zeld zaamheden behoort. De heeren Hub. Vaessen en Alf. Schillings kan men namelijk huldi gen bij gelegenheid van hun 60-jarig lidmaatschap van de Ruiterclub. De heer Vaessen Is natuurlijk haar senior met zijn negentig jaren, dhr. A. Schillings Is 83 jaar oud. En nu nog beklimmen de belde oudjes wel eens een paard, al is het dan bij hooge uitzondering. Ernstig ongeluk in de sluis te Maasbracht Woensdagmiddag omstreeks vijf uur heeft een ernstig ongeluk in de groote sluis bij Maasbracht plaats gehad, dat aan twee menscheD, de echtgenoote van schipper Van Veen en «ijn dochter, de echtgenoote van schipper De Bruin, het leven gekost heeft. Schipper Van Veen werd ernstig gewond. Door het breken van een staalkabel geraakte een voor de sluis gelegen schip in be weging, waardoor de groote sluis deur geramd werd. Daar juist op dat moment enkele schepen geschut werden, had dit plotseling een groote waterverplaatsing tengevolge. De zich binnen de sluis bevindende watermassa Btroomde weg, waardoor enkele schepen onklaar raakten. Met de noodzakelijke herstelwerkzaam heden werd onmiddellijk een begin gemaakt. Loodarsenaatvergiftiging Woensdagavond werd In het gezin Dohmen te Schinveld pap gegeten. Kort na het eten traden vergif tlgings- verscbtjnselen op bij vier leden van het gezin. Op last van dr. Meeuwis- sen werden allen, vader, moeder, zoon en dochter, naar het ziekenhuis te Heerlen vervoerd, waar hun toestand Donderdagavond vrrj bevredigend was. Alleen die van den 70-jarlgen vader van het gezin baarde nog eenlge zorg, Uit het onderzoek is gebleken, dat de dochter, die de pap kookte, daarin bij vergissing loodarsenaat Inplaats van tarwebloem heeft gedaan. Dc zesde ronde van Weert. Zondag a.s. wordt voor de zesde maal de Ronde van Weert verreden, waarvoor een gloednieuw parcours is uitgezocht, dat in het hartje van de stad ligt en hoofdzakelijk loopt over twee lange singels met Bltum- wegdek. Het parcours is 1350 meter lang en heeft slechts twee bochten, zoodat dit de snelheid zeer ten goede zal komen. Niet minder dan 73 profs en onafhankelijken schreven reeds in voor dezen wedstrijd, waaronder de prof.-kampioen Louis Motké, Toon Steenbakkers, kampioen der onaf- hankelijken, Cor de Groot, De Korver, Piet van Nek, Demmenie, De Hoog, Wijdenes, Van Gent, enz. Weert staat bekend om zijn goede prijzen en zijn premieregen, zoodat èn voor de renners èn voor het publiek een fraaien sportmiddag te wachten staat. De Limburgsche Tentoonstelling Naar de L.K, verneemt, zal de be langrijke volkstentoonstelling voor beeldende kunsten in Limburg, waar aan een groot aantal kunstenaars uit ons gewekt, die zich bij de Ne- derlandsche Kultuurkamer hebben aangemeld, zullen deelnemen, gehou den worden in de voormalige Domi- nicanerkerk. Inzendingen kunnen plaats hebben tot 22 Juni a.s. Het correBpondentle-adres voor deze Limburgsche tentoonstelling is H. Jellnger, Franclscus Romanusweg 15 Maastricht. De opening der tentoon stelling 1b vastgesteld op Zondag 28 Juni a.s. te 12 uur. De werken van exposeerende Lim burgers, welke door een jury daartoe worden waardig gekeurd, zullen een plaats krijgen op de groote, lande lijke tentoonstelling in het rijksmu seum te Amsterdam, welke op 1 Augustus a.s. zal worden geopend. Op de Limburgsche tentoonstelling worden toegelaten schilderwerken, kleine plastieken en grafische kunst werken. Elke deelnemer kan ten hoogste 3 stuks inzenden. Voorloopig minder aard appelen. Ter aanvulling gort. Het Rijksbureau voor de voedsel voorziening In Oorlogstijd maakt bekend, dat, in afwijking van den gebrulkelijken gang