FEUILLETON. De vondelinge Eenige wenken over de veevoeding. W. accoord te hebben verklaard en dit nog te doen, omdat wij deskundige Wethouders hebben. Wij arbeiders weten er weinig van. De Heer MANDERS kan zich niet met het voorstel accoord verklaren, vooral niet met het oog op de komende groote ver pachtingen. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. met 3 tegen 10 stemmen verworpen. Voor stemden de Heeren: Wethouder Janssen, van Boven en Glaessens; tegen de Heeren Millen, Reintjes, Steeghs, Manders, Arts, Pijls. Nelissen, Wethouder Pubben. Odenhoven en van Dijck. Goedgevonden wordt de herverpachting der gronden in den Testrik en Ysselsteyn van dit jaar aan B. en W. over te laten. Vervolgens stelt de VOORZITTER aan de orde punt 13 der agenda Verzoek van P. J. H. Bosmans, Langstraat 30, om hem een perceel bouwterrein in het Uitbreidingsplan te verkoopen. Burgemeester en Wethouders stellen voor om op dit verzoek niet in te gaan, aangezien voor onderhandschen verkoop in het uitbreidingsplan geen bouwterreinen van de gemeente beschikbaar zijn en het hun overigens ongewenscht voorkomt om in deze tijden daar terreinen publiek te verkoopen, mede ook omdat niet is te voorzien, wanneer redelijkerwijze weer op normale wijze woningen, zooals daar verlangd, zullen kunnen worden gebouwd* en zij niet voornemens zijn den aan eiken grond verkoop daar verbonden bouwtermijn te verlengen. De Heer MILLEN vraagt nadere inlichtingen. De Heer ODENHOVEN vraagt of aanvrager zich verplicht te bouwen, want het bouwen moeten wij bevorderen. De VOORZITTER leest het verzoek voor, waaruit blijkt, dat verzoeker niet direct wil bouwen en ook niet aangeeft welk stuk grond hij wil hebben. Als er toch niet voor na den oorlog ge bouwd wordt, heeft het geen doel nu te verkoopen en kan de Gemeente beter zelf afwachten. B. en W. beschouwen het als geldbelegging van aanvrager, maar indien er toch niet gebouwd wordt kan ook de Gemeente zelf nu beter den grond hebben dan hét geld. Zonder hoofdelijke stemming vereenigt de Raad zich met het voorstel. Dan is aan de orde punt 14 der agenda Verzoek van het Bestuur der R.K. Bijzondere school te Oos trum om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het huren van de tegenover de school liggende zaal van den Heer L. Linders en het aanschaffen der benoodigde leermiddelen, een en ander in verband met de verplichte invoering van het onderwijs in vak j aan de school. Burgemeester en Wethouders stellen voor in principe te be sluiten de gevraagde medewerking te verleenen, voorzoover be treft het huren van de tegenover de school liggende zaal en het aanschaffen der benoodigde leermiddelen. De desbetreffende stukken zijn voor de Heeren Raadsleden ter inzage gelegd. De VOORZITTER zegt, dat uit de redactie van dit agenda punt mi eten worden geschrapt de woorden„en het eventueel betegelen der speelplaats", aangezien dit door adressant niet is gevraagd, en stelt voor het voorstel van B. en W. in dien zin te wijrigen, dat de zinsnede beginnende met „doch" en eindi gende met „speelplaats" komt te vervallen. Verder deelt de Voor zitter mede, dat overleg terzake met het schoolbestuur en den Inspecteur van het L.O. is gepleegd en overeenstemming ver kregen, waarna met algemeene stemmen wordt goedgevonden aan het Schoolbestuur de gevraagde medewerking, zooals in het gewijzigde voorstel omschreven, in principe te verleenen en toe te staan a. eeii bedrag tot een