Bijvoegsel Peel en Maas Krakelingen Van de Sport velden Zaterdag 15 Maart 1941 No. 12 gireert niet op vrijdag Men schrift ons van de zijde der Giro-ambtenaren het volgende: Allerlei vereenigingen hebben zich beijverd om aan een zoo groot mo gelijk deel van ons arbeidende volk den vrijen Zaterdagmiddag te ver schaffen. Die vrije Zaterdagmiddag is zoo langzamerhand geworden tot een groot goed, hetwelk niemand zou willen missen. Tal van werkgevers, die hun per soneel op Zaterdagmiddag niet kun nen missen, geven een middag of ochtend in de week vrijaf. Dat is nu wel niet gelijk te stellen met den vrijen Zaterdagmiddag, doch het Is toch een vervangmiddel, dat op prijs gesteld kan worden. De Postchèque- en Girodienst neemt onder de Overheidsdiensten een bij zondere plaats in. Al het werk dat 's morgens met auto's vol het ge bouw binnenstroomt, moet op den zelfden dag worden verwerkt. 's Morgens vloed en 's avonds eb Zoo gaat het dag in, dag uit, in ononderbroken opeenvolging. Vrije middagen kunnen dan ook niet an ders dan bij hooge uitzondering wor den verleend, want het spreekt van zelf dat het werk gedaan moet wor- den. Hoe dan ook! Dat vindt men op de Giro ook niet erg. Overal is wat en men weet nu eenmaal, dat het aan „het baantje" vastzit om op tijd te beginnen en pas te eindigen wanneer het werk klaar is. Dat kan zijn om half vijf, maar evengoed om zeven uur of half acht. Ja soms nog later. Denkt U maar eens aan een grlep-perlode. Giro-ambtenaren stampt men niet uit den grond en toch... het werk mag niet blijven liggen. Eén wensch zouden de dames en heeren echter gaarne vervuld zien: Op Zaterdagmiddag niet te laat naar huls. Wat echte ontspanning na een week van hard werken heb ben ze beslist noodig. De ouderen kunnen thuis iets doen, wandelen of winkelen misschien in het tuintje spitten en de jongeren kunnen in de frissche lucht al die duizenden getallen uit hoofd laten „waaien" bij sport en speL „Hoe kunnen wij U daarbij hel pen vraagt Gij ongetwijfeld. Dat Is heel gemakkelijk U heeft b.v. het plan om Zater dag eens fijn „er tusschen uit te trekken". Vrijdags maakt U Uw werk af. O ja! Nog even een giro- betaling doen. Zóó, dat is gebeurd. JSlaar Maar weet U wat U doet U zorgt dat U zelf morgen vrij bent, maar U zet tegelijk een ander aan het werk is het bepaald noodig, dat U de roode giro-envelop in de brieven bus moet doen, laat het dan vooral niet na. Dat doen de giro ambtenaren zelf ook niet en zij verlangen dus van U niet anders. Men moet op tijd aan zijn verplichtingen voldoen. Nie mand legge U eenig beletsel in den weg. Maar... als U niet aan een bepaal den dag is gebonden, houdt U de roode envelop dan even vast tot Za terdag. Voor U maakt dat geen ver schil en de Giro-ambtenaren gaan wat vroeger naar huls dan gewoon lijk. Gireert dus zoo min mogelijk op Vrijdag Hartelijk dank voor Uw mede werking. VAN JAN DE BAKKER. Allemaal op de fiets We mochten het willen 1 Ach, die goede oude tijd! Ja, zóó mogen we tegenwoordig eigenlijk niet meer spreken, maar... misschien mogen we het nog verzuchten. Gij, lezers, die misschien vóór of nè. mij Abraham ik bedoel natuurlijk een ArLschen Abraham hebt gezien, herinnert U zich nog, hoe we in onze jeugd zongen van „allemaal, allemaal, allemaal op de fiets"? Een rijtuig, nietwaar, konden we niet houden, maar wel een fiets, dat was toch Iets enz. We wilden daarmee toen maar zeggen, dat zoo'n karre tje onder ieders bereik was gekomen en dat we er den dokter in zijnakoets je, het bruidspaar In de equipage en de freule In de vigilante dik de baas mee waren geworden. Daar moet je nu, veertig vijftig jaar later om komenElke boer passeert je holderdebolder over de keien lees voor hedenasphalt en q beton waarvoor een brave hit draaft. En wij lóópen weer als onze voorvaderen en vegen ons het zweet van het gezicht. Want we wonen niet minstens 5 kilometer van ons werk of van den trein, tram of bus, waarmee we ons