van zaken, he den Vrijdag geen aardappelbonnen voor de nieuwe wekelijksche distri butieperiode zullen worden aange wezen. Deze bonaanwijzing zal Zaterdag volgen. In verband met den overgangstijd van de aardappelen van den ouden oogst naar die van den nieuwen oogst de rooitijd voor vroege aardappelen is juist aangebroken zullen op deze bonnen belangrijk minder aardappelen verkrijgbaar kunnen worden gesteld, dan de laatste weken het geval was. De mogelijkheid bestaat, dat de beschikbaar te stellen hoeveelheid één kilogram zal kunnen bedragen. Zeer waarschijnlijk zal echter nog een tweede bonaanwijzing voor aardappelen in de tweede helft van de komende week volgen. De aard appelbon die Zaterdag wordt aan gewezen, zal de geheele volgende week geldig zijn. Ter compensatie van de, kort stondige, verlaging van het aard appelrantsoen, Is reeds een bon aan gewezen, die recht geeft op het koopen van 250 gram gort of gortmout. Textielgoederen in voor raad zonder vergunning Het economisch gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft Woensdag uitspraak gedaan in de zaak tegen H. L, v.d. A., uit Venlo, die door de rechtbank te Roermond veroordeeld was tot twee maanden gevangenis straf en 2000 gulden boete wegens het in voorraad hebben van een hoeveelheid textielgoederen zonder vergunning. Tijdens de behandeliDg op 6 Juni, in een extra-zitting, werden niet minder dan zestien getuigen In deze zaak gehoord. Tegen twee getuigen S, decharge, twee kooplieden uit Oss, werd toen een vervolging wegens meineed ingesteld. De advocaat-generaal had verhoo ging van de straf gevraagd tot 6 maanden gevangenisstraf en 3000 gulden boete. Het hof heeft thans opnieuw veroordeeld tot twee maan den gevangenisstraf en 2000 gulden boete, met verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen, die een waarde van 4000 gulden vertegen woordigen. GASCYLINDER ONTPLOFT Doodelijk ongeval op de Prins Hendrikkade Een ernstig arbeidsongeval heeft Maandagmorgen op de Pr. Hendrik kade te Amsterdam een man het leven gekost. Hij was bezig met het overbrengen van cylinders, gevuld met acetyleengas, van een wagen naar een aan de kade gemeerde vrachtboot. Hierbij is een van de cylinders, door tot nu toe onbekende oorzaak, plotseling ontploft, met het gevolg, dat de man op slag werd gedood. Wat dc Post verwerkte. In PTT-nieuws lezen we, dat in 1941 alle Nederlanders samen 325 millloen keer aan elkaar hebben ge schreven en door de post bij elkaar thuis hebben laten bezorgen. In dat jaar werden verder 87 millloen brief kaarten verzonden, bijna 5 millloen expresse-stukken en circa 435 mil lloen gedrukte stukken, waarvan de kranten het leeuwenaandeel uitma ken. Aan monsters werden 3 millloen stukken verwerkt. In 1942 Is er een stijging ln brie ven (242 pet.), lokaal verkeer (16 pet.) briefkaarten lokaal verkeer (28 pet.) en expresse-zendingen (36 pet.) Gedaald zijn gedrukte stukken (18 pet.) en monsters (29 pet.) Tabakskaart in bewaring genomen De Haarlemsche economische rech ter heeft Woensdagmiddag uitspraak gedaan in een zaak tegen den sigarenwinkelier J. Arntz te Haar lem, die de tabakskaart van vele klanten in bewaring had gehouden. Daar verdachte zich niet met opzet aan het feit heeft schuldig gemaakt, elschte hij een boete van f 10.De economische rechter legde f 5.boete op. De volgende gevallen zullen echter niet zoo clement be handeld worden. Dooden of jagen van vogels De secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Kuituurbescherming heeft bepaald, dat gedurende het tijdvak van 1 Juli 1942 tot en met 31 Dec. 1942 de hoofden