maximum van f 125.per jaar voor het huren der zaal, met inbegrip van verwarming en schoonhouden; b. een bedrag tot een maximum van f 157.68 voor het aan schaffen der benoodigde leermiddelen. Hierna komt in behandeling punt 15 der agenda: Verzoek van het Bestuur der School van het St. Josephsge- sticht te Venray, Overloonscheweg 2, om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het huren van een speellokaal en voetbal terrein en het aanschaffen der noodige leermiddelen in verband met de verplichte invoering van het onderwijs in vak j aan de school. Burgemeester en Wethouders stellen voor in principe te be sluiten de gevraagde medewerking te verleenen. De desbetreffende stukken zijn voor de Heeren Raadsleden ter inzage gelegd. De VOORZITTER zegt, dat ook te dezer zake overleg is gepleegd met Schoolbestuur en Inspecteur en overeenstem ming is verkregen, waarna met algemeene stemmen wordt goed gevonden aan het Schoolbestuur in principe de gevraagde mede werking te verleenen en toe te staan a. een bedrag tot een maximum van f 50.— per jaar voor het huren van een speellokaal en speelterrein, met inbegrip van ver warming en schoonhouden. verteld vroeg zij eindelijk. Men sprak ervan bij den ontvan ger van Cleguer en men voegde er bij, dat Peilrac niet beter kon doen en u ook niet. Gij zult mij zeer verplichten deze alsche geruchten tegen te spreken, Catharine 1 De graaf gaat eerstdaags vertrekken naar zijn kasteel van B iyonne en ik denk er volstrekt niet aan mijn zuster alleen te laten Dat is toch jammer, mejuffrouw Het zou toch een mooi huwelijk zijn 1 Niettegenstaande het vervelende van dergelijke ontdekking, had Paula toch even geglimlacht toen zij het teleur gestelde gezicht van de molenaars vrouw zag. Zij wist dat die goede menschen van haar hielden en zij vond er dan slechts een bewijs van hunne belangstelling in, niet van onbeschaamdheid Maar zij begreep toch dat zij het mikpunt was van de onverschiligen, nietsdoeners, misschien van kwaadwil Itgen en hare toestand leed er onder. Terwijl zij zich aan deze verdrietige overwegingen overgaf, trad de graaf het kasteel binnen, dat de dames, be halve Paula, naar Loirent waren, trok zijn gelaat wat samen. Hij was naai Montscorff gekomen om het jonge meisje over zijn plannen te spreken, maar hij hoopte zich te bedienen van de lieftallige tusschenkomst v n Mir ille. Hij had haar tusschen Paula en hem willen plaatsen; zou zij hebben kunnen weigeren Dat ware tegelijkertijd het kind, dat haar zoo dierbaar was, van zich afstoot-n. Zooals het gaat met al degenen welke echt liefhebben, ging het ook met Roger: hij werd bang, hij twijfelde nu aan de genegenheid, welke hij had ge meend in de oogen van Paula te lezen Toen Therese er bij voegde datjmejuf- frouw Paula in het park wandelde, trok hem een onweerstaanbare kracht naar haar toe Hij had even haar wit kleed 27 Aangetrokken door de herinneringen van het verleden welke hare droefheid geheel natuurlijk voor haren geesi bracht, ging zij de brug over en begaf zich naar de overblijfselen van het ver nielde kasteel. Zij zette zich op hare gewone plaats, onder de schaduw van een ouden eik Het was heerlijk onder den boom. wiens takken de vurige stralen der zon temperden Op elk oogenblik zou Paula de bekoorlijkheid ei van genoten heb ben, maar het geheimzinnige hield haren geest te zeer vast Want noy eene andere moeilijk deed zich voor Indien de graaf te Pont-Scorff bleef