voed! Ugoed - dus kookt op 6^» EMPO of JUNCKER RIJWIEL <4 M. DIRCKX - Leunen RIJWIEL Jan Poels-Janssen P. J. Jacobs Zn. J. A. K0RT00MS Oudste en meest vertrouwde adres van alle soorten Meubelen Firma M. J. Vollebergh 6 Zonen Boekhandel Fa.v.d. Munckhof Indien U plezier w lit hebben Wanneer gij Uw schoenbon bij ons besteedt, Dan zijn Uw voeten goed gekleed. Zwembad „Op den Berg BLERICK, Antoniuslaan 50 VENRAY, Henseniusstraat 5 „De terugkeer van Tarzan" door Edgar Rice Burrow£h NEDERLANDSCHE VOLKS- DIENST. De Nederlandsche Volksdlenst heeft zich tot taak gesteld het Ne derlandache Volk op sociaal gebied grootache wig ze te verzorgen. Hierbij zal niet de nadruk worden gelegd op de materleele verzorging, doch meer op de onderlinge hulp en steun, die onze landgenooten elkaar willen verleenen. De NVD hoopt door een groot aan tal medewerkers, die alom In den lande, in iedere stadswijk, in elk huizenblok, in leder dorp en gehucht werkzaam zullen zijn, dit breede be middelende contact tuaachen alle Nederlanders te kunnen leggen. Tien duizenden kunnen hierbij worden in geschakeld. Iedere man en vrouw, die in een sociale taak, groot of klein, een opgave ziet, melde zich als vrijwilliger (ster) aan bij het on derstaande adres (sen), waar alle In lichtingen zijn te verkrijgen. De uitvoering van het sociale werk van den NVD brengt natuur lijk koBten met zich mede. Daar de bijstand zal bestaan uit een directe, verantwoordelijke hulp van een mede landgenoot en niet van een ambte lijk bureau, dienen de uitgaven be streden te worden uit volbewuste offers van hen, wien het lot van ons volk ter harte gaat. Daartoe is door den NVD een lidmaatschap inge steld, waaraan een vaste maande- lijksche bijdrage is verbonden. Meldt U aan als lid van den NVD en helpt mede het welzijn van ons volk te verzorgen. Inlichtingen en aanmelding bij het bureau van den NVD in Uw stad of Provincie. Provinciaal Directeur van denNe- derlandschen Volksdlenst voor Lim burg: Mr. H. Bothenlus Brouwer, St. Servaaskloo3ter 35, Maastricht LIMBURGSCHE N,S<B^VOLKSDAG Meer dan 10.000 belang stellenden. In het uitgestrekte park van het kasteel Amstenrade vond Zondag de Limburgsche Landdag van de N.S.B plaats, waarvoor zeer groote be langstelling van Nederlandscne en ook van Duitsche zijde bestond. Naar werd medegedeeld, waren alle 10.000 entreekaarten verkocht en waren er nog honderden die zonder kaart het park hadden be treden. Tegen 3 uur arriveerde de leider er N.S.B., ir. Mussert, en werd door de duizenden enthousiast begroet. In het park, dat met veel vlaggen was versierd, stond op een groote open plek een rijk versierd podium opgeslagen, waarop niet minder dan vier sprekers het woord voerden. De gemachtigde van den Leider voor Limburg, graaf M. M. de Mar- chant et d'Ausembourg, opende met een kort woord de bijeenkomst en heette allen welkom, met name den Leider, de sprekers, den vroegeren gevolmachtigde voor Limburg, Leeu wenberg den Beauftragten van den Rijkscommissaris voor Limburg, commissaris Schmidtden S.S Obersturmfuehrer SchöahalsdeD luitenant van de Ordnungspollzei Töpfer en den Kreisleiter derN.S.D. A.P., Quandt. Na den opmarsch der stormvlag- gen en kringstandaarden werden de In het afgeloopen jaar voor de N.S.B. gevallenen plechtig herdacht, waarna graaf d'Ansembourg het woord gaf aan den eersten spreker, de heer van Kampen van het N.V.V. uit Amsterdam, die over den arbeid sprak. De heer van Kampen constateerde, dat wie geen N.S.B'er was, ook geen blijden moed bezat nu men getuige moest zijn van al die nuchtere feiten van de grootste Duitsche overwinningen die de Dleuwe orde in Europa voorbereiden. De N.S.B.'er is wel blijmoedig, omdat hij zeker is