van plaatselijke politie, ieder voor zijn gemeente vergunningen kunnen verleenen tot het met behulp van geweren dooden of verjagen van in die gemeente niet beschermde vogels ln den zin der vogelwet 1936, zulks met inacht neming van bepaalde aanwijzingen. Rooien van boomen en stobben Io de Staatscourant van 18 Juni 1942 Is opgenomen een wijziging van de Bodemproduetiebeschlkklng 1939 betreffende het vellen van boomen. Voortaan is niet alleen voor het rooien van eiken boom vergunning noodlg van den productiecommissaris, maar ook voor het rooien van stob ben, die bij het vellen van boomen ln den grond zijn achtergebleven. Wanneer de productlecommissarls daartoe last geeft moeten de stob ben worden gerooid. Opheffing rooiverbod In een officieels publicatie maakt de Nederlandsche Groenten- en Frultcentrale bekend, dat het rooi verbod van vroege aardappelen met ingang van Donderdag 18 Juni is opgeheven voor vroege aardappelen en Eigenheimers. De eerste aardappelen van den nieuwen oogst mogen na Donderdag, dus van Vrijdag 19 Juni af, ter veiling' worden aangevoerd. Tegen geknoei met melk Het gemeentebestuur van 's-Her togenbosch heeft besloten, met iDgang van 15 Juli a.s. den melkslijters het gelijktijdig vervoer van melk en taptemelk te verbieden, tenzij een bijzondere vergunning is verleend. Deze maatregel is genomen om een einde te maken aan het veelvuldig voorkomende vervalschen van melk door toevoeging van taptemelk. Slechts aan melkslijters, die nog geen reden tot klachten hebben ge geven, zal een vergunning tot gelijk tijdig vervoer worden verleend. 200 gram rundvet In ons bericht over het rundvet, dat op bon 34 van de boterkaart verkrijgbaar zal zijn, is abusievelijk de mededeellng weggevallen, dat twee bonnen 34 recht geven op 200 gram rundvet. Controlemaatregelen in het drukkersbedrijf De huidige regeling der papier- voorziening brengt mede, dat iedere drukwerkopdracht van eenlge betee- kenls door den drukker moet worden voorgelegd aan een der dlstrlcts- contrölebureaux van 't Rijksbureau voor de Grafische Industrie, terwijl daarnaast de verbruiker verplicht Is. een verklaring te teekenen omtrent den verbruiksduur van het bestelde. Deze maatregelen brengen uiteraard naast vertraging in de aflevering extra administratieve maatregelen mede en wekken dan ook, zooals begrijpelijk is, wel eens ontstemming. De drukwerkverbruikers worden er echter met nadruk op gewezen, dat de drukkers ten opzichte van de controle der drukwerkorders allen gebonden zijn aan de Distributiewet en de daaruit voortvloeiende bepa- lingen, zoodat het niet mogelijk is, dat de eene drukker ten deze „cou- Ianter" is dan de andere. Het is dus onredelijk deze controle-maatregelen aan den drukker te wijten en nog veel onredelijker hem hiervoor schade te doen lijden door het onthouden van opdrachten. Nederlandsche meisjes in Duitschland aan den slag In de Duitsche fabrlekeD, waar Nederlandsche meisjes na hun aan melding bij de arbeidsbeurzen werk gevonden hebben, wordt in ruime mate gelegenheid tot ontspanning en sport geboden. Onze meisjes hebben ln alle opzichten de gelijke rechten als de Duitsch8. Onderdak en verpleging voldoen aan de hoogste elschen, die men daaraan stellen kan. Indien men niet op eigen ge legenheid ergens in den kost wil gaan, vindt men steeds nog goed onderdak in de „Frauenlager" of „Madchenhelme", die men zoowel in de steden als op het platteland aan treft. Alle kosthuizen, zoowel die bij particulieren als die, welke door de fabrieken voor het personeel ter beschikking gesteld worden, bieden modern comfort. In verhouding