wonen, welke praatjes zouden zijne tegenwoordigheid, zoo dicht bij de Magnolias dan niet doen rondgaan I Paula wist dat men zich reeds met den graaf en haar in hunne omgeving had bezig geh'»ude Op een morgen was zij naar den molen gegaan om een geneesmiddel naar den kleinen Jan te brengen, welke ziek te bed lag, toen de moeder van haar aanstaand huwelijk met den vader van Mireille gesproken had O had zij er bij gevoegd, wat zou ik me daarover vei heugen. U is zoo alleen, zoo eenzaam op de Magnolias En mijnheer de graaf is mooi en rijk en daarenboven gij bemint zijn dochter als ware zu de uwe Pau a stond verstomd en liet Cathe rina praten zonder de kracht te hebben haar te onderbreken Wie heeft u die mooie historie b. een bedrag tot een maximum van f 152.— voor het aan schaffen der benoodigde leermiddelen. Vervolgens wordt behandeld punt 16 der agenda Verzoek van het Bestuur der Vereeniging tot Oprichting en Instandhouding van de R.K. Bijzondere Lagere school St. Antonius te Venray-Veulen om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van leermiddelen in verband met de ver plichte invoering van het onderwijs in vak j aan de school. Burgemeester en Wethouders stellen voor in principe te be sluiten de gevraagde medewerking te verleenen. De desbetreffende stukken zijn voor de Heeren Raadsleden ter inzage gelegd. De VOORZITTER zegt, dat overleg ter zake met het School bestuur én den Inspecteur van het L. O. is gepleegd en over eenstemming is verkregen, waarna met algemeene stemmen in principe worde besloten de gevraagde medewerking te verleenen en aan het Schoolbestuur een bedrag tot een maximum van f 140.— ter beschikking te stellen voor het aanschaffen der be noodigde leermiddelen. Dan komt in behandeling punt 17 der agenda: Verzoek van het Bestuur der R.K. Bijzondere Lagere School te Merselo om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor het huren van de zaal van het Jeugdhuis en het aanschaffen der benoodigde leermiddelen, een en ander in verband met de ver plichte invoering van het onderwijs in vak j aan de school. Burgemeester en Wethouders stellen voor in principe te be sluiten de gevraagde medewerking te verleenen. De desbetref fende stukken zijn voor de Heeren Raadsleden ter inzage gelegd. Ook te dezer zake heeft overleg plaats gehad met het School bestuur en den Inspecteur van het L.O. en is overeenstemming verkregen, zegt de VOORZITTER, waarna met algemeene stem men in principe wordt besloten de gevraagde medewerking te verleenen en aan het Schoolbestuur ter beschikking te stellen: a. een bedrag tot een maximum van f 200.— per jaar voor het huren eener zaal met inbegrip van verwarming en schoon houden. b. een bedrag tot een maximum van f 172.98 voor het aan schaffen der benoodigde leermiddelen. Vervolgens stelt de VOORZITTER aan de orde punt 18 der agenda Voorstel tot wijziging der gemeentebegrootingen 1940 en 1941. De Heer MILLEN vraagt nadere toelichting, aangezien het concept niet bij de stukken ter inzage lag. De SECRETARIS geeft aan de hand van het concept de noodige toelichtingen. Zonder hoofdelijke stemming besluit de Raad overeenkomstig het voorstel, terwijl tevens algemeen wordt goedgevonden de in verband hiermede noodig zijnde wijziging in de begrooting gas bedrijf aan te brengen. Hierna zegt de VOORZITTER dat nog is ingekomen een ver zoek van H. Gooren namens de Wed. Th. Cremers te Roermond om aan haar te verkoopen een gedeelte, groot circa 20 Aren, van perceel Sectie H 1791, gelegen te Ysselsteyn. Wordt algemeen goedgevonden het gevraagde perceel te ver koopen tegen den prijs van f 25.