van de overwinning in den huldi gen strijd tusschen twee werelden, die zoo geheel van elkaar verschillen, Al wat oud :s, moet en zal vernie tigd worden. Nog nieuw en vreemd voor velen is 't, dat de confessioneele vakver- eenlgiDgen onder een commissaris zijn gesteld. Maar de Nat. Soc. Bew. weet, wat haar doel Is en heeft ook de kracht, om dit doel fce bereiken. Tot dat doel behoort ook den arbeid zijn juiste positie te geven. En dat het ernst Is met het Nat. Soc. stre ven om den arbeider zijn positie te verzekeren, dat blijkt o.a. weer uit de nieuwste sociale maatregelen welke Commissaris Woudenberg onlangs aankondigde en dezer dagen zijn afgekondigd. Wat vernietigd moet worden, aldus spr. moet vernietigd worden en radicaal worden vernietigd in 't be lang van de volksgemeenschap. Hoe meer men van den kansel af tegen onB ageert, des te sterker zal ons geloof in de overwinning worden, 't Gaat om de Nat. Soc. Arbeids gemeenschap, waarvoor eenheid van volk en eenheid van arbeidsorgani satie noodig Is. En die eenheid zal er ook komeD, de Nat. Soc. opmarsch is niet te stuiten. Mr. dr. vau Genechten stelde aan allen persoonlijk de vraag, of ze recht hadden op den naam Nat. Socialist, waarvoor op de eerste plaats vier eischen noodig zijn n.I. eenvoud, moed, openhartigheid en trouw. Spr. ging hierop nader ln en merkte o.m. nog op, dat de machts positie, welke de N.S B. thans Is ge geven, niet het einde, maar eerst het begin van een nieuwen strijd is, welke niet gemakkelijk zal zijn. De N.S.B.'er moet niet alles ov6r zich heen laten gaaD, hij moet zich ook niet voor landverrader uit laten schelden in een dergelijk geval moet hij er op slaan. De rechtspraak is dezer dagen nog door de Instelling van den politieken rechter ook ver beterd. 't Zal nu niet meer voor kunnen komen, dat iemand, die een N.S.B.'er voor landverrader heeft uitgemaakt, slechts tot een geld boete wordt veroordeeld of dat een moord op een N.S.B.'er Inde oorlogs dagen gepleegd, met een half jaar wordt gestraft. Tenslotte wekte spr. allen op het program, dat Mussert samenstelde, nauwkeurig te bestudeeren en ernaar te handelen. De heer Spelt sprak over de plaats welke de boer in de Nat. Soc. volks gemeenschap zal krijgen. Hij zal dan geen derderangsburger meer zijn, maar zal een plaats krijgen, waarop hij als vosder van het Nederlaadsche volk recht heeft. Spr. bracht warme hulde aan den Führer van het Groot Duitsche Rijk en aan den leider, Mussert, die nog bijtijds de maat regelen hebben genomen, om den boer en met dezen het geheele volk voor de toekomst te redden. Mussert spreekt. De laatste spreker van den land dag waa de Leider der N.S.B. zelf. Wij staan midden in de grootste revolutie aller tijden, aldus spr., wij willen geen partijen, maar alleen de eenheid van het Nederlandsche volk. dat samenwerkt in één groote ar beidsgemeenschap zonder aanbiddiDg van het gouden kalf en met allen eerbied voor den arbeid. Evenals de Fransche revolutie eenmaal werd omsingeld, maar niet werd tegen gehouden, zoo gaat het ook met de huidige revolutie, die ondanks de tegenwerking van vele zijden, van bolsjewieken en Angelsaksen, onver biddelijk voortgang zal hebben. Wanneer de bolsjewieken zijn ver slagen, dan komt het Westen aan de beurt. Dultsehland heeft bij dit alles de leiding en brengt voor den bouw van het nieuwe Europa de zwaarste offers. Maar de N.S.B. zai ook alles doen, om aan die orde mee te bouwen. Zoo zullen binnenkort 10.000 Nederlanders aan het Oostfront meestrijden, waarvan 95 procent N.S B.