tot de hooge verdiensten zijn de uitga- ven voor kost en huisvesting zeer gering. Ze bedragen, met inbegrip van logies, eten en wasch slechts één-derde, veelal één-vierde gedeelte van de verdiensten, die vrijwel zonder uitzondering minstens dertig mark per week bedragen. Er zijn Neder' lansche meisjes, die na een jaar werk het tot een verdienste van zestig mark per week hebben kunnen brengen Bij vele fabrieken in Duitsche industrie-centra, waar de toevloed van arbeidskrachten vooral het laatste jaar belangrijk gestegen is, heeft men zeer modern geoutilleerde „Lager" gebouwd. Deze kampen zijn zeer geriefelijk en moeten voldoen aan moderne begrippen van comfort en hygiëne. Bad- en waschinrlchtln- gen mogen nimmer ontbreken. Zeer vele kampen beschikken over radlo- distrlbutlecentrales. Er zijn veel kampen tevens, die over een eigen bioscoop beschikken. „Kraft durch Freude", van het Duitsche Arbeids front, zorgt daarnaast steeds voor een rijke afwisseling aan ontspan ning. Blind geworden oorlogs invalide treedt in het huwelijk. Onder groote belangstelling en tal rijke blijken van medeleven uit alle kringen der bevolking is de Hel mondsche oud-strijder Cor. v.d. Graaf, die op den tweeden oorlogsdag in Mei 1940 in de stellingen van Weert zoo zwaar werd gewond, dat hij voor altijd het licht ln beide oogen zal moeten missen, In het huwelijk ge treden met Mej. Anny van Kraay, een Helmondsche jongedame waar mede hij reeds voor de mobilisatie was verloofd. Zooals men weet lezen we ln de Z W. Vaart had zich enkele maanden geleden een comité gevormd om den invaliden oud-strijder bij gelegenheid van zijn huwelijk een eere-blijk aan te bieden. Dit iDltlatlef werd met warme in stemming begroet en de bijdragen vloeiden ln zoo ruime mate toe, dat de „inspan" van het jonge gezin er voor een groot deel van kon worden bekostigd. Deze actie heeft er verder toe bijgedragen, dat vele stadgenoo- ten den oud-strijder nog individueel een blijk van medeleven wilden geven hetgeen ln vele vormen tot uiting kwam. Textielprijzen vastgesteld In aansluiting op door verschil lende takken van de textielindustrie opgestelde calculatie-sch9ma's, waar in volledige richtlijnen voor het be rekenen van de prijzen werden gegeven, is thans een tweetal be schikkingen van kracht geworden, waardoor ook de prijsbepaling voor den textielhandel is geregeld. Blijkens de Staatscourant van 17 Juni 1942 legt de eerste beschikking de procentueele marges vast, waar tegen handelaren ln textielgoederen bij verkoop hun inkoopsprijzen maximaal mogen verhoogen. Deze beschikking treedt 17 Juli 1942 in werking. Een tweede beschikking regelt de prijzen, waartegen textiel fabrikanten bij rechtstreeksche levering aan den détailhandel maxi maal mogen verkoopen. Zij treedt 27 Juni 1942 in werking. De prijzeD, zoowel van In het binnenland vervaardigde goederen als van ingevoerde artikelen en de marges voor alle geledingen van den handel, zijn hierdoor vastgelegd. In gevallen, dat de fabrikant recht streeks aan den détailhandel of aan particulieren levert, is bij het treffen van deze maatregelen eveneens voor zien, terwijl voor ieder artikel af zonderlijk een maximum winstmarge is bepaald. Bij het vaststellen der marges is van de gedachte uitge gaan, dat de winst op artikelen, die voor normale en eenvoudige kleeding en dekking noodig zijn, zoo laag mogelijk moet worden gehouden, waarbij de bestaansbelangen van den handel niet uit het oog zijn ver loren. De controle op de prijzen is door een en ander veel eenvoudiger geworden, In aansluiting op deze prijzenbe- schlkklng heeft