— per Are, onder verplichting hierop binnen een jaar een woning te stichten op verbeurte eener onmiddellijk opeischbare boete van f 1000. Hierna schorst de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over ter behandeling van belasting- reclames. Na heropening der vergadering wordt op voorstel van den Voorzitter algemeen goedgevonden enkele turfveldjes publiek te verpachten. De Heer ARTS zou deze verpachting tot de Venraysche men- schen beperkt willen zien. De VOORZITTER vreest, dat andere gemeenten deze praktijk dan ook zullen gaan toepassen zoodat dan in die gemeenten ook inwoners der gemeente Venray zouden worden uitgeschakeld. Trouwens men kan ook een strooman nemen en dan voorkomt men toch niet, dat vreemden koopen. De Heer MANDERS zag gaarne spoedig werk gemaakt van deze verpachting. Wethouder PUBBEN zegt, dat het momenteel nog te nat is, doch de noodige voortvarendheid zal worden betracht. De Heer ARTS zegt, dat derioleering op den Maasheescheweg bij de arbeiderswoningen reeds driemaal verstopt is geweest. Het water komt dan vanuit den grond en overstroomt het fietspad. De VOORZITTER zal dit door Gemeentewerken doennazien^ De Heer VAN BOVEN vraagt, hoe het staat met de loonen der gemeentearbeiders. Deze menschen vergaan van armoede. Er zijn er onder, die reeds geholpen zijn vanwege Winterhulp. Dit is wel mooi, doch eigenlijk niet in den haak; moest niet noodig zijn. Spreker zou er dan ook den noodigen spoed achter gezet willen zien, dat de door den Raad goedgevonden verbetering der loonen spoedig in werking kan treden. tusschen de boomen door gezien en hij I begaf zich naar den kant van de ruïnen van het oude kasteel. Paula was verzonken in hare over wegingen, zij hoorde niet dat den graaf over het zachte gras naderde, en hij, verteederd en bekoord kon haar eenige oogenbltkken stil beschouwen. Wat was ze lief in die droomerige houding 1 Om haar blond hoofd speelde een zonnestraal en hare fijne handjes ontbladerden een meelbloem Zoo scheen zij met den achtergrond van groene bladeren een heel jong meisje dat eenvoudig uitrustte van eene al te lange wandeling zonder aan iets te denken. Niemand zou gezegd hebben dat haar h<>ofd zoo vol was. De graaf vreesde dat hij in deze be wonderende bespieding betrapt zou wor-ien; hij ging langzaam vooruit, zijn schaduw voor hem, en Paula keerde zich naar hem toe. Zij hield een kreet van verrassing in, en een roode tint kwam op hare wan den Terwijl ze in hare verlegenheid op stond zeide Roger: Blijft u rustig zitten, mejuffrouw: het spijt me dat ik zoo plotseling voor u verschenen ben; heb ik u bang ge maakt? Volstrekt niet, mijnheer antwoord de zij en was nu weer meester van zich zelf En met het gemak dat de omgang met de menschen geeft, vervolgde zij: Mireille is met mijn zuster en Yvonne naar Loirent gereden. Ik was gebleven <>m den geborduurden kraag, dien ik voor haar bestemd had, af te maken en u ziet hoe ik er mij mee bezig houdt Zij lachte zachtjes en li -1 haresneeuw- witie. tanden zien. De graaf haastte zich van -Je gelegen heid welwe zich zoo onverwacht aan bood gebruik te maken. Ja, u zult zonder twijf I denken dat, nu de lijd voor het vertrek bepaald De VOORZITTER zegt, dat het besluit is terugontvangen ottt nader advies. Dit is toen met het gevraagde