-ers. De Germaanache volken moeten samen houdeD, om de gestelde idealen te bereiken. Dat er ook in Limburg zoo'n hechte broederschap tusschen Dultschers en N.S.B. ers is, dat is met name te danken aan den Beauf- tragteD, Commissaris Schmidt. Spr. als ingenieur snakte naar de daad, om voor het volk te regeeren. Vroeger werd alleen voor de heeren geregeerd. Wie er capaciteit voor heeft, al *is hij de gerlDgste, zal in den nieuwen staat de hoogste positie kunnen bereiken. De N.S.B. zal er alles op zetten, ondanks den oorlog, om het socialisme van de daad te brengen. De Beweging groeide van ongeveeer 30 000 tot 100 000, ondanks alle tegenwerking, met name ook in Limburg. Spr. verklaarde, dat de N.S B. aan den kant van het goede stond en niet van het kwade. De eenige reden waarom volgens spr. de geestelijkheid tegen de N.S.B. Is was dat die geestelijkheid aard- eche machtspolitiek wil voeren. Kerk en Staat moeten op eigen terrein blijven. Alleen het misbruik maken van het geloof zal worden uitgeroeid, het geloof zelf zal niet worden aan getast. De N.S.B. is blijmoedig en over tuigd van haar goeden strijd en zeker van haar uiteindelijke overwinning. (Daverend Hou Zee). Voordat Ir. Mussert zijn spreek beurt had gehouden, had de Lim burgsche W A. voor haar Leider ge defileerd en had laatstgenoemde eveneens de schouw over de stor- mers en stormsters van den Lim- burschen Jeugdstorm gehouden. Met een défilé van alle partijge- nooten voor den Leider werd de wel geslaagde landdag besloten. N.V.Ct. SERVATIUS-NIEUWS. Algemeene Jaarvergadering. Op Dinsdag 12 Augustus werd de algemeene jaarlijksche leden-verga dering gehouden. De opkomst was bevredigend, al misten we niet gaarne enkele spelers van het eerste en tweede elftal. Na het brengen van de christelijke groet werd een aanvang gemaakt met het afwerken der agenda. Door het ontbreken van een voorzitter, werden de beide jaarverslagen door den Secretaris-penningmeester uit gebracht, op deze plaats past wel 'n woordje van dank aan onzen ijver- vollen Secretaris, vooral voor het dubbele werk dat hij de laatst9 weken heeft moeten verrichten: Zeer te pa» werden ln het jaar verslag de vele verdiensten van onzen gewezen voorzitter gememoreerd. Vervolgens werd overgegaan naar punt 3 van de agenda: Bestuurs verkiezing. Bij het voorstellen der candldaten voor de vacatures van Voorzitter en Tweede Voorzitter, bleef 't bij 'n candldatuur van het aanwezige be stuur, gezien geen verdere candlda ten uit de vergadering genoemd werden. En waren hiermede Br. Bonitus en Br. Heberactus bij acla- matie gekozen. Zoodat ln de vacature, vertrek van Br. Furseus is voorzien. Daar V. Vonck aftredend was, en J. Gommans als bestuurslid bedankte, en de dringende wensch geuit werd het bestuur uit te breiden, ziet 't er nu als volgt uit: le. Voorzitter: Br. Bonitus; 2e Voorzitter: Br. Heberactus; Secretaris Penn.: Br. Le^.rius; Bestuursleden: De Heeren Vr. Vonck, Th. Hoede- makers, Br. Bernulf, Br. Ericus; Dr, Sala, Fr, Arts, G, Hulzlnga, Ant Gommans. Uit 11 candldaten werd dan over gegaan tot verkiezing der elftal commissie. Daarin werden gekozen, de Heeren: Fr. Arts, Jac. Oudenhoven, Chr. Schmeits, Alb. Vermeulen, Jos. Gom mans, G. Huizinga, J. Lemmens en Br. Heberactus. Besloten werd verder, dat de pun ten 4 en 6 door het bestuur zullen worden afgewerkt. Ook punt zeven van de agenda was spoedig afgewerkt. De vastge stelde contributie bleef gehandhaafd, behalve voor de junioren, welke vóór Jan. '42 17 jaar worden. Een woord van hartelgken dank aan de jongens die de contributie innen, is wel op z'n plaats. Mede met het oog op de tijd, kwa men de nummers 8 en 9 vlot onder de hamer. Na een kort en hartelijk woord van Mijnheer kapelaan Kuepers, gees telijk adviseur onzer vereeniging die zoo welwillend was de vergadering bij te wonen, dankte de nieuwe voor zitter de prettig