de gemachtigde voor de prijzen thans voorschriften gegeven betreffende een administra tieplicht voor textielhandelaren en textielfabrikanten. Deze voorschriften worden voor handelaren dertig dagen en voor fabrikanten een dag na afkondiging ln de Staatscourant van kracht. Voor fabrikanten is reeds tegelijker tijd een ultvoeringsvoorschrift ge geven. Artikelen in de étalage. Is de wlDkelier verplicht tot het verkoopen van de artikelen uit de étalage Mr. Boelens beantwoordt ln het Textlelvakblad deze vraag beves tlgend. Het étaleeren zonder meer van een artikel beteekent, juridisch bezien, een verklaring van den win kelier, dat het te koop Is. Komt nu de klant binnen en zegt hij. dat hij het geëtaleerde voorwerp wenscht te koopen, dan is daarmee een koopovereenkomst ln den zin van het Burgerlijk Wetboek gesloten. De winkeliers beseffen dat ook wel, want het komt al meer voor dat ze hun artikelen ln de étalage voorzien van de woorden „verkocht" „verplichten ons niet het geëtaleerde uit de étalage te halen" en dergelijke uitdrukkingen, Daardoor vervalt de juridische aanspraak van den aspirant-kooper op grond van het B.W. inderdaad. Het kan zijn, dat zulke aanduidin gen ln strijd met de Prijsopdrijvings- wet komen. Hiervan is echter slechts sprake ln bepaalde gevallen. Mr. Boelens verwacht intusschen, dat de wetgever hier verder-gaande maatregelen zal uitvaardigen, zooals ook In andere landen van Europa is geschied. Het plaatsen van kaartjes, die aangeven, dat de geëtaleerde arti kelen niet te koop zijn, neemt Im< mers steeds meer toe, wat als een economische misstand moet worden beschouwd. Scherpe waarschuwing tegen sabotage en zwarten handel. Op een gemeenschappelijken kern dag van de N,SfD,A,P, en N,S,B. te Zeist, heeft de Hauptdlehstlelter General-Kommlssar Schmidt, strenge waarschuwende woorden gericht tegen saboteurs en sluikhandelaren, Het mag niet meer voorkomen, dat men de ouders van de Neder landers, die in den strijd tegen het bolsjewisme zijn gevallen, met smaad- brieven beleedigt. Hiertegen zal met krachtige middelen worden opgetre den. Voorts kondigde hij een onver- blddelijken strijd aan tegen het jodendom. Het jodendom wordt hier en ln geheel Europa totaal vernietigd. Onder grooten bijval van de ver gadering verklaarde hij, dat men niet eerder zal ophouden, voordat de laatste jood verdwenen is. Diepen Indruk maakte ook zijn waarschuwing tegen saboteurs. „Past op, wij zijn sterk genoeg. Hier wordt gevochten, Wanneer er jongelui probeeren In bootjes naar EDgeland te varen, dan dienen zij te weten, zij daarmee hun hoofd wagen". Hjj noemde het een wijs besluit van den weermachtsbevelhebber, dat hij 2000 officieren van het voormalige Nederlandsche leger In krijgsgevan genschap naar Duitschland heeft iaten terugbrengen, waarbij hij her innerde aan de slecht begrepen edelmoedigheid van den Führer. „Door dit wijze besluit zullen zij voor hun gezin behouden blijven, een omstandigheid, waarvoor deze gezinnen ons later ongetwijfeld dankbaar zullen zijn. Spr. richtte eveneens een ernstige, waarschuwing tot de sluikhandelaren. ,Op dit punt dulden wij geen gek scheren. Hier wordt krachtig opge treden. Het volksbelang elscht de totale vernietiging van deze schade lijke elementen, die op winstbejag uit zijn» Tenslotte richtte spr. tot alle aan wezigen een harteljjken oproep, een juist begrip te toonen voor een ka meraadschappelijke samenwerking bij het oplossen van de gemeenschap pelijke taak. Laten wij hard als ijzer worden, en laten wij elkander weder- keerig helpen en steunen. Eens zal de vrijheid van het