advies teruggezonden naar Heeren Ged. Staten te Maastricht die het op hun beurt moeten doorzenden naar Den Haag. Spreker zal eens informeeren in Maastricht of er al iets naders is bekend. De Heer MANDERS vraagt, of het met spoed is teruggezon den, waarop de VOORZITTER antwoordt, dat de meest moge lijke spoed is betracht De Heer NELISSEN vraagt, of sintels te krijgen zijn voor de wegen. De VOORZITTER antwoordt eens te zullen informeeren. De Heer STEEGHS zegt, dat ze in Horst en Sevenum sintels genoeg krijgen, dus zal het hier ook wel kunnen. De Heer CLAESSENS vraagt, of de kindertoelage voor alle ambtenaren gegeven wordt vanaf het eerste kind. Spreker meent, dat alleen de ambtenaar van den Keuringsdienst dit niet heeft. De VOORZITTER antwoordt, dit zoo niet te kunnen zeggen, doch zulks te zullen laten nagaan. De Heer NELISSEN vestigt er de aandacht op, dat in Oirlo een duiker in den weg is verzakt, die vanwege het gevaar direct gemaakt moet worden. De VOORZITTER zal Gemeentewerken waarschuwen. De Heer VAN DIJCK wijst er op, dat ten behoeve der vlieg velden zooveel plaggen in de Peel gestoken worden. Hierdoor wordt juist de humusrijke grond aldaar gehaald en Spreker ver zoekt hiermede bij het indienen der nota rekening te houden. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en W. in deze diligent zijn. h- De Heer STEEGHS wijst er nog op, dat de canadaboomen in het Castenraysche Broek hoognoodig gesnoeid moeten worden. De VOORZITTER zal dit ter kennis van Gemeentewerken brengen. Thans niets meer aan„de orde zijnde en geen der leden nog het woord verlangend, sluit de VOORZITTER de vergadering met gebed. is, het vlak bij is. De groote oogen die zoo juist in dien lach geschitterd hadden, werden plot seling donker. Hij zag deze ontroering en met een stem welke door den angst verzacht werd: O Paula! zult gij ons laten ver trekken Zij sprong op, vouwde haar tengere handen en met stralend gelaat vroeg zij: Wilt u mij haar geven Ja, want het zou mij zelfs met haar, te smartelijk zijn u te verlaten. Zij wandelde bij dit overgroot, on voorzien geluk. Roger vatte haar om het middel, zette haar weer op het klimop, nam aan hare zijde plaats en hield hare hand in de zijne: De dankbaarheid heeft mij terstond lot u aangetrokken, fluisterde hij haai loe: ge hadt zoo ontzettend veel voo Mireille gedaan. Toen heeft zich mijn ongelukkig hart weer langzamerhand aan het leven gehecht, zonder dat ik mij in het begin bewust was door welke tooverkunst zulks geschiedde. Hadt ge Mireille niet vroeg ze een beetje koket Hij schudde het hoofd. Niet mijne dochter alleen bracht die vreugde in mijne ziel, gij waart het Paula, uwe buitengewone bekoorlijkheid, uwe onuitputtelijke liefde voor alle smart. Gij hebt mij uit de verschrikke lijke laagte, die mij bijna krankzinnig maakte, gered; ik heb zoo veel gele den Zij keek hem too liefdevol aan... O, innig geliefdezeide hij. De handen in elkaar gestrengeld, bleven zij eenige oogenblikken zitten zonder iets te zeggen en smaakten de volheid van hun geluk: het waren oogenblikken welke veel tranen goed maakten. Ik zal Irene dus alleen moeten laten 1 zeide Paula plotseling. Over het inkuilen van gras. Ie. Er bestaan maar twee metho den, die nog reden van beslaan heb ben: a. de Fiosche metbode met A I.V.-zuur en b. de vereenvoudigde Vöiiz-methode, om verwarring te voorkomen Timmermans' me: bode genoemd. 