werk in tweede instantie kunnen bereiken. En daar om krijgen we geen banden meer op de fiets, zelfs niet, al zijn die zoo versleten, dat ze het rijksdaaldersche plaatjesjaar niet meer kunnen uit dienen. Het is uit met de pret. Da oorlog verhinderde elke bultenlandsche reis, nu ook ons fietstochtje en ons visch- dagje. Maar we mopperen niet; ik althans niet. Loopen la gezond; ik ga spinazie zaaien en konijnen fokken. O zoo Alle Cople hierop betrekking hebben de, moet Dinsdag avond in ons bezit zjjn. SERVATIUS - OMROEP Met zeer veel moeite is Serv. erin geslaagd met de oneven goal de over winning en tevens twee puntje in de wacht te slepen. Deze overwinning zal echter nie mand, tenminste wat het spel be treft, bevredigen. Serv. speelde met enkele loffelijke uitzonderingen een van haar slechtste wedstrijden. Heeft Serv. den tegenstander onderschat of zijn enkele spelers uit form Of was 't het gewicht van de wedstrijd welke op sommige spelers drukte In ieder geval er haperde iets aan de ploeg en dit euvel deed zich vooral gelden op rechtervleugel en epil- plaats. Het samenspel was totaal zoek. Zoo spelend is Serv. geen kam- ploensploeg. We weten echter, dat de beeren veel en veel beter kunnen. Ook nu was de verd. weer prima. De rechtsback hoede zich echter voor te kort spel. Ondertusschen heeft de competitie al 't een en ander bewezen. Serv. heeft nog steeds de leiding. Hoelang nog Serv. moet Zondag a.s. naar Arcen. Deze club moest slechts met 2-1 van Steyl op diens terrein onderdoen. De Venrayers zullen dus uit een heel ander vaatje moeten tappen, anders zouden ze wel eens van een koude Arcenscbe kermis kunnen terugkomen. Een enkele mis stap brengt VIOST aan de leiding. Arcen speelt natuurlijk met de moed der wanhoop tegen het degradatie spook. Serv. van haar kant heeft haar leiderspositie te verdedigen en dit zal alleen gelukken als er met een filnk tempo, open spel en voor de volle 100 pet. gewerkt wordt. Serv. II onttroonde de gedoodverf de kampioen T.O.P. in eigen home en neemt zelf dier eervolle plaats in. De kansen van dit elftal zijn schit terend. De heeren hebben hun lot in eigen handen. T.O.P. moest met 41 de meerderheid van Serv. II erkennen. Zondag komt W.V.C. op bezoek. Deze wedstrijd kan ook nu weer de volle winst opleveren indien er flink gespeeld wordt. Aan belangstelling zal 't niet ontbreken. De wedstrijd begint om 2 uur. Serv. 3 bewandelde eveneens het pad der overwinning en klopte Brug- husla 2 met 5—1 op eigen terrein. Zondag a.s. komt echter een heel moeilijke beurt, nu de leider van de afdeeling op bezoek komt. Erica uit Well zal 't niet gemakkelijk vallen de punten mee naar huls te nemen. De wedstrijd begint om 3 uur. Serv. 4 deelde met Wanssum II de puntjes. 2—2 was hier de uit. Zondag komt Oostrum II op bezoek. Een normaal spelend Serv. IV moet van haar buren kunnen winnen. Aanvang 1 uur. VALK-REVUE In een door de Valken tot het einde toe moedig volgehouden wed strijd hebben zij tegen V.V.V. II met 9—0 het onderspit moet delven. Dat de nederlaag zoo groot is geworden ligt in het feit dat V.V.V. II zoo sterk mogelijk kon uitkomen, daar hun eerste elftal vrijaf had, en de Valk nog niet compleet mocht uit komen. De Valken hebben gevochten met den moed der wanhoop doch het mocht hun niet gelukken ook maar een tegenpunt te scoren. Morgen komt D.S.S. I uit Tegelen op bezoek en we twijfelen er niet aaD, als zij zoo spelen als j.l. Zon dag in Ven'.o, of de Valk zal hen met leege handen huiswaarts sturen. Naar men ods mededeelde komt de Valk morgen met een gewijzigde opstelling in het veld. Ook de mid- voor is weer van de partij soodat de Valk dus weer geheel compleet ban uitkomen. Wij wenschen hen bij voorbaat veel succes en een wan deling naar het sportterrein zal zeker de moeite waard zijn. Het tweede elftal kon het in een van de zijde der Valken slecht ge speelde wedstrijd niet verder bren gen dan een 11 gelijk spel. Brug- husia