dagelijksche brood voor allen veroverd zijn. Eens hebbeD wij zonder wederzijdsch begrip tegenover elkaar gestaan. Dat mag niet meer voorkomen en zal ook niet meer voorkomen en zal ook niet meer gebeuren. Zij, die na ons komen, zul len een betere toekomst tegemoet gaan. Voedingsgewassen in eigen tuin» Van half Maart af tot einde Juli kan men zomerwortelen zaaien. Wil men den geheelen zomer in eigen tuin over wortelen beschikken, dan zal men van het vroege voorjaar af maandelijks een bed kunnen zaaien. Veel oppervlakte hebben ze niet noo dig; een bed van 2 3 M2 is voor vele reeds Voldoende. Wil men winterwortelen gaan telen, dan houde men er wel rekening mede, dat deze omstreeks de maand Mei dienen te worden gezaaid. Wortelen verlangen een voedzamen. fijn verkruimelden, vochthoudenden grond. In zeer schrale dorre en steeds uitdrogende gronden wordt het ge woonlijk een mislukking. Versche mest kan nadeellg zijn voor den smaak van de wortels en bovendien de kans op wormstekellgheld (vurig heid) verhoogen. Dit laatste wordt veroorzaakt door de maden van de wortelvlleg. Als bemesting gebrulke men voor wortelen het liefst oude verteerde mest of kunstmest. Per 10 M2 heeft men voor zomerwortelen 151gram zaad noodlg en voor win terwortelen 10 gram. Daar het harige zaad zich moeilijk gelijkmatig laat uitstrooien doet men verstandig om 't met zand vermengd, te zaaien. Gewoonlijk wordt breed voerig op het bed gezaaid, doch het gaat ook zeer goed op rijen, die 15 cm. uit elkaar liggen. Na het zaaien wordt het zaad ondergeharkt en de aarde vervolgens met de achterzijde van een spade vlak aangedrukt. Naderhand worden de zomerwor telen op 5 cm. uitgedund en de win terwortelen op 10 cm. Men verzulme ook niet om door tijdig te wieden de onkruiden te ver wijderen. Van de zomerwortelen is het ras „Amsterdamsche Bak" wel het meest geteelde. Zeer goed is het ras „stomppuntige van Nantes" Van de winterwortelen is de „Berllkum- mer" wel een der beste, M. PAARDENFOKDAG TE HORST» Onder buitengewoon groote belang stelling werd Donderdag te Horst de jaarlijksche paardenfokdag en pre miekeuring gehouden. Meer dan 300 paarden en veulens van de beste soorten uit Noord-Limburg waren aangevoerd, De eerste en tweede prijzen wer den als volgt toegekend; Cat. 1 merrieveulens geb. tusschen 1 Jan.15 Apr. Ie Gerda de Kolk van J. v. Wan- roy, Broekhulzenvorst 2e Resie v. SlmuBhoeve van B, v.d Sterren, Olrlo Cat. la merrieveulens geb. na 15 April 1942: le Hersa de Kolk van J. van Wan- roy, Broekhulzenvorst 2e Harrejet van Schoor, van L. Heidens, Schoor—-Venray Cat. 2 merries geb. in 1941: 2e Irma van Janslust van A. Poels Venray. Cat. 3 merries geb. in 1940: le Jenny v. Oyen van E. Kallen Broekhulzenvorst 2e Gerda van A. Achten, Leunen 2e Antonette van Luccessenhof, van Gebr. Geurts, Horst. Cat. 4 Merries geb. in 1939 le Annie van Rongenhof, van J. Geurts, Helde-Venray 2e Margo van L, Geurts, Olrlo Cat. 5 Merries geb. in 1938 le Averna van P. Rambaghs, Cas- tenray (Kampioen) 2e Tiny van W. van Dijck, Oostrum 2e Bora van Tongelaar van L. J. Zeegers, Ayen-Bergen Cat. 6 Oudere Merries geb. In 1937 vroeger, groote maat, hoogte 1.59 en meer le Avenira van L. Rutten, Blerlck 2e Irma vd Molenhoek van J. Direks Olrlo 2e Brunette van Castenray van W. Friezen, Castenray Cat. 6a Oudere Merries, geb. in 1937 en vroeger, Kleine maat, hoogte minder dan 1.59 M. le Fee de Grandglise van A. Poels, Venray 2e Mlmmie van Wehr van J. H Burgers, Veulen-Venray Cat. 7 Hengstveulens geb. tusschen Jan. en 15 April 1942. le NN, van W. Friezen, Castenray 2e Bruno van C, Hesen, Olrlo