2e. Bij beide methodes geldt: boe jonger bet gras wordt ingekuild, boe oet9r. Liever eenige malen vaker maaien. Hiermee in verband moeten alle graslanden 4 tot 6 weken eer der verpacht worden dan men ge woon was. Overigens geschieden deze verpacht logen nog te laat met bei oog op de kwaliteit hooi. 4e. Bjj de verpachtingen moei dan het recht om meerdere maleD te maaien tot een bepaalden datum worden vastgesteld. 5a. Wanneer men om de een of andere reden niet kan of niet wil Inkuilen volgens de AI V-meibode, dan most men het goed doen vol gens de Timmermans metbode. Deze neeft alleen tegen, dat bet aanstam pen (aantrappeo) w at. Mooiqpror gaat en dus meer zorg verelscht, omdat de cellen niet gedood zjjn Volg nauwkeurig de beschrijving die u onder meer vindt in miju boekje .Raadgevingen voor thans op h- geDied van veevoeding" bladzijde 29 ea verder. 6e. Bij bet inkuilen van gras vol gens de Timmermans' methode boori behalve karnemelk of gezuurde on- dermelk, ook suiker. Maar die suiker kan ook vervaügen worden door voe derbieten (75 kg. per 1000 kg. gras) goed f\jn gesneden. 7e. Daarom heb ik eenige maan den geleden aangeraden, de rantsoe uen voeder bleien zoo ie si ellen, da men nog wat over houdL la be vooi jaar. Eveutueei om er mee in ie kuiien en anders beefmen pi ach if voer om bjj de wei te voeten Bij nb men de dieren 's nachop a».a. uaait. Ma siroobaknel. 8o. Men geeft gesneden blete- oobaksel als de mereu 's avond- op sial komen. Daarüa af voeren mei stxoo. We krjjgen dan een bete.e eiwiiverhoudiug. En tenslotte, hierop wees dr. Huppeit te Bonn oniaDgs nog, de dieren, die den beelen win ter veel ruwvoer hebben gevreten met ruwvezel, krjjgen anders plot seling niets dan het jonge gras met weinig ruwvezel. 9e. 's Anderendaags voor 't naar de wei brengen, geeft men weer wat gesneden bieten met wat stroohak- sel er onder. Dan vallen de dieren uier. zoo gulzig op het jonge gras. 10e. Als men vermoedt, dat er iets aan bestaande glerkelders, gler- leidlngen, stankafsluiters, deksels of magaten enz, ontbreekt of hapert, en voor alle gevallen, waar men nieuwe glerkelders gaat bouweD, moet men stellig raad en advies aanvragen bjj de bouwcommissie van den L L.T BLandbouwbuis Roer mond. 11e. Nu begint de Ijjd al weer heel spoedig, dat nog meer dan in denwinter het wenacheljjk is om alle ondermelk voor, alle diersoorten aan te zuren. 12a Bjj slechte afsluiting van de gier gaat volgens Deenscbe onder- zoeklDgen 53 66 pet., dus ruim de helft van de stikstof verloren. 13e. Lekke glerkelders zjjn niet alleen een groote echadt-post met bel oog op de mest bewaring, maar kunnen een groot gevaar worden, omdat zjj de omgeving vervullen besmetten en de drinkwatervoor ziening kunnen bederven. "Ho. Mcuivttaii met aan den zonne- kant leggenomplanten met vlug groeiende en biaderrjjke boomen, maar niet afdekken. 15a. Nu de dieren op de jvel gaan of zjjn is hel ook ijjd om de stallen ie verbeteren en na te gaan, of er niets haperi aan de zoldering, aan den vloer, aan de muren, aan de verlichting, aan de luchtververscbiDg, enz. Wil men veranderen (verbeteren) dan ook eerst advies vragen aan bet bouwbureau van den L.L.T.B. Men zal er nooit spjjt van hebben. 16a. Is da bi al ln orde, dan nude dieren op de wel zjjn, hem terdege -cboonmaken. Ik heb bet land aan groo e schoonmaak, maar zjj is uoodzakeljjk Funk poetsen en scbrob- oen en met beet sodawater napoet- en Vooral bet houtwerk. De muren opoieuw kalken. Het jjeerwerk op nieuw verven. Ais du aa het roesten is, dan eerst afK<abben met een s.aien borstel eu dsn afvegen met =en gewone borstel vóór dat men er jpoieuw verf opstrjjKt. 