vergaderden en sloot mat Chrlstelijken groet. Denkt aan verduisteren! Ontoereikende verduistering heeft ernstige gevaren tot gevolg en wordt ZWAAR GESTRAFT Het adres voor eigengemaakte Meubelen, ook volgens teekening of eigen ontwerp. Linoleum, Balatum, Cocos. Inlijsten van diploma's en portretten. Huisvlijt-artikelen Beleefd aanbevelend, Telefoon 471, WEEST ZUINIG! met de versterkende zouten, vitaminen en andere waarde volle grondstoffen, die onze voeding bevat. Gooit ze niet weg met het afgietwater. Kookt met weinig water en kookt vlug. ALLES OP CAS Tabellarische Kasboeken met 2-2 tot 15-1.5 kolommen, Schrijfmachinepapier, Cyclostylepapier, Doorslagpapier in kwarto en folio uit voorraad leverb. Rekeningordners, Briefordners, Opbergmappen, Folio- kwarto-ordners Dames- en Heeren- doozen en mappen Postpapier in diverse uitvoeringen en moderne kleuren. van uw rijwiel, koopt dan een Dan bent U verzekerd van eerste klas afwerking, zooals geen ander merk De prijzen zijn uiterst laag, Maasheeseheweg 19 Telefoon 405 SPECIALITEIT Kinder-Meisjesschoenen, Huispantoffels Voetbalschoenen 3146 Werkschoenen Sandalen rubber onderwerk Klompsokken Schoolschoenen Luxe Dames- en Heeren- Wij bieden U nog ruime keus. schoenen. TELEFOON 468. MAASHEES. Het Zwembad is opengesteld -2 Heeren, ZONDAG 8—10 Heeren, 10—12 Dames, 12- 25 DanSes, 510 Heeren. MAANDAG 7—10 Dames, 10—12 Heeren, 12—3 Dames, 3-5 Heeren, 57 Dames, 710 Heeren. DINSDAG 7—10 Heeren, 10—12 Dames, 12—3 Heeren, 3—6 Dames, 6—10 Heeren. WOENSDAG 7—9 Dames, 9—11 Heeren, 11—12 Dames, 12—2 Heeren, 2—5 Dames, 510 Heeren. DONDERDAG 7—10 Dames, 10—12 Heeren, 12—3 pames, 3—5 Heeren, 57 Dames, 710 Heeren. VRIJDAG 7—9 Dames, 9—1 Heeren, 1—5 Dames, 5—10 Heeren. ZATERDAG 7—10 Heeren, 10—12 Dames, 12—2 Heeren, 25 Dames, 5—10 Heeren. Wijzigingen voorbeh. Kinderen ben. 12 j. zonder geleide geen toegang. Gedipt. Opticien en Gedipt. Horlogemaker Steeds 't beste aan minimumprijzen in Uurwerken, Goud, Zilver, Doublé, Brillen. Beleefd aanbevelend. WILT GIJ UW in goeden siaal hebben Breng het bij ons, wij maken het vakkundig in orde. Rijwielen, Kinderwageng, Lampen, Batterij, Handdynamo MOFFEL-INRICHTING 62. Voor het eerst sinds maanden kwam er een glimlach van vrede en geluk over het gelaat van Jane. Ik was gelukkig juist op tijd riep de aapman uit, terwijl hij op de grond sproDg In een kleine, open, met gras begroeide vlakte. Het meisje nog ontdaan van haar vreselijk avontuur kon haar ogen niet geloven. Waren ze niet In de hemel r— Neen, lieveling, wij zijn allebei nog inleven, lachte Tarzan. Hoe kan ik je bewijzen dat lk geen geest ben Ja, lk werd door die mooie meneer „Thuran" over boord gegooid, maar lk verdronk niet, en hier ben ik dezelfde wilde man, die je vroeger hebt gekend. Het meisje stond langzaam op en kwam naar hem toe. Ik kan het nog niet geloven, mompelde zij. Zo'n geluk kan niet waar zijh na al deze vreselijke maanden! Ze ging dicht naar h9m toe en legde haar zachte, bevende hand op zijn arm. Ik moet dromen en als ik wakker word, zal lk dat vreselijke mes In mijn hart zien neer dalen. Kus me, slechts eenmaal, voordat lk mijn droom voor altijd verlies. Tarzan van de Apen liet zich geen tweemaal bidden. Hij nam het meisje, dat hij liefhad ln zijn sterke armen en kuste haar niet eens, maar honderd keer. Toen hij ophield, sloeg ze haar armen om zijn hals en kuste hem overweldigd door het grote geluk, dat over hen gekomen was. Het verleden was vergeten de toekomst raakte hen niet. Maar het heden, dat was van hen dat kon niemand hen afnemen. Het was het meisje, dat het eerst het zoete stilzwijgen verbrak. Nadruk verboden. (Alle auteursr. voorbeh.)

Peel en Maas | 1941 | | pagina 6