Cat. 7a Hengstveulens geboren na 15 April 1942 le Nico II van Smakt, van J. vd Winkel, Smakt 2e Nico van Schadijk, van Kind. P. A. Jenniskens, Meterlk Cat. 8 Hengsten geboren ln 1941 2e NN van W. H. Leijser, Grub- benvorst 3e Nico van Helpeneij van J. G. Soberjé, Horst 3e Clairon de Kolk van J. van Wanroy, Broekhulzenvorst Cat. 9 Hengsten geboren In 1940. le Bayard van Kanaalmond van W. H. Leijser, Grubbenvorst 2e Max van W, H. Leijser, Grub benvorst Cat. 10 Hengsten geboren ln 1939 le Herman van Hengstenassoc. Vooruitgang 2e Colosse van Brandehoeve van H. J, Lenders, Blerlck Cat. 11 Hengsten geboren in 1937 en vroeger, groote maat le Cantor van H P J Lenders te Blerlck Cat. 12 Hengsten met 5 afstam, van 2 jaar en ouder le Nico van Melo van Hengsten- associatle Vooruitgang 2e Cantor van H J Lenders te Blerick Cat. 13 Hengsten met minstens 4 afsfammellngen le Blok van de Louisa van M. Simons, Grubbenvorst Cat. 14 Merries met minstenB 2 afstamm. geboren vóór 1941 2e Mlmmie van Wehr van J, H. Burgers, Veulen r. 250 m_ele Voor Btf kantoor, l&i Woensdag)_Lu ■randgemee, de dagen geo de deze voorkei steld. Verder \e re vaste brait vc zinnen woiehaa Voor dcQiQei Juni ^wonc «O uren dGze lieren zijniteld. De stai* va leden mefo, Ingevuld tteefc MD 108. Boxmeerl 194 van den Prov. Voedsel- commissaris te Roermond Inlevering jambonnen Degenen, die voor 1 November 1942 niet het verschuldigde aantal jam bonnen bij de PI. Bureauhouders hebben Ingeleverd loopen gevaar om straks van alle zelfverzorgersmaat- regelen uitgesloten te worden. Deze krijgen dan geen vergunning voor huisslachtlng, geen eigen broodgraan enz. Ombouw Landbouw* tractoren. Weinig landbouwers hebben hun tractors nog laten ombouwen. Op een toewijzing vloeibare brandstof mag niet gerekend worden. Zorgt dus tijdig, opdat U straks niet voor onoverkomelijke moeilijkheden komt te staan. Vloeibare brandstol voor akkerwerkzaamheden en dorschen. Voor deze werkzaamheden wordt geen vloeibare brandstof verstrekt. Er zal hoofdzakelijk gedorschen worden met electromotoren en gas generatoren. Telers, welke geen gas- gererator hebben, maar moeten laten dorschen door een loondorscher, met gasgenarator, behoeven GEEN aan vraagformulier ln te vullen. De loon- dorschers krijgen hiervoor een toe wijzing vaste brandstof. Paardentaxatie-markten Voor de maand Juli zijn de vol gende paardentaxatie-markten vast gesteld: 2 Juli te Venlo en 30 Juli te Venray Verplichte levering eieren Kippenhouders, die nog geen aan- slagkaart voor levering van 15 eieren per kip hebben ontvangen, dienen voor 28 Juni a.s. bij den PI. Bureau houder, waaronder zij ressorteeren een kaart aan te vragen, daar zij anders geen kippen meer mogen houden. Bindtouw voor maaien Telers, welke een te kleine toewij zing bindtouw hebben ontvangen, moeten hiervoor niet reclameeren. De toewijzing welke zij ontvangen hebben is volgens de algemeene re geling verstrekt. Hieraan valt niets te veranderen. Mogelijk kan binnenkort nog een aanvullende toewijzing worden ver wacht. Inlevering granen Laatste waarschuwing aan telers die nog granen ln voorraad hebben welke nog aan de P.I.C.A, geleverd moeten worden. In hun eigen belang worden zij thans aangeraden deze granen als nog ten spoedigste voor levering op te geven. Voor iedere hoeveelheid welke onrechtmatig op de bedrijven wordt aangetroffen, zal streng worden opgetreden en zonder pardon worden ingegrepen, Advies Vraagt verder Inlichtingen over deze punten bij Uw Bureauhouder deze heeft mede tot taak U zooveel mogelijk ln te lichten,

Peel en Maas | 1942 | | pagina 2