kan met dit resultaat dubbel en dwars tevreden zijn. Morgen gaat het tweede op be zoek naar Meerlo I. De Valken zul len het spel beter moeten verdeelen en open houden andsrs zullen zij weer geen succes kunnen boeken. Het derde der Valken deed beter werk en versloeg den aanvoerder der ranglijst W.V.C. II met 5—0. Door dit schitterend resultaat zijn zij met W.V.C. II in punten en wedstrijden gelijk gekomen en hebben dus een zeer mooie kans op den eeretitel. Morgen gaan zij een bezoek bren gen aan Merselona L Dit is een van de zwakke broeders uit de afdeeling doch de Valkjes zullen moeten op passen want het is al meer gebeurd dat de sterkste tegen de zwakste sneuvelt. Dus denkt er aan niet onderschatten en veel succes. D.I.S.-nieuws. De wedstrijd tegen D.E.V. II werd na 20 minuten te hebben gespeeld gestaakt, daar een der Arcenspelers 't ongeluk had zijn been te breken, D.I.S. II speelde thuis tegen F.C. E.B. II en behaalde een flinke 8—0 overwinning. Morgen is het eerste elftal vrij. D.LS. II ontvangt Sevenum II op bezoek. Ofschoon de reserves enkele goede krachten moeten missen be wezen zij verleden Zondag 't nog wel te kunnen. De tegenstander van morgen zal echter niet zoo'n gemak kelijke prooi zijn, en er zal goed moeten worden aangepakt wil men beide punten thuis houden. Als de groen-witten zich van hun beste zijde laten kennen is hiertoe echter wel kans. Leunen heeft een voetbalclub Te Leunen is op initiatief van kapelaan Haffmans een voetbalclub opgericht. De bedoeling is in de ko mende competitie met 3 elftallen uit te komen, onder den naam L.V.S. (Leunen Veulen Sportvereeniging), omdat er reeds thans over 40 spelers beschikt kan worden. Het bestuur is samengesteld uit de Heeren: Vis. sers, (voorzitter); Strolenberg (secr. penningm.); Coenders, Dirckx en Martens. De grootste moeilijkheid het sportterrein is al opgelost. Het clublokaal is bij M. Dirckx. De nieuwe sportclub wordt door de Leunsche jeugd natuurlijk zeer ge waardeerd en zal dan ook wel een flinke toekomst tegemoet gaan. r.k.v.v. oostrum. In ons overzicht van verleden week stelden wij twee overwinningen voor Oostrum in het vooruitzicht, doch in plaats hiervan leverden de wedstrij den Meerlo nOostrum n en Oos trum IMeerlo I evenveel nederlagen op. Belde elftallen moesten met in vallers uitkomen, maar hieraan alléén kunnen de nederlagen niet geweten worden. Zoo kon Oostrum II, dat toch pas Meerlo II met 6—1 had geslagen, het zelfs niet tot een gelijk spel brengen, met 31 nam Meerlo revance, niet dat Meerlo sterker was; de kansen werden alleen beter benut. Oostrum's voorhoede was er hopeloos uit. Slechts zelden zagen we een goede aanval en dan nog werd het com bineeren te ver doorgevoerd. In de uitwedstrijd tegen Servatius 4 a.s. Zondag, zal er anders aangepakt moeten worden, wil het weer niet een nederlaag worden. Jongens, toont, dat je beter kunt en vergeet vooral niet, „niet treuzelen voor de goal". Oostrum I kon ook al niet winnen van Meerlo L Meerlo zette er alles op in de eerste helft, zoodat de rust inging met een 3—1 stand in het voordeel van Meerlo. Na rust kwam Ooatrum overdon derend opzetten en niemand ver wachtte een nederlaag. Voortdurend werd op de Meerlo-helft gespeeld en was het Meerlo-doel in gevaar, maar doordat Meerlo met haar heele elftal verdedigde, was er geen doorkomen aan en kon Oostrum slechts éénmaal doelpunten, zoodat Meerlo, ondanks het Oostrumsch overwicht, met een 3—2 overwinning ging strijken. Oostrum kan hieruit lereD, dat het meestal verkeerd is een elftal geheel in te sluiten. Voor «Zondag staat voor Oostrum I de uitwedstrijd tegen „Brughusia" op het programma, een zware partij dus. Wij kennen „Brughusia" als een van de taaiste ploegen uit onze klasse. Wil Oostrum daar succes behalen, dan zal er de volle 90 minuten op volle kracht gespeeld moeten worden. Beugelbond Venray. Zondag j,l. heeft de laatste ont.

Peel en Maas | 1941 | | pagina 7