17e. Het aanzuren van ondermelk voor ickuilen, volgens de Timmer mans' metbode gaat op dezelfde manier ais het aanzuren van onder melk voor de voeding van de ver- Wilt ge in Bretagne blijven, liefste Zeg bet maar, uwe wenschen zijn be velen. Zult ge uw geboortegrond niet betreuren Ik antwoord u met Ruth: „waar gij zijt, zal mijn geluk wonen. Maar ik denk er juist aan, waarom zouden wij het kasteel uwer voorzaten met op bouwen De droom van Irene: riep zij ver heugd uit. Welnu, wij zullen hem verwezen lijken En op die wijze zullen wij dub bel van ons geluk genieten, wijl uwe zuster het zal deden. Men kan u niette veel lief hebben fluisterde zij. Fierheid blonk uit de oogen van den graaf. Hij bracht de hand welke hij nog vast hield aan zijn lippen en zeide op zijn beurt: Men kan u niet te veel beminnen 1. Laten we naar binnen gaan, zeide Paula eindelijk. Onze reizigsters moeten haast terug zi|n en ik heb haast hun net goede nieuws mede te deelen. Wat zal Mireille blij, dolblij zijn, antwoordde Roger: zij vreesde toch zoo het wreede oogenblik der scheiding I Zij. heeft u even lief als mij zelf, en ik ben er volstrekt niet jaloersch op, voegde hij er lachende bij. Hij bood haar zijn arm aan, en zij gingen langzaam door het park terug Wat gei.oot Paula op dit gezegend oogenblik, het welke haar vurigste wenschen in vervulling deed gaan 1 Hoeveel gelukkige dagen zouden voor haar nog volgen op deze be roemde plek, onder al deze dierbaren. Welk vurig dankgebed zond zij op ten hemel, dat hare blijdschap scheen te deelen I Zij had geleden, zij had ge weend, maar haar geloof, die goddelijke vlam, was gebleven: daarom had God haar reeds nu onuitsprekelijken troost gezonden. Toen zij de groote salon waren bin nengetreden, hield het rijtuig voor het bordes stil. Zij gingen naar het venster om de drie dames te zien. uitstappen. Irene zag hen samen en las in hunne oogen het zoete geheim. Zij ging vlug met Mireille naar de salon en Yvonne ging naar haar kamer. Omhels degeen welke nu echt je moeder zal worden, liefste 1 riep de graaf uit en duwde„zijne dochter zacht naar Paula. Mama!... Met een triomfkreet wierp het kind zich in de geopende armen. U wilt mij haar toch wel afstaan, nietwaar? vroeg hij vervolgens aan Irene. Ja, waarde graaf! En niettegen staande de droefheid van de scheiding, zal ik haar aan uwen arm vol vertrou wen zien veilrekken Toen vloog Paula op haar aan. Je zult mij niet verliezen, die voor mij de teedere moeder geweest bent en de hooge torens van Montscorff zul len zich verheffen tusschen de hooge torens van Montscorff zullen zich ver heffen tusschen de hooge eiken- Verrukt stak Irene den graaf haar hand toe, welke hij met eerbiedihe ge negenheid kuste. Wat is u waard Demind te wor den 1 riep zij uit. Dan verklaarde zij aan Mireille hoe voortaan hun leven zou zijn Ik zal dus een papa en een mama hebbenzeide het kleine meisje stra lende van blqdschap. Deze woorden toonden wel aan hoe veel zij geleden had van dendroevigen toestand en Paula en Roger overlaad den haar met lieftoozingen. Zij keken elkander ontroerd aan overgelukkig dat zij den huiselijken haard opnieuw konden vestigen, omdat God in zijn oneindige goedheid zoete liefdesbloesem in huune.harten had doen ontluiken. Slot volgt

Peel en Maas | 1941 | | pagina 6